Reklama

středa 23. listopadu 2016

Žoldáci: evropská internacionála Azova

Jakov Ruď
23. 11. 2016 zdroj
Absolutní zkreslování skutečného stavu věcí a záměna pojmů jsou pevným základem projektu "Majdan", jenž je bez tohoto odsouzen k fiasku. Kyjev vždy popíral přítomnost cizích žoldáků na Majdanu, v ATO, ale ukázalo se, že je to lež. Jsou a je jich mnoho. Historie ukrajinské "revoluce", "antiteroristické operace" a také celé vlády Petra Porošenka je plná mýtů a mystifikací. Ať už začnou přemožitelé V. Janukovyče mluvit o čemkoli, nikdy neřeknou pravdu, ani když je jim známa nebo se jí mohou alespoň dovtípit. 

Pro mýtus o Majdanu, na němž se buduje celý státní projekt Ukrajiny jako "anti-Ruska", se jakákoli pravda podobá smrti. Po revoluci v roce 1917 vyzýval V. Lenin v Rusku "učit se, učit se a učit se," po převratu roku 2014 na Ukrajině jeho představitelé vyzývají "lhát, lhát, lhát" a jsou osobně příkladem jak na to. V "majdanské" mytologii je soubor témat, která jsou pod přísným tabu a nelze o nich mluvit ani přemýšlet. Jsou i jiná témata, o nichž je možné mluvit, ale pouze to, co zapadá do celkové koncepce únorového uchvácení moci jako "revoluce důstojnosti", která údajně uskutečnila "evropskou volbu" Ukrajinců. Jako ušlechtilého protestu sil Dobra proti silám Zla, v němž nebyla ani americká přítomnost ani účast západních zvláštních služeb ani "černé peníze" a "šedá" schémata, ale jen spontánní nápor občanů, kteří nebyli lhostejní, a jejich vášnivá touha "vrátit se domů do rodné Evropy".

Jednou z úderných tezí kyjevské propagandy bylo tvrzení, že "revoluci" a "reformy", které po ní následovaly, prováděli samotní Ukrajinci, vlastníma rukama, pro sebe, ze své vlastní vůle a rozhodnutí. Je samozřejmé, že ani na Majdanu ani v ATO nikdy nebyli a, samozřejmě, nejsou žádní cizí žoldáci. Pouze Ukrajinci, přičemž ne jen tak ledajací, ale opravdoví, ti, jimž v žilách teče ukrajinská krev již stovky (či tisíce? - od dob Árijců…) let, neposkvrněná nějakými příměsemi.

Stejně jako Gogolova poddůstojnická vdova sama sebe vypráskala, i "hrdinové" Majdanu provádějí to samé sami sobě. A se svým projektem také. Jen ne rákoskou, jazykem, a říkají to, co, když vycházíme z cílů a záměrů heroizace a idealizace Majdanu, se vůbec nikdy a nikomu nemělo říkat. Když odpovídal na otázku o národnostním složení pluku Azov, jeho bývalý velitel a "vůdce" A. Bileckij řekl: "V roce 2014 a počátkem roku 2015 bylo (v pluku - J.R.) obrovské množství západoevropských žoldáků. Měli velmi vysokou úroveň přípravy. Byli to lidé kosmické úrovně! Nyní se situace změnila. Teď přicházejí Slováci (je možné, že vznikla chyba v duchu Janukovyče: ne Slováci, ale Slovinci - J.R.). A Chorvati ve velkem počtu. Vnímají ukrajinský konflikt jako pokračování srbsko-chorvatského konfliktu. Pro ně je to válka, kterou sami neukončili. Proto tedy mnozí Chorvaté, Pobalťané (dále byli také zmíněni Gruzínci, jichž je také hodně - J.R.). Ze západní Evropy je momentálně méně žoldáků, protože se jedná o profesionální vojáky. Nemohou se zde nyní realizovat (nemohou, protože na Donbasu probíhají poziční boje, není tam, jak říká Bileckij, opravdová válka - J.R.)".

