Reklama

úterý 8. listopadu 2016

Znovu bližšie k vojne? NATO uvedie 300 000 vojakov do vysokej pohotovosti, kvôli obávam z vojenskej akcie Ruska

8.11. 2016   Hlavné správy
Hlavným dôvodom tejto pohotovosti je podla predstaviteľov NATO rastúce napätie medzi Západom a Ruskom. Desaťtisíce spojeneckých vojakov by mali odradiť možnú hrozbu zo strany Moskvy, ako píše denník Dailymail vo svojom článku.
Predstavitelia NATO svoje obavy zdôvodňujú aj tým, že členovia NATO svoje výdavky nijako výrazne nezvyšujú, no Rusko svoje náklady na armádu od pádu Sovietskeho zväzu každým rokom zvyšuje.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyhlásil:

“Boli sme svedkami oveľa aktívnejšieho Ruska. V posledných rokoch zväčšuje svoje vojenské sily, od roku 2000 strojnásobilo výdavky na obranu, pritom svoje vojenské sily používajú proti susedom.”

Západ taktiež obviňuje Rusko, že údajne vedie kybernetické útoky na Washington. Taktiež ho obviňujú z držania jadrových zbraní. Stoltenberg tvrdí, že Rusko sa snaží Západ zastrašovať.

Igor Sutyagin, odborník na Kráľovskom inštitúte obranných a bezpečnostných štúdií, vyhlásil: “Rusko chce ukázať, že môže zastrašovať NATO. NATO však teraz hovorí Rusku: ”Ak sa objavíš, budeme tam ihneď aj my!” Informácie o tom priniesol server Express.

44 komentářů :

 1. Nabízí se mi jeden scénář. USA vyprovokují ozbrojený střet s ruskou armádou v Sýrii. Američané to vybubnují do světa, jako agresi a NATO bude muset reagovat podle příslušného článku, kdy napadení jednoho z členských států je aktem agrese na všechny. A pak už nic nebude stát v cestě k útoku na Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jednou ty debile. Kdyby chtěli USA skutečně zaútočit na Rusko tak nemusí nic provokovat. Bohatě stačilo kdyby bránili Ukrajinu před ruskou agresí přesně v souladu s Budapešťským memorandem.

   Smazat
  2. 1925 USA nechtějí a ani nikdy nechtěli zaútočit na Rusko, za poslední roky k tomu jinak měli víc než příznivé podmínky a nic přitom Západ a nebo USA neudělali.
   Především v 90.-tých letech bylo Rusko naprosto na kolenou a nikdo jim nezkřivil ani vlásek na hlavě.
   Ale ano soudruzi - paniku je potřeba stále udržovat. A vnějšího nepřítele přiživovat i kdyby na chleba nebylo.

   Smazat
  3. 8. listopadu 2016 19:29
   Je-li tu někdo debil určitě jsi to ty.

   Smazat
  4. Proč by to amíci dělali? Dyť maj dost zelených blbečků v Evropě. Zkusili to s Ukrajinou, zkusili to s Tureckem, nutně by se konflikt přelil do Evropy, a Rus to ustál, tak to zkusí s Evropou. Když se jim to povede, nebudou mít důvod se starat o Sýrii, zabijou dvě mouchy jednou ranou a masařku budou mít v mucholapce. Za mouchy si dosaďte Evropu a Rusko, za masařku Čínu. Dyť celé to jejich snažení je zaměřené proti Evropě. Euro je konkurent dolaru, Evropská unie je ohromný průmyslový konkurent a pokud by rozumně využívala Ruska, zak se stane světovým hegemonem. Amíci neskutečně zbohatli na 1 světové, ještě víc na 2 světové. Všechno, co USA dělají, poškozuje Evropu ze všech nejvíc - pominu-li mrtvé, kterými je jejich cesta k bohatství dlážděná, ale s "kolaterálními škodami" si ami go home nikdy hlavu nedělali. Hlavně US hlavně. V Sýrii by se nutně do bojů hned od počátku museli zapojit a to by už nebyly kolaterální škody, ale umírali by amíci, a taková hrůza je zhola nemožná. Na prosrání VIetnamu jim stačilo cca 50 tisíc mrtvejch a s Rusem by to bylo jiný kolečko. Tak rozum do hrsti. Cílem USA je Evropa.

