Reklama

středa 2. listopadu 2016

Rusové zhatili další plán Američanů: zásoby mají a pokračují v plavbě k Sýrii (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
2.11. 2016          Eurasia 24
Skupina ruských bojových plavidel úspěšně pokračuje v plavbě Středozemním mořem, přestože Západ všemožně brání jejich připlutí k syrským břehům a zapojení do boje s teroristy v Sýrii. Rusové si poradili s překážkami, které jim zejména Spojené státy během cesty kladou.

V první listopadový den se skupina lodí v čele s těžkým letadlovým křižníkem Admirál Kuzněcov nacházela před polovinou délky Středozemního moře – podle této informace z twitteru byla v úterý 1. listopadu ráno pořízena fotografie letadlového nosiče z holandského plavidla HNLMS Rotterdam někde v prostoru mezi Sicílií a Libyí.

Rusko bylo evidentně připraveno na to, že Spojené státy budou bránit zničení teroristů v Sýrii a nařídí svým koloniím, aby nevpouštěly ruská plavidla do svých přístavů pro doplnění pohonných hmot a zásob – podle ruského ministra obrany Sergeje Šojgu je tento problém vyřešen.

„Od 27. do 29. října zásobovací lodě dovybavily lodní skupinu všemi druhy zásob do stanovených norem,“ uvedl v prohlášení Šojgu.

Podle dobře informovaného ruského blogu BMPD právě v uvedených dnech – po de facto odmítnutí ze strany Španělska – měla skupina lodí dostat možnost doplnit palivo v Alžírsku, a to vysláním tankeru k břehům této severoafrické země. Tato informace nebyla dosud potvrzena, nicméně skutečnost je taková, že skupina plavidel pokračuje v plavbě.

To potvrzuje i nové video RT, které zachycuje „život“ na letadlovém křižníku – mimo jiné cvičné starty a přistání palubních letounů MiG-29KR a Su-33.

Admirála Kuzněcova doprovází několik dalších plavidel, z nichž nejmocnější je atomový křižník Petr Veliký. Součástí skupiny jsou i další dvě velká bojová plavidla – torpédoborce Severomorsk a Viceadmirál Kulakov.
video zde

20 komentářů :

 1. Součástí skupiny mají být, dle informací, také 2 atomové a 1 dieselelektrická ponorka s raketami s plochou dráhou letu. Otázkou je, kolik "rybářských" škunerů, obchodních lodí s raketami Kalibr a letadel je v okolí. Opravdu "zajímavý výlet" ....

  OdpovědětSmazat
 2. Nelze být při akci Alepo bez rezerv. Čert (USA) nespí. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tímto tahem nejspíše Rusko udělalo USA velkou čáru přez rozpočet.

   Smazat
 3. To je jen ta vojenská složka. Mezitím se zajímavě vyvíjí globální frontální útok na Clintonův klan a jejich podpůrce. Bezprecedentní intervence US ministerstva (ne)spravedlnosti v podobě zákazu činnosti FBI ve věci Clintonová je již předmětem protiútoku globalistů. Wikileaks má napilno, brzy vylezou zajínmavé údaje o US ministrech a ministerstvech. Obavy z cinklých volebních mašinek vedou k rostoucímu počtu přechodů na klasické "papírové" volby.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud někdo někam vyraýí a ví,že mu někdo jiný
  bude dělat problémy,provede předběžná opatření.
  Je jedno,jestli je to Rusko nebo USA.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. http://echo24.cz/a/iQzuj/ruska-chlouba-na-letadlovem-krizniku-kuznecov-ani-nesplachuji-zachody

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem klidný, Rusové dají americkým žoldákům přes držku i bez fungujících hajzlíků, stejně tak jako dali na prdel němčourům v dvaačtyřicátém u Stalingradu. Tam tehdy nejen nefungovaly záchody, ale nebylo ani co žrát, a přesto se ubránili. Jó panáčku, ruská armáda to je vyšší liga než ti tví hambáčoví kovbojové i s celou jejich atomovou flotilou.

   Smazat
  2. Svatá pravda pane Volný!

   Smazat
  3. Jarine, ten článek je opravdu pěknou ukázkou, jak se dělá propaganda pro primitivy. V nadpisu uvedou, že na Kuzněcovi "ani nesplachují záchody", i když v textu je uvedeno, že "během kruté zimy do části rozvodů nepouštějí vodu, takže mimo provoz zůstává téměř polovina všech záchodů". Téměř polovina určitě není to, co je v titulku. Americké letadlové lodě takový problém nemají, protože nikdy se do takových mrazů nedostanou. Také je humorné, když napíší, že Rusko ani žádnou prořádnou letadlovou loď nemá, protože Kuzněcov je "jen" letadlový křižník. Dá se ovšem říct, že USA ani nemá žádný pořádný letadlový křižník, ale jen obyčejné letadlové lodě. Stejně je to i s ostatními "argumenty o ubohosti" Kuzněcova. Přitom názor experta na tématiku námořnictva Petera Robertse, že "Kuzněcov je velká, rychlá a působivá loď se schopnými letadly" zmíní jen na okraj. Na to, že součástí flotily je i atomový křižník Petr Veliký, zapoměli úplně.
   Ovšem podstatné je, že Rusko nijak nepotřebuje letadlové lodě. Kromě severních oblastí má pro svou obranu dostatek pozemních letišť. Současný "výlet" do teplých krajin je naprostou vyjímkou, ne součástí vojenské strategie RF. Na rozdíl od USA, které opravdu mají hodně a moderních letadlovek, ale pro co? Snad ne pro obranu vlastního území?

