Reklama

.

.

pondělí 28. listopadu 2016

Syrská armáda osvobodila v Aleppu od teroristů pět čtvrtí. Ledy se hnuly: 200 teroristů se vzdalo, stovky civilistů odcházejí


28. 11. 2016     zdroj a zdroj
Syrské vládní jednotky významně v posledních dvou dnech postoupily ve směru východních čtvrtí ve městě Aleppo. Jak uvádí ruské Centrum pro usmíření válčících stran v Sýrii, ve východní části města je od teroristů Džebhat en-Nusry a k nim připojených jednotek osvobozeno pět čtvrtí a více než dva tisíce budov. Poté, co teroristé byli vytlačeni silami SAR, se 903 civilisté, mezi nimiž je více než stovka dětí, přesunuli do bezpečnějších částí Aleppa.


"Jen během posledního dne přešli 903 civilisté, včetně 119 dětí, ze čtvrti Jabal Bidart…", řekl zástupce Centra. Podle něj město opustilo také devět teroristů, kteří složili zbraně. Vyšli přes koridory, které byly dříve ruským Centrem ustanoveny.

V Centru bylo konstatováno, že mezi teroristy jsou stále častější střety proto, že část teroristů chce opustit město a nejradikálnější formace jim v tom brání. Spontánní protesty obyvatel přinutily teroristy, aby opustili několik čtvrtí, které byly pod jejich kontrolou nejméně po dobu čtyř let.

Jak bylo Ministerstvem obrany Ruské federace oznámeno, Centrum pro usmíření válčících stran v Sýrii zorganizovalo dodávky humanitární pomoci v osvobozených čtvrtích Aleppa. Ve čtvrtích je obnovován mírový život, probíhá tam formování místních úřadů, je zajišťována bezpečnost a právní řád.

Aleppo: Ledy se hnuly, 200 teroristů se vzdalo, stovky civilistů odcházejí

Teroristé úplně ztratili kontrolu nejen nad oblastí, jež byla jako první obsazena již v roce 2012, ale ztratili i plnohodnotné spojení mezi jižními a severními skupinami, držícími východní Aleppo.

Podle získaných informací chybí k úplnému rozdělení východního Aleppa na dva kotle méně než jeden kilometr v přímce, ale bude to velmi obtížný kilometr.

Formace teroristů se snaží manévrovat svými stávajícími silami, ale zálohy se chýlí ke konci a v případě, že vládní síly převezmou kontrolu nad kruhovým objezdem Hanano - Haidar, jejich situace bude kritická, konstatuje newsli.ru.

Mnozí z teroristů to v posledních dnech začínají jasně chápat a podle arabských médií se vzdalo přes 200 teroristů, většinou z oblasti Haidari. Někteří teroristé se snaží vyjednávat, nabízejí předání čtvrtí vládním silám výměnou za amnestii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

21 komentářů :

 1. Situácia sa vyvíja omnoho rýchlejšie, ako sa zdalo. Dnes je prioebeh bojov prekotnejší a servery nestíhajú hlásiť jednu štvrť za druhou. V súčasnosti je už viac ako dve hodiny celé SV Aleppo v rukách vlády. SAA obsadila za tri dni 40% povstaleckého územia. tisíce civilistov odišlo do štvrtí pod kontrolou vlády. Počítam, že do troch dní padne aj JV Allepo, lebo zo severu nemajú vybudované žiadne oporné body obrany, takže jednoduchšie bude vzdať sa o odísť do Idlíbu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SAA postupuje rychleji,než stačí paní Grulichová překládat....

   Anonymní28. listopadu 2016 13:49

   Takže je to hotová hotovina: Sever Aleppa,čili 2/5 obklíčeného a kozomrdy doposud drženého města byly osvobozeny !!!!
   Zatím co "Novinky/Hovínky" píší horkou aktualitu,že prý "Assad rozdělil obklíčené město vedví..."
   Jako vždy jsou ti mainstereamoví trotli o dva dni pozadu a vzdorují pravdě seč můžou.....
   Odpovědět


   Anonymní28. listopadu 2016 14:01

   Včera bylo završeno osvobození 2/5 obklíčené východní části Aleppa....Už toho moc nezbývá,myslím,že je rozhodnuto a do týdne bude Aleppo 100% v rukách SAA a soudruhům v NATO & Comp. prasknou koule....jinak "elitní Tigři" opět v pelechu zmrdů z IS našli munici ze skladů České armády,konkrétně munici vz.43 se stopovkou (svítící) s engliš popiskami,výr. šarže z r.1977.... gratuluji siofašistovi Stropnickému za jeho osobní přínos k podpoře IS v boji proti evropské civilizaci....doufám,že mu to "křesťanský pánbů vynahradí na dětech,když už ne na něm"...

   Vymazat
  2. Co chcete čekat od toho našeho čuráka z ministerstva války. Až budeme zbraně potřebovat my pro svoji ochranu tak nebudou.

   Vymazat
  3. No myslím, že už se stalo.Končita Stropnický, zelený transexuál, manželka neukojené coura sní o negerských penisech a kašpar v obrněné limuzíně má strach i ze svého stínu. A jeho dcera vystrkuje kozy, prý umělkyně...

   Vymazat
 2. Debakl na všech frontách. Jemenci Saúdy nešetří, královská základna jim padla do rukou
  http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2155-debakl-na-vsech-frontach-jemenci-saudy-nesetri-kralovska-zakladna-jim-padla-do-rukou

  OdpovědětVymazat
 3. Toto je myslím jediný server, který objektivně informuje o situaci na syrském bojišti. Na ČT se dovídáme jen kolik civilistů bylo zabito a kolik nemocnic vybombardováno válečnými zločinci Rusy a vládními Syřany. V několikanásobně větším počtu civilistů v Mosulu se sice také bombarduje, ale oběti na civilistech z toho nejsou hlášeny žádné, o nemocnicích ani nemluvě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že určitý klid zbraní využili Rusové s Asadem k perfektnímu naplánování celé operace na osvobození Alepa, na rozdíl od Mosulu, který pokud vůbec dobudou , to bude na vánoce (myslím ty 2017)

   Vymazat
 4. Vypadá to na začátek konce lživých presstitutů v Čechách, to se to zase bude likvidovat v archívech české televize o 106 a převlíkat kabáty co nejrychleji. Taky jsem zvědav na názorové veletoče ministra národního útoku známého ko ko ko komunikátora. Jak vysvětlí že jsme zásobovali municí a zbraněmi řezače hlav z ISILU? Už se těším a vidím, že vše jde správným směrem a kyvadlo se začíná pohybovat na druhou stranu, bude zrychlovat a to bude teprve šrumec.

  OdpovědětVymazat
 5. Rusové "osvobozují", civilisté utíkají. Jak příznačné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kolik ti platěj za to, že tady ze sebe anonymně děláš takového kreténa? Nevěřím, že mimo kriminál by se našel takový dobytek jako ty
   Koloděj

   Vymazat
  2. Přečti si, kam ti domorodci utíkají. Pokud vím tak je to na území ovládané vládní armádou, tedy do bezpečí.

   Vymazat
  3. Tam žádní "civilisté" NEEXISTUJÍ! Jsou pouze teroristé, na který momentálně nezbyl kvér nebo na něj ještě nedorostli a tyto je třeba předtím zahlušit. Prevence především!

   Vymazat
  4. Američané (v Mosulu) "osvobozují", civilisté utíkají. Jak logické (páč vypařit se neumí).

   Vymazat
  5. Všichni arabáči, Šiíti i Sunniti následují psychopata rozkroka Mohamrda, už ve své době i na Beduína, problematického pošuka. Jeho osobnost je pro ně vzor k následování: Lhář, podvodník, vrah, křivopřísežník a pedofil. Čím víc jich pochcípá, tím líp pro nás!!!
   Měli by se inhumovat všichni. Ideologie a psychopatie se nedá vyléčit jinak, bohužel...

   Vymazat
 6. Tak zaprvé, Allepo nebrání žádní terorisré, ani teráristé auž vůbec né ani jeden kozomrd. Allepo brání hrdinní rebelové,povstalci proti zrůdnému režimu Bašá Assada.
  Za druhé, krvelačným Assadovým bestiím s podporou ruského letectva se vůbec nedaří nic jiného než letecké masakry nevěstinců,harémů, mešit a jiných podobných allahumilých civilních zařízení.
  Nic z toho nemůže opoziční bojovníky rozhodit,protože mají vysokou morálku, podpořenou fan clubem George Soros.
  Vítězství je na dosah!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,správně a ještě navíc mají na své straně Alláha a "pražskou kavárnu",tak že vítězství je nemine....,ale navíc ti skvělí borci převzali od US-Army navíc ten správný,Coubertinovský přístup,že "není důležité zvítězit,ale zúčastnit,se"....

   Vymazat
  2. Je to tak. "Demokraté" z pražské kavárny vždy podporovali tu správnou stranu, např. bombardování Srbska v roce 1999; stáli na straně majdanistů, jenž násilně svrhli legitimního presidenta a dodnes vehementně podporují ukrajinské nacisty, vyvražďující civilní obyvatelstvo na Donbase; prostřednictvím Hermana podporují revanšistické sudeťáky; fanaticky obhajují EU a jejich plán na import co největšího počtu uprchlíků do Evropy, s cílem vyhubit bílou rasu; okázale fandí i Dalajlámovi, bývalému vůdci jednoho z nejbrutálnějších feudálně otrokářských režimů v historii lidstva, kterému se zjevně stýská po moci a krvi, kterou proléval po hektolitrech, atd. Tito kavárenští havlističtí zvrhlíci podporují vždy toho, kdo po světě šíří zlo v krystalické podobě, přičemž někteří jsou tak hloupí (užiteční idioti), že ani netuší, co činí (např. naši zmanipulovaní herci).

   Vymazat
 7. teroristé + pražská kavárna.Úplně stejnej ksindl:-)).Já když vidím Halíka,dal bych mu pěstí do toho jeho zlého ksichtu....

  OdpovědětVymazat
 8. Zdá se, že "evropským hodnotám" a kavárně poněkud spadla nad ruskými úspěchy čelist, zatím se nezmohli na nic jiného než na trapný výkřik toho zoufalce 18:41.
  Je to slabota pánové, musíte se polepšit...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat