Reklama

.

.

pátek 30. prosince 2016

NATO zesiluje válku na Ukrajině po porážce v Sýrii

Finian Cunnigham
30.12. 2016   Zvědavec
Nárůst vojenských útoků v odtržených regionech na východní Ukrajině, které tento týden zahájily kyjevské vládní síly, podporované NATO, není jen pouhá náhoda. Je to reakce vojenské koalice, vedené USA, na události v Sýrii, v jejich hybridní válce proti Rusku.
Ze separatistických, samozvaných republik Doněcka a Luhanska jsou hlášeny stovky případů, kdy vojáci, patřící k Ukrajinským ozbrojeným silám (UAF), neustále porušují příměří. Během posledních pár dnů se několik měst a vesnic ocitlo pod intenzivním ostřelováním dělostřelectvem, raketami a minometnými granáty, což znamená, že došlo k přímému porušení minských dohod.

Tato dohoda, kterou zprostředkovaly Rusko, Německo a Francie během let 2014 a 2015, měla usnadnit politické urovnání mezi kyjevským režimem, podporovaným Západem, který se dostal k moci po státním převratu v únoru 2014, a odtrženými oblastmi Doněcka a Luhanska, které odmítly uznat legitimitu uchvatitelské kyjevské kliky.

Domy, školy a úpravny vody byly odstřelovány v důsledku toho, jak Ukrajinské ozbrojené síly a přidružené skupiny neonacistických milicí přesouvaly těžké zbraně do blízkosti tzv. kontaktních linií. Ze všech náznaků je patrné, že kyjevský režim, podporovaný aliancí NATO, mobilizuje vojenské síly pro obnovení ofenzívy proti převážně etnickým Rusům v regionu Donbas, který tvoří lidové republiky - Doněcká a Luhanská.

Domobrana obou těchto lidových republik dosud útok odrazila, přičemž armáda kyjevského režimu na to údajně doplatila desítkami obětí.

Načasování rozsáhlých útoků na Donbas přichází právě ve chvíli, kdy USA a jejich spojenci v NATO utrpěli strategickou porážku v jejich tajné válce, kterou vedli za účelem změny režimu v Sýrii. Osvobození bitevního pole u města Aleppo syrskou armádou, podporovanou ruskými, íránskými a libanonskými spojenci, k němuž došlo minulý týden, věští konec téměř šestiletého konfliktu v Sýrii.

Přesměrování džihádistických militantních aktivistů z Aleppa, kteří byli tajně podporováni USA a některými mocnostmi NATO, včetně Británie a Francie, signalizuje ukončení plánu na změnu režimu v Sýrii za účelem zbavit vlády prezidenta Bašára al-Assada.

Turecko, jako jeden z členů aliance NATO, sehrálo klíčovou roli v této špinavé válce, vedené Amerikou proti Sýrii, kdy sloužilo jako prostředník pro bojovníky a vyzbrojovalo proxy džihádistické bojovníky, kteří se snažili svrhnout Assada - dlouholetého spojence Ruska i Íránu.

Ale nyní se zdá, že Turecko se začíná s Ruskem a Íránem sbližovat, aby pomohlo ukončit válku v sousední Sýrii.

Tento týden se ministři zahraničí a ministři obrany z Ruska, Íránu a Turecka setkali v Moskvě, aby deklarovali svůj závazek k ukončení syrského konfliktu.

New York Times oznámil: „Rusko, Írán a Turecko, se, kromě USA, sešly k jednání o Sýrii.“ A jízlivě dodal: „Nové uspořádání a neúčast západních mocností u kulatého stolu je téměř zárukou, že prezident Bašár al-Assad bude i nadále vládnout v Sýrii v rámci jakýchkoliv následných dohod.“

Jinými slovy, pro Washington a jeho zločinecký podnik k rozvrácení Sýrie to znamená, že „hra je u konce“.

Nezdar amerického imperialistického spiklenectví na Středním východě nelze přeceňovat. Po celá desetiletí byli američtí vládci svědky toho, jak jejich Bohem dané výjimečné právo svrhnout jakoukoliv cizí vládu bylo považováno za nezpůsobilé kvůli jejich geopolitickým zájmům. Sýrie byla jednou z cílových zemí na americké černé listině, což se ostatně začalo projevovat již v březnu v roce 2011, kdy USA se svými partnery v NATO a s regionálním klientským režimem rozpoutali peklo pomocí svých zástupců, vyvolávajících teror.

Americké dobyvatelské ambice v této oblasti, bohaté na ropu, se musely potýkat s ohromným úderem, kdy ruský prezident Vladimir Putin nařídil na konci roku 2015 vojenskou operaci, která měla podpořit syrský stát, spolu s Íránem a libanonským hnutím odporu Hizballáh.

I přes masivní propagandistickou kampaň zorganizovanou západními médii a washingtonskými loutkami v Organizaci spojených národů syrská armáda se svými spojenci dosáhla historického vítězství, kdy získala nazpět město Aleppo od džihádistů, podporovaných aliancí NATO.

Není to jen hořká vojenská porážka pro Washington, ale je to i politické a morální vítězství nad západní lží, které hlásaly velké mediální korporace. Tyto korporace neustále prohlašovaly, jaká zvěrstva a zločiny proti lidskosti spáchaly syrské a ruské síly. Nyní se ukázalo, že tato opovážlivá tvrzení byla jen nehorázným výmyslem, protože lidé z Aleppa veřejně slaví osvobození od džihádistů, podporovaných Západem, kteří rozpoutali teror ve velkých částech města na dobu čtyř let.

Zdá se být pozoruhodné, že jen několik dní po osvobození Aleppa byl v tureckém hlavním městě Ankaře brutálně zavražděn ruský velvyslanec Andrej Karlov, kdy ho ozbrojenec střelil do zad právě ve chvíli, když zahajoval kulturní akci. Vražda byla evidentně vykonána s cílem zmařit politická jednání, probíhající mezi Tureckem, Ruskem a Íránem. Kdo by mohl mít prospěch z takového zvěrstva? Samozřejmě, že síly NATO, vedené USA.

Pokud to nebyla vojenská rozvědka NATO, kdo si výslovně objednal zavraždění Karlova, potom můžeme alespoň říci, že Washington se svými západními spojenci zcela jistě vytvořil atmosféru nenávisti a démonizace, která z ruského diplomata udělala „legitimní cíl“.

Další událostí je obnovení útoků kyjevským režimem, podporovaným aliancí NATO, proti etnickému ruskému obyvatelstvu na východní Ukrajině. A opět tento provokativní krok přichází jen několik dní po velkolepém vojenském vítězství Ruska a jeho spojenců proti džihádistickým zástupcům NATO v Aleppu, a možná teď i v celé Sýrii.

Nemylte se, reakcionářská vláda, která se v Kyjevě chopila moci, je náhradou za dlouholeté ofenzivní plány NATO proti Rusku. Odvoláním se na nepodložené „obavy“ z ruské agrese si aliance NATO udělila licenci k tomu, aby mohla navyšovat počet vojáků a raket na hranicích s Ruskem. Washington a jeho evropští lokajové financovali, vyzbrojili a vyškolili kyjevský režim. Tento týden britský ministr obrany Michael Fallon oznámil, že britská armáda bude nadále provádět výcvik kyjevských ozbrojených sil, a zároveň tvrdil, že to je z důvodu odporování ruské agresi. Fallon měl tu drzost vykřikovat tyto nesmysly ve stejném týdnu, kdy se prudce zvýšily útoky na východní Ukrajině.

Na začátku tohoto týdne, kdy se konal summit NATO-Rusko v Bruselu, Američany vedená vojenská aliance měla tu drzost vyzvat Moskvu, aby přiměla „ruské separatisty“ v Donbasu „dodržovat minské příměří“.

Alexander Gruško, ruský zástupce při NATO, údajně na setkání uvedl na pravou míru jistá fakta, kdy upozornil na stovky porušení zákona, spáchané v posledních dnech kyjevským režimem. Taková porušení zákona se dala očekávat, protože vláda, kterou podporuje aliance NATO, poprvé zahájila ofenzivu v tomto regionu už v roce 2014, v jejímž důsledku zahynulo až 10 000 obětí.

Stejně jako v případě syrské války Washington a jeho spojenci z řad NATO podporovali a podněcovali prostřednictvím západních zpravodajských (sic) médií hru se sémantikou a klamnými představami, a urážku prosté inteligence. NATO vede na Ukrajině skrytou válku, právě takovou, jako v Sýrii, kde bylo nejméně 400 000 lidí zabito, a kvůli níž se Evropa potýká s největší uprchlickou krizí od konce druhé světové války, včetně hrozby teroristických útoků, jaké jsme mohli např. zaznamenat tento týden ve Francii a Německu.

Washington a jeho západní podřízení však nestydatě obviňují Rusko z hybridní války a agrese. Reakce na porážku v Sýrii formou stupňování konfliktů na Ukrajině nám ukazuje, že to je právě aliance NATO, vedená Spojenými státy, která je skutečným viníkem hybridní války a agrese.

