Reklama

.

.

pondělí 28. listopadu 2016

Ukrajinou se šíří ruský písničkový flashmob

Ukraina.ru 
28.11.2016 zdroj
Někteří uživatelé sociálních sítí oceňují emocionální ztvárnění písně i skvělou akustiku budovy, jiní v té akci vidí projev "ruského světa".Iniciativu studentů Záporožské hudební školy, kteří na nádraží interpretovali píseň z filmu "Jaro na Poříční ulici", podpořili obyvatelé Charkova a společně zazpívali píseň z filmu "Dívky". Na internetu se objevilo video, na kterém je vidět, jak asi stovka lidí na Charkovském nádraží začíná najednou zpívat píseň "Starý javor". Někteří uživatelé sociálních sítí oceňují emocionální ztvárnění písně i skvělou akustiku budovy, jiní v té akci vidí projev "ruského světa".

V popisu videa je však uvedeno, že provedení písně z filmu "Dívky" je reakce na studenty Záporožské hudební školy Majborody, kteří v budově místního nádraží zazpívali píseň "Jaro na Poříční ulici". Mladí lidé přišli na nádraží jako obyčejní cestující, někteří měli v ruce deštníky, někdo s kufrem, takže ostatní pasažéři byli překvapeni, když uslyšeli bolestně známý nápěv: "Kdy přijede jaro, to nevím. Přijdou deště... Sníh roztaje..."


Ukrajinské úřady se pokoušejí vytěsnit ruský jazyk ze všech oblastí, takže od 1.xprosince například všechny informace na letištích této země zobrazené na elektronických tabulích a vývěskách a znějící z reproduktorů musí být výlučně v ukrajinštině a angličtině.

Členka nacionalistické strany "Svoboda" Irina Farion navíc vyzvala, aby byli ruskojazyční občané Ukrajiny zbaveni práva na vzdělání a zaměstnání, protože údajně porušují ustanovení ukrajinské ústavy o státním jazyku. "My na ně (ruskojazyčné obyvatelstvo - pozn. red.) nemusíme v žádném případě brát ohled - musíme bezohledně prosazovat svoji věc. Jsou to občané Ukrajiny, kteří musí respektovat zákony. A takovým zákonem je i 10. článek Ústavy Ukrajiny," prohlásila Farion.


Zdroj: Ukraina.ru
Překlad: Stan

17 komentářů :

 1. ukrajinci musí být vyřízení. Oni umí jen chraplavě heilovat a jejich ruskojazyční občané si zpívají nádherné častušky....Musí se jim vzteky kouřit od zadnic....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde o demonstrativní vystoupení jako vzdor proti útisku ruského národa, jazyka a kultury na dnešní banderovské Ukrajině. Skvělý nápad, který mohou i ti nejzarytější ukrajinští náckové jen těžko kritizovat bez toho, že by si o nich zbytek kulturního světa něco hodně hodně ošklivého pomyslel.

   Vymazat
  2. Prapor AZOV může na revanš zazpívat nějakou lyrickou Stefan BANDERA Lied... samozřejmě v ryzí Ukrajinštině, pod WOLFSANGEL vypůjčenou od 2. SS Panzer Division Das Reich... nebo, podle nových flásteneckých ukrajinských badatelů, možná ten znak Ukrajinci používali ve své říši (s Banderovými vidlemi - trojačkami) již v době, kdy Židé ještě netušili nic o desateru ani o nějakém jednom univerzálním Bohu... takže dokonce pracovali i rukama...

   Vymazat
  3. ..a už se zpívalo i v Oděsse na nádraží---: http://politikus.ru/video/87083-fleshmob-na-vokzale-v-odesse-smuglyanka.html

   Vymazat
  4. Čo povedať , ten spev je nádhera

   Vymazat
 2. Skvělý nápad, kdyby si tak lidé zazpívali národní písně na všech nádražích, svět by byl veselejší a mnohé by probral z ignorace. Co tak založit spolky pěvců - misionářů "Probuzení" ?

  OdpovědětVymazat
 3. Komu by se chtělo umírat za Kolomojského a Porošenka a stejně na tom budou i vojáci IS.

  OdpovědětVymazat
 4. Zpívají krásně na čistém nádraží bez zbytečných reklam, grafiti a bezdomovců.

  OdpovědětVymazat
 5. tak to je síla... mráz po zádech

  OdpovědětVymazat
 6. Neznám krásnější a účinnější "propagandu".:-) B.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. koukám na to a říkám si .. to je úder na první prioritě ! ( ano, světonázorová priorita , taky snad dá se říct propaganda ).

   Když jeden vidí tyhle mladý, jak dělají něco pro druhé "jen tak" bez ruky natažené pro odměnu, vždy člověka zahřeje u srdce, nejsou všichni vygumovaní korporátkami.

   Koloděj

   Vymazat
 7. Bezva nápad, snad se těm magorům na ukrajinském území, kteří nevědí kdo jsou, rozsvítí. P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Hezké. Ještě mohli zazpívat "slavjanky" nebo,"tady ptáci nezpívají".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zpěv je velmi inteligentní připomenutí toho, kdo kam patří. Naši přátelé Západu (také tam mám kamarády, ale jiné než oni) určitě nezvládnou angličtinu nebo němčinu pro běžnou komunikaci a už vůbec ne pro tříhodinovou odbornou přednášku. Jejich schopnost odhaduji na domluvu s vekslákem nebo prostitutkou v bordelu. Pamatujete video se Sobotkovým projevem v angličtině? Kalouska jsem nikdy neslyšel vyslovit souvislou anglickou větu.

   Vymazat
 9. Nicméně, shlédnul jsem a nějak mně přijde, že v té válkou a oligarchy zničené Ukradině mají nádraží čistší a příjemnější než u nás, a ty vlaky .. ani RegioJet není tak naleštěný jako ta soupravy v Charkivu ... A co jsem slyšel o Německých nádražích a vlacích ... prej hrůza - tak aby se němci nejezdili od banderovců učit...

  Není vám to divný ?

  Koloděj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkušenost z ruských vlaků aktuální nemám, ale z metra a velkoměsta to ano. Neskutečná čistota a slušnost lidí. V metru je k tomu nabádá hlas z amplionu, který výzvy ke slušnosti a ohleduplnosti zopakuje víckrát, než do které stanice jedete, to hlásí jen při odjezdu a příjezdu soupravy. A jak jsem se přesvědčil funguje to. Za 7 dní jsem viděl odhodit jen jeden nedopalek cigarety.

   Vymazat