Reklama

středa 9. listopadu 2016

Ruská federace nemá zájem na přímé konfrontaci.


Jiří Bureš 9. 11. 2016
Otázka války a zachování míru není jen záležitostí celostátní úrovně. Tyto problémy zajímají všechny občany! A to zejména v dnešní době - v době stále více rozdmýchávané válečné psychózy a hledání nepřítele. Denně v mediích slyšíme, vidíme a čteme, kde se válčí, kdo koho bombarduje a jak je třeba se připravit na válku, která je málem na spadnutí. Má snad v této situaci občanovi stačit sdělení ministra vnitra - cituji výňatek z výroční zprávy BIS: "Nemáme dnes informace, že by hrozil bezprostředně nějaký teroristický útok, ale to neznamená, že můžeme být v klidu.


“ Nechci v tomto směru pana ministra poučovat, ale bezpečnost občanů nespočívá pouze v tom, zda hrozí nebo nehrozí nebezpečí terorismu - i když nechci tuto otázku bagatelizovat. Ale válka je přece jen něco silnějšího. Napadá mě, co kdyby pan ministr použil alespoň jednu větu z Výroční zprávy jiné zpravodajské složky ČR – Vojenského zpravodajství - které m.j. kdysi patřilo mezi světovou zpravodajskou špičku. V analýze vojensko - strategických trendů evropských i neevropských států je uvedeno, cituji: „Ruská federace nemá zájem na přímé konfrontaci s jinými vojensko-politickými bloky, pokud nebudou ohroženy její životní zájmy.“ Jsem přesvědčen, že toto sdělení by občany uklidnilo. Mimoto by se nemusely hledat způsoby, jak zabránit údajnému „proruskému působení“ alternativních médií na myšlení českých občanů. To by se ale vládní elity musely zříci poslušného přitakávání rétorice Spojených států, avšak to je pro ně zřejmě i z osobních důvodů nepřijatelné.

Narůstá psychóza strachu z války, doprovázená a také podporovaná častými velkými cvičeními a to i cizích armád na našem území. Zejména manévry cizích armád na našem území dávají podnět k různým úvahám, obzvlášť ve spojitosti s prioritami NATO, přijatými na summitu ve Varšavě. Tyto priority samy o sobě vzbuzují nedůvěru. Rozmístění vícenárodních sil na východním křídle NATO, budování černomořské flotily, nových protiraketových základen a prakticky obsazení pobaltských států. Navíc to vše v rozporu s platnými smlouvami o nerozšiřování NATO. Toto zákonitě musí vyvolat protiopatření. Dále je k tomu nutno přidat aktivní zapojení AČR do probíhajících válečných konfliktů, nový zákon o ozbrojených silách ČR a některé další připravované zákony, v nichž je možno spatřovat omezení svobody informací apod. Nedobře také působí dlouhotrvající válečné konflikty, jejichž výsledkem je bezpečnostně neošetřená migrační tsunami, ale příčiny řešeny nejsou. To vše dohromady generuje neklid ve společnosti a obavy z budoucnosti. Stále více se potvrzuje, že stávající bezpečnostní architektura - jak regionální, tak v globálním měřítku - je nevyhovující a není schopna narůstající problémy řešit.

Stále se objevují noví vojenští a bezpečnostní analytici, kteří však pouze popisují současný stav, ale bez hledání a stanovení příčin a východisek. Rozhodující pro válku, nebo mír, bude rozhodnutí USA, zda se smíří se skutečností ztráty role světového hegemona a spokojí se s pozicí jedné ze světových velmocí v dalším řízení světa.

K tomuto Zbygniev Brzezinski v pojednání „Vstříc globální restrukturalizaci“ uvádí: „Skutečnost je taková, že žádná skutečně „dominantní“ globální velmoc nikdy neexistovala do doby, než se na světové scéně objevila Amerika... Rozhodující novou globální realitou byl nástup Ameriky na světovou scénu, jako zároveň nejbohatšího a vojensky nejsilnějšího hráče. Během druhé poloviny 20. století se jí žádná jiná mocnost ani nepřiblížila. Ta éra teď končí.“

O tomto problému také hovoří prof. Oskar Krejčí ve stati „Čeká nás nový svět. V něm bude Západ hrát druhé housle!" Prof. Krejčí uvádí: „Předně, Spojené státy nejsou a nemohou už být hegemonem, jakým byly po skončení studené války. A za druhé, nikdo nemůže Spojené státy na pozici hegemona nahradit. Svět je a bude multipolární. Mocnosti se musejí naučit v novém světě žít. Přesněji řečeno, měly by se naučit."

