Reklama

pátek 18. listopadu 2016

USA a Ukrajina byly v OSN proti rezoluci o boji proti heroizaci nacismu


18. 11. 2016   zdroj
Tři země - USA, Ukrajina a Palauská republika, ostrovní stát - hlasovaly ve Třetím výboru Valného shromáždění OSN proti rezoluci o nutnosti boje proti heroizaci nacismu a nutnosti čelení současným formám rasismu, rasové diskriminaci a xenofobii. Informovala o tom agentura Associated Press.


Tento dokument, připravený Ruskem společně se 54 státy, byl podpořen 131 hlasem a 48 členů se zdrželo hlasování. Mezi zeměmi, které hlasovaly "pro" byly Indie a Čína, hlasování se zdržely členské státy Evropské unie.

Delegace USA vysvětlila svůj postoj tím, že Rusko může rezoluci použít k politickým útokům proti sousedům. Kromě toho diplomaté uvedli, že rezoluce omezuje svobodu projevu. "USA nemohou podpořit tuto rezoluci kvůli příliš úzkému rámci a politizovanému charakteru, jelikož ukládá nepřijatelná omezení základních principů svobody projevu", uvádí agentura prohlášení zastoupení USA při OSN.

Rezoluce, která bude předložena na plenárním zasedání Valného shromáždění v prosinci, vyjadřuje znepokojení v souvislosti s jakoukoli formou oslavování nacistického hnutí a bývalých členů SS, včetně zřizování památníků na jejich počest. Dokument rovněž odsuzuje pokusy o znesvěcení památníků bojovníkům proti nacismu a vyzývá členské státy OSN, aby přijaly opatření i v oblasti legislativy a v oblasti vzdělávání, aby se zamezilo popírání zločinů proti lidskosti a válečných zločinů, spáchaných během druhé světové války.

V listopadu 2015 podpořilo při hlasování obdobný dokument, navržený Ruskem, 126 států, proti se vyjádřily USA, Ukrajina, Kanada a Palauská republika. Více než 50 zemí, včetně zemí Evropské unie, se zdrželo hlasování. O rok dříve USA, Kanada a Ukrajina také podobnou rezoluci nepodpořily.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

26 komentářů :

 1. No tak težko mohou být Ukronáckové a Majdanští fašističtí Benderovci, společně s "výjmečnymi" "Američany pro podobnou rezoluci :(

  Uvidíme za rok, Ukronácky drží nad vodou jen a pouze přímá podpora teroristů z NATO a SSA, stejně jako SSA samotné ovladá globalizační mafie.

  Snad s tím realista Trump, budem mít možnost něco udělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad s tím tvůj psychiatr bude mít možnost něco udělat. Ale za Davidem nechoď.

   Smazat
  2. První dodatek Ústavy USA neumožňuje podobné interpretace "pravdy vítězů", naštěstí ... a Ukrajina a jiné země v Evropě mají vlastní náhled na to, co je a není "zločin proti lidskosti" či "válečný zločin". Oni by totiž z toho ani sovětčíci ani západní plutokrati jako lilie rozhodně nevylezli, spíš naopak! A moc dobře to vědí:) Od těch prvních se lze distanocvat a jako obvykle vše "svést na Stalina", ale v tom druhým případě je to problém takřka neřešitelný:))))

   Smazat
  3. oprava: distancovat

   Smazat
  4. Dějiny se odehrály naprosto a zcela jinak než je líčí hisTorie - http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Moje_probuzeni-David_Duke.pdf

   Smazat
  5. Nyní již jenom aby USA rehabilitovali Hitlera, Bandera již na Ukrajině je