NATO Ramps Up Ukraine War After Defeat in Syria vyšel 21. prosince na ICH.

24 komentářů :

 1. Drzost psychopatů toužících vraždit, při hledání důvodů a záminek pro naplnění vražedných zvrhlých plánů, nemá absolutně žádné meze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne - oni nechtějí "vraždit" - oni jenom nechtějí, aby byl na celém světě mír. Celosvětový mír a shoda mezi národy -víte co by to znamenalo pro zbrojní průmysl? Pro všechny ty válečné štváče, kteří na válčení bohatnou? Jakým způsobem bohatnou mi uniká - jak může někdo vytvářením škod, zkázy a zmatků bohatnout, ale je to tak. Jinak by měli všichni zájem o mír a shodu všude, zabíjet a válčit by bylo kontraproduktivní nelogické. Co se vytvořila Amerika - resp. USA - nikdy v celém světě mír ještě nebyl, vždy se někde válčilo, a všelijaké konflikty se uměle vyvolávají a přikrmují,media jsou placena za provokace, a to zatím neustalo - a neustane.

   Vymazat
 2. Jak si to vysvětlit?
  Když bůh tvořil svět, skoro všechno se mu povedlo, jenom člověk jaksi vůbec ne.
  Jak už dlouho pozoruji, v celé známé přírodě se tak vysoké procento tak extrémních zmetků nikde nevyskytuje.
  U nás bude extrémě záležet na volbách.
  Budem-li volit stále tradiční strany, nejspíš doslova zahynem. Důvěru mám prakticky jen v SPD. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, hodně lidí se pánu bohu nepovedlo -:) Bodejť, člověk je taky ten nejsložitější produkt evoluce a tudíž ten nejchybovější.
   Přesto ti, kteří se povedli musí přežít. Proto SPD - jasná volba. Babi.

   Vymazat
 3. Ukrajina dnes existuje, co by státní útvar, jenom díky zahraničním půjčkám. Těžko uvěřit, že by bylo přáním někoho jiného, než věřitelů, aby půjčené peníze rozházela ve válce. Válka je velice pochybný a nejistý "investiční" záměr. Pokud vyhraji a získám suroviny, území, otroky,... může být zisk vyšší, než "investice". V daném případě nic z toho Kyjev nikdy neuvidí.
  Tak že ve jménu koho, nebo čeho se Ukrajinci navzájem zabíjejí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože jsou to blbci - my bychom se taky zabíjeli protože jsme blbci. Prostě z principu. Podívejte se na tu nenávist jen na diskuzích - třeba na novinkách i jinde. Myslíte, že by se tato havěť mezi sebou nepobíjela, kdyby k tomu někdo dal impuls a zabíjení by začalo být beztrestné? ČR by se do měsíce proměnila na jatka. Nikdo by nepřemítal, co z toho bude mít, prostě se zabíjí z principu. Křičí se všelijaká ideologická přitroublá hesla, a už to jede. Někdo válčí z hladu, protože si myslí, že po válce jeho bída skončí, a druzí zase obráceně - ze strachu před možným zbídačením. Chudý prostě nikdo být nechce, ať to stojí, co to stojí.

   Vymazat
  2. 19:41 - podceňuješ touhu lidí uplatnit své umění a talent, často získaný za nemalé úsilí a peníze! Mnozí lidé nemusí vůbec nikoho nenávidět, oni mnohdy léta cvičili se zbraní, pořídili si nákladnou výzbroj, drahé kvéry a někdy i maximálně účinné za hranou zákona a teď jim to má doma rezavět? Taky bych si zakosil, kdyby to prasklo! Mám ve stodole krom staré helmy a plynové masky z WWI. i Maxim a nemá kde ho pořádně v boji vyzkoušet! Mám Mausera C96 a čtyři vajíčka typu 39 a není komu je mrdnout pod hnáty! Tak čemu to všecko ....

   Vymazat
  3. oprava: on je to Schwarzlosse, ale lajci tomu říkaj stejně Maxim, no ...

   Vymazat
 4. Nevíte, prosím, někdo o nějaké možnosti, jak pomoci obyvatelům Doněcké a Luhanské republiky? Možná jsou pořádány nějaké sbírky pro potřebné, kterých se boje nejvíce dotkly. Rád bych pomohl, jen nevím jak. Pokud někdo o nějaké sbírce nebo jiné formě pomoci něco ví, prosím poskytněte odkaz.
  Děkuji! Jan Smola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně ne přes neziskovky. Možná oslovit ruské velvyslanectví, protože to ukrajinské by za vaše peníze nakoupila granáty proti těm, kterým chcete pomáhat.

