Reklama

.

.

čtvrtek 29. prosince 2016

Motivovat lidi k práci, která je neuživí?

Ivan David
29. 12. 2016
K úvaze o bídě a o tom, že sytý hladovému nevěří, mě vedou zkušenosti psychiatra a obludná míra nepochopení a neschopnosti řešit problém reálné bídy, jaký vykazují "vlády" bohaté Evropy. K uspokojení potřeb člověka (ať už těch nejzákladnějších či blahobytu) musejí být dány subjektivní a současně objektivní podmínky. Obludná ideologie, podle níž se má každý starat jen sám o sebe, plodí obrovské problémy ve společnosti, které nutně povedou k jejímu zániku. Buď se vytvoří jiná, nebo ta současná nebude mít žádné pokračování.

Některé skvrny nelze vyčistit bez narušení struktury látky. Chci vyvolat diskusi. A nebo diskuzi. 

Vždy existovali lidé línější a lidé pilnější, lidé schopnější a lidé méně schopní. To je subjektivní stránka schopnosti uplatnit se a přežít. Jde o osobnostní rysy, částečně vrozené, částečně utvářené výchovou včetně vzdělávání. Špatná výchova vede k větší lenosti a horšímu vzdělání. Inteligenci nelze zvyšovat, ale lze ji snižovat.

Ve starších typech společností se lidé podíleli na společném sběru, lovu, chovu nebo rostlinné výroby. Taková organizace práce uživila jen málo lidí. Populace přizpůsobovaly počet svých potomků možnosti se uživit. Jednotlivec měl relativně determinované postavení ve vícegenerační rodině nebo rodovém společenství s povinnou vnitřní solidaritou. "Vyšší vrstvy" společnosti a různé parazitní skupiny si přivlastňovaly značnou část produkce. Jedna rodina středověkého nevolníka uživila jednoho mnicha a zlomek feudála a jeho obsluhy. V devatenáctém století v Evropě dramaticky narostla populace. Před hladomorem ji zachránily brambory a rozvíjející se průmyslová výroba.

Až potud to všichni známe, hlavně proto, že jsme to sami nezažili. Dál to už s takovou jistotou neznáme, přestože to zažíváme. V zemích s dobře organizovanou a technicky vyspělou výrobou si dělníci a ostatní zaměstnanci vymohli vyšší životní standard. Pracovníků ve výrobě ubývalo a tvrdilo se, že tento výpadek nahradí procovní příležitosti ve službách. To se potvrdilo jen částečně. V posledních dvou desetiletích značně klesla míra jistoty uplatnění. Pokles porodnosti je forma adaptace na životní nejistotu v podmínkách trvající celospolečenské solidarity. Stáří nezajišťují děti a vnuci. Globalizace zavádí volný oběh kapitálu pracovních sil a výrobků a tím zvyšuje životní nejistotu v zemích, které na ni nejsou adaptovány. Nejen Afrika a Blízký východ plodí nadbytek neuplatnitelného obyvatelstva jako Evropa 19. století. Jenže je nezachrání brambory a rozvoj průmyslu. Nezachránmí je ani Evropa, ale oni Evropu zničí, tak jako tonoucí přetíží záchranný člun a utopí se všichni.

Pro většinu lidí v Evropě probíhá nenápadně degradace společnosti. Dochází k demoralizaci mezi lidmi placenými za to, že nemají práci. Komunita po celé generace bez práce je demoralizována celá. Protože se lidem nechce "poctivě" zemřít hlady, přijímají vynucený životní styl a obživu si získávají nelegálně. Dlouhodobě nezaměstnaní nebo dokonce nikdy nezaměstnaní jsou neuplatnitelní. Jejich podíl ve společnosti roste. Nejchudší chudnou a nejbohatší nejrychleji bohatnou. Jan Keller mluví o "společnosti nesouměřitelnosti". Tento stav je nejen nežadoucí, ale není udržitelný, bez zásahu povede ke naprostému zhroucení společnosti a to v řádu několika málo desítek let.

Co dělají vlády? Nic, nebo přilévají olej do ohně. Snaží se od problému odvádět pozornost a když to nejde, vedou blbé řeči. Místo řešení příčin se nesmyslně snaží "řešit" následky, od placení neziskovek za deklarovanou snahu a popis úžasných výsledků na křídovém papíře výročních zpráv, až po chválu za charitativní sbírky šatstva a prošlých potravin. Dalšími formami parazitismu jsou lichva, exekuce, předražené nájmy, atd. Proti nim nelze zasáhnout, pokud je podnikání "svobodné" a neexistuje nepřiměřenost úroku, nákladů exekuce, nájmu, atd.

Je nutné zabránit vývozu kapitálu ve všech jeho formách včetně daňových rájů, je nutné zdanit spekulativní kapitál, zdanit firmy v místě podnikání, je nutné zabránit dumpingovým cenám zboží a práce a je nutno vytvářet pracovní příležitosti jinak, než nabízením vlastních občanů jako levné pracovní síly. Bezplatně získané vzdělání je nutné odpracovat nebo zaplatit. Je nutné zavést cla na některé druhy výrobků a maximální ceny na některé druhy zboží a služeb. Je nutné prosadit výchovu k společenské odpovědnosti, zdatnosti a výkonnosti. Je nutné trestat za parazitní jednání - ovšem za předpokladu existence reálné alternativy. Je nutné výrazně snížit nejistotu, kterou přináší trvalý partnerský vztah a výchova dětí.

Uvedl jsem jen část nutných opatření k trvalejší udržitelnosti společnosti. Samozřejmě, že tyto návrhy jsou skandální. Alternativou k nim je pokračující úpadek a poslech neutuchajících keců o snaze a úspěších.

Viděl jsem už dost bezdomovců, "ubytoven", parazitů, degradovaných feťáků a přečetl nemálo odborné literatury o tom, jak vznikají.

Nejsem nekritickým obdivovatelem prezidenta Miloše Zemana. Ve svém vánočním projevu pravil mimo jiné: "Nechápu, když zde máme téměř 400.000 nezaměstnaných a 150.000 volných pracovních míst, proč bychom měli pomocí sociálních dávek podporovat i lidi, kteří odmítají nabízenou práci a vysmívají se těm, kteří každý den poctivě chodí do práce.". Neukvapujme se. Pan prezident řekl, že to nechápe. I prezident má právo nechápat. Takže - hledané pracovní síly jsou jiné, než ty existující. V tom by měl i pan prezident vidět problém a chápat ho. "Nepodporovat pomocí sociálních dávek" asi problém nevyřeší.

Některé profese chybějí na trhu práce, protože místo chybějících kvalifikovaných řemeslníků a techniků jsou pro trh práce připravováni neuplatnitelní "odborníci". Nevidím důvod proč platit školám za "výrobu" neuplatnitelných absolventů. Dalším problémem, který zřejmě pan prezident nebere v úvahu, je výše odměny. Odměna, která nezajišťuje důstojný život nemotivuje k přijetí zaměstnání. Jestli je možné se nechat najímat na práci na černo a vydělat si víc než zaměstnáním za bídnou mzdu při zvýšených nákladech na bydlení nebo dojíždění, co by zvolil pan prezident na jejich místě? Jestliže by měl mít povinnost přijmout zaměstnání za nepatrnou mzdu, která nezajišťuje jeho minimální životní potřeby, tlačil by na pokles úrovně mezd. To má být cíl našich reprezentantů? Jistě vám drobní podnikatelé potvrdí, že se jim na inzeráty hlásí jen "netáhla". Špatně placená práce málo motivuje k vyšším výkonům. Nestálo by za to, kdyby se nejen prezident zamyslel nad tím, jak je možné, že na západě a jihu od naší země dostávají zaměstnanci za stejnou práci třikrát větší odměnu? Naši vůdcové nejsou schopni zajišťovat konkurenceschopnost jinak, než bídnými mzdami. Jenže stejně postupovali jejich předchůdci za socialismu. A jak skončili?

193 komentářů :

 1. Není toho málo, co žádáte pane Davide! Příklon k Vámi jmenovaných hodnot vyžaduje "světovou revoluci", která nastane až po úplném kolapsu naši společnosti. Ta doba ještě nenastala ale už je na dohled.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kejva se to kejva
   U staryho mlejna
   Trese se to trese
   Jako siska v lese

   Vymazat
  2. Obávám se, že jiné řešení nevidím, než "revoluci". A to možná i světovou.
   Buď se vrátíme do doby otrokářské nebo se to musí upravit.
   Ono si to najde cestičku samo. Bez naší pomoci.
   Jen se bojím aby to neodnesli i nevinní lidé.
   Ostatně tak to bývá skoro vždy. Sametový podvod už tentokrát nezabere. Lidé jsou trošku chytřejší... Možná...?

   Vymazat
  3. 8:14
   Samozřejmě , kapři si svůj rybník přeci
   nevypustí a bohatí dávají milodary tímto
   - dám milion a 2 miliony přijdou nazpět.
   Václav


   Vymazat
  4. "...Naši vůdcové nejsou schopni zajišťovat konkurenceschopnost jinak, než bídnými mzdami. Jenže stejně postupovali jejich předchůdci za socialismu. A jak skončili?" - Zajišťovat konkurenceschopnost (a tímpádem VALUTY!!!) bídnými mzdami, to bylo celé umění bolševických kapitánů PZO (podniky zahraničního obchodu - v jednom z nich byl vyšlechtěn ZÁZRAK BABIŠ a jeho finty). Dnešní MANAGÉŘI nic jiného taky nevymysleli (jak se včera u Takáče předvedl Babišův poraděnko Michl). Ostatně co lze očekávat třeba od hospodářské komory, jež si do čela zvolila komunistu Dlouhýho (dlouhýho? - TOHO NEJDELŠÍHO)? sck

   Vymazat
  5. "... do čela si zvolila komunistu Dlouhýho (dlouhýho? - TOHO NEJDELŠÍHO)? - Situace se (možná!) poznenáhloučíčku zlepší, když už si i takáčové v televizi všimli, že chtějí-li zaznamenat něco podstatnéjšího k ekonomice, je nejvyšší čas zvát odborářské ungermany (mají poznatky ZE ŽIVLOTA!), přestat se povýšeně usmívat a hlavně jim neskákat do řeči. "NA RUCE SE MI DÍVEJ (říkával mi táta), AŤ NEUMŘEŠ BLBEJ!"

   Vymazat
  6. hlavně by měli soudruzi jak david či vovar vyhlasit pro koho kapitalismus plati a pro koho ne když je užasne jak breči miliardař že nemuže sehnat novodobe ortoky aniž by tento kapitalista nepožadoval aby to stat zařidil a votroky mu vyučil připadně je dovez sam korunek nemaje ze dne na den ¨živořice aco na to prejže premier kokta jako kokot že se vynasnaži apodle bolševickeho mustru prohlasi vytvořime tisice novych učedniku jak soudruch kapitalista nařidit račil takovej kapitalismus si socani i spolobotkou strčte do ty vaši socialni řiti

   Vymazat
 2. Vážený pane doktore Davide, Vaše návrhy nejsou skandální, nýbrž jen prostě nerealizovatelné, protože není nikdo, kdo by je realizoval. Ti, co tomuto světu vládnou jsou zatím celkem spokojeni, protože světové bohatství se stále ještě s celkem uspokojivou rychlostí přesouvá do rukou úzké vrstvy lidí. Jenže to nemůže trvat věčně. Již dnes globální dluhy převyšují cca 3x to, co se globálně vytvoří. Přehřátá a předlužená ekonomika se jednoho dne dostane do kritického stavu,který tahle společnost neumí řešit jinak než válkou. Zatím se jí říká studená, ale ta nic neřeší, spíše ještě situaci zhoršuje, bude se muset změnit na "horkou". Co tu po ní z téhle společnosti zůstane, toť otázka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravne, Vasku, i kdyz tech dluhu je 3.5 krat tolik co je na svete majetku
   Bude to oskliva kolize

   Vymazat
 3. Kecy, prdy, beďary, soudruhu Davide.
  1) Výdaje MPSV jsou 600 miliard ročně. Takže není nic vzdálenějšího vašim bludům že se v této zemi musí starat každý jen sám o sebe.

  2)Pokles porodnosti ve vyspělých zemích není způsoben nějakou chudobou nebo nejistotou, ale tím, že naše ženy už nejsou jen chodícími dělohami a nacházejí spoustu možností vzdělání, kariéry, seberealizace...
  Ve vašem zázračném Rusku není porodnost o nic vyšší.

  3) Zaměstnejte aspoň několik set lidí a dejte jim ty trojnásobné západní platy a uděláte pro společnost milionkrát víc než smolením těchto zbytečných a nesmyslných "vizí".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:28-moc jste se nezměnil v povrchnosti! Ani souběh "Chanuky" s Vánoci a mým ateistickým slunovratem Vám nedodal "přemýšlivost". Asi jsem měl "pauzírovat" na Netu déle a nekazit si vstup do Nového roku. Tak Vám aspoň do něj přeji tu seberealizaci lepší, než tu "trollí".

   Vymazat
  2. A vy máte Povolný jakou seberealizaci?
   Co jsem za tu dobu vypozoroval tak vaše maximum je jen vyhlížení jakýchsi revolucí a vašich spasitelů na bílém koni.
   No nic moc teda. Aspoň tu maturitu byste si na stará kolena mohl dodělat.

   Vymazat
  3. 2:12- nebudu s Vámi "zasírat" vážné téma z článku, proto jen krátce: má seberealizace je jak víte v mých 5ti vysokoškolsky vzdělaných dětí. K "dělání" dětí maturitu nepotřebujete, k výchově hodnou ženu a vlastní inteligenci ano. Co mi závidíte, co Vám chybí? Že jsem byl na svátky s nimi a ne s vámi na netu? Nemá pravdu ten pán, co vás posílá na "Novinky"? nemá pravdu I. David o nemocné společnosti? Necítíte se jako parazit nebo idiot od těch parazitů "hore"? Dobrou noc.

