Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

Vysvětlivky pro nechápavé, kteří netuší, proč levice vítá vítězství antisystémového miliardáře (v USA i v Česku)

Štěpán Kotrba
10.11.2016  Facebook

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.
Nepřítelem levice je bohužel ten, kdo moc nadřazuje míru.
Jde-li Trump po krku Clintonově rodině a střídá-li zároveň Obamu,

 

a) likviduje intervencionistickou politickou soldatesku, která za posledních patnáct let vyprovokovala a financovala převraty v dvou desítkách zemí, v desítce zemí rozpoutala válku nebo ji vedla. Ve jménu demokracie? Ne. Ve jménu postkoloniální snahy po moci. Což zlikvidovalo USA ideově i ekonomicky, úvěrovou spirálou destabilizovalo ostatní země napojené tak či onak na dolar...

b) ukončuje monopolární éru vměšování USA do politiky zemí poloviny světa. Monopolarita je věkem války, multipolarita je věkem diplomacie.
c) ukončuje trend neoliberální ekonomické, politické a kulturní globalizace, škodlivou nejen pro USA (zlikvidovalo to její průmysl), ale pro sociální systém zemí Evropy, trpící deregulací sociálních práv a konkurencí s otrockou prací bangladéšských, thajských a čínských dětí. Boj, který nejde vyhrát jen v Česku zlikvidoval veškerý lehký průmysl - textilní, kožedělný, obuvnický, sklářský, keramický, strojírenský, většinu dřevozpracujícího...

Když se dva perou, třetí se směje

Trumpovo ocelové koště na demokratickou bažinu rozjebe americkou politiku do té míry, že nebude mít sílu na manipulace Evropou a provokace vůči Číně a Rusku. Multipolarita vystřídá monopolaritu. Ideologická politika bude vystřídána politikou ekonomickou.

19 komentářů :

 1. Můj názor, lepší hospodářská než politická - politika je svivnstvo

  OdpovědětSmazat
 2. Stručné a výstižné. To by si měl přečíst aspoň tak 6x ten troll-amrdol, který tady dnes řádí jako tajfun.

  OdpovědětSmazat
 3. Doufám, že D.Trump nadobro pohřbí zničující a destru- ktivní TTIP, kterou chce Brůsel co nejdříve dokončit.Když ne Hitlery, tak tam vrznem Michel Bombamovou.Když prezident Zeman sluníčkářům, kavárníkům a Schapirům nevyhovuje, tak ho svrhneme a frkneme jim Horáčka, Bruselská prolhaná a zmanipulovaná televize, udělá výplach mozků a prostému lidu naordinujeme ty správné názory.Demokracie ve světě už nikde neexistuje, natož u nás.Prostý, nevzdělaný a hloupí lid tzv. modré límečky, volí proti zájmům globalistů a neoconů, tak jim tu svobodu a demokracii hodně omezíme nebo úplně zrušíme!

  OdpovědětSmazat
 4. Nostradamus Kotrba se k nám snesl z výšin aby nám zvěstoval zářnou budoucnost.
  Radím vám vy pitomečci, počkejte si ve vlastním zájmu s hodnocením Trumpova prezidentování aspoň půl roku, abyste pak nebyli sami před sebou za úplné kretény.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný, kdo je tady za kreténa, jsi ty. To 22:47 patří tobě, amrdole. Ty asi neumíš číst nebo nedokážeš porozumět psanému textu.

   Smazat
  2. 23:00
   A tobě patří jenom můj kopanec do do tvé řitě.

   Smazat
  3. Na trolly vetsinou nereaguju, ale kdyzs mi tak paradne nahral: Clintonova by nam nejspis ani toho pulroku nenechala a "usmazila" by nas v jadernem konfliktu.

   Smazat
  4. 22:54 Co to, tentokrát jsi zapoměl napsat, jak se těšíš?

   Smazat
  5. Trump to zvládne taky - http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/173671-general-nato-predpovida-zvoleni-trumpa-muze-vest-k-nuklearni-valce-uz-pristi-rok/forum/strana/5/

   Máte pech rudý zmrdi ...

   Smazat
  6. 14:13 Ten generál je stejný pošuk, jako ty. Celá jeho úvaha vychází z mylného základního přepokladu, že Rusko se třese na to, aby někoho napadlo. To je základní lež, nutná pro obhájení existence NATO a tím i platu pana generála. A protože to není pravda, je celá úvaha špatná.
   Mimochodem, kdyby měl pan generál pravdu, máš pech i ty, modrý zmrde. To ti ale při tvé slaboduchosti nikdy nedojde.

   Smazat
 5. 23:03
  Ještě jednou, amrdole, přečti si alespoň ten nadpis:

  Vysvětlivky pro nechápavé, kteří netuší, proč levice vítá vítězství antisystémového miliardáře (v USA i v Česku)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,je to Amrdol,zjevně nacházející zalíbení v uchylárnách tlačených do světa jewrejským HollýÚdem a jím prosazovanou totálně zkorumpovanou a naprosto šílenou "nevěstkou babylonskou" Killery C.,ale to nyní dostalo vážnou ránu,snad to ten Trumpeta ustojí a pozitivně se to projeví na stavu tohoto veskrze zhovadilého světa...byl už opravdu nejvyšší čas na smysluplnou změnu a snad i přichází....

   Smazat
 6. Já si myslím, že jediný ale podstatný rozdíl mezi nimi je v tom,že Trump na rozdíl od militantní Clintonové nechce (zatím) rozpoutat válku.

