Reklama

.

.

pondělí 21. listopadu 2016

To je ta písnička (o demokracii) česká...

Jiří Baťa
21. 11. 2016
A jsme zase u toho. Několik jedinců mluví za všechny občany, ačkoliv zastupují politickou stranu, které ve srovnání s miliony občanů čítají řádově několik tísícovek členů. My, to je oněch několik desítek politiků, kteří mají jiný názor na věc, než řádově většina občanů, rádi mluví za všechny, neboť jedině oni vědí, co je pro občany a stát to nejlepší, co řeknou „my“ v tomto případě Gabal, Ženíšek , Seďa či Černochová, pak jedině to je pravda, to má tu potřebnou váhu! 

Kdykoliv jde o něco, co má charakter požadavku a potřeb občanů, hned se několik představitelů těchto stran především TOP 09, ODS či KDU-ČSL (viz např. jména výše) vyslovují za celou občanskou veřejnost. Pravda, mají jakýsi mandát, ale jsou věci, o kterých nejraději rozhodují „o nás bez nás“ tedy o záležitostech, které se bezprostředně týkají občanů, ale jim nestojí za to se občanů ptát, jaký mají na věc (politiků) názor.

Není žádným překvapením, že výše jmenovaní „osvícenci“ se bouří proti návrhu KSČM na zrušení NATO cestou občanského referenda. To je totiž něco, co by nabouralo jejich vztahy a vazby na západní struktury, od nichž čerpají nejen inspiraci či pokyny pro vytváření napětí v Evropě, ale zřejmě i finance. Nicméně výpady, jako např. od poslance pana Ivana Gabala, známého komunistobijce, který říká, že prý „KSČM vystoupila z klozetu a je otevřeně promoskevská, protizápadní a jak je patrné z Lex Zeman i protidemokratická“ čímž narážel na návrh obnovu trestu za hanobení prezidenta republiky od komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Kromě podobné otázky, odkud či z čeho vystoupil sám pan Gabal je z jeho strany ubohost stále se opakovat již obehranými výtkami, že se jako příslušník bezpečnostních sborů prý nebál vytáhnout na své spoluobčany obušek a použít ho během tzv. Palachova týdne. Jakpak tento skalní demokrat asi posuzuje použití stejného způsobu (tj. komunistického) zákroku proti některým některým demonstrantům na letošních oslavách 17.listopadu? Uvědomuje si, že i letos byly použity obušky a zákroky typu chvaty a hmaty apod., které jsou naprosto shodné s těmi, které vytýká panu Ondráčkovi? Že také byli zadrženi lidé, kteří nějakým způsobem narušili pořádek a tedy zákon? To už je ale zřejmě v pořádku, protože „to už je asi v rámci Gabalovy pojetí demokracie normální.“

Své si přisadil i pan Ženíšek konstatováním, že „... to jen dokazuje, že se komunisté nesmířili s naším členstvím v NATO ani po 17 letech“. Tak tady je mu třeba dát za pravdu nicméně mu zcela uniká fakt, že komunisté tím jenom vyjadřují vůli většiny občanů, kteří s naším členstvím v NATO nesouhlasí. Ostatně komunisté neříkají, že to chtějí oni, ale jasně deklarují, že o našem členství by mělo či nemělo být rozhodnuto na základě referenda. Nic víc, nic méně. Překvapivý je však postoj poslance pana Sedi (ČSSD), který říká, že „ … že členství v Severoatlantické alianci je zárukou naší bezpečnosti a kdyby nebylo této záruky, museli bychom prý opravdu velmi výrazně zvýšit výdaje na obranu“. Škoda, že pan poslanec také nezmiňuje, proti komu by ta větší bezpečnost měla směřovat. Ale dodává, že „Pokud dnes představují obranné výdaje kolem 1 % HDP, což je cca 50 miliard korun, pak pro zajištění naší bezpečnosti bychom potřebovali tento rozpočet navýšit až na 150–200 miliard korun. KSČM by proto měla říct, kde tyto peníze vezme. Zda plánuje seškrtat výdaje na důchody, zdravotnictví či na vzdělávání.“