Bývaly doby, kdy se kyjevští propagandisté ​​všeho druhu aktivně procvičovali v šíření a zavádění do společenského povědomí informací o tom, že na straně DLR a LLR bojují hlavně ruští vojáci a kromě nich žoldáci ze zahraničí. Přítomnost cizinců v řadách Ozbrojených sil Ukrajiny a dobrovolnických praporů byla kategoricky popírána. A Bileckij přiznává, že na tamté linii fronty jsou žoldáci také, ale je jich "výrazně méně" než na straně Kyjeva. Předpokládat, že je špatně seznámen s reálnou situací nebo že nemá úplné informace, by bylo vrcholem naivity. Úplnost a kvalita informací o tom, co se děje na Donbasu, ve skutečnosti zůstává pro Kyjev jedním z největších a nejzávažnějších problémů. Nedostatek informací je kompenzován propagandou, přičemž té nejnižší kvality, postavenou na jasných falzifikacích a lžích. Pokud má někdo v Kyjevě k dispozici informace v dostatečném rozsahu, je to právě A.Bileckij. Zejména pokud se týká jeho rodného Azova.

Ukazuje se, že Kyjev, když popíral využívání cizích žoldáků, opět lhal. Cizinci byli a zůstávají důležitým kádrovým zdrojem nové ukrajinské moci. Tak důležitým, že Porošenko pokládá za lepší pečlivě před Ukrajinci zatajovat i samotnou skutečnost o tom, že existuje. A ke všemu systematicky obviňuje své odpůrce z toho, že sám dělá. Tato taktika, jež je založena na známých amerických metodikách informační podpory vojenských a speciálních operací a také vedení informační války, je ukrajinskou mocí používána v obzvlášť obrovském měřítku od prvních dnů Majdanu až dodnes. Právě na ní se zakládá informační a propagandistický diskurz, spojený s "ruskou agresí". Na ní je postavena celá ideologie i Majdanu i ATO i "evropské Ukrajiny".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Na Ukrajině je mnoho žoldáků,jenom těch ruských je kolem 30tisíc ato nepočítám ty,který bojují pod cizí vlajkou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nee! To jsou všechno dovolenkáři!

   Smazat
  2. 19:53 A jak jste to spočítal(a)?

   Smazat
  3. Bejt tam 30 tisíc ruskech vojáků tak už by celá kyjevská chunta rok hnila v base a skupinky špinavých banderovců by se probíjely přes karpaty směrem na západ.

   Smazat
 2. Jojo. Furt čekám až vyjde těch 2000 žoldáků NATO z obklíčeného Debalcevského kotle o jejichž existenci nás kdysi tak usilovně přesvědčoval soudruh Ransdorf.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:55- po jejich utajeném odvozu "humanitárními" autobusy se dostali chudáci opět do "kotle" v Alepu, nemají smůlu?

   Smazat
  2. Víte Povolný jak jste s těmito zoufalými pohádkami směšný? Utajený odvoz do Alepa... Bože, to je vůl.

   Smazat
  3. 19:55 to je tvůj problém že věříš na zombíky, mrtvoly nechodí.

   Smazat
  4. 19.55. Moc toho neznáte. Na Ukrajině probíhalo cvičení NATO, byla tam celá 44.rpz brigáda USA z Německa, Na Donbas pálila do obydlených budov polská dělostřelecká jednotka s českými přesnými děli DANA.Je to stále málo? A v Alepi ruská křídlatá raketa zničila koordinační centrum západních důstojníků kteří řídili operace i ISIL proti legitimní vládě Asada. Stále je to málo?

   Smazat
  5. V Delbacevském kotli se ocitla skupina polských baterií "Mazurek".
   Většina chrabrých polských vojínů je mělce zahrabána ve stepi. Těch pár co přežilo, ukradli civil a prosmykli se kontrolními body domobrany.

