Reklama

středa 2. listopadu 2016

„Zjistíš-li, že jedeš na mrtvém koni, sesedni.“ Rýsuje se nová koalice ANO, KDU, STAN.Fakt jim to spolkneme i s navijákem?

Lubomír Vylíčil
2.11. 2016   Rukojmí
 Tak praví jedno přísloví amerických indiánů. Je to moudrost nadčasová, platná pro všechny doby i společenské systémy. Jeho praktickou ukázku sledujeme právě teď, a to v přímém přenosu. Ta hlavní, na níž rajtovala v posledních letech. Kalousko – knížecí TOP 09. A jejich záložní koník, tedy Sobotko-Dienstbierovské křídlo ČSSD, už také sotva plete nohama. Je nejvyšší čas přesedat! Na koho? To je přece nad slunce jasné! Na „novou“ perspektivní vycházející hvězdu naší politiky. Na STAN s Gazdíkem v čele. Pravdoláska předsedá...


Pravdolásce chcípla kobyla

Nový hřebeček se má čile k světu. Proberme si jen pár posledních dní. Petr Gazdík byl jedním z hlavních organizátorů té „alternativní“ akce na Staroměstském náměstí. Několikrát, v různých veřejných vystoupeních zaútočil na prezidenta Zemana kvůli oné nešťastné cause Brady. Veřejně také vyjádřil zklamání z úspěchu Okamurova hnutí SPD v krajských volbách. A teď, čerstvě, ještě stihl navrhnout omezení rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky. To musí být po kavárnách radosti….

Jak vlastně taková „pražská kavárna“ nebo „pravdoláska“ funguje? Představme si ji jako kočovného parazita. Jako Vetřelce ze stejnojmenného filmu. Infikuje vhodnou bytost (stranu). Nejlépe mladou a vitální. Nepozorovaně pronikne dovnitř a začne ji zvolna měnit. Veškeré její síly, funkce a zdroje podřídí svým zájmům, potřebám a cílům. Nakonec ji zcela ovládne, proroste a pak ji stráví zevnitř. Vyžranou, prázdnou a nepotřebnou slupku po čase odhazuje a už se dívá po novém hostiteli.

Takových příkladů by se na politickém jevišti ČR našlo za poslední čtvrtstoletí mnoho. Některé, od počátku slabší a neduživější kusy (strany) chcíply vzápětí, krátce po prvních neúspěšných volbách, jiné, silnější a vitálnější vzdorovaly delší čas a do teď se ještě občas mátožně pohnou, v hlubokém politickém komatu. Že pane Fialo?

Ale „modus operandi“ parazita se nemění. Teď je v hledáčku Gazdík a jeho STAN. Ovšem ne sám. Podívejme se i k Lidovcům. Jak nedávno, po krajských volbách uvedl lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, strana chce daleko více spojovat a rozšiřovat volitelnost: „Už před třemi lety se hovořilo o nějakém volebním bloku. Uvidíme,“ podotkl.

To by sedělo. Lidovci chtěli být vždy „u toho“. Od první republiky. Ostatně, s jednou kratičkou výjimkou se jim to po celou dobu existence státu dařilo. Dlouho, předlouho pilovali své umění chytit politický vítr. A navíc… víme, kde byl jejich novopečený “ lídr KDU-ČSL“ na školení, když se sestavovala vláda. A taky víme, že to nikomu nevadilo. Nebo nesmělo vadit. Z čehož se dá usoudit, že o koníkovi záložním a podpůrném, který by v nějaké budoucí vládě převzal pomocnou úlohu, už je taky rozhodnuto.

A do třetice? ANO, Babiš, který se chytře vykroutil z „Bradyování“ a účasti – neúčasti na Hradě nebo na Staromáku, aby měl větší volnost politického pohybu, se najednou a vcelku překvapivě veřejně zastal ministra kultury Hermana. Že by přišly noty od toho pána, bytem v Praze Na Tržišti, kterého si občas zve na svá Čapí hnízda? Však víme, kdo je principálem „pravdolásky“ a za čí zájmy kope „pražská kavárna“.

Podle preferencí, tak, jak ke dnešku vypadají, má největší šanci na úspěch v parlamentních volbách Babišovo ANO. STAN s Gazdíkem taky „jedou“ anebo alespoň mají ten pocit poté, co se tak hezky umístili v krajském klání. No a Lidovci budou u toho. Alespoň v to pevně věří. Takže se rýsuje, už teď, rok před volbami, pravděpodobná vláda – ANO, KDU, STAN.