   Smazat
 2. Asi jsem máčo, ale co je to Palauská republika? Kde leží? Hlavní město? Světadíl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevim, ale to není podstatné. zajímavé je uvědomit si na konkrétním příkladu, jak zhoubná je politika která vypotila tu deklaraci! Vzpomeňme např. na krásné a ztepilé blonďáky Odyssea či Achilla či Leonida a srovnej s prašivými přičmoudlými zbabělci a zrádci jako je Tsípras! Kde je chyba? Řekové, stejně jako Španělé v Jižní Americe, nebyli příliš početní, ale dokázali dobýt a spravovat mnohem větší národy a území.
   Alexandr řešil demografický problém tak, že nutil své vojáky a námořníky, aby se na územích ovládaných Řeckem ženili se ženami z tamních vládnoucích tříd. Jednou si na masovém obřadu vzalo 10 000 řeckých vojáků 10 000 perských žen. Ačkoliv byly tyto svazky
   později zrušeny, symbolizovaly strategii řeckého imperialismu. Alexandr si myslel, že si zajistí oddanost podřízených národů tím, že prostě vytvoří více Řeků. Ale Řekové se vraceli domů s cizími nevěstami a tak zahájili proces, který podkopal celou jejich civilizaci.
   Cizí národy z celé středozemní oblasti imigrovaly do Řecka z těch samých ekonomických a sociálních důvodů, z jakých Mexičané překračují Rio Grande. Řecká města se stala kotlem různých ras, stejně jako velká obchodní centra dnešního světa. Po staletích si jen málo Řeků zachovalo fyzické vlastnosti, které jsou popsány v Odysseje a navěky zachyceny v sochách, které dodnes obdivujeme. Národ se rozpustil v záplavě cizích genů a životaschopnost civilizace
   slábla, až zůstala zachována jen v písemnostech, zbytcích a rozvalinách minulosti.
   Od pádu řecké civilizace byl poloostrov opakovaně zasažen migrací ze severu a někteří obyvatelé v sobě dodnes nosí geny původních Řeků. Tento národ je však už jen stínem někdejší velkoleposti.

   Smazat
  2. Co to je Palauská republika? Ona skutečně existuje, náš známý cestovatel pan Stingl o ní také psal. O to ale nejde, jen mě napadá jedno přísloví, v nouzi čert i mouchy lapá. A o tom to je když už amíky nikdo jiný nepodpoří je dobrá i republika z Mikronésie. Todˇ vše milý Watsone...

   Smazat
  3. toť oprava překlepu.

   Smazat
  4. Kde leží Paulavské ostrovy netuším, zato vím kde leží Haiti! V 18. století bylo největším producentem cukru na světě. Univerzity a ostatní centra vysokého učení ostrovu zajišťovaly, že držel krok s ostatním světem a stal se jednou z nejbohatších francouzských zámořských kolonií – bohatší než jakákoliv ze 13 původních amerických kolonií. Haiti se začalo říkat klenot Karibiku.
   Celý rozvoj této země se zastavil na konci 90. let 18. století, když rovnostářství, vyvolané Francouzskou revolucí, urychlilo černou revoltu, při které nakonec černí revolucionáři zavraždili skoro všech 40 000 bílých mužů, žen a dětí žijících na ostrově. 200 let od revoluce se černé Haiti pod jedním zkorumpovaným a diktátorským režimem za druhým stalo jedním z nejnebezpečnějších, pověrami nejovládanějších a nejzaostalejších míst na Zemi. Velká většina obyvatel je negramotná a základní školu dokončí méně než 3 procenta populace. Je tu jeden z nejnižších příjmů na obyvatele na světě, velká zločinnost a problémy s drogami, masivní devastace prostředí, zanedbatelná vzdělanost, velká dětská úmrtnost a primitivní zdravotní péče, a zdejším dominantním náboženstvím je voodoo.
   Veškeré snahy amerických misionářů a učitelů se ukázaly jako neúčinné, a opakované vojenské invaze také selhaly. V tomto století byla třikrát vyslána americká námořní pěchota, aby přinesla na Haiti „demokracii“. První mise přišla v roce 1915. Mariňáci zde zůstali 19 let, postavili nemocnice, elektrárny, školy, moderní telefonní ústředny, víc než 200 mostů a tisíc mil dlážděných silnic. Po jejich odchodu se na ostrov vrátil totální rozklad a despocie. V roce 1958 se vojáci vrátili a opět započali s celým procesem, s týmiž výsledky.
   V roce 1994 se Američané vrátili na Haiti do třetice, tentokrát s 23 000 vojáky jako součást mírových jednotek Spojených národů.
   Předpokládá se, že na Haiti zůstane nejméně do konce století alespoň 500 vojáků, aby zabránili návratu starých časů. Dokonce i přes tuto masivní podporu a vojenskou sílu USA a OSN je Haiti politicky zkorumpované, decimované AIDS i ostatními nemocemi a trpí obrovskou kriminalitou. Haiti se blíží k prahu konce 20. století, ale hlavní město Port-au-Prince smrdí lidskými výkaly a hnijícími odpadky.

