Reklama

středa 16. listopadu 2016

Život je cestou, na jejímž konci v sobě ti šťastnější najdou víru v lásku a dobro.

Ladislav Kašuka
16.11. 2016   zasláno redakci NR
Jinak řečeno, opravdového naplnění dojdou jen lidé, kteří v sobě nakonec najdou víru v sílu světla, lásky a dobra, které představuje vyšší moc většinou nazývanou osud, prozřetelnost, nebo bůh. Mnoho lidí se výrazu bůh vyhýbá ze strachu, že budou označeni za pomatence, či z toho důvodu, že byl v historii snad miliónkrát zneužit některou z církví, z nichž většina nakonec vlastně ve skutečnosti neslouží bohu, ale mamonu a zlu!

Vždyť většina církví se neřídí ani tím, co sami kážou a co jim přikázal sám ten, jehož slovo údajně kážou! Pokud bych se měl nějaké církve zastat, byla by to pravoslavná, která se na rozdíl od ostatních nezpronevěřila svému poslání inkvizicí, nebo podporou nacismu jako ta katolická (pravoslavná naopak pomáhala nacisty porazit), nebo islámská, hlásající nadřazenost muslimů a beztrestnost vraždění těch, kdo nevěří v Alláha.

Ono se to vlastně celé dá definovat mnohem jednodušeji, než jako boj různých náboženství a doktrín, je to prostě odvěký souboj mezi světlem a temnotou, láskou a nenávistí, nebo prostě mezi dobrem a zlem, který probíhá na mnoha úrovních, od té nejvyšší, tedy božské, archandělské a démonské, až po boj, co probíhá uvnitř v nitru každého člověka. Když tohle člověk nakonec pochopí, zjistí (v případě, že zvítězí dobro), že se mu v duši najednou rozhostí klid a prostoupí ho síla dávající mu jistotu, která zatlačí kamsi do nejhlubšího kouta strach a nejistotu, kterou předtím celou život někdy více, jindy méně pociťoval.Stačí, když se člověk zastaví, zhluboka se nadechne, otevře oči a podívá se kolem sebe beze strachu si přiznat pravdu. Všechna ta krása a dokonalost přírody není žádná náhoda, a když se podíváte do tváří lidí, snadno poznáte, kým prosvítá láska a světlo a kým temnota sobectví a zla.Lidé se snaží dojít spravedlnosti a světla různým způsobem, někteří, se pak často vydají směrem, který byl vymyšlen lidmi, kteří ve skutečnosti slouží temnotě a zlu. Takovou cestou je třeba katolická církev, která se odtrhla od pravoslavné a vydala se cestou popírání božího plánu (Marii nazývá pannou, kněží popírají přirozenost a žijí v celibátu, inkvizice, podpora nacismu atd.). Další slepou uličkou, která zaslepila mnoho lidí (na nějaký čas i mne samotného), byl pokus o zavedení rovnosti (ovšem jen pro prostý lid a nikoli pro politickou elitu) bez víry a lásky zvaný marxismus-leninismus, v současnosti nazývaný neomarxismus (který nyní praktikuje EU).

Přitom stačí najít a nebát se rozfoukat jiskru pravdy, kterou v sobě máme všichni již od narození a potom si vybrat jakým způsobem chceme žít. Láska je tou nejmocnější silou, která nakonec vždy porazí zlo, pokud ji v sobě nenecháme vyhasnout. Není to však (jak se nám snaží vnutit katolíci) o nějakém hloupém nastavování druhé tváře, ale o tom milovat své bližní, svou rodinu a vlast a být připraven pro tyto věci bojovat a třeba i zemřít, když se je bude někdo snažit zničit! Svět patří všem a žádný jedinec nemá právo utlačovat druhé, přivlastňovat si bohatství přírody, nebo ducha a profitovat na úkor druhých. Ti, co to dělají, slouží temnotě a zlu a nakonec budou poraženi a jejich trest bude strašný.

Odměna těch co vytrvají žít jako nesobečtí slušní lidé schopní pomáhat druhým a hájit boží pravdu a lásku proti zlu, bude naopak úžasná, protože věřte, nevěřte, smrtí na tomto světě nic nekončí.

55 komentářů :

 1. Krasny clanek na zamysleni !
  Je to tak !
  Zivocich Kokotko, zv. tez Pepek Vyskoc, Smudla, nebo
  Filckonosic se prizivuje na krasne a zarive povaze nicka honolulu !
  Podepisuje se jeho jmenem.
  Touzi po pozornosti, ktere ma nick honolulu tuny a on Kokotko zadnou.
  Tu pozornost kterou ma, je stejna jakou ma uprdnuti v preplnene elektrice.

