Reklama

čtvrtek 17. listopadu 2016

Strategické raketové nosiče Tu-95MS zasadily úder teroristům v Sýrii

17. 11. 2016    zdroj
Strategické raketové nosiče Tu-95MS ruských VKS zasadily úder řízenými střelami na cíle teroristů zakázané skupiny DAEŠ a Dzhebhat en-Nusra v Sýrii. Lente.ru to sdělila tisková služba Ministerstva obrany RF. Starty raket byly provedeny z prostoru nad vodami Středozemního moře. Letadla, která se na úderech podílela, mají základnu na letišti Engels. "Stroje vzlétly z jednoho z letišť na území Ruské federace, provedly dvojí doplnění paliva ve vzduchu a překonaly vzdálenost více než 11 tisíc kilometrů", je uvedeno v prohlášení. Jak bylo na Ministerstvu obrany RF poznamenáno, trasa Tu-95MS vedla nad vodami severních moří a východního Atlantiku. Po uskutečnění raketového úderu se letadla vrátila na domovské letiště.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Výborně kluci, jen tak dále ;)

  Přeji přesnou mušku a co nejvíce zlikvidovanych teroristy skolících a podporujících, agentů NATO, SSA a EU ;)

  OdpovědětSmazat
 2. Blahopřejeme, my blahopřejeme chrabrým ruským válečníkům. "Jednou se mi stalo,že mi z letadla něco spadlo,také jsem tedy bombardoval" a také z bezpečí. Akorát že to nikoho nezmasakrovalo.

  OdpovědětSmazat
 3. Hurrrá , ať žije ruská militantní propaganda !! Bez toho bychom si ani nemohli NR představit - snad každý den něco úžasného a pěkného o ruské armádě !"!!

  Jen tak dále soudruzi, takhle to za chvíli vyhrajete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně je také sodruhů z Daeš a Nusra líto. Kolik koz zase ovdovělo.

   Smazat
  2. Ruská propaganda, jak to vidím, zrovna za moc nestojí. Je jednoduchá až primitivní, dokonce možná, ne dost prolhaná. Jedno je ale zřetelné. Ruská federace předvádí možnosti armády, ověřuje techniku i systém velení a možná i spotřebovává smrtící nástroje takříkajíc „po záruce“. Aby byly nahrazeny novými, které si ve válečných podmínkách ověří. Takový komfort si dosud dopřávaly leda USA, okrajově Britanie s Francií. Na kdejakém bojišti světa a v kdejakých rukou. Není to zajímavé a neříká to něco? Jak komu, že 23:28 moulo.

   Smazat
  3. Briliantni pane. Z Nove Republiky, rovnou na scenu kozomedii...Natlesk....

   Smazat
 4. Praha je krásné město, ale rakoviný nádor na snímcích také vypadá nadherné. Bratr Žižka mněl tu proradnou Prahu vyhladit tak jako Římané Kartágo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Žižka vedl český lid a porazil pět Křižáckých (Křížových) výprav,což je asi světový rekord. Ten LID porazil pět Křižáckých výprav. Žižka jen velel a ne ve všem a ne vždy. Už vidím,jak si Češi vyhlazují Prahu,směji se.

   Smazat
  2. 23,36
   To by bylo zbytečné. Lidský odpad by si našel jiné město, nebo místo, kde by se koncentroval.
   Je to zvláštní. Grázlové všeho druhu v sobě mají snad nějaký magnet. Žiju na vesnici. Díky skvěle prováděné podpoře sociálního bydlení, se ani naše vesnice nevyhnula přílivu různých pochybných existencí. Ti lidé se v drtivé většině nikdy před tím navzájem nepotkali. Přesto během jednoho, dvou týdnů začnu vídávat otce u obchodu s lahváčem a do měsíce řeší jejich spratky policie kvůli nějaké zlodějině, nebo vandalismu.
   Prostě gauner gaunera najde neomylně i v milionovém davu. A ti pražští by si našli jiné místo.

   Smazat
  3. 23:36 - to nebyl Žižka, na to byl moc vyměklej. To navrhoval bratr Kániš! Řekl doslova: "Praha je babylon a má být spálena! Bůh neřekl pojďme a braňme se pod hradbami Babylonu, ale jděme bránit Jeruzalem! A to je pro nás Tábor! Má zůstat jen Tábor!". Odradil ho Jan Želivský a zkurvený Pražáci se mu odvděčili tím, že ho zradili a jeho hlavu donesli na podnosu Zikmundovým pacholkům!

   Smazat
  4. 23:43 - byl negerskej cumel dneska? Vždycky když ti negři prostříkaj tlamoprdel, ta se směješ Čeníku - čuníku :)

   Smazat
 5. Kde je ?? ze by nejaka nehoda ,palici do hlavy ci nedej boze kulka??

  OdpovědětSmazat
 6. Čteme o samých zásadních úderech, které Daeš inkasuje od Rusů, Asada, Hisbaláhu.
  Proč jsou tedy pořád teroristé v předměstí hlavního města Damašku? Proč IS stále ovládá stále většinu Sýrie?
  Nebude to tím, že ta propaganda je oboustranná, že nás krmí lživými informacemi ze všech stran?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:26 rozumu ti nikdo nedá, to musíš sám se snažit.

   Smazat
  2. Víte, mezi dobýt a ovládnout je velký rozdíl. Za války třeba Němci nikdy neovládli celou Jugoslávii. Když poslali armádu do jednoho kouta, jiný obsadili partyzáni. Na ovládnutí území potřebujete buď k okupantům loajální obyvatelstvo, nebo strašnou spoustu vojáků. V Sýrii, ale i v Iráku, nebo v Afghánistánu, je problém etnické příslušnosti a z toho pramenící vzájemné řevnivosti. Každé etnikum, nebo náboženská skupina se vzájemně kryje. K vládnoucí straně má přinejmenším odtažitý vztah. I díky západnímu modelu se tato etnika vzájemně promíchala v rámci jednoho území a bohužel i v rámci jednotlivých měst. Tak že i v rámci Damašku vznikají obdoby no-go zóny, kam nedosáhne vládní moc. Řešení z takové situace je téměř nemožné. Celá území by se musela etnicky vyčistit. Menšiny buď vystěhovat, nebo po vzoru IS vyvraždit.

   Smazat
 7. https://www.youtube.com/watch?v=zjYplYsKJ3E

  OdpovědětSmazat
 8. Máte pravdu, pane Hricáku.
  Není to jednoznačná válka, jako Východní fronta za IIWW. Pod Moskvu Němci postupovali, od Moskvy téměř vždy ustupovali, pak utíkali až do Berlína.
  Syrské bojiště, včetně Allepa, je houpačka, kde je ústup a postup jednotlivých stran na denním pořádku a válečná situace se mění každou hodinou. Sice je pravda, že se džihádistům už tak nedaří, ale situace není jednoznačná ani pro Assadovsko- Ruskou koalici.
  Třeba informace z obou stran pečlivě filtrovat. Lžou nám všichni a polopravda je nebezpečnější než lež.

  OdpovědětSmazat
 9. Na konci 2015 Rusové ze Syrie odcházeli s tím, že úkol byl splněn.
  Tak nevím - buď lhali tehdy a nebo lžou nyní a nebo lžou v obou případech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Putin kecá taky, kudy chodí!
   Nemají neokoni patent na lži.

   Smazat
  2. Zřejmě spíše lžete sám sobě nebo vás někdo za ty bláboly platí...

   Smazat
  3. 1126 ani jedna informace v 11:19 nebyla vymyšlená, vše se dá exaktně dohledat.
   Asi se už Rusko v těch lžích totálně zamotalo.

   Smazat
  4. 11:19 - pojem válečná lest znáš, nearijskej blbe? Rusové maj furt nordickou krev! To je ? Šmrnclou Ugrofinem, ale furt v ní arijec převažuje - na to semitský hovada nezapomínejte!

   Smazat
 10. Jestli se domníváte, že je můj názor, podpořený argumenty, blábol, tak použijte protiargument. Nestačí jen tupě konstatovat své utkvělé představy.
  V opačném případě se dostáváte na úroveň kavárenského povaleče.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak přemýšlím proč těm hnědým náckům, jako jsou 23:28, 7:26 či 11:52 (tedy on to nejspíš bude jeden a ten samý...) tolik vadí, že Rusové bombardují teroristy.
  Nějak se nám tito "demokrati" čím dále více odkopávají a ani si to neuvědomují...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 12. Neřekl bych, že Rusové lžou. Spíš reagují na momentální situaci. Když odcházeli, zdála se být situace pod kontrolou provládních sil. Zásobovací trasy narušené a islamisté v defenzivě. V okamžiku, kdy tlak na ně polevil, jednoduše se oklepali. Byly obnoveny zásobovací trasy a menší tlak jim dovolil se přeskupit. Také ofenziva na irácký Mosul změnila situaci. Tlak v Iráku nutí islamisty k útěku do Sýrie.
  Nevím co vede kritiky Putina k neustálému napadání ruských aktivit v Sýrii, ale racionalita v tom určitě není. Každý jimi zabitý pošuk už nemá šanci páchat jatka v Evropě. Tak že sám za sebe říkám, jen houšť a větší kapky. A že při tom zabijí občas i civilisty? Mám na to svůj názor. Za prvé, v této disciplíně si nezadají Rusové s Američany a ostatními spojenci. Za druhé, ti, co se cítili bezprostředně ohrožení a nesympatizovali s IS už v ohrožených oblastech většinou nejsou. Mnohokrát už mne totiž napadlo, kolik z oněch civilistů je ve skutečnosti spolubojovníky, sympatizanty, resp. rodinnými příslušníky bojovníků IS. Na you toube je k dohledání spousta videí, kterak v oblastech pod kontrolou islamistů žijí tito spokojeným životem i se svými manželkami a dětmi. Na veřejné popravy chodily celé spokojené rodiny, vč. malých dětí, které sledováním poprav měli utužit svou víru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.