Z dosud probíhajícího vývoje v oblasti globální bezpečnosti, ze které se odvozuje bezpečnost regionální, lze vyvodit dvě zásadní možnosti dalšího vývoje:

1. USA uznají ztrátu role hegemona dalšího řízení světového vývoje a zařadí se k ostatním velmocem, především Rusku a Číně, a ke společnému rozhodování. Tento vývoj může trvat poněkud déle a v tomto období bude ještě docházet k lokálním nebo regionálním střetům;

2. USA se nespokojí s rolí jedné ze světových velmocí ve společném řízení světových procesů a budou dále usilovat o roli hegemona. Toto období může být poměrně krátké, zakončené střetem, ve kterém se USA nemusí utkat pouze s Ruskem, ale i s Čínou a možná i dalšími regionálními mocnostmi. Byla by to sebevražda USA a možná i světová katastrofa.

Je tedy nezbytné, dát Spojeným států zcela zřetelně na srozuměnou, že přestávají být hegemonem a svět se nebude řídit podle jejich představ. Je třeba dál stupňovat mírové aktivity v rámci kampaně proti NATO (s vyvrcholením v dubnu příštího roku k výročí založení NATO). V rámci předvolební prezidentské kampaně USA jsme poslali předsedovi Sněmovny reprezentantů Kongresu Spojených států dopis, ve kterém upozorňujeme, že případný konflikt bude mít na území a občany USA stejný dopad, jako v Evropě. Je třeba akce proti NATO, směřující k oslabení postavení Spojených států na mezinárodním fóru, realizovat v širším mezinárodním měřítku.

Asociace Vojáci proti válce vystupuje s výše uvedenými požadavky i na mezinárodním fóru již řadu let. A zcela určitě by se podobné požadavky našly i v archivních materiálech KSČM z 90. let minulého století, tedy ještě před vstupem ČR do NATO, kdy se naše země pokoušela navrhovat východiska, aby se zabránilo válečným konfliktům.

plk. v.v. Jiří Bureš je předseda Asociace Vojáci proti válce

59 komentářů :

 1. moc peknej clanek pryc z nata a vyhazet od vesel vsechny valecny stvace
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-nam-tedy-Miroslav-Kalousek-a-Daniel-Herman-rekli-k-vitezstvi-Trumpa-v-americkych-volbach-461950

  OdpovědětSmazat
 2. No, o to, aby uklidňovali občany nemá nikdo z naší současné mainstreamové politické a mocenské gruppensexparty důvod a ani chuť. Vypustili by si, kapříci, vlastní rybník finančních zdrojů plynoucích pro ně, jejich partaje, kámoše a sympatizanty z neziskovek, dotací, odklonů, nákupů, podvodů, tunelování,tendrů, restitucí,platů .... U většiny z nich by se zjistilo, že vlastně nemají žádné téma, jsou jen parazity, dutolebci. Jinak se ta chamraď neuživí. Druhým, vážnějším důvodem (nakradeno už mají) je právě to, že za sebou mají špinavé kariéry provinčních mafiánů a mohli by přijít nejen o majetek. Takže nestojí o žádný funkční demokratický právní stát, demokracii, mír,prosperitu, rovnost, na humanitu serou, svoboda a životy jných jsou jim zcela ukradené, byť toho všeho mají plné huby. Dobře umí jenom lhát, krást a podvádět. Hanba jim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi pěkně napsáno!!!!

   Smazat
  2. 9. listopadu 2016 21:59
   Svatá pravda!!!!!

   Smazat
 3. V dubnu budu mít narozeniny..
  přeju si k nim -
  k tomuto výročí rozpad NATO a vyhoštění cizích
  armád a jejich bitevních zbrojí z naší vlasti.
  Nikdo nám nehrozí ..Rusko už vůbec ne -
  to je,jak všichni víme ,strategická lež.
  Stropnický a Pavel na pracák a
  pěkně do fronty
  k té nejprotivnější ,nejarogantnější a nejfousatější
  úřednici..vyplňovat stovky papírů na zbytečnà
  přeškolování a k tomu
  vstàvat v pět hodin ráno
  s potvrzením prezence, jinak žádná podpora..
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych vyhostil různé vlaštovky z Vídně. Rovnou do Moskvy.

   Smazat
  2. A přidám k Vašim narozkám i totální rozpad skvělé EU!!!Juncker, Tusk, Mogherini, Schulz na galeje.

   Smazat
  3. 22:05 a tebe ty buzno jeste dal za moskvu az na sibir do gulagu ty kokot!!!
   chef

   Smazat
  4. 22:14 tady ovsem souhlas pokud jsi stejny jako 22:05 tak beru kokota zpet

   Smazat
  5. Vlastovka, zo srdca Ti to prajem. 😀 Konečne kľud a pokoj.