   Smazat
  4. Jarine, ty hlavo dubová, ve válkách se nepoužívají hajzlíky, ale třeba rakety - a Kuzněcov má například 12 Granitů, Petr Veliký jich má 20, 48 S-300FM, Kalibry, antirakety, letadla, vrtulníky .... Granit má hlavici 750 kg - konvenční, nebo 200-350 jadernou - to je síla jako kráva. Jeden Granit a jedna letadlová loď v pérdeli. Útočítaké v inteligentních smečkách, rychlost až 2,5 Mach, operační výška 14 metrů až 14000 metrů - hajzlíky, ty bude potřebovat druhá strana. A to tam mají těch věcí víc, o dost víc, tohle má jen Kuzněcov a Petr Veliký.

   Smazat
  5. No až v tak špatném stavu ta loď nemůže být, když podniká cestu z Murmansku až do Lybie. To je přece pěkných pár tisíc kilometrů. Sami angličané přiznávají, že plavba okolo anglie tam způsobila poprask viz.(Expert na tématiku námořnictva Peter Roberts totiž upozorňuje, že i přes značnou zastaralost nelze Kuzněcova úplně ignorovat. „Je to velká, rychlá a působivá loď se schopnými letadly a jede do války v Sýrii,“ řekl britskému deníku The Telegraph. Stejně tak připomněl, že ani britské letadlové lodě nepředstavují světovou špičku – například letadlová loď HMS Illustrious (R06) má na přídi podobný „skokanský můstek“ jako Kuzněcov).

   Smazat
  6. Zacni radeji sabes volove mohou zacit drive

   Smazat
 6. dite usa isis bude znicen slava putinovi a rf

  OdpovědětSmazat
 7. Rozklad hnUSSA v přímém přenosu právě začíná.Události posledních a nadcházejících dnů, nebudou pro Jestřáby ani trochu příznivé.Hitlery prohraje a s prohrou se nesmíří.Po volbách nastane chaos i v hnUSSA, šiřitelů válek, zabíjení a světového chaosu.

  OdpovědětSmazat
 8. Rusko jede do Sýrie všem příznivcům IS, včetně podporovatelů USA a teroristického NATO, zasadit poslední smrtelnou ránu!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro: Anonymní 2.listopadu 2016 23:45

   Dobrý den přeji, před chvílí jsem se na internetu díval na něco, co jsem asi viděl neměl. Šlo o video tzv. "Islámského státu", jak mluví zajatci, kterým potom uříznou nebo ustřelí hlavu. Zajímal jsem se dříve trochu o psychologii a udivilo mě s jakou rozkoší a slastí toho člověka (respektive tam bylo více takových zajatců) ten terorista podřezával, navíc se v tom ještě vyžívali tak, že to ukazovali na zpomalených záběrech, včetně úplně všeho. Hnus! Ti, co to dělají, se vzdali celého svého lidství, své duše, svých dobrých vlastností. Fuj! Problém je v tom, že sice se "také odvolávají na Korán", nicméně stará arabština je jiná, než ta dnešní a 3 ze 4 slov ve větě se již prakticky nepoužívají a sami Arabové, když chtějí studovat svá Písma, tak musí jít na kurzy do školy, kde je učí tuhle starou arabštinu....Takže zde je veliký prostor pro manipulaci, zvláště tam, kde adept nerozumí/nechápe text. Skoro mám pocit, že mi to tam někdo na netu podstrčil. Tohle není islám, tohle je ten nejhorší sadizmus a vyžívání se v nejnižších vlastnostech, protože tohle nelze ani nazvat "nízké pudy". Nemám pro to slov. Moje duchovnost je přirozená, přírodní - neváži se na žádné náboženství, nepotřebuji to. Přeji všem dobrým jen to dobré. Je potřeba šířit, že velká náboženství světa jsou v zásadě dobrá, ale člověk dokázal i z toho nejlepšího ve svých dějinách udělat to nejhorší. Přeji si větší porozumění mezi lidmi obecně. Jáchym

   Smazat
  2. Přesně tak Jáchyme!Proč se vlastně válčí po celém světě?Lidé chtějí mír a klid duši!I tyto hyeny ale někdo vychoval k obrazu svému a ke strasti světa!My víme,kdo!Mír,mírotvorce ,láska k vlasti jsou dnes sprostá slova.Státnost,standarty státu,kus hadru!Viděli jsme na Staromáku jedna,jedna naše vlajka!!ALE PLNO NENÁVISTI,ZLOBY A LŽÍ!A manipulace s lidmi.Aby si lidé porozuměli,musí mít snahu a přemýšlet.Bohužel,v dnešní době nesplnitelný úkol.Mládí je vedeno ke lži a nenávisti lidmi,kteří se zaprodali právě nenávisti,zlu a válkám!Franta

   Smazat
  3. Pro Jáchyma.Doufám,že máš video uloženo!

   Smazat
 9. Bohužel, terorismus posledních 20 let je masivní výplod USA/NATO řízený americkou C.I.A.!Teroristi jsou prostě náš demokratický produkt současné doby proti všem státům co nesouhlasí s USA!NATO se musí hodně snažit uchránit tyto vrahy,žoldáky,náboženské fanatiky pod vlajkou Islámského státu ála prodloužená ruka NATO proti Rusku,Sýrii,Iránu,Číně,Lýbii,Iráku,Afghanistánu,Jemenu atd!!Jsme jen západní pokrytečtí šmej.d.i!!!Člověku je nazvracení,kdyř slyším nějakého západního politika,když burácí jak se má válčit s Islámským státem,když to jsou vlastně naši!Navíc mají destabilizovat vlastní Evropské obyvatelstvo!!EU politici používají proti vlastním občanům navezené milióny muslimů z celého světa a všichni zároveň tvrdí EU úřadům při vstupu,že utíkají ze Sýrie trapáci!!!Jsme hnus!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.