   Vymazat
  4. Anonymnímu 29. prosince 2016 1:28 vstoupit do diskuze vulgaritami, oslovením soudruh nejspíš jako nadávkou za hádanou politickou orientaci potvrzuje , že „v osobnostních rysech, částečně vrozených, částečně utvářených výchovou včetně vzdělávání,“ jste nebyl příliš obdarován. Psaný text evidentně nechápete. Vaše dva argumenty míří zcela mimo obsah i myšlenku naprosto přesvědčivé úvahy. Ostatně, co má co článek, který napadáte, společného s Ruskem? Buď se kultivujte a dovzdělejte, nebo mlčte.

   Vymazat
  5. 1:28 anonymni smrade, nevtirej se
   Ty nejsi nikoho soudruh, ty jsi akorat tak nas hadr na boty

   Vymazat
  6. 2:12 chces se vsadit se mnou, smrade?
   Na me by si, smrade, takovou invektivu nehodil, a kdyby jo tak by si za ni se neodvazil postavit
   Tva slova nemaji nizadne vahy

   Vymazat
  7. 3:07 me osloveni soudruh nevadi, naopak se mi libi
   ALE POZOR, LA ATTENZIONE
   Je od soudruha, ne od smrada trolla co se boji vsadit o vahu jeho slov

   Vymazat
  8. Pane Povolný velice výstižné a lépe to nelze
   napsat. Díky
   Václav

   Vymazat
  9. Je vidět, že jsi degenerovaný parazit, který nic nepochopil. Žiješ naprosto zbytečný a marný život, jsi absolutně neužitečný a jen škodíš. Tvůj život nemá pro nikoho žádnou cenu a nebudeš nikomu scházet. Běž do prdele nebo si šlehni a neotravuj !

   Vymazat
  10. anonyme z 1:28 jsi to ale vůl.

   Vymazat
  11. Tak se pochlubte, čím jste pro společnost užitečný. Ukažte jak jste dobrý, kolik zaměstnáváte lidí a jak dobře jim platíte. Ať máme koho obdivovat. Ať nezůstane jen u těch keců. Vystupte z anonymity. Pokud na to ovšem máte.

   Vymazat
  12. Chybí ti tam Severní Korea mlátičko. Porodnost je nízká nejen díky sociální nejistotě, ale také díky debilizaci generace "západní"kulturou" mobilů, gejmů a čoklů. Zemanovi hrubne nadhled, z avizovaných opatření by zaprvé stačilo vybombardovat daňové ráje po neuposlechntí druhé výzvy a létající prachy poslat do Afriky a Asie, no něco i mě.

   Vymazat
 4. to co pisete pane David se muze stat pouze revoluci.nic jineho nepomuze.neb chamtivost jest v mnoha lidech a nevim jak to lecit. pokud chamtivost a touha po moci v lidech bude-dobre na svete pro vsechny nebude.a proto budou neustale valky a revoluce a tak az do konce lidstva.
  tak pravi zarathustra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poděl se s hladovýma černouškama, chamtivče, aby se měli stejně dobře jako se máš ty. Patříš mezi 20% nejbohatších obyvatel planety.

   Vymazat
  2. 2:06v dnesni dobe maji lide cim dal vice a casteji mozkove prihody a bude asi hur.
   zarathustra

   Vymazat
  3. Zarathustro, dokavad v cesku nebude hornich 10000 grazlu ve vezeni ci v pranyri tak se nic nezmeni
   SMRT TYRANYUM

   Vymazat
  4. 2:06 ty trolle smrduty, ty zase patris mezi zbabelce planety
   Ale je humorne jak se snazis kontradiktovat spatne nalady
   Bojis se hnevu lidu, a bojis se pravem

   Vymazat
 5. Pane dr. Davide za tu dlouhou dobu ve svete jsem zazil vsechny druhy kapitalismu a ujistuji Vas, ze nektere z nich funguji bezvadne...

  Kapitalismus NESMI zustat na urovni kapitalismu 19-teho stoleti, (Predatorskeho kapitalismu), ale musi se dobove vyvyjet.

  Pro zmineny vyvoj jsou dulezita pravidla shrnuta v Bibli kapitalismu, ktera se jmenuje TQM -
  (Total Quality management.)
  Je to rovnovaha mezi potrebou kapitalisty a potrebou zamestnance.

  V pripade, ze prijde ke zruseni hramic a prestanou existovat statni utvary, tak prijde na 100 % k HLADOMORU.
  (TQM bude k nicemu.)

  Zacinal jsem posrpnovou emigraci v JAR za vlady
  B.J. Vorstera. Cela jeho doba trpela velkym nedostatkem pracovnich sil. Ted je tam 65% nezamestnanost a nejvetsi kriminalita na svete.
  Starobni penze neexistuji a kdyz ano, tak dela $ 96 mesicne.
  Takze kapitalista je bud vyborny manager, nebo totalni idiot.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu uz vidim jak se kapitalismus dobove vyvyji.v cesku se vyvyji k potrebe kapitalisty a zamestnance nejak nedobove . nejsem zastance rovnovahy potreb kapitalisty a zamestnance. hahahaha jajajaj no to je ale vyrok. to srovnavas potrebu otroka a pana? ty chamtivci tam u vas v ty jizni africe,jaky ty meli potreby? a cernosi?
   ospravedlnovat kapitalismus muze zase jenom chamtivec. ale jak uz jsem rekl chamtivost jde velmi tezko lecit.nejak je stale v lidech. a tak si to omlouvaji treba TQM ale porad to zustane chamtivosti.
   cele je to dokola nic se nemeni,zotrocit lidi potom revoluce otroku a tak dokola lalalala.
   at zije kapitalista lidumil co ma stejne potreby jako zamestnanec.
   zarathustra

   Vymazat
  2. Ze jsou ruzne typy kapitalismu nejsou cesi stonc pochopit
   Zato detem na ktere si trofnou tem napali statisicove pokuty za jizdu bez listku
   HANBA

   Vymazat
  3. 3:11 Zarathustro
   Bude hur, otazka je kteru casti se ta kapitalisticka obluda potopi prvni
   Dle kombinace nafoukanosti a hlouposti cechu podezrivam Cesko
   Ceska kombinace nafoukanosti a hlouposti je traskava smes

   Vymazat
  4. Pindejte si co chcete, ale "kapitalismus s lidskou tvari", ktery byl na zapad od nasich hranic, do r.89 zcela vyhasl. Nebyl uz potreba.

   Dnes uz jen "dozivaji" dogmata, ktera si tento system kladl za cil. Proto si take dovazi "novy system" miliony cernousku, aby naredili toto puvodni obyvatelstvo, ktere by pripadne jeste mohlo vymahat davne umluvy.

   Ja to vidim u svych kolegu, zijicich v "bay area". Zivot "tam" je tak neskutecne drahy, ze odstehovat se tam s rodinou, znamena tam totalne zivorit. Plati tam totiz pravidlo, ze "pristehovalec" bere 1/2 toho, co mistni. Jenze "pristehovalec" plati stejny najem, co mistni. A ceny najmu, jsou tam astronomicke.

   Vymazat
  5. U všech socialních řádů jde vlastně také jen
   o prestiž, je to jako ve sportu nemůžete sou-
   těžit pouze sám se sebou. Po rozpadu soc.tábora ztratil západ motivaci a zůstala
   mu jen nenažranost.
   Václav

   Vymazat
  6. Ze své podstaty je kapitalismu Ponziho schéma či "letadlo" a nemá dále šanci existenci. NIKDE NIKDY NEFUNGOVAL ! Pokud nemáte namysli jen pár parazitů, kteří z jeho podstaty parazitují na práci a životech druhých.
   Nyní, když už ten "nejlepší" systém je všude, nemá kam expandovat a jako pyramidové schéma se hroutí.
   Je to to jen vrcholná forma parazitního tlupo-elitarismu a je to jen jiná forma otrokářského systému. Je od základu zločinný a škodlivý. Naštěstí jeho podstata jej nakonec zbourá sama. Peníze už totiž přestávají dělat peníze jako v pyramidové hře, když dojdou tupé ovce, které jej krmily. Ale nová koncepce se již probojovává ke světu. Jedinou šanci je sociálně spravedlivá společnost bez parazitů a elit.

   Vymazat
  7. 2:28 Honolulu, vtip je v tom, že ten "dobře fungující kapitalismus" je vlastně socialismus.

   Vymazat
 6. Pokracovani 2:28..
  V pripade, ze budou zruseny hranice a do Ceska prijdou Aficane, tak snizeni zivotniho standartu mate zajisteno.

  Kdyz vezmete Nemce, Cechy, Rakusany, Madary, atd. atd., tak tyto evropske narody maji v genech pracovni naviky, ktere jine narody NEMAJI !

  Oni (Africa) vas proste vyzere, a znici tak, jako byl znicen Johannesburg - kdysi nejlepsi adresa na svete.

  Proti teto realite se neda nic delat, s t.zv. WISHFUL THINKING.
  Matematika, ci kupecke pocty, jsou uplne lhostejne k politicke korektnosti.

  Proc je hlad v Africe ? Proc ? kdyz maji nejlepsi pudu na svete a nejlepsi pocasi na svete. Kdyz maji urodu 2x, 3x do roka ? - Prijdou k vam a ukazi vam takovou "ekonomii", ze z ni budete mit smrt.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No neveri, ale uveri.
   Cesi by meli povine studovat Bronx, Haarlem, Watts
   Nevi, no

   Vymazat
 7. Zrejme nejlepsi je to vratit do tretihor, kdyz pracloveci behali kazdej sam s klackem po pralese....
  Coz je v Africe i v USA porad velka moda...

  OdpovědětVymazat
 8. Milý Ivane Davide,

  když jsem v roce 1985 připravoval svou disertační práci, dostal se mi do rukou článek dvou Japonců, kteří zautomatizovali jednu strojírenskou výrobnu. Místo 200 lidí jich tam pak stačilo asi 20.

  Od roku 1985 uplynulo mnoho času. Nyní je možné strojírenské výroby automatizovat již téměř na 100 procent: tedy žádní dělníci, žádní mistři, žádní kvalitáři, žádní technici, žádní úředníci, žádný ředitel (a tedy žádná sekretářka!), žádná kantýna, žádná ostraha. Jediný, kdo by tam byl (snad) potřeba, by byl chlapík na plánování výroby - ale jen na pár hodin denně.

  Z automobilek se ale stále valí po skončení směny desetitisíce lidí. Kteří by se klidně mohli válet někde na sluníčku na Kanárech ...

  V 60tých letech byla v Akademii věd vytvořena skupina několika lidí, kteří měli tento problém studovat. Jejich počáteční výzkum skončil zprávou, která konstatovala, že mechanizace a automatizace povede k tomu, že už nebude třeba tolik lidské práce. (To tenkrát ještě nebylo jasné!) A tím pádem pro některé lidi tak nebude smysluplná práce.

  Proběhla oponentura, jejich zpráva byla odsouhlasena a bylo jim uloženo, aby navrhli řešení. Oni na tom začali pracovat, ale bohužel přišel srpen 1968. A po něm se ke kormidlu místo komunistů dostali fízlové. Tedy v zásadě zločinci. A ti samozřejmě společenské problémy měli na háku. A to platí až do dneška.

  Mohl bych ještě pokračovat, ale nechce se mi ...

  Milý pane kolego, přestaňte se těmito problémy trápit. Pusťte je z hlavy. Teď je sice zima, ale brzy (v našem věku utíká čas rychle) tu bude jaro, hospody otevřou předzahrádky .. Tam u vás ve Vršovicích je krásná hospoda U Klokoně. Posaďte se, objednejte si Fernet a pozorujte, jak chodí lidé, jak jezdí auta, jak zahýbá autobus, co jede na Želivského ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl si to napsat kratcejj, proste rekni, Titanik je nepotopitelny, chlastejte dal

   Vymazat
  2. E. Burke
   Největší chybu dělá ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo co udělat můžeme, je bezvýznamné.

   Vymazat
  3. 3:16
   Fernet hlavně plzeňský stoji za dvě věci
   od té doby ho řídí Poláci. Kam vlezou to
   zkurví.
   Václav

   Vymazat
  4. 29. prosince 2016 3:16
   Děkuji Vám za pěkný a výstižný diskuzní příspěvek.
   Doufám,že autor textu Ivan David si vaši dobře míněnou radu vezmi k srdci.Nechá politiku a snahu ovlivňovat dění ve společnosti někomu kvalifikovanějšímu a progresivně myslícímu než je on.
   Po letech strávených v politice a jako lékař na psychiatrii si ID zasloužený odpočinek ve starobním důchodu jistě zaslouží.Bude pro něj prospěšný.

   Vymazat
  5. 10:17- od Vás to zní jako výstraha ID z MV ČR. Že Vy jste ten "fízl" z článku od 3:16?

   Vymazat
  6. Pane Povolný,samá voda...
   Vy jste zřejmě z těch spikleneckých teorií dočista zblbl.
   Nezdá se vám,že Ivan David je dávno vysloužilý politik a unavený aktivista,který na výzvy 21.století s něčím novým nemůže už přijít.Odpočinek a klid ve starobním důchodu si právem zaslouží. Dopřejme mu ho !

   Vymazat
  7. 18:04- stále ještě umím rozpoznat upřímnost(3:16) od Vaší jízlivosti Trolla. K tomu spiklenecké teorie nepotřebuji!

   Vymazat
 9. 3:11... PERSANE ! Ja se v Africe napracoval daleko vice nez v USA... Technicka prace, kterou jsem delal, byla narocnejsi, a casto ve velmi nebezpecnem prostredi.

  Kapitalismus v Americe byl regulovan zakony a kdyz kapitalista nebyl prase, tak jsme bohatli vsichni.

  Proto si myslim, ze kazdy mesic by mel kapitalista komunikoval se zamestnanci... Firma je lako lod, kde je treba nejen navigatora, ale i smiraka ve strojovne.

  Na nektere firmy rad vzpominam.

  President Obama "lod" Ameriku poskodil. Nadelal mnoho chyb a ty chyby nechal platit prepracovane a spatne placene pracujici tride, zatim co druzi meli vse zdarma na zaklade vselijakych programu pro nezodpovedne a nezamestnanitelne.