   Smazat
  5. 1938 buďte trochu spravedlivý. Pokud hovoříte o minulosti, nezapomínejte i na Sovětské aktivity například ve Vietnamu, Korei, Afghánistánu. A schválně si najděte třeba na Wiki počty obětí třeba v tom Afghánistánu. Ani zdaleka to nemá obdoby s nějakou podobnou akcí Američanů. Počty obětí v Afghánistánu mezi 1980 a 1989 byl obrovitý - pravděpodobně až přes 1,8 milionu lidí: http://necrometrics.com/20c1m.htm#Afghanistan

   Takže trochu střízlivosti by to chtělo.

   Smazat
  6. 19,29
   Také tě miluji, ty můj malý génie. Budapešťské memorandum vpravdě mluví o garancích územní celistvosti Ukrajiny. Dále se v něm také píše o NEZASAHOVÁNÍ do vnitřních záležitostí Ukrajiny. A jestli podpora pěti miliardami dolarů demokratické opozici v demokratické zemi proti demokraticky zvolenému prezidentovi není vměšováním do vnitřních záležitostí suverénního státu, tak ani anexe Krymu není okupací. A první byly dolary a Majdan, teprve potom byl Krym. Když už se snažíš navodit dojem všeznalého, pokus se příště Budapešťské memorandum dočíst celé.

   Smazat
  7. 19,33
   Rusko bylo na kolenou. To je pravda. Ale Amerika nikdy neútočí na země, kde má dosazeny poslušné loutkové vlády, které nedělají problémy a jdou jim na ruku. Malá rekapitulace. Gaddáfí desítky let podporoval palestinské teroristy, to Američanům nevadilo. Pojal touhu prodávat ropu i za jiné oběživo, něž dolar a dneska ho žerou červi. Husajn zplynoval celé vesnice neposlušných kverulantů. A vládnul dlouho. Potom jim sáhnul na dolar, a dneska v pekle. Asad také není zrovna lidumil. Ale dlouhá léta to Američanům nevadilo. Dokud se nezačal stavět na zadní. Měl kliku, že své čachry dělal s Rusy. Jinak by byl v pekle s Husajnem.
   Proto USA neměly potřebu v devadesátých letech válčit s Ruskem. Zdálo se to tak snadné. Stačilo podplatit pár ruských dementů a ti by jim celé Rusko naservírovali na stříbrném podnosu.

   Smazat
  8. Troubo Hricáku, nedělej že jsi tak zabedněný a nechápeš.
   Ale kdyby náhodou jo tak ještě úplně naposled pro extrémně retardované: Kdyby chtěly USA skutečně někdy zaútočit na Rusko tak uplatnění Budapešťského memoranda byla jedinečná příležitost. Pokud jí USA nevyužily tak to jednoznačně znamená, že touha po útoku na Rusko probíhá jen ve tvých vlhkých snech.

   A tvé bláboly o pěti miliardách a co prej bylo v BM škoda komentovat.

   Smazat
  9. 20,12
   Já jsem možná trouba, ale já už do války nepůjdu. A až začnou domů chodit naplněné pytle na mrtvoly, budu vzpomínat, jestli v jednom z nich nejsi ty.

   Smazat
  10. Čerpat počtu zabitých v Afghánistánu z let 1980-89 je dost nepřesné. 1/ uvedený zdroj nemá síly si počty verifikovat ... 2/ "až 1.8 milionu" je zjevná blbost včetně toho slůvka "až" .... pravdě je spíš údaj 650.000 a to včetně vzájemných střetů soupeřících formací ozbrojené opozice

