Reklama

pondělí 12. prosince 2016

Božena Weitingerová
12. 12. 2016 FB blog autorky


Nový souhrn zpráv, uvedených na ruském nezávislém serveru Russkaja Vesna, který vybrala, sestavila a přeložila paní Božena Weitingerová.
1; Ruský specnaz pomohl včera ubránit Palmýru. Dnes opět ve starobylém městě bojuje s teroristy Islámského státu.

2; Na Ukrajině lze mluvit pravdu jen ve vězeňské cele, říká Ruslan Kocaba. Bývalý politický vězeň Ruslan Kocaba vypráví o svobodě slova na Ukrajině a metodách práce SBU vůči odpůrcům současného režimu. (SBU je ukrajinská tajná policie - pozn.red.NR)

3; Myš řve na slona: Šéf litevského ministerstva zahraničí označil Rusko za superproblém. Politik také poznamenal, že Litva se skutečně obává ruské invaze.

4; Američané už tradičně zapojují mechanismus „chybných úderů“. Irácká armáda oficiálně popírá fakt této tragédie a Washington k tomu dosud mlčí.

5; Já vám řeknu, kdo vytvořil plán „Šatun“. Plán „Šatun“ je nejnovější prvek hybridní války. Je to mnohovrstevnatý plán nové generace na likvidaci vlastního státu. Byl zveřejněn nesmírně zajímavý shrnující text o likvidačních dopadech politiky současného ukrajinského vedení na současnou Ukrajinu.

6; Očekávali jsme od „Ukrajinských drah“ evropský přístup a dočkali jsme se sovětského finančního plánu, říká Omeljan. Finanční plán společnosti Ukrzaliznicja na rok 2017 má sovětské parametry, myslí si ministr infrastruktury Vladimir Omeljan.

7; Co bude, až se Trump usídlí v Bílém domě? Německý list Die Welt vyjadřuje zděšení nad tím, jak aktivně si počíná nově zvolený prezident ještě před svou inaugurací a děsí se představy, jaká smršť bude následovat po jeho skutečném nástupu do funkce.

8; Desítky mrtvých v důsledku teroristických aktů v Istanbulu. Ke dvěma výbuchům následujícím 45 sekund po sobě došlo u stadionu, kde probíhal fotbalový zápas.

9; Písňový flashmob pokračuje v Melitopolu a Petrohradě. V Melitopolu zazpívali „Ljubimyj gorod“ a „Kaťušu“, v ruském severním hlavním městě píseň „Nič jaka misjačna, zorjana, jasnaja“ a píseň „Kupalinka“.

10; Bitva o Palmýru: Po úderech ruského letectva a vojenského námořnictva zahájila syrská armáda dnes ráno protiútok a obsadila vyvýšeniny kolem města. Více než dvacet útočných vrtulníků a šest bojových letadel likvidovaly pozice Islámského státu u Palmýry. Na město však útočí až čtyři tisíce ozbrojenců...

11; V Podněstří odstartovaly prezidentské volby. Volební místnosti se v Republice otevřely v 8:00 hod, ráno.

12; Nikita Michalkov napsal Naině Jelcinové otevřený dopis, v němž ruský filmový režisér definoval svou pozici ohledně tzv. Jelcin-centra otevřeného v Jekatěrinburgu na podzim 2015.

13; Trump připomene Kyjevu podporu Clintonové, píší americká média. Ukrajina bude využita jako platidlo ve vztazích mezi USA a Ruskem, myslí si jeden z expertů.

14; Skutečnou osobností roku 2016 neměl být Trump, ale „diktátor“ Putin, píše Guardian. Časopis The Time přiřkl titul „Osobnost roku“ Donaldu Trumpovi, ale dopustil se tím chyby, myslí si komentátor Jonathan Friedland. V této anketě nejde o nějaké sympatie, ale o sílu, moc a vliv na světové dění. Jinak by v roce 1939 nemohl časopis tento titul udělit Adolfu Hitlerovi...

15; USA se pokoušely zabránit setkání Putina a Abeho, píší japonská média. Japonská vláda ponechala varovná prohlášení ze strany USA bez povšimnutí.