  Jaka je situace v Cesku NEVIM. Vidim a "znam" Cesko pouze ocima turisty a za tyden, 10 dni jedu jinam.
  Kdyz se vracim domu, tak jsem rad, ze jsem v USA, protoze v Evrope mnoha vecem nerozumim.

  Mate tam vubec nejake PRACOVNI ZAKONY ? Nevim !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu ,ono nejde o bohatnuti ono jde o to aby byl clovek spokojen a jestli k tomu potebuje bohatstvi tak je to svim spusobem nestastnik nebot tezko ukoji svoje potreby.ma treba tohle a ted chce tohle a atd .
   napadlo me jestli ti cernosi nebyli vic spokojeni s tou svoji smrtici ekonomii a zivotem"na strome" nez prisel chamtivej beloch a zotrocil je.nemyslim si ze nutne potrebovali beloskou kulturu a to same je s indianama.
   ja taky nerozumim ani evrope ani usa ,i kdyz ziju pul roku v cesku a pul roku v severni americe. muj sen je bydlet v australii kterou myluju projel jsem ji celou.jenze nemam 150 000 dolaru abych se vykoupil.a ozenit se tam nemuzu jelikoz uz jednu zenskou mam a mam ji rad
   zarathusta

   Vymazat
  2. Honolulu, ty komunistické už neplatí a socialistické z USA ještě neplatí, neb jsou podobné a "našim postkomunistům" to připadá hloupé "odvolat, co před tím odvolali". Navíc jim to jako kapitalistům vyhovuje, i odborářským bossům.

   Vymazat
  3. Zarathusto, ještě, že jsem v 68. neemigroval do Austrálie jak jsem chtěl. Ale znám tam "idealisty" tvého typu, tak jako z USA. Svět je jedna "vesnice",které vládne cca 300 lidí a jejich rodinných příslušníků prostřednictvím 10% blbců z ostatní populace.

   Vymazat
  4. Miroslave,me nejde v australii o socialni system me tam jde o teple pocasi a fajn lidi
   zarathustra

   Vymazat
  5. 4:31-systém neznám, pár lidí ano. Někteří se po "sameťáku" vrátili ale jen na půl roku a polovina z nich se vrátila pro "systém". Lidé opravdu fajn, horké počasí již s věkem nepreferuji ale moře dokola stále.

   Vymazat
  6. Osvetlim ti to, Honolulu
   V cesku nemaji zadne zakony
   Vrahy pousteji na ulice, vrazdit se smi brztrestne
   Zato deti pod 15 let jsou likvidovani exeutory
   Pochopit ceske zakony nelze,
   Pokud o pochopeni a strceni hlavy do mocuvky stejne jest

   Vymazat
  7. 5:11 ja naopak cim jsem starsi tim mam radeji teplo
   zarathustra

   Vymazat
  8. pro:
   Horni Dolni29. prosince 2016 5:13

   Zákony jsme zaplaveni až až! Berte ale v potaz jednu skutečnost, která se dá dokázat aplikací našich zákonů v životě, která dělá paseku v celém soudním systému a tudíž i spravedlnosti!
   Tou skutečností je, že minimálně polovina zákonů vzniklých po roce 1989, JSOU ZÁKONY ÚČELOVÉ!!! Sám jste zmínil děti pod 15 let a exekutory. Toto je názorný příklad ÚČELOVOSTI ZÁKONA! Budete-li hledat dále, tak bez zvláštní píle jich objevíte víc než dost!

   Vymazat
 10. 3:11... Premyslim nad Tvojim prispevkem Persane !

  Domluvil jsem se na cene za moji praci a nikdy jsem se necitil zotrocen... Kdyz se naskytla prilezitost dostat za moji praci vice, tak jsem sel za managementem a rekl - vyrovnejte to ! Kdyz rekli, ze na to nemaji resources, tak jsem dal 14-denni vypoved a sel za konkurenci.
  Kapitalismus byl ke me fain..

  3:16...T.j. zajimavy prispevek ! Jeste by jste mi mohl poradit, kde je v Praze nejlepsi cukrarna / kavarna a knihkupectvi.
  At se mam na co tesit, a o vcem premyslet.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. honolulu to jsi byl stastnej pracovnik ze jsi si mohl vybirat praci ,to tenkrat v ty africe mohlo jit kdyz tam meli malo bilejch specialistu ,jenze zkus to dneska v evrope a americe. doba je jina.
   takze jsi byl s kapitalismem spokojen a dnes mas pensi.
   precetl jsem vse co napsal podle me nejlepsi american vsech dob JACK LONDON. ten pracoval jako malej hoch tezce pro kapitalistu kterej ho naramne zneuzil.kdyz zjistil ze si poctivou praci nevidela tak se sam vzdelal a zacal psat.Uzasnej clovek.nakonec se stal bohacem vsem v nouzi pomahal az mu zavistivci zapalili dum a okradli ho pri stavbe Snarka.
   zarathustra

   Vymazat
  2. Honolulu, abyste poznal rozdíl, musel byste přijet před 30.-40. lety s tehdejšími dolary. Neadoruji "socialismus" ale "majitelé marek" si užívali skutečnou kvalitu "služeb" i potravin "natur". Obé máme již "zglajšachtlované" jako u vás, tak neporadím. Kavárna je "pražská", knihkupectví "světové", tak snad jen "perličky na dně" najdete v hospodě 4. cenové skupiny. Jsem zvědav, kolik naděje poskytne USA nám po 19.1.? PS. Až se naučím posílat mapy, což asi NR neumožnuje, pak Vám konečně dám vědět, kde ta Atlantida konečně leží(pod mořem). Možná si to připravím na "známých sítích" a dám vědět!

   Vymazat
  3. Naprosty souhlas pane Povolny. V nasi rodine mame taky spoustu emigrantu a mi rodice cestovali po pribuzenstvu pred r.89 (ja jsem nemohl, protoze jsem studoval na naklady delnicke tridy a ta nechtela riskovat dalsiho emigranta ;-) ), takze muzu srovnavat to, co Honolulu i Zarahustra srovnat neumeji. Protoze nemaji na to dostatek zkusenosti.

   Dnes ale oni ziji jen z nasporeneho, zatimco jsou jim USA rozkradeny. Oni ale ziji v minulosti a neumi si pripustit, ze co bylo "tehdy", dnes uz neplati!!!

   Vymazat
  4. Princip je ten, ze "kapitalismus" se chova vzdycky trzne. t.zn. ze kdyz potrebuje zamestnance, tak jej zaplati... ale jakmile jej nepotrebuje, tak "zmizi" ze dne na den.

   V poslednich par mesicich se takhle "vyparilo" nekolik mych kolegu, prestoze figurovali v bezicich projektech. Zatimco v Evrope, diky zdejsimu pracovnimu pravu, toto neni mozne. Chapu, ze drive byl tento system vyhodny i pro zamestnance. Mohli totiz "pristi den" neprijit do prace, protoze si sehnali praci lepe placenou. Mohu ale potvrdit, ze to, co pise pan MUDr. David, ze problem i v US a lepe placena prace, uz je jen "americky snem" a uz tam zustala jem noznost vyhodit "na den".

   Rozhodne!!!!!!! ...to co vam dnes rika Honolulu a Horni Dolni, jsou uz jen vzpominky na minulost!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
 11. O cem chcete diskutovat v zrudne ceskohavlismu. Pod Havlem cesko spachalo sebevrazdu. Co chcete resit?
  V zrudnem systemu pod krivou a neplatnou vladou
  V zemi kde dospeli mladi lide musi platit sta tisice korun exekutorum za to ze driv nez jim bylo 15 let dostali stokorunovou pokutu za jizdu bez jizdenky
  Honolulu, byle by takovahle zrudnost mozna v USA?
  Rekl bych ze ne
  Cesky vladni system je treba srazit do prachu

  OdpovědětVymazat
 12. 4:05.. Kde v Cesku ? Kde v severni Americe ?

  4:08.. Odborare voli pracovnici a odborari musi hajit jejich zajmy. Je-li korupce a odborari jsou podplaceni managementem, tak na to je stara osvedcena disciplinarni methoda zv. DETROITSKA. (Tam jsem take pracoval.) Ale ja o tom nemohu nic napsat. (Nesmim.)

  Lide to v Cesku nevi, ale byla to prave Amerika, ktera vybojovala privilegie pro pracovniky vseho druhu.
  Aby se moc odboru v Americe zlomila, tak se zacal prumysl stehovat do Asie.

  President Trump jim za vyrobky uvali takove dane, ze polezou zpet. (Uz ted lezou.)

  Odstehovani prumyslu melo velmi skodlivy IMPACT na pracovniky vseho druhu. Amerika schudla a tim schudnul i stat. Proste, nekteri manageri a politikove byli kratkozraci hlupaci.

  Trump ted vse obraci spravnym smerem a uz dostal $ 60 billionu investment z Japonska a vsimnete si, jak DOW leze nahoru.

  Az bude cela ta parta blbecku zodpovedna za schudnuti Ameriky vymenena, tak se zlepsi situace na celem svete t.zn. i v Rusku, ktere bude ekonomickym partnerem a ne nepritelem..

  Zde jde o to, udrzi-li Trumpovi lide spravny smer a dokazi-li se zbavit vselijakych utopistickych ekonomu ve Washingtone, kterych mate i v Praze hodne.
  nick HONOLULU - pamatujte co rikaval
  president R. Reagan ! "KDYZ NEKDO DOSTANE NECO ZDARMA, TAK DRUHEMU TO CHYBI " ! ! Samozrejme, ze do toho nejsou zahrnute deti, nebo duchodci, nebo lide nemocni - ne vlastni vinou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Me je podezrelej i ten Reagan

   Vymazat
  2. Reagan je pouze symbol pro pripitomele blbecky za neho se dostali do vlady Wolfovitzove a podobna pakaz a dela od te doby valku za valkou. Jejich drzost je az neuveritelna viz momentalni situaci kdy paskvil Natahnihnatu vyhrozuje Americe za to ze jim serou penize na jejich vrazdeni nebohych palestincu .(je treba videt stovky zavrazdenych deti a zen na ulicich po bombardovani prede dvema roky)Vse je lez jako vez a zachrana Trump je jen mensi zlo v tom hnoji prezileho kapitalismu. A kdo to nechape nezaslouzi si slitovani je jen pouzitelny idiot . Sledujte jizdu po prdeli sroubovici , nic moc se nezmeni bohati budou dal bohatnout a chudi dal chudnout ,coz zacalo za toho Reagana jez zacal hezkym podvodem (zbrane Iranu a penize do south america na boj gerilam proti legalnim rezimum ,jen obdoba bartevnych revoluci nyni v Africe .

   Vymazat
 13. Zdá se mi, že např od roku 1990, to je bez mála 27 let jsme si my rukama pracující mnoho nepolepšili, novodobé otrokartsvi, máme tak na přežití, důchodci jakbysmet :(( minimální mzda +-10tis kc po téměř 30-ti letech té "Vaší,, demokracie fakt skvělý, ty šmejdy jenž mají velké huby bych nechal zkusit chodit na tři směny za 15tis

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to smutne
   Ale ti lide taky cinkali havlovi

   Vymazat
  2. Cinkalo a demonstrovalo se se na protest a za skonceni komunismu , ktery byl v koncich.
   Havel se pak k tomu hnuti lidi prisak, jak vsechny pijavice a parasiti maji ve zvyku...a nemohou jinak existovat...
   Napriklad zit a pracovat normalne...

   Vymazat
 14. 4:41... To je ono ! On zil v dobe neregulovane kapitalismu, (San Francisko), ktery byl velmi nelidsky !

  V Evrope prvni pokusy o zmenu tohoto nelidskeho PREDATORSKEHO systemu zacaly vznikat az po roce 1882 ve Vidni. (Socialni Demokracie.)
  V Zapadni Virginii z techto boju vznikla obcanska valka.
  V Detroitu v techto bojich bylo mnoho zabitych.
  Tam se zlocinecke gangy (Mafie) pridala na stranu pracovniku. V Chicagu kvuli temto bojum meli take mnoho mrtvych... Proto je dulezite, aby se s lidmi, kteri vytvari hodnoty jednalo cestne a dobre a aby se tato trida chranila pred parazity.
  Koncim panove jdu premyslet o cukrarnach ve Vidni a v Praze.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, díky za příspěvky. Jen pořád mluvíš o cukrárnách ve Vídni a v Praze! Ale co tak dát si pěkně vypečené vepčové koleno s plzeňským? Rád bych tě pozval až budeš v Praze, ale nemám kontakt.
   Alberta Redneck

   Vymazat
 15. vite ze prvni osmihodinovou pracovni dobu na svete zavedli v Australii.
  zarathustra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. toulam se toulam jizni australii
   na zadech tezkou matildu mam
   pujdu tam kde do poharu dobry shiraz nalevaji
   v adelaide na zdravi jeden si dam

   to je jeden refren z moji pisnicky co jsem napsal.
   ja vymyslel jenom refreny jinak zbytek matyldy jsem prebasnil v rymech presne .kazdy refren je z jine provincie ci teritoria australie
   zarathustra

   Vymazat
  2. Zarathustro, z Čech znám jen "Matyldu" z podání zpěváka Drobného, Shiraz jako víno z Lídlu a Adelaidu jsem "měl" jen jako chladící vitríny. Já vím, jen náhražky ale nestěžuji si, Vy doufám také ne a někdy Vaše "výtvory" postnětě, opravdu rád si je přečtu, poslechnu.