   Smazat
  11. 19:54 Kde vidíte nespravedlnost? Článek je o NATO a ami go home jsou jeho spiritus agens. V Afghanistanu by byl víceměně klid, kdyby ami nepodpořili džihád - dali jim peníze, zbraně, logistiku, výcvik. Mluvil jsem s člověkem, který tam byl. Za Rusa v Afghanistanu jste mohl potkat mladou krásnou ženu v sukni, jak jde do školy. Pěstování opia kleslo o více jak devadesát procent, otevírali se školy, nemocnice. Mrkněte na Ramba, jak moudří a spravedliví mudžehadíni bojují za mír, humanitu, svobodu za pomoci ami. Propaganda nejhrubšího zrna. Proč sem nasranej? Protože dostaneme po hubě pod vedením těch Eu zmetků jistojistě. A poděkovat za to můžeme jen a pouze sobě a ami špinavým hrám. Rusko, pokud nebude válka, bude bohatá něvěsta - pro Čínu, nebo pro amíky. My ostrouháme v občanských válkách. Údaje wiki mne zajímají asi tolik, jako program ČT.

   Smazat
  12. 20:12
   Ty lejnolahvárenský retardovaný hovado opilce Veškrny!!!Všude,kde byl naplánovaný vývoz tý USSACKÝ debilokracie by ti místní lidi měli dát pohlavek....za půl hodiny bys byl tuhej stejně,jakoten zrzavej udavač,fašista,opilec a netáhlo Lahváč Havel!!!

   Smazat
  13. 20,12
   Ještě mne napadl takový příměr tvého výkladu Budapešťského memoranda. Já ti řeknu, že jsi debil, ty mi vrazíš facku , já vytáhnu ze šosu devítku a vystřelím ti do čela třetí oko. Mým cílem bylo zbavit svět jednoho blba a "přiměřená obrana" je proto nejlepší metoda. Že jsem si o tu facku sám řekl ponecháme stranou. Tvá facka byla agresí a moje devítka přiměřenou obranou.

   Smazat
  14. Havlista 19:29 zase jednou vyplodil moudrost o ruské agresi na Ukrajině. Jen by mě zajímalo, proč za dva a půl roku po "ruské invazi" na Ukrajinu, ještě na té Ukrajině nikdo nikdy nepotkal jediného ruského vojáka, ačkoliv se o to snažila i OBSE. Ještě k tomu "spravedlivému" 19:54. Organizace Lékaři proti jaderné válce dle své studie spočítali, že za deset let bojů po 11. září Američané zabili nejméně 1,2 miliónu lidí. Ve Vietnamu asi 2 miliony a v Koreji asi 3 miliony. Skoro všichni byli civilisté. A co ty desítky dalších amerických intervencí? Sovětský svaz v Afganistánu si servítky asi taky nebral, ale s počty obětí USA se to nedá srovnat. Navíc je třeba si uvědomit, že současné Rusko není odpovědné za politická rozhodnutí komunistického SSSR. Po roce 1991 se Rusové velmi tvrdě s komunisty vypořádali, zakázali Komunistickou stranu SSSR a zabavili její majetek (na rozdíl o ČR). Započítáváme snad mezi oběti válečných intervencí Spolkové republiky Německo i obětí nacistického Německa?

   Smazat
  15. do afganistanu pozvala cccp vlada ve vietnamu byly jen poradci a instalovaly tam pvo

   Smazat
  16. 20:12-Trouba jsi ty.Těch pět miliard vykeca
   la kráva Nulland z ministerstva zahraničí
   USA.Je to částka,vyplacená už od dob toho
   Kuzmy.Byla vydána na ekonomické rozdělení
   Ukrajiny a Ruska a na majdan.Tak nikomu ne-
   nadávej,když sám máš máslo na hlavě.Válku
   v Korei vyprovokovaly USA a SSSR se rád a
   ochotně zúčastnil.Afghanistán zcela v re-
   žii SSSR.USA začaly Irákem,přes 1,5 mili-
   onů mrtvých,Afghanistán,kam vyvážely demo-
   kracii 1,9 milionů,arabské jaro přes dva
   miliony mrtvých a ještě to pokračuje.Ra-
   ději se douč historii,ne jak USA chránily
   otroky,to je totiž pohádka pro blbce.
   Petr Majevský

   Smazat
  17. hricák má naprostou pravdu....,s Írákem, Sýrií, Ruskem........,přesně tak to všechno bylo....
   A trouba jsi ty ....anonyme 20:12!!!