16; Jarmolnik a Fomenko pohovořili v lotyšském rádiu o „ruském póvlu“. Přijeli do Lotyšska, aby tam vyprávěli o tom, jaké v Rusku žije tupé a nemyslící stádo.

17; Rusko vyvedlo kolem osmi tisíc civilních obyvatel z Aleppa přes humanitární koridory. Ruské centru, smíření uskutečňuje nonstop monitoring odchodu civilních obyvatel z blokovaných čtvrtí města.

18; Kyjevští policisté nabourali do stánku s pečivem a zničili další služební auto značky Prius. Na Ukrajině došlo k další dopravní nehodě za účasti policejního auta.

19; Proč ruští migranti ostentativně pohrdají Ruskem? Publicista a politolog Andrej Vadžra komentuje přezíravost a sarkasmus novopečených občanů USA vůči Rusku.

20; Bývalý velvyslanec USA v Rusku McFaul si myslí, že novináři RT a Sputnik mohou být zahraničními agenty, a navrhl, aby byli zařazeni na tento seznam. Z Ruska se ozývá logická reakce, že podobně by se mohlo postupovat v Rusku s americkými novináři.

21; Západ Doněcka bez elektřiny. Bylo zničeno sedm obytných domů. Jihozápad hlavního města Doněcké republiky byl v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády odříznut od dodávek elektřiny.

22; Kolomojskij navrhl připojit k Novorusku (Doněcké a Luganské republice) další čtyři ukrajinské oblasti. Vyplývá to z interview Olega Carjova. Igor Kolomojskij zjistil, že udělal chybu, když si dovolil urážky na adresu ruského vedení.

23; V Dagestánu došlo k nezvyklému trestnému činu. Dvě mladé ženy ve věku 25 a 29 let znásilnily a tvrdě zbily patnáctiletého výrostka, který jim posílal oplzlé esemesky. Jdou na osm let do vězení za způsobení těžké újmy na zdraví.

24; Šéfredaktorka RT a Sputniku odpověděla McFaulovi. Bývalý velvyslanec obvinil tato média z toho, že údajně podporovala ve volbách republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Margarita Simonjan vmetla bývalému velvyslanci, že místo aby ve své funkci usiloval o zlepšení vztahů obou zemí, podporoval protiruskou hysterii.

25; Ruské ministerstvo obrany dnes kolem poledne oznámilo, že ruské letectvo a syrská armáda zlikvidovaly u Palmýry 300 ozbrojenců Islámského státu, jedenáct tanků a bojových vozidel pěchoty a odrazily všechny útoky teroristů na Palmýru.

26; Probuď se, Antone, tohle je jen film! Ukrajinské ministerstvo vnitra plánuje speciální operace podle sovětských filmů. Mediální expert Anatolij Šaríj ztrhal vystoupení skandálně známého poradce ukrajinského ministra vnitra Antona Geraščenka na show Savika Šustera.

27; Hummery a Bojová vozidla přijíždějí k linii fronty, hlásí Národní policie Luganské republiky. Není vyloučeno, že dorazila i další skupina zahraničních žoldáků, informují zástupci policie.

28; Islámský stát znovu zaútočil na Palmýru, ruské letectvo uskutečňuje letecké údery na ozbrojence. V neděli dopoledne zahájili ozbrojenci mohutný útok na pozice vládních vojsk uvnitř starobylého města Palmýra.

29; Opilý Ukrajinec usnul v hlasovací kabince. Na Ukrajině pokračují neustálé a nic neovlivňující volby.

30; Výbuch v koptském kostele v Káhiře. 26 mrtvých, až 60 zraněných. Mohutný výbuch se ozval v neděli 11. prosince během bohoslužby v koptském katedrálním kostele v Káhiře.

31; Letectvo a námořnictvo NATO provokují Admirála Kuzněcova. Ruská plavidla jako magnet přitahují plavidla NATO do svého okolí.

32; Ruské křižníky budou vybaveny nadzvukovými zbraněmi. Nadzvukové rakety s plochou dráhou letu „Zirkon“ jako první dostane těžký jaderný křižník Severní flotily Admirál Nachimov.

