Reklama

středa 21. prosince 2016

Děbalcevo se chvěje a otřásá: v blízkosti města se OSU snaží prolomit obranu domobrany a "skrápí" zem náboji


21. 12. 2016    zdroj a zdroj
Obyvatelé města Děbalcevo, které se nachází na samé hraniční čáře Donbasu, je slyšet mohutná kanonáda, související s urputnými boji domobrany a ukrajinské armády. Informace o tom, co se děje v okolí města, byly oznámeny zástupci místní správy, napsala agentura RIA Novosti. Podle dostupných údajů je dunění boje slyšet již několik hodin.


"Situace ve městě je napjatá, v blízkosti Děbalceva se bojuje, střelba se ozývá již asi tři hodiny. Zásahy ve městě nejsou, ale je cítit chvění od výbuchů", bylo zdůrazněno.

Připomeňme, že Lidová domobrana LLR nedávno informovala o snaze prorazit přední linii ve směru Debalceva.

Jak informoval Rossijskij dialog, ke Světlodarskému oblouku na Donbasu přijel šéf Národní bezpečnostní rady Alexandr Turčinov, aby posoudil dění v bojové oblasti.

Voják OSU řekl pravdu o bojích o les nedaleko Děbalceva: "Já osobně jsem viděl našich "dvoustých" 25 

Voják 54. mechanizované brigády Ozbrojených sil Ukrajiny  (OSU) sdělil podrobnosti o bitvě na Světlodarském oblouku a uvedl skutečné počty ztrát v řadách mužstva armády.

Podle něj požadovalo velení, aby ozbrojené složky vytlačily domobrance z lesa u obce Luganské v oblasti Děbalceva. Jak jsme upřesňovali dříve, velitelé byli v té době opilí.

Voják s volacím znakem Njama informoval o bitvě charkovský internetový portál.

"Máme 25 "dvoustých" (zabitých) jen za tři hodiny boje. Jsou to ověřené informace, osobně jsem to viděl. A asi 35 "třístých" (zraněných). Je nás jenom šest, kteří jsme tento útok přestáli", řekl voják OSU.

V lesích nedaleko Luganska měly ozbrojené síly zničit opěrné body a bunkry domobranců, ale narazily na odvetnou palbu.

Pod tlakem obránců Donbasu ukrajinští vojáci ustoupili.

- - -

51 komentářů :

 1. Tak hoší z Donbasu dejte tem Ukrajinskym nackum co si zaslouží. Dostali pořádne na frak,určite Štetináč to proradní prase bude pořádne kvičet nářky nad stratou Ukrofašounbanderovcú,jeho pokrevných bratrú.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel tam zařvou kluci, kteří by byli raději doma. Ti, kteří by zasloužili na frak - náckové sedí někde v teploučku.

   Smazat
  2. To ke válka: (


   Podporuji Dombas jinak to nejde, oni si nezačali, začali, si majdanisti a tím to u mne hasne!

   Smazat
  3. To bude zase skuceni z Fashingtonu...

   Smazat
  4. 22:35 maji se vzbourit, dezertovat, atd
   Kdo slouzi zlu je zly

   Smazat
  5. To jsou chudáci Ukrajinci co se nechali naverbovat t nyní musí bojovat za svoje pasáky.Měli by se otočit a pověsit ty kurvy .

   Smazat
  6. Po Syrii by se měl Rus zaměřit na Ukrajinu. Ne ovšem dobývat, ale zabezpečit ony hranice dle Minských dohod. Ale veřejně a se vší razancí.

   Smazat
  7. No, mně to spíš připadá, že "velitelé" dostali velkou zakázku na lidské orgány, tak se činí. Ožerou se a naženou ty chudáky kluky na jatka.

   Smazat
 2. Super dalsie dobre Spravy. UK Fasisti zasa padli. Slavna Ukrajina . Porosenka nech obesia!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak že ten proradnej,věčně ožralej chazar Porošenko nedrží slovo....,všem chlopcům ATO slíbil slávu a pozemky a jak je vidět slovo drží...Jen rozloha těch pozemků 1x2m trochu nesedí "velikosti jejich zásluh....",vždyť obětovali to nejcenější...

   Smazat
  2. Copak jste se zbláznili, vždyť tu jsou lidi
   Přeji mír všem dobrým lidem . Špatní ať jsou
   tam kam patří.

