Reklama

.

.

neděle 6. listopadu 2016

Rozkládají nás, ale přesto se musíme sjednotit, abychom boj o naši budoucnost vyhráli

J. Skalský 

Vlastenecké hnutí je rozdrobeno do několika skupin a řady skupinek. Je tento žalostný stav výsledkem neschopnosti jejich představitelů se domluvit na jednotné akci? Myslíme, že do určité míry ano. Zkušenosti, které jsme učinili za posledních 25 let nám říkají, že to však může být i jinak. Vlastenecká hnutí, pokud dorostla, stačila dorůst, do významnosti, byla nejrůznějšími způsoby vnitřně rozkládána, aby nakonec se stala slupkou bez obsahu, živořila nebo přestala existovat.


Uveďme jen jeden příklad z minulosti. Vlastenecké fórum (VF) prožívalo dobu svého rozkvětu v období prezidentské volební kampaně. Jistě se také zasloužilo o zvolení M. Zemana do funkce prezidenta. Poté, místo toho, aby dále rostlo, upevňovalo se, bylo vnitřně rozkládáno. Kde je dnes VF? Může se považovat za významného hráče v současných zápasech, které vedou vlastenecké síly? Nikoliv! Dnes i jeho nejvýznamnější zakládající složka, Český svaz bojovníků za svobodu, prochází těžkým obdobím. Pokud by do jeho vnitřního vývoje nezasahovaly vnější síly, možná i zprostředkovaně přes spřízněné duše, ke konsolidaci a obnovení jeho funkčnosti by jistě došlo. Ale tuto časovou šanci však zřejmě nechtějí ti, co by rádi viděli ČSBS kulhat na obě nohy a dokulhat se tak k nicotnosti, svazu dát.

Pan ministr Stropnický, aniž by byl řádně informován o vnitřní situace svazu, žádná potřebná objektivní šetření, která by ukázala, co se ve svazu děje, neproběhla, již ukazuje palcem dolů. Uvažuje, že ČSBS neposkytne dotaci. Je to hrůzné, ale je to tak. Pan ministr místo, aby se snažil svazu pomoci, mu podráží nohy v přímém přenosu. Je na situaci v ČSBS nějak zainteresován? Víme, že v nedávné době se vyjádřil pan Babiš v tom smyslu, že nejvhodnějším kandidátem na prezidenta republiky za ANO je právě pan Stropnický. Jsou jeho kroky proti svazu jeho prvními kroky v dosud oficiálně nezačaté volební kampani? Pokud ano, pak pan ministr vysílá odpudivý signál všem vlasteneckým subjektům, jímž říká, že jeho zájem stojí výše, než nějaké vlastenectví.

Ať již je to jakkoliv, ČSBS je zeslaben a jeho autorita zpochybněna. Domníváme se však, že tento stav svazu má i další důsledky. Těžko bude poskytovat potřebné služby VF, nebo podobnému subjektu, a je i málo pravděpodobné, že se stane jeho jádrem. Vlasteneckým silám již nyní chybí VF a co zítra, když se situace nezmění k lepšímu, kdo bude koordinovat vlastenecké síly? Zatím takový subjekt není vidět.

Z hlediska sil, které z naší republiky hodlají učinit pouhou zemi a jí zařadit do německého společenství nebo z ní učinit přívěsek americké politiky, jež již celá desetiletí spatřuje v západní a nověji i ve střední a jihovýchodní Evropě, svůj „mírný“ protektorát, jak se vyjádřil Z. Brzezinski, je to žádoucí zpráva. Dosud žádného významného vlasteneckého protihráče nevidí. Mají tak usnadněnou cestu.

Kolaboranti, pokud budou chtít dosáhnout svých cílů, musí nutně rozdělovat a rozdělit náš národ, především její aktivní vlasteneckou část, na tolik skupin a skupinek, na kolik to jen půjde. A právě v této fázi rozbíjení národní jednoty se nacházíme, VF nám chybí. Vyslovení zrádci získávají pro své cíle i dezorientované lidi. Většina medií, zvláště ČT, jim v tomto úsilí dlouhodobě napomáhají.

Je otázkou, proč této dezintegraci představitelé vlasteneckých sil nečelí dostatečně? Nelze tuto neschopnost vysvětlovat jen tím, že každý představitel hodlá zůstat představitelem, přestože stojí v čele malého či dokonce ještě menšího houfce. Důvodů je jistě více, a to mnohem závažnějších. Přesto nezbývá nic jiného, než aby nejrůznější diference vlastenecké skupiny překonaly a našly cestu k sobě, aby mohly čelit sílícím útokům rozkladných sil.

Je-li našim cílem uchování a rozvoj našeho státu, národa, nemůžeme ho dosáhnout v současném rozdělení. Čas na sjednocování vlasteneckých sil se krátí. Máme pouze několik málo měsíců. Nesjednotíme-li se, přes vytrvalé a silné rozkladné úsilí kolaborantů, nevyhrajeme již probíhající zápas. Menšina vyhraje nad většinou a naše zkáza bude časem dokonána.

Představujeme většinu národa, v jeho zájmu najděme k sobě cesty a společně vzdorujme úsilí rozkladných zrádcovských sil. To je cesta k vítězství. Nakročme konečně na ni a s plnou rozhodností ji sledujme! Jsme hodnotovou společností. Bráníme i demokracii, svobodu, sociální spravedlnost a mír.

21 komentářů :

 1. Bohužel dnes je problém v samotném vlastenectví. Mladí lidé po vlastenectví dnes už netouží. Žijí jinak. Připadají si jako Evropané. Politiku většinou nesledují, nemají čas. Nezajímá je. Svět je plný lákadel a zábavy, která odvádí pozornost a čas, který je potřeba pro sledování jak domácího, tak zahraničního dění. A jak budou mladí stárnout, postupně zmizí slovo vlast, tak jako dnes již zmizelo slovo mír.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to pravda. K vlastenectví musí člověk dospět. Vlastenectví je hluboká komplexní hodnota, která se nedá zaměnit s ideologií, nebo nějakým dobovým proudem. A už vůbec se nedá naučit ve škole.
   Já jsem byl například kdysi zaslepeným havloidem, pak se u mě tahle hovadina pod náporem reality zhroutila. Ale nestala se ze mě opice bez minulosti, žijící někde v králikárně na Manhattanu. Objevil jsem úžasný epický boj svých předků za svojí existenci, ten obrovský přesah svého současného bytí. A řekněme si to na rovinu, proti tomu jsou nějaké havlovy "hodnoty" prázdnou slámou a ubohým pozérstvím.
   Těch lidí jako já je víc a bude jich víc.

   Vymazat
  2. Add 22:41
   100% pravda, vlastenectví je zkušenost. Z velké části společná zkušenost. Pocit sounáležitosti. Dá se to různými metodami posilovat nebo oslabovat, ale podstata je v realitě.
   V současné naší generaci bohužel nikdy nebude patriotismus tak silný jako například v současné ruské generaci, protože naše prohry v posledních desetiletích nás poznamenaly, a slabí, prodejní a vyžírkovští jedinci toho zneužívají.
   Ale ta nevyžírkovská část národ pořád v sobě vlastenectví má a probouzí se v nich. Snad to bude včas!

   Vymazat
 2. To sú všecko takové krásné žgryndy. Ale to vám řeknu. Ať je to ten hňup Gazdík, Her.Man, neb tituly ověnčený předseda ODS Fiala, o Kalóskovi nemluvě, běžte do té senkrovně i s celou ČSSD a komančama. Já to sice nechcu, ale jednó si po tom rypáku dáme.
  Laďa z venkova JmK.