   Smazat
 3. On soudruch Ransdorf měl jiné starosti,hlavně v jisté bance

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nechtěl bys ty diskuzní kriple nechat mrtvýho člověka, kterýmu nesaháš ani k díře do zadku, na pokoji? Co má společného zesnulý Ransdorf s tímto článkem? Typicky česká diskuzní magoriáda -články o voze, diskuze o koze, díra nedíra, furt se natírá. Jak u blbejch na dvorečku. Každej se potřebuje prostřednictvím diskuzí vyskřehotat ze svejch frustrací, a ne že se diskutuje k věci. Je to taky pěkná šaškárna.

   Smazat
  2. Najdi si relevantní informace, votroubku! Soud ve Švýcarsku rozhodl, že se švýcarský stát musí omluvit všem zainteresovaným osobám (včetně nebohého Ransdorfa) a odškodnit je! Dokonce to běželo i na liště ČT24!!! (Ty banko balíkovská!)

   Smazat
 4. Už je na podporu jewrejských pučistů kde jakej zjeb z EU i dokonce ze slovanských národů,jen tam chybíte vy 4 čuráci a váš velitel Štětináč....tak si pospěšte,chtělo by to krapet rozproudit,už se čeká jen na vás....

  OdpovědětSmazat
 5. 19.55 jste trochu opožděnej ne?

  OdpovědětSmazat
 6. No jak se pozná na mrtvém žoldákovi od kud byl? ;)

  No nicméně kotel u Debalceva byl dokonalý, nevím kolik tam dodýchalo Ukrofášounů z Azova a kolik žoldáků, ale přeji to každému z nich ;)

  Ukrajina měla pár měsíců do voleb, mohli si tam demokraticky navolit, nebo nenavolit koho chtěli, místo toho pár fašounů zlikvidovalo budoucnost vlastní země na 20 let dopředu:(

  Takže sláva Ukrajině , Ukrofašounci, slava, slava :( Vaše děti a vnukové Vám za vznik okrájené Okrajiny, bez Krymu, Dombasu a Zakarpatské Okrajiny a BEZ BUDOICNOSTI, jednoho dne pěkně poděkují :(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti,co pečlivě sledují Ukrajinský problém vědí,že nějaká ta mršina exota se tam i v Debalcevském kotli našla,jak negroidní,tak z Polska,Německa,Gruzie,Pobaltí,dokonce i z Itálie a USA...to jen někteří dementi mají špatný zrak a ještě horší paměť.

   Smazat
 7. Pro toho blba v ve 20:29, kdyby sis blbe občas něco přečetl, tak bys zjistil, že Ransdorfovi zkurvená švýcarská banka, která mimochodem zbohatla nejvíce za druhé světové díky zlatu zavražděných židů, nic nedokázala a z aféry vycouvala. Jenže to bys musel umět číst , viď hovádko?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A dyť je to jedno - co se čílíte? Ten blb stejně nebude nic číst, vůbec nic o Ransdorfovi ho nezajímá. Je mu ukradenej, jenom si o něm četl tehdy ty sračky v publicistickým bulváru, a hodí se mu do krámu, je to provokatér, a komunistobijec. Kdyby byl Ransdorf členem bratrstva modrý pták, bulvár by to o něm nepsal, a nikdo by nic takovýho nežvanil. Má smysl házet perly sviním? Nikdy ne. Má smysl oponovat provokatérský lůze? Taky ne.

   Smazat
  2. Faktem zustava , ze se slusnej clovek s Bankam nezepleta, neleze k nim a vyhne se jim kde muze...
   Nic dobryho z nich totiz nekouka...a podrazej vas kde muzou , jo omluvy ty nic nestoji a profit se utesene rozviji do kapes bankeru...

