Reklama

neděle 13. listopadu 2016

Změnám, které ve světě, i u nás, probíhají, již nikdo nezabrání ...


Ludvík Smýkal
13. 11. 2016
„V oregonském Portlandu v noci na sobotu neznámý útočník postřelil demonstranta při protestech proti zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Útok se stal na mostě v centru města, policie místo vyklidila a po pachateli pátrá … zde  Zpráva, která by se ještě před časem zdála neskutečná, dnes málokoho dokáže překvapit. Na podobné informace jsme si zřejmě „zvykli“ a v současnosti je považujeme za „normální“.


Nelze se tomu divit ... Většina západních i našich politiků, médií, neziskových organizací, apod., nás několik posledních desetiletí přesvědčuje, že „humanitární“ bombardování, zabíjení „nepohodlných“ osob, migrace obyvatelstva, atd. atd., je ve jménu „pravdy a lásky“ a jiných „ideálů“, zcela nezbytné. Postupně nabyli přesvědčení, že jim naprostá většina obyvatel jejich zemí „věří“. K tomu bylo třeba vytvořit, tak jako kolikrát v historii, „společného nepřítele“.

Nejdříve jím byli „komunističtí pohrobci“ v Jugoslávii, pachatelé série koordinovaných teroristických útoků 11. září 2001 ve Spojených státech amerických, následoval Irák, Afghanistán, Lybie, Ukrajina, Sýrie, Jemen a nejnověji Rusko.

Nedokáži posoudit, zda jejich jednání bylo cílené, ve snaze zachování jejich dominantního hospodářského, politického a vojenského postavení ve světě nebo ve své podstatě zcela „naivní“.

Vývoj ve světě, zvláště v zemích jako je Čína, Indie, Rusko, Brazílie, Jihoafrická republika a dalších státech, měl být pro ně varováním.

Zneklidnit je také měl růst sociálního napětí v USA a dalších státech , postoj řady zemí Evropské unie proti „tajným“ hospodářským smlouvám s USA a Kanadou, odpor občanů proti přijímaní migrantů z Afriky a blízkého Východu, referendum o vystoupení velké Británie z EU, odmítání hospodářských sankcí proti Rusku a dalších opatření EU.

Občany v USA, a jiných státech, už přestalo bavit pracovat za nízké mzdy, že je problém získat pořádnou práci a nová místa vznikají v asijských a afrických krajinách jen proto, že je to pro finanční oligarchii a národní elity výhodné. Lidi přestalo dívat se, jak bohatí ještě víc bohatnou a oni chudnou. Posledním varováním byly výsledky prezidentských voleb v USA, které ukázaly, že je možné zlomit moc nadnárodních organizací, velkých bank, korporací a neziskových organizací.

V USA již delší dobu dochází, z řady důvodů, k postupnému rozkladu státu (systému), podobnému rozkladu státu (systému) v SSSR okolo roku 1990.

Zvolením Donalda Trumpa za příštího prezidenta USA neprohrála pouze Hillary Clintonová, především prohrály "národní elity", které tento systém prosazovaly a reprezentovaly. "Nepochopily", příp. nechtějí pochopit, že ve světě probíhají změny, které jsou "pouhým" tiskem nových dolarů těžko ovlivnitelné. Tyto "národní elity" stojí před novou situací, s kterou se zatím ještě nesetkaly, "neví", jak se s ní "vypořádat". V amerických městech vypukly nepokoje, je nebezpečí, že vše může skončit i občanskou válkou. Lze očekávat, že se národní elity a oligarchie v USA se bude tvrdě bránit a je na milionech obyčejných lidí na celém světě jim v tom, svým úsilím, zamezit. S "národními elitami" a oligarchií v Evropě, a u nás, je to podobné.