   Vymazat
  3. pane Miroslave kam to mam poslat napiste email rad poslu
   zarathustra

   Vymazat
  4. Zarathustra,
   One day old swagman camped by the billibong
   Under the shade of Culamba tree
   Down comes trooper one two three

   Vymazat
 16. Zatraceně! To už dnes budu bez spánku!
  Šokující video - příjemně šokující - zde - 3,5 minuty:

  https://www.youtube.com/watch?v=cVTr0pKnnyk

  Je to Tramp, nebo převlečený Putin, nebo nějaký hoax? Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=U2G9MR1n7Es&t=24s

   Mame noveho trubace na roh a tanecnika kozacka Hopsa hejsa do Jeruzelema. Kdo rozumi vidi netreba komentar ,cela rodina je propojena do zidu a money tez ,on je netrhal na borovici ,delal je s zidomafii

   Vymazat
  2. 7:39 ... a na to už asi mít čas nebude. Děda.

   Vymazat
  3. 7:12 Trump je prostě jen pragmatik. Vidí věci reálně, bez nějakého pláštíku lží, kterým nevěří ani jejich autoři. Těm věří jen Pepkové, bez kterých by ty prasárny nebylo možné uskutečnit v zájmu těch, kdo na nich vydělávají. Ty bilióny o kterých mluví Trump, zaplatili daňoví poplatníci. A ti, kterým skončily ty bilióny v kapsách, jsou praví původci oněch účelových lží. Trump do té party nepatřil, proto si může dovolit mluvit pravdu.

   Vymazat
  4. 7:12 Z Trumpova vyjádření lze také odvodit, že sice snad přestane podporovat "umírněnou opozici", ale také se nebude zapojovat do boje proti IS a s chutí v tom nechá Rusko, Sýrií a Irák samotné. Pokud by chtěl opravdu pomoci, musel by alespoň zastavit dodávky zbraní těm státům, které IS zásobují. A k tomu asi nemá ani vůli, ani možnost.

   Vymazat
  5. 14:52 Ono i to "přestat pomáhat" by byl všestranný pokrok oproti utajované všestranné podpoře IS a kverulantnímu jednání.
   Ještě není ve funkci, brzy uvidíme co reálně udělá. Děda.

   Vymazat
 17. Takze zde mame Waltzing Matylda z Australie a ja predkladam k poslechu BZN - WALTZING MARIA (na youtube), ktera ma abslolutne idealni slova , hodici se k tomuto thematu / clanku.
  - O lidech osamocenych a pracujicich, pro ktere kolo stesti a penez se netoci. Nezbyva nic jineho, nez jit ke Klokoni do Vrsovic na Fernet. (Pisen Waltzin Maria.)

  6:23... NEOCONS nezacali existovat za Reagana, ale jsou to byvali Trockiste, kteri vznikli ve 30-tych letech.
  Za Reagana bylo dobre ! Se skupinou Neoconu mel Reagan napjaty vztah, ale to vse uz je davno a neni konstruktivni o tom mluvit.

  Jura 6:36... Tak to bylo vzdy. Kdyz pracovni project skoncil, tak se slo na jiny project. Proto se kazdy American stehuje 8x za zivot. (Rikaji statistiky.) Definitivne to ma svoje vyhody (ale take nevyhody). Ja se stehoval vickrat nez 8 x a tim jsem duverne poznal nekolik mest a statu, zatim co jine jsem jen projel a nemohu rici, ze je znam dobre..
  Obohatilo mi to zivot po vsech strankach.

  Kdyz jsem zil v CSSR, (v Socialismu), tak jsem nemel penize ani na kolo. (Potom pridsel Breznev.)
  V Johannesburgu jsem si sel pro prvniho Mercedesa v roce 1972..A v Americe jsem diky kapitalismu mel vzdy vsechny hracky po kterych jsem touzil.
  (A zase nemam kolo ! Doktor rikal, ze nesmim na kole jezdit, protoze starnu.)

  Amerika ke me byla fain. Mam Ameriku rad !
  Generalizovat se o ni neda ! Nekteri emigranti to dotahli opravdu vysoko. Znal jsem lidi z emigracni vlny 1948, ktere president Reagan zval na vecere a ktere povazoval za osobni pratele.

  To jak se v zivote clovek uchyti, zalezi take hodne na individualite cloveka.
  Shrnuto - jak JAR, tak USA byly ke me moc fain a s proti americkou propagandou nesouhlasim. To, co se vam nelibi, to nedela America , ale skupina specialnich zajmu. Globaliste, Neocons, NWO a jejich loutky. Za 23 dni (20.1.2017) jsou v politicke polelnici vsichni.

  President Trump ma pred sebou velmi mnoho prace. Obama mu vymysli stale nove a nove prekazky a znovu pozaduje sankce proti Rusku a president Trump je uplne bezmocny do 20.1.2017.
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonymni v 08:02:
   Souhlasim, nein spravne generalizovat...tedy hazet spinu a obvinovat cele staty a narody...jako Rakousko, Nemecko a dnes USA. Jeste vice nez drive maji obyvatele Status omezenou moznost politiku a jednani statu na venek ovlivnovat.
   Toto je mozne jen pro stale mensi vrstvu, skupinu lidi v tech statech. Jejich sila je v celosvetove propojenosti a vlastnictvi medii a dulezitych celosvetovych Instituci (Bilderber, Trilateralni komisch, Club of Rome,.. Svetova Banka, Mezinarodni financni Institut (IMF), Evropska Banka, BIS, ratingove Agentury, Hollywoo, Time Warners,...)

   Jestli Trump neco v USA zmeni, to se uvidi. Ale urcite se nebude starat o vyvoj v Evrope. Obama ma a mel spousty chyb, ale neprofitoval ze zahranicni politiky USA jako klany Bush, Clinton, Wolfowitz, Madam Albright a dalsi. A navic nepodporoval Obama radikalni pravicovou politiku Netanyahu. To se asi s prezidentem Trumpem zmeni. Komu prospiva zniceni prosperity a funkcnosti statu severni Afriky a Blizkeho Vychodu? Komu toto naopak skodi?

   Vymazat
  2. nick Honolulu je dobré,
   ale ananasy jsou chutnější.

   Vymazat
 18. Jestliže migranti, resp.ostatní nezaměstnatelní způsobí kolaps střední Evropy, ztratí bankovní systém vliv na cokoli,dluhy ztratí smysl. Problémy,které autor popisuje,musejí být popsány v programech politických stran spolu s představou jejich řešení. Programy typu BUDE LÍP,ZAŘÍDÍME TO, nebo MAKÁME- jsou určeny blbcům.Kandidáti takovými voliči vskutku opovrhují.Obavy z revolučnosti takové situace vůbec nejsou od věci. Ostatně mně už policie preventivně podrobila týdenní kontrole jak počítač,tak mobilní telefon a dva fotoaparáty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že ohledně ztráty vlivu bank, které mají politiky v hrsti se mýlíte. A hodnotit voliče, kteří volí proti sobě menší zlo jako blbce napovídá něco o Vaší povýšenosti.

   Vymazat
 19. 7:39...Chybi vam obektivita ! 75 % Zidu bylo na strane Hillary a volili Hillary. 25 % Zidu, (kterou vedl Stehhen Miller, byla na strane Trumpa.) Oni nejsou jednotni.
  Krome toho jejich media totalne zhloupla a jejich vliv upada. Nedelejte predcasne zavery !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napřed třeba definovat co je to žid, v samotném Israelu se tuze hádají kodo je a kdo není žid, pojem žid je tak zčachrovaný a nejednoznačný, že tomu ani jinak být nemůže - Klimov tzv. židy definuje jako spiknutí dědičných degenerátů.

   Vymazat
 20. Napsáno s přehledem odborníka. Přesně popsaný jeden z hlavních problémů společnosti postižené diktaturou peněz.

  OdpovědětVymazat
 21. Tohle všechno je pláč nad rozlitým mlékem, to že je kapitalismus ve své podstatě parazyt píši již dosti dlouho a jestli je v něm někomu lépe a někomu zle není podstatné. je to systém stálého nesmyslného růstu spotřeby a tím i cesta do záhuby. Za tzv komunistů z kterýma jsem měl problémy ale ne existenční zůstávala nadhodnota práce doma a to že se s ní špatně hospodařilo šlo postupně změnit nebýt těch parazitů kteří lidem vyprávěli o pečených holubech létajících na západ od nás. Děkuji pane Zatrahusto a další teď je potřeba v nastávajících volbách zvolit toho kdo prosadí volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Jsou to dvě důležité části demokracie protože demokracie je vláda většiny.Samozřejmě budou i tak vznikat chyby ale zase se dají odstranit bez násilí. Jsem již starý ale mám potomky a podle mých poznatků jiná mírumilovná cesta neexistuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže volba je jasná, SPD Okamura. Ti mají ve svém programu uzákonění všeobecného referenda a také přímou volbu (a odvolatelnost) politiků. Jen je třeba je volit, aby měli potřebnou sílu v parlamentu. Já osobně tipuji 2. nebo v nejhorším případě 3. místo, protože ovčani budou pořád volit Koblihu, bohužel. SPD bude velké překvapení!!!! www.spd.cz

   Vymazat
  2. Doporucoval bych dnes zvolit politiky jen na 4-6 mesicu s tim, kdyz se odchyly od svych slibu, tak je okamzite vyhnat.

   Vymazat
 22. Problémy jsou posány přesně.Začínam věřit tomu nápisu u cesty za takzvaného totáče "komunismus mládí světa" Žádný kapitalismus se nemůže sám od sebe zlepšit.Podle známé poučky"kapr si sám rybník nevypustí".Tak zvané západní zemně žijí z toho co narabovali v Africe v Asií.Tak si to přeberte.Ti emigranti co tady píšete máte předstich v lumpárnách , co jste nasbírali po světě, ale v ničem místním nemužete pomoci ani poradit.A že by celý svět se dal do pohybu, aby všichni byli na stejné úrovni, to nemyslíte vážně.
  Lada.

  OdpovědětVymazat
 23. Myslím, že je to celkem jednoduché. Vytváří se třídní otrokářská společnost. Evropa a USA jsou vyřízené, na řadě je Rusko a potom celý svět půjde na Čínu. Držme palce Číně, tam nemohou škodit, nemají šikmé oči.

  OdpovědětVymazat
 24. Doba není na revoluci zralá. A troufám si tvrdit, že bychom neměli příliš sázet na to, že v dohledné době nazraje. Takže neuvažujme směrem k nějakým revolucím, není to plodné.

  A evoluční cesty nejsou bez opravdové demokracie možné, neobejdou se bez ní. Toto je základní směr, na kterém bychom se měli jednoduše a bez vymýšlení ptákovin sjednotit a společně tímto směrem napřít všechny síly.

  Proti všem dobroserským antidemokratům spojit všechny "zlovolné" demokraty.

  OdpovědětVymazat
 25. Honolulu mě zajímá jak Trump znovu zavede zlatý standart, když USA všechno zlato prošustrovalo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlatej standart je blbost, vysvetlim na pozadani. To uz lepsi by byl stribrny.

   Vymazat
 26. Ve skutečnosti to první, co společnost potřebuje, je náboženství - ve smyslu externí autority, která je nade všemi. Tedy ne "nám je pánbů jako pánbů, jenom když je ňáký, abychom jím udrželi na uzdě sedláky", jinými slovy jiné náboženství pro lid a jiné pro elitu. Právě tímhle dvojím náboženstvím a morálkou odstartovala církev někdy v devatenáctém století dnešní rozklad. Právě tahle dvojí morálka charakterizuje i elitu dnešní.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes jsem udělal výjimku. Diskuze k tomuto článku čtu - jeden příspěvek za druhým - a nevycházím z údivu jak jsou konstruktivní. Slušné. Věcné. Jsou tady lidi, kteří poznali svět a přináší pro nás velmi zajímavé poznatky. Ale tohle - 10.29? Je úžasné!!! Vy dokonce citujete K.H.Borovského myslím že je to úryvek z básně Křest svatého Vladimíra.... "že je carův svátek, a prd s odpuštěním rovno. Ne, a ne a nebudu hřmít - co mám z toho? Hovno!".... Údivem sedím na zadku a nemůžu se od toho odtrhnout. Takové diskuze kdyby byly pod každým článkem, bylo by to denně skvělý čtení.Škoda že o tak inteligentních lidech, kteří občas operují na diskuzích, není známo, kde se vyskytují. A proč se nescházejí. Tací - a právě jen tací by dokázali více než čas totiž... oponou trhnout a změnit svět!...

   Vymazat
  2. An.12:02 naprostý souhlas, Jandovi se plní kartotéka, ale je tu prima. Takže všem díky. Qiedo

   Vymazat
 27. Nesouhlasím, že inteligence je vrozená, naopak mozek lze cvičit jako jakýkoliv jiný sval. Někomu to jde zpočátku rychle a pak ztratí dech, ale jsou i opačné případy (slyšel jsem o nějaké už velmi staré ženě, která se stala šachovou mistryní a před tím nedělala žádné povolání vyžadující mentální výkon). Vše lze šikovným působením do nějaké míry ovlivňovat. Hodně ovlivňuje vzdělanost, protože vzdělaní lidé pokud je to spojeno s dobrou morálkou lépe vychovají svoje děti, protože nejvíce záleží na počátečním kvalitním rodinném zázemí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymni 10:35
   Inteligence muze byt podminena genove. Ale co inteligenci podmineno neni, jsou vlivne politicke pozice. Na ty je stale treba mit vlivne rodice, pratele a stranickou prislusnost..nejlepe kombinace vsech trech. Takovy Martin Schulz (prezident Evropskeho Parlamentu) byl dokonce vyhozen z gymnasia, nebot na to prospechove nestacil...
   Jean Claude Juncker obdrzel na klasternim Gymnasiu titul "Diplôme de fin d’études secondaires", coz je obdoba maturity (?), pak studoval prava, ale hned po studiu se stal profesionalnim politikem. Co je zajimave, je treba stejne jako Barroso nebo aktualni papez Jesuit.

   Vymazat
 28. POKUD CESI SVRHNOU ZLOCINOU VLADU ZLOCINU A DOSADI SI NEKOHO JAKO TRUMPA TAK SE VSEM PONIZENE OMLUVIM
  Ale nikoliv dokavad smrdi letisko jmenem vraha a zlodeje a lhare

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivane Chazareviči, poraď, kdo je ten český Trump? Přemýšlím zda to je Kalousek, Halik a nebo Herman?

