Reklama

úterý 13. prosince 2016

Blíží se setkání s Kornetem: v Sýrii operují tanky Leopard 2A4 (VIDEO)

Napsal/přeložil: mbi
13.12. 2016   Eurasia 24
Turecká armáda začala v Sýrii používat německý hlavní bojový tank Leopard 2A4. Tyto bojové stroje v pouštní kamufláži byly během současných bojů spatřeny nedaleko města Al Báb v severní Sýrii. A podle posledních informací už jeden stroj dostal zásah protitankovou střelou.

Přestože se informace o přesunu Leopardů k syrským hranicím začaly objevovat již v srpnu, odvážilo se turecké vojenské velení vyslat tyto bojové stroje na území sousedního státu až nyní. Doposud používala turecká armáda v Sýrii tanky M60 vyrobené v USA a modernizované za pomoci Izraele na verzi M 60T Sabra. Tyto stroje ovšem utrpěly v Sýrii poměrně značné ztráty způsobené raketovými protitankovými komplety, a to včetně ruských střel Kornet.

A tak je podle odborníků výskyt Leopardů v místech prudkých bojů možno hodnotit jako akt zoufalství: nic modernějšího než Leopardy 2 totiž turecká armáda k dispozici nemá. Turecký nejnovější tank Altay dosud ve vývoji nepokročil natolik, aby jej bylo možno použít v reálném boji.

(Kornet je ruský protitankový přenosný či mobilní raketový komplet, jehož střela vybavená tandemovou kumulativní hlavicí je na cíl naváděna laserem. Účinný dostřel zbraně je podle verze až 5,5 km. – pozn. překl.)

Doplnění EA24: Podle posledních informací už turecký Leopard 2A4 dostal první zásah protitankovou řízenu střelou právě u města Al Báb na severu Sýrie. A zřejmě neodpadl dobře – turecká strana podle dobře informovaného blogu BMPD přiznala zásah tanku a čtyři zraněné, což naznačuje, že střela mohla probít pancíř tanku (fotografie zásahu tureckého Leopardu jsou zde). Obrněnec dostal patrně zásah střelou TOW-2, s níž mají zkušenosti i syrské T-90. Tyto tanky ruské výroby však americké zbrani odolaly (zde je foto T-90 po zásahu). Zdroj: warfiles.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

46 komentářů :

 1. A zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli.
  Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
  Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU Klaus a jeho poskoci. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald.
  Zakomplexovaný, mstivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje (po vzoru Klause) svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, (která si ho hovniválsky dovalila na hrad), jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural a záměrně provokuje islamisty k okupaci Evropy v zájmu Ruska a Izraele. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nesvéprávná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky. Ohání se Švédskem, (kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku).
  Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krasne, vyblejt tolik komlexu menecenosti jsem uz dlouho nevidel.

   Smazat
  2. Plesk, to jsem se krasne rozvinul.
   Rekl kravinec.

   Smazat
  3. 12:48
   Ty lejnolahvárenský méněcenný debile,ty jsi dělanej syfilitickým dementem přes Barumku a budeš tady neustále mektat stejný slátaniny jako ten udavačskej chrchel Havel????!!!

   Smazat
  4. Když to dopsal padl s pěnou u dršky přímo na mříže. Zavolali primáře, ten mu nechal píchnout trojitou dávku. Když se probral, dal se na útěk překonavše bohnický plot a naposledy byl přistižen v kavárně Slávie, jak se svými kolegy onanuje na téma multikulturního světa.

   Smazat
  5. Chazar vyblil své poděkování národu, který mu dal domov.

   Smazat
  6. Proboha co je to za dementa? To tady ještě existuje? Není to kraus,kocáb,dyk,bartoška,polívka(pod vlivem),donutil,gazdík,štětináč,lanšáglová,horáček,ženíšek ect.ect.? Kdo by si dál kazil den vyjmenováváním havloidní žumpy.