   Smazat
  3. 22:16-koho myslíte těmi lidmi?!
   Toho chazarskýho hajzla,ty majdanuté skákající opice z Pravého sektoru,nebo-li štětináčovského "Prdelního sekretu",nebo ty,co se jim brání ??!!

   Smazat
  4. 22:16 z těch majdanutych tam není ani jeden,ti jsou někde v bezpečí zalezli a nahnali tam kluky co pochytali po kavárnách a hospodách,ti co nechtěli k odvodu a násilně je odvedli.Meli by ty kvery zahodit a jít na druhou stranu dřív, než z nich budou mrtví muži,oni válku jistě nechtějí,ale rozkaz je rozkaz,Bohu žel.Je mi jich líto,kolik jich ještě bude muset umřít, než jim dojde,že jsou jen potrava pro děla.Velmi smutné, když velí ožralí oficiri.

   Smazat
  5. Fanny,jakto,že tam ti "majdanutí nejsou"?!
   Vždyť značná část padlých ukropů za poslední týden mimo 54.brigády je z dobrovolnických batalionů a z Pravého sektoru...,koluje video s jedním z padlých ležícího na nosítkách a s hlavou zabalenou do červeno-černé fangle Pr.sektoru.
   A i ti hloupí selští knechti z VSU,jsou "řádně indoktrinovaní tím vlastenectvím",jen je nech být,způsobů,jak se toho zločinu ATO nemuset zúčastnit mají na výběr dost,jen musí vědět co chce a rozhodnou se pro to...

   Smazat
 3. Vánoce nevánoce, ukr vládní náckové patrně touží po zopakování dřívějšího debaklu zvaného Debalcevský kotel.
  A ti vojáci, které tam nahnali? Pokud se nevzdají, nepřeběhnou .., jsou odsouzeni k tomu stát se kanonenfutrem, ať již značeným jakoukoliv číslicí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě útočící voják se asi dost dobře nemůže vzdát nebo dezertovat, takže opilí velitelé poslali své vojáky na smrt. A byli to a jsou i naši politici, kteří napomáhají existenci zrůdného řežimu banderovských nácků schopných páchat genocidu ve vlastní zemi a kšeftem se zbraněmi podporovat muslimské teroristy. Nezapomeňme na to při volbách, pokud ještě nějaké budou.

   Smazat
  2. Obama a jeho kamarila nutně potřebují dosáhnout před 20.01.2017 nějakého hmatatelného úspěchu a chazaro-ukro-nacisté jsou vhodným spotřebním materiálem, který nemusí vozit v pytlích zpět do USA a předávat pak trapně cadavery, při ceremoniálu se skládáním fangle, pozůstalým matkám, manželkám a dětem obsahutěch pytlů. I náklady jsou nepatrné ve srovnání s nasazením žoldáků rodem z USA. Navíc jde o bojiště "pár mil" od ruské hranice, kde je prolévána NA OBOU STRANÁCH ruská krev. Vánoční dárek pro Štětinu a Obamovu bandu... co kdyby to vyšlo a mohli tak jít do (_!_) s vítězstvím "nad Ruskem"?

   Smazat
 4. Tak jste rychle přepli z "teroristů" (v Sýrii) na "domobrance" (na Ukrajině).
  Je s váma, kuci, legrace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:48 My se dokážeme přepnout na to, o čem je řeč. Pro tvůj rozoumek je to moc náročná operace. To, co pozoruješ na své tváři není výsledek "legrace", ale jen tvůj nechápavý škleb idiota.

   Smazat
  2. 21:48 má pravdu! V Novorusku nejsou dávno žádní "domobraci", ale příslušníci novoruských ozbrojených sil! Je to regulérní armáda podřízená lidem zvolené vládě LLR a DLR! Kdežto v Sýri jde o různorodé bandy žoldáků placené a vycvičené CIA a mající nulovou legitimitu ....

   Smazat
 5. 21:48
  Sranda je,že to říká majitel nejvyššího ÍÁ v Bohnicích!;-D

  OdpovědětSmazat
 6. Pro 21:48. Je to legrace, co Pepku, jak tví fašouni dostávají pořád dokola na frak, zameč a vyskoč. Nebo jim běž pomoct, blbečku, kámošům.

