Reklama

.

.

sobota 31. prosince 2016

Expert na Blízký východ: "Za vyburcování terorismu jsou zodpovědní dva západní politici"


Linda Hinc
31. 12. 2016      zdroj a zdroj
Po teroristickém útoku na vánočním trhu v Berlíně, který zabil 12 lidí, je v Německu strach z terorismu velký jako nikdy. V rozhovoru Focusu s německým publicistou libanonského původu, expertem na Blízký východ Abdel Mottaleb El-Husseini se hovoří o nedostatcích v boji proti terorismu a o tom, co je třeba udělat. Podle experta je v diskusích o posílení vnitřní bezpečnosti přehlížen mezinárodní prvek. Husseini je přesvědčen, že "není radno zcela nivelizovat souvislost mezi krizemi v arabském světě, bojem proti terorismu a teroristickými útoky na Západě".


"Ve skutečnosti se pro teroristy vše točí kolem moci. Je možné, že nějaký islamista s promytým mozkem zaměřuje ve svém odmítání západního stylu života svou nenávist proti lidem, kteří přišli na koncert nebo vánoční trh. Ale skuteční stratégové terorismu kladou do popředí právě moc. Chtějí ji upevnit: terorismus jim pomáhá udržovat sílu, atraktivní pro teroristy-džihádisty, a zůstat nepřítelem Západu", pokračuje expert.

Podle Abdel-Husseini "bychom měli podrobit pečlivé analýze naši strategii boje proti terorismu. Používáme ty správné prostředky? Od června 2014 Západ polovičatě bojuje s DAEŠ (v Rusku zakázaná teroristická organizace - pozn. red.). Zároveň jsou na Západě prováděny teroristické útoky jménem DAEŠ".

Podle Husseiniho "jsou za vyburcování terorismu zodpovědní dva západní politici. Je to bývalý americký prezident George W. Bush a bývalý britský premiér Tony Blair. To oni rozpoutali válku v Iráku, založenou na lži".

"A svržení Saddáma Husajna, pokračuje expert, připravilo půdu pro formování džihádistů. Stát, který existoval od starověku, který měl staletou tradici, se ponořil do krize vlastní identity, jež způsobila, že s novou silou vzplanul konflikt mezi sunnity a šíity, kvůli němuž přišel celý svět o klid. Od té doby jsou kroky, které činí mezinárodní společenství pro překonání krizí v arabském světě, poznamenány samými chybnými rozhodnutími. Chybou například bylo vyhodnocení rozložení sil v Sýrii. Všechny ty hybridní situace byly životodárným zdrojem terorismu, který nyní stojí na prahu našeho domu".

"Jsou věci, kterým měli moudří stratégové zahraniční politiky rozumět od samého počátku. Například že jen bombardováním se teroristé nezlikvidují. A přesto je toto současná strategie boje proti DAEŠ", říká Husseini.

Kromě toho se DAEŠ liší od Al-Káidy (v Rusku zakázaná teroristická organizace - pozn. red.). DAEŠ nechce působit v podzemí, chce kontrolovat území a vytvářet struktury. A také neverbuje pro teroristické útoky studenty, ale lidi z kriminálního světa, často je přímo nekontroluje, konstatuje expert.

"Bez Ruska není možné se s DAEŠ vypořádat…Teroristická organizace musí být zničena vojenskými prostředky včetně pomoci Ruska. Je také nutné posílení bezpečnosti hranic s Tureckem a Jordánskem, aby se zabránilo novým zásilkám zbraní. Pak bude možné přejít k politickým rozhodnutím", soudí politolog.

V komentáři k diskusím o terorismu, které jsou v Německu úzce spojeny s problematikou migrace, Husseini říká, že "není možné ze země vyhostit všechny, kteří u nás hledají ochranu. Ale můžeme od těchto lidí něco očekávat. Budou například pomáhat - jako ti Syřané, kteří pomohli zadržet z terorismu podezřelého Albakra. Mám takový dojem, že naše justiční orgány nejsou dostatečně hluboce implementovány do islamistického prostředí, což je důležité, aby muslimové v naší zemi měli také svůj díl odpovědnosti. V zájmu mírového soužití".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. To je podcenění sil, které proti nám stojí.
  11.9/01 bylo prvním větším veřejným aktem monstrózního plánu, kdy 3000 obětí jsou ničím ve srovnání s milióny dalších obětí na blízkém a středním východě a už vůbec ničím ve srovnání s postupným zotročením nás všech!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty síly také daly tím najevo,že to s ovládnutím světa myslí vážně a že se nezastaví před ničím a z jejich plánů vyplývá,že ani na obětech jim nezáleží,že jsou součástí plánu k depopulaci,aby zužujících se zdrojů pro ně zůstalo co nejvíc...nechají většinu zchudnout a pak ji vyhubí a to už je v plném proudu....začly u těch nejchudších a postupují "nahoru"....

   Vymazat
  2. Huuuu, to zní jak čarodějnice z Macbetha !

