Reklama

.

.

pátek 30. prosince 2016

Co s dodělávajícíma kOBylAMA?

Petr Ďoubalík
30. 12. 2016
Co vlastně vzkázal V. Putin do Bílého domu, jak je to s dodělávajícíma kOBylAMA? Aneb reakce ruské strany na zoufalé kroky Obamy.
Už se o tom dost mluví, zdá se, že Obamova partička si vykoledovala pořádnou ostudu. Ne nadarmo existuje lidové rčení s dodělávajícíma kOBylAMA, které nejvíc kopou. Končící prezident USA by připomínal spíše malého vzteklého klučinu, ale ještě má moc, a tak se podobá víc té kobyle. Vyhoštění 35 ruských diplomatů a znemožnění užívat budovy ve vlastnictví RF, sliby, že důvody se teprve najdou, obehraná trapná písnička "za vše může Putin"... Bylo by to k smíchu, kdyby se nejednalo o, stále ještě, prezidenta poměrně velkého a důležitého státu na této planetě.Ještě dopoledne bylo slyšet hlasy z ruského MZ - S. Lavrov se chvíli přikláněl k symetrické odpovědi, tedy k vyhoštění amerických diplomatů, což je v diplomacii za takové situace běžné a pochopitelné. Těšili se na to i za oceánem, jen ať to jiskří, čím hůř - tím líp, ale nedočkali. Celý den jsem doufal, že to V. Putin neschválí a bude pokračovat ve stylu "srdce na dlani". Stalo se. Zbývá si přát, aby nedopadl jako Danko z povídky M. Gorkého - Legenda o hořícím srdci.

Protože jsem zatím nikde nečetl, co přesně V. Putin řekl, našel jsem si to a přeložil. Předkládám a doplňuji o video v původním znění, ze kterého jsem čerpal.

překlad: Ďouba
"Nové nepřátelské kroky odcházející administrativy USA hodnotíme jako provokační, cílené na další zhoršení rusko-amerických vztahů. To zjevně protiřečí základním zájmům jak ruského, tak i amerického národa.
Vzhledem k mimořádné odpovědnosti Ruska a USA za udržení globální bezpečnosti - poškozují celý komplex mezinárodních vztahů.
Podle stávajících mezinárodních zvyklostí má ruská strana všechny důvody pro adekvátní odpověď. Vědomi si práva na odvetné akce, nebudeme se snižovat na úroveň "pavlačové", neodpovědné diplomacie a další kroky k obnovení rusko-amerických vztahů budeme budovat s ohledem na politiku, kterou bude dělat administrativa prezidenta D. Trumpa.
Vracející se do vlasti ruští diplomaté prožijí novoroční prázdniny v kruhu rodiny a blízkých lidí - doma. My nebudeme vytvářet problémy americkým diplomatům. Nikoho nebudeme vyhošťovat. Nebudeme zakazovat jejich rodinám a dětem, aby využívaly tradiční místa pro odpočinek o novoročních svátcích. Co víc, všechny děti amerických diplomatů, akreditovaných v Rusku, zveme na novoroční a vánoční jolku do Kremlu.
Lituji, že admistrativa prezidenta B. Obamy končí svoji práci takovým způsobem, ale, o nic méně, přeji jemu i členům jeho rodiny vše nejlepší k Novému roku.
Zdravím i zvoleného prezidenta D. Trumpa, celý americký národ!
Přeji všem štěstí a rozkvět!

Video:
Místo vyhoštění - přání k Novému roku. Bílý dům ve slepé uličce

 


Jako věrný mopslík hbitě přispěchala s propagandou i naše média, která poslušně troubila do světa lež televize CNN o zavření Anglo-americké školy v Moskvě. Tak schválně, jestli se dočkáme omluvy? A Chovancův tým bijců s propagandou (údajně nejen proruskou) si může mezi adepty poznamenat nejen seznamovské Novinky...


