Reklama

.

.

čtvrtek 29. prosince 2016

Ministerstvo zahraničí Srbska odpovědělo Ukrajině: "Není třeba nás poučovat"


29. 12. 2016    zdroj
Ministr zahraničí Srbska Ivica Dačić ostře reagoval na kritiku Kyjeva v souvislosti s tím, že Srbsko nepodpořilo rezoluci OSN o lidských právech na Krymu. "Není třeba nás poučovat a vměšovat se do politiky naší země", řekl a dodal, že Bělehrad byl proti ukrajinské rezoluci, protože dokument obsahuje "velmi mnoho ostrých slov a nepodložených výpadů proti Rusku", nikoliv proto, že Srbsko nepodporuje územní celistvost Ukrajiny. "Nejsem si také jistý, že všichni ti, kteří hlasovali pro ukrajinskou rezoluci ohledně Krymu, by hlasovali obdobně, kdyby šlo o srbské Kosovo", zdůraznil Dačić.
Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Až na to, že Krym nikdy nepatřil Ukrajině, byl jen pod její správou. Objasněno a doloženo fakty Pjakinem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1653 Pjakin je akorát tak tlučhuba. Fakta - ? Například smlouva z Budapešti, která potvrzovala a garantovala ukrajinské hranice ?? A ruský prezident ji podepsal ?
   POdívej se do učebnic, kde je hranice Ukrajiny a potom tady kušuj ..

   Vymazat
  2. Myslíš tím naše učebnice. To si počkáme co
   nám vytvoří inkluze Valachová - to bude
   super překvapení. I herm man by mohl do
   učebnic vnést svůj názor .

   Vymazat
  3. A co si tu ukrajinskou ústavu přečist...některým místním modrým obamovým soudruhům by se asi rozsvítila palice....články 2...5...133...než kvákak nesmysly...a budapešťskou smlouvu nikdo neratifikoval..a první jí porušila navíc okrajina...a okrajina je tak chytrá, že nemá své hranice registrované u OSN...bismark by jim dal...

   Vymazat
  4. 17:44 Už zase lžeš. Ve smlouvě z Budapešti nic takového není. Jestli tvrdíš opak, tak sem tu pasáž zkopíruj.
   A jak zmiňuje 18:25, v ukrajinské ústavě v článcích 133 až 139 najdete práva Autonomní Republiky Krym. AUTONOMNÍ REPUBLIKY KRYM. Je jí přiznána vlastní ústava, parlament, pravomoc nad celým svým územím, vlastní rozpočet a mimo jiné také právo pořádat referenda. Takže Autonomní Republika Krym byla k Ukrajině "přifařena", ale nikdy neztratila svou autonomii, nikdy nebyla integrální součástí Ukrajiny. Ústavu Ukrajiny najdete na webu americké vlády:
   https://www.justice.gov/sites/default/files/eoir/legacy/2013/11/08/constitution_14.pdf

   Vymazat
  5. Ono zmiňované memorandum má jednu velice zásadní podmínku, o které se nemluví. Neutralitu. Bohužel ta byla porušena "novou vládou". Trochu si o tom počti.

   Vymazat
 2. Krym ukradl Rusku Chruščov,který byl ukroš.Po
  rozpadu SSSR opilec Jelcin se nenamáhal kvůli
  alkoholismu navrátit Krym Rusku.Tehdejší ukro
  prezident Kučma by ho Rusku vydal.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 3. Ono to bylo trochu jinak. Už si přesně nepamatuji jak, ale Sovětský Svaz (možná Rusko) měl na západě nějaký dluh, ty prostředky použil pro Krym. A protože Ukrajina měla určitou právní subjektivitu, mj i svého zástupce v OSN, tak udělali tu kulišárnu, že Krym převedli pod její správu a tím se splácení dluhu vyhnuli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:27-co tak psát jen o tom, co si pamatujete přesně!

