Reklama

středa 2. listopadu 2016

Ruská kniha "chyb" USA v Sýrii zatřásla Radou bezpečnosti OSN


1. 11. 2016   zdroj
V pátek začalo Rusko jménem předsedy Rady bezpečnosti OSN distribuovat zajímavý dokument - "Bílou knihu" o Sýrii. Kniha obsahuje případy, kdy koalice vedená USA uskutečňovala, jak se dříve vyjádřil John Kerry, "chyby", jež je zcela možné kvalifikovat jako válečné zločiny.
Akce "umírněné opozice" jsou do dokumentu zahrnuty také. Kromě toho byly shromážděny statistické údaje o úspěších operace VKS Ruska a poskytování humanitární pomoci civilnímu obyvatelstvu v Sýrii, o počtu osvobozených osad, zničených teroristech a také o počtu uprchlíků, kteří se vrátili do místa svého trvalého pobytu.

Na práci nad "Bílou knihou" se podílela ministerstva obrany a zahraničních věcí Ruska a také odborníci Ústavu orientálních studií Ruské akademie věd.

Jak uvedl zdroj Izvestií v OSN, "Bílá kniha" byla přeložena do angličtiny a šířena k dalšímu obeznámení.

Připomeňme, že 21. října koalice zaútočila na pohřební průvod ve městě Daquq v okolí Kirkúku (Irák). Piloti považovali shluk lidí za teroristy. Ve výsledku zahynuly desítky civilistů.

Stojí také za připomenutí, že poslední úder amerických letců na syrskou armádu u Dajr az-Zaur si vyžádal životy desítek vojáků. Později John Kerry v rozhovoru se Sergejem Lavrovem konstatoval, že to byla chyba, a zřejmě si myslel, že toto prohlášení by mělo stačit jako omluva.

"Opakovaně jsme poukazovali na to, že tyto smrtonosné údery na pokojné obce, se všemi charakteristickými znaky válečných zločinů, se staly pro letectvo mezinárodní koalice téměř každodenní rutinou," řekl oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov, když komentoval úder, který zasáhl pohřební průvod v Iráku.

Pozorně sledujeme situaci v Iráku, kde probíhá od 17. října operace iráckých bezpečnostních sil, s leteckou podporou mezinárodní koalice, na zablokování teroristů DAEŠ v Mosulu. Jenom za poslední den bylo mezinárodní koalicí uskutečněno 22 vzletů taktického letectva a čtyř bezpilotních prostředků, které zasadily 19 úderů na různé objekty na území Iráku", řekl Igor Konašenkov.

28. října stálý zástupce Ruska při OSN Vitalij Čurkin sdělil, že Rusko předalo Radě bezpečnosti OSN srovnávací analýzu plnění rusko-amerických smluv o Sýrii.

Agentura TASS zveřejnila jeho prohlášení, v němž konstatoval: "Budeme-li mít objektivně zmapovanou situaci, pak myslím, že bude jednodušší pokusit se najít cestu vpřed." Jak dodalo ministerstvo zahraničí RF, zpráva "jasně ukazuje výsledky práce Ruska, zaměřené na mírové urovnání v SAR a boj proti mezinárodnímu terorismu."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Propaganda. Jenže správná.
  Být momentálně předsedou RB OSN Čech, tak by už riskoval odnětí svobody na 12 let za podněcování nenávisti? Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Češi držíte, jenom podojit a touha po moci je přirozeným důsledkem tunelování a církevní zlodějiny.

   Smazat
  2. Konečně začíná i Rusko chápat, že nejen výsledky války, ale i propaganda je důležitá. Zatím to nebrali tak vážně a důsledkem je, že USA a jeho vazalové jedou jednu mediální kampaň za druhou a likvidují pozitiva syrské operace. TnT

   Smazat
 2. dobre to delaj uz aby tam byl mir

  OdpovědětSmazat
 3. Ano přesně tak,jen pořád pište,ať lidé vědí co a jak se děje a hlavně odkaz,kde to mohou potvrdit.To znamená ne jeden zdroj jak u nás ,sprostá ćt1.To samé co se týká našich politiků,nemají lidé čas ,tak jim to servírujte přesně jako ty naše paka.Lid není blbej,ale přepracovanej starostma nad vlastní existecí a to ti dacani vědí.Neustále psát jejich činy.Ne to už neúnosné co si třeba ten buzerant Janda dovoluje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to celkem jednoduché.Zatížíme populaci našeho státu tak,aby jim nezbýval čas na přemýšlení o tom co dělá naše vláda a s kombinací s našimi mediemi se budeme snažit abychom od občanů měli klid na naše křivárny. Už odmotávám špagát.