   Smazat
  5. Na začátku 20. století odcestoval na Haiti člen Královské geografické společnosti (Royal Geographic Society), Hesketh Prichard, studovat dopady stoprocentně černošské vlády v zemi. Při svém příjezdu cítil k domorodcům silné sympatie a chtěl vidět, jak si počínají při zavádění bílé civilizace, ale bez bílé nadvlády nad sebou.
   Zjistil, že ačkoliv má Haiti francouzské zákony a na papíře buduje civilizaci, je to všechno jen nenaplněná iluze. Haitská armáda měla například 6500 vojínů, ale stejný počet generálů, všechny s okázale nazdobenými uniformami. Měli nemocnice se zablácenými podlahami, vlakové stanice a dráhy, ale žádné funkční vlaky, elektrárny nedodávající žádnou energii, soudy, zákony a ústavní práva, ale vládla jen korupce a despocie. Byly tu katolické kostely, ale v nich probíhaly primitivní obřady woodoo a obětovaly se zvířecí oběti. Ačkoliv Prichard považoval místní lidi za všeobecně veselé, zjistil, že mají sklony k provádění krutého mučení a zvěrstev.
   Prichard to uzavřel tím, že pro Haiťany je pozlátko civilizace stejně důležité jako její podstata. Když se mohou obléknout a mluvit jako Evropan a mají evropsky vyhlížející instituce, pak vidí sami sebe jako Evropanům rovné. Odpovídaje na základní otázku „můžou si Haiťané vládnout sami?“ napsal Prichard následující:
   Současný stav Haiti dává na tuto otázku nejlepší odpověď a vzhledem k tomu, že tento experiment trval celé století, možná také konečnou. Tato odpověď se ve skutečnosti nachází už století tam venku. Černoch dostal svou šanci, spravedlivé podmínky a žádnou zaujatost. Dostal pro sebe tu nejkrásnější a nejúrodnější
   část Karibiku; dostal výhodu vynikajících francouzských zákonů; zdědil vybudovanou zemi s Cap Haitien (jedno krásné město na severním pobřeží Haiti) jako svou Paříží... Byla tu širá prosperující země, země lesů, vod, měst a plantáží, a uprostřed toho všeho byl ponechán černý muž, aby si svou vlastní spásu zařídil sám. A co se šancí, která mu byla dána, udělal?...
   Jak černý muž na konci stoletého pokusu řídí svou zemi? Jaký pokrok udělal? Absolutně žádný.

   Smazat
  6. Protikladem ve stejném oceánu ležící, ale nehostinný Island, který však i se všemi svými nevýhodami, jedním z nejlepších míst pro život na Zemi. Tento národ vydává víc knih a časopisů na osobu než jakýkoliv jiný stát světa. Má jednu z nejvyšších gramotností a nízkou dětskou úmrtnost, nízkou kriminalitu a problémy s drogami, vysoký životní standard, nejlepší lékařskou péči a nejdéle stojící svobodně volený parlament na světě: Althing.
   Představme si, že by byli všichni Islanďané nějakým neuvěřitelným
   způsobem přemístěni na Haiti, a všichni Haiťané na Island. Do pěti let by Islanďané na Haiti žili v ráji, který by si vybudovali, zatímco na Islandu... by většina Haiťanů byla pravděpodobně mrtvá. A to je ten rozdíl mezi a námi a jimi, který žádný kecy kecálistů, všech těch "antirasitů" a "humánrajtistů" nemůžou nikterak ani změnit, ale ani ovlivnit ....

   Smazat
  7. Děkuji za skvělé příspěvky. Mají hodnotu.

   Smazat
  8. 23:12 - v tý knížce (odkaz na čase 21:21) je toho stokrát víc než co jsem tu citoval! Čtu to průběžně a stále jsem ještě nedočetl poslední kapitolu nazvanou Boj za Pravdu ...

   Smazat
  9. Palauská republika je ostrovní prezidentská federativní republika ležící v Tichém oceáně asi 500 km východně od Filipín. Tvoří nejzápadnější součást souostroví Karolíny. Do roku 1994 bylo Palau poručenským územím OSN pod správou USA. Palauská republika je tedy jedním z nejmladších států světa. Metropolí je město Koror, hlavním městem je však sídlo Ngerulmud ve státě Melekeok na ostrově Babelthuab.

   Smazat
  10. Pro (21:39)
   Byl byste tak laskav a - když už se zde snažíte prezentovat jako odborník na Haiti - seznamil zdejší obecenstvo s takovým gentlemanem jako byl "papá doc" Duvalier?
   Když už Jste nás oblažil takovou spoustou "informací", tak si jistě najdete chviličku, abyste něco z jeho životopisu zmákl. Vždyť o něm a jemu podobných říkali ti, kteří ho drželi u moci: "Ano, je to bastard, ale je to náš bastard!"
   KR

   Smazat
  11. 23:23 - nebyl o nic lepší ani horší než jiný podobný černý tlamy u moci - Jean Bedel Bokassa, Idi Amin, Mobutu Sesse Seko nebo Charlie Taylor a nespočet dalších lidožroutů ponechaných bez dozoru bílého pána s vypůjčeným bičem v ruce ...

