Reklama

.

.

sobota 24. prosince 2016

Katastrofa druhé největší armády NATO: islamisté v boji pobili turecké vojáky a uchvátili Leopardy (FOTO, VIDEO)


Poté, co v posledních dnech padlo několik příslušníků tureckých sil u severosyrského Al-Báb, teď přišla pro Turky doslova pohroma. Teroristé z „Islámského státu“ pobili najednou množství tureckých vojáků a uchvátili několik kusů moderní obrněné techniky.

Turecká armáda se společně s takzvanou Svobodnou syrskou armádou v minulých dnech pokusila ovládnout komplex nemocnice Farúk na úpatí hory Akil, západně od města Al-Báb. Operace dopadla pro druhou největší armádu NATO katastrofou: ve střetu s islamisty padlo neméně třináct tureckých vojáků a třiatřicet jich bylo zraněno.

Turečtí vojáci byli podle všeho vystavení i sebevražedným útokům. Poté, co přeživší Turci opustili své pozice, islamisté se zmocnili dvou tanků Leopard 2A4. Ty představují nejúčinnější tanky v tureckých ozbrojených silách, nicméně média si všímají, že výsledky jejich nasazení v boji zatím nejsou přesvědčivé – Turecko už dříve o několik těchto tanků přišlo po zásahu protitankovými řízenými střelami.

Teroristé z „Islámského státu“ získali rovněž obrněné vozidlo ACV-15, jehož ovládání si už stačili osvojit.

- - -

10 komentářů :

 1. Tak Turci ztratili 2, slovy DVA tanky Leopard 2A4. Kolik tanků a kolik z toho Leopardů 2A4, mají turecké ozbrojené síly?

  Turecká armáda jistě utrpěla bojovou ztrátu... nepíše se, zda se vojáci modlili mimo tank, nebo byly ty DVA tanky při útoku DAEŠ znehybněny např. poškozením pojezdu a posádky utekly, aniž je vyhodili do povětří, jak bývá dobrým zvykem v civilizovaných armádách.

  P.S. ZTRÁTA DVOU TANKŮ BY BYLA KATASTROFOU PRO ČESKOU HAVLICKOU A POSTHAVLICKOU ARMÁDIČKU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je vidět,že tomu rozumíte...

   Vymazat
  2. Těch tureckejch herberků už vzalo za svý víc,jen zničených,nebo ukořistěných Leopardů je už okolo 10 ks,M 60 a ostatní počongy už snad ani nepočítají...koho to zajímá,je tu v odkazu pár fotek zrovna z toho Al Babu:


   https://justpaste.it/11pp2

   Vymazat
  3. Jen aby jim fi tabjani nepředali i klíče, munici. Kdo ví ke komu jsou loajalěši!
   N.E.M.O.

   Vymazat
  4. KOREKCE!!!
   Tady je palba na ty osmanský počongy se zvířecím jménem Německé výroby a obávám se,že to jsou "Kornety" PTŘS ruské/sovětské provenience.....

   https://justpaste.it/11qgx

   Vymazat
 2. Dva tanky,toje boží dopuštění. Nikde jsem nečetl,že jsou zničený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zmocnil se jich nepřítel a zprovozní-li je použije je na podporu terorizmu. Němci také upotřebili každý použitelný T-34. Proto mají posádky rozkaz vlastní tank, v případě nutnosti jeho opuštění, zničit! Němci tak např. přišli i o mnoho tygrů, které museli na ústupu vyhodit do povětří, protože jim DOŠEL BENZÍN... Aby je nepřítel nemohl nasadit proti nim!

   Vymazat
 3. No, největší hlína je ,že byli zničený raketami z dodávek USA a jiných kamarádů z NATO. Při ceně za jeden Leopard je ztráta 10ks opravdu průser.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,to dodává té události charakter opravdové pikantérie,kterou si při příležitosti Vánoc s potěšením dopřeji....
   ..a zároveň ukazuje,že ty Leopardy nejsou nic extra a proto by na ně ani Němci,ani Poláci a ani zbytek NATO při tažení na Rusa neměl moc spoléhat,ten krám z dob "studené války",je bez aktivních prvků ochrany s holým pancířem,jen hromada štotu s BRD visačkou...
   Ta gynekoložka ve výslužbě,co dělá v tom totálně zženštelým Německu ministryni války,by se neměla nikam hrnou a spíš přemýšlet nad tím,kde dělají soudružky z NDR stále dokola chyby....

   Vymazat
 4. Tak leopard 2A4 je konstrukce 80let ... dnes už je i 2A7+
  Turecko má 2A4 354ks

  OdpovědětVymazat