Reklama

středa 9. listopadu 2016

Trump: Nikoli zázrak. Triumf bílých otroků – mužů i žen. Trumf v rukou "obyčejných". Druhá vítězná bitva o naději na svobodu. Modleme se (a pracujme) dál. Válka pokračuje

Jiří Hájek
9. 11. 2016 Protiproud

Petr Hájek po probdělé noci poznamenává "několik vět" na okraj výbuchu voličské kontrarevoluce, která instruktážně odhaluje slabost mocných a sílu bezmocných.

 


Je středa 9/11. Donald Trump je prezidentem Spojených států. Je to tak trochu opak 11/9 (jak mě upozornila dcera Erika) – což je "slavné" datum teroristického útoku na Ameriku a celý západní svět (z rukou mocných v USA). Je to totiž svým způsobem stejný šok. Alespoň pro establishment na obou stranách Atlantiku, který byl 11. zářím 2001 nastolen či upevněn.

Především však jde o další triumf voličské kontrarevoluce, která již dlouho bublá a stává se realitou na obou kontinentech: Rakouské prezidentské volby (za pár dnů se budou po volebních podvodech establishmentu opakovat a velkou šanci v nich má "kontrarevolucionář" Norbert Hofer), pak Brexit – a nyní spojenými kavárnami západního světa nenáviděný, aktuálně nejvyšší Trumf lidového odporu proti všem obludám totality v maskách současných mocenských elit – Donald Trump.

 

Ani patos, ani triumfalismus


My, kteří jsme si byli jisti, že zvítězí (jako autor těchto řádků od prvního okamžiku, kdy se objevil na politické scéně), musíme přijmout toto neslýchané přelomové vítězství lidí nad obludami Nového světového řádu stejně civilně a střízlivě jako nový prezident Spojených států ve svém prvním projevu, když své vítězství oznámil: Bez patosu a triumfalismu.

Svět se tímto okamžikem nezměnil v bezpečné místo. Naopak se dokonce stal možná (na čas) ještě více nebezpečný, než byl včera. Clintonová sice prohru "uznala" (co by také mohla dělat při tak šíleném rozdílu), ale patrně zase dostala zápal plic, takže nemohla vystoupit na veřejnosti. Jenže všechny síly, které ji do boje vyslaly, financovaly, tlačily – prostě celý ten totalitní systém, který reprezentuje, se na rozdíl od ní nehroutí. Budou se teď naopak ještě více (a rychleji) pokoušet urvat, co se dá, než Trump složí prezidentskou přísahu.

Že by ho do té doby rovnou odstřelily – a do křesla by nastoupil "systémový" viceprezident Pence, kterého si Trump vyvolil, aby zmírnil tlak republikánského establishmentu – není úplně vyloučené. Ale nový prezident samozřejmě ví, že je "mužem určeným k likvidaci" a již dal najevo (nejméně jeden pokus o atentát již eliminoval), že se tomu umí docela účinně bránit. Jenže je tu něco, nač zatím nebude mít vliv. Temné proudy, které vytvořily Clintonovou, se možná nyní pokusí co nejrychleji vyvolat ostrou mezinárodní krizi – kterou bude "řešit" ještě "nobelista míru" – černoch v Bílém domě.

Do doby Trumpovy inaugurace budeme tedy patrně prožívat ještě hodně úzkostí. A ostatně také po ní, protože tohle nebyl "sportovní fér boj" – a kdo zvítězí, bude prostě vítěz. "Oni" (korporace, vojenský průmysl, finančníci atd.) se hned tak nevzdají. V nejlepším případě se pokusí přeskupit síly a donutit nového prezidenta jednat v jejich zájmu jaksi "z druhé strany". Ustojí to "kontrarevolucionář" Trump?
 

Herci, novináři, agentury, politologové


Washingtonská Kavárna, spolu s Wall street, jsou aktuální hlavní "lůzři" tohoto plebiscitu o prodloužení života naší civilizace. Nejen v zámoří, také v Evropě – nás nevyjímaje. Teď jsou všichni v šoku, ale brzy jim otrne. Změní možná trochu tón, pokusí se o "lidskou tvář" – ale o to budou nebezpečnější.

Nezapomínejme: Pokud soudruzi z Bruselu a Berlína po Brexitu otevřeně vzkázali půl miliardě lidí na kontinentě, že takovou chybu (aby je nechali rozhodovat o jejich osudech) již nepřipustí – teď to bude platit dvojnásob. Ostatně ti v Německu se již neudrželi a označili Trumpův triumf rovnou za "černý den". Je to logické – a vlastně nečekaně upřímné: Zákon o zachování temné energie. Když obyčejným lidem svitne záblesk naděje, establishment (který žije na odvrácené straně našich životů) to vnímá jako soumrak. Kéž by měl pravdu.