33; Prezidentské volby v Podněstří byly prohlášeny za platné. Práh volební účasti byl ve volbách prezidenta neuznané Podněsterské Moldavské republiky překročen.

34; Bojový poplach na Admirálu Kuzněcovovi. „Petr Veliký odháněl plavidla NATO od letadlové lodě. Taková plavidla jako Admirál Kuzněcov neplují nikdy sama.

35; Auto ukrajinského „dobrovolníka“ rozmlátili a vyloupili v Kyjevě. Následky destrukce státnosti a systému vnitřní bezpečnosti začínají dopadat i na „dobrovolníky“ a „aktivisty“.

36; Ruské letectvo nemůže uskutečňovat letecké údery na Islámský stát uvnitř Palmýry, říká ministerstvo obrany. Ruské letectvo neútočí na obytné čtvrti syrské Palmýry, na kterou útočí ozbrojenci Islámského státu.

37; Palmýra prakticky padla pod útoky Islámského státu. Syrská armáda ustupuje.

38; Ukrajinská armáda znásilňuje ženy, SBU unáší lidi. Zpráva OSN o Ukrajině. Tento týden úřad Nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva předložila další, už šestnáctou zprávu o situaci na Ukrajině.

39; Ve volební místnosti na Ukrajině spadl strop. Volby do jedné z obcí v Dněpropetrovské oblasti probíhají v místnosti bez topení a s dírou ve stropě.

40; Smrt Ukrajincům! V polském městě Přemyšl (Przemyśl) u hranic s Ukrajinou se konal pochod polských „orlat“. Účastníci „Pochodu orlat přemyšelských a lvovských“ v polské Přemyšli křičeli „Śmierć Ukraińcom!“ (Smrt Ukrajncům!).

41; Ostatky demobilizovaného ozbrojence ATO přines pes. V Charkovské oblasti se na policii obrátil muž a vyprávěl, že jeho pes přinesl domů lidské ostatky.

42; Rusko požaduje důkazy k obvinění o kybernetických útocích, což je spravedlivé, říká CNN. Rusko požaduje od USA konkrétní důkazy ohledně obvinění z ovlivňování výsledků amerických voleb pomocí hackerských útoků.

43; Palmýra: Obyvatelé byli evakuováni, syrská armáda opustila město a bojuje na okrajích města. Válečný zpravodaj syrské armády Saíd Rida informuje, že gubernátor provincie Homs potvrdil odchod syrské armády z města.

44; Děti z Luganské republiky se připojily k písňovému flashomobu a vyzývaly k míru. Děti z města Petrovskoje v Luganské republice se připojily k písňovému flashomobu a slovy písně „Aist na kryše“ (Čáp na střeše) vyzývaly k míru.

45; Trump: Zprávy o vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb jsou nesmysl. Trump prohlásil, že považuje podobné zprávy jen za další pokus Demokratické strany nějak vysvětlit svou porážku ve volbách.

46; K Rusku nelze přistupovat jako k partnerovi, říká britský ministr obrany. Michael Fallon prohlásil, že k Rusku nelze přistupovat jako k rovnocennému partnerovi.

47; Koalice dala šanci Islámskému státu odejít z Mosulu, říká politolog. Rozvědka zjistila přesun až pěti tisíc ozbrojenců Islámského státu z Mosulu do oblasti Rakká a Deyr az-Zaur.

48; Společnost Kalašnikov vyvine zbraň pro strike-ball, která bude věrnou kopií originálního samopalu AK-74 M.

49; Pochodňový průvod neonacistů v Charkově. V Charkově na Náměstí Ústavy (Ploščaď Konstitucii) večer proběhl pochodňový pochod neonacistů z Azova pod názvem „Ukrajinský řád“.

50; Velitelé rozhodli o opuštění Palmýry, říká Gubernátor Homsu. Do té doby přicházely protichůdné informace o situaci u Palmýry. Ministerstvo obrany hlásilo, že na město útočí více než čtyři tisíce teroristů.

51; Na Ukrajinu se pašeráci pokusili v moldavském autobusu vyvézt součástky (optoelektronické lampy, žárovky) k raketovým zbraním.

