Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

Trumpovo vítězství je zadostiučiněním. Pokud by Donald Trump skutečně chtěl pomoci americkému lidu v souladu se svými předvolebními sliby, musel by vyčistit všechna patra amerického chléva tak, jak to dělá Vladimir Putin v Rusku.

Geo
10. 11. 2016 Eurasia24


 Zadostiučiněním je ale Trumpovo vítězství především pro všechny, kteří si nepřáli válečnou katastrofu. Pojídači lidských srdcí v Sýrii, šílenci z fašisticko-oligarchické džungle na Ukrajině a další „prozápadní demokraté“ se těšili na vítězství Clintonové. Jejich motor protiruské nenávisti teď chcípl, ocitají se ve stavu nejistoty.

Vítězství Donalda Trumpa nemůže být špatnou zprávou pro jakéhokoliv normálního člověka, který si v našich končinách přeje klid a mír. Otázka je, co bude v samotných Státech: i když ve Washingtonu nemají americkou ambasádu, studentů, umělců a „zástupců menšin“ je za mořem víc než dost.

Ať už americké volby řídil volič, osud nebo někdo jiný, dopadly pro svět poměrně dobře. V amerických prezidentských volbách plných peněz, osobního profitu a partikulárních zájmů je systémově nemožné hledat ryzí dobro. V tomto případě ale byla koncentrace válkychtivosti, zášti a pokrytectví na straně Clintonové tak evidentní, že i Trump – Američan, jehož největším zájmem jsou money – působí jako jednooký vedle slepé. Nebude to nadlouho, ale u každého obyčejného člověka se musel dostavit pocit zadostiučinění. A ne jednoho.

Zadostiučinění třeba z toho, jak trapně teď působí všichni ti, kteří před volbami manipulovali s veřejností ve světě i u nás. Řeč je o falzifikátorech průzkumů veřejného mínění a zaplacených pisálcích všeho druhu.

„Zatím jsem (v USA) nikoho, kdo by Trumpovi fandil, nepotkal.“ No nezní to teď megatrapně? Takto se snažili Bakalovi lidé z Atuálně.cz. To jen namátkou – podobně mimózních blafů byly jen u nás stovky a ve světě miliony.

Zadostiučiněním je ale Trumpovo vítězství především pro všechny, kteří si nepřáli válečnou katastrofu. Pojídači lidských srdcí v Sýrii, šílenci z fašisticko-oligarchické džungle na Ukrajině a další „prozápadní demokraté“ se těšili na vítězství Clintonové. Jejich motor protiruské nenávisti teď chcípl, ocitají se ve stavu nejistoty.

Naopak – s naprostou jistotou lze očekávat změnu chování „elit“, které se začínají přizpůsobovat situaci. A to stejně odporně, jako to dělali na přelomu 80. a 90. let mladí kádři v celé střední a východní Evropě, deroucí se tehdy na „lukrativní“ stranická místa, dnes zastávající vlivné posty ve veřejných institucích s globalistickou agendou – a těšící se na vítězství Hillary Clintonové.

Hlavně si nezavřít vrátka, viďte, pane Dlouhý? Vaše slova po „kritice“ Trumpova zvolení zněla moc hezky: „Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je vzpourou chudých Američanů proti bílým elitám, které obrazně řečeno 'žraly a ještě u toho mlaskaly', a to i myšlenkově. Na rozdíl od jiných politiků si ale nemyslím, že je Trump řešením.“

A jestlipak vy jste měl, pane Dlouhý, tu vaši papulku, pěkně kulatou, důkladně zavřenou při večeři po jednání Trilaterální komise nebo na některém z opulentních rautů Goldman Sachs?

Někteří si už nadělali do kalhot a „rétoriku mění“ urychleně hned teď, někteří opatrně našlapují a prohlašují mnohoznačné žvásty jako ten výše a někteří vyčkávají. Stát se totiž může cokoliv.

Zatímco v FBI se sice „náhle objevil rozum“, nikdo teď neví, zda lze zbytky podobného „rozumu“ najít i v kancelářích amerických zpravodajských služeb a Pentagonu. To se ukáže už v blízkých týdnech a měsících. A už vůbec nemá smysl spekulovat o tom, co Mr. Trump a – Fed.

Spojené státy sice nemají americkou ambasádu, ale umělců, studentů a „zástupců menšin“ dá onen pověstný „někdo“ dohromady bez problémů víc než dost. Co teď asi tak dělá třeba „miliardář a filantrop maďarského původu“?

Pokud by Donald Trump skutečně chtěl pomoci americkému lidu v souladu se svými předvolebními sliby, musel by vyčistit všechna patra amerického chléva tak, jak to dělá Vladimir Putin v Rusku.

Jenže ruský prezident už více než patnáct roků (včetně premiérského období) uklízí bordel nahromaděný nejméně za stejnou dobu, započatou gigantickou krádeží s PR brandem „Perestrojka“ – a stále není u konce.

Že by si Trump poradil za jedno nebo dvě funkční období se špínou usazenou za mnohá desetiletí americké vlády jedné strany, ať už si v daný moment tato partaj říká republikánská nebo demokratická? Je to nemožné, i kdyby Vladimira Putina svými schopnostmi násobně převyšoval, jakože tomu je nejspíš přesně naopak.

Ale to zas tak nevadí. Podstatné je, že doma bude mít Donald Trump tolik práce, že na svět může coby americký prezident zapomenout. To pro miliardy lidí na celé planetě opravdu není špatná zpráva.


P.S. Znovu se ukazuje, jak správnou a prozíravou volbou Čechů byl Miloš Zeman. Jen idiot mu může mít za zlé, že na nás nikdo nemíří a nebude mířit raketami z Východu, ba ani ze Západu.

41 komentářů :

 1. ...jak to dělá pan president v Turecku*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Turecko to asi nebude ten "optimální" příklad, ale Putinizovat SSA by mělo být OK;) ;)

   I nám by prospělo "krocení oligarchů";)

   Smazat
 2. Mě se zdá že o válce blekotají jen konspirační zoufalci jako je ten Geo, dále nácek žirinovskij a podobní exoti. Z USA jsem žádné nabádání k válce s Ruskem v životě neslyšel.

  A Zeman? To už je provařený, nesvéprávný, 1000x usvědčený lhář, který jen provokuje rozmýšky, mstí se a dělá ostudu všude možně. Naposledy obvinění ledeckých dispečerů ze sabotáže, plazení se před čínskou velvyslankyní naopak lživé napadení US velvyslance že nebyl 28. na hradě atd. Obhajovat toto konání a ještě ho v tom podporovat může jen stejně prolhaný zoufalec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové nesmysly říkejte svému psychiatrovi...

   Smazat
  2. 15:39

   Ty běž povzbuzovat kabaretní duo Zeman+Ovčáček, blbečku.

   Smazat
  3. Máš sevřeno? šapírovo pohůnku 15:29? Cvaká ti? Potřeboval bych nastříhat roxory do betonu.

   Smazat
  4. 15:55


   Podívejme se jak se to naparuje :-D
   Na co si to hraješ ty nýmande? Jsi dnes a vždycky i budeš stejně bezvýznamné a zbytečné hovno u cesty které nikoho nezajímá, jako jsi byl celý život. Ty roxore :-D

   Smazat
  5. Pánové sprosťáci (nebo jeden psychouši, co vydáš za dva) - 15:29, 15:39, 16:00 - měli byste se podívat na některé z filmů Olivera Stona, nebo dnes na Primě dokument o Reaganových tajných válkách. Kdo dnes hecuje a cvičí Ukrajince, Poláky a mládence v Pobaltí proti Rusku? Kdo zbrojí až se z něj kouří? Kdo má největší válečný rozpočet? Kdo má válečná loďstva a letadlové lodě ve všech oceánech a mořích? Kdo má základny po celém světě? To, co jste napsali (napsal) je jen trapný vzlik hloupého a neinformovaného zabedněnce.

   Smazat
  6. 16:20
   Místo blekotání sem dej konkrétní citace ve kterých chce Hlillary rozpoutat válku s Ruskem. O tom je totiž článek. Jestli žádné takové citace nemáš tak běž do prdele, lháři.

   Smazat
  7. Už jsi dorazil z práce domů, dnes toho na oddělení moc na úklid neměli a tak tu proháníš své hormony. Vezmi si tabletku a spinkat.
   Volič-Vilč

   Smazat
  8. 16:26 - ty pračuráckej kreténe ovinutej debilitou co mu sračky kapou z toho škaredýho mozolu, jenž mu vyrašil mezi rachitickejma ramínkama v místech kde my lidi máme hlavu - najdi mi ty jedinej citát pana Hitlera, že chce rozpoutat s kýmkoliv na světě válku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jedinej!!!!!!!!!!!!!! A odvolám co jsem prozradil o tvý hnusný existenci ....