Vývoj ve světě úzce souvisí se situací v České republice, kde dochází v posledních letech k morální a hospodářské devastaci státu, projevující se ve všech oblastech naší společnosti. Jedním z následků je nezájem mnohých našich občanů o vývoj naší společnosti, hospodářství, školství, kultury, apod., převážně vyplývající z nedostatku objektivních informací. Tento stav není dlouhodobě životaschopný a vyžaduje neprodleně se zasadit o změnu informací, kterými jsou naši občané ovlivňováni.

Jednou z možností ke změně je prosazení návrhu nového zákona o volbě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dále jen Rady). Jeho cílem je přímá volba členů Rady všemi občany ČR, umožňující navrátit veřejnoprávním médiím statut veřejnoprávních prostředků, které vyjadřují (reprezentují) zájmy svých koncesionářů (občanů ČR), kteří mají plné právo je přímo řídit a kontrolovat.

Členy Rady by byli odborníci na média a profese s tím spojené, volby členů Rady by se konaly současně s volbami do PSP ČR, členy Rady by jmenoval a odvolával prezident republiky, pro volby členů Rady budou stanoveny volební obvody, totožné s kraji České republiky, volitelný počet členů Rady za příslušný kraj by byl úměrný počtu obyvatel tohoto kraje, atd.

Změna druhu informací je jedním z nejdůležitějších předpokladů ke změně politického prostředí v České republice a následně i ke změnám v našem hospodářství s cílem „dekolonizace“ našeho státu.

Všichni, kteří se snaží, jakýmikoliv prostředky a způsoby, „okopávat kotníky“ našemu přímo zvolenému prezidentu republiky Miloši Zemanovi, to mají marné.

Změnám, které ve světě, i u nás, probíhají, již nikdo nezabrání ...

10 komentářů :

 1. Pre Pobaltie, Poľsko a Ukrajinu (ich elity – aut.) je víťazstvo Trumpa v prezidentských voľbách, ako aj avizovaná dominancia realizmu a izolacionizmu v budúcej americkej zahraničnej politike, najväčšou politickou katastrofou v postsovietskych dejinách. Priam nepredstaviteľný a okamžitý knock-aut.

  Tieto krajiny vsadili všetko, čo mali, na to, aby slúžili ako geopolitické prostitútky USA. Celý zmysel existencie Litvy, Lotyšska a Estónska na politickej mape sveta bol zredukovaný k obsluhovaniu mechanizmov americkej globálnej dominancie. Pobaltie sa vyslovilo za vstup Ukrajiny a Gruzínska do NATO, Pobaltie ako nárazník proti „ruskej hrozbe“, Pobaltie pripravené vstúpiť do NATO za ľubovoľných podmienok, Pobaltie posiela svojich vojakov do Afganistanu a Iraku, Pobaltie sa hyensky raduje smrti Kaddáfiho, Pobaltie podporuje plány USA bombardovať Sýriu bez mandátu OSN, Pobaltie víta u seba amerických vojakov a zriaďuje tajné väznice CIA, Pobaltie vyzýva k dodávkam zbraní Ukrajine, Pobaltie iniciuje zahájenie plnenia 5 Článku Zmluvy NATO o kolektívnej obrane proti agresorovi, Pobaltie sa vždy vyslovuje za uvalenie, predĺženie a rozšírenie sankcií proti Rusku.

  Teraz všetko skončilo. Zmenila sa koncepcia. Namiesto politiky „zdržiavania“ – budovanie dobrých vzťahov s Ruskom. Namiesto diplomatickej izolácie a bezúspešného propagandistického budovania imidžu „najväščieho svetového zloducha“ – priamy dialóg medzi prezidentmi Ruska a USA. Namiesto sankcií – spoločný boj s islamským terorizmom. Hotovo. Služby „nárazníkovej zóny“ viac nik nepotrebuje. Pobaltie môže byť konečné slobodné.