Pan Seďa má jistě pravdu, že vlastní obrana by stála nějaké peníze, ale byla by to obrana tvořená naší vlastní armádou, která by chránila naši republiku, příslušníci této armády by sloužili svým občanům a ne cizím zájmům, ze kterých český občan naprosto nic nemá. A pokud jde o výdaje na armádu, tedy peníze, pan Seďa, aby tomu dodal potřebnou váhu, hned poukazuje na potřebu cca 150-200 miliard korun, které by se podle něj museli seškrtat z výdajů na důchody, zdravotnictví či na vzdělávání. Jako by už nebyly jiné možnosti, než právě tyto jmenované, třeba krátit příspěvky státu politickým stranám, omezit výdaje řadě „(ne)výdělečných“ neziskovek, nebo také snížit nehorázné platy poslancům, senátorům a představitelům státních nebo polostátních firem atd., atd.

Korunu všemu nasadila militantně smýšlející poslankyně paní Černochová s pozoruhodnou poznámkou a sice, že existují otázky o kterých by se nemělo hlasovat v referendech nikdy. Pokud bychom prý nechali občany (měla tím na mysli ovčany alias lůzu či plebs) hlasovat o naší bezpečnosti, tak bychom je podle Černochové rovnou mohli nechat hlasovat o zrušení armády nebo třeba zrušení celého státu. Jakkoli se v tomto případě jedná a je řeč o samostatnosti dostatečně silné české armády místo členství v NATO, paní Černochová mluví naprosto z cesty, jako by byla buďto ovíněná nebo si před tím pořádně šňupla. Jak jinak si vysvětlit takové nesmysly, že by prý občané mohli třeba hlasovat o zrušení armády, kfdyž de facto ani není! Její zmínku o zrušení celého státu raději ani nekomentovat.

Výše jmenovaní a s nimi celá řada jim podobně demokraticky smýšlejících politiků se nechávají slyšet, že mají obavy o naši demokracii, svobodu slova, lidská práva a že je tedy nutné je hájit a účinně za ně bojovat. Jak se to ovšem slučuje s jejich postoji, když odmítají požadavky občanů na referendum, když nerespektují názory jiných na svobodu slova, svobodné vyjádření myšlenek a názorů, když považují za pravdu jen to, co řeknou a schválí jen oni sami. To je ta demokracie po česku, alá Gabaj, Ženíšek, Černochová a dalších.

34 komentářů :

 1. Není možné,respektive rozumné pořádat referenda na vše. Lid nemá potřebné vzdělání a navíc by i chtěl úlevy,které jsou objektivně nepřijatelné. Proto jsou lidem voleni jejich zástupci,kteří,logicky,mají potřebnou úroveň vzdělání a ducha nebo měli by mít,pokud jsou tedy lidem za jeho zástupce zvoleni a v jeho prospěch. Je potom jejich povinností vysvětlovat v rámci vlastní odpovědnosti lidu,který je zvolil ,vše co je potřeba aby lid mohl vyjádřit svou vůli,svůj vlastní názor. To se ale,pokud vím,skoro neděje. A to, Česko na tom zdaleka není nejhůře,myslím. Tvrzení,že většina lidu by vystoupila z NATO se mně osobně zdá skutečně flagrantně nesmyslné,mimochodem ,a kdyby lidu Česka bylo vysvětleno jak by dopadl bez obrany jiných států,vlezl by Západu do zadku asi ještě hlouběji. Zároveň podmínkou pro jiné posouzení této věci je,logicky,ta bojová síla Česka,která je nyní minimální a nedostatečná. Můžeme diskutovat o vystoupení z NATO až bude Česko dostatečně válečně silné,respektive. Do té doby je to spíše vědomá zrada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:43 Dovolím si oponovat několika fakty. Dobře znám neutrální Švýcarsko, kde v roce 2000 referendem rozhodli o velmi výrazné redukci armády. A představte si, že referendem si dokonce dobrovolně na 20 let navýšili DPH, ze kterého byla financována stavba Gotthardského tunelu. Výdaje na zbrojení neutrálního Švýcarska jsou 1,00% HDP, neutrálního Rakouska 0,90% HDP a výdaje ČR (chráněné NATO) jsou 1,46% HDP. To je zcela v rozporu s argumentací odpůrců vystoupení z NATO. Říkáte, že Česko musí být "dostatečně válečné silné". Tak se ptám, proti jaké hrozbě? Ohrožuje nás některý ze sousedů? Určitě ne. Vystoupení z NATO neznamená zřeknutí se kolektivní obrany v rámci EU. Ale zapojení USA zvyšuje nebezpečí pro Evropu, místo aby ho snižovalo. Čím větším (a dražším) klackem se oháníte, tím větší klacek si na vás nachystá ten, komu tím klackem máváte před nosem.