   Smazat
  18. 20:12 Měl byste si to memorandum přečíst, pochopit a teprve pak se k němu vyjadřovat. Místo tupého opakování toho, jak ho překroutila propaganda. V memorandu se Ukrajině slibuje za jaderné odzbrojení jen jediné: Pokud nějaká země napadne Ukrajinu jadernými zbraněmi, použijí proti ní ostatní signatáři také jaderné zbraně. Nic víc. Kromě toho, toto memorandum nikdy neratifikoval ani jeden parlament, takže z hlediska mezinárodního práva je nezávazné. Memorandum je tady, přečtěte si hlavně úvodní odstavce:
   https://en.wikisource.org/wiki/Ukraine._Memorandum_on_Security_Assurances

   Smazat
  19. 20:12 - o čem to žvaníš kreténe? USA by šly do hoven za pár hodin! S čím ty jejich mameluci posraný až za ušima válčili? Oni chtěj vyprovokovat válku mezi Evropany a Rusem!! Bez svý účasti, debile! Poslouchej ty hovado Žida Fridmana - poradce několika US prezidentů pro národní bezpečnost! - https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

   Smazat
  20. Ten blb, co tu plácá nesmysly o Budapešťském memorandu neví, o čem je řeč. Ale jako zmatení pojmů - dobré. USA v době po roce 1989 neměly důvod útočit na Rusko. Vše vypadalo celkem jasné - Rusko na kolenou, Jelcin 24 hodin ožralý a schopný za hubičku vykrást vlastní zemi. Za těchto okolností nemá smysl na někoho útočit. Pokud by se takhle choval Kaddáfí, tak by žil dodnes. Útočí se na ty, kteří kladou odpor. A to je Rusko dnes. 300 tisíc vojáků NATO - to už přestává legrace. Zatímco my stále přisunujeme vojáky k ruské hranici, Rusové jsou doma. Kecy o nějakém ohrožení jsou nesmyslné. Když se sečtou výdaje na zbrojení zemí NATO, představují asi 3-4 násobek výdyjů Ruska. Samotné USA vydávají na zbrojení asi sedminásobek ruských výdajů. Z toho je zřejmé, kdo se musí obávat útoku. Rusko na NATO ani zdaleka nemá sílu, i kdyby zbrojilo jako o život. Navíc je nyní oslabeno slabšími příjmy z obchodu se surovinami. Vyvolávání válečné atmosféry je nebezpečné hlavně proto, že pokud napadne NATO Rusko, nejspíš Rusům nezbude nic jiného, než jaderný útok, jako jediný obranný prostředek, protože v konvenčních zbraních zančně zaostává. TnT

   Smazat
  21. Já si myslim že NATO je parta debilů, ale fakt debilů, ne obyčejných debilů ale obr debilů, tak velkejch debilů, kteří jsou schopní vyhladit lidstvo jen pro to, aby se nějakej opravdu debil cejtil nejmocnější na světě.

   Smazat
 2. Klucí si měří jen pinďoury. Zdá se ale, že Putin ho má delšího, což amrdol nechce přiznat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19 .33 zase je tady ten zmrd co mu amik soupe mamu a tata mu k tomu sviti.....blb a cela ulice o tom vi

   Smazat
 3. 19:29 a 19:33 Ty si určitě absolvent nějakého mozkového trustu typu Cevro, nebo New in Prag ... nebo seržantského kursu v Gabonu a v cestě červenému diplomu nestálo ani to, že neumíš franouzštinu, nebo fang. Ty gánie strategie a taktiky. Každej debil ví, že Rusko nelze vojensky obsadit a proto je lepší ho zhroutit a obsadit ekonomicky. jenom místní "elity" jsou totiž trochu schopny pacifikovat nepřátelské obyvatelstvo a to s tou výhodou, že peníze, ty tupče, jsou ekonomickému okupantovi, kterej má ohromné množství možností, jak si uchovat zdánlivě čistý štít a všechna hanba, zločiny, smrt padne na místní. Nešti už Mateřídoušku, a pejdi na Brouka Pytlíka. Tomu bys snad mohl porozumět, i když máš průvan mezi ušima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:29 a 19:33 - Je to filcka přisátá k americký prdeli. Kašlete na něj.