52; Nejez ten párek, dcerko. Pošleme ho bojovníkům ATO! Doněcký novinář Konstantin Dolgov vypráví o tom, jak dospělí zblblí nacistickou propagandou formují vědomí svých dětí.

53; Trump hájil Moskvu před CIA. Pro prezidenta USA je to neslýchané, píší ABC News. Americké tajné služby jsou schopny uskutečnit speciální vyšetřování a odpovědět na otázku, zdali Moskva skutečně měla vliv na vítězství Donalda Trumpa.

54; Syrská armáda osvobozuje nové čtvrti v Aleppu. Byl zadržen ozbrojenec, který uřízl hlavu nedospělému chlapci. Syrská armáda pokračovala v neděli v útoku na pozice teroristických band v Aleppu a osvobodila nové čtvrti.

55; Proti Trumpovi se vede informační válka, říká Puškov. Obvinění na adresu Ruska z vměšování do amerických prezidentských voleb je součástí informační války.

56; Rusko a USA se dosud nedohodly na odchodu ozbrojenců z Aleppa, hlásí ruské ministerstvo zahraničí.

57; Ve volbách v Podněstří vede předseda parlamentu. V prezidentských volbách v Podněstří vede s 69,8% hlasů předseda parlamentu Podněsterské Moldavské republiky Vadim Krasnoselskij.

58; Donald a Vladimir učiní společné rozhodnutí ohledně Ukrajiny. V Kyjevě uznali, že společné řešení ohledně Ukrajiny budou činit Trump a Putin.

59; Obsazení Palmýry Islámským státem ohrožuje kulturní dědictví, říká archeolog. Pokusy Islámského státu dobýt Palmýru vytvářejí vážná rizika pro zachování unikátních památek kulturního dědictví.

60; Bankovní systém Ruska očekává růst. Je ale důležité pochopit, zdali se bude jednat o růst kvalitativní nebo kvantitativní.

61; Kobzon věnoval píseň Motorolovi. Vystoupení se konalo u příležitosti dvaceti let trvání Krajanského svazu Donbasu (Zemljačestva donbassovcev).

62; Trump zesměšnil práci americké rozvědky. Donald Trump si postěžoval na to, že zprávy předkládané hlavě státu neustále opakují tytéž informace.

63; Oteplení uprostřed zimy. Německý list píše o úspěších ruské ekonomiky. V ruské ekonomice nastalo oteplení navzdory sankcím největší mezinárodní společnosti zvyšují svou přítomnost.

64; National Interest jmenoval deset smrtících zbraní Ruska a NATO. Americký časopis vyjmenoval pět typů nejnebezpečnějších zbraní NATO a pět smrtících ruských zbraní.

65; Lídr skupiny „Okean Elzy“ Svjatoslav Vakarčuk protestuje proti černým listinám kulturních činitelů.

66; Nikita Michalkov je kategoricky proti otevření filiálky Jelcin-centra v Moskvě. Režisér Nikita Michalkov považuje za nesmyslné otevírat v Moskvě pobočku Jelcin-centra v rezidenčním areálu Dolgorukých-Bobrinských.

67; Aleppo bude dobyto během 48 hodin.“Tygři“ osvobozují několik dalších čtvrtí. Syrská armáda pokračuje v úspěšné útočné operaci v posledních čtvrtích Aleppa, které jsou ještě pod kontrolou teroristických band.

68; Odstoupení Avakova, eskadrony smrti plukovníka Čerjomuchina a jejich role ve vraždě Olese Buziny a Jevgenije Žilina. Známý ukrajinský politik Oleg Carjov poskytl senzační informaci o organizátorech „eskadron smrti“.
 

