Reklama

čtvrtek 1. prosince 2016

Evropa na cestě od blahobytu do náruče Nového světového řádu


Květa Pohlhammer Lauterbachová
1.12.2016   E-republika

Po celé Evropě nastoupí tzv. „konzervativní pravicoví populisté“, jak jim říká korporátní tisk. Ti budou být moci obviněni za všechno zlé, co přijde, od skutečných fašistů usilujících o jeden světový řád v duchu Orwella.


Většina normálních občanů nemá potuchy, jak obrovské přerozdělování majetku nastalo v posledních pěti letech. Hrozí, že většina občanů, zejména ti, co se považují za střední třídu, může přijít o 75–90% svého majetku. My, normální Češi, jsme chudí. Takže naši politici nemusí mít starosti, které má nyní Angela Merkelová s tím, jak udržet německé penze. Aby se němečtí důchodci nedostali do stejné chudoby, v jaké jsme my. Podrobně si o tom můžete přečíst zde.

Zlatá slepička nesnáší ta zlatá vejce, na které nás lákal Kalousek, tedy úroky z investic do soukromého kapitálového spoření. Ti bláhovci, kteří mu uvěřili, zapláčou nad důchodem. Naše vláda si ale starosti zatím moc dělat nemusí. Je zvyklá na skromné české penzisty. A nenáročné, skoro zadarmo pracující otroky v českých montovnách zahraničních firem. Třeba by se ale Němci mohli poučit u našince, jak vyjít například s 350–400 eury důchodu, nebo i čistého platu měsíčně. A také by mohli nakonec pochopit, odkud se bere ona „nesolidárnost Čechů“ s utečenci. Ti mají nárok například v Rakousku na 882 euro minimálního existenčního zabezpečení, na osobu pochopitelně.

Je katastrofálním výsledkem budování našeho 27-letého kapitalismu, že máme, jak uvedla minulý týden MF Dnes, celkem 4,5 milionu exekucí díky kvetoucímu podnikatelskému sektoru soukromých exekutorů. A v České republice některé matky pronajímají bezdětným párům svou dělohu a rodí jim děti za 250–300 tisíc korun. To mne dostalo do deprese. To, že má být Evropa hodnot?

 

Podvod zvaný kvantitativní uvolňování


Chudoba nepadá s nebe. Mají ji na svědomí ti, kteří ovládají finanční systém. Ani zvolení Donalda Trumpa tento systém nezmění. Většina držitelů velkého majetku – tedy ono 1% světové populace, k němu nepřišla šikovným investováním, svou pílí nebo schopnostmi, ale díky enormní úvěrové emisi, podnícené Fedem, Evropskou centrální bankou a dalšími centrálními bankami západního civilizačního okruhu v rámci ideologie tzv. „kvantitativního uvolňování“. Lidově řečeno, mohutným, historicky bezprecedentním tiskem nekrytých peněz. Za vytrubování velké lži – jak tyto peníze pomohou oživit investice a hospodářství. Tak obrovské množství nekrytých peněz nebylo nikdy v historii vytištěno.

Kam tyto peníze šly a jak s nimi souvisí nárůst státního zadlužení? Na níže uvedeném obrázku je vidět, kam se postupně dluhové peníze přelévaly.
Porovnáme-li tedy na obrázku růst Dow Jones indexu s růstem státního zadlužení USA za jednotlivých amerických prezidentů, vidíme jasnou korelaci: Akcie stoupaly ročně v posledních 36 letech o 9%, stejně tak narůstal státní dluh USA. V roce 1980 byl akciový index DOW 850 bodů, dnes je to 18 870 bodů. To je nárůst 18000 během 36 let. Když jste si koupili v roce 1980 akcie v ceně 10 000 dolarů, dnes v roce 2016 byste měli mít, aniž byste hnuli prstem, teoreticky majetek v hodnotě 220 000 dolarů a roční průměrnou dividendu 2%. Proto se také snaží centrální banky o udržení inflace ve výši 2% ročně. Přestože k tomu z hlediska makroekonomického, nemusí být vůbec důvod. Dříve byla inflace mnohem vyšší, a stoupaly úměrně i mzdy.

 

Manipulace s akciemi


Akcie nestoupají na základě přírodního zákona. Musí dostat patřičný pohon. A pohánějí je především státní dluhy. Co se týká skoku ceny akcií za Billa Clintona, to má na svědomí zrušení Glass-Steagallova zákona platného od prezidenta Roosevelta, které umožnilo i klasickým, původně neinvestičním bankám, se vrhnout do víru spekulací. Zrušení Glass-Steagallova zákona se vymstilo spuštěním hypotéční krize v roce 2008, ze které se zejména Evropa ještě dodnes nevzpamatovala.

