Reklama

pátek 4. listopadu 2016

Sobotkův puč proti potencionálním pučistům. Konečná pro Sobotku?


Luděk Prokop
4. 11. 2016
V politických stranách, podobně jako trenér ve fotbalu, který určuje sestavu, herní systém, styl hry, taktiku a herní úkoly jednotlivým hráčům, předseda strany doporučí hráče do vedení strany, určí styl a taktiku strany nejen pro volební kampaně ale i pro jednání strany v období mezi volbami. V případě, kdy výsledek voleb posune stranu do pozice pro sestavení vlády, stává se předseda premiérem, majícím hlavní podíl na sestavení vládní koalice a určí, kdo, který hráč z jeho strany, bude ve vládním týmu jednat a konat dle pokynů premiéra. V normálním prostředí, nedaří-li se fotbalovému mužstvu, nedochází k výměně mančaftu, ale v první řadě je vyměněn trenér.


V normálním prostředí, nedaří-li se politické straně, odstoupí předseda a ne-li, pak je provedena jeho výměna.

Ne tak v ČSSD. Tato strana pod vedením svého předsedy nejenže se odchýlila od svých slibů ale i od svých idejí. Bezprecedentně se dostala do vleku ideových odpůrců, kdy v důsledku jejích postojů, jednání a konání, se zařadila mezi podporovatele ukrajinského fašismu, mezi odpůrce slovanské vzájemnosti, mezi odpůrce přímo voleného prezidenta, potažmo mezi odpůrce svých voličů. A sice jak ve věci církevních restitucí, tak ve věci akutního nebezpečí imigrantského zaplevelení Evropy, se vznikem stále rostoucího počtu nepřístupných zón v evropských vyspělých státech, proti kterému jsou tyto státy bezmocné a drze požadují, abychom se na jejich bezmoci podíleli. Bez nadsázky lze konstatovat, že hlavní podíl a vinu na tom vše nese premiér a předseda ČSSD, v jedné osobě.

A tento člověk nesoucí hlavní díl zodpovědnosti, hodlá se z této zodpovědnost vyvléci, a přenést ji na druhé. Viz vyjádření níže.

Neúspěch ČSSD v krajských a senátních volbách se odrazí ve složení vedení strany i ministrů za ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to sdělil spolustraníkům v dopise s pátečním datem, který má Právo k dispozici.

Dlužno dodat, složení vedení strany bylo instalováno, dle přání předsedy po nezvykle mocném upevnění jeho pozice, likvidací legitimního požadavku na slibované vyvození odpovědnosti za neočekávaný a náhlý pokles volebních preferencí. To vše se událo tak, že z legitimního požadavku byl „vyroben“ falešný puč, který byl následně potlačen i s pozicemi takzvaných pučistů.

To o co se Sobotka pokouší nyní, lze považovat za jakýsi svérázný „anti puč“, v podobě dalšího odvrácení a přenesení osobní odpovědnosti na jiné, a dalšího upevnění své pozice. Oficiálně o vyvození odpovědnosti nikdo nežádá, takže puč nehrozí, ani nějaký falešný puč vyrobit nelze. Takže je na řadě inovace a ona tolik slibovaná přeměna strany.

69 komentářů :

 1. Jako státní občan ČR požaduji neprodlené řešení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To zásadní,
   co současnému premiérovi zcela chybí a co se nedá koupit, je CHARISMA.
   Tímto nedostatkem se velmi podobá již bývalému prezidentu EU, kterého vlastně skoro nikdo neznal :
   Herman van Rompuyovi.

   Lid očekává od premiéra, že bude Vůdcem s jasnými stanovisky, jak k situacím doma, tak i mimo ČR...
   Takových neslaných, nemastných vyjádření, sestavených jeho poradci (šéf Špidla),má už značná část veřejnosti plné zuby.
   Nehledě na jasnou servilitu premiéra vůči německé migrační politice a neposledně NATO.

   (Premiér ČR se jde osobně podívat na ubytování amerických okupantů, kteří nocovali v Praze při přesunech konvoje.) a nejen to.

   Příkladem charismatického vůdce s velkým V je bývalý britský premiér,
   válečný zločinec Tony Blair.
   Svým charismatem a lhaním dokázal oblbnout veřejnost V.Británie natolik, že jej podpořila k válce proti Husejnovi,
   ale nyní sklízejí plody...

   Neumím si představit,že by tohoto, z mého pohledu klauna, dokázal někdo z tábora socanů nahradit.

