Reklama

pondělí 14. listopadu 2016

Zvolení Donalda Trumpa je signálem globalistů ke spuštění finančního Armagedonu


Květa Pohlhammer Lauterbachová 
14. 11. 2016    E-republika

Euroatlantické elity, které si představovaly, že udrží pax americana, systém jednoho světového četníka USA a jeho model globalizace, dostaly pěkně na frak.

V Německu se spustila úplná hysterie. Podívejte se, jak odpovídají Němci na otázku, zda je Donald Trump nebezpečím pro mír a bezpečnost ve světě.
Celkem 64% dotázaných se domnívá, že Donad Trump škodí míru a bezpečnosti ve světě. Kdyby to ale byli jenom diváci ZDF a ARD, pro který se tento průzkum konal! Co předvádí propagandou zmasírovaná německá učitelská inteligence, to se snad nedá ani srovnat s poměry v bývalé NDR! Na některých školách a gymnáziích v Německu se děti psychicky hroutí a jsou „šokovány“, že byl zvolen ten šílený sexista, rasista a islamofob Trump. Když děti věřily a fandily Hillary Clintonové a na její podporu připravovaly v rámci školních projektů ve školách řadu akcí. Protože Hillary prý ochrání naši Evropu od války s Ruskem. Studenti a děti vedly ohnivé diskuse, skládaly ve škole posměšné písničky na adresu Donalda, a nyní jsou zoufalé a dezorientované, viz tento web. Fakt síla. Nebylo příliš těžké domyslet si, proč nakonec zvítězí Donald Trump.

Fascinuje mne, že dokonce i Tereza Spencerová, které si nesmírně vážím, věřila, že americkou prezidentkou bude zvolena Hillary Clintonová. A že v ní dřímá přece jenom nějaká naděje, že by to tak s tou demokracií v USA ještě možná nebylo tak špatné, jak píše zde. Pro Američany bylo jasné, že se to musí stát, když to předpověděli i Simpsonovi v seriálu (viz video zde). Z mnoha indicií bylo možné předpokládat, že volby byly nastaveny a zmanipulovány tak, aby opravdu vyhrál. Zdá se, že Simpsonovi mají víc informací než mainstreamová americká média či Česká televize. A vůbec: Kdopak ten seriál asi píše? Nový Nostradamus?

 

Ale teď vážně


Ještě před volbami pustil Donald Trump ven zajímavou informaci. Pro Fox Business Network řekl, že v případě svého zvolení jmenuje ministrem financí Steva Mnuchina, manažera, který pro něj organizoval výběr sponzorských příspěvků. Kdo je Steve Mnuchin? Přichází od Goldman Sachs a založil hedgový fond Dune Capital Management. Přitom ve své předvolební kampani Trump prohlašoval, že bude držet od Wall Streetu odstup. A dokonce řekl, že v případě nutnosti zruší Fed a stát si začne tisknout peníze sám, stejně jako když se o to pokusil svého času John Kennedy. A za pár týdnů po jeho skvělé řeči mu někdo prostřelil hlavu. Všimněte si, že Wall-Steeet zůstává klidný, žádné zemětřesení se nekoná a náhle padají kurzy jiných měn.
Kdo je vítězem? Podívejte se na tento nezávislý německý hospodářský web. Obsah vysvětluje, proč je Donald Trump požehnáním pro burzu, ale bude katastrofou pro stát se všemi sociálními důsledky, na které se elity již dlouho USA připravují. Závěrečná fáze velkého přerozdělování začíná.

 

Na Trumpa bude možné svést to, co svět čeká.


Euroatlantické elity, které si představovaly, že udrží pax americana, systém jednoho světového četníka USA a jeho model globalizace, dostaly pěkně na frak. První ochutnávkou byl Brexit. Ale mnohem důležitějším signálem bylo přijetí čínského yüanu do koše měn MMF, jeho přebírání do devizových rezerv jinými státy, postupné zbavování se amerických dluhopisů a nákupy fyzického zlata centrálními bankami, zejména Čínou a Ruskem.

Již i bývalý spojenec USA Saúdská Arábie, je ochotna obchodovat s ropou v petroyüanech. Rusové, a nikoliv teroristé se stali největšími nepřáteli USA. Protože už mají dávno uzavřené dlouhodobé kontrakty s Čínou. Přechod na multipolární měnový systém proběhl s požehnáním MMF a globálních institucí. Není ale možné, aby se proces odstraňování nadvlády dolaru realizoval evolučně, bez velkých otřesů ve světové ekonomice a sociálních dopadů.

S Brexitem otevřeli globalisté dveře k moci konzervativcům. Nepůjde jenom o Trumpa, ale postupně i o další politiky v Evropě, kteří se stali najednou zastánci utlačovaných dole, ale i mizející střední třídy, bojovníky za přímou demokracii, za národní státy proti korporacím, ale i zastánci normální klasické rodiny. Levice jakoby zmizela ze scény. Brání naopak zájmy korporací, jak nás dennodenně přesvědčuje Brusel.

 

Stav jako před II. světovou válkou


Dnes se nám naskýtá stejný obraz, jako před druhou světovou válkou. Objevila se politická skupina, kterou je potřeba dostat ke kormidlu potápějící se bárky. Po potopení lodi mohou loutky na Wall Streetu a šedé eminence jimi hýbající v pozadí obvinit konzervativní „pravicové populisty“, že oni jsou vinni za prasknutí finanční bubliny a za vyvolání destruktivní krize, která byla připravována minimálně již od roku 2007. Uvolnění informací o kriminální činnosti Clintonových před volbami je jasným důkazem, že globální elity vybraly Trumpa jako svého lepšího kandidáta než Hillary Clintonovou, poněvadž následně za ním budou zvolení další pravicoví populisté v Evropě, kteří převezmou moc v období největšího chaosu. Tipněme si, že 4. prosince bude zvolen v Rakousku prezidentem Norbert Hofer. Protože jeho protějšek Van de Bellen, potomek kdysi bohaté bankéřské holandské rodiny, by nikdy nepřipustil, aby Svobodní v Rakousku získali rozhodující moc a křeslo premiéra. A to, i kdyby získali nadpoloviční většinu. To je jeho pojetí demokracie.

 

Co lze očekávat v brzké době?


V nejbližší době zvýší Fed základní úrokovou sazbu. Vůbec není důležité, že dočasně dojde k odlivu kapitálu do USA, který bude očekávat vyšší úrokové zhodnocení. Co to ovšem bude znamenat pro obyvatele USA, lépe si ani nepředstavovat! Globální elity přivodí finální kolaps globální ekonomiky, aby dosáhli cílů NWO, vytyčených i OSN v agendě 2030. A to možná do jednoho roku po nástupu Donalda Trumpa do funkce, pak-li ještě nějaký šílenec nestlačí do konce roku červené tlačítko k atomovému útoku, nebo se Trump nestane obětí atentátu. Krize bude spuštěna v momentu, kdy Fed zvýší základní úrokovou sazbu a tím se začne roztáčet kolečko inflace, které dopadne v propletené globalizované světové ekonomice na všechny země. Podívejme se, co se děje dnes v Indii. Proces odstraňování hotovostních peněz je na pochodu.

Svět očekává inflaci a prasknutí finanční bubliny. Držení amerických cenných papírů znamená, že se stanou brzy papírky, za které si jeho majitel moc nekoupí. Proto se Čína snaží jako zběsilá zbavovat těchto „treasuries“ a nakupuje i v Evropě za dolary, co se jen dá. Nejlepším vtipem ovšem je, že nakupují státní čínské fondy, řízené komunisty a skupují v Německu například nemovitosti a bytový fond. A naše vláda a prezident Zeman jsou čínským investorům nakloněni a stojí před nimi v hlubokém předklonu. To neznamená ovšem, že bych svou kritikou prezidenta chtěla nahrávat těm ubožákům, kteří ho dne 28. října na Staroměstském náměstí tak dehonestovali. To jsou lidé, před kterými si poctivý člověk, který ctí demokracii, musí odplivnout. Jako ekonomka však nesdílím vize ani prezidenta Klause, ani Zemana. Prostě ti hoši z Prognosťáku dovedli naši zemi na buben.

Obchodujme, diversifikujme zahraniční obchod, pokud máme co nabídnout, ale buďme si vědomi, že karty se pouze obrátily: Vedení přejímá východ, ale systém se – alespoň zatím, nemění. Jenom karty jsou rozdány jinak. Trump očekávání amerických voličů nesplní a ani neohrozí zájmy Wall-Streetu. Bezesporu napomůže radikálně oslabit Evropu. Z tohoto pohledu lze očekávat, že stažení vojsk z ruských hranic není reálné. Naopak Evropa bude tlačena do zbrojení za své a začne se dále zadlužovat, stejně jako nacisté v třicátých letech 20. století. Pak její armáda bude muset bojovat proti Rusku. Rusko vadí všem, kteří nechtějí mír. Euroatlantickým globalizátorům, ale i globalistům, kteří připravili půdu pro Trumpa. Lze rovněž očekávat, že se na Evropu snese další silná vlna uprchlíků a migrantů.

Nezbývá nic jiného, než studovat Suttona, Preparatu a jeho dílo Kdo dal moc Hitlerovi. Když jde o zájmy Wall-Streetu a moc, která ho ovládá, tak se historie opakuje. Ale jenom na trochu jiné úrovni a s jinými aktéry. Ten historický materialismus a dialektika, co nás učili komunisté ve škole, může být při přemýšlení o událostech přece jenom někdy užitečný.

- - -


Související články:

26 komentářů :

 1. Perfektní článek.
  Podobně uvažuji také,že to určité finanční kruhy,mohou na Trumpa hodit.Umíte si představit,jaké by to mělo pokračování,následky,mají to ošetřeno,aby to neskončilo krveprolitím?Napadá mě,že zatím je snaha,aby to zaplatily státy držené na uzdě USA.Kolem migrantů máte pravdu také,už to někdo psal,Erdogan řádí v Turecku jak černá ruka,nejen cizí migranti v Turecku čekají na povel k odchodu,ale i turečtí občané uvažují o odchodu z Turecka.Stačí jen přiznat Turecku bezvízoví styk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika 9.11. – spálená země.

   Prezidentské volby v USA vyhraje Donald Trump. Vědí to globalisté, ví to národní elita USA, vědí to v Bruselu, Berlíně, Paříži i Londýně (neví to jen Bohuš a jeho parta....).
   Všichni jmenovaní to vědí už řadu týdnů a připravují se na to, protože Trump v Bílém domě jim zkříží plány. Proto je nutné mu připravit co nejhorší výchozí pozici. Jako první s tím začal FED. Neustálým odkládáním změn úrokových sazeb a s tím spojeným nastartováním změn v americké ekonomice zachovává status quo a nechá tak všechna negativa nutných změn padnout na Trumpovu hlavu.
   Další klacky pod nohy mu bude házet CIA a Pentagon. Sýrii v podstatě odpískali, protože Rusko instalací protiletecké obrany (S-300 a S-400) dalo jasně najevo, že „tady je Putinovo“, ale válku v Iráku odmítají jen tak ukončit. Jedná se o území s velkými nalezištěmi ropy i plynu a tedy potenciální zisky. A také o zachování kontroly a dohledu nad tím, co se v regionu děje a možností dál poštvávat jednotlivé státy a náboženství proti sobě.
   Jiným nepříjemným dědictvím bude celková společenská atmosféra v USA. Zabíjení černošského obyvatelstva bílými policisty dospělo do situce, kdy hrozí výbuch rasového násilí ve velkém. Ostatně velká cvičení policie a národní gardy, která proběhla loni i letos, svědčí o přípravách establishmentu na podobnou situaci.
   A konečně stav NATO a jeho evropských členů, kteří se nedokážou postarat ani o vlastní hranice a bezpečnost, nutně přivádí Donalda Trumpa k pocitu beznaděje a k myšlenkám, že je lépe takové spojence hodit přes palubu, něž se o ně starat a vodit je za ručičku.

