Reklama

středa 9. listopadu 2016

Volby US: Proč globální slouhové střečkují?

Radim Valenčík
9. 11. 2016      RadimValenčíkPíše
Intenzita střečkování slouhů současné degenerující a rozpadající se globální moci mě překvapila. Myslel jsem, že si dokážou lépe uchovat image a zastřít to nejdůležitější. Totiž to že si zvykli být touto globální mocí řízení formou poskytování in side informací o tom, jak to dopadne, jaké řešení se prosadí doslova za každou cenu. V té či oné zemi, v té či oné kauze.

Nyní jsou zděšeni. Celý systém moci, který byl mj. založen i na řízení vybraných osob poskytováním in side informací o tom, na kterou stranu se postavit a jak to dopadne, se zhroutil. To je pro směšné kavárenské figurky u nás až po eurolídry společné. Právě v těchto hodinách je jako na dlani vidět, o koho se degenerující a rozpadající se globální moc opírala. Jsou zmateni a tudíž čitelní. Tak si je dobře pamatujeme. To, co dělá ČT 24, má pro budoucnost obrovský význam. Svou hloupostí mapuje situaci naprosto dokonale.

Nejcennější na Trumpově vítězství jsou dvě věci:

1. Velká převaha, se kterou zvítězil.

2. A hlavně to, že vyhrál i v těch státech, kde je historicky nejzkušenější obyvatelstvo, kde je obyvatelstvo vyznačující se kritickým nadhledem a rozhledem, solidárnější než je US průměr. V bývalých baštách demokratů. Gigantická manipulace selhala. Moc se vrací do rukou lidí, kteří umí přemýšlet.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3993-volby-us-proc-globalni-slouhove-streckuji.html

43 komentářů :

 1. ...rád bych se mýlil,
  ovšem celé tohle divadlo o tom jak vůle lidu zvítězila může mít řádnou motivaci.
  Akciové trhy západní civilizace již delší dobu
  lžou o světových cenách ropy a všech strategických komuditách. Státy nastavené na staré Americké ceny
  by měli podle trhu krachovat....
  A máme tady možnou oběť a příčinu světové krize
  Donalda Trumpa zvoleného lidem !

  ...snad se mýlím a bude lépe*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.

   Smazat
  2. A vice nez dulezity je nejen pokracovat v cem TRUMP zapocne ,ale dokoncit jeho usili !!!

   Smazat
  3. 18:39 jaké "vítězství vůle lidu"?Kdyby to tak bylo tak Hilary Clinton je president jak u nás Zeman!Amerika v nepřímé volbě volitelů zvolila D.Trumpa.Kde je ta vůle lidu?Mít volební systém jak v USA,kdy poslanci parlamentu volí presidenta,myslíte žeby na Hradě dřepěl Zeman?

   Smazat
  4. Svata Pravda.
   Ted osud celyho sveta zalezi na setkani PUTINA S TRUMPEM.

   Smazat
 2. "Moc se vrací do rukou lidí, kteří umí přemýšlet."
  Proboha, co to ten člověk mele?! Vždyť to je na úrovni "Nick Honolulu" -

  Martin HEKRDLA:
  http://a2larm.cz/2016/11/trump-neni-kul-v-plote/

  OdpovědětSmazat
 3. No je to tak no! A na jiný diskusi tu profláklej buzerant co svý afroidní řiťopichy ve svý schýze vydává za "mimozemskou civilizaci" operuje jakousi "převahou" Clintnonky nad Trumpem v počtu získaných hlasů! Jenže jakých hlasů! Hlasů jemu podobných zmršených buzerantů z Kalifornie, nakažených syfilidou - a to v lepším případě, jinak HIW virozou! A tohle hovado chce srovávat hlasy takovýho bioodpadu s hlasy pracujících mas, staršcíh zkušených a bílých lidí (WASP)! Hovado k hovadu ...