  OdpovědětSmazat
 7. 21:48- to máš tak primitive, když se píše o Sýrii jsou reakce na Sírii, a když o Donbasu tak se píší, no hádej o čem, malý čuráčku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:21
   Primitiv seš akorát ty,lejnolahvárenský hulibrku!!!!

   Smazat
  2. 23:11-nenadávej si, havloidní komunistická bukvice, fotr tě měl vystříkat někde do žumpy, kreténe.

   Smazat
  3. 23:11 logicky primitivní hulibrk musíš být ty, když nevíš, že se píší komentáře na aktuální článek. To jsi zase fašistickej buzoune šlápl do vlastního lejna a teď se vztekáš. Jak úplný krypl tu bojuješ i proti ve své podstatě vlastním lidem, debile, raději vypadni a jdi se oběsit, když tě svět nebaví a chceš jen za každou cenu prudit, zkurvysynu zasranej.

   Smazat
 8. To zas budou havloidi plivat oheň a síru na Rusko.

  OdpovědětSmazat
 9. Proč dáváš 21:48 do uvozovek teroristy v Sýrii? Žádní tam podle tebe nejsou, co? Podle tebe tam Rusové trhají batolatům nožičky a ručičky, že? No jen ukazuješ, co jsi za zkurvený fašistický havloidní prolhaný hovado.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mě, ty prolhaná pičo, jsou teroristi jak v Sýrii tak na východní Ukrajině. Ti slavní "domobranci" jsou stejná teroristická verbež jako byli u nás Sudeťáci. Ti samí Suděťáci které vy tak moc nenávidíte .
   Víš, debile, já jsem ve svých názorech konzistentní. Na rozdíl od vás, křivých kurev, které nazýváte ty samé věci a události po každé jinak podle toho jak se vám to zrovna hodí.

   Smazat
  2. Ty Trdlo z 23:10-ty máš jistě na mysli ty židofašistický sudeťáky,co teď vládnou v kyJewě a chtějí pořád a mermomocí část té staré Kyjevské (nikoli kyJewské) Rusi za pomoci majdanutého puče,financovaného z USA,přilepit pod 4.říši oficiálně nazývanou Evropskou unií ???!!!

   Smazat
  3. Z tebe ty čuráčí hlavo 23:10 by se nestal domobranec, kdyby tě sem dejme tomu rusové přišli vyhladit i s tvou rodinou? Mysli ty konzistentní neandrtálče.

   Smazat
  4. Pro 23:10.Kdo tu nenávidí sudetský němce, blbče, kde jsi to zas vzal kozomrde, typický havloidní dobytek, rozsévá jen lež a nenávist.Pokud někdo někoho nenávidí piš to tomu konkrétnímu, co člověk to názor vylízanče, nemůžeš stavět věci tak, že jsi tu ty jediný havloid znalec absolutní pravdy a pak proti tobě všichni ostatní, magore.

   Smazat
  5. 23:10 - Sýrii nakreslili dva poskoci nosatejch během I. světový války. Sýrie je tedy podobně jako Ukrajina umělej stát! Část alávitů žije v severním Libanonu, část v západní Sýrii. Oni si zvolili Assada. Křesťané a sunnité z měst ho tolerují. Sunnité z venkova a Kurdové již méně! Proto se nechali svést k povstání, které ale nemá žádnou perspektivu, protože nenabízí žádnou pro většinu přijatelnou alternativu.
   Na Ukrajině byly volby a dvakrát je vyhráli modří a dvakrát si oranžoví vydupali na majdanu změnu výsledku bez voleb. Podruhé za cenu velkého násilí! A to nejde donekonečna! Tak si lidé na Donbase a Krymu řekli - ať si dělaj co chtěj, my si tedy zvolíme své vlastní vlády. A je to. Logický a přirozený. S žádnými "Sudeťáky" to nemá co dělat. Ti vznikli až na začátku 20. století. Dříve to byli pouze německy hovořící poddaní českých králů, kteří je k nám pozvali a zcela zřetelně jim to řekl Václav IV. v Kutnohorským dekretu z roku 1408: "Toliko český národ je dědicem Českého království!". Kdežto Donbas je Novorusko, země založená ruskou carevnou Kateřinou II. pro Rusy! Protože žádní "Ukrajinci" neexistují! Ti též vznikli až na počátku minulého století dílem c. a k. rakouské tajné policie, která najala jistého profesora Hruševského z lemberské (lvovské) univerzity a ten pro ně vyvinul "ukrajinský jazyk". Ve své nekalé práci pak pokračoval pod dozorem čekistů v Moskvě. To oni zajistili že se Donbas stal součástí té tzv. Ukrajiny!