   Smazat
 4. Czexit, NATOxit, silná Evropo spolupracujících národních statů, bez fašizující politické korektnosti, islamského násilí, teroru provládních soukromých ziskových organizací, s podporou tradiční evropské pracující rodiny;)

  Svobodo a Přímá Demokracie vítej ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravilo komunisticke prasatko Okamura.

   Smazat
  2. Jasně Šafr, straší ti ve věži komunista samuraj. :DDDDD

   Smazat
 5. Kdepak prima konfrontace. Rusti dobytkove by nas radeji znovu ovladali pomoci domacich vlastizradcu, jako jsou soudruzi z Nove republiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:19
   ...prima konfrontace bude,až dostaneš někde v hospodě pár přes držku!..
   j.

   Smazat
  2. 22:54
   To zaplivaných zahulených pajzlů kde ty šlapeš za gulášovku já nechodím.

   Smazat
  3. Typická reakce buzeranta.

   Smazat
  4. 22,19
   Tak že se necháme raději ovládat Amerikou a Bruselem prostřednictvím barevných teploušů?
   Rusové se nám v kolonách neprohánějí napříč republikou.

   Smazat
  5. 9. listopadu 2016 22:19
   Vám nejlépe sluší Bohnický ústav. Nakonec je to častá zastávka každého komedianta.

   Smazat
  6. Jediný dobytek a vlastizrádce jsi ty demente.
   Nemáš kam jít. Na východě pan Putin, na západě pan Trump a u nás pan Zeman. To se ti to ale ošklivě krátí. Brzo budeš na řadě.

   Smazat
 6. V TV Kotlář, knihovník a Šáša.
  Všechno agenti CIA a slouhové USA.
  Nejhorší je Kotlář, to je dobytek a dosud aktivní vlastizrádce.
  Knihovník Žantovský je jen trapný kašpar a Šáša se opět stylizuje do role máničky, navíc konzervativní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni ale mluvili velice rozumně a střízlivě, nejvíce Vondra. Zato ty jsi ale pěkný blbeček.

   Smazat
  2. Běž si pobrečet do České televize. Bééé. Tady nás natahováním moldánků po Schapirovo duhové řiti a Obamovo černé fashingtonské díře neoslníš. Hovňousek a kdepak je tvůj Kalousek?

   Smazat
  3. Sášenko Vondra je starý řezavý amícky zbrojnoš, havloid, pravdolaskář a pablb. Rozkradl u nás 780 mil. Kč při akci Promopro. Teď po amíckych volbách začal vrtět chvostem a měnit kabát.

   Smazat
 7. Nejde jen o volbu jednoho politika.
  Nastala politická klimatická změna.

  ""Probudil se obr, volič a občan. Probudil se v USA – to říkám, jako člověk, který na americkém kontinentu prožil větší část života a Ameriku miluje a Američany zná daleko lépe než ti, kdo mají plná ústa „atlantické vazby“ a „těsného spojenectví s USA“ ""
  ....
  ""Donald Trump takový vztah odmítá. Odmítá „šířit americkou demokracii“ ve světě tanky a bombardéry. Odmítá vměšovat se do vnitřních záležitostí jiných zemí, intervenovat v nich a použít americkou vojenskou moc a sílu, o které říká, že je konflikty, ve kterých američtí mladí muži a ženy krvácejí pro utopistické a fantastické ideje „šíření demokracie silou“ i tam, kde obyvatelstvo o žádnou demokracii nestojí a je ke Spojeným státům již dnes negativně nakloněno, tak oslabena, že se blíží riziko, že nebude schopna Ameriku bránit ani tam, kde by snad byla skutečně ohrožena. Odmítá získávat si politický vliv tím, že USA nesou náklady na společnou obranu, které její evropští spojenci odmítají nést. Odmítá dobrodružnou politiku zvyšování napětí a hrozeb silou tam, kde faktická síla na potenciálním bojišti není a kde každá chyba může znamenat válečný konflikt.
  .... V tom našel Trump silnou podporu amerických občanů a voličů všech ras a všech sociálních tříd. ""

  Zdroj:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jeste-se-neradujte-Analytik-varuje-pred-zlem-ktere-by-souperi-Donalda-Trumpa-mohli-rozpoutat-Mrazi-z-toho-462031

  Velice moc doporučuji přečíst celé!
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohou se občané, spolky, strany, státy - jakkoliv snažit o ukáznění aliance NATO do role skutečně obranného paktu, případně o zrušení.
   Tak to nebude mít takovou váhu, účinnost, jako názor nového prezidenta USA.
   Sledujme ho tedy dostatečně pozorně.
   Děda.