   Vymazat
  2. Klídek Horní Dolní. Nebudete se muset omlouvat -to se v Čechách totiž nikdy nestane. Tady - jak známo -se chodí jen od pankejtu k pankejtu - tedy buď nalevo a až ke zdi - nebo napravo a až ke zdi. Nikdy žádná zlatá střední cesta. Já jsem neměl nikdy nic výhradního proti Rusku, ale štvalo mě chování "elit" - to šílený lezení do ruských zadků. A teď? Nemám nic proti Americe, ale chování našich elit? To ještě šílenější lezení do amerických zadků? Nejodpornější mentalita, jaká může být. Kdy naposled .."bývali Čechové statní jonáci? Bývali rekové jak je znal svět?"... Už hodně dávno již tomu. Co je tady ještě českého? ČR - je dnes imitace Ameriky od a až do zet. Podívejte se, jaká dávají naše sereblity jména svým dětem - jeden hnus! Jak se chovají. Jak se předvádějí. Jak se politici pitvoří. A tak se má pitvořit každý, aby nebyl označen za špatného? Vždyť je to hrůza. Co tady v ČR ještě zbylo českého? Nějaké osmdesátileté babičky na vesnicích? Když už i šedesátníci jsou proameričtí poserové a pokrytci?

   Vymazat
  3. Horní Dolní: Trump patří do US . Tvoje předčasné jásání nad někým kdo zatím jen
   žvanil a nic nedokázal (myslím v politice)
   mi připadá zvláštní. Kecy US presidentů
   v presidentské kampani jsou stejné jako
   kecy soc.dem. před volbami. Počkejme a nechvalme den před večerem.
   Václav

   Vymazat
  4. No prave, mezi cechy se trump nenajde

   Vymazat
  5. 12:56
   A to je dobře nebo špatně?

   Vymazat
  6. 12:12 byl jsem zde obvinen ze nadavam na cechy
   Zamyslel jsem se nad tim
   Ale dokavad bude vladnout v cesku havlokult tak budu dale na jmenovany kult nadavat
   Je to fer?

   Vymazat
  7. 12:58
   To je teda silne spatne

   Vymazat
  8. 12:26 Vasku, Vasku, Vasku
   Myslim ze uz ted, a to nema zadnou silu ci pravomoce toho dokazal neskutecne
   Burza leti nahoru
   Dolar posiluje
   Sebevedomi naroda se zvedlo
   Vis, nechci ten cesky pesimismus
   Jasne ze musime vyckat, promluvime si do sto dnu do dne?
   To bysme uz meli vedet

   Vymazat
  9. 13:01
   A pro koho je to špatně?

   Vymazat
 29. Tady tedy "postižené husy" zdatně kejhají. Divím se, že tento web má nějakou "diskusi", je to rejdiště různě postižených individuí. Pane Davide zrušte tu masturbaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 10:48 - Co jste nepochopil?

   Vymazat
  2. Žádné kejhání "postižených hus" jsem nezaznamenal až do 10.48. Čím jste momentálně postižen - to je pervitin? A masturbujete? Ten vejžblecht, který jste napsal, je úplně nesrozumitelný a zcela irelevantní k diskuzím.

   Vymazat
 30. Závěr je jasný. Rozpory kapitalismu, které v jeho počátečním stadiu působily vývojovými podněty již působí regresivně. A jelikož protiklady v jejich rozvinutém poměru jsou nesmiřitelné, nelze je v rámci kapitalismu řešit jinak, než zrušením jednoho z nich. A to je možné jedině revolucí, buď násilnou, nebo pokojnou, a nastolením jiného společenského systému. To je zákon vývoje a ať zastánci starého, překonaného a zdegenerovaného sytému řvou jak chtějí, vývoj se prosadí. Možná, že doba není ještě zralá, možná, že lidé si musí sáhnout až na dno. Možná, že zde chybí jednotící a organizující síla, kterou by měli být komunisté. Čtěte Marxe. T

  OdpovědětVymazat
 31. Systém politických stran, ale i autorita, jako náboženství je již pro dnešní technicky pokrokovou dobu přežitá. Navíc svoji neschopnost stát řeší podporou různých neziskovek, které na mě již působí něco jako jednotky pomocné stráže. Myslím, že úroveň těch kteří stát řídí je tak nízká, včetně úrovně oněch neziskovek, o novinářích a necenzurovaných veřejných prostředcích ani nemluvě, že to nutně musí urážet skutečnou inteligenci. A ta má hodně důvodů k této revoluci podnítit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krátké, ale podnětné!
   (škoda, že jste anonym)

   Vymazat
  2. 11:13
   Úroveň těch, kdo stát(y) řídí, je odrazem úrovně obyvatel (včetně občanů). Inteligence s tím nutně nesouvisí. Světl není jednodimensionální.

   O jakých DŮVODECH vlastně mluvíte?

   Kokotko

   Vymazat
 32. 2:28: Vážený pane Honolu. Jeví se mě, že Vaše výklady zde umísťované, jsou dosti povrchní, dálo by se říci nedbalé.
  l. Kapitalismus je vždy predatorský, tedy i nyní /praedator, lat. lupič/.
  2. Znáte nějako publikaci dokazující, že černoši, jak to uvádíte Vy asi všichni, mají jinou genetickou výbavu než běloši a že existují nějaké geny odpovědné za pracovní výkon. Já jsem potkal v Anglii dělníky černochy - během několikalété práce jako dělník /jedna kniha psal těžká práce vyžaduje fortel, tedy dělnická práce nění práce pro blby/, kteří pracovali lépe než běloši - nebyli liní, byli inteligentní a výkonnnostně byli schopnější než běloši. Odkazují na Vaš dřívější komentář, ve kterém jste tvrdil, že 100 tisic let se podepsalo na bílé rase tak, že se stala schopnější než černoši. Kde jste vzal tu vědeckou tézi. Asi v nějaké pseudovědecké publikaci, v nějaké domněnce, která nemá daleko k tomu, co presentovali ve III. Říši o Ubermenschen. Dle mého názoru to, že běloši jsou tak schopní, vděčí pouze podnebí - chladu.
  Pište zde nějaké solidnější postřehy. Chtěl jsem poznamenat, že bez sáhnutí ke knihám, jen vlastním rozumem, člověk nějaké pozoruhodné postřehy neudělá. To jste jako kavárenský šachista, nikoliv dokonce jako šachista nejnižší soutěže - to jest u nás v republice - nejste ani tak chytrý jak venkovský šachista hrající v okresním přeboru. Bohužel po nějaké době čtení Vašich příspěvků jsem dospěl k názoru, že svými názory připomináte právě toho kavarenského šachistu.
  Jinak krátce k článku: myslím si, že doba, která byla před rokem 1989 nebyla dobrá, ale bohužel pro 90 procent lidí byla lepší než doba nynější, jak to vyplývá z výčtu MUDr Davida těch soudobých neduhů. Za ty nuzacké platy byly životní jistoty - zdravotnictví, vzdělání, důchody, bydlení a problémy, jak se o nich zmiňuje pan MUDr. David, zde vůbec neřešilo. Trollská odpověď - žili jsme na dluh.
  Jinak pod 1:28 je troll, kterého by se dalo označit jako supertroll, někdo - koho vysokoškolští studenti označovali slovem "lumen" /lat. světlo/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekl bych, že se hodně mýlíte 11.59 To, že černoši někde makají, - třeba ti už narození v jiné evropské zemi - nesvědčí o ničem. Ve skutečnosti je Afrika obrovská země, s mnoha možnostmi, ale leží ladem - proč? Když je ta černá havěť tak pracovitá? Jim stačí jen denně se najíst ( čehokoliv), a pak chrápou pod palmou, a večer tancujou a křepčí. To je jejich život, Pracovat je donutili až kolonizátoři. Často i násilím, ale pak se černým zemím dařilo. Než se pár černých chcípáků rozhodlo majetek bílých lidí ukradnout - obecně se tomu říká "šílená touha po svobodě". Kolonizátory pozabíjeli a vyhnali... a teď už jejich majetek rozkradli, všechno, co bylo v sýpkách, sežrali, mají hlad, a tak táhnou za svými bílými "otrokáři" do Evropy, a prej .. krmte nás... tomu se říká touha po svobodě? Nějaká divná - ne? Černí zmetci bez bílých lidí vůbec nemůžou přežít. Proto jen rajdají po světě, svou úrodnou Afriku opouštějí, ti, co tam zbyli, jen bojujou a skáčou si po chřtánech, a Afrika opět leží ladem. Napravit by to mohla zase jen kolonizace... a všechno by se opakovalo.

   Vymazat
  2. 12:25
   Naštěstí jsou tu žlutí lidé ... kteří se postarají o kolonizaci takových mudrlantů, jako jste Vy.

   Vymazat
  3. Vůbec nejsem mudrlant,ale co jsem napsal, je pravda. Teoreticky se měli černoši chopit příležitosti a ze své země vytvořit kvetoucí ráj. Ale ne. Namísto toho vedou kmenové války, a statisíce černochů táhnou za svýma bývalýma kolonizátorama, aby je krmili. Logicky by je měli trvale nenávidět - ne? Je to zkrátka jen líná čeládka. Každý den ulovit nějakou myš, sežrat, k tomu natrhat banány, pak chrápat, večer bušit na bubínky a křepčit. Kromě bojování ovšem. Práce je pro ně vošklivý slovo, a každý den v pravidelnou dobu se vyhrabat z pelechu, a jít někam makat? Nemyslitelné. To jsou prostě geny. A fůra ostrovanů žije právě tak. Jsou spokojeni a šťastni, bez medií, bez bulváru, bez denní porce hnusu, násilí a hrůz. S náma by neměnili za nic na světě. Celý den horko, pelech si můžou postavit kdekoliv bez byrokratických obřadů a povolení, totéž platí o rozdělání ohně, na ohni vaří, venku je vidět do noci - žádné nájemné, žádný plyn, žádná elektřina. Žádná rodná čísla, občanky, a podobné zhovadilosti. Těm, co táhnou do Evropy, se docela i divím.

   Vymazat
  4. 12:48
   Poměrně stručně jste objasnil, proč se průmyslová kapitalismus nerozvinula v Africe či v Oceánii.
   Na lenosti není nic "an sich" špatného; v epoše automatizace bude rozvíjení lenosti nezbytností.

   Vymazat
 33. Sociální zaopatření zbytečných šmejdů, chytráků, harpagondechajců, podržtašek a sociálních inženýrů je opravdu ale opravdu nezaplatitelné a budou doomrzení vytvářet dojem, že jsou potřební a lepší než ti, které z kantýny Titaniku už preventívně vyštípali. Motivovat lidi k práci, fantastické. Heh

  OdpovědětVymazat
 34. K čemu potřebují kreatury civějící na displeje mobilních telefonů nějakou společnost?

  K čemu je jim nějaký Shakespeare?

  - Svět se nevyvíjí podle Orwella nebo Bradburyho, ale spíše podle Huxleyho ("Brave New World"). Inteligence a tvůrčí energie lidí bude (je) investována do úsilí patřit do té správné kasty.

  - Josef Čapek si kdysi povzdechl, že "komu jde v životě jen o to, mít se dobře, ten nečiní dobře životu".

  Doplňková četba:
  Günther Anders, Die Antiquiertheit des Menschen

  Kokotko

  OdpovědětVymazat
 35. 150 000 pracovních míst je lež, 400 000 nezaměstnaných je druhá lež.

  Jako člověk s interními informacemi mohu potvrdit, že ÚP běžně eviduje ( a dále nabízí ) i místa, která už jsou několik týdnů až měsíců obsazená. Nebo, že tři různé agentury nabízejí totéž místo od jednoho zaměstnavatele, ale ve statistice "volných míst" to vypadá jako tři místa.
  Počet nezaměstnaných je mnohem vyšší, současný údaj je výsledkem úpravy výpočtu.

  A teď to nejhorší : pokud pan prezident "nechápe", proč se 400 pasažérů nevejde do prostoru, kde je 150 míst, pak by měla být ověřena jeho příčetnost a svéprávnost.

  ( To píšu s lítostí jako někdejší Zemanův příznivec. )

  Roman

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem byl příznivec pana prezidenta, ale tohle fakt nezvládá. Co píše Roman, je pravda. Ale taky je pravda, že tisíce chlapů kolem čtyřicítky, kteří by mohli skály lámat, fintí nějakou invaliditu a válí se doma na podporách. A tím nemyslím jen hnědáky. Spousty bílých. Být invalida - je základní forma práce v ČR. Ta druhá je k tomu makat někde na černo. ID - ČID - člověk až žasne, co jich je. Jedna moje sousedka, kolem padesátky, taky bere nějaké invalidní dávky, pokud vím, ale na černo si přivydělává v gastronomii ( a tam jsou jich tisíce) a ta ženská pracuje jako obsluha jídelny jedné firmy pro jejich zaměstnance, a od jiné firmy ( pro kterou pracuje) jim vozí obědy. Jezdí s dodávkou, denně si sama naloží asi sedm až třicetikilových beden s jídlem, v jídelně ho přemístí do nahřívacího pultu, rozdá dělnictvu té firmy, pak nádobí zase složí do těch beden a sveze dodávkou zpět - a tak pořád dokola. Je to děsná dřina. K té invalidce si přivydělá víc než ještě jednou tolik - s čím asi je invalidní? Ještě jsem to nevydumal. A takových jsou fůry -ale jen tak se dá u nás důstojně žít. Na stavbách pracuje na černo spousta invalidů - zkrátka a dobře, pan prezident ví úplný hovno jak to chodí v reálu, zrovna tak, jako všichni politici. Jen se žvaní a žvatlá. Kdyby raději neříkali nic, udělali by lépe. Vědí prdlajs, a svým žvaněním jen ztrácejí u lidí kredit, protože reálně je všechno jinak a jen my to víme. Politika a media - to je jen o bohaprázdném žvanění.

   Vymazat
  2. 12:37
   Jenže ono to žvanění do značné míry funguje. I to Zemanovo.