46 komentářů :

 1. Zřejmě nejlepší oodpověď.

  OdpovědětVymazat
 2. Ten Putin to je teda borec.To som nečakal, že tým fašistom vo Washingtone to nevráti vyhostením nielen 35 diplomatov,ale aj napr. dvojnásobok. Aspoň ja by som to tak urobil.Putin má úžasné ťahy niekoľko krokov dopredu.Podobne to bolo aj so Savčenkovou na Ukrajine.Tiež som nechápal, že prečo vrahyňu omilostil a pochopil som to až neskôr, keď Savčenková začala robil na Ukrajine ešte hlbší rozvrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Obama vypada jeste vic jako vztekly pitomec
   Kdyby mel vic soudnosti tak by si to hodil, golfista
   Hilary je rozumna, nekam zalezla a neduta

   Vymazat
  2. Putin ještě zabodoval zdůvodněním, že přece nebude kazit vánoce a Silvestra rodinám amerických diplomatů, kteří nemohou za to, že je černoušek z Bílého domečku na hlavičku.

   Vymazat
 3. Jo, tak to klobouk dolů, je to PAN politik. Jen si do nového roku přeji, aby se i v Evropě našel podobný mu politik, stačil by pro začátek i slabý odvar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin by mel vladnout z Bruselu
   Bylo by lip

   Vymazat
  2. 3:06 nemáte tušení,jak klika s Putinem vládne,
   jinak by jste takovou hloupost nenapsal!

   Vymazat
  3. Tak Orbán se s tím taky nesere a nenechá srát na hlavy svým lidem, své zemi.

   Vymazat
  4. Ale, ale 11:18 - pouč nás, jak ta "Klika s Putinem vládne". Hoď sem nějaká konkrétna. Jsme zvědaví!

   Vymazat
  5. 11:18 vis ze pises lez, chcipni

   Vymazat
 4. Kdyby Putin recipročně vyhostil 35 US diplomatů, tak by jeho místní řiťolízači kvičeli radostí"
  "Bravo! Neohrožený gosudar Putin se nebojí slabých USA a vytírá si jimi řit kdy se mu zachce!"
  No a když je nevyhostí tak opět kvičí radostí:
  "Bravo! Gosudar Putin je velký státník, umí odpouštět a zabránil 3. sv. válce"
  S ruskýma užitečnýma idiotama je prostě náramná legrace za všech okolností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:30
   ty jsi byl vzdycky debil :)

   Vymazat
  2. 1:30 zbabely anonyme co neveri vlastim slovum, chcpni
   Lepsi chcipnout nez byt ubycovan
   Smrade

   Vymazat
  3. Svatá pravda: S užitečnýma idiotama je vždy legrace. Mě to teda pobavilo

   Vymazat
  4. 1:30Už nevíš jak dál,ubožáku.Také kvičíš a nic ti to není platné.Vidíš,jak jsi rozpolcen��?

   Vymazat
  5. 1:30 - Hele, nech to na něm, jo? On vše co dělá - dobře dělá! To případné popisované kvičení by bylo kvičení stejných blbů jakým jsi i ty, jen na opačné straně politické barikády,nicméně co by to změnilo na tom, že Putin je geniální politik a ve všem nad svými protivníky vítězí ....

   Vymazat
  6. 1:30 vždyť s tebou je vlastně legrace taky. Po přečtení tvého elaborátu si každý slušný člověk uvědomí kde jsou hranice demence a kam se nesmí v žádném případě snížit.

   Vymazat
  7. Autorpříspěvku 01:30 popsal hezky a pravdivě sám sebe a zejména způsob svého (ne-)myšlení !

   Vymazat
 5. Co rict, fakt USA, vsude se serou, vsude delaji valky a ted se chystaji na nas proto, ze si RF nenecha neco libit, po novem roce nebudeme hledet na Syrii ve zpravach, po novem roce budou hledet ve zpravach na EVROPU.

  OdpovědětVymazat
 6. Tohle je demokracie, par tupych hlav nam bude urcovat, jestli budeme žít, nebo ne. Stačí zmáčknout knoflík a tradá jsme v řiťi. Nikdo z Vás si to neuvedomuje. Co je to za demokratickou zemi, když ani nemáme šanci rozhodnout o tom zda budem žít dáal, nebo ne. Naše životy ovládají pánové nahoře. Můžete mít miliardy, ale ty Vám pomůžou tak k lepšímu bunkru, ale nikdy svýma milionama neprekecate ty debily co se snazi kama poleze ropa aby doslo k treti svetove.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera mi jedna kartářka vykládala karty. Předpověděla mi ještě mnoho desítek let života. Tak nestraš okolí.

   Vymazat
  2. Jen blbec věří kartářkách.

   Vymazat
 7. Amici setrasaji vlastizradce Obamu
  Kdy ceske onuce setresou vlastizradce Havla a havlokult

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doufám, že se také dočkáme a snad to nebude dlouho trvat.Dagmar

   Vymazat
  2. S volbou SPD!!

   Vymazat
  3. Jdi už s tím Okamurou do řiti. Vždyť ten šikmoočko chce zůstat v NATO. No, není to přece jen vůl?!

   Vymazat
  4. Kdo je pro NATO je vlastizradce

   Vymazat
 8. jen aby to stim dobroserstvim neposral jako evropa s merkel nebo s evropa s hitlerem ale jinak je to geroj jakych je na světě minimum nenili uplně sam

  OdpovědětVymazat
 9. Jestli pak se bude mluvit o tom, že Putin pozval děti pracovníků amerického velvyslanectví spolu se svými rodiči do Kremlu? To jsou zřejmě též ty děti co navštěvují zmiňovanou školu. A jak znám Rusáky ti nebudou na vánočních dárcích pro ně opravdu škudlit. Teď jde jen o to, aby Obama neuvalil na Rusko další sankce a nezakázal těm dětem přístup na Jolku do Kremlu. Pozor! Považuji to za naprosto reálné, že pozvání americká přiblbla odmítnou!!!

  OdpovědětVymazat
 10. V ČT jsem zaslechl vzrušený kvikot jak Putin zavřel amíkům školu a rekreační chalupu. Redaktorce doslova ukapávaly sliny radosti. A najednou ticho. Ani pípnutí. Putin je musel opravdu pořádně nasrat. Čekám nějaké dementi z ČT, ale asi marně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi se ji začínají strachy scvrkávat půlky. Zvláště po tom, co odpověděl na reakci Putina Trump - řekl: " věděl jsem, že Putin je velice inteligentní." Dagmar

   Vymazat
 11. Bravo pane PREZIDENTE,ten ušatý šimpanz se odkopal a to je dobře!Ukázalo se,že jste politik 21.století,děkuji!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Doufám, že jste všichni zaregistrovali jak rozdílné byly komentáře k Putinově reakci na americké TV Nova a ČT nebo Prima.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Prima je alespoň trochu prima.

   Vymazat
 13. Tleskám! Pochopitelně nikoli Obamovi, ale Putinovi! Největší státník své doby!

  OdpovědětVymazat
 14. Obama asi ještě nepochopil, co se to stalo. Jak reagovat když se tolik těšil jak bude nastavovat zvyšování napětí a svádět to na Rusko. Státník Putin s ním vydupal, jak s umouněným drzým frackem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demon obama zasmrdel, ted by mel reagovat tim ze vypovi dalsich 35 diplomatu. Je znat ze mu uz hrablo

   Vymazat
 15. A co Obamův poskok, co si u nás tak rád mimo účasti na pochodu teplometků hrál na říšského protektora? Už má sbaleno a čeká s kufírkem na letišti - pro něj Havlovu, pro český národ Chrchláku ?

  OdpovědětVymazat
 16. I když je psychopat Obama mezinárodním teroristou a válečným zločincem, přál bych mu stejný konec, jaký soucitné duše poskytnou kopající chcípající kobyle - ránu z milosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze jsi ceska onuce co chrani vrahy
   Ja bych naopak obamovi pral ubicovani na pranyri

   Vymazat
 17. President Putin je nejenom PAN president,ale i PAN strateg a diplomat !!!!!! Myslim,ze zbytek sveta by se mel rychle ucit,nez ten debil Ohava a spol. vyhubi nas vsechny.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obamovy zbyva 20 dni, treba to jeste staci na nuklearni valku

   Vymazat