Reklama

.

.

pondělí 28. listopadu 2016

Škola alternativ - konference s Janisem Varoufakisem

28.11.2016  E-republika
Škola alternativ - Zveřejněno 25.11.2016

Zveme na několik zajímavých prosincových akcí alternativní levice, včetně setkání s Janisem Varoufakisem v Praze. 


 
 Zveme na několik zajímavých prosincových akcí, včetně setkání a Janisem Varoufakisem v Praze. Plakát najdete kliknutím tento PDF text.

Levice střední a východní Evropy v politických a sociálních zápasech (Praha)

Ve čtvrtek a pátek (1. a 2. prosince) se v Hotelu Angelo na pražském Smíchově uskuteční mezinárodní konference "Levice střední a východní Evropy v politických a sociálních zápasech". Podrobný program je v příloze. Zájemci o účast se musí zaregistrovat na emailu: jiri.silny@rosalux.org.

Mezinárodní konference k budoucnosti EU (Praha)

V sobotu 10. prosince se uskuteční mezinárodní konference k budoucnosti EU. Akce bude probíhat v Parkhotelu Praha v Praze Holešovicích a jejím hlavním řečníkem bude bývalý ministr financí Řecka Janis Varoufakis. Program začíná od 10h. Zájemci se mohou zaregistrovat zde. Více informací o konferenci bude brzy zveřejněno na www.skolaalternativ.cz a jejím facebookovém profilu.

Právo na město (Ostrava)

Pokud je pro vás Praha daleko, nebo byste chtěli debatovat na jiné téma, uskuteční se 10. prosince od 10h v Provozu Hlubina v Ostravě seminář na téma "Právo na město". Kromě řady odborníků z ČR bude jeho hostem také maďarský levicový disident a filosof G. M. Tamás. Více informací na stránkách Školy alternativ.

Budu se těšit na setkání na některé z našich prosincových akcí.

Jan Májíček
koordinátor projektu Škola alternativ

6 komentářů :

 1. Pane Dvořáku,je od vás sympatické,že jste vložil pozvánku na zajímavou mezinárodní konferenci,kterou pořádá Pražská škola alternativ.
  Obávám se,že velkou většinu čtenářů webu Nová republika-zrovna tato mezinárodní konference nějak neosloví.Ti mají na téma budoucnost EU,LEVICE a další témata jiné představy než pořadatelé konference,včetně pozvaného hosta Janise Varufakise.

  OdpovědětVymazat
 2. Pozvánka platí pro intelektuály a ne pro občany.
  Nevím,co by si mohl řadový občan vysvětlovat např.
  s bývalým ministrem z Řecka.Tady je to jiné než
  v Řecku a řešíme i jiné problémy.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:29
   Na jakém základě jste došel k názoru,že pozvánka je především určena pro intelektuály ?

   Vymazat
 3. No tak to já jsem už dávno přihlášená na dvou akcích, téma levice i budoucnost Evropy mě zajímají a vždycky na těchto akcích zazní něco, proč stojí zato se jich zúčastnit. A to, že mám nějaký názor, se nijak nevylučuje s tím, že si se zájmem poslechnu jiný, podiskutuju k tématu. Rozšiřuje to obzory.

  OdpovědětVymazat
 4. Janis ma v ekonmii pomerne velice jasno, dobre si prehlednout jeho projevy na youtube.com, ale to je duvod proc mu nedaji nobelovku. Napsal knihu o teorii her , a zna hry co se hraji v bankovnictvi v dnesni Evrope a Americe. Je dobre si ho poslechnout.

  OdpovědětVymazat
 5. Dle plakatu to neni pro obyc-lidi, rec anglicka a jina a kdyz vas zahnali do prace bez moznosti se naucit .....
  Levice vseho druhu , socDemokraciemi vseho druhu , socialisty , stredo levicovymi, stredo strednimi atd.,a mnoha isty a ismy , kteri nevahali vzdy , pravidelne a Spolehlive demokracii a vsechny pracujici ZRADIT pak jde zase o trenink v Hysterii a postavit se opet do cela a tam kde je mozno uchvati moc za kazdou cenu...
  Demagogie , Proslovy /Oni ovsem na Podiu a my pod jako vzdy//a Skutek utek.
  Videl je nekdo treba demonstrovat ??, Oh ne , oni jsou ta Kancelarska levice ...
  S klimatizaci , prosim a nerusit...

  OdpovědětVymazat