   Smazat
  9. https://www.youtube.com/watch?v=4Q714fz3Cu4

   Smazat
 3. 15:29
  Ty lejnolahvárenskej mamrde,opakuješ do nekonečna lži havlodní žumpy,která obdivuje ussacký agresory a vrahy stejně,jako to dělal vlastizrádce ,udavač,vožrala,nemakačenko Lahváč Havel,vás vy měli poslat do Fuckingtownu bez zpáteční letenky!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Jenom opravdový bezmozek idiot může tvrdit,že ušáci nenabádají k válce. Oni to přímo činí. A jestliže někdo nehorázně tvrdí o Zemanovi že je profláknutý, tak ten je cyp na entou a mněl by se už dávno spláchnout, proto že tolik hoven v hlavě se nedá uklidit jinak.Vy idioti kavárenští z pragle už vám dohrálo co vy chuji.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten 15:29 je fakt dobrej, on z USA "neslyšel nabádání k válce". To pobavilo. Asi je hluchý a taky slepý. :-)
  Stačí poslouchat rétoriku amerických jestřábů a stačí se podívat na základny USA, na zbrojení NATO, na banderovskou Ukrajinu, kterou si stvořili atd. a normálně myslícímu člověku je vše jasné.
  Fakt nemají už evropské hodnoty lepší mančaft, než tyhle zoufalce ?
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kolikrat narusilo usa nebo nato vzdusny prostor Ruské federaci a kolikrát Ruská federace narušila vzdušný prostor suveréního státu? zamyslete se...

   Smazat
  2. 15:55

   Ano, neslyšel. Místo blekotání sem dej konkrétní citace. Třeba té Hillary.

   Smazat
  3. 16:02 - Ruská federace nenarušila vzdušný prostor suverénního státu. I ten bitevník sestřelený Turky letěl nad syrským územím! Zato USA např. koncem 50. a začátkem 60. let pravidelně posílal své špionážní letouny na SSSR - až jim pak sověti sundali Powerse a měli utrum. To samé dělal v 60. letech nad Kubou. Opět až do prvního sestřelu. A v Afghánistánu sověti létali (a padali) na pozvání tamní vlády. Ve Vietnamu to samé. A neříkejte nic o Gruzii, to vše se odehrávalo ve vzdušném prostoru Osetie a to není žádná Gruzie.

   Smazat
  4. 155+1627
   tady si přečtěte, kdo komu vyhrožuje. A to jsem našel asi za 2 vteřiny. Ohledně amerického vyhrožování jsem skutečně nenašel žádné citace.
   http://ceskoaktualne.cz/2016/05/zpravy-ze-sveta/putin-vyhrozuje-rumunsku-v-souvislosti-s-protiraketovym-stitem/

   Smazat
 6. "musel by vyčistit všechna patra amerického chléva tak, jak to dělá Vladimir Putin v Rusku."

  Nebo pan Erdogan v Turecku, to je totiz ta pravá demokracie vidte? Podivejte se prosimvas na majetky politku okolo Putina, vily za 100mil dolaru a pod..

  V USA volbou Trumpa alespon dokazali ze jsou jeste demokratickou zemi a ted porovnejte co se deje s opozici v Rusku nebo Turecku..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi fakt idiot. Běž lízat prdel šlfenberkovi a tady del pokoj.

   Smazat
  2. ja te neurazim tak si to laskave odpust, ja jen rikam fakta. BTW: Bildenberga sem nevolil ale používám svůj mozek.. to opravdu souhlasíte co provádí Erdogan v Turecku??

   On je taky velky rozdíl co se dostane ven v USA a v RUSKU schvalne kolikpak zprav zverejnil server wikileaks o rusku? to už víc informací o korupci získáte zde: http://navalny.livejournal.com/

   Nemyslim to nijak zle rád s Vámi budu diskutovat ale prosím fakta...

   Smazat
  3. Co se děje s opozicí v Rusku? Tak je tak marginální, nicotná, jen s podporou západních ambasád a bez podpory ruských lidí. Opoziční weby v Rusku normálně vycházejí, jen hoši a dívky z neziskovek musí přiznat, kdo je platí. To jim nařizuje zákon, který Rusové obšlehli z amerického zákonodárství. - Co se týká Turecka - laskavě si ještě jednou přečtete, co se v článku píše o Turecku. Nic! Tak co to sem motáte? Pan Petr v prvním "diskusním" příspěvku utrousil cosi, čemu není rozumět a vy jste se toho chytil. Rusové s korupcí bojují a Navalnyj není nic jiného, než protiruský propagandista, takže jako pramen bych ho moc nebral. Mně spíš zajímá např. fakt, že minulý týden byl zatčena je vyšetřován šéf ruské protikorupční policie - a to za korupci. Zatýkání za korupce se děje téměř každý měsíc (na rozdíl od nás!!!) To snad svědčí o "vymetání chlévů".