   Smazat
  7. S posledním odstavcem bezezbytku souhlasím. Důkazem naší zkurvené povahy je přejmenování letiště v Ruzyni po největším národním škůdci posledních sta let.
   Ulice našich měst by se měly očíslovat a náměstí, nebo jiná významná místa pojmenovat politicky neutrálně. Např. podle názvů stromů, světových stran, nebo stáří. Vyhnuli by jsme se tak tragikomické výměně jejich názvů.
   Nevím, jak falšují historii Rusové, ale některé české elity jsou v této disciplíně jedničky. Československo, podle nich, od nacistického Německa osvobodili pouze Američané, v komunistické totalitě jsme všichni chcípali hlady v kriminálech. Teda krom hrstky bolševických papalášů. Bolševici ukradli církevní majetek, i když byl tento od dob Masaryka majetkem státním a církvi byl pouze dán do užívání. A dalo by se dlouze pokračovat.

   Smazat
  8. Jéžiši Kriste co je to za blbce ???

   Smazat
  9. Ten odpornej prašivec, co napsal ty zvratky na prvním místě, píše úplně to samé pod všechny články. Je to prašivá, zakomplexovaná, duševně zmrzačená svině, těžící z toho, že smí tady veřejně nadávat a urážet, kohokoliv se mu zachce. Chybou je, že tyto hnusné a prasečí příspěvky nejsou smazány. Kdyby tomu tak bylo, mohlo by se zde číst bez toho, aby čtenáři pociťovali tyhle sprosté urážky. To sprosté prase tím sleduje jen to, aby se zde nediskutovalo, protože si nedovedu představit, že čtenáři NR vydrží číst i za předpokladu, že tahle odporná svině kydá svůj hnůj pod každý článek. Sprostoty, nadávky, urážky. Redakce NR se chová nepochopitelně. Tlak budí protitlak, na sprostý a hrubý pytel se snášejí hrubé záplaty, a diskuze ztrácí úroveň. Nebylo by to, kdyby články podobných prasat, plné urážek a sprostot, byly ihned odstraněny. Tomu nelze říkat "cenzura" protože nikdo nemá zapotřebí na webu NR číst stále tytéž hnusné prasečiny. Ten prasák má vztek, že lídé se svými názory sjednocují, a tak to kazí a maří účelově. Kromě toho, že je duševní mrzák, protože člověk normální by takové kopce hnoje verbálně nekydal.

   Smazat
  10. Tomu chudákovi 12:48 se mozek zasekl na zpátečce a teď se marné snaží vyjet z žumpy, kam ho jeho okolí dostalo. Mějte s ním prosím soucit, je to podobně postižený chudák, jako Petr Cibulka se svým kyvadélkem.

   Smazat
  11. Á, to se nám tu narojla za pár hodin závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ???
   Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.

   Smazat
  12. Ty ubohej kříženenče debila s popelnicí,ven si flašku a táhni si postěžovat na hrob to udavačskýho kripla,milovníka ussackej agresorů,fašistů a nemakačenka,kterýho nesnášela vlastní matka....a řekni,že tě tady mají za eurohovnotu bez mozku zato pořád k smícu:-DDD