Gazdík a jeho STAN má v tomto projektu podobné místo a úlohu, jako Kalousek s TOP 09 v Nečasově vládě. Být menším partnerem, mladším nevinným bratříčkem, který si ale otočí kolem (pravdoláskového) prstu všechny ostatní. Tak, aby dělali jeho, kavárenskou politiku. Ať chtějí či nechtějí. Ostatně na to chtění už dohlédne „pravdoláskový“ výsadek u ANO i Lidovců. Že je to pro další účastnické strany smrtící obětí? Že si vyžerou neoblibu a nelásku za STAN a jejich politiku? Že se propadnou do suterénu, za dalšími, dříve použitými a odhozenými stranami? No a?

Jde přece jen o další volební období. O projekt, na jedno použití. A pak? Božínku, zas se najde nějaká nadějná stranička! Nová, nekontaminovaná politickými průšvihy. Zrozená ze vzdoru voličů a jejich nechuti k stávajícímu, profláklému establishmentu…..

Fakt jim to spolkneme i s navijákem? Opravdu se necháme zblbnout, třeba dobře znějícím krycím jménem, (solidností a vážností, které starostové obcí obvykle požívají), důrazem na lidovecké, rodinné hodnoty, nebo několika líbivými pronárodními frázemi pana velkouzenáře, a zas to hodíme té stejné, profláklé, vyčůrané, pravdoláskové bandě?

36 komentářů :

 1. Já se určitě zblbnout nedám. A vy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já taky ne.
   Už jenom mimoparlamentní strany.

   Smazat
  2. Volba je jasná, SPD Okamura. Tečka

   Smazat
  3. Okamura, nevím, nevím Otazník

   Smazat
  4. Okamura nevlastní TV ani rozhlas.Nikam ho preventivně nezvou.Viděli jsme jedinkrát v přímém přenosu,jak jeho soupeři klesli hluboko,když ho uráželi.A byla to jasná ukázka toho,jak se lehce ovládá dav a manipulace s ním.Až budou zvát Okamuru,Macha,Fialu,a další k Moravcovi do nestranné veřejnoprávní Tv,tak to bude jiné kafe!

   Smazat
  5. Anonymní2. listopadu 2016 23:45
   http://spd.cz/program/

   Smazat
  6. Okamura je jasná volba

   Smazat
 2. No já také ne...teď jsem ještě KDU volila, ale p. Bělobrádek mě zklamal:-(, takže ještě uvidím, koho budu volit příští rok. K p. Gazdíkovi a STAN se radši nevyjadřuju...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ++Názorová stálice - SPD.

   Smazat
  2. Snad abys sem ani nechodila. Tady si zkazíš charakter. Jak to pak vysvětlíš panu faráři při zpovědi?
   Je opravdu možné, aby myslící tvor osm a dvacet roků po převratu byl stále tak blbý?
   U člověka to snad ani nejde.

   Smazat
  3. Ale, ale...copak tě tak rozčílilo??? :-))Myslím, že ty bys tu zpověď potřeboval jako sůl:-D Jestli teda víš, co to je.

   Smazat
  4. Bez záště.Nechápu,jak lidé mohou volit KDU ČSL.Nechápu.Vždy to byli podrazáci .Vím,že hlavně. Na Moravě u věrcích jsou v oblibě.Ale copak se jim po restitucích církve nerozsvítilo? STAN volí už jenom blbci ze zoufalství,tam se připravuje podhoubí korupce!Gazdík se neudržel na uzdě a jako Bělobrádek bude v nejbližším čase řízen velkým bratrem.Pokud už není.Babiš má velký úkol.To je jiná šarže!Ten zlikviduje naší republiku zvenčí.Ten je globalista a je také řízen globalisty ze zámoří!A lidé se u nás nezajímají vnitřní,natož globální politikou.Proto se volí stále stejní blbci,jako je Gazdík,Kraďousek,Němcová,Sobotka atd,atd.Nás spasí SPD,SPO,a Svobodní!A nenadávejte mi za podpory KSČM.KOALICE SHORA UVEDENÁ,JE ZHOUBA!PROTO NEVOLTE ANO!Zapřemýšlej,kdo v té straně je a přijdeš na to sám.A ještě se spojit s takovými hajzly jako je Herman který by měl být již dávno odvolán,Bělobrádek,agent USA,Gazdík rozvraceč republiky a další....počkejme si na 17.listopad.