   Vymazat
  2. To jsem rád, že jste to, nám tupcům, vysvětlil. Jen se nemohu rozhodout, který z těch výkvětů je větší odporník, pardon odborník. Jestli Černochová, protože Červíčkovi leštila flintu. Nebo Seďa, protože absolvoval vojenskou akademii za socíku a pak pracoval na stavbě letadel. Nebo Gabal, protože byl filozofem za socíku a dnes má firmu na dotace nebo Ženíšek, jehož devizou je to, že má doktorát z Plzně a vytvořil Reformu psychiatrie a ještě stačil být na mateřské dovolené a před tím, než dostal titul, tak už přednášel politologii na Metropolitní univerzitě. Zkrátka takový brouk Pytlík. Všude byl, všechno zná.
   Pobavil jste mne.

   Vymazat
  3. 0.43 Máte zjednodušený komunistický pohled. Vy vidíte masy! Ale ta masa se skládá z jednotlivců různéhonázoru, přesvědčení ale i vzdělání. Když se většina těchto lidí na něčem společně shodne tak by to mělo platit a menšina se bohužel musí podřídit. To už je demokracie. Já za 40 let v komunismu mám toho určování a vedení k něčemu co je správné a co není dost. Jestli, že by nesměl obyčejný člověk do něčeho mluvit, tak to klidně komunisti na Hrad! Nedělejte z národa nesvéprávné stádo, které pořád potřebuje nějakého pasáčka. Oni i ti pasáčci jsou většinou rozumu mdlého.

   Vymazat
  4. Anonymní hrdina 0:43.Je vidět,že jste napl-
   no spojen s s politiky.Asi patříte mezi ně.
   Jinak byste nemohl takovou hloupost vypustit
   z úst.Vzdělání naprosto nevylučuje hloupost.
   Jste o sobě přesvědčen,že jste nadřazen li-
   dem.Jste profesionální politik a referen-
   da by Vás a Vaše společníky připravila o
   lehké živobytí na úkor občanů.Proto je ně-
   jaké referendum nutno zlikvidovat v samém
   zárodku.Čím byste se živili?V politice to
   jde tzv.hubou,v životě je nutno kromě řečí
   něco umět.Což neumíte.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. 0:43
   Pobavil jste mně. Kde jste přišel na to, že naši volení poslanci jsou ti, kteří jsou moudří a schopní? V naprosté většině jsou to tlučhubové, kteří se dostali nahoru členstvím v nějaké straně. Tam stačilo, aby se hlasitě projevovali, byli aktivní a dostali se tak na volitelná místa na kandidátkách. To nemá s odborností nic společného. Takových kreatur typu nedoučeného hajného, je všude plno.

   Vymazat
  6. Záleží na tom, jak bude otázka k referendu postavena. Nemůže být např. postavena jen tak, zda je někdo pro zrušení daní (jak se autor článku třeba i právem obává), nýbrž co všechno by to současně znamenalo. Co všechno by si lidé museli platit. Ale mělo by jít na základě referenda o jakousi smlouvu s obyvateli, co si za své peníze pořídí. Takto jen odevzdávají vrchnosti, která to z větší části rozhází nebo přímo sama prožere. Ta představa o tom, jak volení poslanci jsou na odborné úrovni, je přinejmenším hodně úsměvná. Jakou kvalifikaci má asi takový veterinář či majitelka penzionu? A že rozumují každodenně a plácají takové nesmysly, že je to často až k uválení smíchy, kdyby nešlo o vážné věci. A přestaňme již konečně s těmi bláboly o tom, jak nás NATO před něčím chrání. Když k něčemu dojde, tak budeme jen válčištěm a z našich lidí bude kanónenfutr. Bohužel ale ne z těch, kteří o to tak usilují. Být součástí agresivní organizace znamená vystavit celý národ a zemi smrtelnému ohrožení, zvláště za současné úrovně techniky. A zvyšovat náklady na zbrojení? Proč? Na to abychom dále vyzbrojovali jakýsi expediční sbor, který pro ochranu našich hranic není určen a ani pro ni nebude vybavován? Není to náhodou jen proto, aby západní (zejména americké) zbrojovky měly dostatečný odbyt na své výrobky, které my budeme platit a tak jim přispívat na znovuobnovení jejich životní úrovně na náš úkor? Takže méně žvástů a vzít konečně rozum (pokud ještě nějaký zbyl) do hrsti!

   Vymazat
  7. 0:43
   Bože! Čemu jsi to dal život ?

   Vymazat
  8. NATO nás nechránilo, nechrání a nikdy chránit nebude. Jediná naše šance je neutralita, garantovaná mezinárodními smlouvami a slušnou sílou armády podle vzoru Švýcarska. NATO nás potřebuje na několik věcí - jako levnou sílu pro své armády, jako spolehlivého odběratele zbraní USA a jako nástupní území proti Rusku. Ze strany Ruska nám přitom žádné nebezpečí nehrozí. Zato v případě, že si NATO začne nějaké vojenské dobrodružství s Ruskem, je vysoce pravděpodobné, že jsme určeni na odpis, protože máme sestřelovat ruské jaderné rakety a i to jelito z 0:43 si možná dokáže představit, co se asi stane, když nad naším územím setřelíme jednu nebo několik atomovek. Takzvaný protiraketový štít je logicky také jedním z míst, která musí být případným nepřítelem zničena co nejdřív. TnT

   Vymazat
 2. Posouzeni jak daleko jsme ve fasismu je srovnani s Musolliniho, Hitlerovo opatrenich a drastickych zakonech a zruseni soukromi /ten vycet je dlouhy/ a dalsich fasistickych vlad a je dnes jasne, ze jsme jeden ze 70% zhruba uz blizko.
  Utoky na presidenta pak jsou zacatek zniceni Ceske Republiky. Vahat tady neni na miste. Velke jejich vydaje a utraty znamenaji ze situace je vazna.....

  OdpovědětVymazat
 3. Je mi nadavano, kdyz neco napisi o tom, ze Cesi nejsou informovani. Ze jim krivdim !
  NEKRIVDIM !
  NATO je nesmysl, ktery Amerika nebude platit !
  Chcete ho ? Platte si ho sami !
  (To neni z moji hlavy) !
  Vasi rektalni alpiniste trpi desorientaci a nikdy nevi, kde je mozne se namlsat kastanku a kde ne !
  Vzdy ze setrvacnosi hledaji tam, kde uz nic neni.
  Nova admistrace vidi svet uplne jinak nez globaliste.

  Presidenti Putin a Trump jsou kamaradi a NATO nebude potrebne.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Modlím se, aby Doník vůbec mohl složit prezidentskou přísahu v lednu 2017. Co proti němu tižidáci dělají, je naprosto neskutečné.