   Smazat
  13. 15:51 - Hrdinní, nezištní a všem pravdy přející čecháčkovští „boží“ bojovníci proti Bruselu !!!
   Sledujíce váš neúnavný boj a „spanilé jízdy“ proti EU a Bruselocentrizmu za výlučnost České republiky, rozhodli jsme se my Moravané po vzoru bratrů Slováků nepřekážet vám v tomto boji a opustit vaši zfušovanou a rozkradenou vozovou hradbu. Požádáme o obnovení tradičního svazku s Vídní (k níž jsme měli vždy mnohem blíže než k vám - nejen kulturně a mravně, ale i municipální správou). Hodláme posléze vytvořit desátou rakouskou spolkovou zemi Moravu s vlastní zemskou vládou i zemskými zákony. Tím zároveň posílíme (ušlechtilý) slovanský živel spolu s Chorvaty a Slovinci v Rakousku. Nebudeme muset s vámi vést „falešné a prázdné“ diskuze, jako např. o zavedení Eura coby měny, nebo jiných civilizačních norem. Vám zůstane měnová kuriozita – Pražský groš (Pg) - namísto dosavadní vekslácké (Kč). K majetkovému narovnání vás pozveme do vily Tugendhat (po konzultaci s V. Mečiarem). Předběžně vám nabízíme, že s Muchovou epopejí si můžete odvézt i Dukovany (třeba na Letnou namísto Blobu, či k zapůjčení do Japonska). K tomu vám přidáme na památku brněnský žulový třicetitunový „vibrátor Primátor Onderka“ i s primátorem (včetně řetězu - ale jen řetězu kozího). Oba jsou bohužel nefunkční, avšak nezničitelní. Vlajku si klidně ponechte, na zakrytí celé vaší euroodpadové kotliny včetně těmi správnými osmahlými vlastenci a Novými Rusy „hrdinsky počeštěných“ německých Sudet. Místo vykastrovaného lva si můžete dát do znaku rudého kance s modrým ptákem nebo straku zlodějku a za hymnu vám může posloužit česká prostonárodní píseň: „Měl jsem tři prsty v prdeli. Zastrčený. Čížek mi tu prdel ukrad, nemám je teď už kam strkat. Jsem ztracený.“ Zato heslo rodáka Masaryka z hradního praporu bychom si vzali – vy si tam vyšijte třeba: „My Prahu nedáme – radši ji zbouráme“ (aspoň náhodní turisté budou náležitě poučeni – a to nejen pražskými taxikáři a kapsáři). Váš ovarový „ctnostný mocnář“ a ruský agent toho aspoň nebude mít tolik na únavné inspekční inkontinentní objíždění a pojídání osoleného kóšer chleba od starostů. Může být volen levně aklamací přímo na Koňáku. Na Vítkově v Maus-oleum je pro něj teď po ožraleckém Gottwaldovi místa dost. Když dáte kovošrotovému loupežníku a euroteroristovi Žižkovi do ruky raketu (tenisovou), nebo ukořistěné pero, případně jitrnici s becherovkou, ušetříte za novou sochu (při vašem krizovém hospodaření) a můžete prodražit Blanku, či jakýkoli jiný Klauzemanův český tunel. Vyvěsíme: „Češi nekrást tady“ (protože „Kdo nekrade, není Čech, hop, hop, hop“).„Nadpartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.
   Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.
   Nepomůže nic jiného, než úplná, obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a zakladatel jepičí ČSR TGM).

   Smazat
  14. 16:38
   Kombinace Subutexu,Metadonu a chlastu je v tvém případě vidět na každým komentáři,Chujmere debiloviči!!!:-)

   Smazat
  15. 17:01 - tvrdí jeden zmalomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek, které nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.
   Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Nejzkorumpovanější jsou čeští stádovití a státem živení voliči: za guláš a jalový slib čehokoli prodají svůj hlas komukoli. Mají-li být zdaněny církve - pak také zdanit politické partaje a provést jejich odluku od státu - jako u církví.
   „Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník rakouských dezertérů a tvůrce politického padělku - neživotné ČSR: TGM).

   Smazat
  16. 18:39
   Hydrocefale havlojelitoidní,když už do nekonečna opakuješ lži ussacký agresor ambasy,dodělej si alespoň jednu třídu pomocný školy!!!!Já vím,dá to zabrat zvlášť,když je někdo vyferovaný a věcně zlitý hovado bez mozku!!!!:-D

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  18. 19:01 hle tvůj fýrer! - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
  19. Právej kavarenskej demokrat,ze?Ba ne,jen obycejnej chudák,ubozak,trapna existence.No nic jen pokračuj a odhal svojí ubohost až na kost,jestli to vubec ještě jde.

   Smazat
  20. Pro 12 48 a další jeho příspěvky:
   Ty už musíš být hodně zoufalý. Uvědomuješ si i se svým Sorosem, že taková zoufalá propaganda funguje zcela opačně ? Anebo jsi Putinův agent a děláš mu propagandu ? Tomu ale nevěřím, tak by se Putin nesnížil. S Jandou se už dostáváte do naprosto zoufalé situace,že ? Je to vidět.

   Smazat
  21. 22:54 - tak to svýho Puťfýrera moc neznáš, když si myslíš že se ještě má kam snížit.)))

   Smazat
 2. Turka jaxi stále nechápu, i když to Pjakin objasnil.