   Smazat
 3. Doba tomu chtěla,jasně se ukazuje kdo je kdo a čím chce oslovit voliče.Můžu už říci,Gazdík zabetonoval šance starostů a jen dokazuje,že plní Kalouskovo zadání.Podobně na tom bude KDU-ČSL,kteří plní zadání sudetských Němců.Sobotka se odrovnal sám,jak k tomu pomohl Schapiro,to už nechám na Sobotkovi.Volbami do krajů a senátu,dostal jak Babiš i Gazdík dávku opia,co asi nevydrží dlouho působit.Chtějí této situace využít,ale jen si naserou do vlastního hnízda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především by měl premiér Sobotka odvolat ministra kultury Hermana a ministru zemědělství Jurečkovi udělat aspoň "ty, ty, ty...ale máme slabého premiéra, takže nebude nic. ČSSD má o čem přemýšlet, pokud chce uspět v příštích volbách...

   Smazat
 4. Anonymní 4.září 2016 17:43 tu napsal dobrou radu k minulým volbám.
  Ale ona platí stále, a stále víc:

  "" Okopírováno: Kecy vládních stran mě nezajímají.
  Budu volit stranu, která bude mít v programu co nejvíce z tohoto:
  - odpovědně řešit imigrační proces
  - zrušení koncesionářských poplatků pro ČT a ČR
  - řešení otázku romů hlavně ohledně sociálních dávek
  - sloučení Zdravotních pojišťoven v jednu
  - referendum k vystoupení z EU
  - zrušení Senátu
  - zavedení progresivní daně z příjmu fyz. osob
  - zákaz lichvy
  - zákon o prokazování majetku od r. 1989
  - hmotnou a trestní odpovědnost všech politiků
  - odvolatelnost politiků pomocí referenda
  - snížení počtu poslanců na 73
  - zákon o pracovní povinnosti vězňů
  - zákaz práce důchodců ve státní správě
  - zákaz hazardních her, automatů apod.
  - snížení státních dotací do politiky
  - snížení výsluh policistům a vojákům
  - volby provádět pouze jeden den
  Závěr: Takže SPD-pan Okamura! ""
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .. a referendum k NATO.

   Smazat
  2. chybi tam podstane a to je trvale a konečne odstaveni černoprdelniku a kulturni fronty s profisportovci od statniho cecku a dotaci včetně miliardařu a milionařu ve všech oborech

   Smazat
  3. K tomu výčtu podmínek pro volitelnost té které partaje bych s velkou chutí přidal neutralitu České republiky. Zdá se mi, že přece jen Švýcaři, Rakušané, Finové i Švédové jsou klidnější - přes snahy NATO je vyhecovat - a třeba by se k nám přidalo i Slovensko a další země. Proč máme utrácet horentních 55 miliard ročně pro ukojení válkychtivých 25 tisíc čecháčků. Jsou potřebnější věci, než tanky, bombardéry a jiné mordovací prostředky. A taky se mi zdá, že ekonomika a občané neutrálních zemí nijak nestrádají. Naši zbrojnoši nám sice budou povídat, že suma, kterou na zbrojení budeme muset jako neutrální stát vydávat bude ještě daleko vyšší, ale rozpočty neutrálních zemí tak nevypadají. A není pochyb, že neutralitou bychom mohli pro lidstvo udělat rozhodně více než rozpoutanými válkami.

   Smazat
  4. Senát bych nerušil, hodí se v případech, kdy některá ze stran získá více hlasů, než je zdrávo. Pak zabraňuje vzniku totality a jen kvůli této možnosti jsem ochoten jej platit. V Itálii senát překáží rychlému přijímání proimigračních zákonů, proto se chystá jeho reforma: nemá být volený ale delegovaný a bude mít okleštěné pravomoce.Buďme rádi, že ten senát máme, NWO kolaborantům velmi vadí.

   Smazat
  5. Zákaz neziskovek !!! Peníze pro nemocne deti , seniory , hospice, platit ze st . rozpočtu ! Vykopat vyzirky z neziskovek, bez pardonu !