  OdpovědětVymazat
 3. Vlastenectví žádné není.Jsou jenom skupiny,kterése za vlastenecké považují a přitom se zabývají jenom
  lokálními potřebami.Stát,jako celek,je jim ukradený.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, to je pravda, jak píšete že :"z naší republiky hodlají učinit pouhou zemi a jí zařadit do německého společenství nebo z ní učinit přívěsek americké politiky". Ti, co chodí pro noty na americkou ambasádu a Hermann, kamarád sudeťáků, který stojí v čele pobočky sudeťácké strany v ČR mají společné zájmy, co se naší republiky týče. Mají za úkol rozdmýchat chaos všude, kde to půjde, aby Češi nebyli jednotni. A z chaosu si pak udělají s námi vlastní pořádky. Takový je zřejmě záměr. Alespoň tak to vidím já. Mládež a univerzity už stačily zblbnout - tak nevím, jak moc na to mladá generace doplatí! Ale jestli se nevzpamatujeme, tak hezké to určitě nebude! VH

  OdpovědětVymazat
 5. Od státu nemůžete čekat nic! Stát je pod kontrolou cizích struktur, mimo prezidentského úřadu.

  OdpovědětVymazat
 6. ano my normalni obcani volme SPD ktera to s nasim statem mysli dobre

  OdpovědětVymazat
 7. Každý vlastenec se připojí k AlinanciNS (aliance národních sil). Podmínkou je sdílení programových 3+ a 3-.

  OdpovědětVymazat
 8. Muj tatinek byl vzdelanej a rikal,ze chazari jsou rozkladnej zivel...Tenkrat jsem nevedel ,dnes ano...
  Prave PROTO ZE NAS ROZKLADAJ SE MUSIME SJEDNOTI A UDRZOVAT SOLIDARITU JEDEN S DRUHYM , jinak nas postupne znici...

  OdpovědětVymazat
 9. Pane boze,ten Babis,ale trepe sprostosti,ked sa vyjadril,ze Stropnicky je najvhodnejsim kandidatom na prezidenta CR,za ANO...tento sasek,robi vsetko,aby napakoval svoju rodinu,podobne,ako jeho synacik..Cesi drzte spolu,lebo Vas rozyebu z ameriky !

  OdpovědětVymazat
 10. Stropnický je zrádce, ČSBS odstaví od peněz a na kanóny chce 10 miliard. Dostane je! Pozor na Babiše, jestli ho navrhuje na prezidenta, je to stejný blázen a zrádce.

  OdpovědětVymazat
 11. Oddanost zemi, v níž se člověk narodil, vyrostl, žije v ní a je jeho domovem se odvíjí od výchovy v rodině, ve škole. Když se podíváme jací „akademici“ vychovávají novou generaci od základní školy po VŠ viz Putna, Halík a další a zohledníme běžnou rodinu se dvěma dětmi, kdy rodiče, aby dopřáli dětem sport, zájmové kroužky a další za nemalé peníze, mají několik zaměstnání aby vše ufinancovali, jde výchova dětí bokem, není se tedy čemu divit, že výchova k vlastenectví v pravém slova smyslu, je až na posledním místě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono není na posledním místě, vlastenectví je úhlavním nepřítelem současné věrchušky.
   Tento smrtelný boj je zároveň největším tabu. Boj probíhá tajně, podvratně, rakovinově a neodvratně.

   Vymazat
 12. Tak pojďme všichni 17.11. od 14.00 hod na Letnou v Praze a ukažme, že je nás víc než těch zrádců, co se sešli 28.10. na Staromáku :o)

  Ivana

  OdpovědětVymazat
 13. Odehrálo se cosi, co odbouralo českou národní sounáležitost a nahradilo ji euroatlantickým náckovstvím a pseudointernacionalismem. Ale odbouraly se i neméně důležité vztahy společenské - distanc tzv. intelektuální fronty od ostatních občanů. Zase nejen český problém, ale euroatlantický. Kam se podělo hnutí, volající po míru, proč umělci i vědci dnes zarytě mlčí? To byli tak zkorumpování nadnárodním kapitálem?