  OdpovědětSmazat
 3. Jsme v divné době. Syrská armáda osvobozuje v Aleppu stovky tisíc obyvatel od teroristů, kteří je věznili a neumožnili jim odejít z oblastí bojů a používali je jako živé štíty. To se ale nelíbí západním demokraciím v čele s USA, které křičí že v Aleppu dochází k válečným zločinům a to proto, že jsou z města vytlačování teroristi. Dokonce OSN křičí o válečných zločinech na umírněné opozici v Aleppu což jsou vlastně teroristi společně s poradci ze západních demokracii. To samé se děje ve vztahu k Ukrajině, kdy západní demokracie podporují fašisty, kteří upalují lidi, kteří nesouhlasí s fašistickým režimem. ZÁKLAD TOMU VŠEMU BYL NASTARTOVÁN PŘI BOMBARDOVÁNÍ JUGOSLAVIE, KDY NÁŠ VELIKÁN HAVEL PROHLÁSIL, ŽE ZABÍJENÍ LIDÍ V JUGOSLÁVII JE HUMANITÁRNÍ BOMBARDOVÁNÍ PROVÁDĚNÉ LETECTVEM NATO BOMBAMI S OBOHACENÝM RANEM, KTERÉ JSOU PRO ZDRAVÍ BOMBARDOVANÝCH NEŠKODNÉ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Umírněna opozice, která řeže hlavy desetiletým klukům. Prozřeme západ to je morální žumpa. Ale na každého dojde i ten terorista, co se nechal natočit, jak hlavu dítěti uřezává byl zajat.

   Smazat
  2. 14:04 Západní demokracie je v schizofrenní situaci. Na jedné straně naříká nad osudem Aleppských "umírněných", na druhé straně nedokáže zastřít svou radost nad znovudobytím Palmíry IS. Některým komentátorům už z toho hrabe tak, že se často prořeknou ve smyslu, že "neúspěch v Allepu je vyvážen úspěchem v Palmýře". Tím konečně přiznávají, že jde v obou případech o stejnou bandu.

   Smazat
  3. 14:48-VÁŽENÝ PŘÍTELI,OBÁVÁM SE,ŽE EVROPA NEPROZŘE A ŽE JE NAPROSTO APATICKÁ A UŽ TUDÍŽ ZTRACENA....
   Při tom pařížském masakru,zosnovaném muslimskými radikály 13.11.2015,kdy na několika místech polde udeřili proti civilistům a kde v jakési dupárně s názvem "Bataclan" drželi a posléze zmasakrovali skoro sto lidí,policie ani superzásahovky nedělaly nic několik hodin v průběhu kterých teroristé zabíjeli rukojmí a mučili je vydloubáváním očí a ženám řezali do přirození....ani po tomhle se nedostavila odpovídající reakce,ani od představitelů státu,ani veřejnosti,před kterou byla fakta o té hrůze,ač marně,tajena....
   Evropu to nezajímá,Evropu už podřezávají,její vlastní nevolení šéfové a ona drží,krvácí a ani jako koza nezamečí....
   Evropa je už mrtvola,proto se nebrání,už jen prolezlá naskrz masožravými červy a plná larev hnije a šíří kolem sebe neskutečný smrad....

