Reklama

úterý 8. listopadu 2016

Z Ukrajiny do Ruska odchádzajú desiatky tisíc obyvateľov

Samuel Poništ
8.11. 2016 Hlavné správy

Desaťtisíce Ukrajincov prúdia týždenne do Ruska za prácou, drvivá väčšina z nich tam nakoniec aj ostane. Ilustračné foto


Medzinárodná organizácia ľudských práv Human Rights Action, vo svojej správe píše, že na Ukrajine, za posledných desať rokov poklesol počet obyvateľov o viacej ako 6 miliónov. Z toho takmer polovica obyvateľov odišla do Ruska.

Príliv Ukrajinských občanov sa nezmenil ani po zmene ruskej legislatívy. Tá prikazuje, aby sa každý imigrant z Ukrajiny zaregistroval, nechal si prideliť daňové číslo, prejsť skúškou z ruštiny, musí získať pracovné povolenie a do mesiaca si zohnať prácu. Pokiaľ tieto kritéria imigrant nesplní, bude pokutovaný a vyhostený z krajiny. Informácie priniesol portál Globalresearch.

Predseda Rady národných záležitosti v Moskve, Jurij Moskovskij, pre Komsomolskaja Pravda, sa vyjadril o príleve Ukrajincov na ruský pracovný trh.

,,Tí si na ruskom trhu vždy nájdu prácu, v ktorej sa dokážu uchytiť. Našou hlavnou úlohou je získať ich, umiestniť ich a pomôcť im s adaptáciou. Migrácie z Ukrajiny bude stále len rásť.”

Prezident Ukrajinského analytického centra, Olexander Ochrimenko, nevidí túto masovú migráciu Ukrajincov ružovo. Budúci rok, by podla neho, mal počet Ukrajincov ktorý odídu do Ruska, v porovnaní s týmto rokom vzrásť až o polovicu. Ochrimenko taktiež odhaduje, že štvrtina z tých, ktorý odídu do Ruska, tam aj zostane – zmení si občianstvo a zostane pracovať v Rusku.

36 komentářů :

 1. A bohužel - ani ta masová emigrace z Ukrajiny není jediným úkazem, který té zemi nevěští dobrou budoucnost. Stejně jako ani válka proti vlastnímu obyvatelstvu, potažmo Rusku či rozprodeje do zahraničí.
  Z toho se mohou radovat snad jen ti, kteří ten rozpad řídí a kteří tu zemi chtějí položit na kolena.
  Sociálně (a demograficky), ekonomicky, kulturně ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co se stalo u nás? Rozpad státu, ekonomiky, kultury a nejsme my snad na kolenou? Jen ta emigrace nám asi nehrozí.

   Smazat
  2. František Opluštil neni co dodat ukrajinci maj vyhodu reci ze umej rusky a rusko je velke

   Smazat
  3. Ukrajinci jsou přece Rusové a Ukrajina je Rusko. Na tom nic nezmění ani jejich vlastní banderovská 5. kolona, ani banda okolo Porošenka, ani dobrodruh Saakašvili, ani NATO, ani EU. Prostě historicky je to tak a v budoucnu to tak zase bude.

   Smazat
  4. Mluvme česky! Neříkejme "ukrajina", když máme hezké české slovo "pomezí"! Ruské pomezí ...

   Smazat
  5. Ukrajinci jsou přece Rusové a Ukrajina je Rusko. Na tom nic nezmění ani jejich vlastní banderovská 5. kolona, ani banda okolo Porošenka, ani dobrodruh Saakašvili, ani NATO, ani EU. Prostě historicky je to tak a v budoucnu to tak zase bude.

   Smazat
  6. Ukrajinci a Rusové, to je něco jako my a Slováci. Navíc všichni dohromady jsme SLOVANÉ!

   Smazat
 2. Kde je první článek, který tady byl ještě před malou chvílí? To o té špinavosti a intrikách u amerických voleb - to už zakročil nějaký ten Shapiro, nebo který regulátor diskuzí?Článek totiž náhle zmizel - i se dvěma diskuzními příspěvky. To se tedy NR vyznamenává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu sa vyznamenáva niekto iný, vážený pane. Kde máme napríklad toho nášho mietneho blázna trolla Pepka Vyskoča aj s jeho obľúbeným okrídleným výrokom ako "...lidé hlasují nohama...". No a "lidé z našej po-majdanovskej demokratizovanej ukrajiny, zahlasovali tak, že utekajú do toho "fuj-nedemokratického Putinovho totalitného" Russka. Kde máme tu jeho a ďalších iných humanitných debilizujúcich bombardérov výroky ako sa nemôžu už viac dívať ako tunajší vládcovia (U)krajiny masakrujú mierumilovných a slobodumilovných spoluobčanov? Kde tu máme ich výzvy k urýchlenému zákroku na zabránenie humanitnej katastrófy a exodu obyvateľstva z (U)krajiny? Holt takto to vypadá keď vládcovia (U)krajiny sú veľký pancharti, ale nevadí, sú to predsa naši pancharti. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Žádný článek tu smazán nebyl. Nespletl jste si článek, pod kterým byl příspěvek uveřejněn?

