Reklama

.

.

pondělí 26. prosince 2016

Hle, v Německu za hanobení státních představitelů se trestá, u nás je to návrat k totalitě!


Jiří Baťa
26. 12. 2016
Není tomu zas až tak dávno, co se naši pravicoví „demokraté“ (ale nejen oni) negativně vyjadřovali k předloženému návrhu zákona o postihu za urážky a hanobení státních představitelů (dnes cíleně na prezidenta M. Zemana) a kdy se zvedla vlna (nejen) pravicového odporu, že by byl takový zákon krok zpět k totalitě, že by poškozoval demokracii, omezoval svobodu slova, právo na názor a jiné podobné, „velmi“ pozoruhodně (ne)opodstatněné důvody. Tento postoj jen ukazuje na morální zásady a etické cítění těchto lidí, když jim nevadí, či se proti tomu nijak neohrazují, spíše ale podporují neslušné vyjadřování, nadávky, pomluvy, vulgarity a osobní urážky osob, které však zasluhují úctu a respekt. V případě, že pokud člověk je, nebo si říká, že je „demokrat“, by měl být schopen překonat jisté skutečnosti, se kterými může vnitřně nesouhlasit a to bez toho, že se k tomu nutně musí vyjadřovat jako nevychovaný spratek, hulvát alias člověk nejnižší kategorie lidské společnosti na úrovni hospodské galérky.

Nemalým překvapením je událost, ke které došlo v sousedním Německu. Jakkoli je Německo mnohonásobně demokratičtější než naše Česko, přesto je v Německu podobné chování, jednání nebo vyjadřování trestné, zatímco u nás je některými „demokraty“ považováno za návrat k totalitě, ohrožení demokracie, omezování svobody slova apod. Ve zmíněném Německu je zřejmě už jen pouhý náznak pochybnosti o psychickém stavu slušným slovem „šílená“, považováno (ve směru k jisté prominentní osobě) jako porušení společenské a etické normy. Svědčí o tom informace ze serveru britského deníku Daily Express, který přinesl zajímavou informaci o stíhání německého policisty, který na akci Alternativy pro Německo údajně označil německou kancléřku Angelu Merkelovou za „šílenou“. Pokud se to potvrdí, hrozí strážci zákona pokuta ve výši až tří měsíčních platů. Paradoxně však ve stejném Německu se rovněž nesmí (na základě direktivy diktátorů z EU) negativně mluvit, vyjadřovat nebo kritizovat v případě, jde-li o nespolečenské či dokonce trestní jednání současných imigrantů.

Z uvedeného vyplývá kolik podob, zásad a charakterů může mít všeobjímající a vše postihující „demokracie“. Co se hodí pro „demokraty“ u nás, nehodí se demokraty jinde a naopak. Bylo by navýsost zajímavé, jak se k této zajímavé události v demokratickém Německu vyjádří páni Kalouskové, Schwarzenbergové, Fialové, Ženíškové atd., pokud tedy považují Německo za demokratický stát. Zda tuto událost jako takovou exemplárně odsoudí, nebo uznají, že všechno má své hranice, tedy i „demokracie“ v Česku.

Jakkoliv lze považovat případný postih německého policisty za až příliš přitažený za vlasy, tedy za neadekvátně přehnanou reakci na standardní, slušné pojmenování možného psychického stavu kancléřky Angely Merkelové o které se vyjádřil, že je snad „šílená“ (čemuž mj. její dosavadní jednání ve věci migrace, ale i její vzezření na foto výše, názoru policisty zcela nasvědčuje) nelze nevidět, že i Německo ctí, má respekt a chrání postavení představitelů státu navzdory tomu, že jde zcela nepochybně o demokratickou společnost. Ovšem ve srovnání s panickým jednáním našich politiků je patrné, že návrh několika poslanců na novelu zákona o postihu některých našich „rádoby demokratů“ a jejich nepatřičného jednání vůči představitelům státu (dnes momentálně zvláště na prezidenta Zemana, ale i funkce prezidenta jako takového a dalších funkcí) má nejen své reálné opodstatnění, ale v porovnání s Německem nejde u nás ani o žádný útok na demokracii a už vůbec ne návratu k totalitě její.

