Reklama

neděle 13. listopadu 2016

"Sorosův zákon je v jeho peněžence": skupina, kterou miliardář financuje, vyzvala k protestům v USA


Marina Kozyreva
13. 11. 2016    zdroj
K demonstracím, které se konají v Americe po zvolení Donalda Trumpa prezidentem země, vyzývá americká organizace MoveOn.org. Tato skupina, jež vystupuje pod heslem "Demokracie v akci", dostává finanční prostředky i od miliardáře a vlivného lobbisty George Sorose. Podle politologa Marko Gašiče se organizace snaží přesvědčit lidi, že Trump je hrozbou pro americkou společnost.


Tisíce občanů USA třetí den za sebou protestují proti zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Demonstrace se konají v New Yorku, Miami, San Franciscu, Atlantě, Philadelphii a mnoha dalších městech. V předvečer skončil mítink v Portlandu střety s policií. Uvádí se, že v posledních dnech policie zadržela několik set demonstrantů.

Dříve Hillary Clintonová přiznala porážku a podle Gallupova průzkumu více než 70% příznivců demokratů přijímá výsledek prezidentské volby, neboť Donald Trump zvítězil v čestném souboji. Avšak některé společenské organizace Američany otevřeně vyzývají k účasti na protestech.

Jednotnou frontou

Ve středu 9. listopadu, po vyhlášení předběžných výsledků prezidentských voleb, organizace MoveOn.org vyzvala občany, aby se shromáždili k protestům proti zvolení republikána prezidentem USA.

"Dnes večer vystoupí tisíce Američanů v jednotné frontě na stovkách pokojných demonstrací v různých městech po celé zemi i před Bílým domem k výsledkům prezidentských voleb, které se v zemi konaly v úterý," je uvedeno v prohlášení.

"Tyto mítinky, pořádané MoveOn.org a našimi stoupenci, budou klást důraz na naše odmítnutí omezenosti Trumpa a zamítání xenofobie, islamofobie a sexismu. Tímto předvedeme úmysl společně bojovat za Ameriku. Jsme přesvědčeni, že je to stále možné", poznamenávají rovněž autoři výzvy.

Zdroje financování 

Zdroje financování MoveOn.org jsou uvedeny v korespondenci hlavy volebního štábu Hillary Clintonové, Johna Podesty, která byl zveřejněna v předvečer hlasování na portálu WikiLeaks. Toto sdružení aktivistů dostává podle představitelů Demokratické strany finanční prostředky od George Sorose - amerického investora, který získal pověst zkušeného politického lobbisty.

Soros podle některých údajů věnoval na předvolební kampaň Clintonové miliony dolarů a v roce 2011 dle zveřejněných dokumentů WikiLeaks dával americký miliardář Hillary Clintonové po krocích instrukce k odstranění nepokojů v Albánii. Politička tehdy zastávala post ministryně zahraničí USA.

Dříve díky materiálům, které hackři zveřejnili, vyšlo najevo, že fond George Sorose "Otevřená společnost" se snaží ovlivňovat politické procesy v celé Evropě. Finančník byl nejednou obviňován ze zúčastněnosti na revolucích ve východní Evropě a Gruzii. V roce 2015 vyznamenal miliardáře prezident Ukrajiny Petr Porošenko Řádem svobody s tím, že činnost Sorose "mimořádně přispěla k demokratickým změnám, které nyní probíhají na Ukrajině."

"Sorosův zákon je v jeho peněžence"

Politolog Marko Gašič má za to, že organizace, které Soros financuje, se snaží přesvědčit lidi, že Donald Trump je hrozbou pro americkou společnost.

"Tyto organizace říkají nezkušeným protestujícím, a možná i zkušenějším, že nový prezident je pro ně hrozbou, nehledě na to, že Tramp po volbách opakovaně lidi vyzýval k jednotě, poznamenal expert. V průběhu předvolební kampaně měli k dispozici všechno: mediální podporu, moc i peníze. A přesto prohráli. Vidíme důsledky ideologie Clintonové a Sorose: jedinou demokracií, které rozumí, je podpora jejich vlastních názorů. Jakmile je něco jinak, než si umínili, jsou připraveni zařídit revoluci, aby podkopali demokracii a demokratický projev vůle."

Marko Gašič konstatuje, že miliardář byl zapojený do řady nepříliš transparentních politických procesů. "Sorosův zákon je v jeho peněžence. Snaží se vytvořit takovou "demokraci", z níž bude mít prospěch. Právě takový člověk je za těmito protesty, které pokračují i po legitimních, svobodných volbách."  

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  
Pozn. red.: Viz též zde.

10 komentářů :

 1. Demokracie v akci nám vydává krásné svědectví o tom, jak to ve skutečnosti s tou demokracií doopravdy je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono je to spíše o určité, bohužel prirozené fázi kapitalizmu, než o demokracii.

   Demokracie je spravedlivá vláda většiny nad menšinou, ale po celém zapadním světě, s výjimkou Švycarska, vládne spousta jiných zřízení, jen ne demokracie.

