Reklama

.

.

pátek 23. prosince 2016

Obnovu Sýrie musejí zaplatit Západ a blízkovýchodní monarchie The West and the Middle Eastern monarchies must restore Syria

Anna Jaunger
23. 12. 2016 (zasláno redakci nezávislou novinářkou)

Podle Israel Hayom je syrská válka "regionální válka s mezinárodním charakterem", který velmi závisí na vnějších aktérech. To je důvod, proč je zásadní otázka, kdo je odpovědný za situaci v Sýrii, a kdo musí zemi znovu vybudovat. Podle mnoha odborníků ze Středního východu musí nést odpovědnost za obnovu Sýrie ty země, které poskytly přímou podporu ozbrojencům a teroristům. 

Je známo, že Saúdská Arábie, Katar a další monarchie Perského zálivu finančně podporovaly tyto skupiny. Samozřejmě, že vinu za situaci Sýrie leží na bedrech Západu. Ten hájil zájmy těchto ozbrojenců a po celou dobu nevěnoval pozornost utrpení syrských civilistů.

Nicméně, v dnešní době je zřejmé, že je nutné změnit politiku prováděnou těmito zeměmi na Středním východě aby došlo ke skutečnému vyřešení situace v zemi. Dne 16. prosince se nově zvolený americký prezident Donald Trump vyjádřil, že Spojené státy by měly pomoci syrskému lidu. Slíbil organizovat humanitární bezpečnostní zónu v Sýrii s tím, že země Perského zálivu za to zaplatí. Měl tím na mysli vlivné sponzory takzvané "umírněné" opozice.

Stojí za zmínku, že tato pozice Donalda Trumpa má podporu francouzského ministerstva zahraničí. V říjnu francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault uvedl, že Evropská unie a řada zemí Blízkého východu by měla nést finanční odpovědnost za znovuobnovení Sýrie.

Je zřejmé, že zájmové skupiny, které primárně chrání zájmy syrských protivládních ozbrojenců si začínají uvědomovat, že právě oni jsou zodpovědní za současnou situaci v zemi. A možná, že jejich účast na obnově Sýrie je jen otázkou času.


The West and the Middle Eastern monarchies must restore SyriaAccording to Israel Hayom, the Syrian war is a "regional war with an international character", which extremely depends on the external actors now. That is why there is a question of who must be responsible for the situation in Syria, and who must rebuild the country. According to many experts from the Middle East, the responsibility for the restoration of Syria should be placed on those countries that have provided direct support to the militants and terrorists.
It is known that Saudi Arabia, Qatar and other Gulf monarchies have been funding and supporting radical groups. Of course, the blame for the situation in Syria lies on the shoulders of the West. It defended the interests of the militants and paid no attention to the suffering of Syrian civilians for a long time.
However, nowadays it becomes obvious that it is necessary to change the the policy pursued by these countries in the Middle East for a real settlement of the situation in the country. On December 16, the US President-elect Donald Trump said that the United States should help the Syrian people. He promised to organize humanitarian safety zone in Syria and make the Gulf countries to pay for it. Under these countries Trump had in mind some influential sponsors of the so-called "moderate" opposition.

It should be mentioned that the position of Donald Trump is supported by the French Foreign Ministry. In October French Foreign Minister Jean-Marc Ayrault stated that the European Union and a number of Middle Eastern countries should be financially responsible for the restoration of Syria.

It is obvious that those parties that primarily protect the interests of the Syrian militant groups are beginning to realize that they are responsible for the current situation in the country. And, perhaps, their participation in the restoration of Syria is only a matter of time.

21 komentářů :

 1. west and middle eastern monarchies se na tebe vyprdnou devce naivni,nic nezaplati ,
  zarathustra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem naopak četl, že západní zeme, a hlavně Francie, sdělili, že to všechno má zaplatit Rusko, když podporuje Asáda.....

   Vymazat
 2. Zapad by nemel dostat ani jedinou zakazku na obnovu Syrie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,ani jedinou!

   Vymazat
  2. A kdo by tam teda měl ta rozbombardovaná města opravovat?