   Vymazat
  2. Čím větší finanční podpora na Ukrajinu, tedy do Luihanské a Doněcké republiky půjde, tím déle to vše bude trvat. Žádná podpora, to je nejrychleší řešení Ukrajinského problému. Každá podpora, i sebe lépe myšlená se dá zneužít. Celý problém si musí Ukrajinci vyřešit vlastními silami.

   Vymazat
  3. 19,19
   Tak nějak zařiďte, aby Kyjev nedostával další a další miliardy na zbraně a vojenský materiál. Potom bude donucený začít jednat a hlavně dohody začít dodržovat. Nulandová přiznala pět miliard dolarů jenom na rozpoutání majdanu. Bez nich by pravděpodobně žádný nebyl, nebo by neskončil tak, jak skončil.

   Vymazat
  4. Byla to u nás Nela Lisková, která se rozhodla pro otevření zastupitelského centra Doněcké republiky v ČR jakožto formu svého protestu proti hanebné politice naší vlády, i většiny politické reprezentace.
   To bude tou správnou adresátkou k zodpovězení, jak to udělat s pomocí ... (i když jsem o ní již dlouho neslyšel).
   Najdete ji mj. i na FB zde:
   https://www.facebook.com/people/Nela-Lisková/100011168883087

   Vymazat
  5. 1949 hricáku, opět jste nepochopil, že Ukrajina má svoji vládu a může si dělat co chce.
   Bohužel nějací teroristi na Donbase jsou podporovaní jinou třetí stranou - ano je to Rusko, které se vměšuje do záležitostí Ukrajiny - a to jen havní příčina problému na východě Ukrajiny.
   Kdyby si Ukrajina pozvala třeba jihoafrickou armádu a bojovala by spolu s ní proti místním teroristům na Donbase, tak by mi to trochu připomínalo situaci v Syrii,kde si Asad pozval taky cizí vojska aby porazil své oponenty...
   vám to Hricáku nepřipadá podobné ??

   Vymazat
  6. Probubuď se. 21:21 a už takhle ožralý???

   Vymazat
  7. 21:21 - vaše hloupé texty beru pouze jako provokaci. Zdravý rozum tohle nemohl vyprodukovat. A nebo jste úplně odříznut od informací a zato přisát k Shapirově údu.

   Vymazat
  8. 21:21 - v Kyjevě blbnou a měli toho už zanechat! Trvá to skoro 100 let! Je čas se pomalu vrátit dom - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
  9. Hlavní 2 teroristé na Donbase!! -https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

   Vymazat
 5. Vše se vyvíjí podle zákonů působících v tomto světu vládnoucím společensko-ekonomickém systému. Chceme-li změnit tyto zákony, musíme změnit celý systém. Ne-li, stane se to, co předvídal i Einstein. T

  OdpovědětVymazat
 6. Pro válku v Sirii prostě US nezískalo podporu protože
  nesousedí přímo s EU. Možná zkusí že Donbas nebo
  Krym napadl některý stát NATO. A PAK HURÁ NA VÝCHOD.

  OdpovědětVymazat
 7. Dědo, souhlasím. Ostatní jsou přizdisráči. jogín

  OdpovědětVymazat
 8. Ti zatracení teroristi na Donbase si nechtěli
  nechat podřezat krk od banderovců.To je tedy
  terorismus nejhrubšího zrna.Vždyť banderovci
  chtěli řádit jako v Oděse a teroristi se nedali.
  To je nezodpovědnost.Ato je třeba.Aspoň se celá
  slavná Ukrajina rozpadne a bude od banderovců
  pokoj.Kus zaberou Poláci,kus Maďaři a Rumuni a
  banderovcům zbyde jen Kyjev.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Ti největší teroristé na Donbase! - https://pp.vk.me/c837336/v837336993/206bf/DEmo1n2f7kw.jpg

  OdpovědětVymazat
 10. Je již dávno prokázáno že je to mocenská hra o lidi a právo vůbec nejde. Možná i pomsta určitého etnika které tam v současnosti vládne a rabuje. Bohužel Ukrajinci čekali od EU létající pečené holuby, protože za vlády svých Ukrajinských lídru zapoměly co je to kapitalismus a kam pokročil. Banderovci jsou zastydlí mstitelé co nepochopily že ty co je nejvíc drželi v temnotě již většinou vyvzaždily asi jím ten způsob života přešel do krve. Je to umělý slepenec a nejlépe by bylo kdyby se rozpadl ale o to nemá zájem Rusko.

  OdpovědětVymazat