   Vymazat
  2. neboj s zidakama to zkouli dyt mlada ivanka ma zidka manzela a udajne konvertovala na zidulu!,
   takze to bude ok!!!
   chef

   Vymazat
  3. Donik bude delat jen to co mu jeho loutkovodici dovoli, lidi nebudte naivni, zapomeli jste na hysterii pri zvoleni Obamy? Taky se mel zmenit svet pres noc, a co bylo? Kulovy s prehazovackou

   Vymazat
  4. Snad jen podotknout zbyva ,ze se USA nikdo nedoprosoval aby platila zbrojeni, valky-masakry, Pentagon a NATO a dalsi svinstva...
   At se odeberou kam patrei i s jejicj dluhama podlozenou menou...Uz i tu jejich drinu jim ukradli bankeri...

   Vymazat
 4. 1:08.. thank you - konecne nejaky kompliment.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. Tím jak UŠÁci jdou do rozpadu, zmizí i jejich podpora slouhů z různých nezjiskovek po celém světě. A to bude konec parazitů v Čechách. Doporučuji V.V. Pjakina nejnovější "Otázky a odpovědi" na AE News, pro ty kteří chtějí být v obraze!

  OdpovědětVymazat
 6. A jarmulka Ivan Gabal vylezl z čeho? My Češi NATO opravdu nepotřebujeme, je to nesmysl a slíbili ho Rusům zrušit. USA si ho však pěstuje na krytí své mocenské politiky ve světě a jestli si ho nechce platit, tak zrušit. Nám v EU stačí si dobudovat jen Frontex na obranu hranic a Národní gardu uvnitř, my Češi přece s nikým válčit nechceme.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo se v tom ma - u vas, vyznat Cesi ?
  Na jedne strane nadavate na Jarmulky, ze jsou na strane Ruska (7:47), ale jine prispevky rikaji, ze jsou to zaprodanci agresivniho zapadu.

  Zapad je posledni dobou blazinec ! Demonstrace a rvacky.

  Vsude na svete roste Nacionalismus a ten je prirozeny nepritel vsech, kdo rozklada kompaktnost naroda.
  To jsou globaliste, Neocons, NWO a dalsi.

  Takze zadne strachy ohledene budoucnosti !
  President Trump ma stejne nazory jako cesky vlastenecky president Zeman ! Rusky president Putin a president Trump maji stejne snahy o spolupraci...
  Jarmulky (Zide) nejsou policky jednotni. 25 % jich volilo pro Trumpa.

  Dve frakce Zidu se statecne, vzajemne mlati detniky na demonstracich proti Sionistum a vzajemne proti sobe.. T.j. veselo !

  Trump nema sestaven kabinet a nema kde bydlet po 20.1.2017. Obama mu vybydlel White house.

  Kdyby jste vedeli kolik je na to, co se deje vtipu a srandy na americke ulici, tak by jste se zasmali..
  Predkladam jeden :
  Cernoch, bily American a Zid jde po plazi a najednou vidi lahev. Kdyz ji odzatkuji vyskoci obr GIN a rika : "Kazdemu splnim jedno prani - ze jste me vysbobodili" !

  Zid radostne rika : "Chci mit svoji zem" ! Whuf a uz je v Israli.
  Cernoch rika : "Chci mit svoje kmenove uzemi" !
  Whuf a uz je v Africe.
  A bily American rika : "Kdyz ti dva jsou pryc... Chtel bych kafe a preclik" !

  Takovych vtipu je mnoho... Trumpova pozice je denne silnejsi. Jeho nejvetsi nepratele pred mesicem, stoji dnes fronty jako preosebnici u jeho domu.

  Hillary prestala mit prijem penez. Sorosovi lide ztratili investice, ktere vlozili do Hillary.

  Nejvetsi zmeny a boje vsak nastanou po 20.1.2017.
  4000 uredniku potrebuje president Trump a dasich tisic pro urady mimo USA. Tak se o to zajimejte.
  Podminka je, ze nikdy jste nespolupracovali s lidmi, kteri pracovali pro Hillary.
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
 8. Honolulu, pro mě není Jarmulka jako Jarmulka. Např. takový Chomsky je príma. Ale ty, co máme my v Čechách jako je Gabal, nebo u vás Soros, to teda nejsou. Tak je třeba je posoudit jednotlivě. Ale co je náboženství o vyjímečnosti..?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolektivní vina je naprd, vždy.
   Kolektivně v tom jaksi jedou všichni spolu. Mě jenom štve, že přitom umírají lidé. Není doba ledová, aby se nedalo o celosvětových problémch diskutovat - AŤ JSOU JAKÉKOLI. Jen ať počítají s bordelem, pokud se nejen slovem, ale i činy zmíní o depopulaci. Stejně je řada kroků vidět a vidět bude.

