Reklama

pátek 16. prosince 2016

K prohlášení některých umělců

Jiří Jírovec
16. 12. 2016
Tak jste zase jednou vydali prohlášení. Převážně se týká (většího) slova v kontrolních orgánech ČT a ČRo. Nežádáte prostor pro sebe a svoje myšlenky. Nejspíš žádné nemáte, a pokud ano nemůžete s nimi jít na veřejnost, protože jste spoutáni marasmem, který po sobě zanechal Havel. Jste příliš zbabělí, abyste kdy promluvili proti válkám, budoucím radarům nebo základnám.
Chcete kontrolu a vliv, abyste v budoucnu nepřišli o kšefty. Jde vám o to, že příští volby asi vyhraje Babiš a s ním se může měnit i politika české vlády:

"Proto je naléhavě třeba, aby Česká televize a Český rozhlas nebyly rukojmími jakékoliv státní moci. Po příštích volbách už může být pozdě!"

Dál v prohlášení stojí:

"[Rady je třeba vybavit] pravomocemi, které jim umožní vykonávat kontrolu nad plněním poslání médií veřejné služby, aby byl omezen nepřípustný politický vliv a zajištěna autonomie na komerčním tlaku."

To je populistický blábol založený na dobrých slovech jako "nepřípustný" a "autonomie" doplněný nezbytným varováním.

Zcela vám uniká, že dobrá media nedělají nějaké rady, které sledují jestli někdo řekl "do píči" před desátou hodinou večerní.

Media tvoří osobnosti, které se ovšem formují řadu let. Po světě je jen několik novinářů, jimž můžete věřit - mají charakter a nedají se koupit. Například Peter Mansbridge v kanadské CBC.

Politický vliv vám nevadí, pokud je to ten váš. Autonomie na komerčním tlaku znamená otevření finančních kohoutů - přece nemůžete být závislí na reklamách. To je stará písnička.

Nejde vám o vyváženost, ale o to, aby v radách měli převahu vaši lidé. Kolik z vás kdy protestovalo proti nevyváženosti některého z pořadů? V zápisech z Rady ČT se to vašimi jmény zrovna nehemží.

Jakou nezávislost či prostor v ČT a ČRo a pro koho vlastně žádáte? Pro Dědečka a jeho budoucí říkánky o Praseti na Hradě, pro Svěráka, který je dost moudrý, aby se mohl k zásadním problémům světa vyjadřovat, ale kromě podpisování prohlášení nechce mít s politikou nic společného?

A proč zrovna vy máte být garantem nezávislosti veřejnoprávních medií? Kdo jsou ti politici, kteří "populismem maskují zájem o to "ekonomicky oslabit a poté [veřejnoprávní media] ovládnout a řídit", jak praví premiérův "populistický" výrok.

Skoro se nabízí rada: No, tak volte ČSSD! Jenže Sobotka, byť ho teď citujete, brojí proti "vlivu vlády i podnikatelských skupin". Jenže ta vaše squadra je taky jen podnikatelská skupina.

Místo vlastních peněz byste ovšem rádi používali peníze z veřejných zdrojů. Chcete veřejnoprávní media vlastnit, to je oč tu běží.

28 komentářů :

 1. Velmi dobrý postřeh pane Jiří. O objektivitu a vyváženost informací, jim skutečně nejde. Pouze o větší vliv a moc.

  OdpovědětSmazat
 2. Je to jedna velká zločinecká HAVLOIDNÍ rodina spolu s komediantskými vlastizrádnými grázly!Dojit peníze!

  zločas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:46
   Připomínáte ty "soudruhy", kteří v padesátých letech na schůzích křičeli: "pověsit!" Nejste o nic lepší.
   Pokud neumíte něco jiného než opakovat stále stejné výkřiky, běžte raději demonstrovat na Václavák.