   Smazat
 3. Čili - zákaz podpory fašismu by byl nepřijatelným omezením základních principů svobody. Není to ta svoboda o níž stále dokola mluví "naše" elita?

  OdpovědětSmazat
 4. Hezké přiznání od USA. Alespoň, že velmi dobře vědí, jaké režimy hájí v Lotyšsku, Estonsku, Litvě, Ukrajině, Polsku. A samotné USA.
  Ono je vůbec k podivu, že vědí, že jsou ty nacistické státy sousedy Ruska. Jenom tak, náhodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podstatná je pouze a jen Rasa. Republikánský senátor z Mississippi, Theodore Bilbo jednou řekl, že i kdyby na USA zaútočila drtivá síla, která by zničila všechna města a infrastrukturu, ale zachovala genetické dědictví, naši lidé by vše vbrzku znovu postavili a ještě dokonalejší a velkolepější! Pokud by se však podařilo nepříteli zničit genofond bílé rasy a nahradil ji negroidními lidmi, tak aniž by zbořil jediný dům, jedinou továrnu, letiště, nádražíčko či pár metrů dálnice nebo kolejí, vše by vbrzku bylo totálně zdevastováno, z továren by zbyly jen ruiny a z měst by se staly veliké slumy ovládané zločinnými gangy, dálnice by se rozpadly a koleje zrezavěly. Civilizace jak ji známe by tam skončila ...

   Smazat
  2. Pro (23:09)
   Nejskvělejšími stavby bílé rasy naleznete v Osvětimi, Mauthausenu, Buchenwaldu, Dachau, Sachsenhausenu a dalších desítkách míst v Evropě, když už o půl století dříve je postavili Španělé, Britové, Američané (USA) a Němci - všechno to bílá, křesťanská rasa a víra (Miluj bližního svého, Nezabiješ,...) na Kubě, na Jihu Afriky, na Filipínách, aby se k nim přidali soukmenovci na Východu s pověstnými gulagy.
   Promiňte, Jste idiot a lidská špína. Není žádný černošský stát, který by korporace "bílého muže" ekonomicky nedrancovaly, nekorumpovaly nebo nevraždily tam místní předáky atd.
   KR

   Smazat
  3. 23:38 - pokud nejde o blafování jako v případě Osvětimi, kde příčinu masových úmrtí nejlépe popsal asi pan generál Georga Patton tak není oc o čem hovořit! Nejvíce vražd maj na svědomí oni Pattonem dobře popsaní Semité! Oni drželi v pazourech obchod s černými otroky, při kterém jich 30 milionů zařvalo! Oni řídili obchod s opiem mezi Indií a Čínou které měly na svědomí smrt až 60 milionů Číňanů v tzv. opiových válkách a povstnání Tchajpchingů, taky ovšem zavinili smrt stejného počtu obyvatel Ruské říše po převratu v roce 1917. To oni chtěli zničit Německo a zabili miliony Bílých lidí při bezdůvodném bombardování! - http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Varovani_generala_Pattona.pdf


   Jinak ty opice se celkem dobře vraždí vlastníma rukama. Nosatec si tedy ani nemusle moc špinit ruce:) Příkladný byl "rozchod" Indie a tzv. Pakistánu v roce 1947 ... ale nikomu nebráním aby mezi ty opice šal šířit "humanismus":)))

   Smazat
  4. Pro (23:09, 19:16)
   Jen potvrzujete, že Jste idiot a lidská špína, pohlížíte-li na lidi dle jejich rodokmenu, nikoli podle toho, jací skutečně jsou, jakého jsou charakteru, jak se chovají, jaké jsou jejich skutky. Pes má vyšší inteligenci než Vy, protože je s to rozeznat zlého od přívětivého člověka. Jste slaboch a lenoch, protože svoji frustraci z vlastní neschopnosti se snažíte překrýt tím, že svůj životní neúspěch svádíte na jiné, a to snadno jakkoli identifikovatelné, místo toho, abyste pracoval na sobě.
   KR

   Smazat
 5. ..z čehož plyne,že evoluce neexistuje,z černé opice se nemohl vyvinout inteligentní běloh....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Však např. v DNA Melanésanů se krom genů neandrátlců našly i stopy po genech úplně neznámého hominida!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.