17 komentářů :

 1. http://bod-zlomu.blogspot.cz/2016/12/dulezita-zprava-od-alexandry-meadors.html

  OdpovědětVymazat
 2. Jestli to ty vymatlaný šuline Baťo nebylo tím, že to nebyl obyčejný občan ale policista. A policisté musí být politicky nestranní.
  Nechápeš to a zdá se ti to ti to divné? Nechápeš důvod proč musí být policista nestranný? Vždyť píšu, že jsi vymatlaný šulin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:57 Policista musí být politicky nestranný při výkonu služby. Mimo službu je policista občanem se stejnými právy na vlastní názor, jako každý druhý. Nebo snad chcete tvrdit, že jsou zbaveni volebního práva, protože "policisté musí být politicky nestranní"?
   To oslovení, kterým jste počastoval pana Baťu, slýcháte na svou adresu asi často, že?

   Vymazat
  2. 0:57 je hlupak, havlista, a prdelolezec

   Vymazat
  3. Anonymní26. prosince 2016 0:57

   ty troubo nejsi šulín ,ale přímo zvadlej čurák

   Milda ( promiňte to sprosté slovo,ale ten vůl si nic jiného nezaslouží,nežli ještě nakopat)

   Vymazat
 3. Dobře napsáno, děkujeme.

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 5. MUSIM OZNAMIT SMUTNOU ZPRAVU ze zemrel buzerantu kral George Michael . Cela nase comunita LGBT ti utrpela ztratu neb vynikal pronikanim na verejne zachody kde kraloval proto to kralovstvi a skolaci meli legraci ucili se zpivat a jine drobnosti ktere jim budou k uzitku v budoucim zivote S POZDRAVEM Buzerantu "stuj neb strelim "se louci Honolulu retardet pomocnik VB a pisatel do mladeznickeho casopisu Vlajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:13 jseš prase.Toje stejný jako by někdo napsal,že buzeranti padají do moře u Soči

   Vymazat
 6. Trido vztyk
  Z vyssiho principu moralniho dim toto
  MERKLOVA JE SILENA
  Sednete si, zaci
  Rozchod
  Odchod vlevo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CELA EU, NATO A VEDENI V BRUSLI JSOU SILENCI

   Co, zbabelci, ze se bojite rict to co ja
   Nu a proto je cesko vykradena a zotrocena zemicka
   Plna zbabelcu co se boji i pravdu septat

   Z TECH CO PRAVDU ZPIVALI
   NADELALI ZRADCE

   Vymazat
 7. Hanobení státních představitelů v Německu se logicky musí trestat, protože Německo je přece lokomotivou celého EU. A nemůže se přece trestat hanobení jiných, třeba českých státních představitelů, protože to jsou pouzí lokajíčkové a sloužící všeho druhu, kteří se ani na tu lokomotivu nikdy nevydrápou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Predstavitele Nemecka a EU se budou muset odebrat k soudu.
   Nikdo jinej nehanobi tak jako oni.
   Nekdy a dost casto se stydim za ne...
   Rikam si ,jak tohle muze nekdo delat sam sobe...

   Vymazat
 8. ať je to jakkoliv G. Michael byl skvělý zpěvák
  zároveň je šokokující nejen jeho náhlé úmrtí,
  ale i pád Ruského letadla Alexandrovců byl šok
  byli také skvělí .........


  OdpovědětVymazat
 9. v každém případě by se mělo trestat hanobení českých státních symbolů, neboť za ně umírali češi,
  je nehoráznost, že se nepotrestaly činy sluníčkářů ztohoven a šíleného "umělce" Černého D.
  je jasné , že to opětně někomu prospívá a neměří se stejným metrem, je to ostuda !!!!!!
  a za hloupost byl tvrdě potrestán autobusák

  OdpovědětVymazat
 10. Lež, podlost, manipulace, přetvářka, zrada, jaké to sladké plody kapitalistické svobody a demokracie. T

  OdpovědětVymazat
 11. 8:54 U nás se hanobení nemůže trestat.Kdo by pak
  ventiloval havloidní sluníčkářské kecy.Jsou to
  totiž právě oni,kdo mají vychování řeznického psa
  (pokud jsem toho psa urazil,nabízím svou omluvu).
  Když to bude trestné,tito strážci demokracie by se
  octli mimo sféru dementních keců.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat