Reklama

středa 2. listopadu 2016

Skuteční "vlastenci" z ministerstva obrany


vesta
2.11.2016  Vaše věc
 
Ministerstvo obrany rozhodlo o nákupu neprůstřelných vest za 52 milionů korun (bez DPH) nikoli od České zbrojovky, která vyhrála v regulérním tendru, ale dodají mu je Američané. Tedy americký dodavatel a americký výrobce.
V situaci, kdy si každý stát velmi pečlivě hlídá, aby zbrojní zakázky dostávaly, pokud dokážou dané zbraně či ochranné pomůcky a potřeby pro armádu vyrobit, domácí firmy, postupuje české ministerstvo obrany jinak.

Česká zbrojovka se přitom v této věci s ministerstvem obrany soudí, ale zcela nepochybně nepůjde v této věci na krev, protože bude dříve či později chtít usilovat také o jiné zakázky ministerstva obrany. Proto je koneckonců Česká zbrojovka zbrojovkou, aby vyráběla zbraně. A vyrábí je vesměs na velmi slušné světové úrovni.

Američtí zbrojaři musí být spokojeni, že se dostali na trh, se kterým nejspíš do této chvíle ani nepočítali. Ministerstvo obrany v této věci velkou ukázku vlastenectví rozhodně nepředvedlo.

Bude zajímavé sledovat, co se stane, pokud Česká zbrojovka soud s ministerstvem obrany vyhraje. Zda přijde na řadu náhrada ušlého zisku či náhrada zmařených výnosů, nebo náhrada vzniklých nákladů. Nebo všechno dohromady. Kdo to zaplatí, je jasné. Bude to český daňový poplatník. A kdo je osobně za tahanice s Českou zbrojovkou zodpovědný, se samozřejmě nikdy nedozvíme…

36 komentářů :

 1. Za dřívějšího protektorátu Tisícileté říše se podobné prkotiny neřešily !! V kolonii je jasně upřednostňována koloniální moc ! Babiš své ministry řídí s přehledem !

  OdpovědětSmazat
 2. Nikdo z nás neví, KDO tu "americkou" firmu vlastní ....možná by to bylo pikantní překvapení:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejvetsi sranda ovsem je a neni to tak dlouho co zavreli prave majitele fy.ktera mela na tyto vesty monopol a Min.defense USA a od neho za drahe penize tyto zmetky ktere zavinily mnoho mrzaku a mrtvol nakupovalo . Tak je to se vsim kde se motaji parasite zvani lobisti tj vyslouzili pricmrdavaci v politice a diky znamostem legalne koruptuji a kradou .Zakony jimi vydane je krejou a musi to byt alespon Madoff kdyz nekoho klepnou pres ty pazoury ktere jen kradou .Jeho dali do lapaku ale proto ze ve sve vychcanosti odhadl jejich zidovskou nenazranost a slibil jim uroky ve vysi 20-30 % coz oni sezrali a ve sve chamtivosti mu nakradene penize transferovali na jeho konta zvana investment.A to by se dala psat kniha o techto parasitech. ted placou na TV a nekteri placou ze museli zacit dokonce pracovat Hahaha

   Smazat
 3. Nejvyší šéf na ministerstvu obrany je Stropnický. Má na práci sice svoje náměstky, ale vrcholově zodpovídá on jako ministr obrany. On by měl mít především zájem na tom, aby naše armáda byla vybavena jak zbraněmi, tak výstrojí a ostatním materiálem našimi českými firmami a ne cizáky. Naše zbraně a další vojenstá vybavení byly vždycky na světové špici. Však taky američané volali halelujá, když Vašek Havlůj omezil a zastavil prodej těchto komodit do světa. To nás stálo obrovské peníze. A ten trotl Stropnický zase dělá stejnou chybu, i když si nejsem jist zda je to chyba, protože to dostal nařízeno od Šapira. Na financích přeci nezáleží však oni to daňoví poplatníci zaplatí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní2. listopadu 2016 21:37 presne tak

   Smazat
  2. Šmíra zůstane šmírou a blb blbem jako mladej Stropnickej

   Smazat
  3. Stropnický by si měl nasadit vestu a voják (budoucí uživatel) vystřelit.
   Kalousek si měl zapnout padák a výsadkář ho měl mezi dveřmi popostrčit.
   Tak má vypadat zosobni zodpovědnost za nákup.

   Smazat
 4. A že vlastenectví? Co to dnes je?
  Vždyť dnes vlastence v lepším nálepkují za xenofoby! V horším za "kremrole" ...
  A pokud se týče těch zbraní, je to tak už od převratu uspořádáno. Podle euroatlantistů za oceánem jsou to totiž oni, kdo bude vyrábět a dodávat ty cajky, a jsme to my, kdo to bude za jakkoliv přemrštěnou cenu kupovat.
  A kdo pomocí téhož i umírat. Ne ovšem pro vlast, leč jen a jen pro zájmy těch za tím oceánem.
  Pokud jsem něco vynechal, místní zaorálci i jiní místní dobroseři, co tak rádi své hodnoty (na bodácích) exportují, to jistě rádi doplní.