Takže receptem, jak se stát úspěšným prezidentem, je především tisk peněz a růst dluhů. A to již věděl prezident Reagan, za kterého byl dluh USA ale také hnán vysokou úrokovou sazbou, což se může stát i za Trumpa. Ale Barack Obama zůstane zapsán v dějinách jako rekordman, který připravil půdu pro pád, ze kterého budou nakonec obviněni možná právě konzervativci před nástupem jedné světové měny a vlády, kterou časopis Economist předpovídá v roce 2017–18. Každý, kdo rozumí matematice, musí vidět tuto exponenciální křivku, která je způsobena působením složeného úroku v ekonomice a která vede zákonitě ke kolapsu.

 

Jaké šance má tedy Donald Trump?


Donald Trump přebírá zemi v daleko horším stavu, než byla před vypuknutím Velké hospodářské krize v roce 1929. V roce 1929 činila nejvyšší úroveň akciového indexu Dow 400 bodů a v roce 1932 se propadla na 40 bodů. Tedy spadla o 90%. Ve stávající situaci nerostou výnosy a zisky v reálné ekonomice a úroková sazba je nulová. To přináší obrovské problémy pro penzijní systémy a lze to zvládnout pouze dalším, ještě větším tiskem peněz než za Baracka Obamy, aby se systém nezhroutil. A jak se zdá z prvních zpráv, Trump nehodlá tisknout žádné zelené dolary jako za Kennedyho. Fed se rozhodně státní centrální bankou nestane. Bude dále jako naše ČNB tzv. „nezávislá“. Donald Trump však poslouží velmi dobře, aby USA zasadilo Evropě rozhodující úder.

 

Válka proti Evropě v plném proudu


Ta probíhá již delší dobu a má mnoho podob. Je vedena hlavně prostřednictvím německé kancléřky, která má bezesporu velký vliv v Bruselu. Nyní se hlásí nový konzervativní kandidát na francouzského prezidenta Francois Fillon, který chce, aby vedoucí roli převzala v Evropě Francie, nikoliv Německo. Po Brexitu další dobrá vyhlídka. Po celé Evropě nastoupí tzv. „konzervativní pravicoví populisté“, jak jim říká korporátní tisk. Ti budou být moci obviněni za všechno zlé, co přijde, od skutečných fašistů usilujících o jeden světový řád v duchu Orwella. Půdu k tomu připravovali dostatečně dlouhou dobu se svými spojenci: masmédii a koupenými politiky po celé zeměkouli. Válku už není nutné dnes vést jenom zbraněmi, jak píše Carol Qugleiy, mentor Billa Clintona, ve svém díle Hope and Tragedy. Kdy píše zcela otevřeně o plánech globalistů. Toto hezké počteníčko najdete zde.

Dolar silně posiluje v očekávání zvýšení úrokové sazby Fedem v prosinci a díky spokojenosti investorů se složením vlády Donalda Trumpa, ve které nejvýznamnější místo ministra financí obsadí bývalý bankéř od Goldman Sachs. Trump proti oligarchům nepůjde, protože je oligarchou. Že Wall Street, zejména Goldman Sachs neprodělá, tím si můžeme být jisti, viz tato analýza. Vývoj kurzu eura k dolaru zde:
Vše, co se odehrálo před volbami, byl tyátr pro zombie, kteří se o „Black Friday“ před prvním adventem rvou o co nejlevnější masu krámů v hypermarketu a jsou totálně snadno manipulovatelní. Mimochodem, to šílenství se nám začíná přelévat už i do Evropy, jak jsem zjistila z rakouské televize, která si tak pochvalovala tržby v nákupních centrech v pátek. Elity musí mít radost. Prostor na nějaké revoluce není, lidem je všechno fuk, hlavně že mají plná břicha, a až budou v kleci, bude pozdě.

Že jsou volby manipulované, nikdo snad nepochybuje. Že se předvolební sliby neplní, to je také všem jasné. A pokud umíte anglicky, stojí za to shlédnout toto video z benefiční večeře 20. října 2016. Případně zde, nejlepší momenty na kliknutí. Zasedání smetánky a elit, kterého se zúčastnili oba prezidentští kandidáti po onom komediálním ostudném třetím předvolebním duelu v americké televizi. To je úplně jiné kafe, než co předváděli v rámci volebního boje. Ale je to těžké, pochopit, jak se věci mají. Když náš premiér neumí pořádně anglicky, jak může něčemu rozumět?

 

Evropa je ve velkém ohrožení


Hrozí odliv kapitálu, kurz eura k dolaru se blíží 1:1 a možná spadne i níže. Co to však bude znamenat pro českou korunu? Bude muset Česká národní banka vytisknout další koruny a znehodnotit naši měnu až na 29 nebo 30 korun za euro? Mám z toho upřímnou obavu. Podle teorie, že oslabování měny je výhodou pro exportéry. Je ovšem katastrofou pro obyvatele nakupující zahraniční potraviny a průmysl nakupující ze zahraničí suroviny. Zdá se, že strategie posilování dolaru pro USA ekonomiku kontroverzní, protože výrobci se ocitnou na zahraničních trzích v nevýhodě. Ale zájmy průmyslu jdou dávno až na druhém místě, po zájmech Wall-Streetu.