  Jeho Buh - ELOHIM, ktery byl k nemu prehlizivy ho vsak v zivote pristim odmeni za prozitou neoblibenost a povyssi o tridu vysse -
  a z parazita ho udela postovnim oslem v Sierre de Occidental.
  Amen - honolulu - velebny pan.

  OdpovědětSmazat
 2. Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží. Je psáno: ‚Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.‘ Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci tohoto věku? Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím? Protože svět svou moudrostí nepoznal Boha v jeho moudrém díle, zalíbilo se Bohu spasit ty, kdo věří, bláznovskou zvěstí. (1.Kor 2, 19-21)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Římané místo křižování věšeli, byla by v každém kostele ŠIBENICE a katolíci a spol. by nosili kolem krku oprátečku, nebo šibeničku na řetízku...

   Smazat
  2. Nejlepší kdyby naráželi na kůl! Katolíci by nosili na krku dřevěnej falus:)))

   Smazat
 3. Šimon Petr odpověděl: „Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého.“ Ježíš mu odpověděl: „Blaze tobě, Šimone Jonášův, protože ti to nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec v nebesích. A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou. (Mt 16, 16-18)

  OdpovědětSmazat
 4. § 355 Trestního zákona:
  Kdo veřejně hanobí skupinu osob pro jejich vyznání,
  bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li uvedený čin veřejně přístupnou počítačovou sítí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš ten nevybíravý útok autora na moskevské marx-leninisty a jejich neomarxistické následovníky z Brusele?

   Smazat
  2. Je to ten paragraf Reconquisty nazvaný:

   "Odškodnění obětí antirasismu a antifašismu."

   Cituji jeho znění:


   "Poslední desetiletí jsou bílí lidé terorizováni, perzekuováni a zavíráni do vězení za své názory, které jsou označeny jako rasistické, antisemitské, fašistické apod. Oběti tohoto teroru budou štědře odškodněny a naopak ti, kteří tento teror páchali budou souzeni a jejich majetky budou zabaveny ve prospěch fondu na odškodnění obětí."

   Proti pachatelům rasozrady a jinýmu xindlu bude nemilosrdně uplatněn trest smrti a nucené práce! Cituji:

   "Trestní právo

   Obnova trestu smrti včetně veřejných poprav na náměstích v případě nejtěžších zločinců. Lze navázat na řadu tradic.

   Vězeňský systém - zavedení tvrdých pracovních táborů."

   Smazat
  3. Formulace zákona je záměrně ne jednoznačná, aby elity, které pasou dav měli nástroj na jim překážející obyvatele. Bez dvojího metru, který uplatňuje vládnoucí elita je to absolutně nepoužitelné. Co je to "vyznání" a kdo určuje co je to vyznání a kde máme nějaký seznam známých vyznání a kde máme odborníky, kteří určují co je vyznání a co ne a sdělují to veřejnosti. Když někdo vyznává, že je nadřazený ostatním a může zabíjet a znásilňovat bezvěrce, tak já mám jiné vyznání seslané mi bohem, že mohu lidi s tímto vyznáním topit v prasečí krvi a je to moje bohem daná povinnost. A nemáte právo mně za toto vyznání hanobit.

   Smazat
  4. 7:51 - přesně tak! Nebo když naši pisálci hází špínu na statečné bojovníky chalífátu! No není to "hanobení skupiny osob"? Zkrátka ten paragraf je debilismus stejnýho ražení jako zákon o popírání holocaustu! Když popřu existenci nacismu, tak potom už nelze nepopřít holocaust, páč pokud nebyl nacismus, nemoh být ani on:) Prostě kretenismus na Entou ...