   Smazat
  2. 23:13 dědo,on ten Trump je nejčko jak náš Zaorálek,ten taky než se stal ministrem věděl kulový a jak dnes "šlape".Že byl zvolen Trump neznamená,že zahraniční politika udělá kotrmelec.

   Smazat
  3. 23:42 Ano, může se to stát, je to riziko, nemusí konat, nemusí být dostatečným pánem situace. Stačí si vzpomenout na nadějný nástup Obamy, mnoha dalších, Kennedyho, pozoruji to málem 3/4 století.
   Doufejme, že bude pod tlakem voličů kteří se trochu probudili.
   Dejme mu těch prvních 100 dnů hájení, důvěry. Za pokus to přece stojí. Děda.

   Smazat
 8. ".... V tom našel Trump silnou podporu amerických občanů a voličů všech ras a všech sociálních tříd. ""


  Dědo nevymýšlej si kokotiny. Trumpa volili nasraní bílí muži ze střední a jižní Ameriky. A těm jde především o slušně placená pracovní místa. Nějaké "šíření demokracie" je to poslední co je zajímá.

  Naopak všichni barevní, především černoši a bohatý východ a západ volili Clintonovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:19 Jsem rád, že si v podstatných kokotinách rozumíme.

   Správně píšete: "Trumpa volili nasraní bílí muži ..... šíření demokracie je to poslední co je zajímá."
   Takže Trump ji šířit nemusí!
   A naštěstí taky nechce.
   Na rozdíl od dosavadní praxe zavedené Clintonovou.
   Děda.

   Smazat
  2. Jo. Ale nasraného bílého muže tato problematika prostě vůbec nezajímá. Ať už tak nebo tak.
   Btw, to samé říkal při nástupu do úřadu Obama.

   Smazat
  3. 23:57 Vždyť si rozumíme. Pravděpodobně jak bílé muže tak i černochy to ani dosud nezajímalo, takže ani Obama ani Clintonová snad šířit demokracii taky nemuseli. Ale šířili.
   Trump říká že nechce. Uvidíme jetli to dodrží. Pokud ano, zaslouží víc než potlesk. Děda.

   Smazat
 9. Ano. Takže Trump ji šířit nemusí. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nemusí. Ale to není ten důvod proč vyhrál volby jak se snažíš tvrdit v 23:13.
   A že ho podporují "voliči všech ras" je už úplně vyložená lež.
   Buď děláš hloupého nebo nevím. Raději toho necháme.

   Smazat
  2. 0:17 Ano, necháme. Jen bych ještě rád upozornil, že se tvrdit nesnažím, že to tvrdí autor z Parlamentních listů, že jsem jeho citaci dal řádně do uvozovek a uvedl zdroj. Takže, dobrou noc, Děda.

   Smazat
 10. Jsem rád, že zvítězil Donald, ale přesto nemohu jásat.

  1) Diktátor nemůže dělat, co chce. Musí se opírat o nějaký silný politický proud. USA je demokratická země, čili je zde kolektivní rozhodování. Nemůže–li diktátor dělat si co chce, pak ani americký prezident.
  (Nechte ho, ať si mluví, stejně bude dělat to, co chceme my. On se nás pak postupně začne sám ptát, co smí říkat a co ne.)

  2) Americký prezident musí být silný, energický a rozhodný. Nastane-li situace, kterou mu připravili, bude muset provést energickou protiakci, kterou mu připravili.
  (Když americká letadla označená jako ruská napadnou americkou loď nebo základnu, prezident zajisté bude muset ihned vydat rozkaz, který ležel na genštábu v šuplíku, připravený pro tuto eventualitu. Že chtěl mír? I jiní chtěli.)

  3) Pokud Trump vyhlásí „globalizační pauzu“ a odstaví USA do izolace, kde dostanou umělé dýchání, za deset let zase vyběhnou na závodní dráhu, kde odpočinuté, oddlužené a čerstvě vyzbrojené, zaujmou opět bez problému místo supervelmoci.
  (Možná, že proto ho nechali vyhrát volby. Jinak je přece mohli zfalšovat. ONI přece volbami nevyhynuli. Počkají si. Chtějí rozebrat Rusko? Chtějí. ONI si počkají.)

  4) Pokud se Trumpovi nepodaří revitalizace USA, může se supervelmocí stát jiný nejmocnější stát.
  (Rusko, nebo Čína? Proč by to dělali? vždyť se toho odříkají. Ano, protože nejsou nejsilnější. Ten, kdo je nejsilnější, dřív nebo později to udělá. Protože může. To je zákon síly.)

  5) I kdyby se USA uzavřely v izolacionizmu, budou pravděpodobně pomocí upevněného dolaru vysávat celý svět. To jim pomůže v revitalizaci.