   Smazat
  4. 16:38
   Je marginální a nicotná protože ji Putin zlikvidoval a vyhnal do zahraničí, šikovnými zákony reálně znemožnil lidem demonstrovat atd. V žádné skutečně demokratické zemi nemá žádný politik ani strana podporu 90% obyvatel. To je už z principu vyloučeno. Vaše představa ideální demokracie je prostě diktatura.

   Smazat
  5. 17:02
   Ovšem v tý tvojí sgresorský ussa se do lidí na demonstracích demokraticky střílí....ty jsi neuvěřitelnej bezmozek syfilitický kurvy!!!!

   Smazat
  6. Co se děje s opozicí v rusku? Že by zrušili nezávislé tv? že uz je jen jedna "pravdivá a správná" agentura?
   Demonstrace v Moskve a zatýkání.. ale to na RT neuvidíte..
   Vzdyt Navalnyj kandidoval na starostu Moskvy ale hned byl obvinen, sic je na svobode ale nemuze kandidovat az do roku 2022..
   Já jsem jen porovnával čištění v Turecku a Rusku, ono je sice hezky že i někoho nechá zavřít ale hned tam dosadí dalsiho kamarada ktery si v politice prisel na miliony dolaru, podívejte se na ty nemovitosti co vsichni vlastni, o tom se muze politikum v usa jen zdat a nikomu to nevadi..

   Smazat
  7. ...a jeste dovetek abys pochopil ze lidi nepatří jen do těch tvejch dvou škatulek:

   nejsem proruskej
   nejsem proamericej (ale fandil sem Trumpovi, i kdyz s FEDem stejně nepohne)
   nejsem pro NATO (ovšem pro evropkou armadu ano)
   jsem pro volny obchod ale ne pro bruselsky diktat..
   nejsem pro imigranty, pro uprchlíky dočasně ano (do vyřešení sitace pač sme jim to tam rozkurvily)
   nemam rad prazskou kavarnu a ztotoznuji se s nazory Klause, Zeman je bohuzel pomstychtivej hulvát co neumí uznat chybu, ale alespon neleze amikum no riti..
   Kaddáfí byl vizionář a byl to chlap na svém místě.


   ...a ted si me zaraď.

   Smazat
 7. Při své (vrozené) nedovtipnosti začínám pociťovat první náznaky pochopení toho, proč Trumpovo zvolení vedlo až k takové panice. V USA, EU i u nás doma.
  A dodávám, že mi až líto těch debilizovaných hlupáků, kteří ještě i teď urputně protestují proti výsledku té prezidentské volby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Newyorská kavárna se chová stejně jako ta pražská. Není jim pomoci. :-D)

   Smazat
  2. No mě je líto vás. Jak se budete kroutit za pár měsíců až začne Trump v reálu prezidentovat a provádět první reálné kroky. Moc se na to těším až vám vaše dnešní oslavy Trumpa jako spasitele omlátím o hlavu :-D

   Smazat
  3. 16:57
   Ty svoje pindy si nech pro tu svojí stoletou bezzubou šlapku,tý můžeš něco mlátit o hlavu,nesvéprávný syfilitický hovado!!!!

   Smazat
  4. 17:01
   Tak jestli jsi bezzubá šlapka, což ti věřím, tak si to specialně pro tebe rád za těch pár měsíců nechám.

   Smazat
  5. 16:57
   Je mi líto těchto vašich soukmenovců:
   http://pravyprostor.cz/kterych-10-nejvetsich-celebrit-slibilo-opustit-usa-pokud-bude-zvolen-trump-jestlipak-to-udelaji/
   Už emigrovali? Letecky to stihnou během 24h. po celé zeměkouli :-)

   Smazat
  6. 17:04
   To mluvíš o svý nesvéprávný syfilitický matce?!!!:-)))) Tu si můžeš nechat,Chujmere debiloviči!!!!