   Smazat
  6. oprava: 1409 - sorry

   Smazat
  7. Ten náš problém je složitější. Tu platí jedna zásada - kdo tu byl dřív! Tedy jako státní národ! Nemyslím ani lid popelnicových polí, ani Bóje či Markomany a Kvády, ale státní národ jako Čechy! Němci v Českém knížectví byli hosté, kolonisté!
   Kyjev oproti tomu je Rus! Je to jádro ruského státního národa a je nedělitelná! Moskva, Vladimir, Suzdal, Pskov, Jaroslavl atd. - to už je rozšířená čili Veliká Rus! Ale vše je jen jediná Rus! Její část zvaná Červená byla uloupena českým a polským Bolkem! Pak se stala součástí Uher aby se v 13. století na čas osamostatnila a poté se jí na mnoho staletí zmocnili Poláci. Po likvidaci Polska se stala částí tzv. rakouského záboru. Proto tam došlo k odcizení od Ruska a jeho kultury, včetně náboženství (vznikla uniatská odnož prav slaví). A tito lidé nemají nic společného s obyvateli Novoruska, což jsou potomci Rusů z Ruské říše, nikoliv Rakouska! Proto nevítali Hitlera jako obyvatelé Haliče a naopak proti němu vedli nelítostnou válku a nemohou se podřídit vládě která považuje Hitlera za osvoboditele nebo Rusko a nepřítele, od kterého je třeba se odtrhávat. To nelze! Tu jsou jednoznačně těmi vetřelci ti Haličani v uniformách SS divize Azov či Ajdar, který přišli na Donbas vyhladit ty kteří chtějí být Rusy a uznávají hodnoty ruského světa, kam tradice uctívní Hitlera a Melnika, ale ani mírnějšího Bandery nepatří.

   Smazat
  8. 0:08 To je na onoho 23:10 moc složité. Jeho primitivní mozek pojme jen primitivní fakta. Jako že v Sudetech i na Donbasu byly národnostní menšiny. Tady jeho myšlení končí. Když se ho zeptáte, jestli na Donbasu byla také politická strana, dlouhodobě usilující o odtržení, nebo naopak, jestli v Praze došlo k protiněmeckému převratu, po kterém vláda poslala armádu rozstřílet Sudety a jestli se v Čechách také skandovalo "zab si svého Sudeťáka", tak to nepochopí. Tak daleko jeho rozum nesahá. Jak praví klasik: "Moudrý člověk si stále klade otázky a pochybuje. Hlupák ne, tomu stačí víra v autority (dnes v mainstreem)."

   Smazat
  9. 23:10 ty nejsi konzistentni, ty jsi zbabely jelikoz se bojis potvrdit pravdu tvych slov
   Jsi uzvanena nicka
   Nabid jsem ti 1 milionovou sazku o pravde tvych slov
   Odmit jsi a utek jako zbabely skunk
   Nechapu ze ti stud dovoli se sem vracet
   NEMAS CEST