   Každopádně je to nespravedlivá vláda menšiny nad vetšinou, oligarchokracie, korporatní fašismus, demikratůra,těch nazvů by se našlo hodně.

   Já už jsem si vybral, pracují ve prospěch švycarského způsobu vnímání a chápání demokracie a tím, že jsem se aktivně zapojil se mi moc ulevilo;)

   Zapojte se také, nemusí to být u SPD Tomio Okamura (i když jsme pochopitelně nejlepší volba ;) ), ale zapojte se kdekoliv a pomožme, eurofašistům navzdory a k jejich vzteku, skutečné demokracii a svobodě ovládnout, po Švycarsku i naši zemí;)

   Smazat
  2. Trump by to měl zařídit podobně jako Putin -tedy potažmo jako USA před II svetovou. Klidně miliardáře, ale především jejich služba vlasti.

   Smazat
 2. Soros financuje samé chuťovky, u nás toho co si nastrká do analu a do úst cokoliv, jen když mu zaplatíte Jakuba Jandu.
  Partičku ukrajinských prostitutek a psychopatek.
  Človéka v plísni, DeGeneraci 21 a spoustu dalšího společenského "výkvětu", prostě ve sve podstatně každou prodejnou kvuru, která "žije" v kterékoliv zemi jeho zájmu a ještě to přes ty své nejvyše postavené zařídí tak, že na to "dobrovolné", přispíváme my všichni :(

  OdpovědětSmazat
 3. Émeričtí demograti jak když ve Wikipedii najdeš. Źe by se barvené revoluce vrátily domů?

  OdpovědětSmazat
 4. Tak Havloidi, končíte!
  Jestli Trumpová nastoupí jako velvyslankyně v ČR, skončí vaše buziakce, od červených trenek, po duhové pochody. Budete rozprášeni, stejně jako vaši buzikámoši v USA s nástupem Donalda k moci. Protože jsou posledních 26 let USA náš vzor, naši politruci se rádi přizpůsobí.
  Hledejte si ve světě nový teplý ostrůvek, jestli nějaký najdete:-D

  OdpovědětSmazat
 5. Já tomu Sorosovi nepřeju nic zlého, stačilo by úplně, kdyby už konečně zemřel přirozenou smrtí. Natropil tady dost neplechy, mohl by si už odpočinout.
  Bylo by to od pána Boha jenom spravedlivé, kdyby si ho konečně vzal. Mohl by mu dát v pekle zvlášť teplý apartmán.

  Nejhorší vysvědčení pro něj je vyznamenání od Porošenka. Pak mají vyšetřit, kdo střílel na Majdanu, cha chá...

  Úplně stačilo, když pocuchal stabilitu britské měny. Později se stal barevným revolucionářem, a teď už poškozuje i USA. To to těm volům nedocvakne? No ono je to asi baví, trochu si zarabují ...
  Naše pražská kavárna jim ten temperament musí jistě závidět.
  PB

  OdpovědětSmazat
 6. Nejsem zas tak velkým Trumpovým příznivcem, ale kdyby měl skutečně moc, která vyplývá z ústavy USA, dal by všechny pozavírat, protože ohrožují ústavnast a pořádek. Z toho je vidět, že v oné zemi vládne kdosi a cosi jiného, než se veřejně deklaruje.

  OdpovědětSmazat
 7. Vono to vypada podle reci, ze je to je hlavne revolucni Povstani Prkenic nacpanych dolarama a tlaceny nekterejm individuiim SorosHilarama..
  /Hilarious/. Usaci , rostaci.
  Kde je jich hodne moc. OBOJIHO.
  Taky sem svyho casu /Opravdu a za komunistu/ chodil s plnou kapsou tou naprdelni ,/nebyl sem tenkrat na Prkenice/ bankovek drinou krytych a resil a byl poveren resit cele Spektrum tehdejsich a tak vsemoznych Problemu. Fotr /vedlejsim zamestnanim/ Velezradce , Ja zamestnan co by Korupcnik delnicke tridy i jejich Vudcu..
  Z povereni Ustredniho Vyboru a Ceske Kavci televize ....
  Petky litaly a delaly Divy. Akrobacie , ktere by Korouhvicky i ty dnesni Zavidely. Mas Problem, Uz nemas Problem. A este mi byli vdecny protoze si delali nadeje ,ze se zase brzy Voklepu...Na prdeli..A ja tez nemel problem...
  Jo tenkrat byla bida kruta a na dolar nebylo.
  Muselo se za vexlakem s zebravou ponizenou prosbou. Ten byl ale daleko ochotnejsi , nez uklizecka na Byru. Nepovysen dodal, a neudal a rozdil od uklizejici soudruzky...
  Pak bylo tech dzinsu s Kapsou Naprdelni....z Tuzexu.
  Za starejch dobrejch casu .....A lonskych snehu.
  Pak prisli Animalaci /hruza/ a zacali zpivat "We got to get out of this Place, If it were last thing we ever do...
  A zacalo potom i vychazet i Slunce na nas...The House of the Raising Sun ... /doslova prelozeno, zbordelovanej nevestinec/...
  a bylo po vtakach .....a furt este je....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.