Reklama

.

.

pátek 25. listopadu 2016

Zpráva ze syrské války. Turecké dělostřelectvo udeřilo v Latakii na syrskou armádu (videoanimace)

25. 11. 2016  Ac24 a SouthFront
 

23. listopadu provedly ve městě Nawara v provincii Latakia Turecké ozbrojené síly dělostřelecký úder proti pozicím syrských vládních sil. Cílem této dělostřelecké palby bylo během střetů se Syrskou armádou, domobranou Národní obranných sil (NDF) a Syrskou námořní pěchotou pomoci Jabhar Fatah al-Sham (čili bývalé Jabhat al-Nusra, tj. syrské větvi al-Kaidy) a jejím spojencům.


23. září ráno zahájily vládní síly v severní Latakii ofenzivu ve směru Al-Tufahiea a Tardeen. Nepodařilo se jim však proti spojeným silám militantů podporovaným Tureckem dosáhnout významných zisků.

Jabhat Fatah al-Sham, Jaysh Al-Izza a další umírněná opozice 23. listopadu provedla výpad proti opevněným pozicím vlády u Ma’an a Tal Bizam v severním Hamá. Od té doby v uvedené oblasti boje pokračují. Pokud by Tal Bizam padlo do rukou Fatah al-Sham, získali by militanti v případě, že by se jim podařil plnocenný postup na Ma’an, taktickou výhodu.

Od 22. listopadu bylo ve východní militanty kontrolované části Aleppa při střetech se Syrskými vládními silami podle provládních médií a aktivistů zabito přes 100 členů militantních skupin včetně jejich vrchních velitelů. Zvláště těžké boje mezi koalicí militantů Jaish al-Fatah a vládními silami probíhaly ve čtvrti Sheikh Saed. Zdroje militantů uvádí, že proti cílům v tomto městě rovněž zintenzivnilo nálety Syrské arabské letectvo.

V provincii Aleppo rovněž probíhají intenzivní boje mezi pro-tureckými skupinami militantů podporovanými Tureckými ozbrojenými silami a kurdskými silami YPG. Tureckem vedené síly zaútočily na jednotky YPG ve vesnicích Boghaz, Sab Weran, Sheikh Nasir a Yulanli a zabraly jim vesnice Barhaya a Jib Al-Dam.

Turecké nálety údajně zasáhly pozice YPG ve městě Arimah, které kurdské síly vydobyly od ISIS, čímž si vytvořily nástupiště k postupu podél dálnice Manbij al Bab. K významné eskalaci mezi YPG a Tureckem vedenými silami došlo poté, co se Kurdským silám podařilo pro-tureckým militantům zabránit, aby obklíčili a zabrali klíčové město al-Bab kontrolované ISIS.


10 komentářů :

 1. Erdogan si koleduje o ďáblovu známku jako terč na svém čele. Tohle může stát Erdoganův režim úplně vše, co do hry vložil.

  OdpovědětVymazat
 2. Není už důvod, proč dál chodit kolem horké kaše. A proti turkovi vést stejný odpor, jaký je veden proti IS(IL) a jeho tamním odnožím. Lhostejno jak "umírněným".
  Až do úplného osvobození té země, a navrácení její správy do rukou jeho lidu.

  OdpovědětVymazat
 3. Turek sestřelil ruské sučko, poturčenci sundali pilota na padádku. Vztahy mezi Tureckem a Ruskem byly vypjaté. Na Erdogana plánovali jeho američtí spojenci atentát spojený s převratem. Jen díky Putinovu varování nebyl turecký bastard Američany utracen a převrat mohl krvavě potlačit. Chvíli se pak Osman k Rusům lísal a označil Putina za nejvěrnějšího přítele, ale už mu otrnulo a útočí na Ruské spojence.
  S Turkem se nemá cenu bavit. Žádnou dohodu nikdy nedodržel, rozumí jen brutální síle, která na ně působí neustále.
  Jen strach o kejhák polidští turecké opice.

  OdpovědětVymazat
 4. pre Rusko je Turecko príliš dôležitý partner (druhá najpočetnejšia armáda v NATO)
  na jednu stranu pomáha Sýrii proti Islámskemu štátu (= USA&EU), na druhú stranu nebráni Sýriu pred vojenskou agresiou Turecka, ktoré podobne ako ISIL je v Sýrii teroristom

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi stálo za to Putinovi mať v Turkovi / Erdoganovi aspoň akého takého spojenca. Možno je dôležitejšie, že Turecko neovládajú USA.

   Vymazat
  2. 14:17 Ano, taky jsem toho názoru, roztržka s USA má celosvětový význam. Komplikacím s Kurdy se prozatím nelze vyhnout. Děda.

   Vymazat
 5. Také mi uniká postoj Ruska k Turecku. Pokud Turci útočí na syrskou armádu, měli by jim to Rusové zatrhnout.

  OdpovědětVymazat
 6. Kde je ten dement hričák,proč nepíše ty svoje moudra? Včera tj,24hodin hričák a jiní tupouni měli radost jak se Turecko spojí s Ruskem a Čínou (článek ,, Turecko žádá revizi hranic v Evropě,,) a ejhle najedou je tady otočka 90stupňů a Vaše konspirace jsou na smetišti dějin,no nevadí,jede se dál.hričáku piš,protože ty co napíšeš jsou trapné konspirace na webu NR a je Vás víc a Ty hričáku ani nenapíšeš ,že se omlouváš za svoje nazory.Trapáku..

  OdpovědětVymazat
 7. Podle mě je potřeba si uvědomit zásadní otázku. Co z toho je vůbec pravda, resp. jak to tam opravdu bylo ? ? ?

  OdpovědětVymazat