Reklama

neděle 13. listopadu 2016

Tibetského skinheada v šarlatovém hábitu ,,zasklila" norská vláda bez pozornosti... Dala dle ministra Hermana, strůjce českého Bradygate, přednost ekonomice a zavrhla svobodu a demokracii ?

Břetislav Olšer
13.11. 2016   Rukojmí
Je to pořád dokola; opoziční strany požádaly na pátek 11. listopadu o svolání mimořádné schůze, prý kvůli zahraniční politiky, ale její důvod byl jednoznačně jen o jednom - dalajláma, Herman, Brady; program na téma zástupné naštěstí nebyl schválen, v debatě mohli hovořit pouze politici s přednostním právem na vystoupení.

„Proč jste podepsal ponižující dopis čtyř? A budou následovat další takové kroky?“ ptal se šéf ODS Fiala na prohlášení, jímž se Sobotka, prezident Miloš Zeman, předseda Sněmovny Jan Hamáček a šéf horní komory parlamentu Milan Štěch distancovali od schůzky Hermana s dalajlámou. Šéf poslanců TOP 09 František Laudát ve Sněmovně zase řekl, že nikdo nenutí vládu, aby s Čínou neobchodovala, ale není podle něj nutné, aby se u toho česká vláda tolik hrbila. „Kde tohle ohýbání páteře skončí?“ prohlásil.

A žvanili, žvanili a kecali; od frází, klišé a omletých floskulí, až po definice opsané z encyklopedií… Doporučil bych pánům Fialovi a Laudátovi, aby si své výroby zapamatovali a zopakovali je před poslanci norského Parlamentu, který rovněž kvůli svému rybolovu hrbí záda před Čínou. Mohli by tam říct svá slova o poniženectví, zbabělosti a patolízalství vůči Říši středu.

A kdy to asi schytá od české opozice šéf NATO Stoltenberg, že jeho Norsko odmítlo dalajlámu, čímž dalo dle ministra Hermana, strůjce českého Bradygate, přednost ekonomice a zavrhlo svobodu a demokracii…? Asi by to brali naši kecalisté od norských fjordů po čtyřech před vidlemi namíchnutých Norů zpátky do střední Evropy...


Nic není nemožné, ani nová Jaltská konference...?

Byla to hrůza, když na třídenní návštěvu Osla přijel dalajláma a norská vláda nic. Moc dobře ví, že už jednou měla průšvih, když udělila dalajlámovi v roce 1989 Nobelovu cenu za mír a v roce 2010 si z Oslo vyslechl zvěst o tom, že má obdržet stejný metál rovněž vězněný čínský disident Liou Siao-po. Téměř po čtyři roky poté nebyly mezi Norskem a Čínou žádné kontakty na politické úrovni, proto se nedávno neuskutečnilo žádné setkání dalajlámy s nikým z vlády.

Zmíněné ceny stály Norsko už tak dost; Peking přerušil rozhovory s Norskem o uzavření dohody o volném obchodu a zavedl restrikce na dovoz norských lososů. V roce 2012 navíc vynechal Norsko na seznamu evropských zemí, jimž nabídl bezvízové cesty do Číny. Nic nepomohl ani fakt, že je Norsko bohaté na ropu a údajně si může dovolit Číně vzdorovat. Proč neodjel Bursík do Norska vyvěšovat plachty s dalajlámou, když je takový velký hrdina? A kdo v Norsku kritizoval vládu za její výrok, že hodlá intenzivně zlepšovat vztahy s Čínou, když přece „nelze měnit lidská práva za ekonomický profit“?

Následující fakta jste jistě nečetli ani neviděli v českých veřejnoprávních médiích zvláště v ČT, přitom nejde o žádné hoaxy, nýbrž o fakta z předních světových agentur, které nejsou zdaleka tolik submisivní jako naše propagandistická scéna. Fakta, jež jsou moje srdeční záležitost, jelikož miluji pravdu a spravedlnost. Proč naši Bursíkové, Kalouskové a Schwarzenbergové nenavštíví i se svojí pražskou kavárnou Tibet, aby si v tamním muzeu přečetli třeba dalajlámův ponížený dopis Mao Ze-tungovi či oslavnou báseň, kterou čínskému vůdci věnoval? Dalajlámův dopis MaoviVíte třeba o tom, že nejen prezident Zeman odmítl setkání s dalajlámou, ale stejně učinil papež František, jihoafrický prezident Zuma, pouze zadním vchodem mohl přijít za Obamou do Bílého domu, v neposlední řadě ho "zasklila" norská vláda, pro kterou byl vzduch...? Kdyby byl Čech v čela NATO a Zeman nechal být tibetského skinheada v šarlatovém hábitu bez pozornosti, to by se děly v Bruselu věci…

Ty se ostatně odehrály i během nedávného víkendového summitu východoevropských zemí a Číny v Lotyšsku. V Rize se mohl být i přes naši anální vládní politiku přítomen premiér Sobotka, naopak jeho kolega Fico za setkání slovenského prezidenta Kisky s dalajlámou měl summitové utrum. Byť se Kiska setkal s domestikovaným Indem z Tibetu ne na bratislavském Hradu, ale v hotelu Kamzík…

28 komentářů :

 1. Olšere,panu Bradymu nesaháš ani na paty a proč tolik keců..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepo Vyskočů,ty jsi už vzhůru a máš noční?To máš pravdu,Pepánku,pan Olšer vskutku nesahá agentu CIA ani po kotníky.O odměně za práci,ani nemluvě!Za ním nejsou týraní a mrtví!Je to jenom novinář,milující svou vlast,ale to ty ani nevíš co to je a co to znamená,jelikož jsi robot!

   Smazat
  2. Deset minut, přidej, na víkend, když u toho kompu sedíš a čekáš a čekáš, to je fakt trošku dlouho. Musíš rychleji, jinak tě někdo předstihne a co bys dělal, bobku?

   Smazat
  3. Znovu a znovu. Čím konkrétně pomohl pan Brady České republice? Jak bojoval za Československo, za ČSFR, za Česko, že si zaslouží ocenění? Proč dávno není tento "významný občan" za přesně vyjmenované činy v čítankách a v dějepisu? Že v 1989 udělal sbírku a za vybrané peníze koupil tiskařské stroje?

   Např. Nicholas George Winton se nikdy, nikam a nikomu nevnucoval, s nasazením vlastního života pomáhal, na odměnu nečekal a u nikoho se o přímluvy, řády a ocenění neprosil. Ten je u mne jako ČLOVĚK o několik řádů nad panem Brady. Pana Bradyho si mohu vážit "jen a jen" pro jeho pohnutý osud. Stejně jako Brady trpělo spousty a spousty jiných lidí. Takže on je z tohoto pohledu pro mne (nic více, nic méně) jen umělá kauza.

   Smazat
  4. 18:46 dobře máš pravdu,jenom mě není jasné proč a zač dostal pan Hůlka ten samej metál.Snad jen proto,že Hůlka není žid

   Smazat
  5. 19:01 Já nejsem prezident. Nevím. Nevím, zda jsou povinné roční kvóty na medaile, aby ceremoniál byl slavnostní. Asi je to tak, že skutečných hrdinů národa se nám již nedostává. Že vědců a osobností národního formátu a světové úrovně není nadbytek. Že když si může ministr navrhovat svého strýčka, tak pak není prezidentu blbé navrhovat "dvorního zpěváka". Že se tomu stále děje každoročně (od obou Vašků až po Miloše) je smutné. Po revoluci se zrušilo státní oceňování umělců. Nastala devalvace (možná jen pomíchání) hodnot a jednoho dne budou ocenění vrácena, jako se tomu dělo s titulem zasloužilý umělec, národní umělec, zasloužilý mistr sportu. Tyto kategorie bych opět obnovil a tam oceňoval Hůlku a jiné.
   Mimochodem, když už za socialismu dostal někdo národního umělce, tak bylo jeho vystoupení na 95% zárukou kvality výkonu. Umělec podal kvalitu v hlavní i ve vedlejší roli, zpěvu...

   Smazat
  6. 18:14 Kdo nemá z hůry dáno, v apatice nekoupí.

   Smazat
  7. A to je kdo ten Brady(m)To je nějaký význačný vědec nebo bojovník za 2.WW,který se zasloužil o svobodu Československa?Nebo je to stejný duševní mrzák jako jseš ty blbečku?

   Smazat
  8. oprava: ... který to jednoznačně vyvrátily - tedy existenci těch údajnejch plynovejch komor ....

