Reklama

.

.

čtvrtek 22. prosince 2016

Asadova armáda dobyla Darayyu v předměstí Damašku: je to srovnatelné s osvobozením Aleppo

22. 12. 2016   zdroj a zdroj
Vládní vojska odstraňují stovky po domácku vyrobených min, které tam zanechali extremisté. Včera syrští vojáci osvobodili předměstí Damašku, z jehož území teroristé pět let ostřelovali civilisty v hlavním městě státu. Teroristé zničili ve městě Darayya mnoho budov a náboženských objektů. Nyní je město zcela osvobozeno. Osvobozování probíhalo posledních 9 měsíců a armádě v mnoha ohledech pomáhali samotní obyvatelé. Asi 3000 teroristů složily zbraně.

Extremisté odešli do provincie Idlib a nemají možnost znovu proniknout do Darayye. Město se nachází v jihozápadní Sýrii, v blízkosti hlavního města. V roce 2011 počet obyvatel dosáhl 100 tisíc osob, ale nyní je problém zde civilisty potkat. U vjezdu do města působí po celý den hlídané kontrolní stanoviště, za nímž se nachází skládka autobusů provrtaných kulkami, obrněných vozidel a také odpálených automobilů.

"Toto město bylo klíčovou pozicí pro útok na Damašek vzhledem ke své výhodné geografické poloze. Teroristé z něj s podporou řady zemí udělali teroristickou enklávu, použili všechny možné druhy zbraní. Stát a vládní vojsko se počátku snažily o smír, ale teroristé odmítli všechny politické a diplomatické snahy o vyřešení krize. Asi 3000 bojovníků se se svými rodinami po složení zbraní vrátily do civilního života. Pro ně platí prezidentem země vyhlášený zákon o amnestii. Ještě další 4000 osob odešly bojovat dál, mezi nimi jsou většinou cizinci", popsal situaci náčelník operativní skupiny Nejvyššího národního výboru SAR, generál Omran Haysan.

Město bylo důkladně opevněno teroristy, kteří vytvořili tunely a opěrné body, zaujali výhodné pozice díky obranným stavbám. Ve středu Darayye byl kostel sv. Pavla. Vedle teroristé zřídili ohradu pro dobytek, přičemž jako plot použili ze stěn stržené ikony. Kousek od kostela se nacházela mešita, kterou extremisté, kteří si říkají muslimové, také zničili.

Teroristé zanechali na území Darayye stovky podomácku vyrobených min. Ve městě se nyní pracuje na odminování obytných domů, konstrukcí a budov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Prima, další úspěch, blahopřeji Syřanům a přeji osvobození celé jejich vlasti od islamistů a zahraničních žoldáků a jejich poradců. Snad Trump Asadovi, Putinovi a Iránu pomůže, nebo aspoň nebude házet klacky pod nohy jako nobelista Obama a humanitáři z EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Preji Trumpovi a Putinovi uspech, smireni,
   EU, NATO, OSN preji smrt

   Vymazat
 2. "Asi 3000 bojovníků se se svými rodinami po složení zbraní vrátily do civilního života. Pro ně platí prezidentem země vyhlášený zákon o amnestii. Ještě další 4000 osob odešly bojovat dál, mezi nimi jsou většinou cizinci", popsal situaci náčelník operativní skupiny Nejvyššího národního výboru SAR, generál Omran Haysan."

  Nerozumím taktice Bašára Assada. To že omilostnil kozomrdy Syrské národnosti je sice těžko pochopitelné, ale budiž i když je to čin nejvyšší benevolence hraničící se slabostí až debilitou.
  To že byla propuštěna cizinecká zločinná legie je výrazem inteligenčního deficitu Bašára Asada. Místo aby byla tato vraždící zvěř postavena ke zdi, nebo alespoň´souzena, tak je ten blb pustí. Co asi udělají je nasnadě. Znovu se vyzbrojí a budou "bojovat" a vraždit syrské civilisty dál. Možná, že odprásknou i samotného Bašára.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tu "zvěř postav ke zdi a zlikviduj" ty,když jsi tak chytrej,Asad se s nima pere už 6 let a ubývá mu sil a my místo toho,abysme mu helfli,ty kurvy mohamedánský vyzbrojujeme a všelijak krejeme a necháme Saudy a USA,aby si je vydržovali....
   Asad dělá co je v jeho silách,aby se jich zbavil a když mu nepomůžeš a necháš ho v tom,tak se nediv,že ti je sem pošle k tobě přes Německo díky té jalové krávě Merklové,kterou brzy sami Němci roztrhají na kusy,až je to opravdu přestane bavit.Počítej s tím....

