A nyní k věci, tedy k obraně demokracie. Kolegové na bývalém pracovišti agenta Nováka se zmotali po výhře Trumpa jako první v Česku. Je to opravdu úderná jednotka a je schopna se zmobilizovat i po těžkých porážkách. Musím přiznat, že nám to trvalo o něco déle. I celá zamini se Zaorálkem je šoku ještě dnes. Televize na plno řekla do éteru, že Zaorálek nemá komu telefonovat pro instrukce. Zmatené Spojené státy se přestaly starat o demokratické satelity, když mají tolik starostí samy se sebou. Pevně doufáme, že se situace zlepší, protože nelze žít v takovém informačním chaosu a rozvratu. Žít v dosavadním dezinformačním vakuu je pro naše pracoviště naprosto nesnesitelný stav. Musíme vědět, co se po nás chce, abychom mohli spinovat pravdu správným směrem.

Stačí se podívat na veřejnoprávní TV po volbě Trumpa. To byla tak úděsná lekce, že jsme museli znepřístupnit její záznam. Sami vidíte, co stane, když najednou vypadne ideologický kompas. Na Kavčích horách to fakt vypadalo jak v komunistické telce za Gorbyho v Sojuzu, když spustil perestrojku a zdejší komunističtí čimelíci nastavení na stalinisty byli úplně mimo. Celý miliardový koráb TV najel před zraky udiveného národa na mělčinu. Pro experty našeho ražení bylo téměř fyzicky bolestivé sledovat, jak TV kapitán z lodního můstku vesele hlásí, že Hillary pořád vítězně pluje v době, kdy už všichni věděli, že vyhrál Trump. Taková situace se už nesmí opakovat, to bylo fakt děsné. Sami jste viděli maximální dezorientaci mediálních vůdců, kteří měli v daný okamžik správně naspinovat věci pro udivený a zmatený národ. My jsme jej nasměrovali správně, o tom nebylo pochyb. Po vítězství Trumpa byli všichni zmateni jak jarní včely. Ale řekněme si to na rovinu. V telce jsou fakt blbci, pánové. A jejich hlavní mediální agenti to odnesou, to je jisté. To bude naše velká příležitost, jak ovládnout toto klíčové propagandistické médium, které si lidé sami platí. Pevně doufám, že agent Novák přišlý ze skvělé úderné organizace nám pomůže vnést do našeho ministerského týmu správného bojového ducha, abychom jednou ovládli i redakci hlavních TV zpráv. A my na to pánové máme, abych použil změněné heslo jednoho zmateného a neúspěšného vůdce české levice.

A proto, milí přátelé, spolupracovníci, a také vy, naše jediná spolupracovnice, připijme ruským šampaňským na vítězství demokracie, které slavíme dnešního dne. Je naší milou povinností poděkovat demokratickým silám v čele s ministrem Chovancem, že můžeme díky jeho ohromnému úsilí a penězům daňových poplatníků stát v první linii boje proti nepřátelským a dezinformačním hrozbám. Živit náš třicetičlenný tým takových expertů jako je agent Novák jistě bude pro národ maličkost. Vděční občané to ani nepocítí, protože není našim úkolem jim naši práci neustále připomínat, pouze uvidí naše výsledky. A my si jejich důvěru jistě plně zasloužíme naší budoucí prací. Na mou věru, byli jsme krapet zmateni zprávami z USA, ale tato krize je téměř za námi. Naše informační středisko překonalo období americké dezinformace. Nyní, posíleno novou zkušeností dezinformačního boje na západní mediální frontě, se může v klidu pustit do boje s ruskou informační vlnou i na frontě východní.

Příští schůze již bude pracovní a doufám, že přijdete se zajímavými návrhy. Pole naší činnosti je téměř neomezené a pevně doufáme, že projde nový zákon o agentu provokatérovi. Ten zmíněný nepřátelský web byl jediný, který tento ve skrytu připravovaný zákon komentoval a naprosto nevybíravě napadl. Přečtete si prosím na příští schůzi povinně článek Z agenta-provokatéra bude teroristický aktivista. Je jasné, že budeme muset reagovat na podobné výpady v modu nejvyšší operativní priority. Pokud totiž nový zákon neprojde, pak naši agenturní operativci nebudou moci úspěšně zasahovat proti podobným webům, které se schovávají na zástěrku demokracie. A to je opravdu smutné, že existuje tolik a tak zavilých odpůrců demokracie v naší milé transatlantické zemi. A je to zvláště bolestivé právě dnes, ve svátek 17. listopadu, kdy slavíme narozeniny naší tak mladé a tak křehké transatlantické liberální demokracie.