   Smazat
 8. Kennedy se chystal FED ovládaný soukromými bankami zlikvidovat. A znovu nastolit ústavní situaci. Nakonec to dopadlo tak, že v Dallasu odstřelovači zlikvidovali jeho. A později jeho bratra, když kandidoval na prezidenta USA. Ještě později ohlásil zájem kandidovat na prezidenta jeho synovec - senátor Edward Kennedy - a za záhadných okolností zahynul při havárii svého letadla. FED existuje dál. A tiskne americký dolar. Jako o závod. A peníze mizí v černých dírách bank a burz. Obyčejní Američané chudnou. A americké veřejná infrastruktura je v zoufalém stavu. Často na úrovni Afriky. Obojí Trump ve volební kampani napadal. Uvidíme, co s tím bude jako prezident dělat. A co mu bude dovoleno. Myslím, že posuzovat bychom jej měli až na základě jeho práce. Ne řečí v předvolební kampani. Nebo řečí, které o něm vedou jiní, aniž slyšeli co říká, že chce dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Edward K. nezahynul při havarii letadla (tak zahynul syn JFK), ale byl znemožněn pro funkci presidenta v důsledku aféry, kdy po jakémsi mejdanu následně zahynula jeho sekretářka. Edward zemřel ve stáří na komplikace s nádorem na mozku.

   Smazat
 9. Pravda, pro Dlouhého, knížete a spol. to není nejlepší řešení. Protože to není ani v zájmu EU a NATO. Jestli Trump bude dělat pořádky doma, Soros mu bude zatápět tak, jak to dělá ve východní Evropě a Asii. Na Evropu nebude čas, ale ani peníze. Evropa si bude muset poradit sama. A k tomu bude nutná i perestrojka v Bruselu. Staré pořádky a osvědčené toky peněz skončí. Normální občané to nepocítí tak, jak ti "nahoře", protože k normálním lidem se dotace a peníze z neziskovek nedostávaly. Dotace shrábly velké firmy napojené na politiky a peníze z neziskovek šli nemakačenkům a na provokatéry proti prezidentovi (červené karty, 100,- za účast na nějakém pochybném sejšnu apod.

  OdpovědětSmazat
 10. Panove, v Americe vladne dobra nalada !
  Mezi lidmi je citit velke ulehceni. Na severu napr. v Ohiu a Pennsylvanii jsou bary a restaurace plne lidi -veselych lidi.

  U nas na jihu (Florida) se lide schazi kolem bazenu a prelevaji vino ze skla do plastickych lahvi a deleji si srandu s kazdeho, kdo ma na sobe nejake modre obleceni (barva demokratu.)

  Trump bude pridelovat dulezite vladni funkce a my jeho stoupenci se dohadujem, kdo a kde na jake funkci by byl nejpotrebnejsi.

  Myslim si, ze mezi nejschopnejsi Trumpovi lidi patri Newt Gingrich a Rudy Giuliani.
  Americane si povetsine mysli, ze Newt Gingrich dostane celou zahranicni politiku na svoji zodpovednost.
  (State department.)
  Rudy Giulinani bude Attorney General. (To je podobna funkce jakou mel kdysi kat Mydlar.)

  Alex Jones z Texasu vola po krvi, vsech intrikanu, zlodeju a korupcniku, jak ve Washingtone tak i v New Yorku.
  Hodne lidi ztrati pozice a s jejich snadnym zivotem na ukor Ameriky bude konec.

  New Yorkska policie (NYPD) se nam vsem stoupencum Trumpa jevi jako HRDINOVE za jejich utok na FBI, ktera se nam jevi opacne. James Comey - jejich direktor to ma spocitane. Jeho flip floping ho bude stat jeho vysokou pozici.

  Vas president Zeman znovu ukazal vyborny politicky instingt a hodnotne statnicke myslenky.
  PRESTANTE tam v tom Cesku sabotovat jeho praci. (Cina.)
  Budete ho velmi potrebovat.
  Az prijede Trump do Prahy, tak to bude dulezita navsteva pro kazdeho Cecha !

  Ted bude vsude klid az do 20.1.2017. - Thanksgiving, Vanoce a plesy. Jeden velky ples bude i v Palm beach poradany Trumpem zacatkem ledna.

  Krasna pani Melanie, immigrantka ze Slovinske se stala prvi damou na svete. Je krasna, protoze je SLOVANKA a Slovanky jsou nekrasnejsi zeny na svete ! tak je chrante pred barbari z Afriky a vytacum nakopte zadel.

  nick HONOLULU - velmi spokojen a ve svatecni nalade se ozve pozdej. Mame dalsi slavnost.
  SLAVA PRESIDENTUM TRUMPOVI A ZEMANOVI.

  OdpovědětSmazat
 11. Vitac je meke "i" - prosim o shovivavost ! (20:10)
  Jsem absolventem pomocne skoly a proto me neslo indoktrinovat. Proto jsem ted spokojen sam se sebou a muj podzim uspesneho zivota prozivam v nejkrasnejsi casti Ameriky.
  Dekuji vam sudicky !
  honolulu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.