   K tomu, aby se člověk v tom trochu orientoval, potřebuje mít trochu znalostí. Není vždy všechno tak, jak se může zdát.

   Chomsky ma problem, jakto že ne. Stačí vzpomenout Gazu a je jinde. Každý má svoji "osobní" slabost. Jak etnikum, tak jednotlivec.

   Kam asi zabrousíme, pokud se podíváme na Polsko? Které má "slovanskou" krev a věčne by válčilo, má geostrategicky imperiální sklony a žije v nějaké te "mstě". Katolické Polsko. Proč nás okupovali celkem 3x. A věčne musí šťourat do Ruska? Hmmm, no jak tedy hodit všechny do jednoho pytle?
   A je to vůbec dnes potřeba, pokud bbudou existovat zákony, které nebudu mít poddajný charakter vůči cizině. Postačí zákony. Jak v imigrační otázce, tak v obranné, která zlepší odolnost lidí. ALE ne tak, že naserete i ženy do armády. Z nich ta zátěž udělá spíše psychicky odrovnané monstra. Proč je ničit a imporovat testosteron, místro estragonu?
   Proč mám pocit, že kdykoli vyleze něco zdánlivě rozumné napovrch (PVS, ale nejen), vždy je to neakceptovatelná kravina, záměrne šitá tak, aby neprošla parlamentem.

   Někdy se to divadlo stává až příliš absurdní.

   Vymazat
 9. Co pamatju Gabala, tak se věčně lísal do Čs. rozhlasu za komunistů, aby tam mohl vyblít své komunistické názory. Jak je vůbec možný, že tenhle židák má vůbec přístup do dnešní politiky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neb je zidak jednou tak podruhe onak a potom vselijak taktaktak

   Vymazat
 10. lide pise se rok 2011a Muhamar rika:

  Teď poslouchejte vy NATO. Ta zeď, která stála v cestě africké migrace do Evropy a do cesty teroristum. Tato zeď byla Libye. Jste idioti a budete hořet v pekle za tisíce přistěhovalců z Afriky a pro podporu Al-Káidy. Tak to bude. Já nikdy nelžu. A Nelžu ani teď,"řekl Kaddáfí v květnu 2011 několik měsíců před jeho zabitim
  chef

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano a měl pravdu.
   Nicméně netušil jednu věc :(

   A to, že SSA a NATO ta zeď proti masové migraci, ta jeho skvěle fungující Lybie, VADILA v plánu na Islamizaci Evropy.

   Vymazat
 11. Jistě by si občané v referendu si odhlasovali neutralitu a věřím, že by se záhy přidali i občané Slovenska a Maďarska a možná, že by se našli i další racionálně uvažující národy v Evropě. Argument na nutné zvýšení rozpočtu na zbrojení v případě neutrality - nevím z čeho se argument bere, proti komu by měl neutrální stát se zabezpečovat, asi znovu tanou militaristům na mysli Němci, podporováni okupační armádou USA?
  Jaký je vojenský rozpočet Finska, Rakouska, Švédska či Švýcarska?
  Pokud jde o schopnost NATO hájit hranice Schengenu - tak tady NATO totálně selhalo - a jak psáno, není nám k ničemu a těch 50 miliard na války ročně jsou tak jako tak vyhozené. Pan Gabal byl vždy klasický typ karierního dobrodruha, jak se o něm podle původu říká, haličský izraelita, myslím, že Švejk za svého pobytu v Haliči takových poznal několik.
  Velice veselá mi připadá poznámka o tom, že občan nemá vzdělání, aby mohl o osudech své země a národa rozhodovat. Nemyslím, že by kvalifikace českých poslanců nějak vybočovala do plusu od kvalifikace občanů. To je jen fikce, která naopak má zastřít skutečnost, že kariérní politici jsou na tom lépe ne vzděláním a inteligencí, ale hrabošením, než občané. Myslím, že další referendum by mělo být o tom, že do parlamentu může poslanec kandidovat jen 2 x za život a že to nemůže být doživotní trafika pro poťouchlé sebezbožňující žvanily či kandidáty na Bohnice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:28 Výdaje na obranu? Posuďte sám, jak pravdivý je argument "nákladnosti" neutrality:

