Reklama

sobota 17. prosince 2016

Já že jsem tajtrlik? Za prvně nevím, co to je, a za druhé mě to uráží!


Jiří Baťa
17. 12. 2016
Tento citát Vlasty Buriana z filmu „Byl jednou jeden král“ lze použít ke zprávě ČTK, ve které informuje o událostech posledních dnů v Aleppu, kde podle mluvčího vysokého komisaře pro lidská práva OSN Ruperta Colvilla s odkazem na „jeho“ zdroje, provládní jednotky při dobývání posledních ohnisek odporu vnikají do bytů a civilisty na místě zabíjejí. Mezi zabitými je 11 žen a 13 dětí. Dodal, že není jasné, kde přesně k masakrům mělo dojít. To je ten moment, který lze srovnat s výrokem V. Buriana. Pan Colvill sice neví, kde k masakrům došlo, za to přesně ví, kolik tam bylo zabito žen a dětí. Dokonce i to, že se toho měli zúčastnit i jednotky ruské armády!

Také navýsost důvěryhodná je informace, že „Včera večer jsme obdrželi další znepokojivé zprávy o tělech ležících na ulicích. Obyvatelé je nemohli odnést kvůli bombardování a strachu, že budou okamžitě zastřeleni,“ dodal podle sdělení BBC pan Colville. Zprávy podle něj naznačují, že z Aleppa se „naprosto vytratila jakákoliv lidskost“. Aby toho nebylo ze strany ČTK málo, je informace doplněna o stanovisko francouzského ministra zahraničí Jean-Marc Ayraulta který uvedl, že OSN by měla využít všechny své páky k tomu, aby zjistila, co se v Aleppu děje. Navzdory zřejmým nejasnostem a nedostatečným informacím z Aleppa, šéf francouzské diplomacie také varoval Moskvu, že by se v Aleppu mohla stát spolupachatelem aktů „pomsty a teroru“. Podle některých dalších, nikterak ověřených zdrojů se prý i Rusko podílí na masakrech, při kterých bylo údajně zabito 11 žen a 13 dětí.

Není pochyb o tom, že v inkriminovaném místě, tj. na bojištích v Aleppu, nebo v jeho blízkém okolí, se zcela jistě nachází nemalý počet západních, notabene renomovaných zpravodajců, novinářů, reportérů a že by tedy zprávy a informace, jak bývalo ještě nedávno dobrým zvykem, měly nebo mohly být doplněny i průkaznými důkazy a fakty. Ale jak vidno, ty dnes jakoby už ani nebylo zapotřebí, neboť západ spoléhá na to, že těmto zprávám a informacím ne nepodobným zprávám agentury JPP (Jedna Paní Povídala), případně RJ (Radio Jerevan) hloupý, naivní lid oblbované demokratické Evropy uvěří.

Avšak ve světle informací, které ze své nedávné (minulý týden) osobní návštěvy Aleppa poskytla naše neméně renomovaná novinářka , editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, se věci mají poněkud jinak. „ Byla jsem ale u toho. Ten den zabíjel džihád. Žádné „masivní nálety“ se nekonaly, toho bych si fakt všimla… Nevím, kolik lidí a navíc civilistů, onen jeden nálet s pěti souvisejícími výbuchy tehdy zabil, ale vím, že to, co psala západní média ony dny, kdy jsem (minulý týden) v Aleppu byla, nebyla pravda. Čili to byla, slovníkem našich politiků „nepravda“. Nebo se prostě zase jen obyčejně lhalo“ říká T. Spencerová. Odpověď na otázku, komu tedy věřit, zda panu Colvillemu, který informaci bez jakýchkoliv důkazů obdržel od BBC, nebo paní T. Spencerové, která byla, jak se říká, „na místě činu“. Více se lze dočíst zde.

Jiří  B a ť a , 16. 12. 2016

47 komentářů :

 1. Hele, ty tajtrlíku Baťo, umíš i něco jiného než lhát a vymýšlet si? Proč to děláš? Jsi jen užitečný snaživý idiot čekající na cukříček, nebo placený agent?