   Smazat
  9. Pozor ,to neni zadnej skinhead !
   Ma jenom stehovavou nemoc. Hlava a ksicht se mu prestehovaly na misto prdele a naopak..

   Smazat
  10. S Basne do Basne..a do Bane.
   --------------------
   Prijede to k Kanady,
   ma to pytel na hady.
   Mimo ho...na,
   nikdo se mu nevyrovna.
   /samej hrbac/.
   Jiny maj zamky,hrady,
   /a na nich zas velky zamky/.
   A na misto strev, jedovaty hady.

   Pak ma rozmila, nastane vymena.
   Misto brady, trefili se dobrady.

   A z radu se staly nerady.
   Prijede to z Canady.

   Z vlady je hned kolotoc.
   Omami ti mila,oci
   zarosi se v Placi.

   Nejsou na to poradci , jenom Holobradci.
   Zase to prijede z Kaanady,
   brady ,rady, hrady
   misto meDajle dej mila petnik,
   nebo zebrak chcipne...Hlady!
   Je to sama svoloc,a ty Pepo , nac tady cekas ?
   Nevahej a Vyskoc !

   Smazat
 2. Anonymní13. listopadu 2016 18:14
  „Olšere,panu Bradymu nesaháš ani na paty a proč tolik keců..“
  Vy jste zase úplná nula proti Maháthma Gándhímu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No já myslím, že místní trollové jsou absolutní nuly i ve srovnáním s dalajlámou. On se k marxismu veřejně přiznal, zatímco oni se ohánějí svobodou a demokracií ale tlačí káru, seč jim síly stačí bolševikům z Bruselu.

   Smazat
  2. Souhlasím s Vámi. Já jsem jenom tím chtěl říci, že článek není o Bradym, ale o někom jiném. P.K.

   Smazat
  3. BRADYJLAMA a co my s tim.
   Jenom ,slouzi na zakryvani skutecnosti a vyrabeni trablu.. Na nic dobreho ,chci rict ovsem..
   Je dnes mnoho tech, na ktere prezdivka "Gumove Hovno"plati beze zbytku. Do takovyho kopnes a vono se vrati do puvodni polohy, jako by se nic nestalo. Vyhodis to dvermi , vrati se to oknem a usmiva se to jako by nic. Zahodis to kam to patri do hajzlu a ve vterine je to zpet i kdyz to SMRDI. Zde se to byt INFINITIVNI , neznicitelne a Vecne !! Na veky vekuuv AMEN! Nezbavitelne lidstvu.Je to vsude a zase vsude , bez prestavky a nafurt..
   Vzor zmineny D.L.
   Ke kterym se bradyove tohoto sveta snazi vzhlizet a napodobovat.
   Jo a taky jako drive pionyri /asi byli cleny/ se snazi usilovne a s horlivosti jim charakteristickou a zapalujici aby jsme vsichni horeli, tim plamenem nadseni / jen jim/vyniknout sberem sbernych kovu. Jak pan Hrabal to nezapomenutelne nazval : SBERNYCH SUROVOSTI.
   Co s nima,dnes , kazda rada dobra.. Kam nemuze dabel, tam nastrci DalajLamy a jejich -isty , jejich zaky....Dik za inspi-konspi-raci.

   Smazat
  4. Za inspi-kracy primo Olserovskou , Bretislavskych diku dovoluji si vyjadriti neco a bez prodleni a pln pocitu krasne spontannosti.
   V pravde a nebot jsa basnikem , nemusim vzdy ve svem psani dodrzovat pravidlo smyslu, kontra nesmyslu, muj zakon jest inspirativni konspirace slov uvedenych na scenu a tim zadaje , ted mam plne pravo na to, aby me vrcholne /eou, eou ,ra/hodnotne vytvory ignorovany byly i nadale ...
   Hlavne vrchnosti nad jine mirnou , novorepublickou a jejich prizne se ponizene dozaduji a s moho s plnymi diky, vycpan jsa s vdecnosti vzdy pocitat raciti..Mohou...
   Tak pravi i poesie bezdecna reflexivni , vzdypritomna...

   Smazat
 3. Dva kreteni maji službu u PC Zemana hulibrků

  OdpovědětSmazat
 4. V Bruselu nejsou bolševici ale zločinci. Pokud chcete něco změnit pokojnou cestou volte SPD. První referendum musí být o radě pro televizní a rozhlasové vysílání, potom o zrádcích národa, kteří umožnily prodávat všelidové vlastnictví tj půdu, vodu a nerostné suroviny.

  OdpovědětSmazat
 5. I za pokojnou cestou musí stát mohutná síla. T

  OdpovědětSmazat
 6. MOTROK 21 STOLETÍ13. listopadu 2016 20:03 prvni referendum musi byt o vystoupeni z eu za 4 roky treba v usa vyhraje obamova a zas by na nas zkouseli skrz eu neomarxisticke experimenty volim SPD kazdy normalni cech by mel jak lidi v usa co volili trumpa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já také volím SPD a Okamuru. Socany jsou ve skutečnosti pravičáci. KSČM je oportunistická a chrochtá v pohodové opozici.
   bezpartajník z DolníHorní

   Smazat
  2. Stále čtu jednu a tu samou věc, kdo za co může. Jednou Zeman, podruhé Sobotka, pak Bursík aj. Je to dle mého soudu trochu jinak, stále nás oblbují lidé co nemusí vůbec nic, ani být moudří. Stačí se za někoho schovat a mluvit jeho řečí. Ty je třeba vypráskat ve volbách, včetně části komunistů, kterým stačí, že mohou vyplňovat tabulky v PS a na obyčejné lidi se*ou, nepotřebují je.

   Smazat
 7. Naši opoziční politici musí být velcí vlastenci, když tak vehementně brání čest našeho národa, který jimi opovrhl.
  Nebo se mu naopak snaží pomstít narušením obchodních vztahů s Čínou?

  Čert ví.
  Že se nám chce za něco pomstít koaliční Herman, to je zjevné. Dokonce i za co. Nejspíš za odsun.

  Měl by si vzít to svoje svědomí a abdikovat, aby si ho náhodou trochu neušpinil.
  PB

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní13. listopadu 2016 20:34
  „I za pokojnou cestou musí stát mohutná síla. T“
  Naprostá pravda T, přitom času je málo. Parlamentní volby jsou již příští rok. Do té doby je třeba, aby si to většina lidí uvědomila a stala se tou silou. Nejbližší projev zpřízněnosti, je možné projevit 17.11.16, na Můstku ve 14. hodin. Tam bude mít T. Okamura projev. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečetl jsem si pozvánku, ale v ní je také odkaz na revoluci 17.11.1989. Ale soudní člověk přece ví, že to byla havloidní kontrarevoluce a divadelní fraška v terénu. Proto jsem se rozhodl tam nejít!

   Smazat
  2. Události 17.11.1989 neorganizoval Havel, ale STB, manipulací se studenty. Na druhé straně, se jich nzúčastnili Havlisté, ale lidé, kteří chtěli konec komunismu. To chtěli, kromě komunistů, všichni.
   Dále, máte snad z některého Okamurova proslovu dojem, že je Havlista?
   Věřím, že když se zúčastníte, nebudete zklamán. P.K.

   Smazat
  3. Ještě malý dodatek, v té době neexistoval výraz Havloidní, nebo Havlista. V té době, mělo jméno Havel dobrý zvuk u celého národa. Proto ho také většina následovala. Ale funkce ho postupně měnila. Současní Havlisté jsou poslední skupinkou, která se nedokáže podívat pravdě o Havlovi do očí. Chápu, obdivovatele to dost bolí, také mě to bolelo. P.K.

   Smazat
 9. Olsere Bretislave ty mas v Hlave.
  /Ba-a- sen./
  Jak by ne , vers te nemine.

  Nemas ty narok bejt u Basne!
  I kdyz je v tobe cosi ,jasne.
  /Podesrelyho/.
  Ta basen ,basni jak Te,
  Vrchnost Zabasne,
  Proklate.
  Nedmerny jsi...Hrisnik.
  Cin Pokani.
  /Zvoni klekani/.
  Ponevadz.
  Uz se tiskne ...Udani.
  /Tety Micky/.
  Olsere, jest Ol-sere..., neco te sezere,
  A nas vsecky...
  /pozn. na druhe Ol-sere je druhe e dlouhe , a na s hacek !!Na prvnim taky/.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.