   Smazat
 4. Známé tváře bojují proti Zemanovy,xenofobii,Babišovy kouření a.t.d.ale proti válce nikdo i když se k ní schyluje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je veřejnost zmasírovaná presstituty tak, že skutečnosti jak dlouho není v evropě válka, (opominu-ji bývalou Jugoslávii) si nikdo neváží a bere se to jako samozřejmost. Mimochodem jako si nikdo nevážil toho že je práce, můj děda říkal, děti važte si toho, že mají všichni práci. Dříve by lidi rádi pracovali, ale práce nebyla, lidi dřeli celý den u sedláka za polívku aby neumřeli hlady. Na to všechno se rádo zapomíná a jenom se bohapustě a bezobsažně mele o svobodě a demokracii a pamětnící bohužel vymírají.   Smazat
 5. Nejen u nás, ale na celém našem nejskvělejším Západě vládne averze vůči světovému míru. Dokonce i někdejší intelektuální avantgarda boje za mír z dob rozdělení světa u nás vymřela. Naší takéumělci a takévědci jakoby se třásli strachy, že by o tu podívanou - 3. světovou válku - přijdou. Tatáž garnitura se odtrhla od plebsu a vznáší se v oblacích vlastní nadutosti, oslněná sama sebou, úspěchem svých lží a nenávisti vůči prostým lidem. Proč? Protože si za prezidenta lid nezvolil nějakého Háchu, ale Zemana. Zemana, který nechce skákak, jak oni, jako pohunci do taktu tleskají podle not Vůdců Západu. Těch Vůdců, jejichž otcové přivedli Svět do 2. světové války, kteří měrou vrchovatou přispěli k tomu, že tuto válku nepřežilo mnoho desítek milionů civilistů. Rozděl a panuj platí i dnes a je hlavní pákou dění u nás: rozděl - rozvrať společnost - to jsou cíle HerManu, HorAčků, KaloUsků a jim podobných hubitelů českého národa. Kdy se vzbouří občané proti nové době Temna, kterou nám zde euroatlantický nacismus chce znovu etablovat? Ale národ jakoby odešel spát za svými Blanickými rytíři. A tak na závěr z Havlíčka konec Dumky....:
  Umírá národ můj, umírá,
  anjelé strážce uletují,
  umírá;
  života knihu lidu mému
  Hospodin na věky, na věky
  zavírá.

  OdpovědětSmazat
 6. Víte, to všechno, co se děje jak ve světě, tak i u nás je jen důledkem obavy parazitů, že by jim mohl být odňat přístup k hostiteli. Průser bude, až se naserou vlastenci a daj se do těch parazitů. Protože vlastenci jsou v naprosté většině slušní lidé s demokratickým smýšlením, kteří to mají v hlavě srovnáno, je naděje, že se to odbude v rámci lidskosti. Ale nesázel bych na to. Jejich reakce asi bude přiměřená akcím parazitů. Já ty parazitální akce vnímám veskrze pozitivně, jako očkování pro obranyschopnost. Jsou také pobavující - členové vlády se snaží svrhnout vládu, poslanci poslancující od Listopadu, tedy lidé, kteří ovlivňují stav společnosti po celou dobu v podstatě na náměstích vyhlašují, co jsou za neschopné blby, co to tady doje**li - vždyť současný stav je jejich dílo. Plzeňští giganti právních věd a jim podobní odborníci melou plnou hubou o právu a demokracii a své výzvy doprovázejí výzvami k nerespektování práva a demokratické volby. Dobytek cicající z cecíků neziskovek má plnou hubu utahování opasků a liberalismu. Dyť by se, vepři, prací svých rukou a plody svého myšlení neuživili. Havěť. Tak proč se čílit.

  OdpovědětSmazat
 7. Je třeba si také připomenout CHYBY-AMERICKÉ NÁLETY!!! na Česká města a průmyslové objekty v době kdy už válka byla prakticky u konce.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.