   Smazat
  2. 20:19 Sobotka má charisma "mokrého hadru"tak to řekl Nigel Farage o Hermanu von Rompuy.Tak co by jsme od něho mohli chtít,je to zbabělec,ten určitě rovnou páteř nemá,zato má pěkně naleštěnou lebku a ví k čemu jí použít.

   Smazat
  3. Kdo je na okamžitou výměnu, tedy na odvolání je ministr kultury Herman. To co provedl je jasný podraz bez ohledu na jeho vzletná slova že odolal komunistům v ČSSR a odolá i Číně. To co udělal je jasný promyšlený akt v neprospěch ČR o kterém věděl. Aféra kolem jeho strýce, kterou vykonstruoval se hodila pražské kavárně a je v současné době medii prezentována jako vůle lidu a na tom také staví Horáček podporovaný průzkumem veřejného mínění ve kterém údajně vede nad Zemanem což je jasná pitomost. Ale ambasáda USA a pražská kavárna chtějí Zemana vyřídit ještě před volbami protože vědí, že když se jim to nepovede a Zeman bude kandidovat nemají šanci nad Zemanem vyhrát. Lidi v České republice sledují celou tu šaškárnu odehrávající se v Praze, musí chodit do práce za ty nejmizernější peníze a platit za všechno o 20% vyšší ceny než je tomu na západě.

   Smazat
  4. ČSSD pod vedením svého předsedy nejenže se odchýlila od svých slibů ale i od svých idejí. Bezprecedentně se dostala do vleku ideových odpůrců, kdy v důsledku jejích postojů, jednání a konání, se zařadila mezi podporovatele ukrajinského fašismu, mezi odpůrce slovanské vzájemnosti, mezi odpůrce přímo voleného prezidenta, potažmo mezi odpůrce svých voličů. A sice jak ve věci církevních restitucí, tak ve věci akutního nebezpečí imigrantského zaplevelení Evropy, se vznikem stále rostoucího počtu nepřístupných zón v evropských vyspělých státech, proti kterému jsou tyto státy bezmocné a drze požadují, abychom se na jejich bezmoci podíleli. Bez nadsázky lze konstatovat, že hlavní podíl a vinu na tom vše nese premiér a předseda ČSSD, v jedné osobě.

   Smazat
 2. apeluji na uvodni cast clanku : presne jako ve sportu nejsi schopen vezt muzstvo jdes IHNED od valu !!!! tak by to melo byt i v politice jsi zvolen a dame ti smlouvu jako v kazdem zamestnani!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Sobotka je dobrý předseda vlády, tomu věnuje zřejmě veškerý čas a na vedení strany již nemá dost sil, není to také vůdce jako Zeman nebo Paroubek, i když i ti nedopadli nejlépe. Probém je malá členská základna a vnitřní spory, které se ventilují i navenek.Jak může pořád něco kritizovat např. Foldyna, který ve volbách ve svém regionu propadl. Při tom za Sobotku není náhrada. Chovanec proti němu nepůjde, Zimola nechce do Prahy a nemá zkušenosti s celostátní politikou a Hašek se Škromachem jsou vyřízeni. Při tom socdem je jediná síla, která může zastavit slovenského oligarchu před ovládnutím celé České republiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když už kuřprdelničíš, tak to aspon přepošli do lihovýho domu, tupče co ještě nepochopil, že Sobotka končí.

   Smazat
  2. Vskutku inteligentní odpověď

   Smazat
 4. Kdyby nešlo o hodně, o budoucnost národa, apeloval bych na trochu shovívavosti.
  Hydra "neomarxixmu" (já bych to tak snad ani nezazýval, s Marxem to moc společného nemá, ale kvůli zkratce musím) naprosto logicky ovládla část vedení této strany (členů už podílem méně) a Sobotka s nimi nějak vyjít musel. Přitom "neomarxismus" je podstatným nástrojem NWO a za tuto ideu se, kromě pár ideově poblouzněných, schovává mnohem více zkorumpovaných kolaborantů s NWO (nejenom s NWO, prostě vlastizrádců). Sobotka hned po volbách musel jednat ze slabé pozice a s pomocí ústupků hájit svůj rozviklaný post. Na jeho vztahy "z musu" se pak nabalovali a posilovali pozice další kolaborantští ptáčkové. Sobotkovi se to zákonitě vymyká z rukou.