   Smazat
 8. Čumím jak umím, co je všude na diskuzích znalců na problematiku Ukrajiny, Debalcevo -bla bla blaf... blafete jen to, co jste si někde přečetli, a víte o poměrech na Ukrajině naprostý hovno. Kdo z vás tady píšících tam byl? Viděli jste to alespoň z rychlíku? Taková potřeba žvatlat kraviny, jako se ukazuje asi tak odhadem u šesti stovek lidí ( když počítám i nemocnou smečku diskutujících z novinek) ta se hned tak nikde nevidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:11
   Kdo nemá co říct, protože nepochopí psaný text, ten jenom čumí jak umí :-) Velmi dobře jste se vystihnul.

   Smazat
  2. Jo - hlavně že ty to chápeš. Každej inteligent až na půdu, slovo Ukrajina všechny pozvedá ze židle, a blábolí blbosti. Tady ty vřešťouni nade mnou četli a pochopili článek? Podívej se co píšeš ty, a zkus se vystihnout ty - po mně hovnama neházej.

   Smazat
  3. Tak neplač.
   Těmi hovny ses právě zaházel sám, mého hovna nejsi hoden.

   Smazat
  4. Jo jo - nejsem hoden. Vyser si voko blbečku. Můžeš blábolit dál, až do úplnýho ublábolení.

   Smazat
 9. Pro imbecily., kteří nechápou psaný text, jako je 19.53 a 19:56. Ukrajina je zlodějskej stát, který nevydrží ani do švestek. Představte si, že mluvčí obse v prohlášení k situaci na Ukrajině musel přiznat, že obse nemůže doložit přítomnost ruských vojsk na Ukrajině. Tak a teď se poserte blbečci. Jinak ty vaše virtuální vojska máte jen ve svý vybílený makovici a proto tam už nemůžete mít nic jinýho a už vůbec né nějakej mozeček. Jasně těžko se přiznává, že zasraný ukropi dostali nakládačku od horníků, kteří vzali zbraně do ruky, když zjistili, že fašouni chtějí zdecimovat osmimiliónovou ruskou menšinu na Ukrajině. A vy blbečkové teď brečíte spolu s nimi, hovno je vám to ale platno, snad vás spolu s nima zima probere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč si myslíš, že někdo brečí? Řada lidí píše na diskuze různý sračky, protože prostě nemohou jinak. Tomu ty říkáš brečení? V bedně dneska není nic zajímavýho, to blafy o Ukrajině jsou asi více vzrušující. Hele - mně je fuk mluvčí OBSE ( vůbec nevím co to je) Mně je fuk Ukrajina a veškerý vojska, který tam jsou. I těm, co tady serou pecí je to fuk, ale prostě píšou. Fašouni že chtějí někoho na Ukrajině zdecimovat? No a co my s tím? To je snad věc Ukrajiny, až budou čeští fašouni decimovat čechy, bude to zase fuk Ukrajině. Proč by nás měla probírat až zima -to jako že budeme muset více zatopit? Hlavně aby byl sníh. A taky mikuláš a taky vánoce - jestli ještě ti frustráti na diskuzích vědí, co to je.

   Smazat
 10. Ukrajina se chová stejně jako USA a jako všichni psychopati: Ze všech zvěrstev, která oni sami provádějí, obviňují druhé.

  OdpovědětSmazat
 11. Je mi líto obyčejných Ukrajinců. Ta svoloč co tam vládne hladem a zimou trpět nebude.

  OdpovědětSmazat
 12. https://www.youtube.com/watch?v=qKyKNhIbCvg
  s tímto ambasáda SSA nepočítala..s vlastenectvím a odhodláním bojovat proti Ukro fašismu

  OdpovědětSmazat
 13. Všichni ti fašisti, co poznali "svět" jen na internetu, by potřebovali pobýt alespoň týden v nějaké rozvalině čpící po střelném prachu, v zimě, bez elektřiny a vody.

  OdpovědětSmazat
 14. Vy jste při hledání rychlé půjčky?
  Finanční prostředky v době kratší než 24 hodin?
  Pojištěný a zajištěné úvěr?
  Půjčky na 3% úrokové sazby?
  Spojte se s námi o půjčku na adrese: WestFidelityservice@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.