  OdpovědětSmazat
 7. Trump nie je antisystémový politik. Keby bol, nikdy by ho systém do volieb nevpustil. Čo je antisystémový?? Veď Trump využil všetko, čo systém ponúka, naopak neponúkol nič, čím by systém zmenil, zničil alebo poškodil. Systém ako taký v USA stále funguje a prekvitá. To že Trump kritizoval protikandidátov, že sa z nich verejne vysmieval, urážal, že útočil na zlaté teľatá súčasného politicky korektného establishmentu, má byť dôkazom antisystémovosti?? Nedajte sa vysmiať. Ešte pred sto rokmi bolo v USA úplne bežné hrubé urážanie sa politikov navzájom. Častovali sa výrazmi, ktoré dnes novinári vybodkovávajú. Dnes nemožno druhého protikandidáta nazvať ani hlupákom,inak je ostatnými politicky korektnými (zbabelými, zlovoľnými) mádiami a politikmi vyautovaný. Ak sa teda Trump objavil a rečnil dve na tri, urážal kde koho, potom nie je antisystémový, ale systémový tlčhuba, akýsi slon v porceláne, ktorý v politicky korektnom,autocenzurovanom prostredí uhladených kariérnych politikov nazýva veci pravým menom. Deti by vedeli, že podobne nekorektné a vulgárne bolo aj to dieťa, ktoré všetkým oznámilo, že cisár je nahý.
  Ak D. Trump vydrží a neurobí nič iné, len prinúti politikov nazývať veci pravým menom a odbúra politický newspeak a doublespeak, potom to bude najlepší prezident, akého ešte tento systém dokáže mať.
  Akýkoľvek iný pokus vymaniť sa zo systému zatiaľ Trump neurobil a myslím, že ani neurobí. Systém totiž má dostatok možností a skúseností s ich využitím, aby Trumpa odstránil, napr. pri jeho ceste do Dallasu.
  Zabudnite na to, že Trump zlomí moc Wall streetu, že pozrie na prsty FED-u, že prijme zákony na podporu strednej triedy = návrat firiem do USA, zníženie ziskov korporácií a pod. Veď on z tohto prostredia vzišiel, videli ste už niekedy, že by jeleň začal požierať srnky a diviaky?
  Zabudnite na nálepky o antisystémovosti Trumpa, o revolúcii v americkom politickom systéme a pod. Môže priniesť trochu čerstvého vzduchu do zatuchnutých kuloárov reálpolitiky, nič viac.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (11:52) -- To, že tyto evidentní skutečnosti lidem "unikají" je - vedle řady dalších příčin - způsobeno
   - touhou po spasiteli-mstiteli a hysterickým hledáním "pravých viníků"
   - výchovou Hollywoodem a televizními seriály i.e. neschopností rozlišit mezi rolí a hercem
   - neschopností pochopit a zvládat vlastní technické výtvory ("Antiquiertheit des Menschen" jak tomu říkal Günther Anders) a s tím souvisejícím
   - rozmachem astrologie, okultismu, "esoteriky", homeopatie, NWO, New Age, ... celé to "tajuplné" pseudoduchovno ("... povzdech utlačeného tvora, cit bezcitného světa, duch bezduchých poměrů.").

   Smazat
 8. Nevšiml jsem si ,že by levice vítala vítězství Trumpa.Americká Demokratická strana je levicová,zrovna tak jako vůdcové EU Jestli chceme zachránit svět a Evropu musíme podpořit konzervativní a nacionalistické síly .To tvrdím jako bývalý příznivec a volič levice.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud jsem Š.Kotrbu správně pochopil, a doufám že ano, tak on netvrdí, že Trump hodlá nahradit stávající systém jiným. Jen :"..rozjebe americkou politiku do té míry, že nebude mít sílu na manipulace Evropou a provokace vůči Číně a Rusku." Už se tak evidentně děje. Viz. demonstrace nespokojených s jeho zvolením. Obrátí směr vnímání američanů k vnitřním problémům, jako je likvidace vlastního průmyslu apod. Že by přesně věděl co s tím, to bych netvrdil. Ale lze předpokládat, že americká veřejnost si bude chtít nějaké řešení vynutit. A proto, paradoxně, autentická levice vítá tento impuls k možné změně. Samozřejmě, že nic není jisté, natož hotové, ale s Clintonovou bylo skoro jisté, že se bude chtít s Ruskem přetahovat "silou". A k tomu tvrdou rukou pacifikovat své "spojence" v NATO, a pokračovat v Obamově "zkroucení rukou". To, zdá se, je na čas potlačeno.
  Vůbec je zvláštní, že tzv.pravičáci, sluníčkáři a havlisti a jiní demokradi brečí nad "levicovou???" Clintonovou, a u "pravicového" Trumpa hledají jiskru naděje lídé hledající skutečnou svobodu, důstojné seběvědomí, mír, hlásící se k autentické (nikoliv verbálně a názvoslovím) levici. Divná doba...J.B.

  OdpovědětSmazat
 10. Doufejme pane Kotrbo, doufejme. Nicméně už jen to kvičení mainstreamu a pro-kavárenské svoloči stálo za to a udělalo radost. L.P.

  OdpovědětSmazat
 11. Samozřejmě že ne Trump, ale presstituti „hlavní stoky“ a zabetonovaní političtí úředníci svou vzpourou proti Trumpovi „rozjebou“ USA. Jen se obávám, že tím pádem Bílý dům se bude vyčerpávat střety s domácí opozicí, takže nakonec bude zahraniční politiku USA realizovat Pentagon podle not CIA. Což bude daleko horší než současný stav.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.