  Opakuji, kdyby nešlo o hodně, o budoucnost národa, apeloval bych na trochu shovívavosti.
  Jenomže ono jde o hodně a Sobotka je slabý premiér.
  Ale kdo místo něj? Snad ne Babiš?! Snad ne Bělobrádek?! Snad proboha ne někdo jako Dienstbier?!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem četl na A2armu že ne! Tam to vysvětlovali obšírně. Že to zkreslili komouši pozdějc, ale u Marxe není pojem proletariát totožný s bolševickým termínem "pracující lid"! Marx viděl podstatu proletariátu v těch kteří jsou společensky degradováni ve vztahu k vlastnictví výrobních prostředků jako základně, ale též ve společenském postavení jakožto nadstavbě! Marxisté v Itálii jako Gramsci pak odmítli leninské "zjednodušení" celého problému na otázku základny a navrhovali soustředit se více právě na úlohu nadstavby! tedy toho postavení ve společnosti, které je pouze primárně vztaženo k ekonomické základně. Ale často je od ní již odděleno v důsledku jiných forem vykořisťování. Tyto ideje pak rozvíjela tzv. frankfurtská škola! Takže já bych nemával tím, že to "s Marxem nemá nic do činění!" Má!

   Smazat
  2. To co píšete je ale něco jiného a asi to tak bude, jak píšete.
   Ale to co se dnes běžně označuje jako neomarxismus, a samozřejmě zcestně, nejsíš záměrně, vychází ze směsi myšlenkových schémat různě navazujících na Karla Marxe, v poslední době vulgárně spojených a zneužitých s cílem manipulovat sociálně citlivé lidí ve prospěch NWO.

   Smazat
  3. 15:59 Shovívavost - to jakože tu budoucnost národa nikdo jiný než Sobotka s tou jeho partou nemůže zaručit? Tak to by byl náš konec definitivně.

   Smazat
  4. Vláďo, proč by se i Babiš nemohl "historicky znemožnit"? Navíc je pragmatický a nežvaní(ještě) politicky. Jako "mezikus" k přímé demokracii je vhodný. Politika všech stran od 89. je privatizační a "umazaní" jsou tedy všichni, včetně Babiše. Nechme je prát se mezi sebou. Až jich zbyde pár neodhalených, bude čas na změnu systému. Proč si nevybírat v přímé volbě osvícené vůdce s možností je odvolat. V Římě to jistil senát a protože technika voleb pokročila může to být nyní lid, tedy demokracie.

   Smazat
  5. Bureš není vhodný ani náhodou, protože možností jak ho uplatit je mnohem víc než u ostatních, přes jeho byznys, a jedinou hranicí v jeho případě je, aby to nebylo jednoznačně průkazné jako kriminální čin.
   I kdyby tedy byl nucen z politiky odejít, tak pokud se mu neprokáží kriminální činy, což si nejspíš pohlídá, tak bude krásně dál podnikat a ještě mu zůstanou získané luxusní politické vazby.
   Bureš je nejhorší možná varianta.

   Nejde o osvícené vůdce ale o roli, kterou každý politik nějakou hraje. A Bureš se dokázal obsadit do role, která mu umožňuje mnohem víc neprokazatelných sviňárem, než u ostatních politiků.

   Smazat
  6. 8:56- když ne Babiš, kdo tedy? Ti kteří kradli s Babišem a nejsou ani odhaleni a potrestáni(a nebudou)? Mně je Babiš "ukradenej" ale je současná reálná síla, která má snahu o ekonomickou "čistotu". Navíc z jeho podnikání nic neodchází do zahraničí. Není Vám podezřelé, když unisono ze všech stran "zloději volají chyťte zloděje"? V parlamentních volbách dejme Babišovi opozici ve stylu Okamury a uvidíme "tóčo".

   Smazat
  7. Jenže každé to historické znemožnění, než se ukáže co je ptáček zač, nám ukradne nemalý kus našich životů. I když víme přesně co je to za vykutáleného pacholka.

   Smazat
  8. Proces historického znemožnění je dlouhý a krade nám životy. My víme přesně co je Babiš zač.

   Smazat
  9. Babiš je řízen globálním prediktorem,zlikviduje republiku z venčí .Slyšel někdo jeho názor na uprchlíky,EU,USA,NATO,RUSKO?PUTONA?

   Smazat
 5. Odvolána by měla být celá vláda,protože se nedis-
  tancuje od Hermanova plánu na likvidaci českého
  státu.Co si socani udělají se svou partají mě ne-
  zajíma ani nedojímá.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak píši pod Vaším příspěvkem,Sobotka nemůže ani zvednout prst proti koaličním partnerům,vlastně,teď už bude vládnout Babiš s Bělobrádkem.

