Reklama

pátek 4. listopadu 2016

Vysoké ocenění: K. Gott a L. Procházková - Nová republika blahopřeje

Radim Valenčík
3. listopad 2016

Dne 3. listopadu se v Praze v prostorách Obecního domu udělovaly ceny prvního ročníku v ČR institutu Stříbrný lukostřelec (pro podporu vztahů mezi Ruskem a ostatními státy). V nominacích za obory jako např. cestovní ruch, vzdělávací programy, sport, atd. nás zaujal žánr "mediální komunikace", kde se vítězem stala spisovatelka Lenka Procházková se svým textem "Živé duše". Lenka Procházková cenu osobně převzala a vyjádřila poděkování:...


Významným laureátem se stal Karel Gott, který byl oceněný za celoživotní přínos.Foto 1: Stříbrní lukostřelci jsou připraveni k udělení. Dost napjatá atmosféra. Nominanti jsou známí, ale vítězové v jednotlivých kategoriích nikoli.

Foto 2: Akce je významná. Záštitu nad ní převzal prezident ČR. V závěru se ukázalo, že její význam je ještě mnohem větší. 


Obsah jeho projevu byl mimořádně zajímavý a bez přehánění silný v pravém smyslu toho slova.

Celý Gottův projev bude během dvou dnů možné shlédnout na

www.lukostřelec-pr.cz

Karel vypadal svěže a vesele.

Foto 3: Hlavní ocenění dostal totiž Karel Gott. Z Bratislavy poslal toto video, kde děkuje formou obsáhlého vyjádření k významu ceny v češtině i ruštině.
  

Foto 4: Pak velké napětí. Lenka Procházková byla jedním ze čtyř nominantů v kategorii "Mediální komunikace". A vyhrála!

Zde je celý text poděkování Lenky Procházkové:

Vážené dámy, vážení pánové!

Oceněný text jsem původně psala pro české čtenáře. Chtěla jsem tou reportážní črtou z mého nedávného putování po ruských městech aspoň trochu narušit obraz vytvářený o ruské společnosti českým mainstreamem. Od mládí zastávám krédo, že hlavním úkolem spisovatele je podávat svědectví o době, ve které žije. Žádný spisovatel nemůže být soudce, protože nemůže poznat celou pravdu, ale ten fragment, který poznal, by měl zpracovat a předat nezkresleně. Jen tak dokáže zaklepat na srdce lidí, svých čtenářů, diváků, posluchačů.

Doba, v níž žijeme, je přelomová. Lze ji nazvat střídáním epoch. Svět, který jsme znali, se nám před očima mění, i náhled na dějiny se proměňuje a mnozí lidé si v tom chaosu protichůdných informací připadají bezmocní. Výprodej mravních hodnot vždy začíná tím, že slova ztrácejí původní významy. Spisovatelé však nesmí tuto přetvářku podporovat, nesmí se ani stáhnout do azylu mlčení. Umělecké školy učí své studenty pravidla a zákonitosti oborů a žánrů, ale mnohdy zamlčují, že nad tím vším panuje jediný zákon, ten, který nám diktuje vlastní svědomí. Jinak řečeno – cenzura je dočasná vnější zábrana při šíření svědectví, ale autocenzura je osobní volba, volba zbabělosti. Jsem si jista, že český národ se nedá krasořečněním zbabělců omámit a že si zachová zdravý rozum. S touto pozitivní předpovědí končím. Srdečně děkuji za ocenění mého textu, za jeho překlad do ruštiny a za tuto krásnou sošku, která se stane ozdobou a strážcem mého psacího stolu...

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3966-vysoke-oceneni-k-gott-a-l-prochazkova.html

35 komentářů :

 1. Blahopřeji Lence i Karlovi. Je povzbudivé pro další stejného smýšlení, že se ti dva opravdoví umělci co něco umí, že se nebojí říct svůj názor a že pracují pro přátelství mezi lidmi, včetně dnes tak okopávaného Ruska. Bravo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. připojuji se k blahopřání těmto vynikajícím lidem
   vzácným občanům ČR

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 4. listopadu 2016 19:05 Dvořáku,mažeš.Proč. .Mám pravdu.Dík,Dvořáku pod, níkdy nebudu lhát a ani mazat .Bravo

   Smazat
  4. NEZAPOMENTE GRATULOVAT PRAVE ZDE, PRAVE TED , NOVE REPUBLICE ZA KAZDODENNI USILI PRO NAS VSECHNY . DIKY VAM...