   Vymazat
  2. Souhlas....MK

   Vymazat
 3. To, že tyto teroristy prez. Bašár pustil domů, se mu nemusí vyplatit. Mam za to, že jakmile dostanou šanci a poskytne jim " někdo" pomoc, opět nedají pokoj." Když je v těle zhoubný nádor, má se odstranit do posledních zbytků, jinak může znovu nakazit celou tkáň". Čest a sláva sirským a ruským vojákům, kteří z velké části zlikvidovali nepřítele. Nyní je ale potřeba zlikvidivat nepřítele, ale toho ideového, a to bude možná větší bytva, než by se mohlo na první pohled zdát. Odstranit veškeré přicmrndávače a štváče, nejen ve vlastní zemi, ale hlacvně ty okolíční. Ty, kteří vavinili tento stav, sponzorovali jej a podporovali. Konečně by se měl svět zbavit těchto štváčů a rozcévačů zla a nenavisti. jediná armáda, která šla sirskému lidu pomoci na základě požádání byla roská armáda, ostatní bylo jen svévolné napadení státu Sirie. A podle toho by se s těmito mělo také jednat. Pokud tento hegemon nedostane pořádně po prstech a pokud se z tohoto stavu nepoučí, nebude na zemi klid a pokoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to dokonalá pomsta. Teroristé (převážně cizinci) se vrátí domů do evropy a budou bojovat dál....

   Vymazat
  2. Tak to má bejt a tak je to správný a čuráci v EU dostanou to,co si zaslouži,za tu pomoc Asadově opozici.
   Místo,aby mu pomohli a byli rádi,že se toho extremistického Obamova Muslimského bratrstva zbaví,všemožně svým budoucím a vlastně i nynějším vrahům pomáhají,idioti,nic jiného !!!

   Vymazat
 4. 15:44
  Chce to jen trochu přemýšlet. Totální zničení by si vyžádalo mnoho obětí civilistů. Když by teroristi neměli šanci na záchranu, nezbylo by jim nic jiného, než bojovat do poslední chvíle. Samozřejmě by nebrali ohled na civilisty. A o ty jde Asadovi především. Všichni teroristi utíkají do Idlibu, odkud zase odcházejí civilisti. Idlib se stane shromaždištěm teroristů bez civilistů. Za své rodiny si budou nést odpovědnost sami. A pak je SAA v Idlibu zničí za použití účinnější techniky, než mohli použít v obydlených městech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nehledě na to, že ne všichni jsou totálně radikální, prostě něčemu hloupě na chvíli uvěřili a pak už neměli cestu zpět (i když se jim nelíbilo co jejich okolí činí, museli se tvářit, že souhlasí). Takto mají možnost Ti, kteří jsou ochotni normálně se začlenit do společnosti to zkusit. Oddělit zrno od plev, zde je zrnem k semlení radikální myšlení a tito jedinci budou mít možnost za své přesvědčení padnout (a pak si to budou muset v následky svých činů tvrdě v tvrdě odpracovat).

   Vymazat
 5. Jenom je škoda,že to nelze urychlit.Parafráze
  ukrajiny.Sláva hrdinům,sláva Syřanům.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Možná, že propouštění radikálů, zejména těch evropských, je Asadovo úmysl. Kdo si hraje nezlobí. Až si západ bude hrát se stovkami teroristů doma, nebude mít čas na svrhávání režimů venku. Včetně toho syrského.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,byl by Asad vůl,kdyby jim,Evropanům nevrátil,co mu tam stvořili,vyzbrojili a poslali mordovat lidi...vše má přirozený průběh i ten teror v Evropě není vzhledem k politice EU nic neočekávaného a nezaslouženého !!

   Vymazat
 7. Všimnul si vůbec někdo ze západních politiků, že by se měl připravovat nějaký plán obnovy Sýrie ? Teda jestli jim jde o lidi a humanitární rozměr celé věci? No samozřejmě, že nic takového připraveného nemají a ani s něčím takovým vlastně ani nepočítají. Vždyť nejsou ani schopni nebo nechtějí tam posílat jakoukoliv pomoc nyní. Je krásně vidět, jak mají všichni plnou hubu humanitárních keců a když mají něco předvést, tak nevyplodí absolutně nic. Přitom je zřejmé, že se přímo nabízí možnost podpořit obnovu a odsunout většinu "chudáků" migrantů pocházející ze Sýrie zpátky domů. Ale my víme, že tady jde od začátku o úplně jinou hru jak ze strany politiků, tak ze strany ekonomických vyžírek, z nichž většina jsou v podstatě zrádci vlastní země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plán obnovy Syrie je hotov, jen se čeká na jeho překlad z čínštiny. A evropský buzny už vzkázali, že se obnovy Syrie účastnit nebudou, jako kdyby jim to někdo nabízel. Ostatně firmy, které mají co nabídnout, se na svý politiky vys...ou a kšeft si ujít nenechaj.

   Vymazat