Reklama

středa 16. listopadu 2016

Reflexe voleb v US/2

Radim Valenčík
16. 11. 2016 blog autora

Do seriálu o reformách patří reflexe průběhu a výsledků vyvrcholení voleb v USA:Intenzita střečkování slouhů současné degenerující a rozpadající se globální moci mě překvapila. Myslel jsem, že si dokážou lépe uchovat image a zastřít to nejdůležitější. Totiž to že si zvykli být touto globální mocí řízení formou poskytování in side informací o tom, jak to dopadne, jaké řešení se prosadí doslova za každou cenu. V té či oné zemi, v té či oné kauze.

Nyní jsou zděšeni. Celý systém moci, který byl mj. založen i na řízení vybraných osob poskytováním in side informací o tom, na kterou stranu se postavit a jak to dopadne, se zhroutil. To je pro směšné kavárenské figurky u nás až po eurolídry společné. Právě v těchto hodinách je jako na dlani vidět, o koho se degenerující a rozpadající se globální moc opírala. Jsou zmateni a tudíž čitelní. Tak si je dobře pamatujeme. To, co dělá ČT24, má pro budoucnost obrovský význam. Svou hloupostí mapuje situaci naprosto dokonale.

Nejcennější na Trumpově vítězství jsou dvě věci:

1. Velká převaha, se kterou zvítězil.

2. A hlavně to, že vyhrál i v těch státech, kde je historicky nejzkušenější obyvatelstvo, kde je obyvatelstvo vyznačující se kritickým nadhledem a rozhledem, solidárnější než je US průměr. V bývalých baštách demokratů. Gigantická manipulace selhala. Moc se vrací do rukou lidí, kteří umí přemýšlet.

(Pokračování dalším příspěvkem)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4000-r2016-281-diskuse-lk-reflexe-voleb-v-us-2.html

14 komentářů :

 1. "Moc se vrací do rukou lidí, kteří umí přemýšlet."
  Fajn, a v jakých rukou byla (je) doposud?
  Malý Bobeš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě stejně jako u nás, když kubiška pěla že se vláda věcí vezdejších vrací do rukou lidí. Jenže nezapěla jakých to lidí.

   Smazat
 2. DRAHÝ DOCENTE VALENČIKU

  namísto popisů situací,které probíhají a které jako ovčane už dobře známe zkuste vymyslet,jako intelektuál, taková organizační schémata,které by umožnily nám voličům převzit OPRAVDOVOU MOC a ne dát si ukrást svůj hlas při volbách kupou oblbovacích slibů politických stran,které NIKDY to co chceme my voliči NESPLNÍ.Výmluvy typu co já sám ubohý mohu změnit přestávají platit.Přidejte k tomu plkání,že budete znovu volit menši zlo a budeme vás tu všichni FAKT zbožnovat.

  TAKOVÉ SCHÉMA BY KONEČNĚ MOHLA VYMYSLET I SKUPINA INTELEKTUÁLŮ Z TOHOTO WEBU,KTEŘI SE TU VYSILUJI MLÁCENÍM PRÁZDNÉ SLÁMY..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (12:59)
   Vaše volání je oprávněné.
   Rozumím Vám správně, když se domnívám, že byste se od intelektuálů rád dočkal každému jasné a srozumitelné řeči (aby například mluvili jako Keller a ne jako Bělohradský)?
   Malý Bobeš

   Smazat
  2. DĚKUJI PANE KOPECKÝ ZA PŘISPĚVEK

   domnívám se že intelektuálové jsou odpovědni i za ty ovčany,kteři od nich očekávají návrhy JAK NA TO,aby naše bohatství nebylo dále vykrádáno.Jistě víte,že na př ČNB stále organizuje,aby KAŽDÝ ovčan zaplatil ze svého přijmu každý měsíc pomocí inflace a dalšich manipulací 5000 KORUN a důchodci 3000 KORUN.Národ to doposud nevzbudílo a slyšime CO JÁ UBOHÝ VOLIČ MOHU SÁM DĚLAT.Nikoho z intelektuálů ještě stále nenapadlo-

   ZAČIT ORGANIZOVAT MASU VOLIČŮ A MLUVIT O OSV A RÁZEM BY MOHLO BYT K DISPOZICI 8 365 132 dušiček.Tady nebude nikdy stačit co nám vámi jmenovaní přinášejí za poznávací popisy situace,ale požadovat po nich přimo NÁVOD co mají konkrétně voliči dělat,aby si prý tu Šmejdovinu produkovanou dodnes jimi zvolenými křiváky nechteli dát dále líbit.