   Smazat
  2. Petře kdo bude tím žalobcem? Média? Ne ty naše a ty dnešní. Prostý lid?

   Smazat
  3. Souhlas, pane Majevský.

   Smazat
  4. Souhlasím, ten blbec sral...ka vyzívá ke změnám ve vládě své koaliční partnery - a ti se mu vysmáli. Nakonec odvolá z vlády někoho úplně neškodného a ne ty kteří jsou na dvě věci.Např.
   Valachová, Marxová, a pod.

   Smazat
 6. Sobotka si to posral už pučem na Haška.Od té doby ČSSD ztrácí a volby to potvrdily.Schapirovu vůli splnil,může jít pokud možno co nejdřív,bez větších škod pro ČSSD.Jak bude chtít zůstat,opravdu přivede ČSSD k 5%.Jenomže,jak se postaví ČSSD na odpor ANO a KDU-ČSL,tak můžou vypovědět koaliční smlouvu a ČSSD končí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (Anonymní 4.listopadu 2016 16:13)
   A nejrafinovanější od Sobotky bylo, jak do toho puče zavlekl chudáka nic netušícího Zemana. A "zrádce zrádců" Chovance jako korunního svědka.
   Proti komu ten hnusný zlosyn chystá puč teď, to nám pan Prokop prozradí až příště.

   Smazat
  2. To sotva. Když někdo dokáže vytvořit puč z legitimního usnesení předsednictva strany, tak nelze ani vzdáleně odhadovat, jaký bordel či chaos se v takové straně může odehrát. V daném případě nyní, odhadují novináři, že Sobotka po té, co odmítl Mládkovu rezignaci, tak jej dodatečně vykopne s dalšími ministry, aby to vypadalo jó blbě. Co ještě přijde dál u této falešné partaje, která po slibování revize restitucí církevních šla do holportu s lidovci lze těžko předvídat.

   Smazat
  3. A s kým jiným by asi tak měli jít do holportu, co? Řekněte mi jakou koalici bez lidovců byste si přál?
   Takovéhle falešné kulervoucí výlevy jsou na zblití. Tohle nechejte "pravdoláskařům, je to jejich parketa - faleš a přetvářka.

   Naši nepřátelé překrucují úplně všechno, lež nazývají pravdou, nenávist a násilí láskou, už teď mají v rukách všechna hlavní média a jen za letošek schválili vícero opatření jednoznačným směrem k totalitě. Tohle jsou jejich zbraně. Ale i hendikep!

   Naší hlavní zbraní musí proto být naopak pravda, reálné vidění, odhalování skutečnosti. Naší jedinou šancí proti celosvětové totalitě je nalévat si čistého vína a nevymýšlet problémy tam, kde nejsou.

   Ano, zase nás podojili, znovu. Další stovky miliard.
   Přesto naším jediným cílem dnes musí být návrat demokracie a to by bylo nebezpečné pokoušet se nedemokratickými prostředky, tím spíš při aktuální konstalaci jaká je na západ od nás.
   Demokracie, i když z ní dnes zbývají jenom ořezané zbytky, je náš spojenec, musíme si ji hýčkat a živit, ne ji ještě ořezávat.

   Cílem je silná demokracie. Prostředkem je pravda.

   Smazat
  4. 18:41- jistěže to byl puč Sobotky na jeho legitimní odvolání. Ty demonstrace na jeho podporu organizovali lidé mimo struktury ČSSD, což je dokazatelné. Kdyby Hašek a spol. byli důraznější a neměli zrádce, byl Sobotka již v důchodu.

   Smazat
  5. Bezcenni se zmohou pouze na bezcennosti..

   Smazat
 7. SOBOTKA:

  "Naším hlavním konkurentem není rovnocenná politická strana, ale mediálně průmyslový konglomerát s obrovskými penězi, oddanými zaměstnanci a nekonečným mediální vlivem. Sama podstata takového střetu je nestandardní a z definice nerovná."

  "Politická konkurence a především miliardář Andrej Babiš čím dál agresivněji vykrádá a přivlastňuje si naše témata a své neúspěchy připisuje nám. Vede proti nám tvrdou dehonestující kampaň, za pomoci svých médií ji předkládá veřejnosti a devastuje obraz nejen sociální demokracie, ale celé politické kultury v naší zemi."

