Reklama

pátek 18. listopadu 2016

„Relativní klid 17. listopadu 2016 může klamat“

Ludvík Smýkal
18. 11. 2016
Komentátor HN Petr Honzejk se mne jistě nebude zlobit, že jsem pro titulek tohoto článku použil jednu větu z jeho článku „Tři směry ohrožení svobody“ na webu ihned.cz . zde
Otázkou je, zda si autor článku, při psaní této věty, zcela uvědomil všechny okolnosti s ní související, když se ve svém pojednání spíše soustředil na úvahy „o ohrožení svobody“ a „hodnot 17. listopadu“. Své úvahy zakončil otázkou, „zda máme politiky, kteří dokážou o svobodu a demokracii pečovat, stále přesvědčovat lidi, kteří mají pocit, že jim svoboda nic moc nepřináší. A jestli poznáme moment, kdy už budeme za hranou, odkud se jede už jen z kopce.“

Je opravdu škoda, že autor článku nám všem, i svým čtenářům, podrobněji nepopsal co si, on osobně, představuje pod slovy „svoboda“ a „hodnoty 17. listopadu“. Je možné, že by nás všechny příjemně překvapil. Nepopsal a tak si může každý z nás pod těmito pojmy představit něco zcela jiného a s představami pana Hřebejka zcela odlišného.

Zcela nám opomněl sdělit, že „relativní klid 17.listopadu 2016“ je výsledkem neúspěšného pokusu o dehonestaci a odstranění přímo zvoleného prezidenta republiky Miloše Zemana, započatého přítomnými politiky a umělci ve show Jana Krause, pokračujícího výzvou (prohlášením) Vojtěcha Dyka a Jiřího Bartošky o vyhlášení občanského neklidu, akcí místopředsedy PSP ČR Gazdíka, ministrů české vlády Hermana a Jurečky, a dalších, na Staroměstském náměstí, atd. Zřejmý neúspěch těchto akcí se následně odrazil v relativně klidném 17. listopadu 2016.

Hlavní zásluhu na této skutečnosti má ona „mlčící většina“ občanů, které výše uvedení, většinou „nemohou přijít na jméno“ a kteří na jich „hru“ nepřistoupili. Mlčení Miloše Zemana je jistě pro dotčené zneklidňující, ale mnohem podstatnější zneklidnění je pro ty, kteří se „zasloužili“ o morální a hospodářský rozvrat České republiky, „mlčení“ většiny občanů tohoto státu.

Někteří z dotčených to zřejmě už „pochopili“, někteří to zřejmě „nepochopí“ nikdy...

Akce, které se 17.11.2016 konaly, prokázaly, že ona „mlčící většina“ již přestává mlčet a oprávněně požaduje změnu situace – dekolonizaci našeho státu a vše, co s tím souvisí.

Jedna z takových akcí, zcela opomenutá veřejnoprávními sdělovacími prostředky, se konala v Praze na Klárově za účasti řady osobností, zástupců řady stran, hnutí a iniciativ a to napříč politickým spektrem. zde

Všechny tyto akce prokázaly, že změny ji probíhají a není síly, která je schopna je zastavit.

Ať se to někomu líbí nebo nelíbí …

8 komentářů :

 1. Jenom aby - až ty nápravné síly udeří - nebyly poměry v zemi pak ještě horší, než jsou teď. Už jsme si tím jednou prošli, a ti,kteří bláhově zvonili, doufajíce ve zlepšení poměrů, dočkali se jejich zhoršení, utahování opasků apod. Za disidenty se shovával všehoschopný ksindl, čekající na svou příležitost - a dočkal se. Jak by bylo možné eliminovat z "nápravných sil" stejně takový ksindl, protože jakmile by se věc jevila, že by se takzvaná demokracie u nás mohla překlopit zase jinam, budou první překlopení. Jsou to každopádně lidi " z branže" - společenští matadoři, různí mediální činovníci, všechno mají z první ruky, a může to být to samé, co už tu bylo. Nelze to vyloučit, a nelze tomu zabránit, a jestli ano - jak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problémem každého převratu je to, že nejprve vynese nahoru tu největší špínu. Potom trvá zatraceně dlouho, než se kal zase usadí na dno, kam patří. Ale už se pomaloučku usazuje, proto se ještě z posledních sil snaží nějak s tím zase zamíchat.

   Smazat
 2. Byl jsem v Praze na akci SPD - Tomio Okamura a jen jsem vlezl na Václavak a viděl ty megakonstrukce u Václava, napadla mě jedna jediná otázka, KDO A PROČ TOHLE PLATÍ!!!!????

  Kdo a proč investoval milióny do obřích obrazovek, aparatur a další profi infrastruktury této trapné proti Zemanovské akce?????


  My z SPD Tomio Olamury, jsme si jako nové, poctivé a proto "chudé" hnutí čistě a elegantně prožili svou akci v 1000 hlavém kolektivu čistych a poctivých nadšenců a cestou domů jsme jen sledovali těch pár placených "neziskovkářů" s transparenty a lidi co pouze přišli na MILIONOVOU NĚKÝM PLACENOU AKCI zadarmo.