  6) Zrušení NATO je skvělá myšlenka. Ale NATO je skvělý vysavač na peníze. Každý vlastenec (Trump), který chce posílit USA, bude nutit spojence kupovat americké zbraně.
  (A dokonce své spojence ani nemusí bránit. Stačí, když jim bude jen nějak trochu pomáhat. Je to ve stanovách NATO.)

  7) To, co dělá „Asociace Vojáci proti válce“ je skvělé, i když je to věčný boj, který nikdy neskončí.
  Nadějnější by to bylo, kdyby to mělo celoevropskou platformu. Měli bychom je všichni podporovat.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://aeronet.cz/news/video-donald-trump-nase-velka-civilizace-v-americe-a-cely-civilizovany-svet-se-priblizuje-momentu-zuctovani/

   Smazat
 11. Válkou se zde straší z neznalosti nebo záměrně lidé neznalí.
  1) Rusko nemá zájem někoho napadnout, protože má svých problémů dost a co by dělalo z pobaltskými státy, které jsou ekonomicky vydrancované stejně jako naše republika. To co se tam vybudovalo za SSSR je rozkradeno, nebo zničeno.
  2) Ruská armáda je budována na teritoriálním tedy obranném principu, zatím co armády NATO na principu expedičním, útočném. Viz prstenec základen kolem Ruska. Takže kdo chce koho napadnout?
  3)Současný antagonismus mezi Východem a Západem není ideologický jako před rokem 1990, ale ekonomický. Albrightová se vyjádřila jasně:,,Je nespravedlivé, aby Rusko mělo tolik nevyužitého přírodního bohatství." Použitím jaderných zbraní proti Rusku by se na desítky let komukoliv znemožnilo toto bohatství využívat.
  4) strašení Ruskem. Je třeba si uvědomit, že současné Rusko NENÍ Sovětský svaz. Vládne tam tvrdý kapitalismus jako v USA.
  Proč tedy to západní strašení válkou, která nikdy nebude? Odvádí se tím pozornost od aktuálních vnitřních i vnějších problémů západních zemí. Tak to vidím já.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Ale chybí ještě dvě maličkosti. Dosadit vás na místo předsedy vojenského výboru NATO a radovat se z trvalého míru. Děda.

   Smazat
  2. 02:08 nevím, kde berete takové dezinformace, ale najděte si nějaká fakta prosím:
   1/ Rusko nechce nikoho napadnoutt... sice si to taky myslím, ale proč tedy vyhrožuje ? viz např., tady - a nebo i jinde se to dá najít: http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/117085-putin-vyhrozuje-zapadu-jadernym-uderem-tohle-pry-vzkazuje/
   2/ o budování Ruské armády tedy asi nic nevíte, dokonce jedno z největších jejich cvičení bylo právě na ovládnutí jiného území,. výsadky za týlem apod. Např. zde: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ruska-armada-cvici-v-cernem-a-kaspickem-mori-i-na-dalnem-vychode/1383561
   a nebo zde: http://technet.idnes.cz/ruska-armada-centrum-2015-0vg-/vojenstvi.aspx?c=A150925_123851_vojenstvi_vse
   3/ pokud by spor mezi východme a západem byl ekonomický, tak už dávnio vyhrajeme na plné čáře. Ekonomicky se nedá Rusko s EU a nebo USA ani náhodou srovnávat. Najděte si ekonomické výsledky za rok 2015.
   Ve skutečnosti spor a antagonismus se vede kvůli rozpínavé a imperiální politice Ruska v okolí - Ukrajina, Gruzie atd .. Pod záminkou jakési "ochrany svých ruiskojazyčných ukrajinských občanů" tam prostě vletěli a ukradli část území jiného státu (Gruzie, Ukrajina) a navíc tam rozdmýchávají místní lokální válku.
   Západ na nějaké Rusko zvysoka může kašlat, ale v tomto případě se jedná o flagrantní porušení zásad mezinárodního práva hned za našemi hranicemi.
   4/ viz bod číslo jedna

   A ted se uklidněte a přečtěte si raději i jiné zprávy, budete lépe spát. Pozornost od nějakých problémů odvádí hlavně Rusko ve směru ke svým obyvatelům. Jejich průměrná mzda se snížila a inflace vyrostla. Záapd to má naopak.
   Takže o jakých problémech zde mluvíte ? A držte se nějakých lokálních záležitostí - třeba můžete referovat o obrovském problému s nedostatkem pracovních sil v ČR.