   Smazat
 4. Tak, jako 19:29, 19:33 a 20:12 dopadne každý rektální alpinista pindosů, potažmo pražské kavárny. Měli by vás navléknout do mundúru a hnát bojovat proti daeši, jehož tvůrcem jsou ti, které obhajujete. Oni by vás ty válečné choutky brzy přešli, pokud byste to přežili. Následně vás distribuovat do všech zničených zemí makat na obnově na doživotí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se omlouvám. Zařekl jsem se, že na trolly nebudu reagovat. Tento mne trochu vybudil právě Budapešťským memorandem. Dal jsem si trochu práce a přečetl jsem si ho (celé). Ono to na první pohled doopravdy vypadá, že Rusové přešláply. Na druhou stranu, bez vnějšího podnětu by Ukrajinci proti Rusům nikdy nešli. Ukrajina je závislá na ruském plynu, ropě a její průmysl je závislý na ruském trhu. Navíc, cca třetina Ukrajinců jsou etničtí Rusové. V takové zemi se těžko dociluje protiruských nálad demokratickou cestou.

   Smazat
  2. Pán Vladimír Hricák!
   Vy sa vôbec nám ospravedlňovať za nič nemusíte. A už vôbec nie nejakým anonymným trollom ani za presný a podrobný výklad Budapeštianskeho memoranda. Mňa tiež zaújmali pasáže, v čom to Rusi tak "agrasívne prepískli". Akurát že nepoznám zdroje, kde by bol ten dokumement dostupný, ktorý tak pekne obvyklým demokratickým spôsobom "o nás bez nás", bez súhlasu oboch parlamentov sovietskych republík a už vôbec nie na základe ľudového hlasovania v referende usmolili. Viem len o Putinovom vyjadrení, ktoré sa rázne a tvrdo voči cudziemu vmíešavaniu na Kyjevskom EuroMajdane, dotklo tej pasáže Vami zmieňovaného Budapeštianskeho protokolu. Teraz už chápem na čo poukazoval týmito slovami: "...poukazoval som nato, že sa jedná o násilný protištátny prevrat v (u)krajine. Nato mi partneri na "západe" odpovedali, že nejde o žiadny násilný prevrat, ale o revolúciu. Tak dobre, ak sa jedná o revolúciu, tak sa jedná potom aj o novú vládu nového porevolučného štátu, u ktorého bola porušená jeho právna kontinuita. A tak my(Russko) s touto novou porevolučnou vládou novej porevolučnej (u)krajiny nemáme uzavreté žáadne právne záväzné zmluvy...". Konec, šmitec, bodka. Ale Vaše vysvetlenie Budapeštianskeho protokolu pán Vladimír, je stručnejšie a tým aj prehľadnejšie vyjadrené. Jednoducho ste tým Pepka Vyskoča uzemnili. O Krymskom ľudovom hlasovaní v referende pre nás je vôbec škoda sa dohadovať s demokratickými tupcami typu Pepka Vyskoča. Ak oni označujú ľudové hlasovanie za anexiu Krymu, myslím že tým základné princípy ich demokratickej ideológie vyjadrili najlepšie ako len vedeli. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. 22:45 Pan Hričák se poněkud mýlí. Rusové nepřešlápli ani trochu. V memorandu je sice konstatování, že signatáři respektují nezávislost, suverenitu a stávající hranice Ukrajiny, ale to RF neporušila. Vznikem suverénní "Autonomní Republiky Krym", která se od Ukrajiny oddělila naprosto demokraticky, se hranice Ukrajiny změnily vnitrostátním procesem. RF pak jen souhlasila s připojením této republiky Krym, která už stála mimo Ukrajinu.