  Někdo nám tady "loupe perníček", kdopak a proč, to asi je????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeníčky, kteří loupou perníček, sežere ježibaba. To je tutovka.

   Smazat
  2. Upeče si je v perníkové chaloupce Uh. Hradiště. Ještě stojí - nebourat.

   Smazat
 3. Licoměrnost, pokrytectví a žlučovitá zloba proti prezidentovi v Babišovkách opět lámou rekordy
  18.11.16

  Česká republika:
  Článek se zavádějícím titulkem Příznivci Zemana se spojili s extremisty a pochodovali Prahou ani netřeba příliš rozpitvávat. Už v názvu kladou rovnítko mezi příznivce Zemana a jakési "extrémisty". A kdo že je ten extrémista? Samozřejmě Národní demokracie. Co provedla Národní demokracie? Její členové vykřikovali hesla "ať žije Zeman!"
  U Betlémské kaple se dav zastavil před pódiem, kde řečnilo několik představitelů Národní domobrany, mezi nimi i Marek Obrtel, bývalý vojenský lékař, který v roce 2014 vrátil vyznamenání NATO. Kolem 18. hodiny se účastníci akce rozešli a policie mohla opět obnovit dopravu. Během demonstrace se na budově Vysoké školy uměleckoprůmyslové objevil plakát s nápisem Islám a velkým srdcem, píšou Babišovky. Takže Obrtel je také extrémista. Naproti tomu Islám s verlkým srdcem je ... co vlastně?
  Jak také správně upozornil čtenář v diskuzi za článkem, akce studentů a levičáků jsou nazývány průvody a naopak shromáždění tzv. extremistů striktně pochody. Drobný detail, nedopatření, nebo podprahové sdělení?
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A161117_151825...

  Pithart, návštěvník sjezdů Sudetoněmeckého Landsmannschaftu, burcoval na Albertově studenty
  17.11.16

  Česká republika:
  Pithart, návštěvník sjezdů Sudetoněmeckého Landsmannschaftu a přítel sudetských Němců, burcoval na Albertově studenty.
  Připomeňme si i jeho jiná slova z knihy „Češi v dějinách nové doby“:
  "Němci byli od nepaměti spolutvůrci Čech, neboť samotné české etnikum – nutno si to konečně přiznat – na tento úkol nestačilo… Fyzická všudypřítomnost německého živlu, jeho kulturní převaha a větší sociální a psychologická rozvinutost nemohla – i kdyby Němci
  chtěli – Čechům dopřát, aby si vypracovali ryze českou
  svébytnost. Odvozenost české kultury od německé zůstává nadlouhojakousi skrývanou samozřejmostí.“ (str. 38-40).
  Záměrem této sudetoněmecké kliky - která v naší zemi brojí proti prezidentovi, chce ho nahradit Horáčkem a snaží se získat studenty pro své cíle - je připojení České republiky k Německu.
  Teď jí hoří koudel - bude tlačit na pilu.
  Zdroj: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/dr-petr-pithart-jeden...

  OdpovědětSmazat
 4. Tento relativní klid způsobil především pan prezident tím, že se 17. listopadu nezúčastnil.

  OdpovědětSmazat
 5. Hřímání pódiových krkavců, jimž hlasovou "kvalitu" dodávají zesilovače a reprobedny a jevištních komediantů, jejichž protizemanovské klauniády jim mají přinést manu i money a kteří vyřvávají své prahnutí po "svobodě slova" a mají na mysli svobodu pro lhaní, jsou příkladem lidské decerebrace. A náš velmistr ve lhaní, když jeho mozek kdáká nejen na půdě parlamentu o "svobodě lhaní" a svobodě pro hulváty slova, náš Klousek? Naopak, potřebujeme normu, která by nás zbavila toho lidského hnusu a poskytla jim svobodu v zařízeních, kde by se učili soužití v lidské společnosti. Jim nejde o svobodu slova, ale o svobodu jen pro jejich vývržky. Kdo protestuje proti snaze některých omezit lež jako základní dorozumívací jazyk? Jsou to titíž, co neprotestovali proti zřízení cenzorského úřadu na Min. vnitra, jsou to titíž, co hlasovali pro univerzální fízlování internetových uživatelů vojenskou špionáží. Jak to, že neprotestovali a nežádali svobodu slova tehdy? Máme se tedy právo ptát, za kolik zvedli ruku na podporu způsobu nakládání s občany, který dalece předčí vše, co kdy za tzv. socialismu si mohla dovolit STB? Tam je ohrožena svoboda slova. "Vstali noví bojovníci", jejichž hulvátství a lež, vydávaná za svobodu slova, nás především vzdalují z kulturní Evropy. Jsou to oni, kteří pak mávají poutači, že jsme Západ - rádi by, ale naštěstí oni o tom nerozhodují a o české šašky, švejky a vozembouchy až tak velký zájem v kulturní Evropě není.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.