   Smazat
  3. 11:45 - Mladý pane, do které třídy ZŠ chodíte?
   Ten váš zdroj ad/1, to jsou fakta založená na „prý“ a „někdo říkal,“. Z bezcenného anglického článku se dá vyvodit jen to, že se autor musí něčím živit, a nic jiného neumí.. Cílem strašení Ruskem je posilování NATO, zvýšené zisky amerických zbrojovek.
   Samozřejmě, že budeme-li shromažďovat vojska v Pobaltí, dřív nebo později se Rusko bude muset rozhodnout, jestli zaútočit a jak. Proto říká předem: Nedělějte to, budeme se muset bránit. Nejlepší obrana je pak útok.

   O budování ruské armády víme, že je cvičena a modernizována, a náklady na její výzbroj činí o málo víc než desetinu nákladů amerických. Kde jinde mají cvičit námořníci, než na moři? Cvičí na mořích v blízkosti Ruska. Kde cvičí ti američtí? taky tam. Ale proč, když je od Ruska dělí oceány? Provokují.

   Spor není přece ekonomický, ale uchvatitelský. Všechny války byly, jsou a budou vedeny o zdroje. Jeden je chce a druhý je nechce dát. Rusko je nechce dát.
   Na nějaké mezinárodní právo s klidem zapomeňte. Všichni víme, že právo je to, co chce USA. Kde bylo mezinárodní právo v Jugoslávii, Iráku, Libyi, Syrii, Afghánistánu a mnoha místech předtím? Jsou to jen žvásty.

   Až budete mít někdy čas, zamyslete se, proč Rusko nemá žádné spory s výjimkou USA, zemí NATO a zemí, jež chtějí vstoupit do NATO.
   Všechny ostatní země s Ruskem docela rády obchodují. Dokonce už i Turecko, které je členem NATO.
   Západ přijal sankce proti Rusku pod nátlakem z USA.
   USA se dokonce ani netají tím, že chce, aby všechno na světě se dělo podle nich.
   Viz prohlášení amerického prezidenta v OSN.
   PB

   Smazat
 12. Mezinarodni klepna nick honolulu, se vratil z oslav na podtrzeni slavy Donalda Trumpa.

  Zde predkladam ceskym autoritam a ceskym vlastencum Seznam pristich nevyssich predstavitelu Trumpovi vladni administrace !

  Mike Flynn - armadni general
  Jeff Session - senator z Alabamy - zatim nezarazen.
  Reince Priebus - White House Chief of Staff.
  Steve Mnuchin - Finance - (T.j. americky min. Babis.)
  Bob Crocker - zahranici pri White
  House - (t.j. americky Zaoralek.)
  Steve Bannon - poradce ve vecech cholostivych.
  Chris Christie - spravedlnost.

  A ted dve nejvetsi ESA !
  RUDY GIULIANI - Attorney General. Ten da zavrit Hillary a zmeni vedeni FBI, protoze tam maji rebelii, jako na vnitru v Cesku.
  NEWT GINGRICH - State Department ! Bude muset napravit zmatky ktere nadelala Hillary .
  V pripade, ze odmitne bude W.H. Chief of Staff, prednostne pred R. Priebusem.

  Panove v Cesku, POZOR ! Newt Gingich je NEJINTELIGENTNEJI American, ktery ma 3 mozky.

  Kanada se dala slyset , ze otevre hranice pro uprchliky bez potrebnych papiru. Stejne jak Costarica.

  Zde je take nekolik KRASNYCH a inteligentnich zen, ktere dostanou vysoke vladni pozice.
  Protoze pri vysloveni jejich jmen se mi rozbusi srdce, tak je popisi az nekdy jindy.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je zvláštní, že Kanadě negři nevadí. Ale naši cikáni jim vadily natolik, že nám kvůli nim zavedli víza. Něco v té Kanadě smrdí.

   Smazat
  2. Milý - nick honolulu - gratuluji ke zvolení Donalda Trumpa prezidentem.

   Ale jak tak sleduji, jak se mladí lidé nemohou smířit s demokratickou volbou, lituji, že to Donald vyhrál. Ti mladí hloupí inteligentní lidé by potřebovali, aby zvítězila Clintonka, a nechala USA klesat do úplného úpadku, aby poznali, jakou naději jim Donald nabízí. Jestli bude moci splnět, to je už jiná kapitola.

   Je dobré, když má někdo - jako Newt Gingich - tři mozky. Ono ale vysoké IQ od hlouposti nechrání. Záleží na tom, jaký je to člověk, a má-li zdravý selský rozum. Všude kolem sebe můžeme pozorovat, že inteligentní a vzdělaní lidé bývají často hlupáci, a často grázlové.
   PB

   Smazat
 13. Panove, America je emocionalne a nervove vycerpana. Vsichni potrebuji odpocinek. Moji kamaradi od policie se jeste nevratili z New Yorku. Zatim se nic nedeje ! Mesta nehori a DOW jde rapidne nahoru.