Nemá smysl ani ironicky komentovat "nasazení" všech hvězd šoubyznysu, prolhaných agentur na výzkum veřejného mínění a dosud nevídaného otevřeného spojení všech médií – proti "bílému muži" (ne proti Trumpovi). Nemějme rovněž nejmenší pochybnosti, že také "majitelé voleb" a jejich nástrojů (Soros a spol.) se pokusili udělat největší volební podvod v historii USA. Jenže Trump byl zvolen tak obrovskou většinou (podvody a manipulace během hlasování mu podle nezávislých odhadů ubraly nějakých pět až sedm procent hlasů), že více se s tím prostě dělat nedalo.

Měli by si naši soudruzi herci, novináři, průzkumníci veřejného mínění, politologové – prostě celá ta kavárenská "elita" vzít z této "katastrofy" nějaké pounačení? Měli. Ale nevezmou. Je to v nich jednak jako v koze (přesvědčení o nadřazenosti a nekonečné moci), jednak nic jiného neumějí. Bartoškové a Dykové budou dál vyhlašovat proti prezidentu Zemanovi "týdny neklidu" – přestože jsme právě prožili dvanáct hodin, které otřásly světem.

 

Válka pokračuje


Vítězství Donalda Trumpa je ale toliko jedna vyhraná bitva – i když zatím nejvýznamnější – ve společné touze nás obyčejných lidí zachovat si životy, domovy – a svobodu. Proti tomu všemu vedou válku ONI – politicky korektní slušňáci-otrokáři z Washingtonu, Bruselu, Berlína – i z Prahy.

Na hodnocení a skutečné vážné analýzy toho, co se v noci z osmého na devátý listopad 2016 stalo, bude teprve čas. Jedno je ale nepochybné: NĚCO SE DOOPRAVDY STALO. A už to nepůjde odestát. Vlije to kromě jiného další energii všem "kontrarevolucionářům" v Evropě.

Mimochodem: máme mimořádnou kliku, že jako jedni z mála hlav států se odvážili vyslovit v nedávných dnech a týdnech podporu Donaldu Trumpovi (a on si to bude pamatovat) hned dva naši prezidenti: Václav Klaus a Miloš Zeman. Nemysleme si, že to od nich byl malý "politický náklad". Naopak. Byla to bezmezná odvaha. Zvláště proto, že oba v Trumpovo vítězství příliš nevěřili. A věděli (a vědí), čeho by byla schopná "vítězná" americká ambasáda v Praze. Ale pozor, nic neskončilo. Válka pokračuje.


Bílý muž a žena ještě žijí


Asi nejdůležitější zprávou však přece jen je, že bílí heterosexuální (normální) muži a ženy ještě žijí. Trumpa volili všichni "zdola": Muži (opovržlivě od kavárny v ČT slyšíme, že ti s "nižším vzděláním"), ženy (které údajně urážel), ale i hispánci a černoši (co již mají občanství a své etnické bratry tam nechtějí) – a ostatně i mladí všech ras a přesvědčení.

Sekundární dobrou zprávou je, že homosexuálů určitě není víc než čtyři procenta (jejich lobby se snaží vsugerovat opak), stejně jako sufražetek a dalších "privilegovaných menšin" – to by jinak dnes slavila Clintonovic famílie – i s "nadacemi".

Pokud bychom si tedy naopak MY, kteří jsme spolu s obyčejnými Američany dnes zvítězili, měli vzít nějaké ponaučení, pak je právě toto: Žijeme a nemusíme se nechat zlikvidovat. Systém si stále ještě musí hrát na demokracii. Takže, i když jakkoli podvádí, vytváří nerovné podmínky v soutěži (Trump měl na kampaň o půl miliardy dolarů méně než Kavárna), lže, mystifikuje a vytváří "gheta" údajných (protimigrantských) xenofobů, fašistů a "nenávistníků", nemá šanci, když je síla proti dostatečně velká.

Uvidíme, jak si povedou za pár dní Rakušané. Uvidíme, jak si povedou za pár měsíců Francouzi. Uvidíme, jak si povedou za pár měsíců Němci.

Uvidíme, jak si povedeme za necelý rok my.

Bude to hodně záležet také na tom, jak si od počátku (dočká-li se inaugurace) povede čtyřicátý pátý prezident Spojených států amerických.

Pokud tak, jak doufáme, pak lze po několika desetiletích možná – bez iluzí, ale s jistou nadějí – opět tiše (ale raději nenápadně, všichni jsme sledováni) špitnout:

Bůh žehnej Spojeným státům.

28 komentářů :

 1. Opravdu zajímavá doba, proletariát a pracujici inteligence volí Trumpa.
  "Megapodnikatelé a nadnárodní korporace" podporují a volí demokratickou "polokomunistku" Clintnovou s brutalní levicovou rétorikou a socializujícím volebním programem, protože megapodnikatel a nadnárodní korpotace dneška je napojen na socialistický penězovod úplně stejně jako Ti kteří si říkají Romové a poctivá konkurence bez dopingu socializování ztrát a kapitalizace zisku již prakticky neexistuje.