  OdpovědětSmazat
 4. Před chvílí jsem na radiožurnálu poslouchal sáhodlouhý rozhovor na téma, proč se americká média "sekla" v odhadech předvolebních preferencí. Zjednodušeně, protože průzkum se prováděl pouze u voličů první kategorie. Metaři, uklízečky, kopáči, nebo přístavní dělníci nebyli dotazováni. Byli příliš hloupí (doslova - nevzdělaní) na to, aby se jich někdo zeptal na jejich názor. Pozapomnělo se dodat, že kdyby se na jejich názor občas zeptala Clintonová, nebo lépe před ní Obama, nemuseli se dnes divit. Podobné překvápko začne zažívat co nevidět i Evropa. Merkelová také asi nechodila mezi osahávané a znásilňované ženy v Norimberku, nebo Kolíně nad Rýnem. Přesto i za ně vykřikovala do světa "My to zvládneme".
  Současní politici vůbec chodí málo mezi plebejce. Asi se bojí nákazy parazitů. Jak se začíná stále častěji ukazovat, ke své vlastní škodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hričáku, naše probruselská, zmanipulovaná a prolhaná televize nazvala Trumpovi völiče hloupými a nevzdělanými modrými límečky.Takzvané dělnické třídě.Pokud tyto agentury budou provádět průzkumy jen po pražských kavárnách, hereckých šatnách a na intelektuálských sedánkách, tak nikdy nebudou objektivní a budou vždy vyjadřovat jen názory úzké skupiny populace.Jinak velké změny čeká i EU, doufám, že se konečně rozpadne, nic jiného se s tímto totalitním konglomerátem, který byl zničen bandou zaprodanců, se nic už dělat nedá.Pořád však hrozí obrovská emigrantská islamistická vlna tsunami, která může úplně zparalyzovat jednotlivé státy ke kolapsu.

   Smazat
  2. Ona se americká média "neselkla", tak jako se nemůžou "seknout" naše média. Současná média, a je tomu tak snad všude na světě, se snaží cíleně ovlivňovat veřejné mínění. Lež, překroucená fakta a podání částečných informací, to je jejich hlavní zbraní v oblbování občanů. Zázraky se však dějí. Oni totiž velmi málo docenili význam internetu , tj. možnosti velké části občanů získávat spektrum informací prostřednictvím internetu a na základě toho si vytvářet vlastní názor, v mnohém odlišný názorům prezentovaných v médiích. Proto v blízké době očekávejme útoky některých politiků na svobodu slova(nikoliv urážlivé výrazy) šířenou prostřednictvím internetu.

   Smazat
 5. Z vítězství Trumpa mám radost především proto, že alespoň trochu spadnul hřeben kavárně. Jeho samotného zatím nebudu hodnotit. Říká se, že slibem neublížíš. Trump toho slíbil dost a až čas ukáže, kolik toho dokáže splnit. Před samotnou volbou jsem opakovaně tvrdil, že Trump znamená naději. Clintonová jistotu. Ona chtěla dál hrotit vztahy s Ruskem, i když s každým dalším krokem se svět sunul blíž ke svému konci. Silou dnes s Ruskem už nikdo nic nezmůže. Pokud se Trump s Putinem nedomluví, jsme v řiti. Ta megera se o to ani nechtěla pokusit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už hážete zpátečku, co? No docela brzo. Čekal jsem že vám oslavy vydrží aspoň týden :-D

   Smazat
  2. Není čas slavit! Toto není konec, ale začátek! Nastal čas boje! Teprve až trupy nepřátel naší rasy budou hýbat zemí, kam je zabagrujem po zajetí zaživa, aby dříve než svými z mizerie lidu vyžranými trupy prohnojí půdu, tuto ještě v předsmrtných křečích svými zlodějskými čpáry i řádně prohnětli, pak teprv budem moci slavit!

   Smazat
  3. (19:24) = patrně nějaký Arab ...

   Smazat
  4. Není každý takový hňup jako hotentot 19:16.

   Smazat
  5. 19,24
   Ale vůbec necouvám. O moc horší, než Clintonová, být Trump nemůže. Tak že mnohem pravděpodobnější je posun vpřed. A za ty protažené držky televizních "kokomentátorů" mi to už stálo. Dnešní ráno bylo pro mne malou hojivou náplastí za ty televizní prasečiny posledních let. Ještě kdyby Trump dokázal utáhnout finanční kohouty prodemokratickým neziskovkám v demokratických zemích, stačilo by mi to ke štěstí. Vidět, jak třeba Pánek z Člověka v plísni táhne zpět ke strojům ? Libá představa.

   Smazat
  6. 19:28 - ale spravedlivý! Dělaj to hoši dobře, poctivě! Však jde o bývalé oficíry pánů Hussajna a Kaddáfího! Proto maj sociální myšlení, vědí co je dobré pro lid a co pro svoloč a kam s ní! - http://www.expres.cz/jak-se-zije-pod-isis-04p-/zpravy.aspx?c=A151120_120726_dx-zpravy_pali

   Smazat
 6. http://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman-narkl-schapira-ze-28-rijna-chybel-na-hrade-ambasada-se/r~ace4a8d4a68511e6ae080025900fea04/

  Zeman už mnohokrát usvědčený lhář s důvěryhodností nula. Věří mu a obdivují ho jen další lháři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle jsou nepodstatný píčoviny! Jako když Trump řekl že neřekl že kurvičkám se líbí sahat na kundičku od bohatců:))) No řek to! A coooo! Lepší než bejt buzerant jako ty a nechat si od negrů jebat prdel a ani to nezapírat ....