  OdpovědětSmazat
 5. Vůbec bych se nedivil, kdyby jim poslali vesty oranžové, silničářské. Stejně jako poslali v r. 2014 Ukrajincům helmy, ale paintballové. Úkáčka se na frontě u Donbasu nestačily divit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jednou za komunistu jeden vul na min obchodu nakoupil cerne polobotky vysokeho lesku je zvypadali hezky ,jen do prvniho deste ovsem . Na stiznosti ze jsou papirove jim dodavatel sdelil ze jsou presne dle smlouvy ale urcene pro mrtve do rakve a do spalovny a ne na noseni Hahaha

   Smazat
 6. No ona je hlavně zmíněná česká zbrojovka nedodala včas, takže reálně hrozilo, že hoši nebudou mít nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak by měli hovno, no a co? Banda jedna darmožroutská.

   Smazat
 7. Opět klasické blekotání hňupů v článku i v dikusi kteří o složitém problému nic neví, ale o to víc mudrují a jen si hledají záminku aby mohli nadávat a osočovat.

  http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/zakazka-na-neprustrelne-vesty-krachuje-zbrojovka-je-ma-vyrobit-znovu-1287243

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nazdar, chytrej hňupe! Zdraví Tě blbej hňup! :o))

   Smazat
  2. Taky navíc ještě existují hňupi, kteří si myslí, jak nejsou chytří a přitom jsou ještě větší blbci, než jsme doufali. Takoví chytří
   hňupi si nedokážou představit, že by se hotová smlouva taky dala zrušit na základě pochybných argumentů s tím, že tu zakázku pak dostane "jiná" firma. Ale to je na ty chytré hňupy příliš složité.

   Smazat
  3. 22:24

   Já si dokážu představit ledasco. že to je jak píšeš, nebo taky že Česká zbrojovka prostě dodala šmejd. Proto také píši, že problém je složitý. Daleko složitější než se snaží blekotat autor toho článku nebo ty.
   Ale flusli jste si na naši armádu i na USA. Takže máte splněno.

   Smazat
  4. Pozorný čtenář z článku E15 snadno odhadne, že se problém přece jen včas podařilo dostatečně zesložitit, aby se to "muselo" vzít od Američanů. Jak? Řekl bych - až to mlátí o zem. Děda.

   Smazat
  5. 3. listopadu 2016 0:11 to napsal přesně.

   Pokud si pamatuji, tak vojáci nám před finální výrobou vše buď schválili nebo neschválili.
   Na vše byly "etalony" které určovali rozptyl odcamcaď pocamcaď a podle toho se vyrábělo, takže nikdo pak nemůže následně říct, že to nebylo schváleno a nepřevezme to.

   Nová výroba nebo oprava, či nezaplacení zakázky je pro firmu likvidační.

   No asi jak říkáte, konkurence.

   To si ovšem pamatujeme i po 89 roce, jak se zavíraly úspěšné firmy, které předtím koupila konkurence z "demokratického západu".

   Smazat
 8. Já si myslím,že Češi nemají za koho bojovat,za kým jít. Kam se podíváte,tam vidíte zradu a prezidentem například počínaje,což je dost fatální ale. Respektive i se tak o tom píše v médiích,že je přespříliš proruský ačkoliv Vláda Česka,která určuje zahraniční politiku naopak prozápadní. Ono to totiž asi není tak,že když je demokracie a vláda lidu,tedy, že už nejde o vůdce,respektive o osobnost,za kterou by se lid postavil,především v obtížných dobách a která by ho vedla v boji,třeba v boji s problémy,prostě. Češi nemají "krále". Koho byste volili za prezidenta? napadá vás vůbec někdo? Mne osobně vychází jako nejvhodnější Pithart,protože mu odpovídá osobnostně nejvíce asi. Ale proč by měl být zrovna prezident "králem"? Prostě nemáte někoho,kdo by byl skutečná osobnost,za kterou by šel lid,jeho většina alespoň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi dement? Tak se rozhlédni! Nevíš za koho bojovat? Nemáš děti? Nemáš přátele? Chceš bojovat jen za Krále? A Pithard je Král? Ten který pohrdá vlastenectvím ? Napsal knihu která dehonestuje Čechy. Co dobrého kromě Pithartových keců udělal pro Českou republiku nebo pro Československo před tím než jsme se rozdělili? Úplný h..no! A to je ten Kràl? Tak akorát králík k obědu. Šípkovou nebo se zelím?