  Nase oslava byla spise dustojna nez blazniva.
  Nalada byla vyborna, ale byla citit psychicka unava.

  Trump se stal presidentem 2:37 a.m. - 9. listopadu.

  Hillary mela o 1.8 millionu mene hlasu vez Trump !
  Philadelphia v Pennsylvanii je mesto, kde se stalo tolik PODVODU, ze t.j. mesto hanby.

  Moje oblibene staty, jako je napr. Florida, ci letni kastanovy stat Ohio, me udelali radost.
  Hawaii, ci Colorado me velmi zklamaly. POTRESTAM je ! Uz tam nikdy nepojedu !

  Vas president Zeman je zariva hvezda evropskeho politickeho nebe a svet o nim mluvi.

  Na obzoru je nekolik velkych zmen z nichz jedna se bude tykat i vas, ale je VELMI predcasne o nich mluvit uz ted.

  Stujte za Zemanem, on je kormidelnik - navigator nejvyssich kvalit. Budete ho potrebovat pro vasi samostatnost..
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, konečně zpátky, to trvalo, už jsem si říkal, jestli ses náhodou při těch oslavách neupil k smrti.

   Smazat
 14. Zde prohlasuji, ze zadny Cech, ktery je na tom jen o zlomek intelektu lepe, nez pan Josef Vyskocil (Pepek Vyskoc) z Putimi nesmi verit officialnim mediim !
  Jinak bude mit trvale mentalni nasledky !

  Ten kdo tato media plati je MARNOTRATNIK, ktery nezna hodnotu penez...
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám na vás jednu prosbu. Pokuste kontaktovat Trumpa ihned po nástupu a poproste ho za všechny svobodomyslné lidi z celého světa, aby přestal financovat zahraniční neziskovky. Zejména ty "prodemokratické" v demokratických zemích. Bez jejich ovlivňování si lidé udělají doma pořádek sami.
   PS
   Gratuluji Američanům k jejich probuzení.

   Smazat
 15. Paul Ryan byl prohlasen za zradce a hrozi mu procurator, stejne jako jinym clenum ve vedeni GOP ! (Ti zradili Trumpa v tezkych chvilich.)

  Globaliste planuji ekonomicky kolaps. (Soros ho
  planuje z pomsty !)

  Lide se dozaduji soudu nad Hillary.
  Ta obvinuje z prohranych voleb FBI. (Ktera ji pomahala, ale nedokazala utajit vse..)

  Alex Jones prohlasil, ze Amerika je nova Atlantis a bude znicena, dokud hnizda HADU (globalistu) nebudou vypalena.

  Nekteri lide skonci ve vezeni a jini daleko hure !

  Proskribce/cistky urcite budou !

  Vlivni lide volaji po krvi a prijde k vyrizovani uctu.
  Ale nebude to hned ! Thanksgiving (za 2 tydny), je nejdulezitejsi svatek a vztek snad ochladi..
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. Pane vladimir hricak (5:18)
  Trump je president -ELECT- az do 20.1.2017. On NEMA zatim zadnou moc ! To urcuji zakony !

  Diky prozretelnosti presidenta Zemana vim urcite, ze se bude zajimat o ceskou republiku.
  Zeman je velmi chytry strategist a ex-president Klaus je vyborny na mezinarodni vztahy. Mam radost, ze president Zeman planuje pozvat Trumpa do Prahy.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 17. Sice nevím, co to je za nick honolulu, u nás to zní, jako hdyž někdo honí lulu, nicméně nesdílím takové nadšení pro Trumpa. Je jasné, že ta ušatá opice napáchala mnoho zla a obávám se, že si USA nehodlají uzujmout výhody, které získaly hegemonií po druhé světové válce a hlavně po rozpadu SSSR. V podstatě ožebračila všechny státy světa a průměrný američan je hrdý na to, že není takto postižený. Pár celebrit pomáhá hladovým černouškům v Africe a ani nechápou, že černoušci mají jídla dost, stačí si ho utrhnout ze stromu, zatímco jinde mimo ameriku si i na obyčejný žvanec musí tvrdě vydělat. I ten Trump má zřejmě zkreslený pohled na svět, pochybuji, že má větší obzor, než výhled ze svého mrakodrapu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6,08
   Bohužel nezbývá než věřit, že ten rozhled má, nebo si o něm nechal alespoň vyprávět. Alternativa nápravy je pouze jediná. Zhoršení stavu. A už vůbec nevylučuji i ozbrojené střety, resp. občanskou válku. Společnost, a to ani zdaleka ne jen ta americká, je obrovsky rozdělená. A stávající elity nabízejí pouze zhoršování stavu.