   FED: „Vidíte? Nastoupil do funkce, udělal to, co my jsme odmítali, a hospodářský pokles je tady. Od začátku jsme tvrdili, že bude špatným prezidentem.“ Pentagon, CIA, NSA a další: „Zahodil všechno, co jsme vybojovali v Sýrii a přenechal to Rusům. Zradil americké národní zájmy.“ EU: „Nechal nás na holičkách. Jak se máme bránit rozpínavosti Ruska? Jak máme bez největšího spojence řešit migrační krizi?“
   Takové a podobné nářky se rozletí do světa po 20. lednu 2017, sotva nový prezident vkročí do Oválné pracovny. Samozřejmě řada „projektů“ předchozí administrativy bude pokračovat. Pád Deutsche Bank americkým bankám přinese vítané oslabení konkurence a tím vylepšení amerických pozic a možností. Tak hloupý Trump zase není, aby ničil i to, co se mu může v blízké budoucnosti hodit. Ale realita – předlužená ekonomika před krachem, politická i vojenská prohra na Blízkém východě, trvalé oslabování americké pozice ve světě z důvodu dlouhodobého pohrdání mezinárodním právem, odklon mezinárodního obchodu a finančních toků od dolaru a petrodolaru a celková nedůvěra většiny světa v Ameriku, dnes již považovanou za nespolehlivého partnera – mu zůstane jako dědictví a problémy k řešení. Bude záležet na něm a na schopnostech jeho týmu, jak rychle se dostane do obrazu a začne napravovat to, co jeho předchůdci nezvládli či záměrně pokazili. Bude záležet i na Rusku, Číně a EU, zda a jak se s ním dohodnou na nových pravidlech fungování světa. Doufejme, že to bude mírovou cestou a v zájmu všech.

   Po všech průšvizích se zveřejněnými e-maily, financováním kampaně, podvody v primárkách, sčítacími stroji a hromadami mrtvol kolem rodiny Clintonů to ani jinak dopadnout nemůže. Zbývá pouze jedna otázka: Zda bude Donald Trump oficiálně vyhlášen vítězem voleb.
   Vyšlo na Rukojmí.cz 2.11. 2016

   Smazat
 2. Výborný článek. Jen si myslím, že určovat kroky "Globalistů" (či "Globálního prediktora" chcete-li) je ošemetné. Do "systému" totiž vstoupila nová dynamika v podobě Ruska 2.0 (dneska tohle označování frčí ;-)). A to dává nové možnosti, takže ty staré dobré scénáře možná opustí.
  Nevěřím, že by někdo kdo na Wall-Street něco znamená nebyl již dobře etablován v Asii, takže se klidně čistky v této části Manhattenu klidně můžeme dočkat (jako universální viník vnitropolitických problémů by byli ideální).
  Jisté je pouze to, že divadlo bude...

  OdpovědětSmazat
 3. Tato blbka blekotá o finančním armagedonu už nejmíň 10 let a furt ji to nepřešlo. Celých těch 10 let je prý už za dveřmi. Zřejmě se jedná o nějakou psychickou poruchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebojte, s Vaší logikou se ho dočkáte natotata. A psychické poruchy přijdou, až Vás opustí donátoři vaší báječné a smysluplné činnosti ;-)

   Smazat
  2. Dočkej času jako husa klasu, Pepi iPhone. Možná bys mohl k těm nadávkám připojit i nějaký inteligentní argument proč by to podle tebe, Einsteine, tak nemělo být. Zkus to a pouč nás. Ale ne větou jednoduchou.

   Smazat
  3. 16:21

   Jakého času mám dočkat ty demente? Kolik času na ty vaše bláboly potřebujete? 100 let?
   Každý rok ty hňupe předpovídáte to samé. Před třema rokama měl Putin vypustit zlatem krytý Dvouhlavý orel který měl okamžitě položit dolar. Před 10 rokama mělo dolar nahradit Amero a smazat tak veškeré dluhy. Irán který měl ropu místo v dolarech prodávat za eura měl zničit dolar. atd atd. Desítky takových vašich dementních předpovědí ti sem mohu nasázet i s odkazy. A nic z toho se nikdy nevyplnilo.


   „"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."“
   A. Einstain

   Toto na vás sedí jak prdel na hrnec, dementi.

   Smazat
  4. Bylo by dobre podrobne popsat jak a kdo se klanel pred cinany, kterymi a kdy. Vono se to slovo hodi nekam, papir a Internet snese vsechno a je vymalovano.
   Fakt je na Svete ! Podan i se zelim kyselym! Slavu pak okupuje Autor VYnalezce faktografomanie, zvane Hypergrafie tez...
   Svetoborne spekulace o svedeni neceho na Trumpa , ty se jiz mimochom deji Od te doby, kdy zacal byti Kandidatem. Zahodno si racit uvedomit.
   Rusove se pak stali nepratele, protoze a predevsim z toho tecou povodne penez zbrojnim Korproracim /Vice nez mocnym v USA, racte vedeti/ a pomahaji udrzovat Ovce /strachem z Putina/ na celem zapadnim svete v poslusnem pozoru a jakekoliv cinske hratky,daleko za scenou, jsou zdaleka podruzne a skoro bez vyznamu.
   Rad bych jeste Upozornil Autorku, ze USA neni vubec v pozici a dlouho nebude, vyrobit z dluhu Cine jeji Papirky. Prai autorky se nezplni. To by totiz dopadlo velmi seredne. Az by Usa pres noc nebylo. Jako mnoha imperia uz predtim predcasne zvadla, tim trikem...Necht si ted autorka lame hlavu proc ?

   Smazat
 4. To, že nás čakajú zmeny je isté, tomu sa nevyhneme. Rozdiel je ten ako tie zmeny prebehnú. Buď budú mať relatívnu "pokojnú" formu alebo deštrukčnú. Od toho závisel aj výber kandidátov. Trump by mal predstavovať tú tzv. pokojnú formu, ale v akom ponímaní chápať slovo pokojné je otázne. Pre nezúčastnených pozorovateľov je ťažké predpovedať predpovedať vývoj lebo každý krok procesov riadenia je možné narušiť alebo celkom zmariť.

  Tuna sa dostávame k základnému problému súčasných prognóz. Trump ešte nie je prezidentom. Voľby vyhral ale do Bieleho domu ho delí ešte niečo vyše dvoch mesiacoch a to je dostatočne dlhá doba. Najprv ho musia potvrdiť volitelia a aj potom ho delí ešte vyše mesiac do nástupu.

  Práve teraz sa nachádzame v najnebezpečnejšom období. Obama má ešte moc a prostriedky do momentu kedy odovzdá moc budúcemu prezidentovi. Moc a prostriedky čo môžu zmeniť všetko. Pápež a britská kráľovná sa vyjadrili pred rokom jasne - užite si svoje posledné vianoce.

  OdpovědětSmazat
 5. Pani co psala clanek zapomenula na zakladni veci: ze svet je dnes uplne jiny a ze globalisti vyhrali. Uz tim ,ze industriovali Cinu , zvedli svou financni silu 300%. A svet se bude pohybovat do globalismu , rychle ci pomaleji ale musi a ze do 5 ti le uvidime jistou formu integrace USA-Rusko-Evropa, ne identickou co je dnes . Pak se meni armady sveta , ze za 10 let se budou bojovat bitvy uplne jinymi zbranemi , nezli dnes autonomnimi roboty a bakteriemi. Gloabalistu nejvetsi problem neni Rusko , ci Cina ale Afrika a jeji neschopnost se ekonomicky integrovat a populacni rust!! Pak pani zapomenula , ze Bernie Sanders svou skutecne schopnou politikou dostal svoji temer komunistickou platformu dopredu jako jedinou moznou platformu preo Demokrary, cimz muze a vytvorit vazny problemy pro Walls Street, a ja verim ze se mu to povede.

  OdpovědětSmazat
 6. Konstatování:
  1.Tereza Spencerová - dříve jsem s chutí četl její články, ale pak jsem zjistil že pouze cituje čerstvé zpravy a její (když nějaké udělá) závěry v současné době jsou mimo
  2. změny budou, (karty jsou jinak rozdané)
  3. dolar zpevňuje - nikdo kdo v současné době drží nějaké dolary nemá zájem na slabém dolaru. Čína, Rusko atd. se s chutí zbavují statních USD.
  Výhled :
  Nechci přímo citovat Pjakina, ale protože s ním naprosto souhlasím - Trump způsobí demontáž USA, rozpad na jednotlivé státy - trochu jako občanská válka. Evropa se odtrhne z vlivu USA a totálně se pohřbí - tím nechci říct že prosperita Evropy je podmíňena řízením USA. Evropa trpí samodestrukcí. Turecko pustí vše do Evropy.
  Ten kdo ovládá peníze to řídí a není jeho zájem mít zlikvidovaný svět III válkou.
  Čína vše kupuje - co se dá - dolar půjde, ale ne tak rychle

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je pravda tereza vyměkla dolar padne až šikmovocí prodají dluhopisy a to nebude tak rychle i když kupují co se dá no a že je evropa v prde-li to vím už dávno proto se moje děti od malička učí angličtinu a ruštinu a né jakousi němčinu fráninu vlámštinu a jiné regionální jazyky - evropská civilizace je ve stavu říma před vpádem barbarů tedy před zánikem

   Smazat
  2. Pan isi 007 ma pravdu. Bertnie Sanders pak ale prisel s drivim do lesa. Komunismu je ted na zapade plna neoconska prdel az sou z toho uz nemocny. Proto byl znepopularizovan volici a pravem.
   Zminena Odruda komunismu ja pak modni neconsky TROCKISMUS.
   Tedy valky za kazdou cenu vsude a vzdycky. A ja, Trockij /at zije valka/a spol ,to povedeme a budeme rozkazovat klidne z nasi kancelare..viz Zvedavec.

   Smazat
  3. Na Korporacni Armagedon svet uz davno netrpelive ceka odedavna. Posledne je zachranily BUSHOBAMA Triliony , ale uz se vi , teda vyhrozuje se jim , ze nedostanou nic.
   Uvidime ,jak rek slepej a sel do kina...
   Uz v Recku/2010-11/ nedostaly Korporace sve kredity zpet od Euristu Centralni Banky...a vostruhali mrkve..

   Smazat
  4. 18.06 No je jasny , ze jeden se vyviji, JO? A pak vidite, klidne,shledate ,ze ti ktere jste "bral" se zase"vyviji" do "konzervy ", minulych casu , kdyz stale omilaji to same v ruznych variacich a nemaji na to postrehnout sramot deni, zatimco vy a ja jsme jiz jinde...
   .Pak to co vyrobi ,trci jak uschla vetev ve vzduchu...

   Smazat
 7. Pani Květa ví o čem píše. Čtu všechny její články.Momentálně ve světě chybí hnutí nebo strana, která by byla schopná usměrňovat vývoj a stala se přirozeným vůdcem. Je ovšem osobnost, která si zaslouží podporu. A tou osobností je V.V.Putin. Bude-li Trump spolupracovat s Putinem jako rovný s rovným a ne jako gangstr Obama, svět se může dožít trvalého míru, což je nejdůležitější. Bylo by záhodno, aby národní vlády přestaly nás omračovat jakousi jednotou EU a začaly sbližování s Ruskem. Jinak nás zahltí islamisti, proti kterým ani vlády ani pohodlný lid, nic neudělá.

  OdpovědětSmazat
 8. 16:55
  Tak za prvé, Alberte a vzteklý Pepi iPhone, Einstein se píše s "e". Jak jsi vzteklý tak jsi blbý. Pořád jsi k těm nadávkám nepřipojil nějaký inteligentní argument proč by to podle tebe, Einsteine, tak nemělo být. Zkus to znova a pouč nás. Ale nikoliv nadávkami, nesnaž se, mně urazí jenom inteligent, Eistaine. Tak do toho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohlo by to tak klidně být. Stejně jako by mohlo být, že vesmír ovládá "Létající špagetové monstrum"

   https://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9taj%C3%ADc%C3%AD_%C5%A1pagetov%C3%A9_monstrum

   A dokaž mi že to tak není.

   Idiote, poslouchej, kdyby jsi měl aspoň ukončenou ZŠ tak by jsi věděl, že se nikdy nedokazuje, že něco není, protože to se dokázat nedá, ale jen že něco je. Takže důkazní břameno je jen na tvojí straně, blbísku.

   Na ty bláboly Květy by jsi si ty sám nevsadil ze svýho ani korunu, protože jim sám nevěříš.

   A inteligentní argument? Tak třeba"

   " Globální elity přivodí finální kolaps globální ekonomiky, aby dosáhli cílů NWO, vytyčených i OSN v agendě 2030."

   To že globální elity usilují o krach finančního systému, tzn v překladu o krach a znehodnocení všech svých pracně budovaných majetků, může napadnout jenom takové zcela vypatlané mimoně jako jsi ty a Květa. Není divu že máte při vašem způsobu uvažování všichni holou řit.

   Čus, demente.

   Smazat
  2. Jak muze nekdo asylum , utulek pro zbytecny parasity jmenem Prognosticky Ustav, vydavat za neco s cim se melo a ma pocitat, nebo vubec jako ze to melo hrat nejakou roli...?? Snad to melo i planovat , ale kdo ze by tomu veril , nebo si myslel ,ze to ma nejakou vahu, odlozeny byrokrati se znamostma..ochrancema...?

   Smazat
 9. Zdravit čus může jenom proněmecký kolaborant.

  OdpovědětSmazat
 10. 15:54: paní Květa blbka není. To co prezentuješ ty je tzv. přací myšlení. Rozumíš vůbec něco z toho, co je napsáno v tom článku - třeba to, že zvýšení urokových sazeb FED-u roztočí spirálu inflace? Jak potom chcete tvrdit, že je to blbka. Já tomu osobně nerozumím, ale něco mně říká, že to blbka není.
  Mimochodem kdyby někdo ze ctěných komentatorů znal titul učebnice ekonomie, která by nebyla přiliš tlustá, ale kterou by napsal nějaký rozumný ekonom, čili nikoliv zastance neoliberalismu /jednou jsem viděl debatu Vitkoviče s nějakým ekonomickým ekspertem na Slovensku v jakémsi institutu a z debaty hned člověk poznal, že ten expert je zcela mimo misu, takže si myslím, že ti neokoni to v hlavě srovnáno nemají - nejen samozřejmě podle této debaty/, byl bych vděčen. Želbohu totiž to co je v místní knihovně není to pravé ořechové.

  OdpovědětSmazat
 11. 20:27
  Vzteklý "Einstaine", v tvým příspěvku máš 4 hrubky a 4 nadávky, což je ukázka inteligence a úrovně v celé kráse. Jistě chápeš, že nadávky typu "demente" od tebe, "vzdělanče", jsou jaksi úsměvné. Stejně tak argumentace s individuem, jehož analytické schopnosti jsou na úrovni robota, který překládá text z jednoho jazyka do druhého, je, a to musíš i při tvé "inteligenci" uznat, mrhání časem. Přeji hezký den, Einstaine.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Své přání hezkého dne si strč do prdele, demente a běž raději vyhlížet ten bájný finanční armagedon. Tentokrát je už jistojistě za dveřmi. Proč by nemoh bejt, viď? Toť vrcholný, ultimátní argument hovnomozka :-D

   Smazat
  2. Sprosťáku z 8:53 stáváš se stále více nechutným blbem. Pamatuj: "Mluviti stříbro, mlčeti zlato!" V.J.Horák

   Smazat
 12. Vidím to tak,podle předpovědi věštkyně má být Obama posledním americkým prezidentem,tak asi Trumpa "odstraní",jako to bylo v dějinách Ameriky už mnohokrát,pak bude "nějaký" důvod k vyvolání války a půjdeme do P... všichni!! Asi tak...

  OdpovědětSmazat
 13. Od Trumpa k Trumpovi /nekteri si nedaj do trumpety/ , protoze se k nemu prave Dozglobababrali..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.