Reklama

.

.

neděle 20. listopadu 2016

Zamyšlení nad relativním klidem letošního 17. listopadu


Luděk Prokop
20. 11. 2016
V první řadě zdá se být důvodem „nebeského klidu“ ono, (pro neklidné umělce a natěšené majitele budíků) - nešťastné rozhodnutí prezidenta, nezúčastnit se oficiálních oslav a strávit oslavy při soukromém programu, na zámku v Lánech. A v tomto punktu by bylo možné, ne-li žádoucí napadnout prezidenta, že poněkud zákeřně opustil vehementně mu připisované, blíže „nespecifikované konání“, kterým jindy permanentně rozděluje národ. V případě jeho účasti na oficiálních oslavách, by nepochybně k opětovnému rozdělování národa došlo. Možná jen na klidnou a neklidnou část. Může být, že klidná část by byla nakažena neklidem části neklidné, což by mohlo opět vyústit v rozdělení na dvě části proti sobě nesmiřitelně stojící.

A tak se stalo, že národ, takřka bez vážnějších střetů dvou částí, proti sobě rozdělených naším prezidentem, absolvoval listopadové oslavy poměrně v klidu. Umělci vyvolávané týdny neklidu se smrskli zhruba na polovičku požadované doby. Navíc mnozí vlastníci budíků nechali své budíky doma, aby budíkové zvonění k „opětovnému probuzení národa“, na pokyn Babety z růžové zahrady, statečně snaživě nahradili vyluzováním „crrrrr“ vlastními ústy.

No prostě, týdny neklidu se proměnily ve finální týden do poklidných a nevídaných výše zmíněných taškařic. Buďme tomu rádi a zásluhu na poklidném, (vzdor neklidným umělcům), průběhu listopadových oslav, přičtěme rozumnému rozhodnutí našeho prezidenta, strávit oslavy při soukromém programu v Lánech.

Vztek odpůrců klidného průběhu oslav se nějak projevit musel. Někteří vzteklejší odpůrci Miloše Zemana, co by internetoví diskutéři, vyjádřili v diskuzích hrubě vulgárním slovníkem, ventilování frustrace nad klidným průběhem zklamání, že konspirační úvahy o chystaném pražském majdanu, se ani vzdáleně nenaplnily. Jistě se najde i řada dalších, kdo pocítili hluboké zklamání nad tím, že trapná hesla ke svržení Zemana, při vehementním úsilí působícím, jakoby šlo skutečně o jakousi přípravu na český Majdan, vyústily vniveč. Závěrem dlužno připomenout „generálku“ pod názvem "medaile Bradymu", s výzvami k týdnům neklidu. A to všechno, s výjimkou ostudné pachuti po výzvách umělců, vyšumělo do ztracena. O nákladech na přípravu se stavěním pódiových tribun, plus „náhrady umělcům“ raději pomlčme a o to, kdo to všechno bude platit, se raději nezajímejme.

31 komentářů :

 1. Prezident Zeman se opět zachoval státnicky. Do ničeho se neangažoval, aby nebyl důvod ho obviňovat, že rozděluje společnost. Tím se projevilo, kdo to vlastně tu naši společnost rozděluje. Byl stranou, do ničeho se nemíchal a zase je to špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesné hodnocení;)

   Prezident Zeman jednoznačné spojuje národ a dokáží to další prezidentské volby;)
   Pocet jeho příznivců neustále roste a počet jeho aktivních odpůrců se omezuje prakticky jenom na placené provikatéry, lhá4e a manipulátory ;)

   Byl jsem v Praze 17.11 a vidělnjsem co?

   6 - 7 profi 5 metrových megaobrazovek, mega zvukovou aparaturu a x "umělců" kteří "zadarmo" vystupovali před náhodnými návštěvníky akce ;)

   Zajímá mě jedno KDO TO PLATIL???? Stejně jako Ukrajinský Majdan?
   Kdo platil tam půl roku nepracující 40 000 dav?

   Tohle v žádném případě nebyla "spontánní" akce proti Zemanivi, too byla pouze PLACENÁ PROVOKACE.

   Rozhodnou volby a stejně jako v případě Brexitu a Trumpa se i u nás bude opět proti Zemanovsky lhát, manipulovat, podvádět aby nakonec Zeman zvítězil v prvním kole ;)

   Pitomci z kaváren, děkujeme ;)

   Vymazat
  2. A to ještě abychom my, voliči SPD Tomio Okamury, byli obrněni proti všemu, co se strhne proti Okamurovi, po utajeném průzkumu preferencí.

   Vymazat
  3. Ano, taky by mně moc zajímalo, kdo tu monstrózní akci na Václaváku platil. Proč nebylo ani slovo o podpoře prezidenta na Klárově.Pak je to vše propaganda k vyjádření názoru, že většina asi podporuje pravdoláskaře, havloidy a další idy...Už,aby se skutečná většila zvedla a klacky tuto chátru vymetla- neřku i s plešatými zajíi.

   Vymazat
  4. Počet aktivních odpůrců pana prezidenta se omezuje pouze na ty omezené...

   Vymazat
  5. L.Zifčák povídá o 17. listopadu:
   http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx ;

   Petr Pithart o listopadu 1989: Nešlo o revoluci, ale o vyjednané předání moci ;

   https://nazory.aktualne.cz/rozhovory/petr-pithart-o-listopadu-1989-neslo-o-revoluci-ale-o-vyjedna/r~529796f28bba11e5a705002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1&redirected=1479647729

   Vymazat
 2. Je to od pana prezidenta velice sprosté chování. Místo toho, aby sloužil jako maňásek a nechal na sebe vrhat vejce partou zdegenerovaných idiotů, tak on si zůstane doma. No to se nedělá. Pan Herman se tak snažil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždy si rád přečtu pravdivý a vtipný, komentař od "bdícího", informovaného, spoluobčana;)

   Vymazat
  2. Nechápu, proč najednou náš velkokníže becherovky začal mluvit tak sprostě a níkóho to ale opradu nezaujalo. I tzv. umělec tankista-ten dokázal zase složit sprostou větu? ve které není ani jedno slušné slovo. Toť nový umělecký směr?

   Vymazat
 3. Je nadevší pochybnost jasné, že těch několik( v porovnání s celou republikou)odpůrců demokracie a demokratického rozhodnutí většiny se míjí účinkem. I ty statisíce, investovány do budíků na Václaváku nezvonily tak jak měly. Národ na budíkáře hází bobek. Kde jinde v Čechách je někdo na náměstích houfně podpořil? Trapné, ostudné a stupidní. Názorný příklad inteligence našich kulturních a uměleckých ,,veličin" dokazuje i prohlášení pana umělce Černého, který za ně velmi výrazně promluvil a snad ovlivnil i ty, kteří si mysleli, že v našem státě máme nějaké slušné autority a osobnosti. Jo celebrit máme kvanta.

  OdpovědětVymazat
 4. Okamžitě se dívejte na ČT. Velké překvapení! Budete se divit. Je tam Kalousek.

  OdpovědětVymazat
 5. jo koktalu jsem sledoval nic nam nerekl!!! a to je dobre!!!
  chef

  OdpovědětVymazat
 6. Plánovaný český Majdan se odkládá, kvůli zvolení Trumpa. To zamíchalo karty a elita národa v pražské kavárně teď váhá, komu nadávat a komu lézt do zadku, zda nezměnit strany.
  Ex-nemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:54 Také si myslím, že zvolení Trumpa působilo na pražskou kavárnu jako ledová sprcha. Díky tomu jejich nadšení silně ochladlo a "oslavy" proběhly jen setrvačností, bez potřebného zápalu a naděje na úspěch. Dobře se ukázali a ztrapnili. "Týdny neklidu" teď budou mít ve svých hlavách.

   Vymazat
 7. Bohužel, ta erotická poradkyně byvšího presidenta už na chlapy působí jen jako vyčuchaná kopretina. Měli ti dobroserové objevit nějakou atraktivnější figuru. Možná by to mohla být J.Č., která se tak trochu taky angažovala, ale nepříliš razantně (přece jen trochu myslí na budoucnost). Ten chudák Sázkař teď taky neví jak bude, tak se angažuje jen opatrně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sázkař bude blafovat a kroutit se jak had. Ani oblečený, ani nahý, ani vozem, ani pěšky. Jako zadrhnutá deska bude omílat slovo "slušnost" a zubit se na voliče, jak hrozně si jich váží. Ještě jak se vykroutí z toho jeho:- být proti imigraci je jako být proti dešti. Notabene když jde o přílivovou průtrž s povodněmi ničícími vše, co jim je v cestě. L.P.

   Vymazat
 8. Prezident má úroveň. Uřvancům, propagátorům Halíka, Horáčka, Gazdíka a dalším havlistům halt vypálil rybník, když se žádné akce 17. listopadu nezúčastnil. Mám ostatním jeho státnické rozhodnutí opravdu, ale opravdu nevadí.
  Pokud bude kandidovat v roce 2018, tak bude zvolen v prvním kole. Proti němu nestojí žádný kandidát, který by stál za psí štěk.

  OdpovědětVymazat
 9. Je velmi zajímavé sledovat, jakou nenávistí překypují ti, jenž většinu národa obviňují z xenofobie, y rasismu, z nenávisti a každý je ruský agent, hloupý.

  Nyní jak u nás, tak v americe je krásně vidět, že jejich amigdala je pořád tam, kde je (čelo si nejspíše rozbili kladivem) a co hůř, snižují se k reakcím, které můžou zničit život jak jednotlivcím, tak většině.

  Ti, kteří jsou vždy v pohodě a mají vsugerováno, že můžou s lidmi jednat ze svého VŠ titulu, beztrestně lhát, podvádět, přivádět druhou stranu ke kompromisnímu jednání, které dává na výběr poute smrt, nebo "jejich", křivou cestu.
  Věčni provokatéři, kteří se nesmíří nikdy s prohrou. A pokud jim naordinuje někdo "jejich medicínu", dokážou i zabít - s plnou, neskrývanou nenávistí, vůči pravdě o nich samých. A trvdou, nesmírně trapnou cesou zapírání, absence nutnosti omluvy za omyly. Přitom jsou v rozhodčích pozicích.
  Rozhodují o životě a smrti nejen jednotlivců, ale i státu.

  Není nic horšího, než rozdělená společnost, bez důvěry ve vedení a vůbec celý veřejný aparát, kterou hájili pod pojmi jako pluralita názorů, každý sám za sebe, atd.

  Bez diskuzí, diskutovat nechtějí, neumí, nevědí popsat kroky, které činí, aniž by to nebyla jednoduše kravina, která jim vychází z úst. Vědí, že nemají "jako...", tak se uchylují k přímým útokům. Přiznat omyl i když je prokazatelný? Nikdy, že...

  OdpovědětVymazat
 10. Bradyáda prezidentem Zemanem neotřásla, jen ta účast lidu obecného na pražských manifestacích mohla přesvědčivěji ukázat, že má u něj většinovou podporu.
  Místo toho však příznivci kavárenské galérky v Praze hráli "přesilovku". Jakkoliv slabomyslnou, viz např. UMPRUM ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příznačné.Orel much nelapá.

   Vymazat
  2. 16.15 O presidentu republiky nerozhoduje hýkání na náměstích, ale aktivní účast na jeho volbě při volbách. Jedině volbou lze účinně poslat Havlerku do "Sionu".

   Vymazat
  3. Psi, kteri stekaji jako svine , ovsem jako svine nekousou. Prehnany strach o sebe same jim to nedovoli.
   Strasaku bylo dost , ale i s ignorovasnim jich mam tez pocit , klidu pred bouri.
   A druh ty boure neznam...
   Chystam nejake ty zkusenosti , jak a co , kdyz se potreba vyskytne...

   Vymazat
 11. Jenkýští psychopati, uzurpující si "právo" vládnout světu, jsou zjevně šokováni tím, že se normální (!) Češi nepodřizují rozkazům barnumské reklamy. Zkoušeli to s nýmandem Jandou - jenže slušní Češi si nad pornoštětkou leda uplivli. Zkoušejí to s nýmandem Horáčkem, jenže slušní Češi natistické kolaboranty už neradi. Tak aspoň soustavně vymýšlejí příkazy projenkýské galérce, která se pak soustavně ztrapňuje svými hysterickými zvratky, a na to psychiatricky zdraví Češi taky nezaberou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Otázkou je, zda počet těch psychiatricky nezdravých nebude dál narůstat.

   Vymazat
 12. No já věřím tomu, že Babiš a jeho hoši určitě zjistí odkud peníze plynuly a zda byly zdaněny.

  OdpovědětVymazat
 13. Jsem přesvědčen, že autor článku se mýlí, když tvrdí, že "důvodem „nebeského klidu“ ono, (pro neklidné umělce a natěšené majitele budíků) - nešťastné rozhodnutí prezidenta, nezúčastnit se oficiálních oslav a strávit oslavy při soukromém programu, na zámku v Lánech". Stejně se mýlí mnozí diskutující, kteří v tom spatřují důvod "relativního klidu" 17.listopadu 2016.
  "Klid" je z obou stran pouze zdánlivý, způsobený "nejistotou" americké ambasády, části našich politiků, médií, umělců, akademiků, atd.
  Dotčení se s něčím takovým ještě nesetkali, "neví" na čem v současnosti jsou, nikdo jim zatím nesdělil instrukce jak dále postupovat, atd.
  "Tuší", že pod povrchem to "bublá". Reakce "mlčící většiny" na jejich akce okolo 28.10.2016 je toho dokladem ...
  Akcí 17.10., pořádaných "pražskou kavárnou", se tak z nich zúčastnili už pouze ti, kteří ještě nic "nepochopili" nebo ani nejsou schopni "pochopit". L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdou je, že možný vliv voleb v USA, na laxnost organizátorů, včetně vlivu na tvůrčí zápal vůdčích osobností z řad celebrit, nebyl v článku zohledněn. Stejně nebyl zvýrazněn ani vliv odezvy, na tyátry kolem Medaile Bradyho, s vyhodnocením odezvy na plamenné výzvy celebrit, k týdnům neklidu. Sečteno a podtrženo - výsledek promítnut do infantilní trapnosti "ústního zvonění crrrr", náhradou za zvonění budíků. Pražská kavárna není ochotna pochopit, že cokoli se může vymykat jejím představám a jejímu vlivu, Takže ať chceme nebo ne, nepřítomnost M. Zemana patřila mezi nejvíce demotivující hlediska. L.P.

   Vymazat
 14. 1/Prezident Zeman ať udělá co udělá, ať má sebevětší podporu obyvatel, ať má naprostou pravdu, pro pány Fialy, Kalousky je to vždy příležitost jak se o něho otřít.
  2/ Pokud už páni politici nechtějí vrátit do trestního práva hanobení prezidenta republiky, pak nevím co jim vadí na trestní odpovědnosti hanobení národních symbolů.
  3/ Vzhledem k členství v EU by mělo být zaneseno i hanobení symbolů EU ( i když s naším členstvím v EU nesouhlasím - na základě dem principů ho toleruji)

  OdpovědětVymazat