   Smazat
 2. Vzácná paní Lenko, s radostí gratuluji.

  OdpovědětSmazat
 3. Blahopřeji jim oběma a děkuji, že existují.

  OdpovědětSmazat
 4. Jiřina Růžková4. listopadu 2016 17:12

  Také srdečně gratuluji oběma umělcům a díky!

  OdpovědětSmazat
 5. Velké blahopřání a dík,že jste s námi. TES

  OdpovědětSmazat
 6. Gratuluji všem oceněným. Nechtěl by pan Valenčík připojit více podrobností? Díky.

  OdpovědětSmazat
 7. Nerozumím tomu, nic o tom nevím, upřesněte komu a kde všude se tato cena uděluje, kdo je již její držitel. Nedokážu posoudit jak až je toto ocenění vysoké a ve světě známé. Nějak málo informací! Přátelství mezi Ruskem a ostatními státy? Kterými?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte opravdu takový problém si to najít?
   http://www.lukostrelec-pr.cz/cz/index.php
   Pokud to nepomůže, pak už nic.

   Smazat
  2. 18:04 že se na něj nevykašlete, on moc dobře rozumí, né že ne, jen trollí a vydělává tak na živobytí. Rukama a hlavou to nedá, tak těch třicet stříbrných jede takhle.

   Smazat
  3. Nebudete mi to věřit, ale opravdu nic o této ceně nevím a nechce se mi to hledat. A pana Gotta a paní Procházkové si vážím. Nejsem bohužel takový chytrolín, jako ti co na mě tady reagovali.

   Smazat
  4. I u přátel Ruska platí: Kdo není s námi, je proti nám!

   Smazat
  5. 18:21 Když se vám hledat nechce, čekáte, až to někdo udělá za vás a vysvětlí vám to, a potom jste vychytralý. V jiném případě opravdu nejste chytrolín a jste zřejmě trolín. Těm není pomoci.
   18:28 Proč? Snáší se tam na někoho s odlišnými názory fekálie, jako to dělá pražská kavárna?

   Smazat
  6. Nechci aby mi někdo něco vysvětloval. Jen jsem chtěl vědět co je to zacenu, o které nic nevím. Proto nevím proč se tady tak pohoršujete a urážíte mě trollem? Myslím, že o této ceně neví nic daleko více lidí, než jsem já. Vy máte to štěstí, že to víte. Tato cena je mi vcelku ukradená. Díky vám o její důležitosti o ní začínám pochybovat, když musím někde hledat, co vůbec pro koho znamená a co oceňuje. Klidně zdraví Troll. Tu cenu vám přeju taky.

   Smazat
  7. Já vám taky, abyste měl možnost ji poznat bez hledání, a tím přestal pochybovat o její důležitosti.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. http://www.lukostrelec-pr.cz/cz/index.php

   Smazat
  10. Kája Gott daleko víc než ňáký posraný Rusáky oceňuje svou "oranžovou auru" co mu nadělil tenhle agent CIA v pyžamu - http://1gr.cz/fotky/idnes/16/102/cl6/ZAR66be3f_7314707836_1300116670032813_95444959.jpg

   Smazat
  11. Také neznám,ale jak bylo řečeno najdu si to ,protože na internetu lze nají vše,a nemusím doopravdy dělat trolína.Právě v tom je náš problém,nehledat,není čas,potom jsme nevzdělaní.Doporučuji Horáčka,ten má knihovnu a 2000 svazků,dokonce i Káju Maříka.

   Smazat
 8. já o té soutěži vůbec nevím, ale je to dobrá zpráva, jakých dnes moc není...gratuluji lence procházkové i karlu gottovi, vím, že ho rusové mají rádi, krásně o něm mluví a dokonce v dokumentu o něm tvrdí, že je víc jejich než český :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to, že nic nevíte? Tak si to najděte. Ona je to dokonce soutěž.

   Smazat
  2. nevím, no..je tolik věcí, které musím dohledávat na internetu pro absolutní dysfunkci české televize i rozhlasu, že na soutěže nezbývá čas..omlouvám se;)

   Smazat
  3. Ono by tady bylo někomu zatěžko napsat ta cena je za to a za to a už ji dostali ti a ti. Bože stále jen hledáte třídního nepřítele. Pošlete tuto tak významnou cenu Bradymu.

   Smazat
  4. 8:09 Vám je zřejmě zatěžko přečíst si tučně vytištěný úvod článku, kde je to všechno napsáno. Nebo je to tak těžké na pochopení? Vaše zmínka o Bradym v souvislosti s touto cenou znamená, že jste opravdu někde mimo realitu a nevíte, která bije.