   Vymazat
  3. 12:37
   a ty si myslíš bloude ,že by za ccca 4000Kč
   mohla být živa a platit činži? Jsi hloupý
   závistivý šmejd.Když tak se koukni na ty
   co berou z naši daní desetitisíce a ještě
   mají melouchy alespoň tři. viz každý komedant a státní vyžírka (parlament,senát,soudy atd.
   Václav

   Vymazat
  4. S někým si mě pleteš Venouši - 13.39. Já svý sousedce tu dřinu nezávidím ani náhodou. A taky proč? Přece píšu, že jedině za těch okolností zde lze žít důstojně. Že jedny peníze odněkud za něco bere, a druhé vydělává načerno. Jenom je mi divný, že je tolik invalidů. Spousta těch nemocnejch invalidních lidí kope v ulicích, pracujou na stavbách, nebo v gastronomii - tam je každej ten invalidně chorej. Protože tahle odvětví si můžou lajznout zaměstnávat lidi načerno. Žádný smlouvy a tak. Řeč není o závisti, ale o naivních žvástech politiků a o tom, že vědí o současný realitě naprostý a absolutní hovno. Proto taky tvůj před-předchůdce král Venca čtvrtej chodil v přestrojení mezi lid, aby viděl na vlastní oči jak to chodí, a nemusel bejt za blbce. A šmejdy hned vymáčel ve Vltavě. Já nevím, kolik má kdo jako ID nebo ĆID - ale vypočítává se to z platu, jakej kdo měl když u něj nastal stav invalidity. Ona má myslím plnou, a bere asi tak osmičku, a k tomu podporu na bydlení, protože vykazuje jenom tu osmičku, což by nestačilo. Má asi kolem jedenácti tisíc - dalších jedenáct si přivydělá tou jídelnou. Takovejch lidí je fůra. Chce to jediné - musíš vydržet makat tak do padesátky, pak jsi stejně "nezaměstnatelnej" ( kromě protekce samozřejmě), musíš nastoupit do invalidky, a k tomu makat na černo. Teprve pak máš slušný peníze. Což vydržíš do nástupu řádnýho důchodu. Jo a další podmínka - bejt zdravej, to jest do padesáti se moc nedřít, protože teprve pak to vypukne. Ale můžeš si vybrat - nejvíc ID a ČID dělá strážné, protože tam je ID podmínka, a vůbec. Mně jsou na tom směšný ty politický a mediální kecy. Nikdo z té sebranky, ani Milda na hradě, ani ta nána -ministryně práce.. bla bla... ani mediální kašpaři - nikdo neví, jak to ve skutečnosti je. Odíraný občan si zkrátka poradil - pochopitelně nemá nikdo statisíce jako ta hnusná břečka, ale lidi se zkrátka zařídili, až na pár zoufalců, kteří jsou buď moc mladí a pracovat do padesátky nechtějí a nevydrží, nebo už hodně přes, a tak dlouho na ulici, že už to neřeší. A jinak --- existenční minimum 2.800 a životní minimum 3.400 ( nebo kolik to je) je hnusnej polistopadovej zločin. Tak ať stát platí jako mourovatej alespoň těm chytrejm, a pořád je to málo. I kdyby si tak všelijak přišli na čtyřicítku měsíčně a tenhle zlodějskej "stát" totálně zruinovali, přál bych jim to. Tak nevím, co tady na diskuzích šílíš. Řeč je o blábolech - hloupejch, nevědomejch, totálně prázdnejch, kterýma nás politici a media krmí. Ne schválně - oni totiž věděj o nás hovno.

   Vymazat
  5. 14:34- je to tak, ti hrdější ani nepodstupují potupnou cestu na "pracáku". Problém budou mít v důchodu ale kdo by to v této době řešil? Tak jim přejme pevné zdraví a optimizmus. Ano, líp jim nebude ale budou sví. PS. až jich budou miliony...?

   Vymazat
 36. Ta v úvodu zmíněná "obludná ideologie" se od nepaměti jmenuje liberalismus. Ten dnes koliduje s renesancí feudalismu (trumpismu).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.
   Možná to tak trochu i chápete, ale raději následující poznamenám:
   • obludnou ideologií není ledajaký liberalismus, ale bezbřehý liberalismus;
   • možná by se v "trumpismu" našly prvky návratu k "feudalismu", ale pod "renesancí feudalismu" bych si představil přece jen něco o dost jiného;
   • trumpismus bych viděl jako trochu drsnější omezení liberalismu vystavěním/opravením jeho břehů, navracení liberalismu do patřičného koryta;
   • a následné vysoušení těch bažin mimo svedené koryto liberalismu potom bude ještě hodně pracné a břehy budou dlouho podmáčené.

   Vymazat
  2. To není úvaha, to je básnění.

   Vymazat
  3. 13:12
   Bažiny naposledy vysoušel Mussolini.

   Vymazat
  4. Pane Kopecký, Vy zase používate zavedené pojmy pro mnohem širší obsah, než bylo zavedeno.
   Dokud nejsou zavedeny nové pojmy, nebo není to Vaše rozšíření obecně přijato, je jistě lepší třeba i trochu básnit. Mimochodem, myslím že ta moje metafora byla docela přesná. A že je ta metafora (báseň :-D) pro Vás těžko pochopitelná je jenom proto, že se rigidně uzavíráte ve svých uměle vytvořených pozicích.

   Vymazat
  5. 14:07

   Ale ale, kdopak nám tu co "zavedl"?!

   Zdůraznění historicky nepopiratelné spojitosti liberalismu a otrocké práce není rozšířením, ale naopak upřesněním údajně "zavedeného", ve skutečnosti rozbředlého výrazu "liberalismus".

   Co je to celá ta slavná "liberální demokracie"?
   Je snad nedůvěra vůči ní v Rusku nebo Číně znakem pouhé nevyvinutosti (oproti "vyspělým demokraciím") - anebo to přece jen nějak souvisí s dějinnou zkušeností těchto zemí v posledních 200-300 letech?

   Vymazat
  6. Prosím o upřesnění toho, co jste napsal 12:49 ("Ta v úvodu zmíněná "obludná ideologie" se od nepaměti jmenuje liberalismus. Ten dnes koliduje s renesancí feudalismu (trumpismu).") ve smyslu toho co jste napsal teď 14:34. Děkuji.

   Vymazat
  7. 14:40
   Nerozumím, nač se ptáte.

   Vymazat
  8. 14:40
   K refeudalisaci snad tohle:

   http://www.listy.cz/archiv.php?cislo=122&clanek=021204

   http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sociolog-keller-stredni-trida-ma-bliz-k-hranici-bidy_249040.html

   https://www.kzamysleni.cz/habermasova-teorie-strukturalni-premeny-verejnosti-a-jeji-prinos-pro-soucasnost/

   Vymazat
  9. Vám připadá, že tezí "liberalismus ... dnes koliduje s renesancí feudalismu (trumpismu)" jste nějak zdůraznil "historicky nepopiratelnou spojitost liberalismu a otrocké práce"?!!
   Podle mne ne. A tudíž, ta Vaše "kolize liberalismu" (v tom jak píšete úzkém pojetí) "s renesancí feudalismu (trumpismu)" potom vlastně spočívá v čem?
   Na tohle se ptám.

   Vymazat
  10. Ty Vaše odkazy si určitě přečtu, ale bohužel až večer.

   Vymazat
  11. 15:11
   V romantizující představě, že kapitalismus má vlast, kterou "opustí-li ... zahyne". Možná to lidem odkojeným televizí dokonce ani nepřipadá blbé? Pochybuji - Brexitu navzdory - že by třeba Angličan něco podobného spolknul.

   Vymazat
  12. Bohužel se živím v technice a z časových důvodů si musím hodně vybírat, co budu číst. Povrchním pohledem mi Vaše odkazy připadají jako plácání o ..., ehm, ničem.
   Zejména ten článek Lukáše Hendrycha ze think-tanku Evropské hodnoty.

   Ad 29.12. 16:27
   To by mě opravdu nenapadlo...
   A taky se domnívám, že tuhle "romantizující představu" moc lidí nemá.
   Myslím že jste další elitář, který ostatní plebs považuje za blbý jen proto, že se nemíní nesmyslně šplhat do vašich mimoňských výšin.

   Vymazat
 37. no naštěstí sem do ČR příjdou ti "inženýři a profesoři " z Asie a černoši, takže bude fajn, nač dělat za pár šupů,
  ať žije mírotvorce Havel
  Havel na Hrad, s Havlem na věčné časy,
  jen vícero laviček letišť a náměstí hurá !!!!!!!!!!
  tak jsem se asi už úplně zbláznil , že vážení

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nic, to my vsichni
   A ti z nas co nezcvokli se posrali

   Vymazat
  2. V tom jsem výjimka. Ještě jsem se nezcvoknul, ani jsem se neposral - tak to mně teprve čeká? Jinak souhlas. O tom zcvoknutí - tak třeba diskuze jsou důkazem mnohého. Jestli jsou u toho lidi i posraní, to samozřejmě zjistit nejde. Možná jo.

   Vymazat
 38. Zásadní průser je motivovat k práci, ale ne k parazitování. Skoro celá historie je o parazitech. A kapík je jejich ráj, generuje je automaticky. Proč? Protože existuje výhoda z rozsahu. Ševci Báťovi konkurovat nemůžou, aneb výhoda z rozsahu brání vstupu na trh a omezuje konkurenci. Takže neviditelná ruka trhu nemaká. Druhý průšvih parazity dělá ještě líp. Pět lidí se domluví snadno, milion lidí se nedomluví. Nakonec neprodukují, ale cucají, říká se tomu distribuční koalice. Koalice vždycky zruší optimalizaci trhem. Zkuste trochu uvažovat o mechanizmech místo emocionálních výlevů. jogín

  OdpovědětVymazat
 39. Pan president neví všechno a záleží jak mu to vysvětlují, nenajde se člověk ten co by se zavděčil lidem všem. Vzhledem k tomu že jeho pravomoci jsou minimální je jeho mluva ve většině případů morální apel. Je ovšem nepopiratelné že se lepší nenašel a má i tak velkou podporu. To ovšem není hlavní náš problém a je potřeba se starat aby to u nastávajících voleb dopadlo v prospěch těch kteří prosadí volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend pak je možné ledacos změnit. Demokracie je vláda většiny a jinak to nejde řešit, důležité je aby to vyla vůle většiny.

  OdpovědětVymazat
 40. 12:25: Máte zhruba o těchto černoších pravdu. Stejné platí i o Cikánech. Ale je to vulgarizace. A kdyby to bylo v genech, nebyli by schopní herci černoši - třeba S. Poitier, nebo schopné zpěvačky černošky. Jinak si vzpomínám - na youtubu je violončelistka, která má nevím - 1O-14 let, která je stejným virtuozem jako jsou třeba Japonky nebo Čiňanky nebo třeba bělošky. Bohužel jsem si jméno nezapamatoval - kdo chce ale tak ji najde. Takže o těch genech to je báchorka. Vysvětlení bude složité, podobně jako v případě Cikánů /viděli jste v show Krause Cikána, který dostal tu cenu královny Viktorie?/. Jinak Cikáne jsou geneticky vlastně totéž co Indové, kteří v Anglii jsou schopnými obchodníky. Hitler se takových nepohodlných lidí chtěl zbavit, to jest chtěl se zbavit hlavně Židů. Nejjednoduší bylo vymyslet, že jsou vadní - to jest s vadou - genetickou - vymysleli že Židé jsou geneticky vadní - a proto do plynu s nimi. Zhovadilosti, které se páchají, je třeba vždy nějak vysvětlit /je třeba zprivatizovat zdravotnictví, protože privátní zdravotnictví je lepší než státní - další zhovadilost, kterou dokáže vyvrátit pouze osvícený člověk, nikoliv ten, kdo používá pouze zdravý selský rozum/. Chtěl jsem ve svém příspěvku říci pouze to, že všechny černochy, všechny Cikány atd nelze házet do jednoho pytle, jak to udělal Nick Honolulu, který v komentáří k jinému článku napsal, že černoši jsou geneticky vadní - podepsalo se na nich minulých 100 tisíc let. Toto tvrzení podle mně není pravdivé. Myslím si, že každý člověk má dostat šanci a nemá se přihlížet k barvě pleti a bankovnímu kontu. Jinak jsem napsal svůj komentář /11:59/ zbytečně v ostrém tonu vůči Nickovi Honolulu, protože nemám rád vystoupení lidí, kteří mluví rádoby fondovaně a pořádně nic o dané věci nevědí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi moc politicky korektni
   A nemas pravdu

   Vymazat
  2. Jenomže uvádíte výjimky 13.25. Mezi těma černejma šupákama, kteří zasíraj svět po statisících v přesvědčení, že je prostě někdo krmit musí, není ani Sydney Poitier, ani nadaná houslistka a další. Takoví nikam táhnout nepotřebují. Řeč je o černých sarančatech - to byla taky pohroma pro farmáře - kam mrak sarančat slétl, tam sežraly veškerou úrodu, a farmář se musel stěhovat. A žádná ochrana proti nim nebyla. Současná černá pohroma je to samé. A ty bych s přehledem do jednoho pytle hodil, naopak, jsou to všechno socky bez identity, které páchají trestnou činnost ve svých zemích, proto je jejich návrat nežádoucí. Nebude problém je vyhostit, ale bude problém - kam? Doma by je ihned zavřeli, tak snad přidělit jim nějaké území? Nebo Cyklon B?

   Vymazat
 41. 12:25: Ještě jsem zapomněl uvést, že se jednalo o mladé lidí - myslím ty černochy - kteří přišli z Afriky - jeden z nich pracoval zcela nedostižně a nebyl zrovna nejmladší - měl 40 let. Byl myslím ze Zimbabwe. Jinak tak naokraj - o tzv. emigrantech na základě videí, kteřé znám z internetu - si myslím, že je to lůza, která nemá být pouštěna do Evropy - tedy do Evropy nemá být pouštěna valná většina z nich - určitě přes 90 procent.