   V memorandu se Ukrajině slibuje za jaderné odzbrojení jen toto: Pokud nějaká země napadne Ukrajinu jadernými zbraněmi, použijí proti ní ostatní signatáři také jaderné zbraně. Nic víc. Kromě toho, toto memorandum nikdy neratifikoval ani jeden parlament, takže z hlediska mezinárodního práva je nezávazné. Memorandum najdete tady:
   https://en.wikisource.org/wiki/Ukraine._Memorandum_on_Security_Assurances

   Smazat
 5. Pokud je za důvod k další eskalaci vojenského napětí mezi NATO a Ruskem uvádí rostoucí zbrojní výdaje v rozpočtu RF, pak jde (jako obvykle) o pokrytectví.
  Neboť dnešní zbrojní výdaje Ruska jsou jen pouhým zlomkem výdajů Západu. Při takovém poměru výdajů by Rusko (měřeno poměrem financí) bylo do budoucna odsouzeno k porážce.
  Možná, že jsou Rusové ve využívání finančních zdrojů efektivnější, když za méně peněz dělají více "muziky", to jim ale sotva kdo může vyčítat.
  Jejich pocit ohrožení má totiž reálný podklad.
  Zatímco se NATO rok za rokem přibližuje až k jejich "prahu", nám zde činovník Stoltenberg vypráví cosi o agresivitě a rozpínavosti Ruska. Já vím, že právě za to jej i platí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:39
   ale ale Opluštile, Vy moc dobře víte, že základní problém je neobyčejná agresivita Ruska mimo RF, například v Gruzii před lety, nebo na Krymu v 2014 a nebo na východní Ukrajině a nebo zabíjení civilistů v Allepu atd...výhrůžky na stranu Estonska, Finska, Norska, Lotyšska atd... můžete si najít mnoho zajímavých vyjádření docela významných politiků z Ruska, jak vyhrožují.
   Proto je docela logické, že náš vojenský blok jehož jsme naštěstí součástí, nějak reaguje .. vy byste reagoval jinak ?

   Smazat
  2. Ale, ale to víš, Ty anonymní troubo, že my to víme, že pane Oplušil:-). Vieme ako si Russko každým novoprijatým členským štátom do EÚ a NATO, drzo a agresívne posúva čoraz bližšie svoje hranice k "naším" Šen-genským hraniciam:-). Hneď sme sa (ne)poučení niekdajšou Mníchovskou zradou ponáhľali schovať pod ochranné krídla bratských spriatelených armád NATO, ktoré horlivo dodržujú všetko možné, akým bolo humanitné bombardovanie malej Juhoslávie, len nie Washingtonskú zmluvu ktorá hovorí o kolektívnej obrane v prípade keď bude niektorý jej ČLENSKÝ(!) štát napadnutý. Pokiaľ bol napadnutý teda niektorý členský štát NATO Juhosláviou, čo mal byť podľa Washingtonskej zmluvy spúšťačom vojenskej agresie voči Juhoslávii, tak ma prosím opravte. V Gruzii boli na živote ohrození občania Russkej federácie. Takých zámienok na humanitnú vojenskú operáciu bežne využívajú naše veľké demokratické vzory USA a Izrael. Momentálne si dokonca vyhradili právo na preventívny vojenský úder:-). Russko ako demokratická krajina by reagovala inak?:-). Pravda je však taká, že na udeľovanie dvojitého občianstva, podobne ako tomu bolo v Grúzii(gruzínskeho a Rusského), naša vláda skutočne reagovala inak než Gruzínčania a Magyarom udeľovanie dvojitého občianstva zarazila. Buď budete mať Slovenské, alebo Magyarské a šlus. Takisto na podobné provokácie, akých sa dopustili poliaci v Smolensku naša vláda reagovala inak než Rusi. Otočili magyarských provokatérov na Dunajskom moste čelóm-vzad a poslali ich svinským krokom nazad do Budapešti. A namuseli riešiť také ťahanice, ako Rusi s poliakmi, ktorí sa im skydli niekde pri Smolensku s lietadlom. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 6. Tak tohle byl "soubor nejdebilnějších výroků zástupce NATO" v poslední době. SSA samy nic a nikde nevybojují - potřebují cizí bio materiál, Tak je v tom přestaňme podporovat, řekněme NE a je po katastrofě.