  Tento aspekt pan Prokop nekomentuje? Do pohádky o mančaftu a trenérovi to nepasuje? Třeba z pana Prokopa bude nový Mitrofanov?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš zbaběle odjel na dovolenou i se svou rodinou, aby nebyl přítomen 28.10. a nerozházel si to tak s pátou kolonou, ani s lidem.

   Smazat
  2. Hlavním problémem Sobotky je, že kličkuje mezi příliš mnoha soupeři, kterým je náš stát totálně u p*dele.
   A tím pádem hlavním problémem nás všech ostatních je, že každý z těch Sobotkových soupeřů, kteří by připadali v úvahu, je ještě horší variantou, než Sobotka.

   Smazat
  3. Proč touhu podnikatele po zisku nazývat zbabělostí? Chcete na podnikání začít uplatňovat nějaká měřítka mravnosti?

   Volič chtěl opravdického kapitalistu, tak ho má.

   To samozřejmě neznamená, že Babiš bude vyhrávat pořád. A on to zatraceně dobře ví.
   (Není to nafoukaný hlupák jako Chodorkovský, ani samolibý páprda jako Berlusconi.)

   Smazat
  4. Kdyby socani měli jasný program pro lidi a ne pro konsorcia a nadnárodní společnosti, kdyby si nevymýšleli kraviny (inkluze, migranti k nám atd. atd.), kdyby se zbavili mafií, Zaorálka, Dienstbiera a dalších veleduchů, kdyby měli odvahu spolupracovat s komunisty a tzv. nesystémovými stranami, kdyby zakázali přesuny amerických konvojů a distancovali se od ukrajinského fašismu, kdyby neštvali proti Rusku, kdyby Bohouš měl aspoň trochu charizma ... jak vidíte, je příliš mnoho těch KDYBY! Tak se raději vymlouvejte na nepřátelská média... zkusili jste podporovat mediální alternativu na internetu? Vám socdemáci (kdysy jsem psal "nám" socdemákům") prostě není pomoci.

   Smazat
  5. Mitrofanov je výhradně a výrazně zaměřen proti našemu prezidentovi a v tom se Sobotkou je v souzvuku. Já to v mých článcích odsuzuji podobně jako odsuzuji podporu ukrajinského fašismu od vlády i od ČSSD.Tuto vládu sestavil Sobotka nikoli Babiš a komentovat, že Babiše poslouchá jako cvičený mopslík, jak si nechá vykrádat témata s úspěchy a připisovat od Babiše neúspěchy je obtížné, protože to není až tolik očividné, jako nenávist socdem k našemu prezidentovi. Do uvedené reality (nikoli pohádky) o mančaftu a trenérovi, žel stále vítězící Babiš, skutečně nepasuje, to je stejně stupidně nesmyslná poznámka, jako ta o Mitrofanovi. Přátelsky zdravím. L.P.

   Smazat
  6. Ano, uznávám, že mezi Vámi a Mitrofanovem je rozdíl. Jen zatím moc jasně nevidím, v čem.

   Smazat
  7. Kdyby v ničem jiném, tak ve vztahu k prezidentovi. Nebo i ve vztahu k Rusku. Nevnímat a nevidět to zcela jasně může jen dyslektik neschopný chápat obsah a význam čteného textu. A ještě s tím handicapem se vystavovat v diskuzích, to už je na medaili. Jakou ohleduplně neuvádím Honzo!

   Smazat
  8. Pane Kopecký, "mravnost" Babiše je poněkud nalomená:
   http://svobodneforum.cz/tajna-analyticka-zprava/
   rrr.

   Smazat
  9. (17:20) Nebezpečí, že by se někdo "palácovým pučem" chystal z ČSSD udělat levicovou stranu snad ale probůh nehrozí?!

   (17:27) Podobně jako kdysi nesestavil vládu Kalousek ale Nečas...

   Smazat
  10. (17:55)
   Beru - s jistými rozpaky - na vědomí, že president Zeman a Rusko representují fundamentální hodnoty.
   Ani pak mi ovšem není jasné, k čemu (samozřejmě kromě volebních zisků) strana, která svou sílu historicky čerpá z toho, že pracující zatím vždycky zradila, potřebuje nějakou inovaci. Nebo ta závěrečná věta měla být jemná ironie?
   Asi jsem fakt dyslektik....