   Smazat
  10. 1:22 - přitom na ruském Pomezí (tedy Okrajině - či U krajiny) žijí stejní rusové jako všude jinde na území Ruské říše. O žádnou menšinu nejde. Mocipak tam žije Haličanů? Pár jo, třeba Oleh Ljaško je z Luganska. Tihle lidé se dostali do Novoruska po Stalinově záboru tzv. západní Ukrajiny (tedy jihovýchodního Polska), kdy část osob projevujících nepřátelství vůči Rudé armádě byla deportována na východ, kde měli být pod kontrolou a odtrženi od původního prostředí (podobný proces proběhl v Pobaltí - viz slavný sovětský seriál Sibiriáda). A protože Ukrajina je uměle vytvořený národ s umělým jazykem (který plně neovládá většina obyvatel a místo toho používá maoruské nářečí - tzv. suržyk), nemůže tam být o nějakých "menšinách" vůbec řeč! České království je naproti tomu nedělitelný historický útvar, k němuž přináleží i Lužice, naopak k nám byla přilepena část Falce (Chebsko). Němci byli tedy poddaní českého panovníka a tím se bohužel stal cizák - německy hovořící Habsburk. Z toho jim narostl hřebínek natolik, že se začali považovat za spoludědice naší země. Jejich odmítnutí být součástí ve Versailles upatlané Československé republiky s účelově vymyšleným "československým" státním národem bylo zcela legitimní. Ovšem vzhledem k nedělitelnosti království toto nemělo dobré řešení! Dobré pro ně. Museli by přijmout česky (či jiným jazykem, třebas v případě ruského cara - viz Kramářova ústava) hovořícího krále, kdyby byl námi zvolen, nebo se navrátit do Říše odkud v 13. století většinou přišli, tak jako tak.

   Smazat
  11. oprava: maloruské

   Smazat
 10. 21:48 - V Novorusku jsou povstalcema ti ukronacisté přeci! To oni povstali v žoldu nosatců z Walstreetu proti svému prezidentovi! Aspoň že jim Nulandová vybrala náhradníka - Parasenko-Walzmanna, že? V Sýrii kde také bojují povstalci proti legitimnímu prezidentovi, kterým je Assad se nosáči z Wallstreet ani nenamáhali nějakou nabídku náhradníka podobnu té na Ukrajině nabídnout. Pokud tou nabídkou není pan Baghdádí, teda:)

  OdpovědětSmazat
 11. Nechte ho v klidu.On stejně chytrý nikdy nebude.
  Americká taktika,kterou mají ukroši nacvičenou,
  platí na partu pasáků koz.Proti vyzbrojené armádě
  je k ničemu.Jak nemohou vybombardovat,prohrají.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, soudruhu, ale vy jste se teda v Aleppu s tím bombardováním teda vůbec neupejpali. Prostě lepší taktika, no.

   Smazat
  2. Ty vemeno z kachny 23:13-to pořádný bombardování teprve přijde na Idlíb,když se tam ti kozomzdi slítli ze všech stran,jak mouchy na hovno a to,před čím utekli z odřenejma ušiskama z Aleppa,nafasujou tam,to si piš !!!
   Jedině,když je tak miluješ,že by sis je vzal teď na byt,když se sem tlačí,ale dej pozor,aby ti nepřefikli dceru a náklaďákem nepřejeli starou,až půjde po nákupech...

   Smazat
  3. 23:13 koho tím myslíš pitomče, že se tam neupejpal s bombardováním na teroristy, to jako myslíš ty lidi všechny co tu zanechají nějaký komentář, jsi jinak zdráv? Asi bereš špatný prášky bulíku debilní.

   Smazat
  4. Cely svět je v prdeli ,už je moc té ho svinstva, Yellowston nás spasí.

   Smazat
  5. 0:14 No nedivte se. On ve své blbosti a "správné uvědomělosti" podle Jandových EH považuje všechny lidi s normálním viděním světa za Rusy a komunisty. Proto to oslovení "soudruzi" a "vy".

   Smazat
  6. 1:34 - a to von ten blbec neví, že oslovením "Soudruhu" se sám přihlašuje ke straně? To je jako by někomu říkal "sourozenče" i kdyby pocházel z jiný rodiny! Už tím oslovením se ale do tý rodiny hlásí, hňup:)

   Smazat
  7. 7:19
   To má ještě z rodiny. Ta nenávist pramení ještě z toho, když jeho fotr, místní bolševik, vždycky přišel z komunistické schůze ožralý a zmlátil ho. To se nese z dětství a mozek už mu to nevrátí.

   Smazat
 12. Kyjev je nervózní, že na Ukrajinu všichni ti sponzoři by raději zapomněli a tak se musí připomenout. Sami nejsou ochotni nebo schopni prosadit politickou část minských dohod, tak za to, i za obnovené boje na Donbasu je třeba zdůvodnit sankce proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
 13. Ta fotka ukládání rakví do Porošenkových hliněných lázní k věčnému odpočinku je strašně smutná.Proč vždycky tak trvá, než v lidu uzrají hrozny hněvu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No,protože lid je nepoučitelný blbec....

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.