   Vymazat
  2. Toto není podstatné. Podstatný je status Ukrajiny a Krymu. Krym byl za SSSR i za dělení SSSR autonomní republikou a jeho volení zástupci se mohli svobodně rozhodnout, ke komu se přidají, čí budou součástí. Když hrozil protigorbačovský puč v Rusku, přidali se k Ukrajině. Ukrajinský parlament jim během let odnímal jednu pravomoc po druhé. Ve chvíli, kdy v Kyjevě protiústavní ozbrojený puč vyhnal demokraticky zvoleného prezidenta a nastal teror i v parlamentu a proti médiím, rozhodl se parlament autonomní republiky Krym o odtržení od Ukrajiny a připojení k Ruské federaci. Vše se dělo demokraticky, nekrvavě, podle mezinárodního práva. Piští jen ti, kterým se líbí ukrofašismus - Štětina a pražská lumpenkavárna.

   Vymazat
  3. 1737 Krym byl po rozpadu SSSR součástí Ukrajiny a tak to i bylo potvrzené v Budapešti memorandem, které podepsal i ruský prezident.
   Potřebuješ ještě něco ?

   Tak raději zmlkni a uznej fakta.

   Vymazat
  4. 17:46
   Ty omyle přírody,v tvém poblbaném podání nosí děti vrána a čáp!!!!
   Zopakuj si dějiny a nemel do nekonečna lži pomocný lejnolahvárenský školy!!!!

   Vymazat
  5. 17:46- opomenul jste jistě nezáměrně "autonomní součástí Ukrajiny" s definovanými právy!

   Vymazat
  6. 17:46 Vy to memorandum znáte jen z vyprávěnek našich sdělovadel. Stejně tak máte "zaručené informace" o vlcích z babiččna vyprávění o Červené Karkulce. Zkuste si ho někdy za dlouhých zimních večerů přelouskat a uvidíte, že o Krymu tam není ani slovo, stejně jako o jiných báchorkách, které tu vyprávíte.

   Vymazat
  7. 17:46 - Vůle lidu Krymu je nad jakýmkoliv podpisem jakýhokoliv prezidenta! To snad dá rozum!

   Vymazat
  8. 17:46 tahni smrade zbabelej co sam neveri vlastnim slovum

   Vymazat
 4. Dnes tady postrádám pana Josefa Vyskočilů, že by už ho Čapéro kvůli neschopnosti vykopnul? LULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:48 Dnes za něj zaskakuje Pepánek Vysočilojc, viz jeho hloupoučké žvatlání v 17:44 a 17:46. Někde zaslechl "Budapešťské memorandum" tak to pořád opakuje i když vůbec neví, o čem to je.

   Vymazat
 5. Kosovo nesmí být zapomenuto jde o princip. To že Ukrajina je umělý slepenec není pochyb lze to doložit historicky. Do pobaltských států se za SSSR jezdilo nakupovat, protože tam bylo zboží které jinde nebylo a rád bych to tam vyděl teď. Jinak dotovalo SSSR všechny tzv socialistické státy cenami za dodávky ropy a plynu možná že i jinak. Vy raly jsme se na výcod a ze západu přišlo ho no, prostě zeměkoule je kulatá Češi tomu stále nevěří.

  OdpovědětVymazat
 6. Fašistický stát bude Srbsu nařizovat co má a nemá??

  OdpovědětVymazat
 7. Slava přiblblé Ukrajině! Krym prostě na ní hodil bobek.Souhlasím s rozdělení Ukrajiny mezi Rusko, Polsko, Rumunsko a Podkarpatskou Rus bych nechal Slovákům: V.J.H.

  OdpovědětVymazat
 8. A hlavně a především, nikdo o tom nic podstatného neví. Každá vládnoucí smečka vyhrabe jen takové dokumenty, které zrovna potřebuje, jiné zatají¨-a vyhrabe je zase jiná smečka - ta zatají to a ta zas tohle. A media čmářou a čmářou a lidi plkají a plkají... díra, nedíra, furt se natírá.

  OdpovědětVymazat
 9. Kosovo právo na sebeurčení má, Krym právo na sebeurčení nemá. Mezinárodní právo podle představ USA, Evropské unie a pražské kavárny.

  OdpovědětVymazat
 10. Každý si tu môže napísať čo chce, ale dôležité je, ako sa veci majú v reále: Krym je súčasťou Ruska, či už medzinárodne uznaný alebo neuznaný a Rusi si ho už nepustia. Môžu sa vyhlasovať sankcie ale žiadny vojak NATO ani inej krajiny (napr.Ukrajiny) sa tam neodváži vkročiť. A humbuk okolo toho komu patrí Krym vyšumí, psi štekajú, karavána ide ďalej

  OdpovědětVymazat