  OdpovědětVymazat
 42. Pane Davide,místo publikování lživých informací o válečných uprchlících čí strašit čtenáře pomocí islamofobních hoaxů,nebo sdílet nenávist pravicových xenofobů jste měl dávno na webu Nová republika otevírat potřebná témata na který ve svém textu (Motivovat lidi k práci, která je neuživí?)upozorňujete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tvrzení, že na NR jsou publikovány lživé informace apod., by bylo nejlepší být konkrétní.
   Pan David, i ostatní, jistě ocení váš článek, ve kterém budete otevírat nová témata k diskuzi.

   Vymazat
  2. Parlamentní listy či Nová republika jsou mistři na dezinformace a šíření konspiračních teorií. To je známá věc.Není potřeba být konkrétní.Najdeme jich zde spousta.
   Na obskurní weby nemám zájem publikovat.

   Vymazat
 43. "Pokles porodnosti je forma adaptace na životní nejistotu v podmínkách trvající celospolečenské solidarity."
  Pak je ale zde tento jev: zdegenerovaní parazité se na cocyalce množí jako blechy - mají životní jistotu bezpracného pohodlného živobytí, za předpokladu populační exploze "na cocyalku", dokonce populační exploze nestačí, tak jsou masově importováni "na cocyalku" - je to přirozený vývoj lidské společnosti nebo Systém lidskou společnost likviduje?
  Jaká společnost může mít zájem na populační explozi degenerátů? Není společnost která je likvidována? Proti které je vedena vyhlazovací válka, tj. genocida?

  OdpovědětVymazat
 44. "A kdyby to bylo v genech, nebyli by schopní herci černoši - třeba S. Poitier, nebo schopné zpěvačky černošky. Jinak si vzpomínám - na youtubu je violončelistka, která má nevím - 1O-14 let, která je stejným virtuozem jako jsou třeba Japonky nebo Čiňanky nebo třeba bělošky. Bohužel jsem si jméno nezapamatoval - kdo chce ale tak ji najde."

  Potíž je v tom, že geneticky nejde o negroidy, ale o míšence. V první generaci mohou NĚKTEŘÍ míšenci vykazovat nadprůměrné schopnosti, ale v dalších generacích je jich čím dál tím méně. To je objektivně zjištěné železné pravidlo. To je dlvod snahy temné vrchnosti za scénou vytvořit "nového člověka", snadno ovladatelnou hnědou směsku s IQ 80. Viz Cougenhove-Kalergi, např.

  OdpovědětVymazat
 45. Silne NESOUHLASIM s prispevkem 11:59 !
  Reseni je jednoduche ! Z Frankfurtu je prime spojeni do Johannesburgu a z letiste je na Hillbrow (moje ctvrt) 25-30 Km..Jedte se tam podivat s policejnim doprovodem !
  Uvidite konec sveta a totalni zkazu.

  Kdyz jsem tam zil ja, tak to byla nobl ctvrt umelcu, spisovatelu, herecek a basniku...Maliru, kteri chodili v nocnich kosilich a meli fialove vlasy. Protestovali proti zelene trave - chteli modrou ! Neskodni blazni zili na Hillbrow. Dnes je to nejhorsi vrazedne smetiste na
  svete !
  Utekli jsme vsichni do jednoho a 1/2 mesta spadlo.

  KAPITALISMUS zn., zij a nech zit. LIVE and LET LIVE. T.j. spravny kapitalismus ! Predatorsky kapitalismus je neregulovany kapitalismus 19-teho stoleti.

  Jak je to v Cesku po roce 1989 opravdu nevim.
  Byl jsem tam nekolikrat na vylete, ale jak tam lide ziji nemam predstavu.

  Africa je velmi bohata zeme ! Ma nejvice mineralu na svete. Ma vyborne pocasi a urodnou pudu . Rhodesie za vlady Iana Smitha vyvazela zemedelske produkty do celeho sveta. Po uteku belochu tam nastal hladomor.
  A tak je to vsude. Vsak je poznate a zaplacete. Dopadnete jako Johannesburg !

  Nez jsem si zviknul na Ameriku, tak jsem po Africe tesknil. Te bohate zeme je obrovska skoda.

  Veskere vase theorie o kolonialismu jsou hlouposti. I kdyz vladl v JAR ten nejtvrdsi Apartheid, tak tisice cernochu se snazilo do JAR dostat. Riskovali zivoty v krajich lvu a jine zouzele, aby se do JAR dostali.

  Dnes riskuji zivoty na mori, aby se dostali k vam. Az jich budete mit vice, nez 28 %, tak je s vani KONEC.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 46. 12:25...Nikdy jsem nenapsal , ze jsou vadni. Napsal jsem, ze jsou JINI. Ta jinakost bije do oci.
  NESUDTE ME ! Ja tam zil a vy ne ! Vase humanisticke theorie jsou srandovne detinske.

  Cikani nejsou Indove, ale jedna se 14 rasovych skupin zijicich v Indii. My je radime mezi DRAVIDIANI.
  Aby jste mohl o techto vecech mluvit, tak musite neco vedet, krome utopistickych theorii o "stastnem zouziti"
  vzajemne cizich kultur.
  NEFUNGUJE TO nikde na svete, tak o cem je tu rec ?
  A naucte se vyznam slova xenofobie !
  To mate take spatne !
  Jste jako opozdene dite.

  Me privadi lide jako jste vy k zoufalstvi. Nikdy v Africe nebyli, ale vi o Africe vsechno. Ja tam zil nejlepsi cast mladi a "nevim nic".

  Pro vas theorie jsou dulezitejsi nez realita a proto jste NEBEZPECNY vasim sousedum a celemu okoli.

  Aby byl mir na svete, tak je dulezite, aby kazdy mel svoji zahradku. Merkerova je destruktivni. Zeman, Orban, Le Penova to jsou spravni Evropane.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, Honolulu, že tady - na diskuzích - vás lidi dost berou, právě proto, že víte o Africe všechno, právě proto, že jste zcestovalý, ačkoliv rodem Čech. Po rodné zemi - konkretně po svém rodišti - se vám nikdy nezastesklo? To, co jste napsal a píšete, je naprosto pravdivé.Černoši vypadají jako gorily, žijí jako gorily, chovají se jako gorily ( nemyslím míšence) protože je to jejich přirozenost. A napsal jste úžasnou věc - aby byl na světě mír, musí mít každý "svoji" zahrádku, a musí umět respektovat, co si na svojí zahrádce dělá soused. Nekušnit mu do toho, natož ho násilím usměrňovat. Žádný řidič nepojede dobře, když bude při jízdě čumět po jiným volantu - každej ať si řídí pořádně svůj vozejk a dodržuje předpisy - to je všechno. A byl by klid a mír všude.

   Vymazat
  2. Urazil jste gorily.

   Vymazat
 47. Jinak doporučuji skvělý článek,který nedávno vyšel na internetovém Deníku Referendum.
  Česká republika je zchudlý stát
  http://denikreferendum.cz/clanek/24313-ceska-republika-je-zchudly-stat

  OdpovědětVymazat
 48. To je obrovska hloupost uvadet jako priklad jednotlive pripady a ignorovat statistiku z UN.
  V JAR je 50 vrazd denne, coz je vice nez 18 000 rocne.

  Z belochu jsou nejvice prepadani a vrazdeni farmari.
  Zpusob jakym jsou zabijeni je otresny a mate to na YouTube...
  Nezamestnanost za vlady B.J. Vorstera neexistovala.
  Dnes je 65 % ! Bida, hlad, spina, nemoci, kriminalita, SLUMS nejhorsi na svete t.j. Africa dnesnich dnu.

  Kdyz vas tyto veci zajimaji, vy socialni ingeniri, tak si tam zajedte.
  nick HONOLULU.
  (A cim se zivi vasi cernosi na Vaclavaku ? Vzdyt me chteli prodat nejaky hnuj - drogu.)

  OdpovědětVymazat
 49. 14:57 DEKUJI pane ! Jsem rad, ze mi vubec nekdo rozumi.

  Pracoval jsem pro vladu Jizni Afriky, nejdrive pro geologii a potom na vodnich studiich...Zil jsem na Hillbrow a pracoval - (office) na Marshall town. Tam byl zpracovan nazbirany material v bushi, kam jsem musel jezdit, letat pravidelne.

  O zadani prace a mista, kam jsem byl poslan s moji skupinou rozhodovala vlada v Pretorii. A tak to bylo az do padu Rhodesie (31.5.1979.)

  Protoze jsme vedeli o Africe daleko vice nez prumerny Johannesburcan, tak po padu Rhodesie jsme se rozutekli do sveta, jako kurata v panice.
  Kamaradi a kolegove, puvodem vsichni Evropane, Italove, Portugalci, Anglicane, Holandane, atd. jsme odjeli do Ameriky, Canady , Australie, Brazilie (Portugalci) a do Zap. Nemecka...

  Protoze jsme byli dobra parta a zazili jsme spolu hodne veci, prijemnych a neprijemnych, napr. v bushi, tak jsme se dale schazeli v Evrope a Canade.
  Dnes je nas uz zalostne malo. Nekdy se vsak schazime v Tampe.
  B.J. Vorster, nas nejvyssi sef zemrel v roce 1983 a muj nejvyssi oblastni sef v Johannesburgu o dva roky pozdej.

  Jeho pani (doktorka) byla zabita v Congu a z manzelstvi byla dcera, ktera mi pise z Australie.
  Tak jsme dopadli a v 70-tych letech nam patril svet.

  Prechod do USA byl snadny ! Nebyla to emigrace. Bylo to prestehovani. Technicka narocnost prace v USA byla snadnejsi nez v JAR. Pocasi v Americe bylo vsak 100 x horsi. Priroda presto, ze je nebezpecnejsi nez
  evropska , nebyla nicim proti vrazedne prirode v Africe..
  Takze mi zacal snadnejsi zivot, ale trpel jsem nostalgii.
  Ta me presla za 2 roky.
  Tak vypadala posrpnova emigrace ze Socialismu do Kapitalismu a ten Kapitalismus mi dal uplatneni. Praci ktera me bavila. Nikdy jsem nemel nedostatek v nicem a vzdy jsem mel hracky, ktere me zajimaly a nebo vylety ktere mi napadly.
  Vecna slava geniu v ekonomice ! Slava KAPITALISTOVI - B.J. VORSTEROVI, prime ministru of South Africa.
  nick HONOLULU
  Gods Country Rhodesia na YouTube


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak Honolulu, ještě jednou, díky za příspěvky. Jen pořád mluvíš o cukrárnách ve Vídni a v Praze! Ale co tak dát si pěkné vypečené vepřové koleno s plzeňským? Rád bych tě pozval až budeš v Praze, ale nemám kontakt.
   Alberta Redneck

   Vymazat
  2. 16:28 pan je z edmontonu?
   zarathustra

   Vymazat
 50. Debaty s falešným knězem Halíkem dokazují, že nikdy nečetl bibli ani korán! Nebo je takový lhář, tudíž nemůže být křestan! Už jeho vzhled jej dělá ideálním satanem v každé pohádce.

  halik-a-islamizace-evropy

  Pardon, zapomněl jsem, prý studoval v USA. Proč všichni havloidioti studují v USA a proč všichni ministři jezdí na "školení", pardon, na velmi dobře placené přednášky zrovna do USA? Dle Halíka Ježíš i Aláh je jeden bůh. Odkdy Ježíš poroučí všem křestanům, aby zabíjeli všechny nevěřící a kamenovali ženy? Odkdy Ježíš tvrdí, že ženy jsou podřadnější než nečisté zvíře pes?

  Halíka jako kněze jsem nikdy neslyšel mluvit o Ježíšovi a jeho skutcích, což je pro každého kněze každodenní samozřejmost. Není to divné? Skutečně nejde o těžce nemocného psychopata, který měl být dávno léčen v Bohnicích?

  OdpovědětVymazat
 51. 16:28... Pane v Alberte neziji Redneck, ti ziji pouze ve West Virginii,
  ale dekuji za pozvani...
  V Evrope je ted velka zima a zde je moc pekne, takze na vylet nemyslim...
  Pan Jirovec zije nekde v Alberte. Tam je ted jeste horsi zima nez v Evrope. Krome toho tam ziji 3 metrove opice. SNEZNI MUZI (Sasquach) co zerou medvedy a turisty. Ja se z Floridy nehnu. Zeptejte se na Sasquache pana Jirovce.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale žijí, Honolulu, ten název se tam používá běžně. A pan Jírovec žije myslím v Ontariu. Jo, a ti Sasquatches žijou v B.C., údajně. Já jsem tam žádného nepotkal, jen medvědy. Až se tedy vypravíte do Prahy, dejte mi vědět.
   Alberta redneck.

   Vymazat
 52. V téhle rozsáhlé rozpravě někdo nahoře (viz výše a výše) uvádí, že je potřeba řídit se jaksi obecně náboženstvím. Tak já naopak vkleče prosím, aby potřebu náboženství nám už nikdo nepodsouval! Klamat sama sebe a klamat i druhé fantaziemi o nadpřirozených bytostech? Nikdy. Naopak, vždyť zkázonosný průběh "migrantské" krize by už i každého natvrdlého jedince mohl takříkaje trknout do čela, že pokud by všechna náboženství na modré planetě zanikla, celkový objem zla na zeměkouli by se snížil o cca šedesát až sedmdesát procent. Budoucností lidstva je ateismus! Takže nevracejme sem prosím pobělohorskou rekatolizaci a nevracejme sem feudalismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To v žádném případě, ale na něco člověk věřit musí. Kromě v sebe sama, i když to dost selhává, viz velké množství sebevrahů - přestali si věřit? Je úplně jedno, jak tomu kdo říká, ale nikdo mi nevymluví, že mezi nebem a zemí existují jevy, které nelze přijatelně vysvětlit. Ona totiž energie je nezničitelná, nezaniká ani smrtí, ani zpopelněním živého těla. Energie někam sublimuje. A ta je kolem nás. Jsou jedninci, kteří jsou něčím chráněni, protože dělají věci na hraně, a přesto se jim nic nestane, jakoby na poslední chvíli se rozhodne v jejich prospěch. A jsou jedninci, kteří špatně kýchnou, a jdou do nikam - nemají za sebou ochránce. Čím se to řídí, se mne neptejte - nevím to. Nikdo to neví, ale byl jsem svědkem řady nevysvětlitelných věcí .. to by bylo na dlouhý vyprávění. Asi tak. Jsem atheista, ale jsou věci, na které věřím. Jak to nazvat?