   Smazat
 18. 6:08...Me zase Vase vety zni tak, ze vesnicky osel z PRDELAKOVA na hranicich Slovenska nikdy nevidel skolni Atlas pro opozdene deti.

  Muj nick pochazi z Waikiki (Honolulu) na ostrove Oahu, odkud jsem zacal psat kvuli JAR. Pisi pod nim 10 let.

  Kdyz o me nic nevite, tak se zdrzte kritiky a zvednete linou vesnickou zadel a jedte se projit po Kapiolany, aby jste vedel, ze jmeno mesta nema nic spolecneho s tim co delate Vy tajne na WC. (Jinak by Vas to ani nenapadlo.)

  Napred zkritizujete me, aniz by jste me znal, kvuli nicku a potom zkritizujete Trumpa, o nemz take nevite NIC !
  Vubec nic !
  Nedelal jste nahodou KADROVAKA / POSUDKARE za rezimu Novotneho ?

  Trumpovi muzete byt VDECNY, ze nechcipnete v radioaktivite, protoze po viteztvi Hillary, by jste to mel ZARUCENO ! Ale Vy urcite nevite o cem mluvim.
  nick honolulu  OdpovědětSmazat
 19. Stale se setkam se stejnou veci !

  Na zaklade atrocitnich indoktrinacnich sracek z Ct.24 (ceska TV), ktera Trumpa kritizuje na prikazani globalistu a NWO, se stale najdou lide, kterym jeste nedoslo, ze je jim LHANO.

  Potom placou, ze nemaji na najem a na dovolenou musi jezdit k rybniku za vesnici.

  Vam neni pomoci. S vami jednou vydrbe i Pygmi z Konga.
  Misto, aby jste se soustredili na informace, tak se soustredite na nosice informaci.
  Tomu se rika podrbane priority. Koncim.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku, máš naprostou pravdu. Naše starší generace, kromě ortodoxních havloidů, ví dobře, jaké indoktrinační sračky se jim dávaly v médiích a proto také vědí, že ta indoktrinace dnes je ještě horší. Bohužel, mladší generace, většinou, vůbec nepřemýšlí o tom, že by snad informace, které jim dávají sračkomety, můžou být nepravdivé či zmanipulované. Ti mají dráty v uších a mozky v iPhonech. Dokud budou média ovládána protinárodními psavci a presstituty, nic se nezmění. Je třeba v prvé řadě vypráskat ty prodejné štětky z ČT, protože ta televize má být česká, nikoliv protičeská.

   Smazat
 20. Neni duvod k nejakym nadejim ohledne Trumpa - podle aktualnich sprav se v uSSa jiz rozbiha Majdan se vsim vsudy, kdyby se to nepovedlo tak Trumpa poslou v otevrene limuzine na projizdku Dallasem, tak jako kdysi Kennedyho. Snad si nekdo nemysli ze rezim ma v planu zmenu sve zlocinecke politiky - to ANI NAHODOU! A konecne, ja se stejne domnivam ze tiskovy mluvci globalni mafie (t.j. prezident uSSa) je stejne jenom tiskovy mluvci..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je ta liberální demokracie - když není po mém budu dělat bordel a rozhodně neuznám politického vítěze.
   Na druhou stranu si myslím , že majdan v USA být nemůže, protože tam nemají velvyslanectví USA. které by to zorganizovalo.
   Spíš si myslím , že bude Dallas, pokud začne Trump realizovat co slíbil.

   Smazat
 21. Výborný článek a dobré komentáře 0,27 a 2,08. Také si myslím že k zásadním změnám nedojde, protože i Tramp a Nick mají rádi luxus a peníze nejlépe lehce nabité. Jak jsem již jednou psal že v bibli je napsáno že snáze velb loud uchem jehly projde nežli se bohatec dostane do nebe a za každým velkým majetkem je zločin. Dalo by se ledacos řešit lidsky a spravedlivě ale na to ještě neni společnost připravena. Zatím vítězí tvrdší, prohnanější a nemilosrdní lidé. Zákony jsou tak nastaveny aby to tak fungovalo. Přezto že mi bude 73 roků nejsem neúspěšný zatrpklý dědek. Celý život jsem byl i bez politické angažovanosti úspěšný jak v práci tak v osobním životě do dnešních dnů. Jsou to rodiny Havlů, Žantovských, Vondrů a podobných co se přizpůsobí každému režimu a parazitují. Chytráků je hodně, moudrých hodně málo, protože moudrý člověk se snaží omezovat své potřeby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a má radost ze skutečně hodnotné práce, která je většině k užitku.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.