   Vymazat
 3. Krásné ráno Štědrého dne všem.Nalijme se čistého vína a MY,fašisté,rasisté,xenofobové,prostě ti,kteří jsme si ještě svobodné myšlení udrželi,se ptáme.Omluví se někdo lidu Sýrie za rozvrácení jejich země?Omluví se USA,EU,za agresi nejvyššího kalibru ,za smrt tisíců nevinných lidí jenom proto,že ctí svobodu a nezávislost,vlastnící a chránící nerostné bohatství své země?A co celá naše politická garnitura,vláda,která podporovala tuto válku,která podporuje fašismus na Ukrajině,naši štváči neziskových organizací,placeni z USA?Naši europoslanci placeni extra pro rozpoutávání válek? Co s nimi?Zažijeme ještě velké tance na hrobech mrtvých Syřanů.A že budou opět mezinárodní,ve stejném složení jako při válečné agresi,to mi věřte!Nestačí převlékat kabáty,musí přijít spravedlivý soud!A proto moc nevěřím na pomoc agresorů.Ti nic bez zisku nečiní.Bohužel,my díky Havlovi,patříme k nim.Franta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:12
   Lépe bych to nenapsal. Souhlasím.
   Václav

   Vymazat
 4. Neblázni, nejméně patnáct procent obyvatelstva EU je zaměstnána v nějalé nezizkovce ve vnitrozemí nebo v zahraničí. Kdyby neměli nějaké přičmoudlé uprchlíky ze zahraničí, museli by se starat o svoje dědky a babky v Ldnkách, což by vedlo ke všeobecné chudobě. Na Vánocích mě nejvíc facinuje ta pravda a láska, což jsou zároveň i ty evropské hodnoty.

  OdpovědětVymazat
 5. Rozbombardoval to Putler, tak at plati on. Ale penez se zmrdovi jaksi nedostava..... Treba si priste podobna zverstva rozmysli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9: 15 Á,Havloidní mrzáček se realizuje!Je vidět,ž ten tvůj mozeček obsáhne jenom to,co ti zašeptají do ouška!�� Nastuduj si,kdo začal váhy na středním východě.Málo tě platí Pepku.

   Vymazat
  2. Podle zkušeností má ještě dost lidí mozek na svém místě, tak když si přečte 9:15, tak ví, že to píše jen "nemocný" člověk..., co podporuje mezinárodní terorismus a tím vlastně i USA.... Mia

   Vymazat
  3. To s tím musíš otravovat i na vánoce 9.15? Jsi hnusnej čůrák,nic jinýho- Duševní mrzáček. Zmrd je pro tebe slabý slovo ty svině jedna

   Vymazat
  4. 9.15h.... bože ty jsi čůůůůůůůůrááááák....že tě fotr raději nestřík do hajzlu.......

   Vymazat
  5. Jediný kdo je schopný to tam dát dokupy je EU, potažmo Německo. Po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 generál G. Patton, náš osvoboditel, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“
   Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“
   Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“
   Němci svoje zločiny veřejně přiznávají už přes 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, protože jsou si vědomi zločinů svých předků. To, že Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Džugašviliho stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.
   A sám pan Ben Klassen napsal ve své Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy. Naplno začali s propagandou a rozšírili ideu, že je posvátnou rolí Ameriky je úlohou Ameriky přebudovat rozpadlý svět, který pomáhali předtím zničit."

   Vymazat
 6. 9.15 nerad používám sprostých slov,ale ty čuráku ˇaby ti vybuchl plyn doma hajzle.

  OdpovědětVymazat
 7. Rusko zasahuje 1,3 roků a do té doby IS jen zvětšoval své území. To, že je tomu nyní jinak je zásluha i Ruska. Jinak jak se vám líbí situace v Libyi a v Iráku, kde zasahoval západ ? Jinak pokud fandíte terorismu, tak vaše rozhořčení chápu.

  OdpovědětVymazat
 8. Sýrii si budou muset opravit Syřané. Nepomůže jim nikdo. Němci si museli opravit Německo, Rusové Rusko, Poláci Polsko, Vietnamci Vietnam.
  Čím dřív to Syřané pochopí, tím líp pro ně.
  Odhaduji to tak na rok, než je v EU začnou chytat a posílat do Sýrie spátky, azyl neazyl , rodina nerodina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale udává se, že v migrantech je jen 16% Syřanů, tak se z toho asi nezblázněj.... To se udává i u nás v ČT.... Proto i ten zbytek utíká k vůli Rusku... Chacha... Je zajímavé, že nakonec my řezače hlav omlouváme a nakonec to budou ještě naši přátelé... a Rusko fuj..., co jim to dělá...

   Vymazat
 9. http://aeronet.cz/news/video-to-musite-videt-neziskovky-ve-spolupraci-s-frontexem-pasuji-v-primem-prenosu-lodemi-do-evropy-tisice-migrantu-z-afriky-aby-mohly-cerpat-od-eu-granty-na-jejich-integraci/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... psali na aeronetu ...

   Vymazat
 10. 13:30
  Neee,to je přímo z BBC,Neználku.

  OdpovědětVymazat