  Čest Trumpově výjimce ;)


  Megapodnikatelé a jejich korporace buďto kradou a nebo "čerpají" a proto podporují "socialismus".

  Svět "pravičaků" místo aby jásal nad volbou tvrdého kapitalisty, tak pláče a bojí se budoucnosti.

  Svět soustružníků, řidičů a živnostníků jásá.

  Opravdu zajímava doba ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skutecne by meli vedet, ze Trump neni naporad, nebude prezidentem 99% (to nebyl ani Obama), prave naopak.

   V jeho planech je zmirnit dane bohatym, zrusit Obamacare (stejne byl k nicemu, reklamni projekt), nebo sem soupnout zakladnu.
   Nastartovat domaci, nebo exportni ekonomiku - nema sanci, neni z ceho a to jeste muzou stoupnout tlaky na jejich dluhopisy. A zbrojniho segmentu se ani nedotkne.

   Jeho vzorem byl MacCarthy, nesnasi cokoli levicoveho, vyrustal v bavlnce. Na jeho svatbe s modelkou byli sami Clintonove cestni hoste. Zde slo jenom o divadlo (no hodi se kazda minuta).

   Mluvit o prezidentu obycejnych pracujicich je hovadina. Presto zvolili mensi zlo, vedi o tom (alespon cast volicu) a mozna ziskaji trochu casu ti, kteri ho potrebuji.
   Obama jiz nebude moci uplatnit tvrde rozhodovani v Syrii, bude se muset spolehnout na zakulisni hry, ktere z velke casti Rusko vesele vynasi na svetlo. Na cas se opet mozna rozohni evropska cast blbu v triku.

   Pokud by byl zasah vetsi, o zameru by nikdo nepochyboval. Ale vcelku je to jedno, nyni prebiraji veleni tajne sluzby. Trump je az prilis tupy, aby rozhodoval o cemkoli. Tlachat muze, pokud ho ovsem nechaji zamerne mluvit bez papiru, tak se ukaze v cele parade, kdykoli se jim to bude hodit - roznesou ho v zubech na vlastni blbosti.

   Samozrejme to vedi i evropsti globaliste, take pouze hraji divadlo, jak jsou zdeseni a vystraseni.


   Pokud se teda vytesuje pravice, muze. Diky absenci levice a pritomnosti jeste tupejsi, exibicionisticke pseudolevice, ktera odshouhlasi vse (musi, co uz s karierou,, kdyz se nasla).

   Smazat
 2. 当特朗普的名字不再是个卖点
  伊万卡·特朗普在Twitter上发了一个链接,让大家购买她在共和党全国大会上穿的那条裙子。那条裙子很快售罄。

  伊万卡·特朗普自称女权主义者,并利用这个标签推销自己品牌的服装。“更衣室谈话”曝光后,特朗普丑闻缠身,伊万卡的生意也受影响。

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi se bodnout s rozsypaným čajem. Piš česky, nebo nic.

   Smazat
  2. Děkuji za váš příspěvek do diskuse z daleké Říše středu. To že Ivanka Trumpová měla kalhotovou sukni místo večerních šatů je zajímavé, ale není to nic převratného. Není pravda, že šaty byly vyprodány demokratkami ( za účelem oslavy vítězstí Hlillary C.) a na 1.republikánku nezbylo nic jiného, než kalhotové sukně. Jsme rád že Trumpovic jsou podnikavá rodina (včetně Melanie), jak správně zdůrazňujete. Buďte dál věrným čtenářem Nové republiky.

   Smazat
  3. ahoj lucko
   petr

   Smazat
  4. 20:01 jo ivanka mela kalhotovou sukni atd.... diky zes nam to napsal v cizim jazyce pico

   Smazat
  5. (22:41)
   Takoví už jsme my, Zemanovci. Mluvíme a píšeme jazyky našich přátel. Gadžo Horáček ať si žbleptá, jak chce.

   Smazat
 3. Dobrý den pane Hájku.
  Máte na mysli ty "obyčejné" lidí, co nazval před časem Gazdík v ČT jako méně inteligentní voliče ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Méně inteligentní je přece Gazdík. Neplaťte to!

   Smazat
  2. my blbci a luza prave takove chytraky volit nebudem

   Smazat
 4. Je škoda, že nevyhrála paní Clintonová!!!

  Ona by zajistila bezpečnost "západní civilizace", vyhlásila by válku Rusku, případně Číně!!

  Já se těšil, až náš ČESTNÝ generál Pavel, povede naši armádu, tedy těch asi 12 stíhaček, pár desítek PŘEDRAŽENÝCH Pandurů a 20 tanků do boje proti ruskému agresorovi!!!