  Súčasné tektonické posuny v globálnej politike aj na Západe znamenajú pre Litvu, Lotyšsko a Estónsko rozsudok smrti; podstata týchto globálno-politických posunov sa opisuje termínom „vyhodiť balast“, a práve takým balastom je dnes Pobaltie.  OdpovědětSmazat
 2. Naprosto souhlasím s článkem.
  Proto všechny ty útoky na Zemana,zachránit dosavadní vymoženosti mafiánů.Snad to nebude v USA ,něco podobného jak na Ukrajině.Největšími oligarchy na Ukrajině jsou židé v USA přece také,takže vyvolat podobnou občanskou válku o moc a majetek nebude problém.Jak víme Zeman při nástupní řeči na post prezidenta,se velice nelichotivě vyjádřil o médiích.
  Ono se to potvrzuje v celé USA državě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA už jsou sociální nepokoje léta!Za nepokoje a zaprodání republiky pod jho globalistů může Havel,a všichni po něm vládnoucí.Vemte si tužku,papír a pište si na jedné straně jména politiků,hlavně těch,co jsou od začátku ve vládě a politice,jména zbohatlíků a na koho byli v politice napojeni no a jména politiků propagující globalizmus Evropy,čili její zničení.Ti,co vám vyjdou,ti šmejdi,nám chtějí vládnout!Chtějí nás vlastnit a ovládat nás jako roboty!V USA protestují lidé,které právě ovládá stejná klika jako u nás,podporována neziskovkami,Sorosem!Proto je důležité bojovat a bránit se takovým zrádcům jako je ČT,prostě masmédia,zvrhlé osoby typu Horáčka,Kalouska,Štětiny,Sobotky,Babiše,Hermana,Zaorálka,Bělobrádka,prof.jako je Putna,Zima a dalších a dalších.Musíme volit SPD a SPO,SVOBODNÍ!Jinou možnost nemáme.Pokud náš lid nepochopí,co je to globální politika,jak je do ní zamontován Babiš,pokud nepochopí vnitřní politiku státu,tak se nehneme z místa a budou tu velké nepokoje sociální a budeme se bát vycházet na ulice,jako v USA!Globalisté nesmí u nás zvítězit.Jsem smutná z toho,že 17.11.plno různých demonstrací,míst aby se všichni spojili v jednu,jako v Polsku!

   Smazat
 3. Pane Smykal ,
  velmi se mi libi Vase ohodnoceni nasi situace zde v Americe.

  President Trump NEMA zadnou moznost zasahnou proti Vandalum, kteri nici auta a rabuji obchody pod zasterkou protestu proti volbam.

  Jeho executiv power zacina po 20.1. 2017.
  Zatim vladne Obama.

  Policie se tesi na den, kdy vsichni ti, kteri meli privilegovanou ochranu a vyhody na ukor upracovanych poradne zmlati.

  Hrozi obcanska valka ? Definitivne ano ! Bude vsak trvat pouze 2 hod. obrazne receno.

  Vedeni oligarchije ted zada Cinu, aby zasahla proti americke armade nekde v jihocinskem mori, a to kvuli zachovani jednostranych obchodnich smluv nevyhodnych pro bezne Americany, ale vyhodnych pro Oligarchii.
  Zchudli jsme finance za Obami ? DEFINITIVNE ANO !
  On nadrzoval vzdy Muslimum.

  Je velka skoda, ze president Zeman byl PODRAZEN cleny sve vlady, protoze by byl prirozenym prostrednikem mezi Cinou a budouci administraci presidenta Trumpa.
  Cina se ted na neho diva s rozpaky, kvuli Dalejlamovi, ktereho povazuje za rozkladneho vnitrniho nepritele.

  To vse co pisi je preklad nazoru autorit a rozhodne to NENI z moji hlavy !
  Je snadne vse vyhledat.

  Je skoda, ze prave starsi obcane v Cesku, kteri maji velke zivotni zkusenosti jsou povetsine odkazany na predzvykane informace z officialnich (proti ceskych) medii, kvuli anglictine.
  Fandim presidentu Zemanovi !
  Cesi stujte za svym presidentem !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Honolulu", jak se dalo očekávat, korouhvičky se točí .... Sobotka dnes prohlásil, že ČSSD bude podporovat M.Z. při volbě prezidenta a že je proti radaru v Brdech. Jen pošetilec by mu věřil, zřejmě jen "cítí", že blíží jeho, a jeho kumpánů, konec .... L..S.

