Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

V Sevastopolu zadrželi ukrajinské diverzanty


Maks Vetrov
10. 11. 2016     zdroj a zdroj
Ukrajinské diverzanty, kteří se připravovali k napadení vojenských objektů na Krymu, zadrželi v Sevastopolu. O speciální operaci informovaly orgány FSB Ruska. „Federální bezpečnostní služba 9. listopadu 2016 zadržela v Sevastopolu členy diverzně-teroristické skupiny hlavního velení rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny, kteří měli v plánu uskutečnit diverzní akce v objektech vojenské infrastruktury a sociálního zabezpečení poloostrova Krym“, uvádí se v informaci.


Při prohlídce byly u zajištěných nalezeny a zajištěny silné výbušniny, zbraně, náboje, prostředky speciálního spojení a také mapy a výkresy objektů, na které chtěli teroristé uskutečnit diverzní akce, informoval zástupce zvláštní služby.

Nyní probíhá operativní pátrání a vyšetřování pokračují, spolupracovníci zvláštních služeb řeší otázku co se zadrženými.

V Kyjevě informaci o zadržení ukrajinských vojáků dementují. Oficiální představitel Ministerstva obrany Ukrajiny k otázkám vojenské operace v Donbasu Andrej Lysenko nazval informaci FSB Ruska jako „absolutní nesmysl“. Ukrajinská rozvědka také zadržení diverzantů dementovala.

V srpnu 2016 FSB informovala o zabránění teroristických akcí na Krymu, které také připravovali příslušníci rozvědky Ukrajinské armády. Podle zjištění vyšetřovatelů chtěli tenkrát diverzanti destabilizovat situaci na poloostrově před volbami do Státní dumy.

Poté prezident RF Vladimír Putin obvinil Kyjev z přechodu na praktiky teroru místo toho, aby hledal cesty mírových vypořádání. Putin obrátil také pozornost Angely Merkel a Francois Hollanda k této „hrubé provokaci z ukrajinské strany“.

Překlad: František Chmelař

7 komentářů :

 1. Dat je ke zdi prasata zakerny!

  OdpovědětSmazat
 2. Kyjevské vládní svoloči, která tam ty diverzanty vyslala, už nestačí teror, který vede proti svým občanům na východě, a cos ji žene k tomu, aby svůj státní terorismus šířila i do zahraničí.
  Jo jo, ztráta Sevastopolu je hořká a nedává spát ani jejich US páníčkovi, a tak alespoň takto opruzují ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Kyjevě informaci o zadržení ukrajinských vojáků dementují.Tomu se dá nakonec i věřit. Ona totiž oficiální místa podle všeho už nemaj ponětí vůbec o ničem, co se v jejich zemi děje. Absolutní vojenská a loupežnická anarchie. Bohužel....

   Smazat
  2. Kyjev i ukrajinská rozvědka zprávu dementovaly. Dementi dementují, to je normální.

   Smazat
 3. banderovci dostali jediný úkol, vylidnit co nejrychleji ukrajinské území, protože si je bohužel vybrala jako náhradu za USA sekta vyvolených, Americe totiž hrozí zničení, pouze se neví, co přijde dříve - megazemětřesení, výbuch supervulkánu nebo pád asteroidu (očekáván v r. 2020)

  OdpovědětSmazat
 4. Doufám,že je Putin nepropustí jako Savčenkovou.To už by byl skandál.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.