  "Multiple sources have reports that tens of civilians were shot dead yesterday in al-Ahrar Square in al-Kallaseh neighbourhood, and also in Bustan al-Qasr, by Government forces and their allies, including allegedly the Iraqi al-Nujabaa armed group.

  Yesterday evening, we received further deeply disturbing reports that numerous bodies were lying in the streets but residents were unable to retrieve them due to the intense bombardment, and their fear of being shot on sight. In all, as of yesterday evening, we have received reports of pro-Government forces killing at least 82 civilians (including 11 women and 13 children) in four different neighbourhoods -- Bustan al-Qasr, al-Ferdous, al-Kallaseh, and al-Saleheen.

  We hope, profoundly, that these reports are wrong, or exaggerated, as the situation is extremely fluid and it is very challenging to verify reports. However, they have been corroborated by multiple reliable sources. - See more at: http://www.ohchr.org/EN/NewsEvents/Pages/DisplayNews.aspx?NewsID=21022&LangID=E#sthash.mvUnvaL3.dpuf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:54 Ty jsi opravdu hlupáček. Na vyvrávení "výmyslů" pana Baťi sem dáš citaci, která jeho úvahu potvrzuje. Nebo snad nerozumíš tomu, co sami píšou: "Silně doufáme, že tyto zprávy jsou špatné nebo přehnané, protože situace je velmi nepřehledná a je velmi náročné tyto zprávy ověřit". Přesto tyto neověřené zprávy uveřejňují. To je typická propaganda. Vytváří negativní postoje a když se ukáže, že to byla lež, tak se odvolají na citovanou pasáž. Oni to přece netvrdili s určitostí, jen opakovali, co se někde říká, i když tam to také nebylo prokázáno. Kdybys nebyl nechápavé hovádko tak ti dojde, že právě toto pan Baťa kritizuje.

   Smazat
  2. 22:49

   IDIOTE, propagandistický lhář Baťa tvrdí, že komisař OSN je "tajtrlík" protože tvrdí, že NEví kde mělo dojít k masakrům.
   Komisař OSN jasně tvrdí, že k masakrům došlo v "al-Ahrar Square in al-Kallaseh neighbourhood, and also in Bustan al-Qasr"
   Tak o co se to ty troubo vlastně pokoušíš?
   Dále komisař jasně tvrdí, že doufá, že reporty jsou přehnané nebo dokonce nepravdivé, nicméně byly potvrzeny z několika důvěryhodných zdrojů.

   Takže Baťo a čuráku, běžte oba do prdele kam patříte.

   Smazat
  3. 23:07 Vyskočile zalez, jsi směšný.

   Smazat
  4. "--běžte oba do prdele kam patříte."--Tak s tímto IQ válku s Ruskem nevyhraješ 23:07 Vyskočile.

   Smazat
  5. 0:20
   Jakou válku s Ruskem zase? Ty už máš tu palici z té propagandy úplně vymytou.

   Smazat
  6. 23:07 Ty trumpeto, z tiskové zprávy onoho komisaře je jasné, že ony zprávy pocházejí od "umírněné opozice", dostávájící právě výprask. To je jako by světová média spustila nářek nad zprávami Němců z konce bitvy o Stalingrand, jak jsou na ně ti nepřátelé zlí.

   Tvou výzvu k odchodu do míst kde máš rozum, si dovoluji odmítnout.

   Smazat
  7. Mnoho zdrojů hlásí? Stačilo by uvést dva věrohodné, ale kde brát, že.

   Smazat
  8. Co jsou "věrohodné zdroje"? CNN? hahaha BBC? hahaha Washington Post? hahaha? Saudský Arab v OSN? hahaha iDnes? ČT? NOVA? .... hahahah...hahahah...hahaha ....

   Smazat
  9. Proč se hádáte? Tajtrdlík je přece neinformovaný mluvčí komisaře, nikoliv komisař sám. Čtěte pozorněji.

   Smazat
 2. Naštěstí už zdiskreditovanému Západu skoro nikdo nevěří a každý už také ví, že média hlavního proudu už dávno nejsou svobodná, tudíž jejich zprávy nemohou být objektivní a tedy ani důvěryhodné. Před rokem 89, si člověk mohl informace porovnávat a pravda byla někde uprostřed. Nyní už jsme odkázáni jen na alternativní média.Stojí to dost času.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Před rokem 89, si člověk mohl informace porovnávat a pravda byla někde uprostřed."
   =========================
   Boha, ty jsi ale kus rudýho debila...

   Smazat
  2. 21:01 Nevím nevím, debilovi každý debil. A eště si brát Boha do huby ...., že se nestydíš.

   Smazat
  3. 21:11
   Co a kde jsi si mohl před rokem 89 porovnávat ty debile? A pravda byla uprostřed čeho?
   Máš rudou sračku v palici, strejdo.

   Smazat
  4. kdybys v té době už dospěle žil s nečural si do plínbek tak bys věděl že otevřené zdroje existovaly a s tou pravdou uprostřed to je taky přesné. Na propagandu se odpovídalo protipropagandou které jsme ovšem věřili bláhově jako písmu svatému... hahaha

   Smazat
  5. 21:29

   Jaké otevřené zdroje existovaly???
   Melete tady úplný hovna, komouši.

   Smazat
  6. Ale, no tak, pornojandovskej trolle 21:31. To, že vítězství v Aleppu, bez odstranění Asada, udělalo z Putina nejmocnějšího muže světa, tě hodně vytáčí je pochopitelné, ale naštěstí, ty nulo, s tím nic neuděláš, i kdyby ses chrlením nenávisti po.ral :-)

   Smazat
  7. 21:46
   A proč to sem píšeš, jednozávitový blbísku? Ty budeš stále stejná, nikoho nezajímající nula s holou prdelí ať je nejmocnější muž tvůj spasitel Putin, Trump nebo Zeman.

   Smazat
  8. 21:52 Musíš být hodně hloupý člověk.

   Smazat
  9. Samoyřejmě, že před listopadem 89'jsme mohli docela lehce porovnávat jednu proapgandu s tou druhou, nebo lépe s těmi druhými: vysílal Svobodná Evropa, Hlas Ameriky, Radio Vatikán, Deutschewelle, BBC, ale i srandovní úchylka - Radio Tirana. Nadávající hlupák nic neví, a právě proto nadává, uráží a nad obyčejným konstatování skutečnosti se vytáčí. Docela dobrá studie ideologií duševně vykastrovaného omezence.

   Smazat
  10. A v pohraničí přesah TV signálu.

   Smazat
  11. Rudý Dvořáku, ty stanice o kterých blekotáš byly režimem aktivně rušeny a za jejich poslech ti hrozil kriminál.
   Ty jsi ty komunistický zoufalče schopen tvrdit, že i v KLDR mohou lehce porovnávat a žádná cenzura tam vlastně není, protože tam dopadá nějaký signál z Jižní Koreje.

   Smazat
  12. Milý pitomo (11:20), co se navážíš do Dvořáka, když má lepší paměť než ty. Byla rušena jen Svobodná Evropa, ale v některých letech i jí prostě komunisti nerušili. Např. v roce 1968 a pak od roku 1987. Svou neznalost a omezenost nadávkami nevylepšíš.

   Smazat
 3. Zaujimave že USA , NATO,ZAPAD ma teraz plné huby starostlivosti o civilov. A kde bola ta starostlivost o civilov pri humanitarnom bombardovani Srbska, vojen v Iraku , Lybii kde zapadní demokrati pozabijali vyše 2 000 000 civilov. Nehanbia sa tie svine teraz pokrytecki kvičat ?! Všetky tieto zapadné svinsta boli posvetené modlou Vaclava Havla,fuj !

  OdpovědětSmazat
 4. Moje osobní zkušenost je o tom, že komunisti zas až tak moc nelhali, spíš mlžili a zatajovali... Dokonce jsem se ve škole dozvěděl že Plzeň osvobodili hrdinní američtí vojáci.... Ale dneska je to lež jak z našich sdělovacích prostředků tak i od našich oponentů... Pořád se řeší lživé ruské servery, ale mně připadá že lživé jsou hlavně naše a naše prozápadní servery a že tam melou úplně nelogické a lehce ověřitelné věci... Ruské mi připadají že až tak moc lhát ani nemusejí. Nám spíš škodí když někdo řekne pravdu... A pravdy se bojíme!!!!
  PS.: Jsem rád že z mých dětí není nikdo novinář, to by mě mrzelo, že jsem je v dětství moc nemlátil ... Neboť novináři jsou uplacenou pátou kolonou... (omlouvám se nestranným profesionálům, pokud tedy existují). Mia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím to úplně stejně. Také jsem až se zpožděním zjistil, že komunisti tak moc nelhali. Někdy naopak nevyužili možnosti a strefit se pravdivou informací. Například nám nesdělili nic o tom, že si Velká Británie a USA nechaly zaplatit obranu jejich území našimi vojáky do poslední ponožky. Bez toho by nám tyto země nevrátily ukradené zlato.
   PN

   Smazat
  2. Sprosťák 0:30 byl smazán za nadávky a podsouvání našim čtenářům.

   Smazat
  3. V jednom komunisté stoprocentně nelhali a to, že kapitalismus je systém založený na vykořisťování pracujících, na hrabivosti buržoustů a parazitismu jejich přisluhovačů, ať politiků, či různých "umělců". T.

   Smazat
 5. 20:54
  A teď Pepku, vyskoč!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nad tímto intelektuálním výronem jsi musel dlouho přemýšlet, viď? Na tobě je nejlépe vidět pro jaké íkváče je tato propaganda určena.

   Smazat
  2. 23:11 To od tebe fakt sedí, Pepku.

   Smazat
  3. Bohužel IQ tvý a Pepka se od sebe neliší víc než výška hladiny ve spojených nádobách. A v tom je taky zásadní rozdíl mezi námi dvěma znemožňující nám společně vést dialog, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ...

   Smazat
 6. Soudruzi 23:05, 23:38, 23:41 atd,
  Běžte si raději nacvičovat písničku "Koň", ať na staromáku neuděláte ostudu, vy bando rudých debilů :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jo Pepku Vyskoč, hlavně se nerozčiluj. Vezmi si mundůr a špuntofku a jdi obklíčit Rusko.

   Smazat
  2. Nezapomeň na plíny, Pepíčku 23:55 Vyskočilů, my si zatím zazpíváme tu písničku "Koň".

   Smazat
  3. 0:01
   Až ty se omotáš výbušninami a odpálíš se před US ambasádou, snaživý rusáčku :-D

   Smazat
  4. Pro hlupáka, každý hloupý. Tak i pro Pepka je každý debil a kdo ví co ještě. Jen to, že on je agresivní a hádavý tajtrlík, to si tak nějak nechce připustit. Stále nevím jestli to dělá za peníze nebo zadarmo, jen jako osobní pokus o hádky.
   Myslím si, že za peníze asi ne, protože by snad protiruská centrála nebrala takové nedouky a náfuky. Ale kdo ví. Ppokud to vede Janda...8-)

   Smazat
  5. 0:29

   Šulíne, Baťa prostě lže. Což jsem výše oficiálními citacemi ze stránek OSN jasně dokázal. Pokud to nejsi schopen uznat a nadále tyto lži autora obhajuješ, tak jsi u mě také prolhaná vypatlaná piča. Toť vše. Čus.

   Smazat
  6. 0:42 Těmi citacemi jsi jen dokázal, že umíš kopírovat, nic víc. A také to, že tvoje chápání je na úrovni papouška. Abych ti polichotil, tak ti přiznávám schopnost naučit se několik nadávek a ty dokola opakovat. Na nějakou smysluplnou úvahu podloženou argumenty ale nemáš. Jo, ještě máš odvahu. Odvahu veřejně předvádět svou hloupost. Většina lidí by se styděla, ty ovšem ne, protože si ve své hlouposti připadáš jako "hrdina".

   Smazat
  7. 2:20 Tím že přesahuji o celé sáhy zdejší společek uslintaných zdegenerovaných strejců a tet (těch tu moc ale není) jsem taky mnohem lépe o všem informovanej! Tohle tu jsou pouzí poslušní lokající kágebáků - hlavně toho kremelského ratlika. Bojej se svobodně myslet a jen pomyslet, že by mohli patřit k těm jež Nietzche nazval Nadčlověkem! Bojí se rozletu - tak říkajíc "otevřít si hubu a roztáhnout křídla" - jako ten ustašovec v Pádu Itálie! Nebo jako frajer Malcolm MacDowell ve Štvancích - pořídit si slipy se svastikou a jako on poslat cikány do nebe! Nebo vyznávat aspoň filosofii nadporučíka Bláhy z majora Zemana nebo Arny Hakla či Pavla Daneše!:)) Kdepáááák - tyhle chlastoslovanský (skvělá slůvko Pauk vmyslel - příhodný!) vemena rudý se na nic podobnýho ve svý užgrundanosti a kremlobotstvím zdegenerované fantazii nikdy nezmůžou! Oni vždycky budou jen ti poslušní Honzíci Zemani a Žitní a Kalinové!

   Smazat
 7. Jak kdysi prohlásil Krakonoš - Peterka, "Plný trakař outlocitu".
  Kde se v těch zástupcích OSN a diplomatech najednou vzala taková hora ohledů? Kde byla, když Američané vybombardovali nemocnici v Kandaháru? Kde byla, když saudská armáda masakrovala obyvatelstvo Jemenu?
  Mimochodem, kolik žen a dětí zabily humanitární bomby NATO v Srbsku?

  OdpovědětSmazat
 8. Jo, kde jsou ty časy, kdy se zprávy v novinách, a to teda nemluvím o tak renomované organizaci jako je OSN, měly řídit pravidlem dvou hodnověrných zdrojů. Teď je to asi tak, že OSN jako věrohodné bere zprávy od hadráka z Londýna a povstalců, protože se všichni ostatní bojí do Aleppa jet a přinášet zprávy. Co tak asi můžou od povstalců čekat? Že budou hlásit, že zabili nějaké civilisty? To je jakoby OSN za druhé světové obviňovala Rusy, že vraždí u Stalingradu německé zajatce, protože to tvrdí Goebbels.

  OdpovědětSmazat
 9. Opět je nutné připomenout dokument, který potvrzuje, že USA více jak 200 let(přesněji téměř 400 let) terorizují a masakrují svět a k tomu ještě nekřesťansky lžou. Nikoliv Rusové, ale USA jsou největší zločinci, kteří usilují o ovládnutí planety a pak ji zottročit. Fuj, pryč s USA,jsou nepřátelé lidstva

  OdpovědětSmazat
 10. Je zajímavé jak všichni zapomínáte na zvěrstva ve Vietnamu. Už to Vám mělo zdělit co se po 89 bude dít a dalo se to předpokládat. Kdo je dnes u moci, děti nomenklaturních komunistů Žantovských, Vondrů, Dlouhých,Uhlů, Uhdů a dalších parazitů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevyznamenávejte jmenované názvem "komunista". Je nabíledni, že do strany, která byla vládnoucí a vládní, nalezou kariéristé a grázlové, kterým byla myšlenka sociálně spravedlivé společnosti u prd.le. T

   Smazat
  2. 10:23 To je stejně falešný "odklon" pozornosti od skutečných škůdců, jako svádět dnešní stav na Židy. Je to sice pohodlné na myšlení, ale skutečnost je jiná. Hlavní vinu mají právě ti, kteří byli antikomunismem odkojeni. Místní Pepek vám jejich deformovanou morálku tady předvádí každý den.

   Smazat
 11. Pak bylo něco špatně že se tam takový mohly dostat a proto je důležité referendum ke každému i místnímu problému. Jak bylo shnilé vedení SSSR když tam velel Chruščev nebo Brežněv. Já jsem v partaji nebyl, nikdy jsem nebyl u voleb přesto jsem se dík výchově k úctě k práci měl dobře a má se i teď. Vadí mi perspektiva pro vnoučata. Jsem fascinován projektem Putina pro Rusko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.