   Smazat
  5. ... museli by to tak ňák zkonkrétnit u těch osob a skupin a zobecnit u těch událostí dějin! Tedy formulovat to jako zákaz "hanobit členy vládou schválených organizací či skupiny osob vyznávajících státem registrovaná, tedy povolená vyznání" a také "zkaz popírání státem schváleného výkladu historie". Pak by to bylo upřímné! Ale šlo by o jasný znak diktatury, která tu sice je, ale popřená těmi neurčitými frázemi! Maj to hoši vobřezaní těžký s tím skrýváním zde panující tyranie Lží a nesvobody názorů ...:)

   Smazat
  6. To mate jako vzdycky a furt .
   KDO JINYM JAMY NEBO TUNELY KOPA...
   Zamknout je do klady,na namesti , aby i male deti si na ne mohli ukazovat..
   Vono se jim to zhroutilo protoze afroarabaci, kurvi nasilim feministky , masakrujou buzeranty /Orlando a jinde/ a jamy jsou pak plne tech nejhorsich sracek...po kterych tam klouzaji /tech vlastnich/...
   Korporace okradaji feministky a vycpavaji /zbranemi/ afroarabske Presidentske vlastni teroristy...A nikdo nevi jak z toho po Hitlerovsku ven.. Koncu koncu i ten neconskej Dolf schazi. Nahradnice i nahradnici uz mockrat selhali. Ani Afrika Korps nema Rommela akorat raw 'marmeladu' po cely, na cely a v hube...Je horko...

   Smazat
 5. „ ...byl pokus o zavedení rovnosti (ovšem jen pro prostý lid a nikoli pro politickou elitu) bez víry a lásky zvaný marxismus-leninismus... “ píšete, pane Kašuko. Ten prostý lid, mezi který jsem onehdá patřil, měl nad sebou „politickou elitu“, která: Měla SANOPZ, tedy zvláštní léčebnou a preventivní péči, zvláštní zásobování z ekologičtějších zdrojů a v širším sortimentu, větší dostupnost zboží ze zahraničních trhů, příjmy z funkcí dva až čtyřikrát, zcela výjimečně vícekrát převyšující průměrný příjem řadových zaměstnaných. Jenže, tato postavení se nedědila, skutečně velké majetky politických elit neexistovaly (zatímco v šedé zóně do určité míry ano).
  Zato dnešní „elity“ mají příjmy (i spotřebu) třeba i stokrát vyšší, obří majetky a s tím i moc. Postavení se v těchto „elitách“ dědí a v jejich rámci i udržuje. Rozumí se, že dostupné pro tyto elity je cokoli, co civilizace za vliv a peníze má k dispozici.
  Pod tehdejšími elitami jsem trpěl sociálními jistotami, levným a relativně dostupným bydlením, zdravotnictvím, školstvím, podmínkami pro rekreaci, kulturní a sportovní vyžití ... Především ale, daleko, daleko lepšími mezilidskými vztahy. Vždyť, nebyli jsme tenkrát nutně, každý s každým, konkurenty! Pane Kašuko, nevybíráme mezi jedině dobrým a jedině špatným. Vybíráme mezi lepším a horším. Uplynulými šestadvaceti lety jsem byl vyveden z omylu. I kdy materiálně se mám mnohem a mnohem lépe, než bych se měl za komunistů. I kdyby reálné výdělky meziročně rostly o ona tehdejší asi dvě procenta. Nemyslím, pane Kašuko, že máte se za co stydět. Leda, že pletete se dnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:23 Vyjádřil jste to velmi pěkně. Jen od toho materiálního zlepšení je třeba odečíst podíl, který na něm má standardní technický pokrok. Když porovnáte stav na začátku a na konci libovolného 27 letého období za socíku, tak tam byl v životní úrovni možná daleko větší rozdíl, než za období po plyšáku. V rozvoji země, v rozšiřování možností zaměstnání, bydlení, dostupnosti zdravotní péče, úrovni školství je to naprosto nesrovnatelné. A to jsou věci nezbytné, na rozdíl od načančaných zbytných krámů, po kterých jsme v 89.tak toužili. Pro srovnání doporučuji porovnat situaci v Číně před 27 lety a dnes. Pak teprve poznáte, jestli je na místě si náš dnešní stav pochvalovat.

   Smazat
 6. Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne. (Jan 14,6)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... nikdo nepřichází k otci, než skrze mně... tedy vrátného (ale tím je Petr), takže vyhazovače?

   Smazat
  2. Pro 12:47. Je potřeba rozumět zvláštnímu jazyku, který přijme zákulisní vedení a přitom inteligentní bytosti i přesto porozumí sdělení. Přeložím: Já jsem ta cesta, pravda i život. Znamená Poznání (úsilí poznat svět) je ta cesta, pravda i život. Není to pro tupé ovce, ale pro ty, kteří následují (mně) objevování a poznání pravdy. Cesta znamená, není to dané není to dogmatické, tu cestu musí každý ujít sám, protože musí praxi prověřit pravdu, jestli nejsou dříve přijaté informace mylné nebo záměrně zkreslené a pak nastane skutečný život a nebude to již marné pachtění otroka.

   Smazat
 7. Blaze vám, když vás lidé budou nenávidět a když vás vyloučí, potupí a vymažou vaše jméno jako proklaté pro Syna člověka. Veselte se v ten den a jásejte radostí; hle, máte hojnou odměnu v nebi. Vždyť právě tak jednali jejich otcové s proroky. (Lk 6, 22-23)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TAk pak musejí být Hitlerovi i Stalinovi rodiče v ráji... když ty lidi pro jejich syny proklínají milióny...

   Smazat
  2. Pichli si s pychou do vosiho hnizda , jako komunisti , i na vidle si nabehli. Ochotne, bez prinuceni.
   Svinstvo bylo vzdycky ! Zeptejte se treba Svejka.
   Ale jak se zacne pichat do vosiho hnizda a stourat do klubka zmiji , nuze, co muzete cekat.
   A kdo takovy veci dela ? HmHm..
   Na to vodpovidat nehodlam...Odpovida si to samo...
   Zacali teda se montovat do naseho soukromi do nasich obyc veci, obyc lidi a co cekali...To je opravdu zahada...
   To si mysleli ,ze maznou strejdu a projde jim to...Jako v Sarajevu...Uz 2x tam...Nejmin...
   Asi ty reci o nevyzpytatelnostech zivota nebyly tak uplne marny...Ale rikejte jim to...

   Smazat
 8. V církvích Kristových v Judsku mne osobně neznali; jen slyšeli, že ten, který dříve pronásledoval církev, nyní zvěstuje víru, kterou předtím chtěl vyhubit; a děkovali za mne Bohu. (Sv. Pavel Galatským 2, 22-24)

  OdpovědětSmazat
 9. Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. (Mt 7, 1-2)

  OdpovědětSmazat
 10. http://euroasie.info/temer-po-1000-letech-se-setkali-hlavy-cirkvi-papez-frantisek-patriarcha-kirill/

  http://euroasie.s3-eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2016/02/15150604/Screenshot_155-777x437.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja jsem komtesa,
   nasla sobe Herodesa.
   Nema rad deti
   /ani ja ne/
   nezachrani potraty...
   A papez pozehna...
   Pohany i pohanky.
   Rozehna.
   Kardinalove v kapli,
   kouri. Kadidlo.
   Pozde je to napadlo.
   Stoji ted pri zdi ,
   bez jesli,
   mysli...
   Vypatlanec,Vysost
   a chce rozvody,
   pro zensky i ty matohy buzerantsky.
   Chtej se zenit preci,
   /ale nemaj zensky/,
   Prudce , s kopce, Hura ,
   do Vatikanu s Revoluci...

   Smazat
 11. "Join VK now to stay in touch with Ladislav and millions of others. Or log in, if you have a VK account."
  https://vk.com/l.kasuka

  Evropské hodnoty dohnaly Kašuku až k pravoslaví. Čest jeho památce !
  http://neovlivni.cz/jak-proruska-propaganda-nasla-ceskeho-novinare-analytika-a-dispecera-ostrahy/

  Na svém blogu na iDnes spáchal digitální sebevraždu
  "Tato rubrika neobsahuje žádné články... "
  http://kasuka.blog.idnes.cz/

  Je tedy velká naděje, že jako zombie Ladislav bude napříště vystupovat exklusivně na Nové Republice !

  HONOLULU raduj se, konečně tu budeš mít správného parťáka -

  OdpovědětSmazat
 12. Existuje i Kašukova závěť, která se zachovala díky laskavosti Parlamentních listů:
  " ... Jediné, co by mě mohlo znovu aktivizovat, by byl vznik nějakého opravdu lidového hnutí, nebo případná válka. Dokud si lidé budou svobodně volit do čela země omezence, nebo vlastizrádce, nedá se stejně nic moc dělat a mě to všechno stojí spoustu de facto zbytečného úsilí a času za nic!
  Mějte se hezky.
  L.K."

  Vážené obecenstvo se zatím může bavit zkoumáním, kolik anonymních příspěvků si Kašuka napíše pod své vlastní články, které zasílá NR ze záhrobí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netýká se obsahu pouze napadá autora, typické jednání všech hajzlů. "Kdo jsi bez viny hoď kamenem." Jednak se morálka vyvíjí, kdo byl špatný může se stát lepším. A vzájemně si hodnotit morálku je cesta do pekel "dříve než třísku v oku bližního si vytrhni trám z vlastního oka". Hodnotitelná je pouze prospěšnost konkrétního činu a tento článek mně oslovil.

   Poznámka:
   Špatné činy tak jako tak člověka doženou, ale může zmírnit jejich následky, když řekne promiňte zmýlil jsem se, byl jsem okouzlen "ďáblem", budu se snažit to odpracovat. A pozor nevědomost neomlouvá. Nač nám dal bůh rozum? Přece, aby jsme hledali pravdu a ne proto, aby jsme chytračili.

   Smazat
 13. ...konec dobrý, všechno dobrý :)))
  ti šťastnější najdou lásku a pravdu na počátku života.*

  OdpovědětSmazat
 14. 1:22... Jsem zvestovatel slova pravdy. Jsem SVETLONOS honolulu a muj partner je sam velky Mercury - Messenger

  Mam ciste dobre srdce a jsem benefitem pro kazdeho z vas.
  Pouze certovi pacholci me nazyvaji Zomby,
  nick honolulu - svetlonos / messenger

  OdpovědětSmazat
 15. Vlastenka


  Krásně napsáno. Přesně tak to cítím.
  Čím jsem starší, tím je má víra silnější a pevnější.
  Mám za sebou dost těžké období, kdy jsem ztratila i víru. Pak jsem pochopila, že bez ní žít nedokážu.
  Ateisti jsou pro mě duševními mrzáky (což nemíním jako urážku). Tak jako někomu chybí noha nebo zrak, jsou oni neúplní uvnitř.
  Nevím, jak se přihodí, že je jeden člověk z rodiny od dětství věřící a ostatní jsou jenom pokřtění... Říká se, že víra je dar a podle mě to tak nějak bude. Ale každý, kdo chce, může na ty dveře zatlouci ("tlučte a bude vám otevřeno).
  Ateisti žijí často ve velmi naivních představách o víře, směšují církev, náboženství a víru, pokládají věřící za modlily, kteří nedělají nic jiného.
  "Věřící", kteří se modlí jen tehdy, když jim teče do bot, si zase představují víru jako obchod.

  Z vlastní zkušenosti (a nejen mé, zjistila jsem,že stejně pudově jedná spousta věřících v těžké situaci) vím, že "to" funguje. Ale úplně jinak, nežli si představují bezvěrci.
  Když už jsem byla totálně na dně a sypalo se mi úplně všechno kolem (vztahy, práce, finance, zdraví) a uvažovala jsem o tom, že vše zabalím,přišla invence shora.
  Ve vnitřním dialogu s Bohem jsem mu prostě řekla, že takový život už žít nechci, ať mě buď zabije nebo to nějak vyřeší. Že vkládám svůj osud a život do jeho rukou.
  A stal se zázrak, který jsem vůbec neočekávala.
  Od té doby se rozpustily moje obavy z budoucnosti, které mě přepadaly hlavně před spaním a vnucovaly se mi ihned po probuzení.
  Začala jsem s pravidelnou meditací, kterou jsem přizpůsobila , poněkud neorthodoxně, svým potřebám.
  A žije se mi skutečně líp.
  Můžu říci, že i lidé na mě reagují mnohem pozitivnějším způsobem.
  Bohužel, je velkou frustrací, máte -li kolem sebe samé ateisty.
  Viděla jsem u svých blízkých, jakým způsobem a s jakou hrůzou v očích umírají a vy jim nedokážete pomoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (9:02)
   Meditujete vlastenecky?

   Smazat
  2. Ateisté si zachovali v hlavách zdravý rozum a kritické myšlení. T

   Smazat
  3. Ateisté jako děti také věřili pohádkám, ale vyspěli z toho a na víly, skřítky,čarodějnice, anděly, čerty a jejich šéfy věřit přestali.

   Smazat
  4. 9:02 Naprosto vám věřím, že vám víra pomáhá. Dodává vám totiž sebedůvěru tím, že věříte v neomezenou sílu, kterou máte na své straně. Považujete ateisty za duševní mrzáky (vím, že ne ve zlém). Jenže těmi "mrzáky" jsou ve skutečnosti věřící, kteří k překonávání problémů života používají berličku víry. Ateisté místo této berličky používají rozum a racionální myšlení. Určitě to často mají těžší, ale zato jejich rozhodnutí více odpovídají realitě, protože nespoléhají na náhodu (vůli Boží). Když vám víra pomáhá, nic proti tomu. Jen nesmí přerůst ve fanatismus a manipulaci druhými lidmi.