   Smazat
  2. ano spravne nejsou to zadni demonstranti ale bandy vandalu!!! podivejte se kde se rabuje?! jen ve velkych mestech kde se je lehce mozno ukryt jako ilegalni privandrovalec!!! media i ta ceska neopomenou zduraznit ze to "vyhrala" nevzdelana luza, obycejni delnici, rolnici a "lower class"!!!
   do pice s prazskou kavarnou a milosu zustan na hrade!!!
   chef

   Smazat
  3. Americké prostitutky:
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/umelci-prchali-pred-trumpem-z-usa-a-nyni-berou-sva-slova-zpet/

   Smazat
  4. BÝT OZNAČEN ZA NEVZDĚLANOU LŮZU PRAŽSKÝMI KAVÁRNÍKY JE VYZNAMENÁNÍ,NEBOŤ TA JEJÍ DNEŠNÍ AVANTGARDA,TVOŘENÁ HÉÉÉRCI A HÉÉÉREČKAMI + RŮZNÝMI TĚMI POLITOLOGY,SOCIOLOGY A EKONOMY JE NA TOM O POZNÁNÍ REALITY VE SKUTEČNOSTI DALEKO HŮŘ,NEŽ JAKÝKOLI NÁDENÍK S PRAXÍ NA NEKVALIFIKOVANÉM MÍSTĚ...

   Smazat
  5. Nastrojem hlavnim a dnes nezbytnym jest a jeste bude vzdy TROLCLENKA a s ni ta spekulace . Je umera prima a nebo neprima ? Zahada sedmi /i mozna ,moznosti vice almar/. Jo.
   A mezitim mena je zmena. Taky a velky Jo.
   Cim vic penez na svete tim vice bidy.
   Ale cim vice zbrani ,tim vice zmasakrovanych.
   Cim vice jidla tim vice odpadku. /Ktere pozivaji v drahych restauracich i jinde , hamburgru zakryvajicich stav a kvalitu bezpecne. Srovnej s uprimnym oblozenym chlebickem.
   Cim vice penez /a durazu az nelidskych/na bezpecnost tim vice nebezpeci a zlocinu a policejni ignorace specielne vybranych zlocinu.
   Cim vetsi imperium tim rychleji se promeni a spadne do trosek. /Asi proto, ze ma vseho vic nez jiny !!/.Jo.
   Cim vice feminismu, tim vice zlegalizovane sprostoty a nefeministicke nezenskosti.
   "Voni furt studujou a proto nechtej mit deti" prohlasuje poslanec v Tramtarii , kdyz se diskutuje o zvyseni socialnich veci pro matky, pac narod nadmiru vymira podmiru / a snizuje tak hustotu populace,tu narodni nikoliv myslenkovou/. Nestudijni Matky to dostaly. Jo. Ja ne. A nestuduji.
   Ouvej. Cim vice vzdelanosti, vzdelanych a pedagoggu /s haldama a mrakama universit na kazdym kroku/ ,na slovo vzatych tim vice hlouposti se vyskytuje a vsude. Hlouposti napodobovanych , ODBORNYCH ,vedecko technickych , prukopnickych ,zkratka a jiste na ktery se nakej idiot jen tak nezmuze a tim i kastrofalnich v dusledku. Umera prima a neumerna a nevypocitatelne skodliva. Zakazat TROJCLENKY ! To je vono. Ale bez doktoratu neni sance. Musim zacit studovat od piky, chci rict od trojclenky...

   Smazat
 4. Už se na ten jeho konec těším a doufám, že ho v Brně na magistrát kde dřív vybíral poplatky za psy již nevezmou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.