   Smazat
 4. Musí se udělat všechno pro to, aby ta odporná lidská břečka, ti smradlavci, kteří se nechali uplatit k rebeliím proti vlastnímu národu, vládě a prezidentovi a neštítili se zabíjet i své spoluobčany a sousedy, byli vyhubeni do posledního smradlavce,bez milosti a slitování. Oni ho neměli také. Je to odporný rys každé občanské války - té v Syrii zcela konkretně a přesně vyvolané zmrdy z USA- A pokud jde o civilisty, budou se muset chytit za rypák ti, kteří tuhle odpornou smečku zabijáků podporovali. Někdo je přece musel krmit, někdo jim musel prát prádlo - jinak by nikdy nepřežili tak dlouho. Podpora civilistů zde byla - co si od toho slibovali? Že jestli se jim podaří zabít Asada, si nějak pomohou k moci, majetku a penězům? Tak teď musejí oprávněně pykat, jako museli pykat čeští zrádci a kolaboranti za kolaborantství s Němci a fašisty proti vlastnímu národu. Co si ti od toho slibovali? Všichni ti hnusní čeští šmejdi a zrádci, kteří za heydrichiády udávali vlastní sousedy, přestože věděli, že je Němci zabijí i s rodinami včetně malých dětí - ani to ty hnusné, mstivé a nepochopitelné hyeny neodradilo. Co si od kolaborantství s nepřítelem slibovali? Doplatili na to pak všichni, i ti slušní Němečtí civilisté odsunem - a nic jiného se v Syrii neděje. Kolaboranti z řad civilistů musí pryč!Jejich vlastní sousedi je budou vyhrabávat z děr bez slitování, i to je součást občanských válek. Nic nedokázali, přivodili si jen zmar a zkázu země. Asad bude prezidentem i nadále. "Malé" americké dobrodružství které mělo rozbít velkou zemi a taky ji ti hnusní čuráci rozbili. A teď zaujímají stanoviska - ta odporná, pokrytecká chátra? Teď pláčou nad civilisty a někoho obviňují? A kde zůstalo hubení civilistů plynem? Dělali všechno pro to, aby byl Asad zabit. Jsou drzí jako vši. Americká sebranka jsou nejdrzejší a nejodpornější pokrytecké vši, které tahle Země nosí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:08-napsal jste to správně a měli by si to přečís a řádně zapsat za uši všichni ti NAŠI kolaboranti,co dnes jdou proti vlastnímu státu a národu,neboť okamžik pravdy co nevidět nastane i u nás v EU a při tom i v ČR samotné....

   Smazat
  2. Pod Vaše slova se podepisuji.

   Smazat
 5. Dobře nerozumím Ruské ani Syrské taktice. Vzdají se jim, třeba v Aleppu bandy hrdlořezů, jsou jen odzbrojeni a až na pár vyjímek puštěni kam se jim zlíbí. Zbraně dostanou u první komandatury IS a jsou reverbováni. Proč ne? Cis jiného než vraždit stejně kozomrd neumí. Zbraní mají tam dost a z Ameriky prodí další. Pak zaútočí na Palmyru a dobijí ji zpět. Proč Assad zajatce neinternuje? Politika je špína, ať z té nebo oné strany a vždy na to dopladí obyčejní lidé. Třeba občané Palmyry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já také dodnes nepochopil rudoarmějce, že braly zajatce potom, co viděli na vlastní oči ty strašlivé zločiny na civilním obyvatelstvu. Nevím zda to byl akt milosrdenství či co, ale snad se to neslučovalo s idejemi komunismu. Rusové musejí vědět, že ti teroristé se opět vrátí na frontu a budou dále zabíjet nevinné či nevřící.

   Smazat
 6. Leopard 2 je pořád skvělý tank a světová špička, v celkovém hodnocení předčí i Abrams 2, přestože je starší.
  Ale Kornetu neodolá žádný tank. A Leopard ani Konkursu nebo Fagotu. Tow 2 je navíc vcelku zastaralý komplex po modernizaci, naváděný lankem. Přesto je stále účinný. Kornet je naváděný paprskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leopard 2 je jen hromada železa s trochu slušným kanónem a tím,co k němu přináleží,pokud se jedná o poslední verzi....jinak-spoléhat se jen na tu masu železa,na pancíř je sebevražedné i když je to vyztuženo ochuzeným uranem,jako v případě Abramse....Leopard 2 je "důchodce a z pohledu dneška parní lokomotiva" a s ním NATO tu válku proti Rusku nevyhraje i když na Leopardech bude tryskem cválat neporazitelná polská kavalérie,ohánějící se šavlemi na všechny strany....

   Smazat
 7. 12.48 - jsi ubohej trollí zkurvenec,co má v hlavě místo mozku hovno.Jeden Leopard zničenej,posádka mrtvá,druhej těžce poškozenej...asi nám soudruzi z NDR udělali někde chybu...Nebude to nerozbitný tank,ty ruské z toho vyšly mnohem lépe.A to to ještě nebyla Armata....