Zdroj: rusvesna.su

10 komentářů :

 1. je dobrý pocit číst pravdu

  OdpovědětSmazat
 2. Vitame Ukrajinu do naruce maticky ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němečtí, Italští a Japonští nacionalisté zdůvodňovali své agresivní politiky nedostatkem Lebensraum. Jejich země mají relativně velkou hustotu osídlení, relativně málo přírodních zdrojů a co se týče surovin i jídla jsou závislé na dovozech ze zahraničí. Musí vyvážet svou tovární produkci, aby mohly zaplatit za tyto životně důležité dovozy. Protekcionistické politiky, zavedené zeměmi s relativním přebytkem jídla a surovin, uzavřely hranice pro dovoz jejich výrobků. Svět se evidentně pohnul směrem k plné hospodářské autarkii jednotlivých národů. Jaký může být v takovém světě osud těch národů, které nedokáží ani nakrmit ani ošatit svou populaci z domácích zdrojů?
   Doktrína Lebensraum zdůrazňovala, že v Americe, Kanadě nebo Austrálii jsou miliony akrů neobdělávané půdy daleko úrodnější, než je vyčerpaná půda, na které se dřou zemědělci „přelidněných“ zemí. Přírodní podmínky pro těžbu surovin jsou také mnohem příznivější. Ovšem německý, italský nebo japonský pracovník má k těmto oblastem zapovězený přístup. Imigrační zákony zamezují migraci a obchodní bariéry zamezují dovozu a vývozu. Tyto zákony údajně zvyšují mezní produktivitu práce a tedy mzdy v zemích s řídkým osídlením a snižují je v přelidněných zemích. Vysoký životní standard ve Spojených státech a Britských dominiích tak jde na úkor nižšího životního standardu přeplněných zemí Evropy a Asie.
   Rusové si nemohou troufnout ospravedlňovat svoje agresivní politiky takovými argumenty. Rusko je zemí s relativně řídkou hustotou osídlení. Jeho půda je úrodnější, než jakákoliv jiná. Nabízí ty nejpříhodnější podmínky pro pěstování všech druhů obilovin, ovoce a rostlin. Rusko má ohromné pastviny a téměř nevyčerpatelné lesy. Má ty nejbohatší naleziště zlata, stříbra, platiny, železné rudy, mědi, niklu, manganu a všech ostatních kovů, nemluvě o ropě a zemním plynu. Nebýt despotismu carů a zoufalé nevhodnosti komunistického systému, tak se ruská populace mohla již dlouho těšit z té nejvyšší životní úrovně na světě. Není to nedostatek přírodních zdrojů, co tlačí Rusko k dobyvačné expanzi.

   Smazat
  2. 9:00 - Chlastoslovanské barbarské Rusko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Řešení na konci příspěvku.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
  3. Běž se léčit, magore 9:02

   Smazat
  4. Před chvílí jsem napsal, že sprostou svini, která zde mrzačí diskuze, živíme ze svých peněz - dřepí u počítače neustále, štítí se práce, a nadává těm, kteří ji živí. Je to hnusné, sprosté prase, a zatímco příspěvky,kde napíšete svini že je svině, jsou smazány, svině zde smí dál urážet a nadávat. NR se zmocnil magor, který dovoluje sprostému skřetovi, aby zde psal nadávky a urážky, ale jemu se nesmí zkřivit ani vlásek. Nejspíš do redakce NR přišel někdo z redakce Novinek - tam to funguje přesně tak. Volné pole působnosti tam mají jen pologramoti a sprostá prasata. Teď to začalo zde na NR a už se to začíná realizovat přesně stejně. Můj příspěvek byl z tohoto místa odstraněn za pár sekund, Tenhle bude odstraněn také, ale ještě si neodpustím vzkaz pro redakci - jděte do prdele. Mrzačíte si sami diskuzní fórum, tak se podělejte blažeností se svými sprostými diskuzními prasáky. Nejspíš jsou vaše krevní skupina.

   Smazat
 3. 19:42 a ten PICUS umlatil cenzurou cestneho kamarada honolula, ktery sem uz neprijde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Což je zajímavé, protože Honolulu psal slušně, zatímco sprostá svině, která tu začala řádit, nadávat a urážet, smazávaná není. Zajímavé poměry vskutku.

   Smazat
 4. www.vyliž si prdel@ježíšek.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co je tohle za smradlavou svini, která si bere do své umouněné tlamy i ježíška? Úroveň diskuzí k NR se dostává na úroveň kupky hnoje. Už by se měly diskuze zde zakázat úplně. Ať sprostá smečka nemocných prasat neleze zase jinam.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.