   Smazat
  2. To se hodně pleteš 22.10.Padesátý léta - to bylo pět let po válce, tedy takzvaná "zdivočelá země" ale teď? Proč se lidi vzpamatovali až teď a po šestadvaceti letech od prolhaného převratu, kdy si ty největší komunistické stvůry a jejich potomstvo uchmátlo největší část moci a co nemohli uchmátnout, to zašantročili nebo prodali - tedy po šestadvaceti letech, kdy už je vidět úplně všude a ve všem ten strašnej bordel a bezpráví, lidi nazývají věci pravými jmény - ty si troufáš je přirovnávat do doby po válce? Jakým právem? Ty si myslíš, že to, co se tady děje, ty neskutečný lumpárny, který se odhalujou pomalu každý den, jak strašně tady politická a podnikatelská verbež kradla ze společného - že by to tak mělo být pořád? Proč si to myslíš - a kdo tomu jako má udělat přítrž? A kdy? Grázlové po devadesátém měli spoustu šancí - tak jim národ věřil a do všech těch lumpáren s nimi slepě šel. Ale oni se ukázali jako šmejdi všech šmejdů - všechny zradili, ožebračili, z lidí nadělali otroky - podívej se jenom na jejich platy!!!! Musím psát dál? A pokud jde o to "pověsit" tak rozhodně bych byl pro šibenice - o padesátých letech nevím nic, zato teď by asi nestačily všechny stromy na tu mizernou, proradnou, prolhanou, zlodějskou pakáž. Tak ještě jednou - nech toho. Kdyby tebe někdo vyhodil z práce, sebral ti rodinu, domov, střechu nad hlavou, udělal by z tebe žebráka - ty řekneš " dobrý?"

   Smazat
  3. Kteří potomci "největších " komunistických stvůr rozkradly majetek ČR. Kožený,Bakala ? Taková jména v KSČ snad nebyla.Je tam snad potomek Gottwalda,Novotného,Husáka,Dubčeka,Jakeše?

   Smazat
  4. UŽ BY SE S TÍM HAVLEM MĚLO SKONČIT, UŽ JE TO TRAPNÉ TY LAVIČKY LETIŠTĚ NÁMĚSTÍ ATD..
   DOUFÁM, ŽE TO LIDEM DOJDE, ŽE TO BYL OŽRALA A GRÁZL PODOBNÝ STAĹINOVI A HITLEROVU
   ŽÁDNÝ POZITIVNÍ UŽITEK Z NĚHO NEVZEŠEL
   JEN SAMÉ ŠPATNOSTI A JEMU PODOBNÍ NIČEMOVÉ SE VEZOU V JEHO ŠLÉPĚJÍCH FUJTAJBL
   STAŘÍ KOVANÍ KOMUNISTÉ BYLI BŘÍDILOVÉ NA DNEŠNÍ PODVODNÍKY VE VLÁDĚ ATD..A ZDODĚJE VE VLÁDĚ NEMĚLI
   DŮCHODCI A DALŠÍ CHUDÍ JSOU NA POKRAJI SIL, ALE GRÁZLOVÉ SI V TICHOSTI PŘIDÁVAJI PENÍZE A VŮBEC SI JE NEZASLOUŽÍ,
   HLAVNĚ ,ŽE SE SCHVALUJÍ FINANCE NA TY NIČEMY " UPRCHLÍKY ", KTEŘÍ STEJNĚ NIDKY NEBUDOU TADY SLUŠNĚ ŽÍT A PRACOVAT !!!

   Smazat
 3. Tohle asi petentům také na srdci neleželo:

  Pořad na ČT o Jugoslávii dnes večer -
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/216411058131216/

  - Rožánkův obstojný dokument o prvních fázích války (Slovinsko, Chorvatsko). Ovšem, nebýt jedné decentní, ale zřetelné věty Karla Rožánka, ani by člověk netušil, že evropské země vůbec sehrály nějakou roli.
  - Jako obvykle ubohý redaktor.
  - Zajímavé povídání vojáka, který na návodnou redaktorovu otázku nakonec raději (penze!) připustí, že jeho sympatie k Srbům jsou nejsou "objektivní".
  - Filip Tesař jakožto "expert" z ÚMV celou dobu usraný strachy, aby se náhodou nevhodně nepodřekl.

  Facit: ČT zase jednou předvedla "vyváženost" až to sere...

  OdpovědětSmazat
 4. Komedianty je třeba zase vyhnat z divadel a poslat
  je vandrovat od vesnice k vesnici,aby šířili kul-
  turu stejným způsobem,jako jejich předchůdci.Také
  se stejným ziskem.A bude po komediantech.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohuzel ,vas navrh neprojde. "Umelci "jak je videt netusi , co je kultura a nedej boze umeni ..$&**&%#$#2!
   Neni pro myslitelne privest divaka shlednout, cist a videt jejich agitacni paskvily...
   Jsou to"umelci"z vule a rozhodnuti vlady ,nebo jejich strejcku a taky to tak vypada...spise upada , ale take uz neni co...Upadnout.
   Parasiti , vseho druhu predevsim chteji vysaknout vsechno..

