Reklama

.

.

středa 23. listopadu 2016

Syrský paradox – s každým dalším vítězstvím Syrské armády (SAA) vzrůstá riziko pro Evropu

23. 11. 2016    Zvědavec

Ale pojďme si to vysvětlit od začátku.
Základním znakem války v Sýrii je roztříštěnost bojišť. Neexistuje jedna fronta. Jedná se o desítky oblastí, kde se bojuje. Frontové linie měří tisíce km. Klasickou ukázkou je okolí Damašku. Zatímco samotný Damašek je relativně bezpečné normální město, jeho některé předměstí drží či drželi teroristé. Ti jsou obklopeni SAA.


Pojďme se tedy podívat na detail: Zde je mapa ukazující situaci před rokem:a zde je mapa současné situace:Vidíme, že plocha pod kontrolou teroristů se zmenšila zhruba o polovinu.

V průběhu tohoto roku získala SAA několik rozhodujících vítězství.

Před 4 měsíci takto SAA osvobodilo předměstí Damašku, město Darayya, jedno z center teroristů. Poté následovalo město Muaddamiyah + další dvě města v okolí … dominový efekt započal.

Jak takový boj ve městské oblasti vypadá, se můžete podívat zde:


Co je ale pro nás, Evropany, důležité, je způsob jakým získává SAA toto území pod kontrolu. Jednotlivé oblasti obklíčí a pomalu utahuje smyčku. Nejde to samozřejmě lehce. Musí být vybojováno spoustu malých bitev, musí se pozabíjet spoustu teroristů.

SAA ovšem vždy nabízí teroristům možnost se vzdát nebo možnost odcestovat do provincie Idib která leží u hranic s Tureckem a je ještě pod kontrolou teroristů. Ze začátku nechtějí, až v okamžiku kdy je smyčka těsně utažena a většina teroristů zabita, zbytek na tuto dohodu přistoupí.

V praxi to probíhá tak, že do oblastí ovládaných teroristy přijedou pod patronací červeného půlměsíce zelené autobusy, které zbývající teroristy i s rodinami odvezou k Tureckým hranicím. Většinou se jedná o pár stovek max. tisíc lidí z daného města – okolo 1-2% populace.

Dohromady ze všech měst se ale jedná o tisíce teroristů. A mnoho z nich zamíří do Evropy.

Na video z odjezdu teroristů z Darayya se můžete podívat zde:
Co to tedy pro nás znamená?

Když v roce 2015 přišlo do Evropy přes milion utečenců, jen malé procento z nich bylo vycvičenými teroristy. V současné době můžeme téměř s jistotou říci, že uprchlíci mužského pohlaví, kteří k nám v roce 2016 a 2017 přišli nebo přijdou, jsou vycvičení teroristé. Jsou to lidé, kteří posledních několik let jen zabíjeli. Jsou to fanatici, kteří nebyli schopni v Sýrii akceptovat sekulární režim. Jsou to teroristé, kteří nedokáží dlouhodobě žít v míru.

Na věku těchto teroristů nezáleží. Náctiletí terorističtí bojovníci nechodili do školy, nechodili za děvčaty, jejich život byl posledních 5 let jen boj a islám. Umí ovládat mobil a kalašnikov. Myslíte si někdo, že mohou být integrováni?

Další informace o válce v Sýrii najdete a sledovat nás můžete na facebooku nebo na twitteru.

6 komentářů :

 1. Chytrému napověz, blbého kopni. Když byli politici varováni před přílišnou vstřícností vůči migrantům, nechtěli slyšet. Stejně, jako značná část vítačů z řad obyvatel. Asi bude muset ještě zemřít hodně nevinných, než se evropané proberou z vítacího rauše.

  OdpovědětVymazat
 2. Mali

  V roce 2012 Francouzi učinili vpád do Mali s pomocí teroristů, které využívali i v Libyi. Bombardovací kampaň pomohla Francii, slovy francouzského ministra zahraničí, „znovu dobýt“ Mali. Země je nyní úplně zničená, rozdělená, ale poskytuje velký prostor pro podnikání Francouzů a Američanů v oblasti těžby přírodních zdrojů.

  Středoafrická republika

  O rok později Francie obsadila Středoafrickou republiku, a to společně s takfiristickým teroristickým hnutím Seleka, financovaným Saudy. Teroristé z hnutí Seleka hodně uřezávají hlavy, ale přesto měli své mluvčí ve francouzských médiích s bezvadnou francouzštinou. Předchozí, Francií dosazený diktátor Středoafrické republiky François Bozizé, kterého bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy charakterizoval jako „autistického blázna z Bangui“, podepsal významné dohody o ropě s Pekingem. Manipulátoři tohoto diktátora v Paříži byli pobouřeni.

  OdpovědětVymazat
 3. A tak nevím. Kdo je větší potenciální nebo skutečný zločinec?

  Náctiletý utečenec zabiják ovládající mobil a kalašnikov,
  nebo kterýkoliv politik ve státech a orgánech EU, kteří stále nezastavují pokračující nekontrolovaný masivní příliv těch náctiletých do Evropy?

  A kde se dovím kolik jich už zde v ČR máme?
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 4. Jakej paradox? Syřaní rozesraní po Evropě se hezky vrátí domů budovat novou infrastrukturu, africká havěť se taky vrátí odkud to přišlo, a bude - ne? A my budeme konečně pod všema článkama nadávat na něco jinýho a ne na utečence. Co pro nás mediální činovníci asi tak vymyslí? Když díky Trumpovi se na rozflákanej zeměkouli rozhostí všude mír, utečenci se vrátí domů, tak čím nás budou verbálně vykrmovat? Asi bude muset bejt spousta novinářů propuštěna na pracovní úřady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blahoslavení chudí duchem. Podívej se po netu na videa jak vypadá Francie, počti si články se svědectvím přímých účastníků a potom teprve piš. Ti, co sem už přišli, se budou držet zuby nehty a vyžadovat stále víc. Vždyť jim řekli kněží, že Aláh jim dal Evropu a dostanou dům a auto podle neziskovek. A navíc jsou nevěřící povinni jim sloužit.

   Vymazat
  2. Je třeba se vyzbrojit a pak jim posloužit co se do nich vejde.

   Vymazat