  OdpovědětSmazat
 8. 15.15 - ty si blbečku obdovuj svůj západ a netrol tu.si myslíš,že když jako umíš česky,že se tru z tebe posereme???Forma hezká,ale obsah svědčí o tom,že si typickej pražskej jakoby vzdělanej intelektuál...Dobře šavličkuješ se slovíčky,ale podstata NIKDE,tupoune...

  OdpovědětSmazat
 9. Možnože bude treba kvetinki na tie šelmy čo ich skroťia,chrizantémy,tie sú účiní liek proti Leopardom, Abrámsom aj proti tankom Leclerk a Chalenger.Nech ti to len skúsia,efektívne sú aj RPG 29 a 30.

  OdpovědětSmazat
 10. A jéj,Mitrofanovov sináčik a maznáčik 12:48 osobne,no sranda,to také celebritki trčiace zo Shalirovej ritky každý deň nevidím.Daj ešte o snehurce v podaní Donutila.:-):D-):-):-):-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele,ta Sněhurka od Donutila nemá chybu....myslím,že ho za ní lidi jednou pověsí,až nazraje doba a jim to docvakne....

   Smazat
  2. Donutil mi nikdy nevadil, ale tou pohádkou si to, alespoň u mne, totálně posral. A zdaleka mi nejde o ten blábol, ale o to, že se jako prodejná děvka propůjčil dobroserům.

   Smazat
 11. Toho Havlofila ani vešať nebudú,lebo cirkus bez šaška nieje cirkus.

  OdpovědětSmazat
 12. Proboha co to sem vlezlo (12:48), to je sám Janda osobně, nebo koho to vypustili:-)
  Díky editore, že to nemažete, ať se tohle projeví v plné nahotě.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:30 - A ty tu zastupuješ koho? Chlastoslovanské barbarské Rusácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, který musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace?

   Smazat
  2. vzteklej, nasranej ubožáku 19.35. Sere tě, že se lidi po šestadvacetiletém útlaku dokázali dát dohromady, a přestali žrát ty mediální prolhaný sračky. Žere a sere tě, že v USA vyhrál volby Trump. Sere tě, že se vám, odporným zrádcům všechno vysírá z vašich plesnivých pařátů. Sere tě to, a nedokážeš to potlačit, a zachovat si nadhled jako hrdina. Naopak, jsi totální, vzteklej posera, svlečenej do naha. Že tě baví, dělat tady na diskuzích ten sračkovitej striptýz, odhaluješ tady svojí bezmoc, zbabělost a vztek. Poser se hovado hnusný.

   Smazat
 13. 19:35,ti skurvenec zmutovaný s s Havlom a oporný buzerant s dúhovich pochodov,pakuj sa s tohoto webu ti anti Slovanská rasa,a okamžite!!!

  OdpovědětSmazat
 14. M-60, nebo Leopardy... z mezinárodně právního hlediska je otázka co vůbec Turci v Syrii hledají. Ale i Američané a další kromě Rusů. A to beru jako fakt, objektivní. Ne že mne od ledna začne jistý pornoherec sledovat jako ruského agenta. Takže máme otázku ,,politickou." Pak je otázka vojensko- odborná. Kdo studoval vojenskou historii. Italská armáda před II. sv. byla na úrovni. Když si Musolinni začal v Etiopii, tehdejší Habeši. Letectvo Rasa Tafariho čítalo dva předpotopní dvojplošníky pilotované mimochodem jeho syny. Bosí Habešané to s oštěpy natřeli moderní italské armádě. Ale abych se dostal k meritu věci. Sebemodernější technika je k ničemu, když druhá strana ví proč a za co bojuje. Mohli by o tom mluvit ruští mužíci, když provizorními prostředky likvidovali výkvět německé válečné techniky. Mohli by o tom mluvit francouzští partyzáni....Nebo třeba Srbové, kteří potupně sundali ,,nesestřelitelné" letadlo. A co my? Kteří jsme s pasivním radarem vytřeli oči Američanům.
  Takže z vojenského hlediska bych jakoukoliv ,,supermoderní" techniku nepřeceňoval.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.