   Smazat
  6. Vy byste toho, pánové chtěli. Vždyť to už je málem socialismus. Utopie. A s Okamurou?
   Vodolejka

   Smazat
 5. Už dlouho mne mate ten název Starostové a nezávislí. Zajímalo by mne, kolik starostů v tom "hnutí" je, náš starosta tam není. Takže název by měl znít "někteří starostové", to je jako když se řekne že číšníci kradou, takže se má za to že všichni kradou, když ovšem kradou jen někteří. Nikde se také nelze dovědět, jaký vlastně mají program, co hodlají prosazovat a co potlačovat, na ten název samotný těžko mohou někoho získat. Z Gazdíka se stal křivák, takže starostové, přesněji ti jeho starostové, kteří mají jiné starosti než protizemanovské akce na Staroměstském náměstí v Praze, by ho měli uzemnit, nebo ještě lépe vykopnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte 100% pravdu. Souhlasím.

   Smazat
  2. 17:11 Gazdík "chytil slinu" po výsledcích krajských voleb. Ale sněmovna je jiná písnička. To není o operativním řešení místních problémů, ale o strategických rozhodnutí na celostátní úrovni. Pokud si to voliči uvědomí, tak těch jeho pár set členů STAN půjde do kytek. Od začátku souzněli s TOPkou, ve sněmovně táhli za jeden provaz a na to by voliči neměli zapomenout.

   Smazat
  3. Gazdík byl křivák vzdycky,jen čekal za bukem na svou příležitost,nechte ho ať si užije svých 5 minut slávy,rozumny člověk -volic,snad není úplně blbej.

   Smazat
  4. Gazdík je hajzl od začátku,však mu v té Suché lozi dají brzo do rypáku. Tam totiž dělá starostu.

   Smazat
  5. Gazdíka volí VALAŠI a ti jsou opravdu blbí jak důlní lokomotiva na solární pohon.

   Smazat
  6. Gazdíka volí VALAŠI a ti jsou opravdu blbí jak důlní lokomotiva na solární pohon.

   Smazat
 6. už jen to že maji nazev starostove je podvod na voliče ve skutečnosti ti starostove je slepenec všech partaji co v tehle postkomunisticke diře jsou od kaesčeem kalouskovu topiču přes odeeses černoprdelni lidovečky vornžovy utajeny komouše až po dělnickou fašistickou je to takova mala pata kolona vychcanku kteři se tvaři že jsou pro lidi ale ve skutečnosti jsou pro sebe proto je usměvne když baba drabkova že je statni zaměstnanec nemohla dal ale starostove jo přestože jsou statni zaměstnanci jak vyšiti ana gazdika pasuje titul předčasně zestarleho muže vychovaneho havlovou kleptokracii

  OdpovědětSmazat
 7. Gazdík na to asi nemá, reinkarnace Kalouska do kůže Gazdíka se údajně zadrhla při transformaci mozku. Ale bude důležité, jestli jim to lidi zbaští. Zatím to vypadá, že ano. Proto je Babiš takový jaký je.

  OdpovědětSmazat
 8. Neděste mě! Kdyby to ANO provedlo, bylo by nevolitelné. Strana ANO by si vykopala hrob. To se mi nezdá pravděpodobné. Babiš je hráč, on si ještě počká na lepší příležitost. A pokud takto plánují koalici po volbách, tak nejdříve musí STAN a KDU ve volbách uspět! No a teď vyšlo najevo, jaký je Babiš alibista, tak kdo ví? Nepředjímejme a nevytvářejme pro ně enegetické či morfologické pole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO se spoji se vsema eu poskokama a proto SPD a referendum za vystoupeni z eu a nata

   Smazat
 9. Problém vidím v tom, že volby nevyhrává ten co získá nejvíce hlasů ale ten kdo je počítá!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedš-li na mrtvém koni, sesedni, řekla kromě indiánů i Vopěnková po sexu se Šláfenberkem...

   Smazat
 10. Pan Vylíčil jako vždy super člànek ...
  snad nikdy jsem od něj nic špatného nečetla...
  a ještě se člověk pobaví..
  jituš

  OdpovědětSmazat
 11. Na netu jsem zaregistroval posměšnou hlášku, že k výročí 28.října nám HerrMann představil svého strejdu a k výročí 17.listopadu nám představí svoji tetu.
  Těším se na to.Bude plný Staromák i přilehlé ulice.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.