   Smazat
  2. No,tak,já napsal,že by osobnostně odpovídal funkci prezidenta,nic jiného. Král jsem napsal v uvozovkách,protože by mělo jít o nějakou osobnost,za kterou by šla alespoň většina lidu a který by vedla. Proč se rozčilujete,stačí správně číst text.

   Smazat
  3. Ty jeden králi,radši trž hubu...

   Smazat
  4. FOR 22:17
   Ty jsi kus vola. Většího zločince jsi jmenovat nemohl. Pithart lezl do řiti komunistům. Když mu nakopali pr del, vlezl do řiti Havloidům. Je to křivák, lhář a podvodník. Takoví končí na šibenici.
   Navíc se hrdě hlásí k tomu, že je žid! V Čechách bude prezidentem Čech. Židů bylo dost.

   Smazat
  5. Národ jde za tím, kdo hledá na správném místě! - https://www.youtube.com/watch?v=R8eOEIDPi0A

   Smazat
  6. To snad není pravda,sorry, vy si snad myslíte,že já Pitharta navrhuji do funkce prezidenta a že ho budu i volit. To snad fakt ne, vy nejste schopni chápat psaný text? Pouze jsem napsal,že osobnostně vyhovuje funkci prezidenta,což pouze znamená,že je typem a i se vzděláním,respektive s potřebnými zkušenostmi tuto státní funkci kvalitně vykonávat. Já o Pithartovi vím,že byl a je členem klanu MIRO,který byl určen tímto klanem do opozice vůči režimu ale jen naoko aby tento klan měl svého člověka i na opačné straně. Tuto informaci jsem získal kdysi jako dítě,takže tak ji i berte. Nestane se,že bych jakkoliv podpořil mafii,která navíc nerozlišuje strany ale jen usiluje o moc a stálou moc bez ohledu na režim. Jestli je někdo pro mne naprosto nepoužitelný,tedy z mého pohledu, tak to jsou právě mafiáni. Jasné? Mluvil jsem jen o typu a kompetentnosti.

   Smazat
  7. Pouze ten z klipu v 9:17 je kompetentním vést naši rasu!

   Smazat
 9. Komediant Zilka by mel vyzkouset tu vestu jestli je opradu neprustrelna.Klidne gratis sezenu 1 naboj!Nejlepe od Libru-snail...))))

  OdpovědětSmazat
 10. Ale tak čtěte co jste napsal. Nejsem rozčilený, jenom nasr.. ný. Píšete že není za koho bojovat! A odpovídám za koho! Jste ochoten jít do boje pouze pod neějakým praporem nebo co?
  Jenom proto že prezident není podle Vašich představ? A co my ostatní? Jsme podle Vašich představ? A k otázče pana Pitharta ..... Co ale konkrétně udělal tento člověk pro nás občany Česka? Napovím...............nic a dlouho nic. Nebo se mýłím? Tak mi to napište Co udělal!!! A jetli ano tak se mu omluvím. Nemám problém uzňat chybu. A On?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyspěte se a napište to ráno třeba znovu,jste totiž úplně "mimo",evidentně. Naučte se číst a chápat text.

   Smazat
  2. Bylo to kdysi v jedné dost vzdálené galaxii a my si naivně mysleli,že bude lépe,už,jenže nebylo. A světe div se,proč. No, víte, my jsme totiž také mysleli,že už bude lépe,totiž a proto jsme si mysleli,že nám už nic nehrozí a už budeme na tom lépe. Zároveň jsme se ale domnívali,že už nebude tak moc špatně a vydali jsme se na cestu do vzdálenější galaxie a světe div se,bylo to tak,jak jsme mysleli,totiž a proto jsme si mysleli,že už jsme tam ale nebyli jsme a museli jsme se vydat do vzdálenější galaxie. Zdravím.

   Smazat
  3. .... Tomu se říká logika,a jsem opravdu zvědavý,jestli chápete text,je to test.

   Smazat
 11. US vesty stojí za prd.
  Na Donbasu z nich povstalci dělají řešeta:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nástup! Póózor!

   Oni ti blbci na Donbasu používají s NATO nekompatibilní ráži a zbraně.
   Vesty jsou Ok. Je to už všem jasné?

   Pohov! Rozchod.

   Smazat
  2. Pokud tomu dobře rozumím, tak americké vesty jsou kompatibilní s municí NATO, ale už ne se municí Ruska a Ukrajiny. :-)

   Smazat
 12. Bravo,bratia Cesi,len dajte vydelat amikum a vopchajte sa im do zadele.Komediant Stropnicky,je ta najkvalifikovanejsia osoba ...typicky Cimrmanismus !!

  OdpovědětSmazat
 13. Není to tak dlouho a bylo zveřejněno, že US zabijáci dostávají od US firem nefunkční neprůstř. vesty.
  Tak ty asi dostanou naši hrdinové (třeba vrátí do výstroje i Kalouskovy padáky).

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.