   Smazat
 9. Toto so mi páči,že nereagujeme na hňupov akím je trulinko 17:57,len tak ďalej a nevšímajme si ich.

  OdpovědětSmazat
 10. Gratulace panu Gottovi i Lence Procházkové,ta si to opravdu zaslouží,bije se i za nás jako lvice,díky Lenko a přeji mnoho úspěchů v další práci.Rovněž panu Gottovi přeji hlavně zdraví a velký dík,že se nedal strhnout tou kavárnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se s gratulací.
   Stoprocentní souhlas !

   Smazat
 11. Velká gratulace paní Lence Procházkové.

  OdpovědětSmazat
 12. Kdepak jsou krafarnici , spina ,ramus a valecny pokrik..a pomyje..

  OdpovědětSmazat
 13. Srdečne blahoželám pani Lenke Procházkovej a p.Karlovi Gottovi k oceneniu. Zaslúžia si ju, pretože sa neboja povedať verejne svoj názor.Ide im v prvom rade o mier. P.Procházkovej vďačíme za petíciu "Ne základnám", ktorú som aj ja podporila, myslím v máji 2014.MK

  OdpovědětSmazat
 14. Ceny Stříbrný Lukostřelec – ČR za rozvoj česko-ruských vztahů byly slavnostně předány v Obecním domě v Praze
  Cena v oblasti rozvoje public relations
  Praha, Česká republika, 4. listopadu 2016 – Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 byly na slavnostním vyhlášení v pražském Obecním domě vyhlášeni vítězové prvního ročníku soutěže Stříbrný Lukostřelec – ČR, jejímž cílem je představit a podpořit projekty, které napomáhají rozvoji česko-ruských vzájemných vztahů. Cena Stříbrný Lukostřelec byla v Rusku zřízena v roce 1997 a zúčastnilo se jí dosud více než 4000 projektů. Prvnímu ročníku ocenění Stříbrný Lukostřelec – ČR udělil záštitu prezident České republiky Miloš Zeman. Osobností roku byl vyhlášen pan Karel Gott, který přítomné hosty pozdravil formou video pozdravu. Během slavnostního večera vystoupil mimo jiné také Pianista roku 2015 Tomáš Impellizzeri.

  V rámci soutěže se posuzovali projekty, které prohlubují komunikaci mezi Ruskou federací a Českou republikou. Do 1. ročníku soutěže bylo nominováno celkem 26 projektů v 7 kategoriích (Historické dědictví, Mezikulturní komunikace, Byznys a obchodní komunikace, Cestovní ruch a lázeňské programy, Vzdělávací programy, Mediální komunikace a Sport). Vyhlášena byla dále osobnost roku a udělena také jedna speciální cena. Vítězové získali figurku Stříbrného lukostřelce v originálním provedení.

  Vítězové jednotlivých kategorií soutěže Stříbrný Lukostřelec ČR 2016:

  Historické dědictví
  - Kaliningradské oblastní historicko-umělecké muzeum - výstava Pruské cesty Karla IV.
  Mezikulturní komunikace
  - Alšova jihočeská galerie – výstava Ilja Repin a ruské umění
  Byznys a obchodní komunikace
  - Společnost PETROF – 150 let spolupracujeme s Ruskem
  Cestovní ruch a lázeňské programy
  - cena nebyla udělena
  Vzdělávací programy
  - Mezinárodní kulturní institut Klíč – projekt Povídejme se rusky!
  Mediální komunikace
  - Spisovatelka Lenka Procházková – článek Živé duše – portál inosmi.ru
  Sport
  - Royal Golf Club Mariánské Lázně - získávání zájmu ruských turistů o golf
  Osobnost
  - Karel Gott
  Speciální cena
  - Česká asociace rusistů, Česko-ruská společnost - festival ARS-Poetika. Puškinův památník.


  Členy dozorčí rady soutěže Stříbrný Lukostřelec – ČR jsou např.: Sergej Stupar, obchodní zástupce Ruské federace v ČR; Leonid Gamza, ředitel RSVK (Ruského střediska vědy a kultury) v České republice; Jan Struž, předseda Sdružení Czech Top 100; Doc. Ing. Václav Petříček, CSc., místopředseda představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS a další. Členy odborné rady soutěže jsou např.: PhDr. Emil Voráček, Doc. Ing. Štěpán Muller, Ing. Josef Mráz, Ing. Mgr. Miloš Jaro, Mgr. Jiří Klapka a další.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.