  OdpovědětSmazat
 7. USA může zaútočit, tak na nás. Kdyby se o to pokusilo s Ruskem, tak dostanou tak na prdel, že by se z toho po.... . Oni to také ví a proto jenom kecají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je naprosto jasný že na Rusy Amíci nezaútočí, jenomže zoufale potřebují velkou válku aby zbrojní průmysl jel naplno. Potřebují smazat jinak nesplatitelné obrovské dluhy. Jenže sami bojovat nechtějí a tak hledají někoho kdo bude bojovat za ně. To by pak vesele bojovali třeba do posledního Turka, Ukrajince, Rumuna nebo třeba Poláka. Ale kdo bude tak blbej? To už tady několikrát bylo. Za Clintona měli naposledy přebytkový rozpočet, ovšem to drsně drancovali Rusko. Teď jim to chybí a tak by velice potřebovali Rusko s jejich surovinami. Proto to harašení zbraněmi. Jenže ruská odveta by byla strašlivá a oni to vědí a jsou poserové, kteří bojujou jenom se slabšími protivníky a i s nimi stejně všechno prosrali. Takže je to patová situace a čas je také proti nim. Nastává soumrak Ameriky...

   Smazat
 8. To je už sila keď Rusko označujú s držania jadrovích zbraní,to ako bi mňa obviňovali že legálne vlastním pištoľ Makarov preto že sa chcem v budúcnosti ako tak brániť islámistom čo sa tu hrnú v hordách do Európi,proste vadí im právo na sebaobranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:48 nauč se gramatiku ty blbečku, to je jedno jestli českou alebo slovenskú .. ale Tvoje příspěvky jsou fakt docela mimo. Buď jsi nevychodil ani základní školu anebo jsi nějaký pomatlanec...

   Smazat
 9. Kde soudruzi z Brusele udělali chybu?! Státy EU přes veškerou snahu nejsou řádně zadlužené a obyvatelstvo řádně naštvané. Již dávno měly ve státech EU proběhnout "Majdany", svrženy vlády místních pronárodů a měla být zformována armáda, která vtrhne do Ruska. Snad to řízený příliv imigrantů urychlí, doufejme, protože takhle to dál nejde. Je snad v Africe málo imigrantů a nebo je nedostatek lodí!?

  OdpovědětSmazat
 10. Otázkou je, zda by už u nás referenda vedla k nápravě. Děda.

  OdpovědětSmazat
 11. Frustrace elit přechází i do armády. Vedení NATO tuší, že s příchodem nových technologií množství vojáků není rozhodující. Těch 300 tisíc vojáčků, kteří budou obětováni, bude chránit jejich funkce.

  OdpovědětSmazat
 12. Rusové totiž neustále provokují. Jak sdělil mluvčí ministerstva obrany Německé republiky, jedna z posledních provokací Ruska spočívala v tom, že se ruské hranice nebezpečně přiblížily k tankům, které má Německo rozmístěno v Pobaltí. A pak mi řekněte, jak s těma Ruskem máte jednat, když takhle provokují.

  OdpovědětSmazat
 13. Stoltenberg nemusí bý zrovna idiot. To že žvaní nesmysly, může být dáno tím, že jejich politika se nedá vysvětlit rozumně.

  Generál Pavel je lepší koumák. Ten po waršavském sumitu, kde prohlásili Rusko za největší hrozbu, proti němuž se musí posilovat stav vojsk v Pobaltí a na Balkáně, řekl novinářům:
  Tato rozhodnutí nejsou vojenská, ale politická. Nemáme žádné známky toho, že by Rusko připravovalo útok.

  To je velice zajímavý rozpor. Já si za to generála Pavla vážím, protože dal najevo, že je poctivý žoldnéř, ale nikoliv prodejná děvka.

  Kdyby byl řekl, že opatření mají význam vojenský, byl by za hňupa. Na válku proti Iráku se připravovali skoro rok, a Rusko by jim nedovolilo shromáždit dostatečnou útočnou formaci v Pobaltí. Prostě by to dřív nebo pozděj muselo vyletět do vzduchu. Kdo čím zachází, tím také schází.

  Politické rozhodnutí má politické cíle:
  1/ zbrojařské zisky
  2/ utahat a vyčerpat Rusko, které má málo lidí na takovéto kočkování.

  Rusko ale vidí, jak zbrojení Ameriku vyčerpává, a proto nestaví velkou armádu. K čemu? Má jaderné zbraně.
  Ale to vlastně nikdo na vlastní kůži poznat moc nechce, a ty spady, vzpomeňte na Černobyl, na Fukušimu.

  PB

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.