Další zdroje najdete zde a dále zde.

 - - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

16 komentářů :

 1. Evropa je v prdeli
  Pecivalove evropsti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... a my s ní! Čas vystoupit a spolu s Tureckem a vbrzku asi i Řeckem hrrrrr do šanghajskýho spolku!

   Smazat
  2. 9:11 tebe by na zapad nevzali
   Tak jen havlujes tady

   Smazat
 2. No tys tomu dal (6:28). Od rána blábolíš. To je asi zbytkáč, viď?! Nesedej za volant aspoň do pozdního odpoledne, jinak nadejcháš!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:20 smazka jako ty budes radit? Davej si prednasky sam sobe zapecniku

   Smazat
 3. A co navrhuješ ty chytrolíne, čekat na vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávisti? Jde o to, že můžeme užívat jen tolik kolik si zasloužíme a ne co z koho vydřeme nebo ošulíme jako Poláci. Je potřeba přesvědčovat ty co nechodí k volbám že je důležité aby šli a volily strany které prosadí referendum a povinnou volební účast, protože to spolu úzce souvisí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:14 ale kdez, ty cesky vychytralce, Cechum navrhuju aby nadale zvanili kdy zacina tisicileti, zvanili o zemich kde nikdy nebyli, a vubec se nadale chovali jako cyklisti, dole slapajici a nahore se hrbici. Misto aby si tu lide vazili Nicka Honolulu a jinych tak jen zavistive brblaji. Jen tak dal, nafoukanci. Zase cinkejte havlovi. Vetsina vas mu uverila.
   Americane si zvolili Trumpa, Rusove maji hrdost, cesi jsou havlisticke onuce tolerujici havlisty
   Inu onuce

   Smazat
 4. Takže článek je v podstatě pohřební řečí. Vzkaz pro trolly - povstaňte a pronéste: Nebožtík je živ.

  OdpovědětSmazat
 5. 9:11 tebe se to netyka, havlovce, ty jdi lezt do riti hermanovy

  OdpovědětSmazat
 6. Bohužel to je smutna P R A V D A

  OdpovědětSmazat
 7. Jsem zoufalá...(paní Lauterbachová,Květuško ,co mi to děláte takhle na noc ..teď čtu ty odkazy a zase nebudu spát...
  j.

  OdpovědětSmazat
 8. Článek je přesně ten případ, kdy kdokoli může napsat cokoli. Vyberu si určité údaje a hned to vypadá jako mínus. Vyberu jiné údaje a hned to vypadá jako plus.
  Evropa je nejsilnější a nebo druhá nejsilnější ekonomika na světě. Konkrétně ČR má nejnižší nezaměstnanost v historii a v EU. Stěhují se k nám bohatí z Ruska, protože tam se už asi nedá. Bohatí z Ruska se stěhují i do USA, protože tam to šlape také velmi dobře.
  V ČR se zvyšuje průměrný věk dožití, máme čisté přírodní prostředí a nepracuje jen ten, kdo nechce.
  Podívejte se na vývoj turistiky našich občanů do zahraničí - kdyby jsme se měli tak špatně, jak to tadyy vykreslujete, tak by nebyl trend tak strmě nahoru !
  Zeptejte se svých dětí, jestli se jim nelíbí, že můžou cestovat a studovat prakticky kdekoli na světě. V rámci Ersmu dokonce skoro zadarmo.
  Atd... já vím, že paniku je potřebné udržovat, ale pesimismus určitě není na místě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože, blábolíte jako Rudé Právo před Svatým listopadem. Vy jste bu děsně mladý a tím pádem nezkušený, co nalít různým obchodníkům s vlažnou vodou, nebo úplně pomatený stařík. Co věta to perla - člověče, vy jste úplně odtržený od života.

   Smazat
 9. 10:45: Skutečně objevil se jeden troll, který prohlašuje, že nebožtík je živ. Říká např. - no podívejte se, dokonce má růžové líce.. Ten Andersen měl nakonec napsat: přesto se objevilo pár jedinců, kteří říkali, že ty císařovy šaty jsou nádherné.

  OdpovědětSmazat
 10. 1452:
  ale ten člověk 1045 má pravdu: Rusové se stěhují na Záapda (ti, kteří na to mají a mohou si to dovolit), ČR má nejnižší nezaměstnanost v historii, mládež si cestuje a studuje v cizině ... atd .. v čem byl příspěvek 1045 špatný ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom, že to jako za bolševika platí jen pro některé! Někteří Rusové se stěhují ...někdteří z mládeže cestují na Západ, jen někteří si mohou dovolit studování na Západě ... máme sice nejnižší nezaměstnanost, ovšem za cenu děsného okrádání českých zaměstnanců "jejich" Národní bankou (umělé snižování kuru měnu, stejně jako v Číně) a za cenu děsně nízkých platů. Prostě příspěvek toho blba 10:45 byl ulhaný blábol. No, ale hlavně, že máme v obchodech banány, že?!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.