   Vymazat
  2. víra = důvěra = vědomí = sebevědomí
   intelekt - čas
   fyzické přežití a komfort - prostor
   interakce vnějšího a vnitřního
   přenos "nadpřirozeného" vjemu do vědomí
   či odmítání druhému člověku viz začátek
   neexistuje vynález
   existuje pouze objev

   Vymazat
 53. ti,kdo sedí se sklenkou a v klidu pozorují?
  prosím,alespoň někdo je v pohodě.
  Připomínám jeden ze tří pilířů vzniku práva a soudnictví: rodičovství
  instinktivní potřeba udělat vše pro klidně,tedy bezpečný svět,do kterého vypouštíme své děti.
  staletí,plná sirotků,rodičů,přežívajících na úrovni
  zvířat
  normální?chyba lidí?do jaké míry?
  a znova:otrokářství,feudalismus,fašismus
  na úrovni psychologické!
  NWO kontra co? DVTR-KSB - "Putinův" koncept?
  hustota obyvatelstva,které má za sebou tisíce let
  konzistentního vývoje ve smyslu rasových a národnostních povah a charakterů


  OdpovědětVymazat
 54. Omlouvám se za formu mého komentáře - reakci na to, co napsal Nick Honolulu. Píše autor 11:59. Omlouvám se po opětovném, tentokráte pozorném přečtení jeho komentáře, jakož i všech zde napsaných komentářů. K polemice s nějakým výrokem - většina z nich je na úrovni - se již uchylovat nebudu. Samozřejmě, abych nebyl posuzován jako sociální inženýr sedící většinou v závětří doma, neznající život, chtěl jsem jen zde uvést, že samozřejmě lidé vyjadřující se negativně o poměrech v JAR po změně dřívějších poměrů /rozpad Rhodesie/ mají pravdu. Myslím si také, že do Evropy se žene sběř /v 90 a více procentech, lidí, kteří zde přicházejí se takto dají označit. Jinak Nick Honolulu se myslím plete v tom, že existují různé formy kapitalismu - zdravý selský rozum říká, že to je věc minulosti, nyní tu máme neoliberalismus, což je nejvíce kapitalistický kapitalismus, na jehož vrub jde enormní bohatnutí hrstky lidí a chudnutí většiny populace.
  Jinak mě nakonec napadlo toto: za totality byl vtip, který s malou změnou se hodí i pro dobu nynější. Vtip zněl - před druhou světovou válkou jsme byli na okraji propasti, ale od té doby jsme udělali velký krok vpřed. Po malé změně universální vtip poplatný i nynější době zní takto: Před 30 léty /to jest v roce 1989/ jsme byli na okraji propasti ... atd. Doufejme, že tento vtip nebude platit v každé době.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:25-na některé předpojatosti nelze reagovat. Honolulu prožil svá nejkrásnější léta v Rhodesii a těžko mu vyčítat "ukradenou zemi domorodcům" bílými, jako rudým v USA. Filozofii nechme jiným, máme teď jiné starosti a v těch je s námi.

   Vymazat
  2. Povolny, v tom kradeni pudy mate zmatek

   Vymazat
  3. Někdy si to zjednodušuji. Vládnoucí menšina bílých v Africe je pro mne nepřijatelná, jako menšina vládnoucí v ČR. Dle libosti si doplňte: Araby, Židy, Němce atd.

   Vymazat
 55. PRAVDU MA HONOLULU
  Politicky korektni vytrusy co tu siri ten dobrosracsky pravdolaskovec jsou proste voloviny
  Multikulti je cesta k smrti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz ted jsou nemci v multikulti nemecku zalezli strachy
   Jsou honeni jako zver
   Konec nemecka
   Za chvili to same v nemeckem protektoratu cesku
   Bezenci ukopavaji k smrti i nemecka nemluvnata, nemecka policie nesmi zasahovat a evropska media o tom musi mlcet
   V EU se smi mluvit jen ty voloviny od Charles Hebo, Urazky Alexandrovcu

   Vymazat
 56. Spis by me zajimalo kdo bude pristi VON STAUFFENBERG ktery by nas mohl zbavit bruselskoberlinskeho diktatu a tyranie
  Uz je cas jestli teda neni pozde

  Brzo pochopite jako pochopil Honolulu tam na jihu

  Koncim, nebavi me furt hledat Susi a Vylohy na robototestu

  OdpovědětVymazat
 57. 7:47
  Beztak si píšeš jen sám se sebou, blbečku!

  OdpovědětVymazat
 58. Pane MUDr. Davide,
  děkuji za výborný článek.
  Připojuji k tomu dva aktuální výroky:
  "Každý má právo nabýt svou prací něco co nemá, protože jinak by byla chudoba věčná."
  Félicité de Lammenaise

  "Mohou-li kapitalisté získat procento zisku navíc, přestoupí zákon; mohou - li získat desítky procent spáchají zločin; mohou-li získat stovky procent, neexistuje zločin, kterého by se nedopustili."
  Karl Marx

  S pozdravem
  Morave
  S pozdravem

  OdpovědětVymazat
 59. Jedinou hlavnou pricinou upadku je NEDUVERA.

  A to ve vsech aspektech zivota. Nejenom ve vztazich, politice, ekonomice. Totalni ztrata duvery dodala stempl na 26 let razene heslo "kazdy sam za sebe".

  Hesla, ideologii, frazeologii, socialni manipulace... To vse muzete menit dle libosti.
  Ale neduveru NEZLOMITE ani za nekolik generaci. Ani zlatem, ani strachem, ani vyhruzkou, ani pobidkou.

  Mylite se, ze nemeli plan. Od pocatku k tomu bylo veden kazdy detail cinnosti. Od hesel, pres generacni nepochopeni, vytrzeni deti z vlivu rodicu a prarodicu, predelani je k "obrazu svemu" az po dnesni stav vynuceneho strachu.

  Zeman je socialni autista, stejne jako Drabek. Proc to menit, kdyz se do politiky nikdo jiny nehrabe...
  V soucasnem, letitem svetovem trendu tak dokaze fungovat pouze zablbana kalkulacka, alias ekonom.

  Krach spolecnosti nemusi trvat leta, v pripade teto republiky staci tyden. Radite bezdomvce pomalu na stejnou uroven, jako nejvetsi kriminalniky, parazity. Pritom se muze behem mziku zmenit stav pro temer 70% obyvatel na ne podobny bezdmovectvi, nebo se cctnou na dlazbe primo.
  Zadluzeni domacnosti je na velmi vysoke mire, hodnotove temer roven zadluzeni statu. 60% lidi zije od vyplaty k vyplate, 100.000 bezdomovcu, 90% je po spusteni automatizace neuplatnitelnych.
  I vy, protoze vas stat neufnancuje, nebude z ceho. Po amerikanizaci zdravotnictvi, zbyde drahe poradenstvi, probihajici formou "bud se v diagnoze trefim, nebo take ne". Ostatne, uz tak funguje.
  Lekari si totiz penize do zdravotnictvi predstavuji jako penize do vlastni kapsy. Nedavno sepsane pozadavky daly jasne najevo, jak jim zalezi na zdravi a pacientech. Take takove necitlive stroje, tentokrat se statusy "nedoktnutelni" {uz vubec ne postizitelni) a "kolegialni vice nez Yakuza".

  Na svete je 3-5% tvurcu, zbytek se veze (vcetne sluzeb a zdravotnictvi). U nas tak 0,0x. A ono i to promile vypadne, po tom tyjatru, co neustale provadi vladni stado.

  A realni socialismus sem neplette.
  Existovaly takove socialni jistoty, jakymi se dnes nemuze chlubit ani jedna "vyspela zeme". Stat si mohl dovolit i male platy, protoze stat financoval vse. A termin schodek v rozpoctu byl temer neznamy.
  Naopak duchodovy fond a statni rezervy, byly zname do doby nastupu demokratu.

  Repatriace "pro sebe a kamose" probehla formou privatizace spolecneho vlastnictvi. UZ TAM ZACAL OBRI PRESUN MAJETKU. Proc zamerne vynechavate "Zlata devadesata"? A temer vsichni? Pro nekoho ano, ze? At v kariere, nebo v majetkovych presunech. A ti dnes vladnou a rozhoduji o nas, bez nas. Jinak, temer vsechny vase ambulance se stavely za socialismu, ignorante. Skoly, bydleni, dopravni infrastruktura... vse.
  Dnes se stavi pro 10%, ani jedna silnice, dalnice, nebyla "bez problemu" dana do provozu.
  A ze staveb tunelu se stal TUNEL, v ceskem pojeti...

  Chapu, sam jste byl jeden z nich, z tech, kteri ten system udrzovali, tak potrebujete pokracovat tim, ze date realnemu socialismu a nekoncicimu teroru, stejnou barvu. Vy ale vite, ze to tak neni, neni Vam 30 let... Jen dal ve svych socialno-demokratickych bludech, k zachovani statusu nerovnosti, vice kecu pro luzu, aby mezitim mohl byt presun majetku ukocirovan do konce.
  Mate pocit, ze jsem Vam to chtel dat "sezrat"? Ano, je spravny. Nemate vynechavat "nehodici se" a michat hrusky a traktory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Váš přispěvek je snad nejlepší, který zde je. Zbývá si povzdechnout - kéž bych měl Vaše znalosti. Chybí mi znalosti z ekonomie - článkům Lauterbachové nerozumím skoro vůbec - jsem na tom tak jak to řekl Keller v jedné přednášce - nerozuměl jsem ničemu ale zhruba jsem pochopi, co autor chtěl říci. Nezlobte se že Vás možná využiji neznáte nějakou učebnici, která by ze mně udělala člověka znalého základních ekonomických pojmů. To co je v naši venkovské knihovně - pro střední školy - to není zrovna to nejlepší.

   Vymazat
  2. Toto neni o ekonomice, spise sociologii.
   P. David spravne vidi a citi, co muze nastat a nastane, az se dzban naplni a pretece.

   On to vidi z pohledu psychiatra, lekara.
   Vidi dal, nez bezny politik, mnohem dal, ovsem pausalizuje nektere veci. A ma pocit, ze zmeny muzou trvat 10 let v dnes, uz tak vyhrocene dobe.
   Nemuzou. Max. behem jednoho roku probehnou velke zmeny. Nebo nevratne zmeny pro budoucnost. Takze, kdyz chce neco pochopit a hledat cesty, jak z toho ven, musi pospisit.
   Ve vetsi casti, teda uplne v te podstate ma pravdu. Jen ta pausalizace. Jen ta typicka lekarska tabulkova skatulizace. Tz predepsane vzorce chovani z ucebnic, misto zivota. Ta okresana empatie (nucena, jinak by byl sam pacient za tyden).
   Tyto veci neumoznuji presne smerovani intuice, kterou ma. On to sice zaonaci formou clanku o problemech spolecnosti, ovsem zatim vsim je obava ze "zvlceni" spolecnosti, ktera uz probiha.

   Ja jsem jako hlavni duvod pouze uvedl neduveru.

   Nejvetsi knihovnou je internet, mimo socialni site. Narodil jste se proto, aby jste diskutoval, prel se, chlubil se o blbostech od rana do vecera, nebo abyste zil? Tak toho jeste vyuzijte.

   A prosim nechvalte me. V mladi to zkouseli vsichni za vsestranny talent a buhvico jeste do te miry, ze jsem nechal skolu, vseho a delal uplny opak, nez bylo ode mne ocekavano. Abych mel konecne klid.
   Az dokud to neskoncilo...

   Nejsem extrovert, ani introver, ani exibicionista. Pouze to, co citi p. David jsem citil nekdy v r. 2010-11.
   Po presmerovani hypotecni krize 08 do evropske dluhove jsem vedel, ze je to zacatek, ktery nema reseni a politici ho nenajdou.
   On cely ten system nema smysl, pro cloveka. A zivot pro vnimaveho a citliveho cloveka se stava nesnesitelny a neprijemny.
   V tom momentu musite hledat odpovedi formou znalosti, resp. faktu. NE prijmani nazoru jinych. At z knih, ucebnic. At zleva, zprava. Pouze fakty, statistiky (i kdyz znacne zjemnene).
   Odrazte se od proziteho vlastniho zivota, od zivota blizkych, analyzujte to prozite v kontextu se socioekonomickym vyvojem u nas a ve svete.

   Vymazat
  3. Každý musí paušalizovat! Jednak aby se v té "hloubce souvislostí" sám neutopil ale hlavně pochopené je povinný předat "méně ponořeným".

   Vymazat
 60. Článek je moc hezky napsaný, plný myšlenek, pod které bych se zfelku podepsala. Uvažuji nad tím obdobně. Jen se musím pana prezidenta trochu zastat, když přijel do našeho města při návštěvě továrny prosil o zvýšení mzdy pro dělníky. Dále s ním musím souhlasit, že je tu skupina lidí která dávky zneužívá, díky čemuž jiní, kteří by je potřebovali, na ně následně nedosáhnou. Třeba proto že nemají vlastní byt ani pronájem, který museli mít, aby dostali například příspěvek na bydlení. Zatímco jiní, kteří pracovat ani nikdy nechtěli, si žijí z peněz státu skvostně. Jen v tom umí chodit. Bylo by nasnadě začít odlišovat potřebné od vyžírků. Myslím že to je to co pan prezident chtěl naznačit. Děkuji za hezký článek.

  OdpovědětVymazat
 61. 13:57: díky za Vaši odpověď /autor 12:25/.

  OdpovědětVymazat
 62. 11,55 to je perfektní jen bych to nazval NEÚCTA.

  OdpovědětVymazat