Reklama

sobota 12. listopadu 2016

Ruské VKS odřízly ​​teroristy od Aleppa. Tato operace VKS byla největší za posledních devět měsíců


12. 11. 2016   zdroj
Džihádistům se zdálo, ​​že se dostali do pekla, tím spíš, že tomu tak skutečně bylo: za poslední dvě noci provedly ruské VKS v Idlibu sérii náletů a prakticky odřízli teroristy od jejich sil v Aleppu. Teroristé "Armády dobytí" z islamistické koalice Jaish al-Fath (tyto teroristické organizace jsou v Rusku zakázané) byli hlavním cílem leteckých úderů 

 VKS, čehož bylo také dosaženo, jak informuje portál free-news.su. 

Letecké údery byly prováděny především na kanály zásobování v Aleppu, na velké sklady zbraní a také na závody na výrobu výbušnin. Pořádně se dostalo i na centra pro přípravu teroristů.
 
 
Po důkladném prozkoumání objektů teroristů s využitím dronů a analýzy získaných dat vzlétly eskadry Su-24M a Su-34, každá k vybranému objektu. Tato operace VKS byla největší za posledních devět měsíců. Po 25 leteckých úderech byl veškerý pohyb po silnici z Idlibu do Aleppa zcela paralyzován.

VKS zničily velký muniční sklad: zvuk exploze bylo slyšet až v hlavním městě provincie. Ve výsledku zůstali islamisté bez munice a potravin.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

8 komentářů :

 1. A JE TO,

  další krok k pořádku v této části světa,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celá tahle situace uvedla Washington do zmatku. V Iráku totiž proti IS bojoval, protože ten zde svrhl jeho loutkovou vládu, ale v Sýrii i nadále IS podporoval a pro potřebu okamžiku jej začal charakterizovat jako „umírněné síly“, do krve se rvoucí za zavedení demokracie v Sýrii. Nyní ovšem, když se zde IS ocitl na prahu totální porážky, spustily washingtonské mediální děvky a „experti“ povyk o tom, že za své zablokování washingtonského převratu v Sýrii musí Rusko draze zaplatit.

   V 21. století lze všechny válečné zločiny připsat na účet USA a Izraele. A umožnila je i EU, vždy ochotná poskytnout jejich oficiálním lžím své krytí. Ať už se jednalo o lež o iráckých zbraních hromadného ničení, či o iránské atomové hrozbě, jichž Washington využil pro nevyprovokovanou agresi, vedoucí ke zpustošení sedmi zemí.

   Skutečným expertům je vlastní morální integrita, vyžadující, aby režimy Clintona, Bushe ml. a Obamy byli za své zločiny volány k soudní zodpovědnosti. A na oné lavici obžalovaných by neměl chybět ani David Satter.

   Smazat
 2. V USA je po volbách a tak konečně mohli I Trumpovi ukázat jaké mají možnosti a sílu. Snad to pochopí...
  Slávek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika je silně nedovzdělaná země, takže tam samozřejmě existují politici, jejichž intelektuální úroveň tomu odpovídá. Ti by rádi válku s Ruskem rozpoutali. V první fázi ale potřebují vyvolat dojem, že je Rusko krvelačné a chce napadat okolní státy, aby ukojilo své imperiální choutky. Mají k použití mechanismus, který byl uplatněn při rozkulačování Jugoslávie. Svazové republiky, které se tehdy chtěly odtrhnout, potřebovaly dokázat, že se Srby se nedá žít a tak začaly etnické čistky. Když došlo ke konfliktům, nastavil Západ ucho jejich tvrzení.

   V pobaltských republikách jsou ruské menšiny. Když na ně tamní vláda zatlačí a Rusko se jich zastane, může dojít k ozbrojenému konfliktu. Momentálně se však nemluví o menšinách, ale o choutkách Putina. Málokdo si pamatuje, že ztráta jednoho amerického vojáka v Panamě, který byl zastřelen, když se v roce 1989 pokoušel proniknout za jednu z vojenských kontrol před základnou panamské armády, byla americkým prezidentem prohlášena za ohrožení bezpečnosti všech padesáti tisíc Američanů v té zemi. Tak je „ochránili“ vojenskou invazí, která stála na čytři tisíce panamských životů.
   V USA existují i umírněnější politici. Ti patrně zprvu odmítnou válku a pokusí se o postupné rozkládání Ruska zevnitř, tedy o návrat do Jelcinových dob, kdy se to už podařilo a američtí poradci si dělali v Kremlu, co chtěli. Cíl je stejný, jen cesty jsou rozličné.


   J.B.

   Hlásím se i k příspěvku ve 13.06

   Opomenul jsem se podepsat.

   Smazat
 3. Vypalit ten Augiasuv chliv i s krysama z Lengley !

  OdpovědětSmazat
 4. Odříznutí Allepa je velmi mrzutá záležitost. Syrtští vlastenci, kteří do krve (ne té své, ale civilů) brání demokracii, nemají co do huby a munice jen tolik aby si poslední kulí prohnali vlastní duté lebky.
  Co je ještě žinantnější, že v Allepském kotli zůstalo několik set poradců na export demokracie z USA a z Izraele. Taky tři roty humanitární organizace zvaná Cizinecká legie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak,to by mohli být ti poslové civilizovaného Západu kanibalizováni těmi hladovými kozomrdy,až jim dojde od Saudů ten skvělý doplněk stravy,ten matanfetamin,který z nich dělá statečné šahídy rychleji a účinněji,než špatně vycvičení a málo disciplinovaní vojáci SAA...no uvidíme,kolik trpělivosti s nimi bude mít ten jejich pomatenej Alláh....

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.