   Smazat
  3. Vážený,víte že jsem se nespletl? Ten článek se dvěma diskuzemi pod ním byl na prvním místě, když jsem se snažil odeslat třetí příspěvek, ale nešlo to, ač jsem se o to opakovaně pokoušel. Na místě obvyklých testovacích obrázků obrázků bylo poměrně velké okénko, abych si založil vlastní blog - to se stále opakovalo. Pak jsem stránku opustil, a hned potom celý článek celý jako takový z místa, kde byl, zmizel. Proto jsem to napsal. Myslíte, že jsem dement? No a teď už je dotyčný článek...."Největší podvod v dějinách voleb"... opět tam kde byl, a odkud zmizel - i s těmi diskuzemi. Já konkretně jsem se pokoušel marně odeslat svoji námitku, aby jakýsi anonym na druhém místě diskuze, který do předloženého problému zapletl "Stalina" jako zde je obvyklé, Vissarionoviče do současné politické špíny netahal. No a teď i tento můj příspěvek odeslat šel. Je to zkrátka záhada.
   Děkuji za odpověď, která je znamením, že se někdo námitkami diskutujících zabývá. To mně potěšilo.

   Smazat
  4. Anonymní 15:32, tady jsou některá slova nežádoucí, například hap.losku.pina, nesmíte napsat jací opravdu obyvatelé žijí na severu Indie. Že bangla.déšané a ind.ové ze severu rozhodně nejsou jedno a to samé.
   A že geny dnešních obyvatel Mongolie se nikdy v Evropě ani nikde jinde mimo asijských území nenašly. Někdo nám tu vytvořil hezkou pohádku. Eva

   Smazat
 3. Článek je mírně řečeno tendenční - je jasné, že emigrace z Ukrajiny je vyšší, než v minulých letechg (kdo by taky chtěl zůstávat ve válečných regionech na Donbase), ale v porovnání třeba s Ruskem (o kterém je zde také řeč) to není nic moc.
  Podle dostupné statistiky z Ruské federace jenom do USA odešlo 270.000 osob za rok 2015, do EU 75.000 osob (za 2015). porovnejte to s počtem obyvatel a vyjde GFám, že odliv občanů je procentuelně v RF vyšší než na Ukrajině.
  Ale to už asi nezní tak hezky, tady se musí Rusko vychvalovat a Ukrajina hanět - no co už. Objektivita někam utekla - a to hodně daleko zde na NR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ale Pepi, pročpak? Já bych řekl, že jsi tendenční spíš Ty:-). Kdepak jsi nechal svoje keci, jak lidé hlasújí především nohama. A oni zjavne zahlasovali pro "pfujtajbl nedemokratické" Russko a nie pre našu slávnu zdemokratizovanú Ukrajinu. A pre toto má byť NR tendenční:-)? Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Prosím vás o doplnění odkazu na onu dostupnou statistiku míry emigrace z RF nebo zdroje, odkud jste čerpal / -a.
   Díky předem :-)

   Smazat
  3. Pán Oplušil, Váš záujem o nejaké pravdivé dáta je samozrejme chválihodná, ale požadovať ich od Pepka Vyskoča, nepripadá mi za najlepší nápad. Tento diskutér, je skr-naskrz presiaknutý tendenčnosťou, až z neho odkvapkáva ako zo špongie vytiehnutej z protiRusskej PROPagandistickej žumpy. Vy to nevidíte ako mu leží vôbec v žalúdku samotný fakt ,́ že si vôbec nekto dovolil trúfnuť si emigrovať do Russka? Veď to sa predsa medzi slušnými pravovernými demokratmi nepatrí! Ukameňovať ich a upáliť na inkvizične rusdko-ukrajinskej hranici! Alebo aspoň na námesti v Odesse. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  4. Opluštil:

   https://www.stratfor.com/analysis/problem-russias-best-and-brightest

   Než začnete zpochybňovat zdroj tak vězte, že na Stratfor se neustále odvolával Ransdorf.

   Smazat
  5. 13:18

   Ne, vůbec mi nevadí, že ruské kukačky z východní Ukrajiny poté co Putinovi posloužili jako užiteční idioti a rozbili si zem dnes emigrují do své domoviny.
   Byl bych rád kdybyste je následovali i vy, Ruští užiteční idioti tady v ČR. Tedy ty jsi z Horních Uher.

   Smazat
  6. Pro 13.18 : Hlavně tam odcházejí lidi z kyjevské Ukrajiny , protože tam je nižší životní úroveň než v LLR a DLR !!

   Smazat
  7. banderofašistickej užitečnej idiote západních hovnot 13:25, ty mazej i se svými soukmenovci nahradit snížení populace ukrajinského banderistánu, když slušní a nevinní lidé opustili tvoji zmršenou vlast. A hned!

   Smazat
  8. pro 1304
   v tomto článku jsou informace o žadatelích o víza a v posledním odstavci jsou celkové údaje za rok , kolik občanů Ruska se usadilo v USA a kolik v zemích EU.
   http://zpravy.idnes.cz/rusko-emigrace-usa-0nr-/zahranicni.aspx?c=A151106_162815_zahranicni_aba
   Jinak počet obyvatel RF trvale klesá již od 2008. Částečně kvůli demografické křivce (málo dětí + hodně úmrtí) a částečně kvůli statisícům lidí, kteří žijí mimo Rusko.
   A zde je pěkný graf (ale nejsou to pouze občané, kteří odchází na Západ, je to součet všech - i třeba těch, kteří se vracejí do Tadžikistanu atd..) .https://www.bloomberg.com/view/articles/2016-07-06/russia-is-not-dying-from-a-brain-drain

   Do USA se stěhuje s různými dokumenty (pracovné povolení, víza atd..) okolo 250.000 osob z RF každý rok.

   Smazat
  9. Idiot 13:25 vůbec nechápe, o čem je řeč. Vždyť jen díky bolševické svévoli vznikla Ukrajina. Do té doby byla integrální součástí Ruska. Dodnes drtivá většina obyvatelstva používá ruštinu jako svůj mateřský jazyk (to prokázal průzkum společnosti Google a ne nějaká ruská agentura - to píši, abyste zase trapně neskřehotal něco o Putlerovi, vy vole!!!). Ukrajinci jsou prostě Rusové a Ukrajina je Rusko. Jako Hanáci či Chodové jsou Češi.

   Smazat
  10. Pepku, Pepku 12:36,13:25, makej na Ukrajinu, budeš se tam mít dobře. Auto nech doma, plyn, nafta a vše z Ruska je označeno jako produkt agresora, a tak budeš moci používat všecičko jenom ze západu, když budeš dobrý cukrouš ukrouš :-)
   http://www.nwoo.org/2016/11/08/ukrajinske-obchody-nekupuj-to-chlapce-bude-z-tebe-kuzle/

   Smazat
  11. 13:25 - mluvme česky! Jsme v Česku! Nač furt "ukrajinovat"? Máme pro "ukrajinu" vlastní, české slovo - "pomezí"! Ruské pomzí! Takže pěkně znovu a česky: " ....ruské kukačky z východního pomezí poté co Putinovi posloužili jako užiteční idioti a rozbili si zem dnes emigrují do své domoviny" (tedy z pomezí Ruska do jeho centrální části).

   Smazat
  12. Pepku, přilož mapu, na které je název " Ruské pomzí!". Pokud to nedokážeš, aniž by sis ji namaloval sám, tak se jdi bodnout užitečnej ukrobanderofašistickej idiote.
   I když, pravda je, že Ukrajina nemá vlastní vládu, ale ta je složena z cizáků, nemá tedy ani státní suverenitu.

   Smazat
  13. 14:18

   Proč bych měl někam makat, debile? Já se mám dobře tady, v naší krásné, svobodné a bohaté zemi.
   Ty jsi ten kdo tady furt kňučí jak se má zle a opěvuje ráj na zemi, Putinovo Rusko. Ty jsi ten který by si měl ve vlastním zájmu sbalit svůj skromný uzlíček a vypadnout do svého vysněného ráje.

   Smazat
  14. 12:36-Váš komentář je taky tendenční...měl by jste připomenout k té migraci z Ruska,že převážnou část tvoří jewrejské obyvatelstvo z místních oligarchických a uměleckých kruhů a jeho okolí,kterým jaksi přestává kvést košer pšenka v takové míře,jak to bylo doposud....kéž by to neštěstí postihlo i nás....

   Smazat
  15. 14:35
   Protože se zastáváš ukrobanderofašistů, proto tam patříš. Porošenko uvítá posily tvého typu k záhubě prosperity. A nemeškej, ať u nás nemusíš trapně zjišťovat, jaké zboží pochází od tvého nepřítele. Tam budeš mít všechno označené, jak máš uvedeno v odkazu.

   Smazat
  16. 14:34 - Pomezí, tele - pomezí! Tam to je překlep debilku! Pomezí = ukrajina! Je to ty debile s IQ houpacího kozorožce správný český překlad toho slova!!! Tudíž tam kde na mapě je nápis "ukrajina" jde o "pomezí"!

   Smazat
 4. Copak asi soudruzi ze západu dělají špatně že ukrajinci jdou k tomu zlému Putinovi :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajina byla vždy Rusko.Překlad zanmená u kraje. Tedy větší část, zbytek bylo Polsko, Maďarsko a Rumunsko. Dokonce i celé pobaltí je právem Rusko. Protože je oficiálně koupila Carevna Kateřina Veliká. Je to stejné jako dnes zpochybňovat vlastnictví Aljašky USA, když jí koupili od cara. Něco jiného je Havaj, Texas a Nové Mexiko které ukradli. To jen se dnes povedlo účelově zasraným pindosům oblbnout a rozvrátit tyto části carského Ruska. Jak je najednou možné, že hrdí ukrouši utíkají z říse dobra a blahobytu ke svému nepřítelovi, utlačovatelovi a do jeho skomírající říše vedené zlým carem Putinem? No jak je to možné, že další část z toho proamerického ráje raději utíká do Čech, na Slovensko a do Polska dělat nádeníky a nádenice? Nějak to nesedí s propagandou na good prezidenta Poroše a jeho tlupu většinou zaplacených cizáků a oligarchů a na hrdost nad majdanem a slastí svobody. Že by se něco nepovedlo? Nebo že by lži?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. správna poznámka pane A15:57. Tne do živého, hlavne do narcistického ega tunajšieho trolla Pepka Vyskoče. Pepek Vyskoč je natoľko zmagorený tendenčnosťou svojho narcistického ega, že ani nepostrehol, že nielen Rusi, Ukrajinčania hlasujú nohami svojou masovou emigráciou zo svojho zdemokratizovaného štátu, ale aj naši takzv. "Kosovarci", vlastným menom Kosovskí Albánci. A rovnako ako našou "západnou" PROPagandou osočovaní a šikanovaní Rusi, takisto sa pýtajú Srbi, prečo húfne utekajú takzv. "Kosovarci" zo svojho mafiánskeho KosovskoAlbánskeho raja, že kto im teraz ubližuje, že kto na nich pácha akože agresiu? Kto im teraz rozvracia ten ich mafiánsky kvázistát? Či náhodou nie proSrbskí separatisti, či nedajbože separatisti proRusskí? Veď tá masová emigrácia sa použila ako PROPagandistický dôvod k humanitnému bombardovani "malej"Juhoslávie. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 6. Panove ! tak jsem si pro jistotu zabukoval letenku na Sibir...
  One way ticket a sprtim se Po RUSKY !!!
  Po Floride to bude prijemna zmena a na medvedy jsem take zvykli.
  Donald TRUMP leti take !!!
  Mezipristani mame na Zastavce u Brna.

  Muzete se na nas ( krasavce ) zitra na vecer ( SEC ) prijit podivat.
  Doba vymknuta z kloubu sili !!!
  ... naposledy z Cape Canaveral
  nick HOLONULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dejte vědět, až budete v Zastávce u Brna. Bydlím poblíž. Mám upéct buchty?

   Smazat
  2. Honolulu, (změna na Holonulu)? Nikam neutíkejte! Utekl jste z ČSR, z JAR a teď z USA? Někdy snad musí dojít k rozhodující bitvě a kde jinde než v USA!

   Smazat
 7. Oho ! pane Povolny v17:00
  Toho bohda NEBUDE aby nick holonulu z boje utikal !!!
  Na Sibir jedu na lov YETIho a vracim se pak na KAJAKu pres zastavku
  u Brna, Alasku, Boston
  zpet do Cape Canaveral.

  Nachystejte mi BUCHTU na cestu ! mila pani 16:57
  nick HOLONULU svetlonos i polarnik

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.