   Smazat
  2. Tak,tak,tyhle kretény sere,že je bílej a na ženský....no to je úroveň.

   Smazat
  3. Zeman Šapira ani nehledal. Předpokládal, že nebude mít tolik drzosti, aby porušil jeho zákaz vstupu na hrad.

   Smazat
  4. 19,35
   Z tohohle úhlu jsem o Trumpovi nepřemýšlel. Ale něco na tom asi je. Bílá a navíc hetero dnes v Práglu není v módě.

   Smazat
  5. Pro buzeranta 19:19
   Táhni do prdele, imbecile!

   Smazat
  6. 19:19 Vy neznáte Zemana? Tímto prohlášením přinutil Shapira aby se veřejně přiznal, že na Hradě byl. Neseděl vpředu mezi ostatními velvyslanci, ale krčil se vzadu mezi "křovím". Proto ho Zeman, Ovčáček ani kamery neviděli. Otázka je, proč se snažil být neviditelný? Nejspíš proto, aby tam jako chytrá horákyně byl i nebyl. Být přítomen je slušnost i povinnost. Nebýt přítomen znamenalo vyjádření podpory jeho poskokům z pražské kavárny. Veřejným přiznáním účasti vlastně kavárnu odhalil a podrazil. Ukázalo se, že skutečný "Západ" byl na Hradě, v podhradí byli jen užiteční idioti s transparenty. Jenom doufám, že při odchodu z Hradu na něj jeho přátelé také volali "hanba". Na něj jediného to bylo právem.

   Smazat
  7. Pan Hričák : Opravdu o Práglu máte dobré informace? Žije tady přes milion obyvatel, platí Vaše úvahao bílých a hetero na všechny? Zkrátka pojďme se sjednotit na podstatném a nechme stranou ty ubohosti o hetero atd.

   Smazat
 7. "demokrati", typu naší páté kolony:
  http://pravyprostor.cz/llevicovi-extremiste-protestuji-proti-trumpovi-hori-popelnice-i-auta-rozbijeji-se-vylohy/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky projev demokracie. Pokud ničí majetek, měla by zasáhnout policie. Pokud jenom řvou, nic proti ničemu. Každý má právo vyjádřit svůj názor.

   Smazat
  2. Hoří popelnice i auta, rozbíjejí se výlohy.

   Smazat
  3. 20:29 Nesou také transparenty, že se stydí za prezidenta? A mají červené karty? A obrázky Havla? Náš velvyslanec by jim je měl zajistit. Vždyť to jsou podobní bojovníci za demokracii, jako u nás. Takovým je třeba oplatit pomoc, poskytovanou USA našim studentům a umělcům, bojovníkům za svobodu a demokracii. Trump je přece také chce táhnout na Východ navazováním normálních vztahů s Ruskem, určitě je Putinův agent. Janda by jim mohl pomoci založením americké pobočky Evropských Hodnot+Kremlin Watch.

   Smazat
 8. Nechápu ten radostný povyk nad volbou Trumpa - je to sice vítěztsví menšího zla, ale dosedl na kočár tažený splašenými koňmi, který míří do propasti a nemá opratě ani bič, aby je zkrotil.
  A nebo si snad někdo myslí, že zmizí US státní dluh více než 120% HDP, že zmizí US roční deficit zahraničního obchodu 500 miliard, nebo že se státní rozpočet stane zázrakem vyrovnaný? A nebo, že se z ničeho nic obnoví americký průmysl - zničený, bez kvalifikovaných pracovníků a odvezený do Číny? S výjimkou zbraní dnes téměř všechny legendární americké značkové produkty vyrábí dělníci v Číně... A nebo snad omezí moc Pentagonu a přestane utrácet miliardy za zbytečné zbrojení? A kde pak najdou práci zaměstnanci zbrojovek? Vždyť to jsou poslední US továrny. Navíc je třeba si uvědomit, že US centrální banka = FED nepodléhá vládě ani prezidentovi - je to soukromý subjekt ovládaný největšími US bankami ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko bylo také na kolenou. Stačila výměna vedení a patnáct let. A šetřit je opravdu kde. Stačí zredukovat počet základen. Nebo přestat podporovat "demokratické" opozice. Zejména pak ty v demokratických zemích.

