Reklama

.

.

čtvrtek 1. prosince 2016

EU odhlasovala, že si občané budou financovat výplach mozku ze svého


Finian Cunnigham
1. 12. 2016   Zvědavec
Nově vytvořená skupina Evropskou komisí, údajně k tomu, aby čelila „ruské propagandě“, má dostat další veřejné zdroje a finance. Evropští občané budou financovat mechanismus k prosazování jejich ignorance a šíření desinformací.


Tento týden Evropský parlament ve Štrasburku odhlasoval těsnou většinou finanční injekci určenou k rozšíření činnosti mediálních hlídacích psů „odhalujících ruskou propagandu“.

Tato málo známá mediální skupina, skládající se údajně z 11 „diplomatů“, byla zřízena před rokem všemocnou, avšak nikým nevolenou, Evropskou komisí. Tato organizace proto nemá žádný voličský mandát. Potenciálně bude dohlížet na to, jak bude 500 milionů občanů EU schopno v budoucnu získat přístup ke zprávám a veřejným informacím.

Obzvláště evidentní je, že uvedený mediální program EU je motivován extrémní rusofobií a podjatostí. V tandemu s touto skupinou bude pracovat další klika složená ze sedmi členů parlamentu, vedená zuřivě protiruskou polskou poslankyní Annou Fotyga. Tato 57letá členka pravičácké Aliance konzervativců a reformistů v Evropě v rámci Evropského parlamentu pravidelně obviňovala Rusko z „agrese“ na Ukrajině a vůči Evropě obecně.

Samozvaná mediální skupina Fotygy, ovládaná východoevropskými protiruskými zájmy, vyplodila počátkem roku zprávu s názvem „Strategická komunikace EU s ohledem na čelení propagandě“. Ta hystericky obviňuje ruské zpravodajské sítě RT a Sputnik, že jsou to nástroje propagandy Kremlu, s cílem vyvolat rozkol a neshody mezi členskými státy EU.

Zpráva uvádí:
Ruská vláda používá širokou škálu nástrojů, jako mozkové trusty (…), mnohojazyčné televizní stanice (např. Russia Today), pseudo-zpravodajské agentury a multimediální služby (např. Sputnik), sociální média a internetové trolly, aby zpochybňovala demokratické hodnoty, rozdělila Evropu, získala domácí podporu a vytvořila dojem zkrachovalých států ve východních částech EU“.

Byla to převážně tato tendenční „studie“, co utvořilo základ rezoluce Evropskéh*/  dystopie -  výskyt nějakého orgánu na neobvyklém místě, pesimistický obraz společnosti, opak utopie
o parlamentu tento týden, o rozšíření financování mediálního programu na „odhalování ruské propagandy“.

Kolik dalších peněz bude do tohoto mediálního hlídacího psa nalito není jasné. Ale zcela jistě to bude financováno občany EU, z jejichž daní jdou finanční příspěvky členských vlád do Bruselu.

Zejména hlasování Evropského parlamentu tento týden nebylo zdaleka přesvědčivé. Asi 304 členů parlamentu hlasovalo pro dodatečné finance na „protiruskou propagandu“, zatímco 179 členů hlasovalo proti. Dalších 208 se zdrželo. To naznačuje široké chápání poslanců ohledně funkce a důvěryhodnosti „odhalování ruské propagandy“.

Takže zde máme výsledek, kdy zanedbatelná skupina nevolených byrokratů bez tváře a ideologií poháněných politiků, kteří evidentně touží štvát proti Rusku, je schopna utvářet klíčovou oblast zahraniční politiky pro celý blok EU a dále výrazně zasahovat do práva veřejnosti na svobodný přístup k informacím.

Obvinění týkající se „ruské státem financované propagandy“ bylo spuštěno nedávnými tvrzeními západních vůdců, jako amerického prezidenta Baracka Obamy a německé kancléřky Angely Merkel, že „podvodné zprávy“ podkopávají západní demokracii. Tato tvrzení přišla po měsících zpráv od různých na NATO napojených mozkových trustů tvrdících, že ruské zpravodajské agentury jsou nastrčené organizace s cílem šířit Kremlem posvěcené desinformace.

Nyní je vyvíjen politický tlak na poskytovatele internetu a sociálních médií, jako Google a Facebook, aby zakázali „podvodné zprávy“ na svých sítích. Merkel dokonce tento týden prohlásila, že hodlá přijít se zákony, které budou nutit společnosti poskytující internetové služby „regulovat podvodné zprávy“.

Není jasné, jak daleko tento vývoj zajde. Západní internetové společnosti mohou získat a uplatnit právo na hromadnou cenzuru. Další otázkou je, jaká jsou omezení u označování nějakých informací a zdrojů za „podvodné“.

Západní vůdci, na NATO napojené mozkové trusty, a nyní i členové Evropského parlamentu jsou poháněni politickou atmosférou rusofobie, a stávající líčení ruských zpravodajských kanálů jako RT a Sputnik jako „nelegitimní zdroje“ vytváří půdu pro zákaz ruských médií.

Ve svých zprávách tento týden mediální hlídací pes EU, který bude nyní i „čelit ruské propagandě“, uvedl, že bude používat způsoby „upozorňování uživatelů internetu na podvodné informace“. Podle všeho k nim bude patřit i najímání on-line komentátorů (trollů), kteří budou přidávat zlehčující a pohrdavé komentáře u zpráv považovaných za propagandu Kremlu. Zatím se neobjevily kroky, kdy by bylo po poskytovatelích internetu požadováno, aby mazali obsah. Ale zdá se, že tato totální cenzura je za rohem, vzhledem k neutuchající protiruské atmosféře a tvrzením západních vůdců o tom, že „podvodné zprávy“ nahlodávají demokracii.

Zákeřná povaha těchto probíhajících věcí je ilustrována údajným incidentem, kdy belgické letouny NATO bombardovali minulý měsíc Sýrii. 18. října byla vesnice Hassadjek v Aleppo údajně bombardována, kdy podle místních zdrojů zemřelo šest civilistů.

Několik zpravodajských agentur, včetně Reuters, následně uveřejnilo zprávy, ve kterých ruské ministerstvo obrany obvinilo Belgii z provedení náletů, coby součást USA vedené koalice, která údajně bombarduje Sýrii v rámci boje s džihádistickými teroristickými skupinami.

Ukázalo se, že ruské informace byly skutečné, kdy byly poskytnuty údaje o letech a z radaru, identifikující belgická vojenská letadla. Belgický velvyslanec byl v Moskvě povolán, aby vysvětlil, proč belgická vláda tvrdošíjně popírá, že její letectvo bylo zapojeno do smrtícího útoku.

A znepokojivé je, že právě tyto zprávy o belgickém útoku na venkovské oblasti Aleppa minulý měsíc byly popsány mediálním hlídacím psem EU během hlasování v parlamentu tento týden, aby se získalo pro tuto skupinu více financí, jako příklad „podvodných zpráv“.

To má obrovské zlověstné dopady. Jakákoliv zpráv nebo analýza – bez ohledu na to, jak podložená či faktická – která bude urážet politickou přecitlivělost a pověst vlád EU, tak bude muset být označena za „podvodnou“. A proto bude muset podléhat cenzuře.

A co zprávy o tom, že západní vlády zásobují džihádistické teroristické skupiny zbraněmi? Nebo zprávy o tom, jak západní média jednají ve shodě s teroristickými propagandistickými útvary jako Bílé helmy na vymýšlení obvinění, že Rusko páchá zločiny při osvobozování obléhaného syrského města Aleppo?

Všechny takovéto zprávy lze ověřit a doložit. Ale protože nejsou v souladu s oficiálními tvrzeními Západu ohledně jeho zapojení v Sýrii, lze takovéto „urážlivé“ zprávy prostě smést jako „ruskou propagandu“.

To je odrazem drzé libovůle evropských a amerických úřadů, poskytujících si imunitu před mediální kritikou a přezkumem – prostě tím, že se budou dovolávat subjektivního zpolitizovaného tvrzení, že ruské zprávy jsou „podvodné“ a „propagandistické“.

Mezitím byl tento týden vůdci EU uvítán v Bruselu ukrajinský prezident, který varoval: „Evropská unie se nachází pod nebezpečným útokem Ruska.“

Evropská média a vlastní mediální hlídací psi EU evidentně nic netuší o tom, že Porošenkovy únavné výpady jsou zářným příkladem „podvodných zpráv“. Blíží se dystopická*/ budoucnost, ve které občané EU budou povinni financovat nevolené hlídače médií, kteří je připraví o kritické zprávy a informace, zatímco budou občany zaplavovat tou nejvytříbenější protiruskou propagandou.

Výsledkem je, že občané EU jsou postupně nuceni platit si za výplach vlastního mozku.

Není divu, že stále více občanů se odcizuje oligarchické vládě EU. Ta jedná jako diktatura, kterou je třeba rozbít.


- - -


*/  dystopie -  výskyt nějakého orgánu na neobvyklém místě, pesimistický obraz společnosti, opak utopie

EU Votes For Citizens To Fund Their Own Brainwashing vyšel 27. listopadu 2016 na ICH. Překlad v ceně 500 Kč Zvědavec.

17 komentářů :

 1. To budu další úředníci a jejich příbuzenstvo kteří budou jejich voliči. Proto pokud nebudeme mít referendum a volební povinnost tak s tím parazitizmem nehnem. Volte strany které prosadí referendum a volební povinnost.

  OdpovědětVymazat
 2. Jak vypadá Ruská propaganda a co to je? Když někdo řekne, že Jugoslávií bombardovaly letadla NATO bombami s obohaceným uranem, kde cílem bombardování byly nemocnice, obytné domy, civilní vlaky, mosty, televizní budovy, Čínské velvyslanectví a bylo pozabíjeno velké množství civilistů včetně dětí, je označen za šiřitele Ruské propagandy. Kdo tedy tento válečný zločin v Jugoslavií provedl. Správná odpověď je: Rusko. A pokračujeme. Kdo vybombardoval Libyi a pozabíjel tam civilisty, rozvrátil stát? Správná odpověď je: Rusko. A tak můžeme pokračovat ve všech případech které se odehrály ve světě a kde zločinné fašistické USA s EU páchá válečné zločiny. Nejvíc trapný je v tom Bílý dům a jeho mluvčí a také nervní a hysterická zástupkyně USA v OSN. Jinými slovy, Rusové na svých sdělovacím mediích říkají to co se skutečně ve světě děje. To se Američanům a Evropě samozřejmě nelibí a s plnou hubou demokracie se snaží pravdě zabránit, což samozřejmě nejde, což už dokázal náš HUS.

  OdpovědětVymazat
 3. EU zavedla sankce a pomohla Putinovi v tom o co se snažil celou dobu jeho vládnutí. Sankce jsou pro Rusko dar z nebes a navíc se zvýšením ceny ropy na světových trzích Rusko bude inkasovat za plyn a ropu větší částky a potraviny a vše další si bude vyrábět samo, nebo naváže obchodní vztahy s dodavateli mimo EU, takže za krátkou dobu zůstane sankce, jako prázdné slovo. V naší televizi s nadšením křičí, jak Rusové odcházejí z Karlových Varů a jak je to vynikající. A kam se Ruská lázeňská klientela přesune? Již se přesunula do Maďarských lázní hlavně do Budapešti a také Rusové začnou využívat svých lázní na svém rozsáhlém území no a také víc jich poletí do Izraele k Mrtvému moři, kde jich je už nyní velké množství. No a Karlové Vary a všechny ostatní lázeňská města přijdou o nemalé peníze. Ale naší podnikatelé v lázeňství jsou přímo nadšení, jak uvádí všechny naše televizní kanály. Nejvíc se smějí Evropě Američani, kteří Evropu donutili k sankcím a sami objem obchodu s Ruskem zvýšili. A všechny tyto sankce jsou k vůli podpoře fašistického režimu, který teď vládne na Ukrajině a který pomáhalo aktivně nastolit EU v čele s USA. Všem je jasné, že odtržení Krymu na základě všelidového hlasování je naprostá legitimní věc a je to stejné, jako se odtrhlo od nás Slovensko. Jinak kdyby neproběhlo odtržení Krymu od Ukrajiny čekal by Rusy na Krymu stejný osud jaký se odehrál s Rusy v Oděse, tedy upálení a navíc již dnes by na Krymu stály Americké rakety namířené na Rusko. Američani to vědí a proto s Ruskem čile obchodují, křičí o sankcích a smějí se Evropě, že jim na to skočila.

  OdpovědětVymazat
 4. Otroci na západě, si s výjimkou Švýcarska, své otroctví financují sami, tak, nějak, odjakživa.

  Přímá demokracie Švycarského typu, je pro normalniho, řadového občana, jediná možnost a jak p4estat být otrokem, "elit".

  A proto volím a podporují SPD Tomio Okamura ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Máme dvě možnsti jako občané:
  1.první je násilná tzn.ty co nám z EK otravují život postřílet.

  2.nenásilná nevolit ve volbách stávající parlamentní strany mimo SPD a podobné.
  Jinak se té svoloče nezbavíme.

  OdpovědětVymazat
 6. Reskript Evropské komise a parlamentu: každý poddaný usvědčený z kacířství proti evropským hodnotám bude potrestán jednoroční prací na evropském díle. Kdyby přesto proti námi vymezeným hodnotám ve svém kacířství setrval, měl by bát trest prodloužen až na tři roky. A kdo by se ani potom neobrátil, bude navždy vypovězen ze společenství evropských hodnot a v případě návratu na gumovém člunu potrestán ztrátou hrdla. Kdo by se prvním potrestání polepšil a stal se vyznavačem našich evropských hodnot, měl by být po odpykání trestu propuštěn, ale postaven pod dozor kněží z Evropské komise a Evropského soudního dvora. V případě, že by znovu upadl do bludů, měl by být odsouzen na galeje bez časového omezení. Ženy, staří a slabí muži by měli být vymrskáni a též vypovězeni, jejich statky připadnou evropské vrchnosti a tyto budou osazeny poddanými vyznávajícími naše evropské hodnoty. Kacířští kazatelé budou potrestáni na hrdle, udavač dostane odměnu 100 euro v mincích ražených v Řecku, a kdo by kacíře sám dopadl a odevzdal soudu, pak 300 euro. Jméno udavače nesmí býti prozrazeno. Je přísně nařízeno vše co svádí ke kacířství odstraňovat. Příslušným rodičům budou odňaty děti a dány pod dozor evropských hodnot. Toto nařízení bude každým rokem obnovováno a doplňováno. Libuše Kroková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno je to smutné čtení,bohužel.Ale budiž nám útěchou,že Putin,potažmo Rusko zatím neudělali fatální chybu,krok za krokem je to úspěšný postup.Proto se media na 100% zaprodaná americkému velení mohou posrat a je až k neuvěření co vše se jim hodí do krámu.Ano,Rusko jako již mnohokrát v historii bojuje za skutečné EVROPSKÉ HODNOTY.

   Vymazat
 7. EU nejedná JAKO diktatura. Ona JE diktaturou a to diktaturou nadnárodního kapitálu.

  OdpovědětVymazat
 8. Důležitá je úplná likvidace EU a návrat k národním státům. EU se stalo rejdištěm těch nejkovanějších fašounů, kteří ji pomalu ale jistě přeměňují v totalitní Německem řízený fašostán.
  Takže úplná likvidace EU je pro budoucnost naprostou nezbytností.

  OdpovědětVymazat
 9. Hajzlové v EP na lidi serou,rozumí jen lidové akci,která se nazývá lynč.Jiná cesta ke svržení této obludné smečky gaunerů než jejich fyzická likvidace,tak jako při francouzské revoluci není reálná,volbami do EP se nic nevyřeší.
  Možnost mít koryto v EP na 5 let s takovými nemorálními výhodami je příliš lákavá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Známý tvrdí, já s ním tedy nesouhlasím, že STB měla svou nezastupitelnou úlohu.

   Vymazat
 10. Samozrejme ,ze ne politici ,ale student z Vidne zapocaL jakesi namitky v Irsku , proti SAFE HARBOUR . Kdy pres 4TISICE usackych , soukromych firem /od 2001/ shromazduje evropska smirovaci data vsech obcanu a u soudu se nejak rozhodlo , ze to od kolebky demokracie a Nejvyssiho obrance lidskych prav , USA neni hezke.
  Vlada EU pak opatrne vyzvala tohoto obhajce ,jestli by to neslo nejak jinak
  "Öbhajce " tim muze ztratit strasne moc bilionu...
  Dalsi vec , je zde moznost , ze Trump pri vydelavani bilionu /40 MILIONU ZDEDIL NA ZACATKU, TAK ZE TO MEL LEHCI SI VYDELAT BILIONKY/, MOC LEHCI/ ,nejak vic hledi na penize. Anzto vi dobre ,jak je lehke o ne rychle prijit.Mam dojem, ze kdyz se vzbudi a da si rano kaficko a prijde poskok , pojdme dat presidente Ukrajine 10 bilionu. Trump prvni co ho napadne je ZA CO ?
  Jiste asi tusi o korupci , treba v Africe kde veskere biliony zahranicni pomoci , jdou na ucty krvavych Diktatoru. Z toho neco rozda sluhum a katum a ostani zmiraji hlady.Uz pres sto let.
  Kdo ma pochyby,zeptejte se ve Svycarsku a Britannii..a jinde..
  Ale jinde by mohli lecos provalit....
  A dale se Trump muze zeptat a co vlastne je na tom PRO NAS ??
  JEDNA MOZNOST...Novy koste...

  OdpovědětVymazat
 11. Triliony informaci jdou pres Microsoft do Usa, korporace slavneho Lidumila Gatese, chazarese, ktery bdice , nas opatruje ve dne v noci...
  Dale zmineny Trump , /dbajice i o zisk ,jako uspesny seberespektujici a radny businssman ,ovsem/ ,se muze zeptat jeste vic : Co nam ty biliony v Ukrajine prinesou po pripade vynesou....
  A kde MY je vezmeme ?
  Zatim vynaseji fasismus i s Uroky...

  OdpovědětVymazat
 12. Zaprve - MNE NIKDO mozek nevyplachne..a za druhe ,ne z me kapse..hahahahha...Chudaci,je mi vas lito,cumte dal na ty debiloviny v TV a hrajte hry,to vam pomuze,fakt...Nekteri z vas vi,co se deje,ale je to porad zalostne malo.............

  OdpovědětVymazat