   Smazat
  2. Slovo umělec je snad odvozený od adjektiva umělý, čili umělec = umělý člověk. Řekl bych, že docela vystihuje i umělcův umělý charakter.

   Smazat
  3. Komedianty již delší dobu, od sametového show nemůžu ani cítit. Jsou to pouze prodejné děvky, všichni do jednoho.

   Smazat
 5. Jaká Rada?Čeho?Odpojit.Příklady táhnou.
  OdpovědětSmazat
 6. Pro blba 22:10.
  Soudruzi v 50. letech měli zbystřené smysly díky válce, zatímco ti v 60. otupělé, jinak by tu svoloč nemohli nechat působit v kultuře, mít vlastní pořady v rádiu, vlastní divadlo, od 70.let točit běžně filmy, aby se jim pak "počesku" to Svěrácké prase odměnilo tím, že veřejně vykládalo, že Zeman je prezidentský kandidát zlých komunistů.
  Zrovna tak, jako takzvaný "politický" vězeň Stránský, který, považte, mohl jako "politicky závadný", pracovat u filmu nebo u benzínové pumpy, kde se točilo nejvíc hotovostních peněz po bance.
  Všechno je to prolhaná pepanská pakáž, a TY taky!

  OdpovědětSmazat
 7. Tenhle systém už nejde opravit. Budeme tu vrzající káru tlačit ještě chvíli dál a čekat, až se celá rozpadne.
  Až se to tady všechno posere, až přestane fungovat výběr daní a výplata všech darmožroutů. Až nedostanou výplatu žoldáci a policajti, až vyschne kultůra i neziskovky a až lidé nebudou mít co žrát. Potom se vrátí věci do normálu. Kus masa bude mít větší cenu, než CD, Svěrákové budou táhnout, jako kdysi, od vesnice k vesnici a budou hrát ty svoje kusy za nocleh na slámě a talíř polévky.
  Lidi prostě potřebují pořádnou přes držku. To je vrátí do reality.A nemyslím si, že na tu ránu budeme čekat dlouho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tohle by mělo viset na každem okně dveřich tramvaji autobusu letadle a vagonu ordinacich nemocnicich pekarnach a vubec po celem podělanem čezku

   Smazat
  2. Tenhle systém nejde nikdy opravit. Ten lze jedině odstranit, a to dříve než on odstraní lidstvo. T

   Smazat
  3. Souhlas. Systém není reformovatelný, bude se muset transformovat, vyrábí jenom další a další sebedestruující příkazy a činy. jenomže to odser,,,e my. Svěrák těžko - už by do další vesnice ani nedopajdal.

   Smazat
 8. Zákon o ČT bude připraven SPD a premiér Okamura vyhlásí všeobecné referendum o jeho přijetí či zamítnutí. Jak jednoduché.

  OdpovědětSmazat
 9. Připomíná mi to vtip-pán wachmajster,ukradli mi kabelku,říká kikánka policajtovi.-policajt-a co jste v té kabelce měla?-tricat penaženek

  OdpovědětSmazat
 10. kam se hrabe na čete a čro sveho času italska mafie a to nemmluvim o ruznych statnich orchestrech baletech divadlech a vubec spolku a ruznych tatrmanu lehkoživku na obveseleni jejich blahorodi za naše povinne vypalne jich jakoby se rozvinuty kapitalismus v evrohujerske gubernii vubec netikal a pan okamura se soudruhem zemanem jakoby knim patřili když chtěji prosadit že budou placeni ze statniho rozpočtu což je stejně z našeho vypalneho zkratka aby se vlk nažral a koza zustala cela a vo tom to je

  OdpovědětSmazat
 11. Úroveň "českých novinářů":
  V tomto článku udělali z ponorkového dronu, vypuštěného pro vojenské účely, "sondu"
  a vůbec celou tu zprávu od Reuters nějak odflinkli. Přetvořili si ji na článek o čínské militarizaci Jihočínského moře.
  No - to dává smysl. Přece bychom neočekávali u břehů Číny čínské lodě, když tam mají být americké, že jo? :-)
  Je vidět, že když Reuters zrovna nenapadá Rusko nebo Asada, tak se s citací čeští póvl novináři nikterak "nemažou". :-)


  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/manevry-a-ostra-palba-cina-na-mori-znovu-ukazuje-svaly-7720

  x

  http://www.reuters.com/article/us-usa-china-drone-idUSKBN14526J

  OdpovědětSmazat
 12. Jestli tohle protlačí, tak je to opravdová degradace parlamentu, přece všichni vědí, jak lidem čt pije krev, tak jestli ještě dopustí, aby i ta rada byla sluníčkářská, tak to bude poslední zvonění. Mate mě na tom to, že to protlačuje Komárek z ANO, buď je to od něj vtipná provokace, nebo už taky padl na hlavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co Vás na Komárkovi mate?Mě na něm nic nepřekvapuje.Stačilo číst před několika lety jeho články v Mladé frontě.Kvůli němu,jsem přestal číst kdysi dávno noviny,z těch jeho výblitků se mě zvedal žaludek.A hle,najednou se objevil u Babiše,divný.Kvůli němu a ještě hodně dalších Babišovců,bych tuto falešnou stranu nikdy nevolil.To samé platí o Mitrofanovi,v opačném gardu.Kdysi měl celkem rozumné články,proč nyní obrátil?To by mě zajímalo.

   Smazat
  2. Nikoho by nemělo mást ani ANO bude líp. Pro koho? No přece pro buržousty, pro velkokapitál. Řídit stát jako firmu? No komu by se to z pánů podnikatelů nelíbilo? Nelíbí se ti to? |Jdeš na dlažbu nebo do lochu. Však my vás naučíme pakáži dělnická, tady si vyskakovat nebudete. A to je celá strategie tohoto nehnutí, jen se divím, že to tolika lidem nedochází. T

   Smazat
 13. Vcelku střízlivé hodnocení stavu, je to děs. Pravdoláskaři míří na smetiště dějin a kopou a kopou a kopou... Tu ruské weby, tu obnovená cenzura na MV, tu pornoJanda v županu...

  OdpovědětSmazat
 14. Souhlasím, tzv. dnešní umělecká (ale také vědní) retrogarda nejen u nás zradila odkaz svých otců a dědů, kteří v padesátých letech pozvedli svůj hlas v boji za udržení míru ve světě a mír dokázali vymoci. Ovšem tato garnitura, která by se ráda pasovala do role intelektuálů, se dala totálně zkorumpovat kapitálem a lebedí si, či spíše zahnívá na kapitálem jim vymezeném dvorečku. A je nemálo těch, kteří si dále hrabou přes jimi a především pro ně samé založené žebravé pseudonadace na vše možné i nemožné.
  Nic není směšnějšího, než když se tato retrogarda, posluhující válkychtivým militaristům, zaštítuje "NEZÁVISLOSTÍ". Asi míní vlastní rozum? Tedy správně asi zaštíťuje od slova ŠTÍTIT se, nebo od slova ZÁŠŤ?

  OdpovědětSmazat
 15. Opět palec nahoru pane Jírovče, skvělý postřeh, vlastně jako vždy. problém je však, že české sdělovací prostředky už sledují jen ti skalní a i ti jim už snad ani nevěří, podobné to je s tištěnými informacemi, noviny, náklady klesají, lidé snad už jen noviny kupují jako levný papír na WC, není to tak dávno co se vysmívali v ČR, že za komunistů lidé si museli otírat zadek novinami protože toaletní papít prostě nebyl a dnes máme dokonce parfémovaný, ale už nikdo neřekl co stojí tento papír a že leckde je znovu novinový papír opět na WC k nalezení. Ale co chci říci, počet lidí sledujících všechny ty "super pořady" našich veřejnoprávním médií klesá, lidé však zapomínají, že ji pravdidelně formou inkasa platí. Za první republiky i za války v mnoha domech byly elektroměry s kasičkou, chceš svítit, musíš hodit peníz. Asi by něco podobného by bylo dobré i u televizorů. Chceš propagandu, zaplať si. Dnes ji platí povinně všichni i ti co nechtějí.

  OdpovědětSmazat
 16. Author by uz mel vedet ve svem veku, ze to nejsou zadny UMELCI. /nekteri mozna byvali/. A vetsina nikdy nebyli.
  A nemel by je tak nazyvat.
  Nazyvaji se tak sami s Vladnimi poskoky.
  Aby vysavali penize.
  Umelci v parasitismu. To mozna .
  Jde o ubohe a trapne predstirani . A jenom dalsi vyderacnej gang pijavic.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.