   Vymazat
  3. Ale stejně tak výstižně to v rozhovoru s paní T. Spencerovou řekla i Busajna Šaaban (zde: http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/busajna-saaban-evropskym-politikum-se-uz-jen-smejeme.html).
   A tato Asadova poradkyně se nemýlí, když konstatuje, že:
   ---
   Mezi roky 1990 a 2000 jsme strávili deset let snahami dosáhnout míru s Izraelem prostřednictvím jednání. Osobně jsem se tehdejších rozhovorů účastnila a dokonce jsem o nich napsala i knihu. Opravdu jsme se o mír s Izraelem snažili, ale Izrael nechce mír, chce hegemonii. Chtějí ovládat region a zničit arabské myšlení, entitu i kulturu. Takový pocit v nás po těch deseti letech rozhovorů zůstal a pohled na to, jak Izrael nedodržuje žádnou z dohod, které až dosud uzavřel, nás v tom jen utvrzuje. Izrael opakovaně zdůrazňuje nutnost zajistit svou vlastní bezpečnost, ale tu my požadujeme rovněž. Otázka vzájemné bezpečnosti je pro mír klíčová, pokud má být ale prosazena ve prospěch Izraele, na náš úkor a při pokračující okupaci našich území, je to pro nás nepřijatelné.
   ---
   Myslím, že obnažila pravou podstatu dnešního Blízko- a Středně-východního chaosu.

   Vymazat
  4. Ano,stát Izrael učinil z Palestíny mokvavý vřed,plný teroristického-muslimsko-fanatického hnisu a snaha mezinárodního sionismu o "Velký Izrael" učinila ze Středního východu rakovinový nádor,který roznáší metastázy po celém světě,kterému díky své masochistické, lehkomyslné,nepoučitelné,konzumistické idiocii,židovské lstivosti a systematičnosti chybí imunita....a Evropě,už plné jiných neléčených infekcí,především.Ta chcípne první a její odumírání už začalo a to od západu....

   Vymazat
  5. Koukněte na dokument "11.září -odhalení"....
   ono to bylo asi trochu jinak!...☺

   Vymazat
  6. Ty síly nelze jistě podceˇovat. Ale pokud zavzpomínáte, tak válku proti terorismu vyhlásil Křovák Bush a to z KOSTELA, údajně z důvodu 11.9.2001. A pokud si trochu osvěžíte paměť, jistě víte jaké nesrovnalosti jsou v oficiální verzi téhož. A zrovna tak si představte, co vše se ve světě změnilo, hlavně na středním východě a pokud jste trochu soudný, určitě neřeknete že k lepšímu.

   Vymazat
 2. To není o DAEŠ,ale o islámu jako takovém.Mali
  vrátilo do Německa dva,kteří neuspěli s azylem.
  Jenom blbí Evropané si je sem vozí.Je třeba všechny
  muslimy vyhnat a ten,kdo je sem vozí pod lží o
  ochraně a pomoci,tak ať se o ně postará.Řecko
  i Itálie je dováží,tak se musí také starat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale chtělo by to ještě Řecko a Itálii vyloučit za toto jednání z EU. A úplně nejlíp, EU zrušit a celou tu bandu byrokratů poslat zametat ulice.

   Vymazat
 3. Že to byli ti dva to už dávno víme,ale kdo je bude soudit a kdy.

  OdpovědětVymazat
 4. Proč není tlačítko sdílení na Facebooku ? Velmi zajímavý článek a úvaha, ale nevidím, jak jej sdílet

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Facebook je hovno demona

   Vymazat
  2. Znaly clovek na FB neleze. Hornidolni ma pravdu,je to dablovo dilo

   Vymazat
  3. Facebook je atlas hub

   Vymazat
  4. ..ale nikoli od slova "houba",ale "huba"....

   Vymazat
 5. Nerozumim tomu, jaky boj proti terorismu, kdyz se terorismus zapadem vytvoril, USA je nejvetsi terorista, zhruba 30 mil. mrtvych pada na jeho ucet jen po 2. svetove valce - a o tom nikdy nekde ani slovo. Vyporadat se s USA, zadny DEAS ci IS nebude existovat. Ale - USA je rizeno Izraelem, EU a CZ je prava ruka USA, Rusko na vse nestaci a Cina ma jine starosti, navic, Trump slibil podporu Izraeli - vypada to zase dost beznadejne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nejedná se o SS jako takové, ale o úzkou skupinu lidí, která svou nenažranost a touhu po absolutní moci vydává za národní zájmy.

   Vymazat
  2. Bude to stát za hovno,to je jasný už teď..
   V trochu evropské části Turecka ani nestačili přivítat Nový rok a mají tam masakr a to proto,že Erdogan,který je teď drcen mezi "mlýnskými kameny" islamismu a tím,co je za ním a snahou udržet na Stř.východě jakýs-takýs klid,dostal varování vraždou ruského ambasadora,aby se s Rusy a Iránci nedomlouval a protože na to nadbal,přišel trest a kdo myslíte,že za tím vším je??!!

   Vymazat
  3. Ano,"jak na Nový rok",tak po celý rok....

   Vymazat
  4. Existuje dokument, který je mozaikou zločinů USA. Dokument a také fakta potvrzují, že USA více jak 200 let (přesněji témněř 400 let - od roku 1622) terorizují a masakrují svět a to trvá dodnes. /údajně jen 2 roky v historii USA nevraždili/ Všechny zločiny USA jsou chronologicky v časovém sledu v onom dokumentu evidované, je po ních téměř 2 mlrd.obětí. Nikoliv Rusko, ale USA jsou pachateli drtivé většiny zločinů na zemském povrchu. I krvalčné šelmy z USA např. McCein, bývalý konfident Vietnamu se nyní snaží své zrádné chování v době vietnamské války krýt nenávistnou rétorikou vůči Rusku

   Vymazat
 6. Mělo být spíš napsané,tito dva mají k tomu k dispozici všechno co potřebují na ničení jiných států,od vlastního státu.

  OdpovědětVymazat
 7. To jsou jenom dosazené (nasazené) loutky, něco jako Sobotka.

  OdpovědětVymazat
 8. Zkusme jít ještě dále... Již Jimmy Carter byl jeden z těch, kteří podpořili ozbrojený konflikt Irácko - Iránské války, kde si vyřizovali účty Sunité a Šítové. Tuhle nenávist dále podpořil a prohloubil jeho následovník komediant Reagan tak, že se po celou dobu jeho vlády tato válka vlekla až do roku 1988. Další na řadě zmetků, jenž nedali arabskému světu pokoj byl otec opice Bushe a jeho podvraťácká politika, kdy Husajna uvedli v omyl, že Kuvajt je jeho sféra vlivu. Nebyla. Hned po nástupu vykuřbrka Clintona, se udál první teroristický útok na dvojičky, jenž byl prvním vážným projevem nelibosti islámistů vůči politice USA... No a dál už o tom hovoří článek.
  Ano, ti dva zmetci se zasadili o další prohloubení toho, čeho jsme dnes svědci. Ale za vyburcování terorismu jsou zodpovědné vlády Spojených států a jejich hamižnost ovládat arabský svět, potažmo jejich zdroje a ohýbat ruce těm, co se tomuto nepodvolí...
  J.C.

  OdpovědětVymazat
 9. http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8925-tato-firma-vytahla-i-z-vasich-kapes-1-5-miliardy-korun-vede-ji-sorosuv-clovek-ktery-chce-byt-ceskym-prezidentem-rozpletli-jsme-dalsi-cast-pavuciny-neziskoveho-sektoru-jede-v-tom-i-ct-.aspx

  OdpovědětVymazat
 10. jedna mocnost ničí druhou,režim střídá jinej režim většinou ještě horší než předchozí.V Bibli jsou přirovnaný mocnosti a vlády světa k soše,která je vyrobená z různých materiálů,začíná to zlatou hlavou a končí železobetonovýma nohama,přímo je napsaný,že poslední mocnost bude z hrnčířský hlíny a železa a nebude to držet stabilně pohromadě,nakonec se ty nohy rozpadnou a celá socha se zhroutí a nic z ní nezbyde

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, a moudrá Sybilla prorokovala, že ve století jednadvacátém zbyde z celkového počtu lidí ve světě jen tolik,kolik se jich vejde pod plachtu žebřiňáku. Asi to tak bude. Ani se nedozvíme, jestli budou ty mrchy, které ten zmar financují, konečně spokojeny.

   Vymazat
 11. Zavádějící článek. Západ nic nevyburcoval, nevyprovokoval, nepodnítil.
  Západ terorismus prostě vytvořil, financoval, platí a používá tam kde se mu to hodí..
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 12. :)) a Vatikán si mne ruce...to je církevní dílo, stejně jako každá výrazná válka*

  OdpovědětVymazat
 13. Smrt Dvojiček mne stále vrací ke smrti Princezny Matky.Rodových parazitů je samozřejmě dost,
  ale těch mozků,inscenujících vraždy,zas tolik nebude.
  p.s.ten kdo není schopen rozlišit dvojí občanství,dvojí národnost,dvojí jazyk a to vše s výhodou,buduje Novou Republiku na principech
  Sametové revoluce.
  Všeobecně přijímaný princip vnímání a výkladu zásadního uzákonění,který uvedl V.V.Pjakin v posledním díle:
  rozdíl mezi Revolucí a Státním převratem je velice
  zajímavý.Umělý pojem Sametová revoluce je velice chytrý tah,jak si přivlastnit obsah dalších umělých pojmů Restituce a Privatizace (nic,než voda.nic,než půda.nic,než práce.nic,než suroviny).Avšak právě toto "a priory" vytvoření je obratem čitelné.
  S pozdravem Revizionista,všude zakázaný.

  OdpovědětVymazat