   Smazat
  3. Já děkuji panu Kopeckému za nechtěné prozrazení "dvojí tváře" Kopecký-Malý Bobeš, což vím, ale zazlívám, neboť jeden člověk má mít jednu tvář. Několik tváří, používají manipulátoři, haugt,tečka.

   Smazat
  4. PANE POVOLNÝ

   domnívám se,že tomuto webu záleži na obsahu přispěvků a jejich opravdové ideové náplni.To,že se posuzuje osoba přispivatele a je tu snaha zjistit i jeho čislo bot, sem zanesli neoliberálové a v duchu se smějí tzv.poctivosti-překlad naivitě,která se má podle nich vystavovat na obdiv.Rádi čteme i vaše přispěvky a není jich málo.Zkuste i vy diskutovat k věci-navrhnout zcela nově takové organizační struktury,které by umožnily vrátit moc voličům.Jinak budou DONEKONEČNA okrádání volbami o svoje hlasy planými sliby psychopatických Šmejdů,kteři se derou do vlády,aby okradli či nejlépe pozabijeli co nejvíce svých voličů.To vám vzkazuje vedení OSV.

   Smazat
  5. (14:04)
   "...pod tím, co se obyčejně nazývá člověk intelektu, inteligent, intelektuál, se skrývají dvě totálně různé věci, které nicméně spolu souvisejí asi tak jako věc a její stín a – abychom mluvili s tím, kdo se poprvé snažil tenhle rozdíl vyjasnit – asi tak jako skutečnost a její pokřivený obraz. ... ... sofista, to je ten inteligent, to je ten intelektuál, to je ten kulturní člověk – jak je těžko ho zachytit, jak se pořád skrývá. Vždycky, když se domníváme, že ho už nějakým způsobem zachytíme, tak už je někde jinde."
   ("Tím prvním" mínil Jan Patočka Platóna.)

   Smazat
  6. Skoda, ze diskuse tu jsou otazkou minut a uz se k nim nikdo nevraci...?

   Tohle je to organizacni schema, ktere navrati moc Lidu:
   ------
   Jedina dobra cesta bude konecne zavest Zastupitelskou Demokracii.

   Ta tu zatim nikde neni, je tu jenom Volená Tyranie, a to je rozdil. Politik cokoliv slibi, nic z toho nedodrzi a neomezene 4 roky vladne a plni vuli Lobbyistu. Pak slibi zase neco jineho. Vladnou tedy sice Elity, ale vzdy jedine Zlé a Podlé Elity, ti nejobratnejsi z lharu... Pak take vladnou Soudci, sami sebou vyvoleni (prezident to jen odsouhlasi), kteri nemaji zadnou zodpovednost pred nikym.

   Zastupitelská Demokracie se zaridi tak, ze volic bude moci svuj hlas kdykoliv behem obdobi odvolat a dat duveru jinemu zastupiteli. Jakmile Zastupitel ztrati duveru, prestane okamzite byt Zastupitel. Vyvozeni Zodpovědnosti tak budou delat volici, ne Soudci. Timto zpusobem budou vladnout jen ty nej-duveryhodnejsi Elity a budou slouzit Lidu, ne Lobbyistum. Lobbying je sice nekdy potreba, ale bude muset byt Transparentni a budou s nim muset volici alespon do urcite miry souhlasit.

   Narozdil od Přímé Demokracie, ktera je vlada Průměru, vlada Davu... (Ale stejne i pro Referendum nekdo(!) musi formulovat otazku... A jsme zase zpatky u Dobrych nebo Zlych Elit a nadrazenosti Soudcu...)

   Pujde to cele zaridit velmi jednoduse v dnesni internetove dobe, stacilo by chtit...
   ------
   Jmenovat by se to mohlo "Transparentní demokracie"...