   Smazat
  5. 13:59 - bingo!

   Smazat
 16. A furt a furt ten biblismus..A furt ten Ježíš a stále to nemá konce,ty bláboly.Mně jsou náboženství všechna protivná. A příroda dokonalá a jen krásná není, vše se navzájem požírá a zkuste v tom chrámu přírody přežít pár dní...už jen ti komáři, déšť, zima, no jen to zkuste!

  OdpovědětSmazat
 17. Vlastenka


  Až budete na konci, sám uvidíte.
  Můj kamarád, který měl fotra fanatického komouše, zažil jeho obrácení na víru, když umíral na rakovinu. Nechal si zavolat kněze..

  My, kteří meditujeme, jsme něčím jako je smrt už prošli a víme, jak to asi probíhá.
  Jsem sice křesťan, ale nezříkám se ani čtení buddhistických knih.
  V Tibetské knize mrtvých je všechno.
  Křesťané nikdy nedokázali tak přesně popsat okamžiky umírání (viz rozpouštění živlů).
  Je lhostejné, jestli je katolická církev taková nebo maková, jestli je dalajláma s papežem marxista.
  Bůh a víra jsou úplně jiné věci a nepodléhají nikomu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (11:43)
   "něčím jako je smrt" = půvabné úsloví
   "víme, jak to asi probíhá" - počkejte si, jak to "probíhá" doopravdy - a hlavně se rozhlédněte, než budete přecházet ulici!
   (Hlavně pokud se náhodou chystáte zemřít za vlast.)

   Smazat
  2. Vlastenka


   Chcete říci, že slavní lékaři jako je psychiatr S.Grof a R.Moody jsou magoři, kteří nevědí, o čem mluví?

   Asi jste nikdy neslyšel napřl. o zážitku sdílené smrti, který už nejde tak lehce odmávnout, protože se netýká jen jedince, ale více lidí.
   Grof. byl naprostý materialista, když začal se svými pokusy s LSD. Poté zjistil, že stejný stav navodí i meditací a holotropním dýcháním.
   Vřele doporučuju jeho knížku Kosmická hra.
   A pak je tu tzv.liána smrti neboli inteligentní rostlina, kterou užívají šamani a vyzkoušelo ji i mnoho lidí z jiných kultur.
   Znám jednoho, který to zkusil a tvrdí, stejně jako ostatní, že mu totálně změnila život. Bývá překvapivé, jak se to stane - urovnají se vztahy (někdy i rozvodem), lidi odejdou ze zaměstnání, které je neuspokojuje atd.
   Při jejím požití se zrychleně odehraje to, co při meditační praxi stojí desítky let práce. Dokážete vystoupit z vlastního těla a zjistíte, že tělo je jen tělo, dopravní prostředek, jímž se vracíte domů...

   Ale ono je pohodlnější nevěřit na existenci Boha a duše a žít v nevědomosti.
   Za sebe můžu říct,že čím je člověk starší, tím je duše hladovější.
   Protože lidi uspokojují jen své materiální potřeby, strádají, trpí nejsou šťastní, chybí jim smysl života.
   Nezáleží na tom, jestli jsou bohatí nebo chudí, jejich život je prázdný, o ničem.
   Víra je něco, oč se můžeme opřít, k čemu můžeme směřovat. Je mi líto těch, kteří ji nemají. Je to něco, co vychází z hloubi duše a nejde to nikomu naordinovat.
   výborný dokument

   maestra ayahuasca
   https://www.youtube.com/watch?v=YqKDQPNRGSk


   Léčitel mezi dvěma světy
   https://www.youtube.com/watch?v=p19ItF7cdw8
   Pomocí klasické medicíny nedokážeme vyléčit takřka žádnou chorobu. Léčebnými metodami se především potlačují symptomy, aniž dojde ke skutečnému uzdravení. Takové jsou názory nejen vídeňského lékaře -- neurochirurga Heinze Valentina Hampejse, který se rozhodl pro život v Jižní Americe...

   Smazat
  3. Umíral Chotyni starý Rabín. Dal si zavolat kněze a dal se pokřtít... Sára mu tu konverzi trpce vyčítala, ale Rabín zasípal: Až za chvíli zemřu, Židů neubude, ale na světě bude o jednoho KATOLÍKA MÍŇ!

   Smazat
  4. 12:59 Ano, víra v uzdravení je základem úspěchu léčitelů. Ovšem nemá to nic společného s duší a Bohem. Nedávno jsem viděl zajímavý dokument o lékařském experimentu, kde na skupině pacientů zkoumali měřitelné reakce organismu po podání léku a placeba. Překvapivě bylo zjištěno, že u řady lidí, kteří dostali jen placebo, došlo ke stejným účinkům, jako po podání léku. Takže v organismu existují procesy, které lze "vírou" nastartovat a tělo si pomůže samo. Bohužel se zatím neví, jak tyto procesy cíleně spustit. Lepší duševní a fyzické kondici nepochybně pomáhá odstranění stresu. A tomu víra v dobrotivou vyšší moc nebo ve schopnost léčitele dokáže napomoci.

   Smazat
  5. K 12:59 - pro Vlastenku
   Logika věci hovoří jasně proti materialistickému pohledu, který nám de facto sděluje, že život je jen náhoda bez logického opodstatnění, náhoda nedávající žádný smysl. Můj táta byl bez vyznání, můj děda vystoupil z církve po 1. válce. Já i moje sestra jsme bez vyznání. Nijak a v ničem mi to nepřekáží už proto, že je-li z řady různých vyznání, či různých náboženství, nějaké co je blíž pravdě, mám v tomto směru z celé řady přesvědčivých důvodů jediné jasno. Určitě to nemůže být víra katolická ani islám. Jistě je možné z pestré plejády náboženských druhů vybrat celou řadu z těch o kterých lze s úspěchem vznášet oprávněné pochyby. Nicméně, že by příroda kolem nás, včetně života jako takového vzniklo samo od sebe, souhrou jakýchsi fyzikálních, chemických a kdo ví jakých náhod, tomu lze věřit s obtížemi. K tomu co píše A 16:14 si dovoluji dodat. Jistě, pokud si někdo něco vehementně usilovně přeje, může se stát, že se to naplní. A co je trochu jiné, nemusí být, že o tom splnění byl člověk přesvědčen. A může být, že má dále pochyby, přestože se mu přání naplní v důležitých hlediscích i s některými takovými detaily, které by měly vyvrátit ony pochyby a stejně si dál hraje na nevěřícího Tomáše, protože je přesvědčen, že fanatická víra není to pravé ořechové. Když se mu takové splnění, nikoli záležitostí méně důležitých ale pro život hodně podstatných, stane vícekrát - a brání se, stát se fanatikem, pak babo raď. Nechci se o tomhle všem dál rozepisovat, bylo by to moc dlouhé. Uzavřu to krátce - jsou věci mezi nebem a zemí, na které je věda stále krátká. A přejme si život v míru, nechtějme žádnou válku s Ruskem za svobodu, jako poslankyně TOP 09 Langšádlová (nebo jak se jmenuje). L.P.

   Smazat
 18. Copa,copa žeby autor prozřel po proslovu o úpadku v listopadu r.2013,kdy Putina prohlásil,jen Bůh vás bude soudit?No,zatim došel k pravoslaví,ale až rozfouká tu
  jiskřičku pravdy v sobě dojde k poznání,že jedině obrácení Ruska,jak provokovala Matka Boží,na katolickou víru je cesta k míru.Než k tomu však dojde přijde velký trest za to,co ještě donedávna autor článku tak vehementně v zaslepenosti podporoval a obhajoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se spíš katolíci vrátí k PRAVOSLAVÍ

   Smazat
  2. 13:23 pluralismus,nezastavíte i když reakce ortodoxních věřících na pokrok je kolikrát až schizofreiní.Neni proto divu,že v Rusku po éře komunismu přibývá katolíků.Lidi nejsou ovce,
   proto katolíků ve světě 1,5 miliardy a v ortodoxních křesťanských církvích kolem 300 milionů věřicích.Tudíž vrátit se k pravoslaví pro katolíky by bylo něco jako vrátit se do prvobytně pospolné společnosti.Ale tak či tak,z Božího plánu spásy není nikdo vyloučen.

   Smazat
 19. Prřavidlo / zřejmě / č. 1 : Nediskutuj s nikým věřícím o náboženství. Jsou to VYMYTÉ MOZKY, ba dokonce se odvážím říct, že jestli existuje Božstvo / Ono - ne On /, tak náboženství kontaktu s Oním zabraňuje. Chacháá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Promluvil typický blbec, který ví všechno a přitom neví vůbec nic.
   Miluju, když nevzdělanec a diletant žvaní o věcech, o nichž neví vůbec nic.
   Bude to jednou pro vás šokující prozření.   Nemám vůbec žádnou potřebu obracet někoho na víru. Nejsem členem žádné církve, i když mě jako dítě pokřtili.
   Víru beru jako čistě soukromou záležitost.

   Pro lidi, kteří přemýšlí a chtějí se něco dozvědět, jsem výše uvedla linky na zajímavé dokumenty.

   Smazat
  2. (16:37)
   Čistě soukromé záležitosti si lidé obvykle vyřizují v soukromí. Jenže Vy máte máte zjevně potřebu se o ně dělit na převážně anonymním fóru. Jak to tedy je?

   Nemohu Vám samozřejmě v soukromých věcech radit, ale jde-li Vám opravdu o osobní víru a ne o módní blouznění, vybral bych si Pascala. Od ateisty jako jsem já ale takové doporučení asi těžko vezmete vážně, jelikož Vás ateisté frustrují.

   Smazat
 20. Ladislav nám roste a vyvíjí se podle společensky prospěšných trendů, hledajíc spásu, kráčí k zatracení a stává se bludařem: "...bez víry a lásky zvaný marxismus-leninismus, dlužno dodat - v současnosti, dle zmetků paskřivých - absurdně a podle nazývaný neomarxismus". Tedy v tobě té víry a lásky být mnoho rozhodně nemůže. Jinak: Kašuka jako v minulosti, stejně i dnes - prostě vždy s dobou vysoce uvědoměle - kam vítr, tam plášť. Jako komunista Ladislave, jsi působil věrohodněji, abys na sebe a svojí minulost, po "typicky náhlém prozření" počal kálet. To neděláš dobře, Ladislave, nejen podle staré víry, ale ani podle té nové, ke které se snažíš obracet. Zrazuješ svou minulost a zároveň i sám sebe a to je ze všech zrad ta nejhorší. Lidi jako jsi ty, mne bleskurychle vyloučili z milice a později i z KSČ (to už jim šlo hůř, museli nejprve svolat ostatní po skupinách zvlášť, aby jim náležitě vysvětlili, jak je důležité a potřebné mne vyloučit - ani pak jim to nevyšlo jednomyslně a to je už co říct, jak sám musíš znát). Stále jsi ten nadmíru snaživý Kašuka, dříve za tak zvané totality, stejně jako v dnešním paskvilu zvaném demokracie. Stejně nadmíru, až chorobně uvědomělý kdysi, jako dnes. FUJ!!! L.P.

  OdpovědětSmazat
 21. Myslím, že můžeme, my lidi, dozrát a dospět k víře v dobro a klad života i bez víry v různé Kristy, Buddhy, Šivy, Mithry ,Amony, Peruny atd. I bez nich, právě že bez nich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Může být - ale souvisí to s nějakým textem zde?

   Smazat
 22. To jsou ti nejistí v sobě, kteří pod jmény Krista, Buddhy, Šivy, Mithry, Amona, Peruna ..., třeba i Marxe, Lenina, Havla ... nacházejí jistotu v nejistém, smyšleném a zneužívaném lidmi bez morálky a vědomí dobra. Občan Kašuka ukázal se nejistým sám v sobě, ač ještě neoslaben věkem. Ocitá se mezi mnoha. Škoda.

  OdpovědětSmazat
 23. Občan Kašuka mne velice znejistěl, jeho náhlým prozřením, jsoucím v souladu s dobou současnou a v nesouladu s dobou předchozí. Jistě člověk má právo na vývoj a změnu názorů, byť ta změna odporuje názorům předchozím. Sám jsem si tím prošel od neskrývané nenávisti k minulému režimu v době jeho panství (i s důsledky), k nenávisti k režimu současnému (dík paměti o "nich"), již bez důsledků, a sice dle mého mínění v řadě ohledů k režimu horšímu, opět v době jeho panství. Nevyčítám Kašukovi pozdní přechod od marxismu, od materialismu k víře a k duchovnu ale onu tendenci být vždy na té správné straně. Nicméně slova o neomarxismu "náhle" v jeho článku nenacházím. Budiž. Nevím ke které z církví se po názorovém přerození a prozření přidal. Domnívám se (možná mylně), že k nějaké, na kterou se rovněž budou vztahovat restituce. To je jen pouhý odhad.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.