   Nečlenové NATO:
   Rakousko 0,90% HDP
   Švýcarsko 1,00% HDP
   Švédsko 1,50% HDP
   Finsko 2,00% HDP

   Členské země NATO:
   Kanada 1,10% HDP
   Česká Republika 1,46% HDP
   Německo 1,50% HDP
   Polsko 1,71% HDP
   Maďarsko 1,75% HDP
   Slovensko 1,87% HDP
   :
   USA 4,06% HDP
   Řecko 4,30% HDP
   Turecko 5,30% HDP

   http://www.celysvet.cz/poradi-statu-vydaje-na-obranu

   Vymazat
 12. Vždy se musím smát, když čtu fasiszují názory odsuzující neschopnost lidu se správně rozhodnout v jedné větě s přísahou na lásku k demokracii :) :) :)

  To mě vždy spolehlivě pobaví: (

  Když není někdo kvalifikován rozhodnout jednu jasnou otázku v referendu, jak může být kvalifikován k tomu vyznat se v komplexním volebním programu profesionální politické strany a na úrovni psychologa, psychiatra a kriminalisty, rozebrat osobnost kandidujícího politika????

  Alkoholik z hospody bez ubrusu smí zvolit poslance, senátora, prezidenta, ale nesmí spolurozhodnout o výši DPH?
  Kde je v tom logika?
  Ve finále u referenda rozhodně celková kvalita národa a já vím, že my nejsme hloupější než Angličan,, Holanďané a Švýcaři, prostě nejsme;)

  Vyznavači "demokracie" jednou za 4 roky, uvědomte si, že Vy NEJSTE DEMOKRATÉ, Vy jste buďto nevédomí a spící fašisté, toužící po vládě silné ruky, které bude rozhodovat za Vás a nebo OVČANÉ :(

  I když, ono to vyjde asi na stejno :(

  OdpovědětVymazat
 13. Pro mne je bezpečnější nebýt v NATO. Kdy se za nás Západ obětoval? Tak či tak budeme v jakém koliv konfliktu jenom válečným územím, které bude vypleněno do posledního králika.

  OdpovědětVymazat
 14. Nám je NATO k ničemu. Účastí v NATO jen platíme a legalizujeme US šíření demokracie bez možnosti naší korekce, protože náš parlament odsouhlasí co chtějí oni a ne my. Viz napadení Slovanů v Jugoslávii, spoluúčast našich v Afganistánu, .. Ani na obranu před migrací nefungují.

  OdpovědětVymazat
 15. TO UKAZUJE NA VELMI ROZLEZLOU DISKRIMINACI plateb NATO. Vzhledem k poctu obyvatel jednotlivych statu. Se ma platit...
  Stredni a vychodni tak plati nejvic.
  Kdepak sou AntiDiskriminatori ?

  OdpovědětVymazat
 16. A kde je ta nejen slibovana ale hlavne ta ZAPLACENA bezpecnost , s biliony jiz utracenych na obranu ???
  Kde. Namisto toho se plati zradci a kolaboranti afroarabu...NATO.
  Vyhnat a zahnat je vsechny.

  OdpovědětVymazat
 17. Vy jste při hledání rychlé půjčky?
  Finanční prostředky v době kratší než 24 hodin?
  Pojištěný a zajištěné úvěr?
  Půjčky na 3% úrokové sazby?
  Spojte se s námi o půjčku na adrese: WestFidelityservice@gmail.com

  OdpovědětVymazat