   Smazat
  7. TA TRANSPARENTNÍ DEMOKRACIE MÁ JEDNU CHYBIČKU STEJNĚ JAKO TA PRÝ PŘIMÁ

   jak a kde se bude hledat náhrada křiváků,na jejich místo nastoupí deset dalšich ŠMEJDŮ a průsery budou bez konce.

   NAPIŠTE JAK BUDETE HLEDAT TY NOVÉ POLITIKY

   ono totiž se řekne budeme mít volby každý den a hledání bude nekonečné.OPAKUJI,JE TŘEBA ZORGANIZOVAT NE NOVÉ POLITIKY,ALE VOLIČE,KTEŘI NIKDE NEPÍŠOU CO VLASTNĚ CHTĚJÍ.Jakým způsobem budou sdelovat své požadavky,když Šmejdové zablokovali na SVÝCH WEBECH- webech polit stran záměrně ze strachu před voliči, diskuzní rubriky pod jejich ŠROT ČLÁNKY,kde není místo sdělit jim,že umí produkovat pouze a jedině ŠROT...

   DRAZI VOLIČI ŽÁDEJTE JAKO PRVNÍ BOD OTEVŘENÍ DISKUZNÍCH RUBRIK NA WEBECH POD ČLÁNKY POLIT.STRAN-JINAK JE VOLIT NEBUDEME.

   Smazat
  8. Hledat se budou sami, je otazka, jak si ma volic vybrat ? Tzn. ze kandidati budou muset mit svuj prideleny prostor k diskuzim a propagaci...

   Pak je dalsi vec: cim dal vic prace budou delat automaty. Lidem bude potreba dat minimalni zakladni prijem, aby nemeli hlad a nemuseli krast. Pro nejakou nad-stavbu bude ale stejne potreba pracovat. Takze statni sprava bude muset zamestnat o dost vic lidi, nez dosud, a pripadne zridit nejake Akce Z a budovat infrastrukturu, ktera se kapitalisticky nevyplati.

   Melo by se predevsim zridit Fórum (protoze Demokracie vyzaduje vzdy Fórum, vymenu nazoru), kde mohou obcani diskutovat a posilat dotazy na Vládu a navzajem sve dotazy "palcovat". Udelat vice ruznych nezavaznych referend s poradni hodnotou (ovsem pokud politici budou prilis casto ignorovat nazory Lidu, tak je Lid vymeni za nekoho, kdo slibi, ze nazory Lidu ignorovat nebude. A kdyz to pak nedodrzi, bude taky vymenen.). Takova Vláda si na to najme hned nekolik vzdelanych lidi, aby lidem odpovidali, a to, co bude mit velmi sirokou podporu, budou predavat Výš. Aspon se zamestnaji lide, pro ktere nebude jina prace ve vyrobe... (zde "Vláda" mineno zvrchu az po Obec, na kazde urovni...)

   A o prilis prekotne rychlosti zmen vedeni? Ve Svycarsku voli prezidenta na 1 rok, a nesmi jit 2x po sobe. A taky to jde... (coz ale u tehle transparentni a rychle demokracie neni potreba. Dokud je s Vládcem Lid spokojen, neni ho potreba menit, ani by to nebylo prospesne... Menit se budou jenom smejdi, a ti budou pomerne rychle eliminovani... Parkrat si lidi zkusi nejakeho Populistu, aby jim doslo, ze tudy cesta nevede... A pokud vede, tak tim lip...)

   Smazat
 3. pane povolny clovek musi mit dve tvare jednu jako liska aby rozpoznal nebezpeci a druhou jako lev aby to nebezpeci roztrhal.ale to neni ode mne to uz rekl machiaveli
  tak pravil zarathustra

  OdpovědětSmazat
 4. Jen pro připomenutí místním rudým vypatlancům, tady máme jednoho z těch agentů CIA :-D

  https://www.youtube.com/watch?v=01r2INhKZoc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není barvy, pod kterou by nesloužili vypatlanci. Jsou ovšem byrvy, kde vypatlance přebijí zaprodanci. Tam bych zařadil vás, anonymní z 21:27. A to nemusím vidět zrovna rudě.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.