   Dodatek pro 18:15 (dole):
   Historie socdem ukazuje něco jiného: totiž že svým tradicím zůstává věrná, a že tedy "zrádcem" byl spíše Šmeral? Jelikož ale dějiny dělnického hnutí upadají v zapomenutí, vedou se o tom mravokárné řeči a estetické spory.

   Smazat
  11. inovace = získání iných voličů.

   Smazat
  12. Historie socdem ukazuje, že její přístup a pokrytectví, se kterým si hrála na dělnickou stranu pracujících, vedl k založení komunistické strany, obhajující zájmy dělníků doopravdy.

   Smazat
 8. Tahle strana nejenže zradila voliče, ale zradila svou historii. Je třeba ji ve volbách zrušit a uvolnit tak prostor pro opravdově vlasteneckou levicovou stranu. S nima je tam třeba poslat i komanče. Jsou to jen x a zet týmy. Socany je třeba pohnat před soud za církevní restituce, tady komanči aspoň drželi s národem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, socani (leč kdo jmenovitě?!) budou obžalováni, že umožnili církevní "restituce" a souběžně také, že je zločinným způsobem zdržovali. To by v tom byl čert, aby alespoň v jednom z procesů nebyli odsouzeni. Poprava by měla být pokud možno veřejná, aby z toho "národ" taky něco měl. Duka pak dá odsouzencům poslední rozhřešení. Nečas mu bude dělat ministranta. Kalousek k tomu bude zpívat litanie.

   Smazat
  2. Duka jezdí po školách vyprávět o totalitě , chudáci děti , rodiče i budoucnost národa !!

   Smazat
  3. Podobně jezdili někdy v 50. letech po školách aktivisté KSČ, aby vyprávěli žáčkům, jak Masaryk střílel do dělníků.

   Smazat
 9. sralbotka je loutka v rukach vatikanu protože je černoprdelnik a panbičkař jen ne socan jeho loutkovodič je bělohrabek a za oponou stoji bazilšek z eštebe kobliha s jeho neuchopitelnym hnutim kam se nejde přihlasit a nikdo nevi kolik ma registrovanych členu podobnost s komunistickou tajnou službou je až napadně okata jako je okata uměla glorifikace miliardaře co bojuje za všechny chudaky sam si otrhujice od sve vymaštěně prolhane huby aby je potichu zkasnul za jejich radostneho hykani

  OdpovědětSmazat
 10. Soc.-dem. by si v prvé řadě měla uvědomit, že své voliče nemůže svojí dnešní politikou změnit, jen ztratit. Zatímco voliči mají (stále ještě) na výběr.
  K tomu, aby soc.-dem. snad i měla šanci stát se opět volitelnou partají, alespoň takovou, jakou byla za Zemana či Paroubka, ale vůbec nepostačí změna několika ministrů.
  Levicově orientovaná veřejnost je na takové "triky" citlivá, a soc.-dem. se ta trapná snaha o její podvedení může vymstít ještě větším propadem.
  K tomu, aby ta partaj byla volitelnou, musí změnit svou politiku. Sobotka musí obrazně skutečně odložit ten bílý klobouk, který mu na hlavu nasadili v (US) Texasu, Zaorálek přestat sdílet proti bytostným národním zájmům ty (euroatlantské) "hodnoty", vč. podpory zločinných agresí NATO, podpory nacistů na Ukrajině ..., Mládek přestat usilovat o přistoupení k CETA, TTIP aj. podmaňujících smluv, Dienstbier prosazovat politiku multi-kulti dobroserství atd. atd.
  Či-li, je nutno změnit ideové směřování a politiku té partaje!, nikoliv jen její figurky ve vládních funkcích ...

  OdpovědětSmazat
 11. babis se zastaval dalajamy tak je vse jasne cssd nezachrani nic

  OdpovědětSmazat
 12. Ideové směřování a politika té partaje směřuje k podpoře ukrajinských fašounů, k nepřátelství s Ruskem, k nenávist k prezidentovi a k multi-kulti dobroserství. Prostě ke všemu, co je proti vůli jejich dříve skalních voličů a namlouvají si, že tyto voliče jednoduše vymění. TO je ta změna!

  OdpovědětSmazat
 13. Článek má pravdu v tom, že by Sobotka měl v první řadě vyměnit sám sebe. Jinak se socem své historii nezpronevěřila, vždy zradila zájmy dělníků. Nicméně Sobotka správně odhadl babišovo Hnutí (anonym 16:58).Jenže to jej neomlouvá. Věděl s kým jde do holportu a přesto sesmolil takovou koalici, která socdem vyšachovala jakékoli progresivní opatření ke zlepšení postavení neprivilegovaných. Čili - moc chutná i za cenu zrady.

  OdpovědětSmazat
 14. Trochu střízlivější (pragmatický) pohled má Vladimíra Dvořáková:
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nazory/1950426-politolozka-sobotka-se-snazi-prevzit-iniciativu-ma-proti-sobe-zemana-s-babisem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V první řadě má proti sobě skalní voliče čssd, které postavil proti celé straně. Podporou ukrajinského fašismu, postoji proti Rusku a proti prezidentovi, tolerancí k imigrační invazi do Evropy - jinak k Merkerové a jinak k naší veřejnosti, zazděním slibů o revizi restitucí koalicí s lidovci.

   Smazat
 15. Lid neočekává od Sobotky nic.

  OdpovědětSmazat
 16. Našla jsem na půdě staré soc.dem. noviny Čin z roku 1945, ze dnů konce války. Totéž prázdné žvanění frází, totéž novinářské a bez citu psané zbytečné plácání. Socdem se dávno a dávno transformovala v BYROKRATICKY aparátčíkovské sdružení, které podvádí lid hesly, ale praxí podporuje velkokapitál.Blbouni, kdo je volí, ty podvodníky.

  OdpovědětSmazat
 17. Tematické náměty pro "týden občanského neklidu":
  - V pondělí nedožité 99. narozeniny VŘSR.
  - V úterý výročí bitvy na Bílé Hoře a hlasování o církevních restitucích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co, budeš v pondělí slavit?

   Smazat
  2. Jasně, v Karlíně bude jako každoročně lampionový průvod.

   Smazat
 18. Hlas lidu, hlas boží:
  Sobotka je ufnukanej šmejd,za to kde je ČSSD si může sám a ještě ten šmejd neumí vyvodit vlastní zotpovednost ,je mi z něho a z celé české politiky na blití

  je neštěstí ten Sobotka, že se nezamyslí také sám nad sebou, jeho role v kauze OKD je neodpustitelná - říkat jako vystudovaný právník, že vzal ústní slib od Bakaly, ohledně toho prodeje bytů....no to je naprostý výsměch a v tom, případě měl už dávno vrátit diplom,...a zaplatit těm lidem z vlastní kapsy či kasy ČSSD,...potom když před parlamentními volbami slíbil zatočit s církevními restitucemi ...a udělal pro to kulové....a on si myslí že mu ještě někdo něco bude věřit...ještě po tom jak leze do zadele Merkel a Bruselu..????

  a to že je slaboch a už dávno neodvolal třeba Hermana, za to jeho omlouvání se Sudeťákům...bez mandátu, teď to vylhané peklo s Bradym...ten černozadelník už mělů být dávno pryč...a ten slaboch hledá chyby jinde než u sebe...je k zeblití

  Pan Sobotka zjevně nepochopil, že za debakl ČSSD může hlavně on sám a jeho "družina" (Dienstbier, Valachová, Zaorálek, Prouza, Chovanec, Marksová...).

  Sobotko, prohlédni! Nikoli Babiš, ale ty jsi zničil ČSSD.
  Pokud chce premiér znát pravou příčinu poklesu náklonnosti občanů-voličů jeho ČSSD doporučuji mu nastavit si zrcadlo a v něm spatří hlavního viníka neúspěšných krajských i senátních voleb. Jestliže bude i nadále postupovat tak, že vinu bude svádět na jiné, pak se může dočkat zklamání i z výsledku voleb do sněmovny - to bude však ČSSD víc bolet! Poté může zpytovat svědomí, zda se neunáhlil, když vyměnil některé ministry své vlády zatímco koaliční partneři nikoho ve vládě nevyměnili! Měl udělat chlapský krok = jako premiér zodpovědný za vládu měl odvolat ministra kultury Daniela Hermana. Tím by si získal zpět pokaženou důvěru občanů!! Proč to neudělal, když pan Herman vládu poškodil zcela záměrně?!
  Až do nedávna jsem ČSSD důvěřoval, ale když jsem zjistil, jak předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka mění svou politiku v neprospěch občanů zato v prospěch vedení EU - tak jsem se rozhodl změnit svůj pohled na ČSSD. Po prohraných volbách do krajů i senátu jsem očekával rozbor a příčiny neúspěchu. Nyní se dozvídám, že premiér neúspěch svaluje na Andreje Babiše, tedy premiér neříká pravdu. ANO vyhrálo obé volby. Chyba ČSSD spočívá ve změně zahraniční i vnitřní politiky vůči občanům a nespokojenost občanů s vystoupeními některých ministrů. Mám na mysli především premiérovu zahraniční politiku ale i ministr vnitra Chovanec příliš rychle a horlivě podepsal reorganizaci policie. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dle mého názoru udělal několik chyb v zahraniční politice když odsuzuje Rusko i Čínu a naopak příliš lpí na západních zemích...