   Smazat
  2. So vsetkymi uvedenymi udajmi suhlasim.Trump,dufajme dokaze zmiernit hrozbu vojny v Europe,zelam mu Vela sil pri jeho praci.Ale uprimne musim povedat.chyta ma ohromna skodoradost,pri predstave,ako budu musiet europski politici,tyka sa to aj medii priatelsky jednat z americkym prezidentom,po tom,ako pocas prezidentskej kanpane hadzali na neho vlecky hnoja.M

   Smazat
  3. 19:44
   Co byste napsal, kdyby vyhrála kilary? Vámi popsané by snad neexistovalo, nebo byste o tom nepsal? Všichni mírumilovní lidé se radují proto, že nechtějí 3.sv. válku, kterou by kilary tak ráda. Musím se smát, když si představím, jaký zlostný ksicht má teď balkánská řeznice :-)

   Smazat
  4. Anonymní9. listopadu 2016 20:19 ted ty jezibaby muzou letat na kosteti

   Smazat
  5. S podminkou kdyz se USA zmeni od zakladu k lepsimu , CELY SVET JIM POMUZE...To je logicky, a neni mozne uprit misto USA /JINEHO USA ovsem/ v nasem svete...

   Smazat
  6. 19:44 Ten "radostný povyk" je právě proto, že vyhrálo menší zlo. Pro svět i pro nás je to lepší, než kdyby vyhrálo větší zlo. Jestli soustředění se na nemalé vnitřní problémy USA bude znamenat menší zasahování do záležitostí jiných států, pak Trump bohatě splní očekávání světa.

   Smazat
 9. Trump vyhrál, protože na tom pracoval.
  Není to překvapení, je to zasloužené vítězství.
  Hitleri se jen spoléhala na to, co je tradiční, lži, manipulace, korupce.

  OdpovědětSmazat
 10. Trump je určitě menší zlo než Clintonka, ale nenechte se ovlivnit tím, co kdy řekl, říká či bude říkat. Za každým velkým majetkem je zaručeně zločin a prakticky všichni "významnější" politici jsou psychopati. A u psychopata nikdy nevíte, jestli bezostyšně a chladnokrevně lže, nebo zda výjimečně říká pravdu. Neposuzujte Trumpa podle řečí, ale podle budoucích činů.

  Malý příklad: Chce se dohodnout s Ruskem. Může to myslet upřímně, ale pravděpodobnější je, že si pod slovem "dohodnout" představuje to, co všichni nafoukaní jenkyové - že Rusko udělá, co on nařídí, především že odevzdá do rukou USA své přírodní zdroje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:21
   Nesýčkujte a buďte rád, že nevyhrála válkychtivá kilary. Nebo nejste spokojený? Jiná volba, než kilary, nebo Trump nebyla. Trump je aspoň naděje.
   "Stahujete kalhoty, když brod je ještě daleko".

   Smazat
 11. V komentářích ovšem chybí nejvýznamější důvod Trumpovy výhry. Za posledních 30 let reálný příjem průměrné americké rodiny nestoupl. Přestože mnohem víc žen pracuje. Veškerý nárůst produktivity a technologií teče výhradně do kapes 1% nejbohatších.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase lžeš jako obvykle.. Nestoupl 17 let, poslední 4 roky má ovšem jednoznačně rostoucí trend.

   https://fred.stlouisfed.org/series/MEHOINUSA672N

   Smazat
  2. Re 20:50:
   Jak můžete u zn. "Anomymní" rozpoznat to, že "jako obvykle"? Vy jste za pultem NSA?
   No budiž.
   Ta charakteristika (Median Household Income) je dost obecnou, a i tak MHI zůstává i dnes nižší než byl v r. 1999. Ten růst může být cyklickou fluktuací, jak se ze statistiky patrno. Raději posečkejme se silnými slovy ...
   Čím je ale růst reálných příjmů v USA tažen a jak se promítá do různých příjmových skupin? Není to jen důsledek triku zvaného QE? Nebo se v USA výrazněji investuje? Rád se nechám poučit ..

   Smazat
 12. Krásně to autor vystihl!!
  Netřeba však jásat dlouho nad rozhozeností neocons a jejich galérky.
  Ta pražská (i ta globální mezinárodní) se z toho otřepe velmi rychle. Rychleji než si myslíme.
  Toto není vítězství, je to jen jeho příslib. Nejistý červánek svítání.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.