  Možná by jel v čele našich bojových šiků i jistý komediant s modrou knížkou!!!

  JSEM ZKLAMANÝ!!!!

  CHTĚL JSEM ZEMŘÍT PRO NAŠE SPOJENCE NEJVĚRNĚJŠÍ, PRO SS!!!

  I když je pravda, že není nic jisté!! Moje kamarádka říká: "Být Američan, to je diagnoza!" :-))

  J.B

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic si z toho nedělej. Chcípneš i tak.

   Smazat
  2. No,já bych se tolik netěšil,zrovna pár opravdových debilů napříč pol.spektrem v čele s tou krávou Černochovou z ODS dalo předlohu zákona,aby vláda bez souhlasu parlamentu i senátu mohla vysílat naše zelené kašpárky do válek v zahraničí až do doby 60 dnů...zjevně to mají okoukané od zfašizovaných SS....

   Smazat
  3. Pane J.B., měl jsem raději Vaše příspěvky bez ironie, i když jste vtipný.

   Smazat
  4. Jak je zname, Nobelovi Mopslove spise horsi ,nez oslove, budou zase chtit pribehnout s Medajli. Doufam,ze je Trump kopne tam, kam uz davno potrebuji a OkovanouBotou..
   Signal k miru a zivotu byl dan proti silenstvi zla , ted je rozkaz dne se nezastavit v usili za lepsi zivot a i nasich deti...

   Smazat
  5. genrala bych z toho vynechal chudak sam maje největši starost unest a dvakrat denně leštit neuvěřitelne množstvi metalu jak komunistickych tak havlujovych a co ma chudak dělat když vyjedou s pěti transportery a hned maji pulku armady marod s diagnosou naklepnuta makovice když takto se asi nikdy nestane jeneralisimem leda by šlafenberka omylem reinklinovali

   Smazat
 5. Ten Železný je kokot.
  Prý Trump své vítězství "možná ani nečekal":-D
  Tohle naše havloidní média kvákají od noci.
  Kdyby ho nečekal ani by do souboje nešel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mladej je protekčni spratek komunisty skrycim jmenem pavka jinak tež jeneraliho ředitele co z maželkou pašovali kožichy a obrazky soudruch nejedly by položil otazku co je to za předčasně zestarleho mladeho muže když ještě nemohl vědět že v čete jich bude teměř na tisice pač ještě čete u nas neexistovala

   Smazat
 6. Čo si myslíte p. Hajek? Bude v USA pokus o farebnú revoluciu?

  OdpovědětSmazat
 7. Místo p. Hájka odpovím já: PB.

  V USA barevná revoluce nemůže být, protože tam nemají ambasádu USA.

  V USA je zaužívána jiná metoda, respektive dvě, jedna demokratická a jedna nedemokratická.

  1/ Senát, kongres a finanční gang zablokují prezidentovi všechny vnitřní aktivity,
  ozbrojené složky naopak rozjedou akce proti jeho vůli. Tím ho zcela zneškodní. Pak ho označí za chromou kachnu.

  2/ Bude-li s nimi bojovat, zastřelí ho. Viceprezident je jejich člověk.

  Tyto metody jsou osvědčené a vybroušené, protože v USA má demokracie dávnou tradici.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:18
   Ty, PéBé, jak vidno o demokracii víš naprosté hovno.

   1) Dělba moci mezi různé ústavní funkce je základní rozdíl mezi demokracií a diktaturou. Ale diktatura je přece tvůj sen.

   2) Zase spřádáš konspirační pičoviny. Ještě včera byly volby předem rozhodnuté a zfalšované Sorošem, dneska zase prezidenta zastřelí... Co to bude zítra.

   Smazat
  2. Anonymní9. listopadu 2016 23:18
   PB, Váš popis americké reality je asi blízký pravdě. Jenom bych to nenazval demokracií, nýbrž její parodií, tedy „demokracií“. P.K.

   Smazat
 8. tak předvšim bych nechvalil den ktery ještě nenastal ono něco jineho je řikat a něco jineho je konat kdy obvzlaště u herek v tivi je teměř nemožne poznat kdy mluvi pravdu a kdy hraji např takovy kraus vam zahraje instalatera o kterem nevi ani co děla ale namaskovanej je jako by byl doopravdickej a ty kecy jakože podej hasak ja to spravim tak to už je opravdu vrchol kteremu vovce stopro se slzou v oku uvěři

  OdpovědětSmazat
 9. ...jo jo Hájku,
  nikdy si nepracoval a ten tvůj katolický bůh
  nás tady hezkou řádku let terorizuje a okrádá*

  OdpovědětSmazat
 10. My ale chceme aby to byl zazrak a nas zazrak, nas vsech.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.