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud by měl být tento zdegenerovaný kapitalistický stát mojí vlastí, pak nemám žádnou vlast.

  OdpovědětVymazat
 15. Přečetl jsem jen několik příspěvků na diskuzi.připadá mě to jako při fotbale v hospodě. Když ti kterým fandíme dostanou první gól, všichni spustí jak jim to nejde a jací jsou to břídilové na místo toho aby o to více fandili a chtěli zvítězit. Rád bych četl na diskuzi kde a jak začít a co udělat pro náš národ. Samozřejmě vyznávám ,že každý musí začít sám u sebe. Tím nechci nikoho urážet ani podceňovat. Věřím že většina to myslí dobře a rádi by něco podnikli . Jenom nevědí kde začít.

  OdpovědětVymazat
 16. Vracím se na počátek diskuse (6.. listopadu 2016 22:41). Nemohu s vámi úplně souhlasit. K vlastenectví musí být člověk vychováván. Především !! doma a také ve škole, i když tvrdíte, že to není pravda. Myslím, že v diskusi jsme většinou starší lidé. To je to hlavní neštěstí. Naše dospělé děti mají dnes jiné starosti a jsou pod velkým tlakem reality. Přesto jim nesmíme dovolit zcela rezignovat na skutečnosti, které jsme se jim (snad většina) snažili vštípit. Škola musí být druhým zdrojem výchovy k vlastenectví. To že není, neznamená, že tato její povinnost skončila. Jen neplní svoje základní funkce.
  Situace kdy národ skomíral už tady byla. Ne nadarmo je 300 leté období po Bílé hoře nazýváno temnem. Temnem vlastenectví. Maximální ztrátou uvědomění si příslušnosti k českému národu, téměř ztrátou českého jazyka. Myslíte, že dnešní mladí dospělí o této skutečnosti vědí, mohou tehdejší situaci připodobnit k tomu co probíhá dnes? Někteří snad. Ale je jich dost?
  Myslím si, že budeme muset prožít nové oddobí národního obrození. Ale najdou se v dnešní spotřební době noví Dobrovští, Jungmannové, Máchové, nebo Borovští, kteří namísto využití svého vzdělání k vydělávání tučných honorářů věnovali svůj talent a píli obnově národa? Snad ano.
  Jak píšete (12:25), nejde jen přihlížet. Pokud už nemůžete poučit své děti, věnujte se těm mladším - vnoučatům, kteří na vás snad mají ještě trochu času. Poučujte je o naší minulosti, o hrdinných obdobích naší historie o kterých se dnes úmyslně nemluví, aby byla naše národní hrdost rozdrobena a zanikla v náporu jiných, rádoby důležitějších informacích. Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědo Vašku, k vlastenectví jsou lidé donuceni okolnostmi. Mladí, potenciál národovectví mají, jen nejsou tak ostražití. Až bude "nejhůře", procitnou. Škoda, že u nás to bývá za 5 minut 12. Vinu máme i my rodiči, podcenivši internacionalismus s multikultularismem současné politiky EU.

   Vymazat
 17. Všimli jste si všichni vážení, že jak ten podvodník, který měl Fortunu a naše lidi si klidně okradal a jak řekl, tak že tu Fortunu prodal za několik miliard. A jak jsem viděla, tak jezdí na nějaké setkání s občany a ženských tam bylo jak much a tleskali mu o dušu jako přiblblé. Tento člověk si dovolí chtít se dostat až na tento prezidentský post.Člověk, který okradl spoustu naších občanů. Mám to za krutě nemravní a tento člověk chce usednout do křesla na Hrad, kde byl takový Karel IV. Mám to za velký humus.

  OdpovědětVymazat