  Je to vždy lepší svést svůj neúspěch na druhého než se postavit problému čelem. Takže nejdříve neúspěch svádí na své líné ministry, nyní na Babiše. Plešoun je absolutně neschopný nějaké sebereflexe. V jednom příspěvku tady někdo popsal poslední maléry socanů (myslím, že to ale začalo již s Rathem) a to si plešoun myslí, že mu to vše projde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (20:41)
   Tak jste se k tomu, vážený anonyme, postavil čelem. To si plešoun jistě za rámeček nedá.
   Zdalipak si autor přál, aby někdo jeho myšlenky rozvedl takto brilantně?
   Malý Bobeš
   PS: Jen jedno jste, vy udatný bojovníče, nedovyprávěl: už jste se vyblil dost? Nebo se můžeme těšit, že tu ještě budete blít i v budoucnu?

   Smazat
  2. 21:10 - Když už jste mne vybídl následovat vaši blicí úroveň pak vězte, že nejde o blití ale jsou to kopírované diskuzní příspěvky pod kvílením vašeho předsedy o tom jak, tentokrát nikoli M.Z., ale ten Babiš ničí ČSSD.

   Smazat
  3. (21:31)
   Děkuji za vysvětlení. Takže ona je to vlastně politická analýza podle hesla "Čím víc hlav, tím více rozumu"?
   S přikrčeným pozdravem
   Ještě Menší Bobeš

   Smazat
  4. Ještě jednou tedy,jsou to okopírované diskuzní příspěvky pod nářkem předsedy strany, který se snaží označit jiného viníka úpadku této strany. Chcete-li to považovat za politickou analýzu podle hesla "Čím víc hlav, tím více rozumu"?
   nic tomu nebrání. Ze zkušeností které s podobně formulovanými otázkami mám, si dovoluji požádat, aby ta otázka nebyla vydávána za moje vyjádření.
   S přátelským pozdravem L.P.

   Smazat
  5. zde honolulu kuku tyto postrehy jsou za hranici normalnich blbu ja jim rozumim alebrz jsem sveta znaly veteran .Vice pice republice zde Honolulu kuku a vy ostatni jdete treba no abych nebyl sprosty treba do riti.

   Smazat
  6. To kuku nám snad má sdělit, že normální blb, světa znalý veterán posílá autory postřehů a všechny kdo s ním nesouzvuční, či kterým on, kukulín nerozumí do prdele, tedy aby nebyl sprostý tak do řiti. Tož, takový přístup je hodně srozumitelný každému.

   Smazat
 19. Bude Miloš Zeman doporučovat premiéru Sobotkovi, aby odvolal ministra kultury Daniela Hermana?

  V čem všem podle prezidenta Daniel Herman otevřeně kvůli případu Jiřího Bradyho lhal?

  Co si Zeman myslí o výzvě Jana Rumla, aby parlament hlavu státu sesadil?

  Jak bude prezident reagovat na Sobotkův záměr vyměnit některé ministry za ČSSD?

  A koho by ministrem určitě nejmenoval ani na premiérovu žádost?

  Proč poněkud překvapivě nelze dle Zemana kritizovat ministra Dienstbiera za jeho ministerskou práci?

  Jak se kvůli ministru Hermanovi změnil vztah prezidenta s vicepremiérem Andrejem Babišem?

  Proč je Bohuslav Sobotka podle Miloše Zemana neúspěšný politik?

  Odpovědi nejen na tyto důležité otázky čtěte již zítra v obsáhlém rozhovoru zástupce šéfredaktora PL Radima Panenky s prezidentem Milošem Zemanem.

  OdpovědětSmazat
 20. Jen aby nedělal Sobotka kamarádovi Prouzovi místo ministra.Již to měl v úmyslu za Mládka.Prouza již svou práci u Merkelové udělal, potěšil ji vzkazy od Sobotky a teď je na Sobotkovi, aby se mu odvděčil.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.